ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 11 березня 2016 р.
Вчимося у Шевченка

9 березня, біля пам’ятника Кобзареві відбулося віче з нагоди 202-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та на підтримку морального авторитета нації, героїні України Надії Савченко.

До підніжжя пам’ятника квіти від міської влади поклали секретар ради Олег Хрущ та заступник міського голови з гуманітарних і соціальних питань Олег Дукас, депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, голова Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Роман Курчик, представники товариства «Просвіта» Дрогобиччини, інших громадських організацій, політичних партій, навчальних закладів.

Виступаючи перед присутніми, секретар міської ради Олег Хрущ наголосив на актуальності творів Тараса Шевченка сьогодні, що особливо разюче стало очевидним від початку подій на Майдані, анексії Криму і війни на сході України. О.Хрущ також відзначив символізм дати 9 березня, на яку в Росії призначили судове засідання у справі української льотчиці Надії Савченко. «Вона, як і Шевченко, несе на собі хрест, даний українській нації. І ми всі разом повинні підхопити той хрест, і донести його так, щоб потім не було соромно перед прийдешнім поколіннями», - наголосив секретар ради.

Професор ДДПУ ім.І.Франка, член «Просвіти», Почесний громадянин Дрогобича Омелян Вишневський охарактеризував творчу спадщину Шевченка як заповіт для всіх нас, який ми щороку аналізуємо: що зроблено, а що ще слід зробити. Цитуючи рядки поезії Кобзаря, пан Вишневський ніби проектував їх на сьогоднішні події. Він закликав присутніх вчитися у Шевченка – періодично перечитувати Кобзар, у якому завжди знаходиш щось нове. А Надію Савченко О.Вишневський назвав символом не лише України, а навіть Європи, гідним живим прикладом для молодого покоління.

Голова Всеукраїнського об’єднання учасників АТО Микола Кобільник розповів, як бійців на сході України надихає на подвиги поезія Тараса Шевченка, який є справжнім пророком нашого народу. І таку патріотичну націю ворогові ніколи не здолати.

Увечері того ж дня у Народному домі ім. І.Франка пройшов Літературно-мистецький вечір «Я до вас промовляю, сини мої: не проспіть Україну свою».

Леся ГРИЦИК

Фото автора

 

Мораль має бути  вищою від політики

Минулого тижня інтернет-ресурс «Дрогінфо» розмістив відео, де в тяжких муках помирав дрогобичанин Іван Ісик. Ця трагічна історія сталася рік тому. Уже потрохи загоювалася рана родини, а тут знову нагадування…

Навіщо «Дрогінфо» вчинив так безглуздо й аморально щодо родини Ісиків? Про це і йшла розмова під час прес-конференції у ратуші. Своїми міркуваннями на цю тему поділилися міський голова Тарас Кучма, заступник міського голови, керуючий справами Володимир Коцюба та секретар міськради Олег Хрущ, журналісти Володимир Турмис, Йосип Фиштик, Леонід Гольберг, Віра Чопик. Немає потреби подавати розлогі коментарі, тому що наші краяни в унісон можуть сказати таке: «Дрогінфо» має через морально-етичне  сито пропускати публікації, які б не завдавали шкоди суспільству, не провокували злобу один проти одного, не потішали наших ворогів і т. д.». У контексті сумної теми варто згадати слова Т. Шевченка: «Схаменіться будьте люде, бо лихо вам буде…».

P.S. Згаданий відеоролик ледь не призвів до інфаркту вчительку ЗОШ №10 Т.Р., син якої понад рік перебуває на передовій на сході України. Учні цей сюжет подали у своїй інтерпретації, мовляв, цей закатований солдат подібний на вашого сина…

Вл.інф.

 

Розважального комплексу біля Стіни плачу не буде

Повідомлення, яке останніми днями облетіло деякі ЗМІ і викликало обурення громади про намір влади зводити на місці масових розстрілів людей розважальний комплекс, міський голова Тарас Кучма назвав тотальною брехнею і підступною провокацією.

Наявність проекту комплексу поблизу цього місця нинішній керманич Дрогобича підтвердив, проте уточнив, що документ був створений ще до його приходу на пост міського голови. Сьогодні про реалізацію цього плану не йдеться. Тарас Кучма не відхрестився від своїх слів, озвучених на сесії міськради про потребу у науковому дослідженні цього пам’ятного у Дрогобичі місця.

«У ракурсі того, що хочемо повернути місту історичну цінність, маємо керуватися передусім висновками науковців та істориків. Хто може гарантувати, що кіоски, які стоять нині поблизу Стіни плачу, не споруджені саме на місці розстрілу невинних людей? Якраз науковці покликані відмежувати факти від здогадів і підтвердити або спростувати будь-чиї припущення», - сказав міський очільник.

Тарас Кучма не приховує, що йому вельми імпонує пропозиція іконописця Лева Скопа оздобити Стіну плачу образом Матері Божої. Таке зображення ідеально, вважає міський голова, гармоніювало би з історичним ареалом і сповна надавало б експресії цьому сумнозвісному місцю. Утім, цей проект може стартувати, висловив умову Тарас Кучма, коли пройдуть два попередні етапи: науковий висновок та отримає схвальну підтримку у громади.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

Нове у наданні адміністративних послуг

Наприкінці 2015року Верховною Радою України схвалено закони, необхідні для впровадження реформи з децентралізації влади, зокрема, закони, які розширюють повноваження органів місцевого самоврядування з надання адміністративних послуг. Детальніше про зміни розповідає заступник міського голови Дрогобича, керуючий справами виконкому Володимир КОЦЮБА.

Так, відповідно до п.14 ст.1 Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» від 26.11.2015, суб’єктами державної реєстрації, серед інших, є виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, районні державні адміністрації, нотаріуси, акредитовані суб’єкти – у випадку державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Таким чином, вищезазначений Закон передбачає передачу виконавчим органам місцевого самоврядування міст обласного значення повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських формувань, а також надання можливості іншим виконавчим органам рад набувати таких повноважень.

У Дрогобичі послуги щодо державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань будуть надаватися у відділі – центрі надання адміністративних послуг виконавчого комітету Дрогобицької міської ради.

Окрім того, Законом України «Про внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 26.11.2015 передбачено передачу виконавчим органам місцевого самоврядування міст обласного значення повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також надання можливості іншим виконавчим органам рад набувати таких повноважень.

Серед інших найважливіших змін, запроваджених Законом, – скасування свідоцтва про право власності, розширення повноважень нотаріуса та електронне підтвердження факту володіння замість підписів, печаток і штампів. Відтепер свідоцтво про право власності на об’єкт нерухомого майна не видаватиметься.

Фактично за результатами розгляду заяви у сфері державної реєстрації прав на нерухомість заявник має право отримати лише рішення державного реєстратора. Таке рішення надається в електронній формі і лише за бажанням заявника – у паперовій. При цьому на рішенні державного реєстратора, станом на зараз, останній не зобов’язаний ставити печатку, будь-які штампи чи підпис. Також нагадуємо, що інформація, отримана з реєстру речових прав на нерухоме майно в електронній чи паперовій формі, має однакову силу. Кожен громадянин має право отримати інформацію з реєстру в електронній формі про будь-який об’єкт нерухомості і його власника.

Для цього потрібно лише зареєструватися на сайті Кабінету електронних сервісів і провести відповідну оплату за надання інформації (інформаційної довідки). Реєстрацією займатимуться місцеві органи, зокрема, спеціалісти відділу – центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Дрогобицької міської ради. Органи Департаменту державної реєстрації (реєстраційні служби) Міністерства юстиції України, які дотепер проводили реєстраційні дії прав на нерухомість, припиняють свої повноваження за рішенням КМУ, але не пізніше 30 квітня 2016 року.

До 1 січня 2016 року за реєстрацію прав на нерухомість стягували державне мито. Зокрема, для реєстрації права власності сплачувалася сума у розмірі 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (119 гривень). Зараз за такі послуги у новому Законі встановлено адміністративний збір, розміри якого визначаються з прив’язкою до розміру мінімальної заробітної плати. Так, за цю ж реєстрацію права власності у термін не більше 5 робочих днів тепер потрібно оплатити 0,1 від мінімальної заробітної плати (зараз це 140 гривень).

Закон встановлює можливість провести реєстраційні дії швидше за підвищену оплату. Наприклад, за реєстрацію права власності на нерухоме майно за 2 робочі дні слід заплатити 1 мінімальну заробітну плату, протягом 24 годин – дві, і для реєстрації протягом двох годин – суму у розмірі п’яти мінімальних зарплат.

У новій редакції Закону чітко врегульовано порядок оскарження рішення, дії чи бездіяльності державного реєстратора. Їх можна оскаржити до Міністерства юстиції України та його територіальних органів за загальним правилом упродовж 30 календарних днів. Також можна оскаржувати такі дії чи бездіяльність у судовому порядку.

Слід також додати, що новим законом встановлено адміністративну відповідальність за порушення порядку проведення реєстраційних дій прав на нерухоме майно, а саме у статті 166-33 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Кор. «ГЗ»

 

У ВІЙНИ ДУШІ НЕМАЄ

Юлія Фиштик навчається у 6-му класі Дрогобицької ЗОШ №10.

Авторка книжки оповідань «Пригоди Копієчки», яка вийшла друком, коли Юлії виповнилось 5 років. Це дитячі розповіді про долю маленької Копієчки, яка, будучи сиріткою, не загубилася у суєтливому світі, а знайшла вірних друзів і разом з ними допомагала людям. Юлія Фиштик за цю книжку удостоєна Міжнародної премії імені Вільґельма Маґера (Німеччина). За мотивами цих оповідань Львівський академічний обласний музично-драматичний театр ім. Ю.Дрогобича створив однойменний мюзикл.

Ю.Фиштик – співавторка поетичної книжки «Квітка на вершечку». Свого часу дівчинка стала фіналісткою Всеукраїнської премії «Диво-дитина», володарка двох Гран-прі (у різних номінаціях) Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв – 2014. У лютому 2016 року письменницький часопис «Літературна Україна» добіркою юної поетеси з Дрогобича Юлії Фиштик розпочав новий відлік у цьогорічному конкурсі газети на найкращий дитячий твір.

Часопис «Галицька Зоря» вміщує один з Юлиних віршів, надрукованих у «Літературній Україні».

У ВІЙНИ ДУШІ НЕМАЄ

Ворог з поля наступає.

Грізно лютий «Град» січе.

Край боєць свій захищає.

Кров з грудей його тече.

 

Навкруги земля палає.

Вже й роси нема ніде.

Ворог з краю не тікає.

Чом же він від нас не йде?..

 

Ось вже дівчинка вмирає.

Братик плаче. Бо ж – біда!..

Ні, душі війна не має:

Вже й маленьких викрада.

 

У молитвах Бога просим,

Щоб закінчилась війна.

Мій народ вбивати досить!

Хай без куль цвіте весна.

 

СПОРТ

У Підбужі вшанували захисників Вітчизни та воїнів АТО

У селищі зі славними волейбольними традиціями Підбужі втретє відбувся волейбольний турнір, присвячений захисникам Вітчизни всіх часів та воїнам АТО.

Розпочалися змагання молитвою «Отче наш» та привітальним словом сільського голови Марії Куцір. Опісля була ціла культурна програма за участю школярів Підбузького НВК під керівництвом його директора Богдани Іваськів. Присутні віддали шану тим героям, які поклали своє життя за нашу свободу та вшанували тих, хто відважно цю свободу відстоює на Сході України, не шкодуючи ні сил, ні здоров’я, ані життя.

Згодом учасники турніру заспівали Гімн України, розпочалися змагання. У результаті напруженої боротьби переможцями турніру, як і минулоріч, стали господарі. Друге місце посіла команда з Опаки, третє – команда підбузьких ветеранів. Обслуговував поєдинки голова районної Федерації волейболу Йосип Лаганяк.

Завдяки спонсорській допомозі місцевого підприємця-мецената Петра Сидорака спортсмени були відзначені почесними грамотами та медалями. Зокрема, нагороди отримали: найкращий гравець турніру – Юрій Андруневчин, найкращий пасуючий – Василь Степаник, найкращий захисник – Василь Буняк, наймолодший учасник змагань – Назар Чапля та найстарший уасник – Василь Полько.

Орест ХАНДОНЯК

 

Р.S.

Архіви не горять

З людьми відбуваються певні метаморфози і це – природний процес. Гірше, коли він трансформується у мімікрію. І все-таки, архіви не горять.

Й дотепер у редакції нашого часопису зберігається книга наказів редакторів, в яких є віддзеркалення кожної сторінки творців цієї історії зі своїми плюсами і мінусами. Перечитуючи їх, дізнаєшся із цих різних коментарів (особливо це було властиво Петрові Івановичу Китаю - авт.) про сутність деяких журналістів і підтекст деяких наказів.

Така сама картина притаманна і на політичній кухні району. Так, 8 років тому на території Дрогобича та Стебника міським управлінням юстиції було зареєстровано 129 партій (нині понад 140). Переглядаючи архіви, знаходиш чимало прізвищ, котрі змінювали партії, як джентльмени чоловічий набір. І що цікаво, багато з них рік-у-рік, а точніше від виборів до виборів потрапляють до міської ради.

До речі, зі «старих» партій у нинішньому міському парламенті тільки ВО «Свобода» має своїх представників. Інші зійшли із авансцени громадських симпатій. Втім, ця історія - не нова, позаяк уже 25 років різні політтехнологи маніпулюють громадською думкою, а ми забуваємо просте напуття: «Не сотвори собі кумира…».

В.Т.

 Создан 05 апр 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником