ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини від 6-13 травня 2016 р.
Володимир Шутко – голова Дрогобицької РДА

29 квітня Президент України Петро Порошенко своїм Розпорядженням №163/2016-рп призначив головою Дрогобицької районної державної адміністрації Володимира Шутка, котрий до цього працював першим заступником голови Дрогобицької РДА.

Попереднього керівника району Максима Лісогора Президент України звільнив з посади і призначив головою Іванківської районної державної адміністрації Київської області. За словами М.Лісогора, звільнення з посади голови Дрогобицької РДА відбулося з його ініціативи. Він пропрацював очільником на Дрогобиччині 11 місяців.

 

Довідка «ГЗ»

Володимир Анатолійович Шутко народився у 1974 році. Освіта вища. Депутат Дрогобицької районної ради двох скликань, голова фракції районної ради «Блок Петра Порошенка «Солідарність». До призначення чотири місяці обіймав посаду першого заступника голови РДА, також працював заступником з економічних питань директора Дрогобицької філії ТзОВ «Медичний коледж «Монада».

Ярослав ГРИЦИК 

***

А Максим Лісогор попрощався з колективом

29 квітня Максим Лісогор зібрав колектив райдержадміністрації, щоб подякувати за спільну добру працю.

Він зазначив, що йому добре працювалося з колективом, районною радою, сільськими, селищними радами, міськими головами регіону, громадами сіл. М.Лісогор висловив сподівання, що спільні позитивні напрацювання матимуть продовження та розвиток на Дрогобиччині.

Своєю чергою, слова подяки за співпрацю, розуміння, людяність, продуктивну роботу для Дрогобицького району Максимові Едуардовичу висловили голова районної ради Михайло Сікора, тоді ще перший заступник голови РДА Володимир Шутко, заступник голови РДА Іван Мізерник, заступник голови райради Володимир Стецівка.

Леся ЛУЦІВ

 

Він уміє прощати

Того дня, а було це 5 травня, за годину до зустрічі у міській бібліотеці ім. В.Чорновола із автором книги «Всесвіт за колючим дротом» Мирославом Мариновичем небо «розродилося» щедрим проливним дощем. За якусь мить він вщух, проте тяжка хмарна ковдра закривала весняне сонце. І лише, коли розпочалася презентація книги-спогадів і роздумів дисидента-політв’язня Мариновича, привідкрилася завіса до сонця, і теплі його промінчики завітали у доброзичливу і привітну аудиторію…

Відкриваючи зустріч-презентацію, Олесь Пограничний зауважив (а він був одним із перших читачів книги), що, коли він дочитав її до останнього рядка, то засумував, бо хотів, щоб вона не закінчувалася. Дружина Мирослава Люба поділилася враженнями про консультативно-коректорську роботу над твором. Давній приятель родини Мариновичів Лілія Кобільник подарувала душевні пісні. Євген Сов’як виконав на скрипці музичний твір. Але, звісно, перша скрипка згодом була у руках самого Мириновича. В одному з номерів нашого часопису були надруковані витяги із роздумів дисидента, тому, немає потреби знову їх переповідати.

Мирослав зізнався, що його книга це – спогад про кривду, а не жива образа щодо неї. У завершальному акорді Маринович подякував сім’ї Гринчишиних і Хосе Турчику за організаційні клопоти, а міський голова Тарас Кучма шляхетно вручив квіти Любі Маринович за жертовність і відданість людині-чоловіку, яка вклала помітну цеглину у фундамент утвердження національної ідеї в контексті морально-християнських цінностей.

…Після двогодинної зустрічі небо знову затягнулося хмарами, але дощ уже не падав.

Володимир ТУРМИС

Фото Сергія МАТІЙКА

 

Концерт, якого ще не було!

У лютому ц.р. у Народному домі ім.І.Франка відбувся тригодинний концерт, присвячений 25-річчю творчої діяльності поета-пісняра Михайла Белея. Давайте дещо повернімося в часі і пригадаймо цю неординарну культурно-мистецьку подію. Адже це був творчий звіт людини, яка наприкінці 1980 – початку 90-х була у когорті найперших, хто здобував незалежність України.

«Вставай, уярмлений народе!» (музика Р.Сов’яка) – саме із цієї пісні у виконанні народного чоловічого камерного хору «Боян Дрогобицький» під орудою заслуженого працівника культури України П.Гушоватого та концертмейстера Т.Козій розпочався концерт.

Згодом зазвучали пісні «Ми самостійні» та «Вставайте, побратими (музика Р.Сов’яка, слова М.Белея). Перша пісня народилася впродовж однієї ночі, коли стали відомі результати Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року, який підтвердив Акт проголошення незалежності України, друга – «Вставайте, побратими!» – присвячена двом знаменним подіям 1992 року: Першому світовому конгресові українців та 50-річному ювілею УПА. Поряд із піснею «Вставай, уярмлений народе!», ця пісня звучала в запису в 1992 році в Палаці «Україна» під час Світового конгресу українців, увійшла до репертуар «Бескиду», виконувалася з нагоди знаменних дат в історії України. У 1995 році прозвучала в Манчестері (Великобританія) у виконанні з’єднаних хорів «Гомін» (місцевого манчестерського, керівник Я.Бабуняк та львівського, керівник О.Цигилик).

«Слід було бачити те натхнення, з яким виконувалась пісня в далекій Великій Британії, щоб відчути синівський дух єднання всіх українців на славу Матері-України», – сказав один із очевидців того мистецького дійства. Для авторів пісні можна додати, що недаремно вони трудились, а може, й жили.

Таким настирливим Михайло Белей є в усьому. Як влучно підкреслив ведучий вечора Осип Марущак, він, наче дзвонар, день за днем при духовному дзвоні України плекає ту мелодію, котра збуджує думку та єднає серця. Та це – не ніжно-лірична, а чеканно-ритмічна мелодія гімну, що кличе народ, за словами Франка, досягати кращої долі в боротьбі. Видзвонювати її може тільки той, хто сам звик до постійної боротьби.

Далі Наталія Стецко прочитала вірш «З’єднаймось вірою, добром».

«Господи, спаси!» – єдина пісня російською мовою спеціально для кращого розуміння росіян і не тільки їх. Це пісня-протест, звернення до світу щодо спасіння України. Написана як аналог пісні-набату «Люди мира на минуту встаньте!» (музика В.Мураделі).

У виконанні Державного заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю «Верховина» (худ. керівник – С.Майданек), прозвучали «Синьо-жовте знамен (музика М.Ластовецького) та «Наш прапор волі» (слова і музика М.Белея). Перша пісня написана на честь першого підняття в Україні синьо-жовтого знамена за рішенням сесії міської ради, а друга – на честь відкриття пам’ятника С.Бандері в нашому місті.

Далі було неперевершене виконання заслуженим працівником освіти України Корнелієм Сятецьким (концертмейстер – О.Сятецька) пісень М.Белея «Бережіть матерів» та про його рідне село – «Незрівняні повік Більшівці».

Заслужена артистка України Ганна Нечай виконала пісню «О, краю заморський» (музика Р.Сов’яка, слова М.Белея) до 100-річчя еміграції українців до Канади. Пісню «Станьте небом» (музика Ю.Сидоряка, слова М.Белея) на одному диханні виконала Мар’яна Кравчук (концертмейстер – О.Німилович). Доцент педуніверситету Ірина Кліш натхненно заспівала твір «Галицька баркарола» (музика Р.Сов’яка, слова М.Белея, концертмейстер – О.Німилович).

Сюрприз рихтичанам щодо пісні «Любі Рихтичі» та «Чорне волосся, а очі зелені» (музика Я.Кулешка, слова М.Белея, концертмейстер М.Стасів) зробили юні рихтичанки Галина Кузик і Марта Попик.

«У кого зродиться совість!» за скалічені долі малих та юних українців. Зміст цієї пісні М.Белея донесла маленька і талановита Христина Баган (керівник Л.Кузьмич).

Кульмінацією вечора став вірш «Кохана», прочитаний самим автором, – у пориві високих почуттів він читав його, стоячи на колінах.

«Гімн українських лікарів», написаний в 2008 році та затверджений в 2012 році як офіційний СФУЛТ (Світової федерації українських лікарських товариств) та пісню «Пам’яті Небесної Сотні» задушевно і піднесено виконали Олег Сиротюк, Степан Химин, Богдан Лехманик та Іван Бобідко.

«Душа не мириться» з земними кайданами та й хоча на мить зринає в небеса – зміст цього вірша із задушевністю доніс до глядачів юний Арсен Кулешко.

І ось на сцені легендарний бард, всіма шанована Лілія Кокільник. Вона неперевершено виконала пісню «Єднаймося» (музика О.Опанасюка, слова М.Белея), зірвавши бурхливі оплески.

На завершення концерту заслужений артист України, композитор і співак Тарас Курчик виконав три пісні на слова Михайла Белея. Перша – Славень до приїзду Папи Івана-Павла ІІ в Україну у 2001 році «Нам Україну благослови», що транслювалася телебаченням на 140 країн. Згодом він увійшов до репертуару церковних хорових колективів в Україні і за кордоном, а також до архіву радіо «Ватикан». Друга – сучасна молодіжна пісня «Твоя країна», а третя – «Вічно ти юний, Дрогобиче мій», що має шанс стати головною піснею нашого міста.

Так само настирливо та вперто Михайло Белей працює і в медичній царині. З його ініціативи в 1997 році відкрили валеологічне відділення. Вперше в Україні він вдався не просто до фітотерапії, а застосував живі свіжі соки цілющих рослин у комплексному поєднанні з очищенням усього організму. Використовував лікар Белей і гирудотерапію, різні види масажу, лікування срібною водою та інші методи нетрадиційного лікування. А 19 січня 1997 року започаткував у Дрогобичі Йорданські купання. Це – чи не найкращий із методів зцілення людського організму, коли цілителем стають самі Небеса.

А проведення 24 серпня 2016 року одночасного, а надалі і щорічного Всесвітнього Молебня за Україну, хіба не чудова ідея? У цей день особливо був би вражаючим одночасний кількахвилинний передзвін перед Молебнем у храмах. Саме набатний передзвін сколихне весь світ, а може, з Господньої волі наступить ПРОЗРІННЯ(!) «господина Путіна» щодо його зупинки у своїх маніакальних воєнних діях супроти України. Мільйони людей інших національностей і віросповідувань у всьому світі помоляться за нашу Матір-Україну.

Такого концерту – за щирістю, професіоналізмом – у Дрогобичі ще не було. Якась Божа аура витала в залі Народного дому. А хто не зміг прийти на концерт, може переглянути його запис у мережі Інтернет в Ютубі, як творчий портрет лікаря, поета-пісняра Михайла Белея.

Кор. «ГЗ»

 Обновлен 12 июн 2017. Создан 12 мая 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником