ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 18 березня 2016 р.
Латвія: близька і ще ближче

На запрошення влади латвійського міста Смітене дрогобицька делегація декілька днів перебувала у цій дружній для України державі. Всі видатки на себе взяли гостинні латвійці. Мер згаданого міста Гіннте Кукайніс з особливою теплотою потиснув руку міському голові Тарасу Кучмі (адже він уже знав, що перед цим у Ризі на урядовому рівні пройшов прийом української делегації і про те, що Тарасу Кучмі міністр оброни Раймондс Бергманіс вручив державний орден), першому заступнику міського голови Ігореві Герману, заступнику міського голови, керуючому справами Володимиру Коцюбі, директору Дрогобицького ЖЕО Олегові Майданюку, підприємцеві-бізнесмену Роману Мамчуку. Поїздка видалася напрочуд продуктивною, бо вдалося заручитися не тільки моральною, але і діловою підтримкою. Тепер для нас Латвія стала близькою за духом і не такою далекою за відстанню.

Своїми враженнями першими поділилися Тарас Кучма, Ігор Герман і Володимир Коцюба.

Тарас Кучма: - Поїздка до Латвії видалася конструктивною. Наша делегація була прийнята на високому урядовому рівні. Особисто для мене було несподіванкою коли нас запросили у Міністрество оборони для теплого і щирого прийому. Виявляється, що керівник цього відомства Раймондс Бергманіс – колишній спортсмен-богатир, який у приятельських стосунках із українцями і, зокрема з Василем Вірастюком. Разом із міністром юстиції Латвії Дзінтарс Раснача і послом України Євгеном Перебийносом у цій дружній для нас країні ми взяли участь у святкуванні 202-ої річниці з дня народження Тараса Шевченка. Мали зустрічі із тамтешньою українською діаспорою і спільно з її представниками прийшли на пікетування до посольства Росії в Ризі, щоб засудити політику Кремля щодо утримання у буцигарні нашої бранки Надії Савченко. Почерпнули багато цікавого й корисного і в Смітене. У нас далекосяжні плани, тепер будемо все почуте і побачене втілювати у конкретний пакет пропозицій і проектів. Це буде цінний досвід для адаптації влади, бізнесових кіл на європейському ринку послуг у широкому сенсі цього слова.

Ігор Герман: - У Смітене нас зацікавила діяльність обєктів міської господарки: сміттєсортувального заводу і водоканалу. Мер міста Гінтс Кукайніс особисто виступив у ролі гіда. Декілька слів про завод. Латвійці придбали його у Німеччині. Принцип роботи такий: люди побутові відходи спершу сортують по відповідних контейнерах. Його відвозять на завод, де проходить остаточний розподіл: пластик забирають як сировину для вторинної переробки, а відходи, що мають властивість до гниття, занурюють під землю, де проходить процес напавнення газу, який, відповідно, використовують для підігріву будівель.

Занотували ми й інші нововведення латвійської цивілізації.

Володимир Коцюба: - Пять років тому влада Смітене створила муніципальну поліцію. Вона має право носити вогнепальну зброю, електрошокери та інші атрибути і засоби поліцейського впливу на порушників спокою та закону. Хлопці мають досвід роботи, зокрема у «гарячих» точках. Вони стежать за порядком у місті, забезпечують безпеку під час масових спортивних заходів, беруть участь у рятувальних операціях, виконанні судових рішень, цілодобово реагують на заяви чи скарги мешканців міста. Поліція обергігає громаду від осіб, які напідпитку чи у наркотичному «кайфі» можуть діяти неадекватно. Їх ізолюють коли вони не прийдуть до тями.

Існує чітке розмежування між обов’язками кримінальної і муніципальними службами. Досвід тамтешньої поліції варто перенести і на наші терени. Почерпнули ми чимало корисного із інших галузей і сфер міської господарки міста побратима Дрогобича.

Володимир ТУРМИС

На фото:

* на прийомі в урядовій установі;

* на протестній акції на підтримку Надії Савченко біля посольства Росії;

 

НОВИНИ

Варвари ХХІ століття нівечать память і зазіхають на свободу народів

Після наруги над скульптурною фігурою Папи Івана Павла ІІ біля дрогобицького костелу (антихристи відтяли запястя лівої руки з посохом), міський голова Тарас Кучма терміново скликав громадських активістів, журналістів на брифінг, щоб зняти певну напругу.

Ця жахлива подія настільки приголомшила всіх, що кожен із його учасників теж висловив свою думку, і таким чином цей захід набув статусу «круглого столу». На ньому були присутні і виступили міський голова Тарас Кучма, секретар міської ради Олег Хрущ, заступник голови Дрогобицької РДА Володимир Шутко, директор «Інституту міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка, голова товариства «Бойківщина» Любомир Сікора, начальник Дрогобицької міськрайонної міліції Мирон Карапата, громадський діяч Хосе Турчик, директор центру волонтеріату Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Артур Деска, голова товариства польської спільноти Дрогобича Адам Авжецький, священик Ігор Мциканич, отець-вікарій Рашковський та інші. Лунали думки із відтінком як вандалізму, так і варварства. Тарас Кучма закликав усіх не шукати винних серед своїх, бо ця трагедія не повинна призвести до національної неприязні. А Олег Хрущ підкреслив, що осквернення святості постаті Івана Павла ІІ ніяк не породить протистояння між польським і українським народами.

Любомир Сікора зауважив, що в контексті нинішнього світового хаосу все робиться для того, щоб пересварити релігії, а за нею потягнуться інші протистояння.

Хосе Турчик нагадав, що аналогічний вандалізм мав місце і в Польщі. Є сили, які зацікавлені в дестабілізації, тому й організовують такі провокації. Артур Деска з болем у серці говорив про тісну приязнь двох народів і про ворожі прояви недругів. Він підказав зробити офіційну заяву з цього приводу. Володимир Кондзьолка зазначив те, що по-різному трактуватимуть цей злочин: хтось як спробу поживитися (хоча скульптура виготовлена не із металу, а спеціальної смоли-пластику), інші як спробу посварити дрогобицьке середовище, а й заодно і дві країни. Треба бути мудрими і виваженими у своїх оцінках.

Адам Авжецький хоч і був занепокоєний цією ситуацією, проте з оптимізмом залишав зал, позаяк ця подія буде озвучена у відповідній заяві і спільними зусиллями влади і громади скульптура буде оновлена. На «круглому столі» спонтанно народилася й ініціативна група, яка по гарячих слідах накреслила поточне завдання щодо збору коштів. 2 квітня ц.р. минає 11-а річниця з дня смерті Великого понтифіка і буде великим гріхом, коли память про нього матиме дошкульні зарубини у наших серцях.

Володимир ТУРМИС

 

ЗАЯВА Дрогобицької міськрайонної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта»

Товариство «Просвіта» Дрогобиччини висловлює своє глибоке обурення з приводу нечувано ганебного вчинку, який нещодавно мав місце у Дрогобичі, – варварського пошкодження скульптури Папи Римського Івана Павла ІІ – видатної особистості, одного із найвизначніших релігійних діячів світу ХХ століття, людини, яка потужно причинилася до примноження у світі Божої правди, добра і справедливості, національних і особистих прав. Іван Павло ІІ прихильно ставився до українського народу та його прагнень жити у незалежній, демократичній, правовій державі, за що його цінували і цінуватимуть українці.

Невідомо, хто вчинив цей мерзенний злочин і що його чи їх спонукало до цього. Чи були це сатаністи, які оскверняють могили, чи крадії металу, які не гребують зрізанням його з надгробків і могильних огорож, чи представники п’ятої колони, які хочуть спричинити ворожнечу між українцями і поляками, – у будь-якому разі це покидьки і негідники, позбавлені совісті, честі та людської гідності.

Товариство «Просвіта» звертається до влади міста і правоохоронних органів докласти всіх зусиль для встановлення осіб злочинців та притягнення їх до відповідальності. Дрогобич має повернути собі незаплямований авторитет культурного.європейського міста.

Микола САДОХА, голова ДО ВУТ «Просвіта» Дрогобиччини

16 березня 2016 р.

 

Остання нота Анатолія Іванюка

Минулого тижня Дрогобиччина попрощалася з відомим музикантом і композитором, лідером групи «Немо» Анатолієм Іванюком.

Трускавчанин Анатолій Іванюк добре відомий у музичних колах. Останнім часом жив і працював у Києві, де заснував власну студію звукозапису. Був натхненником і автором музики пісень групи «Немо», допомагав іншим українським виконавцям.

Завжди займав активну життєву позицію, особливо під час Майдану. З початком війни на сході України разом із колегами з гурту долучився до волонтерства, усіляко допомагаючи нашим Збройним Силам. Минулого року група «Немо» дала благочинний концерт у Дрогобичі, збираючи кошти на потреби війська.

Та, на жаль, підступна хвороба підточила життєві сили Анатолія Іванюка і забрала його від нас… Музиканта і композитора поховали у рідному Трускавці. В останню путь Анатолія провели численні шанувальники його таланту.

Ярослав ГРИЦИК

 

Компромісу досягнуто

Цієї середи мешканці села Рихтичі через жахливий стан центральної дороги сполученням Дрогобич-Комарно готові були вдатися до відчайдушного кроку – блокувати проїзд і в такий спосіб привернути увагу влади до цієї проблеми.

Зі слів мешканців, відтинок згаданого шляху, що пробігає селом, уже понад двадцять років не бачив добротного ремонту. Нині цей путівець у суцільних вибоїнах, а ще в аварійному стані міст над річкою Бар.

Заспокоїти мешканців і порозумітися з ними вдалося депутатові обласної ради М.Задорожному. Михайло Леонович запевнив присутніх, що ремонт дороги Дрогобич-Комарно підтримує голова Львівської ОДА Олег Синютка. Цей напрям сполучення є пріоритетним,  позаяк пролягає трьома адміністративними районами з виходом до обласного центру.

- Днями, продовжив пан Задорожний, обласна рада затвердила Програму розвитку та фінансування дорожньої інфраструктури. Наступного тижня на засіданнях постійних комісій облради сформують перелік доріг, ремонт яких фінансуватиметься коштом обласного бюджету.

Недовіру рихтицьких активістів вдалося зняти остаточно, коли М.Задорожний запропонував створити ініціативну групу та запросив членів громади бути присутніми під час роботи постійної комісії обласної ради і донести їхні проблеми і вимоги до решти обласних депутатів. Компромісу досягнуто. Віриться, що буде результат.

О.ПАРАЩАК

 

Район вшановує Шевченка

13 березня у багатьох населених пунктах дрогобицького району відбулися заходи з нагоди 202-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Зокрема, урочистості пройшли у Верхніх Гаях, Опорах, Почаєвичах, Доброгостові, Уличному. Окрім сільських громад та місцевої влади, участь у цих заходах взяв і депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний. Виступаючи перед присутніми, він назвав Тараса Шевченка генієм українського народу, справжнім пророком, твори якого є особливо актуальними сьогодні. А життя і творчість Великого Кобзаря – взірець патріотизму, жертовності і любові до рідної землі.

До речі, після шевченківського заходу в Уличному відбувся схід села. За словами одного з учасників зібрання депутата облради М.Задорожного, найбільше уличненців турбують питання благоустрою села, вивезення сміття, весняного кронування дерев та ін.

Леся ГРИЦИК

 

Віра в добро і милосердя

Уже стало традицією, що Дрогобицький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надає допомогу потребуючим самотнім непрацездатним громадянам пенсійного віку, малозабезпеченим та інвалідам.

От і цього разу 500 таких громадян отримали булки-плетенки. Їх вдалося закупити за рахунок спонсорської допомоги С.Захарової, яка надала кошти на придбання 400 булок-плетенок, та ПП «Золоте Зернятко» (директор Н.Стецівка), яке надало безкоштовно ще 100 булок.

Так вже склалося, що успішні та забезпечені люди завжди допомагають тим, хто цього найбільше потребує. Тож адміністрація і підопічні терцентру висловлюють щиру подяку спонсорам – С.Захаровій та Н.Стецівці, які вселяють у серця потребуючих людей віру в добро.

Вл. інф.

 

Їх світлий подвиг – незабутній 

Всім серцем вірили вони

у кращу долю.

За неї ж на Майдані полягли.

За українців і за їхню волю

Своє життя, не завагавшись, віддали!

Ці рядки присвячені тим, кого було вбито у ХХІ столітті у мирний час, тим, котрі стали Героями Небесної сотні. І саме пам’ять про них зібрала учнів, учителів, усіх небайдужих в актовій залі Дрогобицької загальноосвітньої школи №14.

Зі сцени ведучі знову нагадали події 2013-14 років, коли розпочалася Революція гідності, коли на очах у всього світу влада розстрілювала свій народ. Хвилююче звучать рядки поетичних творів про Героїв Небесної сотні, їх подвиг оспівується у піснях.

Особливо зворушила сценка «Про зустріч двох душ» у виконанні Миколки Івануса та Олега Осташа. Кожен Герой Небесної сотні згаданий поіменно. Учасники запалили свічки пам’яті як данину тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою, вшанували Героїв хвилиною мовчання.

Серед Героїв Небесної сотні є й колишній учень нашої школи Олег Ушневич. Ми пишаємося нашим випускником і віримо, що він, як і усі Герої Небесної сотні, житиме в нашій пам’яті та серцях. Олег, який щодня з усмішкою на обличчі дивиться на нас із меморіальної дошки, закликає, щоб ми змінювалися, ставали кращими, жили в правді та справедливості.

Оксана ЛЕТНЯНЧИН, організатор учнівської молоді ЗОШ №14

 

Депутати – у «Поступі»

Чотири депутати Дрогобицької міської ради виявили бажання об’єднатися у депутатську групу під назвою «Поступ».

Про це на сесії міської ради 25 лютого оголосив міський голова Тарас Кучма. Зокрема, до новоствореної групи увійшли: Роман Броницький, Олена Янів, Віктор Тюска і Тарас Петруняк.

 

Громадських активістів слухатимуть у «Різному»

Дрогобицький міський голова Тарас Кучма 25 лютого заявив, що відтепер виступи громадських активістів на сесіях міської ради слухатимуть не під час традиційних «розминок», а наприкінці сесійних засідань у рубриці різних питань.

Така правка у розклад сесійних засідань внесена з огляду на те, що кількість охочих представників громадськості донести свої поради, ініціативи та критику до влади, зростає. У зв’язку з незапланованими виступами, порушується часовий регламент засідань.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

Герої не вмирають

Днями на фасаді Дрогобицької ЗОШ № 5 відбулося відкриття меморіальної дошки на честь колишніх випускників Ігоря Бориса і Богдана Вовка, котрі загинули захищаючи незалежність і суверенітет держави.

Лінійку-реквієм розпочав новопризначений директор школи Віталій Лесик. Ведучі розповіли про шкільні роки Ігоря і Богдана, їхню бойову звитягу. Меморіальну дошку відкрили директор школи Віталій Лесик та міський голова Тарас Кучма. Отець Володимир з церкви, що на вул. І.Франка, освятив її.

Далі міський голова Тарас Кучма в контексті нинішньої політичної і воєнної ситуації розповів про загрози які існують для України і самовідданість патріотів, в т.ч. і багатьох наших земляків, котрі поклали свої голови у боротьбі з ворогом. Відбулося й урочисте покладання квітів, звучали спогади з вуст різних героїв, а також жалібні патріотичні пісні.

Андрій БІЛЕЦЬКИЙ

Фото автора

 

ШТРИХ ДО ПОРТРЕТА

Гуртом і батька легше бити

48-річний Тарас Демко – активна людина у суспільно-політичному житті Дрогобича. Він завжди перебуває на вістрі багатьох громадських проектів. Саме ця його позиція знайшла своє продовження у політичній партії «Громадська позиція». Під час останніх виборів на посаду міського голови Тарас Демко по Дрогобичу виборов «бронзу». Завдяки симпатіям виборців п’ять мандатів отримала згадана політична партія. Їх лідер Тарас Демко у міській раді очолив житлово-комунальну комісію. Це – найбільш складна і «конфліктна» комісія, адже у «міні-парламенті» треба вгамовувати програмні амбіції тих партій, котрі обіцяли «золоті гори» виборцям. Тому у голови комісії має бути дипломатична мудрість (Тарас Демко має юридичну освіту), щоб не побити горшки у залі. Образно кажучи, його місія полягає в тому, щоб вівці були цілі і вовк ситий.

Із цієї фрази Тарас Іванович «викинув» протестну фразу, мовляв, не треба улесливо погоджуватися із висловом, що про все можна домовитися.

Отже, у нинішньому депутатському корпусі є депутати, котрі перемололи трафарет про певні пільги для тих чи тих виборчих округів. І тут Тарас Демко задає вектор цьому нововведенню. Треба пропорційно і прозоро розподіляти кошти на соціально-побутові потреби мікрорайонів, а не кулуарно їх преміювати для «своїх».

Тарас Демко прагне вирівняти рівень довіри влади і суспільства. Саме тому він і погодився «опікуватися» проблемами двох виборчих округів, зокрема №11 і №12.

Демко може бути подразником для багатьох інших депутатських фракцій, але він запропонував шляхетну форму діалогу «все має бути відкритим». У комісії, яку він очолює, – люди, котрі розуміються на комунальній специфіці (п.п. Тюска, Лужецький, Шагала, Янів, Майданюк), тому до її аргументів прислухаються інші.

З першого липня ц. р. вступає в дію закон щодо надання сервісних послуг житловим об’єднанням. Якщо не буде організовано ОСББ, тоді на цей ринок прийдуть «зайди», які зірвуть куш із цього нововведення, в результаті виникнуть проблеми. Тарас Демко налаштований на те, щоб врешті-решт Дрогобич вибирав тих людей, котрі щотижня будуть на своїх округах, котрі знатимуть проблеми, які ніколи не зуміють відхреститися від болючих недугів суспільних проблем, а завжди намагатимуться їх вирішити.

В.Т.

P.S. До речі, під час розмови з Тарасом Демком йому тричі телефонували виборці округу і просили посприяти у розв’язанні побутових проблем. Депутат чемно вислуховував запит, відповідно занотовуючи їх у записник. Ці записи не є черговим переліком у списку депутата, вони – це завдання, які він буде розв’язувати.

Філософія Тараса Демка базується на народних традиціях щодо людського добра в ім’я справедливості і гідності. Він певною мірою є цікавим дон Кіхотом сучасності, для якого духовні орієнтири є чимось більшим за матеріальні потреби. І в цьому позитив Демка!

 

НОВИНИ

Як «Верховинка» потоваришувала з «Ладою»

Уже стало доброю традицією проводити спільні концерти Народного ансамблю танцю «Верховинка» Дрогобицького Народного дому ім. І.Франка та Рівненського Зразкового ансамблю «Лада».

Така співпраця налагодилася завдяки тому, що колектив із Рівного очолює вихованка «Верховинки» Вікторія Гарасим’як, котра підтримує стосунки зі своєю дрогобицькою наставницею Богданою Кос.

27 лютого у Народному домі ім.І.Франка спільний концерт «Верховинки» і «Лади» знову зібрав повну залу глядачів. Це вже третій такий виступ, два з яких пройшли у Дрогобичі та один у Рівному.

Вихованці обох колективів, які вже встигли подружитися між собою, представили різноманітні хореографічні композиції – народні, сучасні, жартівливі. Був і спільний танець під назвою «Моя любов». У поєднанні з яскравими костюмами усе це створило прекрасне видовище. Незмінним ведучим дійства був Іван Сех.

Наприкінці концертної програми враженнями від виступів поділилися художні керівники: «Верховинки» – Богдана Кос, «Лади» – Вікторія Гарасим’як. Директор Народного дому Петро Кос подякував учасникам за натхненний виступ, а глядачам – за теплий прийом й активну підтримку.

На знак вдячності за творчу співпрацю Богдана Кос вручила гостям дарунки на пам’ять. Своєю чергою Вікторія Гарасим’як також подарувала дрогобицьким колегам сувеніри – вишиту бісером емблему «Верховинки» та символічну бочку з рівненським золотом.

Леся ГРИЦИК

Фото автора

 

Символ незламності 

За доброю усталеною традицією наприкінці лютого ми вшановуємо пам’ять славетної Лесі Українки. Визначна поетеса, жінка з трагічною долею увійшла до свідомості поколінь українців як символ незламності і боротьби. Здійснений нею життєвий і творчий подвиг долучив Лесю Українку до когорти сильних духом.

З нагоди 145-річчя від дня народження Лесі Українки у Дрогобицькій ЗОШ №1 ім. І.Франка відбулося свято під назвою «Обернуся на легенду». Дійство підготували і провели учитель української мови та літератури Наталія Коцюба разом з учнями 9-А, 6-А, 6-М та 3-В класів.

Вели свято учні 9-А класу Діана Бухній, Андрій Головей, Михайло Сливар, Марта Осередчук. Натхненно прочитані ними рядки поезії Лесі Українки були схожими на полум’я свічки, що запалює душу людини.

Цікавим елементом літературної композиції стала інсценізація «Зустріч Лесі Українки з Лукашем». Образ Лесі (учениця Марія Масловська) символізував дівочу вроду, молодість, силу духу. Роль Лукаша виконав Захар Багрій.

Запам’яталася присутнім ще одна інсценізація – «Олена Пчілка з дочкою Лесею», у якій брали участь Наталія Дашко та Христина Каникош. У вірші «Мамо, іде вже зима» ролі виконали Вікторія Гриневко і Богдан Росоха.

Варто відзначити, як гарно діти оформили сцену. На вкритому скатертиною столі горіла свічка, поряд – хлібина з колоссям пшениці і гілкою калини. А інсценізація з «Лісової пісні» відбувалася біля берізки (у ролі Мавки – Марія Гащишин).

Літературно-мистецьку композицію прикрасили пісні у виконанні учнів 8-А та 8-М класів і танець молодших школярів. Завершилося дійство спільним виконанням пісні «Україна».

У заході з нагоди 145-річчя від дня народження Лесі Українки взяли участь заступники директора ЗОШ №1 Ореста Калічак, Ірина Ніколаюк, педагог-організатор Наталія Станович.

Леся ГРИЦИК

 

Його серце на передовій

15 березня 2016 року у світлиці Дрогобицької місьої ради відбулася зустріч з учасником АТО – Орестом Каракевичем, бійцем 92 бригади.

Він також був бійцем у складі «Айдару», а ще перед тим – майданівцем. Самовідданий патріот, уродженець Дрогобиччини. Колись навчався у ЗОШ № 2, закінчив медінститут (спеціалізація терапевт), а військова професія Ореста – снайпер. Гість розповів про нелегкі бойові будні, продемонстрував фото- та відеоматеріали своєї служби. З великим зацікавленням та занепокоєнням присутні слухали розповіді про героїзм бійця АТО, який, ризикуючи власним життям, протистояв агресору, не даючи йому розшматувати Україну. За «круглим столом» діти ділилися своїми думками із Орестом. Панувала атмосфера довіри. Присутні були вражені силою духу, витримки свого земляка. Особливо цікавим було отримати відповіді на запитання, які їх тривожать. Хлопець безперечно надихнув молодь працювати над собою, досягти успіхів, любити те, що ти робиш, бути патріотом своєї Батьківщини. Особливо вразило те, що Орест тілом тут, а серцем на передовій. Він не може спокійно сидіти вдома, коли там боряться за життя його побратими. В кінці дійства Ореста запросили до спільної фотографії, провели оплесками та побажали сили, щоб надалі захищати наш народ.

Марта КАГУЙ, учениця ЗОШ №1

 

ЧИТАЧІ ЗАПИТУЮТЬ

Коментар заступника міського голови, керуючого справами Володимира КОЦЮБИ: «Що робити, коли людина загубила (втратила) свідоцтво про право власності на нерухоме майно (квартиру)?»

Слід зазначити, що чітке визначення терміна «дублікат» в чинному законодавстві відсутнє. Фактично видача дубліката полягає у відтворенні тексту документа, дублікат якого видається, що спрямоване на відновлення такого документа у випадку неможливості використання останнього з певних причин.

За загальним правилом, у разі втрати або зіпсування документа, лише суб’єкт, що видавав такий документ, може видати його дублікат. При цьому, втрата чинності нормативно-правовим актом, на підставі якого відповідний суб’єкт видавав документ, не є підставою для відмови у видачі дубліката документа. Єдиною підставою, за наявності якої видача дубліката документа не може бути здійснена суб’єктом, який видав такий документ, це ліквідація (припинення діяльності) такого суб’єкта. У такому випадку видача дубліката документа здійснюється правонаступником відповідного.

Із 1-го січня 2016 право власності на нерухомість, відомості про яке внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, підтверджується не документом, а відповідним записом у реєстрі. У відповідності з абзацом другим частини п’ятої статті 12 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» на підставі цього запису власник вчиняє правочини зі своєю нерухомістю. Обов’язкове використання нотаріусом під час вчинення нотаріальної дії з нерухомістю відомостей Державного реєстру прав передбачене статтею 46-1 Закону України «Про нотаріат».

Слід зазначити, що відповідно до чинного законодавства більше не потрібно отримувати дублікат правовстановлюючого документа, який втрачено чи пошкоджено якщо ваше право було внесено до Державного реєстру прав. У разі ж якщо право власності не внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, підтвердити його можливо винятково за умови подання відповідного правовстановлюючого документа. Так, відповідно до п.3 ч.3 ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державний реєстратор самостійно під час проведення державної реєстрації прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, запитує від органів влади, підприємств, установ та організацій, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав, інформацію (довідки, копії документів тощо), необхідну для такої реєстрації, у разі відсутності доступу до відповідних інформаційних систем, документів та/або у разі, якщо відповідні документи не були подані заявником.

Підсумовуючи, варто зазначити, що наразі явно не вистачає роз’яснювальної роботи з боку Мін’юсту, яким ця реформа впроваджена. Також більшість підзаконних нормативно-правових актів ще не приведена у відповідність до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», що може певним чином ускладнити реалізацію нововведень на практиці. Але важливий та відповідальний крок вперед в реформуванні відносин власності вже зроблено.

 

СПОРТ

Десять нагород чемпіонату України!

Завершився чемпіонат України з ушу серед дітей і юніорів, який проходив 26-28 лютого у Броварах Київської області. У змаганнях взяли участь 200 спортсменів із 10 областей. Команда Львівщини налічувала 10 спортсменів, які показали добрий результат, посівши ІІІ командне місце. У нашій скарбничці – 5 золотих, 2 срібні і 3 бронзові медалі!

Золото привезли Анастасія Андибур, Микола Коцюба, Сергій Овчаренко, Дмитро Котляр, срібло – Роксолана Сотрихіна, бронзу – Ірина Андибур, Роксолана Сотрихіна, Микола Коцюба. За старанність і волю до перемоги слід також відзначити Дениса Тихонова, Марію Мищатин і Владислава Славича.

Після цього успіху наші спортсмени на лаврах спочивати не збираються. Адже найближчим часом вони планують заявити про себе не лише на аматорському, а й на професійному рівні. Вітаємо їх із добрим стартом, бажаємо гарного настрою, бойового духу, спортивного розвитку і багато перемог.

Варто відзначити тренера і президента Львівської федерації ушу, дрогобичанку Оксану Сотрихіну за її велику працю і підготовку наших спортсменів до змагань.

Наша спортивна делегація вдячна за відмінну організацію змагань, гарний прийом всіх учасників. Окрема подяка – президенту української Федерації ушу Олегові Чаканову.

Кор. «ГЗ»

 

Золотий дощ для «Медика»

19-23 лютого у Львові проходив зимовий чемпіонат України з велосипедного спорту на треку, у якому взяли участь 22 команди. Загалом змагалися понад 250 спортсменів.

СДЮШОР з велоспорту «Медик» представляли 10 спортсменів, які вдало виступили на цих престижних змаганнях.

Кандидат в майстри спорту України, кандидат до збірної України, студент ІІ курсу Дрогобицького коледжу нафти і газу Святослав Шимко виборов золоту медаль в командній гонці переслідування серед юніорів.

Кандидат у майстри спорту України, кандидат до збірної України, студент ІІІ курсу коледжу нафти і газу Віктор Строгуш  здобув золоту медаль в гонці скетч серед юніорів.

Ярослав Паращак виборов золоту медаль у гонці скретч серед юнаків і срібну медаль у спринті серед юнаків.

Приємно, що вихованці СДЮШОР «Медик» піднімалися на п’єдестал пошани для отримання нагород у формі з написом «ДРОГОБИЧ», яку подарував школі колишній вихованець, перший майстер спорту міжнародного класу, неодноразовий учасник чемпіонатів світу, який виступав за відомі клубні команди спільно з Ярославом Поповичем, Володимир Білека.

Дирекція школи висловлює подяку всім тренерам-викладачам за виховання спортсменів, які прославили стародавнє місто Дрогобич.

Принагідно звертаємось до батьків і дітей, які хочуть проявити себе у велоспорті: звертайтеся у спортивну школу за адресою: м.Дрогобич, вул. Пилипа Орлика,14/2.

На фото: (зліва направо) Віктор Строгуш, Ярослав Паращак, Святослав Шимко.


Відродження традицій

Попередній раз подібний захід відбувся в місті років із сім тому. За цей час багато що змінилося: й влада вже в Дрогобичі інша, й здобутки спортсменів ще вагомішими стали, чимало дрогобичан стали призерами вельми престижних змагань та чемпіонами.

Варто нагадати, що спортивні традиції міста широко відомі, чимало представників – різних поколінь до того ж – таких олімпійських видів спорту, як велоспорт, баскетбол, футбол, настільний теніс, пляжний волейбол, бадмінтон та легка атлетика вже назавжди вписані в історію спорту Дрогобиччини. А є ще й види спорту не олімпійські, в яких дрогобичани теж не пасуть задніх: кіокушинкай карате, таеквондо (ITF), акробатика (тут уже варто говорити про Дрогобицьку школу цього чудового видовищного спорту), кікбоксинг, рукопашний бій, хортинґ, гирьовий спорт, стрибки на акробатичній доріжці, шахи, шашки, більярдний спорт, автомодельний та авіамодельний спорт...

Перемоги, медалі та кубки наших спортовців, – все це здобувається майже на ентузіазмі або ж за сприяння доброчинців-меценатів (їх теж відзначено), позаяк держава не надто спроможна спорт фінансувати, так само, як і освіту й культуру, хоча саме це й потрібно фінансово підтримувати насамперед.

Але сказати, що місто не бачить своїх спортсменів і тренерів, було б несправедливо.

Свідченням цього, власне, й стало нещодавнє свято спортивної слави, на якому вшанували близько сотні ветеранів дрогобицького спорту, тренерів, котрі й сьогодні готують майбутніх чемпіонів, найкращих спортсменів Дрогобича, які отримали з рук міського голови грамоти та кубки. А юні артисти колективів “Верховинка”, “Цьомочки”, “Калинове” намисто” ще й потішили винуватців свята та їхніх гостей невеличкою концертною програмою.

Вітали спортсменів Дрогобицький міський голова Тарас Кучма, заступник начальника управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Оксана Вацеба.

Нагороди було вручено в таких номінаціях «Кращі колективи фізкультури загальноосвітніх шкіл міста»; «Кращі викладачі фізичного виховання в навчальних закладах Дрогобича»;  «Кращі тренери міста»; «Спортивні федерації та клуби Дрогобича»; «Кращі спортивні меценати»; «Спортивна гордість міста Дрогобича»: «Кращі спортсмени міста»; «Кращі спортсмени-ветерани». Й тут (а як інакше) без «проколу»  не обійшлося. Згадали ведучі практично всіх спортовців-ветеранів. Чимало з них були присутні в залі, та багатьох дрогобичан (у тім числі й самих ветеранів, зокрема Олександра Красулю) здивувало те, що не пролунали на вечорі шани імена Хосе Турчика, котрий надто багато зробив не лише для футболу в Дрогобичі й Україні й котрий свого часу очолював відділ спорту міської ради, а також ім’я знаменитого альпініста, майстра спорту СРСР, який свого часу здолав п’ять семитисячників і котрий небавом відзначатиме своє 75-ліття Валерія Боліжевського…

У числі найкращих нинішніх дрогобицьких спортсменів було відзначено й декількох спортовців з особливими потребами. Й серед них – Зенона Мацана, неодноразового чемпіона континенту з силового багатоборства. Його наставника зі спортивного клубу Еней Михайла Городинського, який не тільки чимало робить для соціалізації таких юних дрогобичан. Зенон Мацан представляє сьогодні спортивну спільноту у міській раді.

Своїм потенціалом та здобутками дрогобицький спорт завдячує багатьом визначним постатям у своїй історії, яких уже немає з нами. На вечорі спортивної слави Дрогобича хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто свого часу так багато зробив і для розвитку футболу на Дрогобиччині, й для роверового спорту, й для баскетболу, й для акробатики тощо… Шкода лише, що нечасто згадуємо нині ми тих, хто свого часу доклався до того, аби Дрогобич знали й в Україні, й у світі…

Провели видовищне дійство Алла Мельничук з Народного дому імені Франка, де й нагороджували спортовців, і спеціаліст відділу фізичної культури та спорту Дрогобицької міської ради Ірина Криницька. Ініціаторами ж свята були відділ фізичної культури та спорту виконкому Дрогобицької міської ради, міський відділ культури та мистецтв, ДЮСШ імені Боберського, спортивні клуби, факультет фізичного виховання ДДПУ імені Франка, меценати Олег Ягодський, Володимир Ямельницький, Роман Муль, яких підтримали міський голова Тарас Кучма та депутат міської ради Олег Дацюк.

Леонід ГОЛЬБЕРГ

 Создан 05 апр 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником