ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини від 1 червня 2016 р.




«Без істини і без правди людина не може жити»

У неділю, 29 травня, відбулося освячення храму Стрітення Господнього Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ Київського Патріархату. Чин освячення храму очолив Святіший Патріарх Філарет.

Участь у Літургії з нагоди освячення храму взяли голова Львівської ОДА Олег Синютка, народні депутати України Богдан Матківський і Ярослав Дубневич, міський голова Дрогобича Тарас Кучма разом із заступниками – Ігорем Германом, Володимиром Коцюбою та Олегом Дукасом, голова РДА Володимир Шутко, голова райради Михайло Сікора та його заступник Володимир Стецівка. На згадку про візит до Дрогобича Святішому Патріархові Філарету подарували картину, де зображені гори Карпати.

У вітальному слові до дрогобичан Святіший мовив: «Сьогодні неділя про самарянку. Предметом бесіди самарянки з Ісусом Христом була вода, причому води потребував наш Спаситель. І цим самим засвідчив, що без води людина жити не може. Звичайно, й без хліба, а насамперед без води, бо навіть Син Божий, втілений, і Той потребував води. Але просив води звичайної, а дав самарянці воду іншу, бо Він сказав, що Я маю можливість дати воду, після вживання якої ти не будеш уже мати спраги.

Про яку воду говорив Христос? Христос говорив про благодать Святого Духа. Без благодаті Святого Духа людина не тільки не може спастися, а й не може жити як людина. Як тварина людина може жити й без благодаті Святого Духа, а ось жити як людина не зможе ніхто. Вода, про яку говорив Ісус Христос, – це не тільки благодать Святого Духа, а це істина, тобто правда. Без істини і без правди людина теж не може жити.

Ось подумайте, чи можете жити в брехні? Ви скажете, що ні. У брехні не можна жити. Візьміть для прикладу шлюб. Коли в сім’ї виникає неправда у взаєминах між чоловіком і жінкою – шлюбу вже нема. Співжиття може бути, а союзу шлюбу нема, бо немає правди, немає довіри один до одного.

Земне життя людей благополучне тільки там, де будується на правді, на істині. Навіть у Церкві, коли Церква своє життя будує на неправді, бувають боротьба і страждання. З історії знаємо, наприклад, перше тисячоліття історії Церкви – йшла жорстока боротьба. За що боролися християни з християнами? За що? За істину. Яку істину? Ту істину, яку відкрив Бог, ось за цю істину й боролися. Пам’ятаєте слова Ісуса Христа, які Він сказав апостолам: «Я є істина». Так ось цю істину Бог відкрив Церкві. І Церква має зберігати і зберігає істину неушкодженою, і за цю істину боротьба була, є, і буде до кінця цього земного життя.

За що йде зараз боротьба на Сході? За істину. У чому полягає істина? Істина полягає в тому, що Донбас – це українська земля, не російська. Є громадяни України, які кажуть, що це не українська земля, а вона повинна належати Росії. Хто це говорить, українці? Ні. Це чужинці, які прийшли на нашу землю, оселились, а тепер хочуть нашу землю приєднати до Росії. Це те ж саме, що українці Канади, яких живе багато там, сказали б: «Ось нас багато, давайте ми Канаду приєднаємо до України». Як би подивився світ на це? Весь світ би сміявся над цим. А тут не сміється, а йде боротьба як у давні часи за істину, за Христа. Християни віддавали своє життя – це мученики, перед якими був вибір обирати благополучне земне життя або страждати за Христа до смерті. Що вони обирали? Благополучне життя чи смерть? Обирали смерть, але істині не зраджували».

На завершення архіпастирського слова Предстоятель Київського Патріархату закликав всіх боротися з власними гріхами, навівши приклад незламної віри Надії Савченко.

Патріарх вручив нагороди меценатам, які долучилися до будівництва храму. А голова ЛОДА Олег Синютка отримав з рук Святішого образ Христа Спасителя.

Єпископ Дрогобицько-Самбірський УПЦ КП владика Яків подякував Святішому Патріарху за особисту участь в освяченні храму, за невтомну працю, постійні молитви за Україну і вручив йому Святу просфору.

Насамкінець Патріарх Філарет благословив віруючих та поспілкувався з представниками влади.

Зеновій КВАСНІЙ

Фото автора

 

У день пам’яті вкраїнського Мойсея

З нагоди 100-х роковин смерті Івана Франка біля міського Народного дому його імені відбулися громадянська панахида та віче. Захід відбувся у рамках ІV Літературно-мистецької академії «Країна Франкіана-2016». На жаль, на площі перед пам’ятником Каменяреві зібралося не так багато охочих вшанувати славетного земляка…

Панахиду відслужили єпископ Дрогобицько-Самбірський УПЦ КП Яків спільно зі священиками о.Олегом Кекошем (УГКЦ) та Михайлом Бачинським (УАПЦ).

Представники влади міста і району, викладачі педуніверситету ім. І.Франка, просвітяни, педагоги та школярі ЗОШ №1, яка носить ім’я Івана Франка, учасники віча поклали квіти до пам’ятника Великому Каменяреві.

З промовами до присутніх звернулися міський голова Дрогобича Тарас Кучма, в.о. ректора ДДПУ ім. І.Франка, професор Надія Скотна. Член товариства «Просвіта» Степан Яким почитав власного вірша «Дума про маму Івана Франка».

Вшанувати пам’ять Івана Франка прибув його онук Роланд Франко. У виступі він висловив упевненість, що сьогодні збувається мрія його славного предка. «Він усе своє життя віддав для того, щоби Україна була українською. Ми продовжуємо його справу. Я вірю, що Україна стане такою державою, про яку мріяв Іван Франко», - зазначив Р.Франко.

Поезію І.Франка читав учень ЗОШ №1 Роман Шепіда, патріотичну пісню виконала учениця першої школи Мар’яна Коцеміра. Прозвучав гімн «Вічний революціонер».

Відтак гостей дійства запросили до фойє Народного дому оглянути виставку робіт вихованців Дрогобицької художньої школи, присвячену Іванові Франку. Згодом на охочих відвідати Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі» і покласти квіти до пам’ятника Франкові чекав автобус.

Для представників ЗМІ наш земляк Ігор Курус продемонстрував золоту медаль, вага якої – понад 24 грами золота. Її вручатимуть лауреатам Міжнародної премії Івана Франка у день його народження. Церемонію планують провести у Народному домі ім. І.Франка у Дрогобичі.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

На фото: - під час покладання квітів до пам’ятника;

-          виступає онук Великого Каменяра Роланд Франко.

 


Особливий учнівський дзвінок

Велично, по-святковому пройшла у ЗОШ №4 урочиста лінійка з нагоди завершення навчального року.

У шкільному дворі панував піднесений настрій, особливо у дітвори з молодших класів, адже настали канікули – найулюбленіша їхня пора. Дещо зосередженими і вже якось по-дорослому виглядали три випускні класи. І ось розпочинається мить, коли вони розпрощаються зі школою і підуть самостійно у світ широкий.

Окрім батьків, – чимало гостей: міський голова Тарас Кучма, заступник міського голови, керуючий справами Володимир Коцюба, отець Анастасій, начальник відділу освіти Петро Сушко, голова правління ПАТ «НПК-Галичина» Богдан Барадний, війт польської ґміни Свідниці Адам Яскульські, підприємець Дмитро Огньов та інші.

Першим слово надали священику. Отець Анастасій коротко і лаконічно побажав випускникам правильного вибору у житті, а школярам – змістовного відпочинку на природі, у спорті, за читанням книжок.

Міський голова Тарас Кучма відзначив освітні традиції школи, а випускникам побажав мати мету і гідно нести свій хрест, щоб дії кожного були скеровані на добро. Він вручив грамоту «Учень року» Юлії Солтисяк, нагороди кращим школярам у навчанні і спорті, зокрема Марії Башловці, Наталії Юзьків, Олегу Мазураку. На завершення виступу Тарас Ярославович по-батьківськи щиро попросив пам’ятати, що кожного вдома чекають батьки, і не треба їх засмучувати.

Начальник відділу освіти Петро Сушко мав оригінальний виступ, вдало порівнявши випускників із молодими птахами, котрі сидять на гілці і вірять не їй, а своїм крилам.

- Отож, діти, знайдіть себе, свою стежину, свій шлях і нових вам впевнених злетів, - підсумував головний освітянин міста.

Й інші поважні гості бажали випускникам щасливої долі. Адам Яскульські зробив школі приємний презент: з 29 травня до 5 червня 20 учнів перебуватимуть на відпочинку у Польщі.

Наступного року школа відзначатиме 70-річчя, тож директор Світлана Мала мала прохання до міського голови, щоб той посприяв у впорядкуванні спортивного залу, спорудженні пам’ятника Лесі Українки. Благо, що на урочистій лінійці були присутні знані керівники підприємств і бізнесмени, зокрема уже згадані вище Богдан Барадний і Дмитро Огньов, тож, ймовірно, мрія Світлани Малої буде зреалізована.

Епілогом урочистої лінійки стали Божі птахи – голуби, яких випускники випустили у синю блакить…

Володимир ТУРМИС

Фото Богдана ІЛИКА

***

Особливістю свята останнього дзвоника у Дрогобицькій СШ №16 було урочисте передання прапороносцям школи синьо-жовтого знамена з автографами українських бійців, привезеного із зони проведення АТО.

Директор Володимир Крайчик повідомив, що стяг до рідної школи привіз випускник Дмитро Савшак. Тепер на всіх шкільних урочистостях його використовуватимуть поруч із офіційним шкільним прапором.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

 

«Крилата» юнь – у «золоті» і «сріблі»

Останній дзвоник у школах Дрогобича і Стебника цьогоріч пролунав 27 травня. А вже наступного дня у музично-драматичному театрі ім. Юрія Дрогобича відбулася урочиста церемонія вручення випускникам золотих і срібних медалей за високі досягнення у навчанні.

За традицією винуватці святкового дійства одягли українські вишиванки. До зали театру завітали їхні батьки, педагоги, родичі і друзі.

Учасників урочистостей щиро благословив і дав поради на доросле життя, яким треба крокувати, дотримуючись Божих заповідей, отець Мирослав Соболта. До речі, цьогоріч виповнилося 25 років, відколи отець Мирослав опікується освітою Дрогобича.

Побажання і настанови випускникам, котрі відтепер стають на власну життєву стежину, виголосив міський голова Тарас Кучма. Він закликав випускників, які вступатимуть до навчальних закладів різних міст, не забувати про своїх батьків, які вкладають у них серце і душу, і телефонувати їм щодня. А ще – любити Україну і працювати для неї, щоби наша держава, маючи такий високий потенціал, розквітла по-новому.

Начальник відділу освіти міської ради Петро Сушко привітав присутніх, подякував учням, батькам, вчителям за спільну працю, завдяки якій наше місто посіло перше місце на Львівщині за кількістю переможців та призерів всеукраїнських олімпіад і конкурсів. Слова вдячності пролунали і за активну допомогу усієї учнівсько-осві-тянської родини нашим військовим у зоні проведення АТО. На завершення П.Сушко прочитав вірш Ліни Костенко «Крила» і побажав випускникам міцних крил і красивого польоту.

Відтак прозвучав наказ відділу освіти про нагородження вихованців загальноосвітніх навчальних закладів золотими і срібними медалями. Міський голова Тарас Кучма під оплески присутніх вручив юнакам і дівчатам заслужені нагороди і квіти.

Згідно з наказом відділу освіти, імена випускників, котрі науковими, мистецькими та спортивними досягненнями прославили рідне місто, вписали до «Книги пошани Дрогобича», а вони залишили у цій книзі свої автографи.

На гарний настрій присутнім подарували яскраву концертну програму за участю самодіяльних мистецьких колективів та виконавців шкіл міста.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Перша відеоластівка від Я-река

У п’ятницю, 27 травня, у Світлиці святого Антонія, що на вул.Т.Шевченка,15 у Дрогобичі, відбулася неординарна подія. Наш краянин, поет, композитор і співак Ярослав Баран (сценічне ім’я Я-рек) презентував перший відеокліп – на власну пісню «За законом Архімеда».

Це далеко не перша пісня Я-река. Щоправда, до цього він писав та виконував твори переважно у стилі поп-музики (найвідоміші з них – «Про Нестора-інвестора», «Пробач, прости», «Іванка-трускавчанка» та ін.). А робота «За законом Архімеда» – у роковому стилі.

Переглянути та послухати творіння Я-река можна на Ютубі у мережі Інтернет. Зазначу лише, що сюжет кліпу хоч і доволі простий, але із філософським змістом, як і слова. Як зазначив автор, у пісні йдеться про просту дівчину, яка прагне стати своєю у гламурному середовищі, але воно, ніби за законом Архімеда, виштовхує її звідти.

Модератором заходу була чарівна ведуча радіостанції «Твоє радіо» Ольга Біла. Спершу вона запропонувала переглянути відеокліп, а згодом Я-рек щиро відповів на усі запитання журналістів та друзів.

- Ця робота – мій творчий експеримент, – зізнався Я-рек. – Спершу думав відзняти кліп на іншу пісню, але згодом склалося так, що вибір впав на нову пісню «За законом Архімеда».

Щоб не замовляти дорогих режисера і професійного оператора, Ярек вирішив заглибитися у «кухню» відеозйомки кліпів. Довго опановував це мистецтво, вивчав літературу, радився з професіоналами, переглянув сотні кліпів, придбав необхідне обладнання та комп’ютерні програми. І спробував. На реалізацію задуму витратив понад п’ять тижнів. У творчому процесі активно допомагала дружина співака Ірини Канцевіч. Багато корисних порад почув від лідера групи «Мері» Віктора Винника.

Тож оцініть і ви першу ластівку нашого краянина. Бажаємо Ярославові нових творчих успіхів!

Ярослав ГРИЦИК



Обновлен 12 июн 2017. Создан 12 мая 2017



  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником