ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини від 20-25 травня 2016 р.
Володимир БІЛОГАН:

«Підприємцям нема чого турбуватися, «реверсу» не буде»

Під час ранкового засідання ІХ сесії Дрогобицької міської ради 12 травня у залі вирували пристрасті. Ситуацію збурила група підприємців – представників кооперативу «Сонячний промінь». З їхніх вуст пролунала низка звинувачень на адресу керівництва КП «Дрогобицький ринок» і міської влади та радикальних заяв. У чому суть проблеми ми вирішили з’ясувати у директора КП «Дрогобицький ринок» Володимира БІЛОГАНА.

- Пане Володимире, тож у чому суть конфлікту, який проявився під час сесійного засідання?

- Спершу трохи історії. Кооператив «Сонячний промінь» утворився у 2013 р. завдяки спорудженню торговельного центру «Максимус» на вул. П.Орлика. Для ведення будівельних робіт необхідно було звільнити майданчик та огородити його. На цій території була певна кількість контейнерів, із яких торгували підприємці. Їх наполегливо попросили звільнити місце, але погодилися не всі. Підприємці почали відстоювати свої права – приходили з протестами на засідання сесій міської ради. Я був депутатом шостого скликання, тож добре усе це пам’ятаю, адже неодноразово виїздив на ринок, зустрічався з людьми. Виконавча влада на чолі з міським головою О.Радзієвським почала нав’язувати депутатському корпусу думку, що підприємцям, які втратили місце праці, слід допомогти. Тож народні обранці (хто свідомо, а хто несвідомо) проголосували за виділення ділянки через дорогу (навпроти ринку) для «відселення» туди підприємців з території будмайданчика.

Але на цю пропозицію погодилися не всі, у середовищі підприємців відбувся «розкол». З часом більшість торгівців таки перейшли на запропоновану їм земельну ділянку, інша ж частина відмовилися, серед яких була і відома активістка Лідія Надкернична. Ці люди запідозрили, що їх прагнуть обманути. Бо зрозуміли, що як такого ринку на новій ділянці не буде, оскільки кооператив створюється для будівництва МАФів, які підприємцям запропонували купити за великі гроші, а реального права власності на споруди вони не отримають. Тоді ця групка підприємців забрала свої контейнери і самовільно знову встановила біля «Максимусу», мотивуючи тим, що після завершення будівництва торговельного центру вони повернулися на свої місця.

Їх можна зрозуміти, адже люди стали заручниками ситуації: їхні торгові точки «зірвали» з попереднього місця на нове, там людей також «кинули», тож їм довелося силовим способом повертатися назад.

- Що відбувалося із самою земельною ділянкою в юридичному плані?

- Сесія міської ради передала цю ділянку комунальному підприємству «Дрогобицький ринок», яке, заплативши проектантам кошти, розробило всю необхідну документацію і почало сплачувати орендну плату. Тим часом був створений кооператив «Сонячний промінь», одним із засновників якого стало КП «Дрогобицький ринок». Через деякий час кооператив почав будувати магазинчики і взяв у «Дрогобицького ринку» у суборенду згадану земельну ділянку.

А згодом почали відбуватися дивні речі. У 2015 р. cпішним порядком сесія міської ради розділяє ділянку площею понад 10 253 кв м. на три частини. Найбільшу з них передає в оренду «Сонячному променю» (9 928 кв. м), другу залишає за «Дрогобицьким ринком» (145 кв. м), ще одну надає власникам магазинчиків перед територією кооперативу (180 кв. м). Причому депутати поспішали так, що забули зробити перший крок – відібрати ділянку у «Дрогобицького ринку», перш ніж її передати кооперативу. А вже потім виправили цю помилку. Я вже не кажу про те, що за законом вільні ділянки мають передаватися в оренду на конкурсних засадах. Словом, порушення очевидні.

Коли нове керівництво «Дрогобицького ринку» провело аудит підприємства, виявилося, що у реєстрі ця земельна ділянка і далі рахується за ринком у повному обсязі – 10 253 кв м. Виходить, кооператив «Сонячний промінь» зареєстрував за собою земельну ділянку площею понад 9 тис кв. м незаконно, оскільки вона є часткою ділянки, яка фактично належить «Дрогобицького ринку».

- Очевидно, для з’ясування законності усіх цих обставин КП «Дрогобицький ринок» подало до суду. У чому полягає суть позову?

- Хочемо з’ясувати чому КП «Дрогобицький ринок», витративши гроші на розробку документації земельної ділянки, раптом вирішило вийти з числа засновників кооперативу? Чи мав правові підстави так вичинити попередній керівник ринку? Ми вважаємо, що такими діями були порушені права КП «Дрогобицький ринок». І ще одне: хіба не дивно, що керівник комунального підприємства створює власними руками конкурента для очолюваного ним колективу? Мене призначили директором КП «Дрогобицький ринок», щоб захищати його інтереси, і доки я тут працюватиму, робитиму це.

- Чого варто очікувати підприємцям з кооперативу «Сонячний промінь» у випадку, якщо суд виграє КП «Дрогобицький ринок»?

- Підприємцям нема чого турбуватися, ніякого «реверсу» не буде. Вони будуть захищені на сто відсотків. Ніхто не відбиратиме майно, у яке люди вклали гроші.

«Сонячний промінь» отримав земельну ділянку незаконно і будь-хто в судовому порядку це рішення сесії зможе оскаржити. Що тоді? Тому ми хочемо повернути ситуацію у правове русло. Щоб ті ж підприємці потім могли абсолютно легально у міській раді зареєструвати право власності на свої магазинчики. А претензії ми маємо лише до дій засновників кооперативу.

У випадку позитивного рішення суду ситуація мала би повернутися до попереднього етапу, коли уся земельна ділянка була в оренді КП «Дрогобицький ринок», яке сплачувало за користування нею до міського бюджету. А кооператив «Сонячний промінь» взяв територію у суборенду і мав відповідні правові відносини з «Дрогобицьким ринком».

Остаточне рішення буде за депутатами міської ради, які, сподіваюся, цього разу досконало знатимуть суть проблеми і, дбаючи про захист підприємців, не нароблять помилок.

Зрештою, спілкуючись із групою підприємців перед сесією міськради, я почув, що їм нема різниці, кому сплачувати за певні послуги – комунальному підприємству чи приватному власнику. Але здоровий глузд підказує, що у випадку виникнення проблем на приватних осіб значно важче вплинути, ніж на керівництво комунального підприємства, засновником якого є орган місцевого самоврядування і якому воно підзвітне.

Не варто у Дрогобичі повторювати негативний досвід Трускавця, де підприємці не можуть знайти порозуміння щодо права власності на магазини з приватними власниками ринку і доводять свою правоту в судах.

- Сторону представників «Сонячного променю» нас сесії міської ради підтримали фракції «Громадянська позиція» і ВО «Батьківщина». Прокоментуйте це, будь ласка…

- Очевидно, фракція «Громадянська позиція», яку очолює Тарас Демко, вирішила заробити собі на цій ситуації політичні дивіденди. Оголосити про перехід в опозицію і просто критикувати діяльність виконавчої влади, комунальних служб і підприємств – це найлегший шлях, але він не конструктивний. Опозиція має не лише критикувати, а підказувати, радити владі, якщо вона щось робить не так, щоб у підсумку був позитивний результат для громади. На сторону підприємців стала і «Батьківщина» на чолі з Олегом Дацюком. Складається враження, що ці команди починають працювати на майбутні вибори.

- Керівник «Сонячного променю» Світлана Маменька заявила, що адміністрація «Дрогобицького ринку» просто боїться конкуренції…

- Ми не боїмося конкуренції, оскільки на «Дрогобицькому ринку» для підприємців нема таких високих розцінок, як у їхньому кооперативі.

Ми всім підприємцям пропонуємо: хто захоче будувати на промисловому ринку МАФи власним коштом, отримає на це згоду без усяких додаткових умов. Повірте, комунальний ринок також може мати сучасне європейське обличчя. І це можна робити цивілізовано, не обдираючи підприємців, як липку. Якщо більшість із них погодяться на будівництво і матимуть на це кошти, розробимо загальний проект і почнемо його реалізацію. Наразі люди говорять, що в теперішню скруту на це не час. Що ж, трохи зачекаємо.

Особисто я дотримуюся думки, що ринок не має так виглядати, як сьогодні: металеві контейнери для торгівлі – це пережиток минулого. На жаль, за попередні роки із різних причин Дрогобич втратив можливість мати ринок сучасного зразка. Сподіваюся, усім нам незабаром таки вдасться здолати цю неприємну тенденцію, адже Україна, частиною якої є Дрогобич, обрала європейський вектор розвитку.

Ярослав ГРИЦИК


 

Олег Майданюк дорожить довірою людей

У пресі доволі часто знаходимо публікації про успішність того чи іншого керівника, коли свою професійну роботу він ще поєднує із депутатськими обов’язками. Секрет простий: у сесійні залі, у комісіях йому вдається озброїтись необхідною інформацією, яка згодом трансформується виваженою рекомендацією у прийняті рішень. Під це життєйське лекало потрапив 29-річний депутат міської ради, керівник КП «ЖЕО» Олег Майданюк.

У сесійній залі Дрогобицької міськради засідають 36 депутатів вісьмох політичних партій. «Свобода» має шістьох депутатів, серед них – Олег Майданюк.

Можливо, для нього накладно поєднувати безпосередні обов’язки керівника підприємства, в якому працює 200 осіб, і депутатські, позаяк у нинішніх реаліях на порозі – реформа житлово-комунального господарства, варто сфокусувати увагу і старання на головному. Але… Молодість є молодість і запас енергії дає йому можливість встигати всюди.

Олега знаю з 14 років, тому мав можливість безпосередньо спостерігати за його навчанням, захопленням футболом і професійною кар’єрою. У його характері є риса, яка, з одного боку, цінна у людських стосунках, це – обов’язковість і відповідальність, водночас надмірна претензійність до самого себе шкодить у його формуванні загалом. Хоча я цілковито впевнений, що через рік-два йому вдасться збалансувати все це на загальну користь, бо здобутий досвід і вміння аналізувати і робити висновки не залишаться благими намірами.

Олег надто переймається людськими болями, суспільними проблемами. У нього чутливий оголений нерв, тому люди, котрі працюють поруч з ним, мають збагнути природу його характеру і вчасно підставляти своє плече тим ініціативам, які виходять від молодого керівника. Олег Євгенович з повагою і шанобливістю говорить про тих вчителів, які на певних відрізках життя давали мудрі поради, застерігали від псевдодрузів. Він спрагло сприймає досвід старших, помножуючи його на свій молодечий оптимізм, бо впевнений, що буде з нього позитивний вислід.

Колектив підприємства зберіг свій професійно-технічний потенціал, і було б великою і непоправною помилкою у нинішніх реаліях одним розчерком Кабмінівського пера розформувати аналогічні підрозділи по цілій Україні. Олег навів низку паралелей, зокрема як в аграрному секторі, так і в інших галузях, коли революційні постулати на кшталт «зруйнуємо до основ, а потім збудуємо нове» призвело до нинішнього критичного становища. І люди змушені були податися у прийми до чужих держав.

Олег Майданюк на виборчому окрузі №5, що на вулиці Євгена Коновальця, є депутатом якого знають люди різних поколінь. Бо там він виріс, й досі є парафіянином церкви великомучеників Віталія, Северяна і Якима. Він живе проблемами тамтешньої громади, і з чуттям великої родини знаходить можливість прийти на допомогу всім.

Депутатство – це простір для самореалізації власних думок, суспільних проектів і перепустка до кабінетів очільників влади. Головне, щоб мудро і виважено послуговуватися мандатом, якого тобі видала громада. І цією довірою Олег Майданюк вміє дорожити.

Володимир ТУРМИС

 

У пам’ять про героїв...

У Меденичах урочисто відкрили пам’ятний знак

22 травня, У День Героїв, у селищі Меденичі урочисто відкрили пам’ятник «Борцям за волю України». Цей монумент став окрасою селища, а віче з нагоди його відкриття – справжнім святом для меденичан та гостей з інших населених пунктів.

Дуже символічним було поєднання почесної варти різних поколінь: біля підніжжя пам’ятника стояли учасники національно-визвольних змагань та воїни АТО. Саме сучасні герої-меденичани, які ще недавно захищали незалежність України на Сході, отримали почесне право відкрити пам’ятник.

Після виконання Державного Гімну України присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих героїв різних поколінь. Представники влади поклали квіти до пам’ятного знаку.

Відтак розпочалася церемонія освячення. Її здійснили владики Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП Яків та Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорій.

Виступаючи з промовою, єпископи наголошували на потребі пам’ятати про героїв, які, не шкодуючи свого життя, жертовно боронили і боронять українську землю від ворога.

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка наголосив, що зовсім недавно у День Героїв ми згадували лише героїв минулих століть, котрі поклали життя за Україну. Сталося так, що у ХХІ столітті у нас з’явилися сучасні герої, тож цей пам’ятний знак є ще більш актуальним. Олег Синютка із жалем зазначив, що 240 хлопців – мешканців Львівщини – повернулися додому зі Сходу України на вічний спочинок. Серед них є й меденичанин. «Перед обличчям загиблих кожен із нас має чесно сказати, де він, з ким він, по який бік лінії фронту. Кожен на своєму місці має робити те, що від нього залежить. Маємо слухати моральних авторитетів нації, підтримувати своїх провідників, щоб вони у правильному напрямі вели наш народ, і спільно будувати соборну, вільну, незалежну державу», - наголосив голова ЛОДА.

Голова районної ради Михайло Сікора закликав до єднання та відповідальності українців у час, коли ворог зазіхає на незалежність нашої держави.

Мешканець Меденич, учасник АТО Петро Родич розповів, що під час бойових дій щира молитва і Божа воля допомогли йому та його побратимам повернутися додому живими. Втім, хлопці пишаються тим, що їм випала честь боронити Україну.

Депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, який значною мірою долучився до спорудження пам’ятника, зауважив, що на зведення такого монументу меденичани чекали 25 років.

Та все ж спільними зусиллями влади, громади і доброчинців вдалося збудували пам’ятник «Борцям за волю України» як символ патріотизму та історичної пам’яті про українських героїв усіх часів. Тож тепер у селищі є місце, де відбуватимуться різноманітні заходи національно-патріотичного змісту. М.Задорожний подякував архітектору, вихідцеві з Меденич Данилові Чепілю, який безкоштовно виготовив проект пам’ятного знаку для рідного селища, а також усім, хто усіляко підтримав ідею його спорудження.

Зі словами подяки до земляків звернувся Меденицький селищний голова Володимир Шулак. Він зачитав довгий перелік мешканців і меценатів, які допомагали у спорудженні пам’ятника.

Авторський вірш, присвячений сучасним подіям на Сході України, продекламувала Віра Кобельчук. Патріотичні пісенні твори виконали хор селища Меденичі, солістки Віра Гречаник і Галина Токарчук. Прозвучала також пісня «Три брати». Її присвятили героїчним повстанцям – меденичанам, котрі, щоби не здатися енкаведистам, підірвалися гранатою. Це Роман Сенечин, Іван Мороз і Стефан Попик.

Вів віче Іван Сех.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Тут буде пам’ятник Борцям за Україну…

У День героїв, 22 травня, у Дрогобичі на вул. М.Грушевського (навпроти «Універмагу») урочисто освятили Хрест на місці, відведеному для спорудження пам’ятника Борцям за волю України.

Чин освячення здійснили священики дрогобицьких храмів УГКЦ. До пам’ятного знаку лягли квіти від міської влади та учасників АТО.

У промовах священнослужителів, міського голови Тараса Кучми, представників Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА йшлося про героїзм українського народу, у тому числі і дрогобичан, які поклали життя на вівтар здобуття Української незалежності у різні часи.

Відбувся концерт, у якому звучали патріотичні поезії і пісні у виконанні школярів, студентів музучилища та хору храму Преображення Господнього. Вела віче Уляна Воят.

Кор. «ГЗ»

Фото прес-служби міської радиОбновлен 12 июн 2017. Создан 12 мая 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником