ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини від 13 квітня 2016 р.
У двох столиць – спільні інтереси

Візит до Дрогобича міського голови Києва Віталія Кличка не був випадковим. Його супроводжували помічники та народний депутат України Оксана Юринець. Хоча раніше дороги Віталія Кличка і Тараса Кучми не так багато перетиналися, та тепер йому було приємно побачити нашого земляка у новій іпостасі – міського голови Дрогобича.

Перед тим, як завітати до місцевої ратуші, Віталій Володимирович встиг запримітити цікаві архітектурні споруди у центрі міста, тому він висловив своє захоплення стариною. Тарас Ярославович коротко розповів про древню історію Дрогобича, і про те, які точки дотику можливі між Києвом і Дрогобичем. Столичний голова був би дуже радий, якби дрогобицька сіль стала доступною для киян. Отже, є над чим працювати не тільки владі, а й підприємцям.

Київський поважний гість пройнявся великою симпатією до нашого історичного міста, бо під час задушевної, невимушеної розмови, по «гарячих слідах», прийняв декілька практичних рішень: із фонду свого брата Володимира виділив кошти на 100 квадратних метрів бруківки, зобов’язав (у телефонному режимі) служби КМДА налагодити культурні і туристичні зв’язки із Дрогобичем, дав чимало цінних і практичних порад.

Кличко піднявся на годинниковий майданчик ратуші, і тепер уже з висоти пташиного польоту вкотре висловив своє захоплення панорамою міста, відвідав історичний музей і запевнив, що це його не останній візит до Дрогобича.

 Відрадно, що місток між столицею нашої держави і дещо призабутою столицею солеваріння – Дрогобичем – налагоджений, і це теж оптимістична перспектива на низку вигідних проектів. Але це уже – інша тема…

P.S. Практична ініціатива Тараса Кучми під неофіційним гаслом: «Подаруй бруківку для міста» раніше була схвалена головою ОДА Олегом Синюткою, котрий теж вирішив долучитися до реставраційних робіт історичної частини Дрогобича. Також свого шефа підтримали Ігор Герман, Олег Хрущ, Володимир Коцюба, Василь Качмар. Очікуємо й на інших доброзичливців-меценатів.

Володимир ТУРМИС

Фото Зеновія КВАСНІЯ

 

ШТРИХИ ДО ПОРТРЕТА

Черговий іспит Юрія Кушлика

Про Юрія Кушлика я почув майже 10 років тому, коли він настирливо «носився» з ідеєю облаштувати у Дрогобичі модульну льодову арену. Тоді в Україні під спонсорську державну програму мали потрапити 60 міст в т.ч. і Дрогобич. Юрій, заручившись підтримкою свого друга Олега Майданюка, боровся за цей проект до останнього.

На жаль, ця ідея не була зреалізована з різних причин, в т.ч. через неповороткість тодішнього керівництва міської влади. Та Юрій, як і інші хлопці хокейної команди (у Дрогобичі є такий колектив, який не маючи штучного льодового майданчика є лідером хокею в області), змушений у зимовий період тренуватися на створених, власними силами, ковзанках.

У своїх неповних 40 років він і досі активно займається футболом, а також хокеєм.

І якщо у колі друзів до Кушлика звертаються по-імені, то у будівельній компанії «Сервус» його величають і по батькові. Юрій Орестович очолює відділ логістики та зовнішньоекономічної діяльності. І тут він почувається як риба у воді, позаяк ґрунтовні знання специфіки виробництва і досконале володіння англійською мовою гарантує йому швидке плавання в будь-якому діловому «океані». Фірма, в якій працює Юрій Орестович, підтримує партнерські зв’язки з багатьма країнами світу. Легко він знаходить порозуміння і з поляками, бо польською теж читає і говорить без словника.

Юрій з приємністю згадує своїх вчителів і викладачів, які щедро поділилися своїми знаннями. Щоб когось не обділити добрим словом і не образити, попросив не називати їхні прізвища. Ця делікатність багато про що свідчить. При першій нагоді завжди навідується до школи, часто спілкується з нинішнім директором Ігорем Степановичем Лук’янчуком.

Юрій з дитинства привчений до сумлінного і самостійного виконання будь-якої роботи. Уже на останньому курсі навчання в університеті, його зворохобила думка поїхати на заробітки, але викладачі переконали не робити цього поспішного кроку. Відтермінувавши захист диплома, він міг би згодом піти іншою дорогою. Юрій дослухався до порад, тому після закінчення навчання пішов працювати на підприємство, яке колись очолював Ярослав Євстахович Гарун.

10 років Юрій Кушлик був комерційним директором «Галмаркету». Нині він у будівельній компанії. І далі продовжує професійно вдосконалюватися.

Вникаючи у різні життєві ситуації, варто хіба що згадати невеселу історію із льодовою ареною. Юрій збагнув, що якщо не займатися політикою, то політика обов’язково займеться тобою.

Юрій відкрито і щиро розповів про політичну кухню «Удару» і про те, чому він пройнявся симпатією до «Народного контролю», і разом із попереднім партійним осередком перейшов до нього. Його аргументи цілком слушні, бо кожна людина, яка себе поважає і вміє аналізувати, не сприйме дешеві комбінації із маніпулюванням певних корпоративних інтересів політичної верхівки. За такими людьми і є майбутнє політичного очищення нації.

Юрій Кушлик разом зі своїми 7 членами «Народного контролю» – нині у міській раді. Його авторитет і підтримка колег були визначальним фактором щодо висунення його кандидатури на голову постійної депутатської комісії з питань оренди, приватизації комунального майна, промисловості, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, малого і середнього бізнесу. Словом, перелік величезний, як і клопотів на свою голову. Втім, Кушлик це сприймає як черговий іспит, на шляху утвердження…

Володимир ТУРМИС

Фото Лесі ГРИЦИК

 

«Стар» – хокейний чемпіон Дрогобича

27 березня на льодовій арені м.Новояворівськ відбулося справжнє спортивне свято для любителів хокею Дрогобиччини. 37 спортсменів різного віку взяли участь у першості нашого міста, яку організував хокейний клуб спортивно-оздоровчого центру «Еней».

А розпочалося хокейне дійство грою ХК «Еней» (Дрогобич) із командою «Беркут» (Львів). Наші хокеїсти, програючи за ходом гри дві шайби, змогли вирвати перемогу із рахунком 3:2. Велику роль у цьому відіграла значна підтримка нашої команди, адже таку кількість дрогобичан на трибунах льодова арена Новояворівська бачила вперше. Представлена була і влада Дрогобича – мер міста Тарас Кучма та депутат міськрвди, директор КП «ЖЕО» Олег Майданюк, які палко вболівали за «енеївців». Саме міський голова вручив переможний кубок нашим спортсменам.

Зарядившись енергією на трибунах, уболівальники, одягнувши ковзани та взявши до рук ключки, перетворилися на хокеїстів. Чотири команди з Дрогобича, а саме «Стар», «Гай», «Цегольня» та юнаки з «Енею», порівну підсилившись гравцями основної команди міста, розпочали змагання. Результати матчів свідчать про майже однаковий рівень команд. А лідер визначився у останній грі – хокеїсти «Стару», перемігши юних «Енеївців» з рахунком 4:3, здобули переможний кубок. Приз кращого бомбардира з результатом 5 закинутих шайб отримав гравець «Стару» Назар Юрчак, а кращим захисником визнано юного «Енеївця» Дмитра Козловського.

Турнір засвідчив велику зацікавленість дрогобичан хокеєм. Звісно, побудова льодової арени у Дрогобичі примножила би кількість прихильників цієї гри у багато разів і дала би значний поштовх для популяризації хокею, фігурного катання, кьорлінгу та шорт-треку не лише у нашому місті, а й у сусідніх Трускавці, Стебнику, Бориславі, Стрию, Самборі. Адже приклад невеличкого міста Новояворівськ просто вражає – уже через п’ять років існування такої споруди юніори команди «Галицькі Леви» стали чемпіонами України з хокею. Приємно, що є підтримка і розуміння у розвитку цього олімпійського виду спорту у влади Дрогобича.

Результати матчів: «Гай» – «Стар» – 1:3, «Стар» – «Цегельня» – 2:0, «Еней» – «Гай» – 4:2, «Еней» – «Цегельня» – 0:1, «Гай» – «Цегельня» – 3:0, «Еней» – «Стар» – 3:4.

Кор. «ГЗ»

 Обновлен 12 июн 2017. Создан 12 мая 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником