ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини від 25 листопада – 23 грудня 2016 р.
НАРОДНОМУ ДОМУ – 60!

20 листопада відбувся творчий вечір з нагоди 60-річчя Дрогобицького Народного дому ім. І.Франка.

На суд глядачів творчі колективи установи-ювіляра винесли свої найкращі номери. Бурхливими оплесками глядачі вітали виступи Народного ансамблю танцю «Верховинка» (худ. керівник Богдана Кос), Народного ансамблю бального танцю «Оксамит» (Леся Калічак), Народного ансамблю скрипалів «Чарівні мелодії» (Ольга Терлецька), Народного театру ім. Лесі Українки (Віталій Мельничук).

Концертні номери представили й гості: Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні і танцю «Верховина» (Світлана Майданик), Народний ансамбль народної музики «Джерела Карпат» (Василь Клепач), «Джаз-бенд» муздрамтеатру ім. Ю.Дрогобича (Микола Михаць-молодший), народний ансамбль сучасного танцю «Віва» (Сергій Дмітрієв) і зразковий ансамбль танцю «Радість» (Наталія Вовденко), вихованці Стебницької музичної школи (Любов Кузьмич), гурт «Едельвейс» (Микола та Юстина Кос).

Ведучі свята Іван Сех, Уляна Воят, Алла Мельничук згадували першого директора установи Йосипа Гадяка, понад 25-річного очільника Адама Кішка, художнього керівника Зоряну Петришин, інших ветеранів колективу, багато з яких були присутніми в залі. А ще глядачі дізналися, що в Народному домі від 2014 року діє штаб допомоги учасникам АТО. Колективи установи дали понад 40 благодійних концертів, кошти від яких скеровані на допомогу учасникам війни на сході.

Вітання з ювілеєм колективу Народного дому, який по праву усі називали осередком культурного життя Дрогобича, виголосили: міський голова Тарас Кучма, начальник відділу культури та мистецтв міськради Олег Яводчак, керівник профспілкової організації працівників культури міста Любов Рубан, директор ансамблю «Верховина» Зорян Ацедонський, заступник директора Львівського обласного академічного муздрамтеатру ім. Ю.Дрогобича Олег Загорулько.

Члени колективу Народного дому були нагороджені грамотами Департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА, Дрогобицької міської ради, відділу культури та мистецтв. Від міської влади директор Народного дому Петро Кос прийняв у подарунок комп’ютер, а від профспілки працівників культури – матеріальну винагороду для колективу.

Завершилося тригодинне дійство славнозвісним «Гопаком» у виконанні «Верховинки» та святковим феєрверком.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Нове обличчя Народного дому

У вівторок, 20 грудня, у Дрогобичі відбулося офіційне відкриття відремонтованого Народного дому ім. І.Франка. З нагоди 160-ліття від дня народження Івана Франка у приміщенні здійснили реконструкцію фасаду, замінили вікна, аварійні ділянки даху і водостічні ринви, встановили дашки. Загалом на ремонт витратили майже 920 тисяч гривень. 

Фінансувався ремонт Народного дому з двох джерел: 328 млн грн. – кошти місцевого бюджету, 594 тис грн. – кошти ПАТ «Укргазвидобування» у рамках угоди про співпрацю між Львівською облдержадміністрацією та цим потужним підприємством.

Згідно із меморандумом, підписаним на початку 2016 року, «Укргазвидобування» виділило кошти на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання об’єктів соціальної та дорожньої інфраструктури Львівщини.

В урочистостях з нагоди відкриття оновленого приміщення Народного дому взяли участь голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, голова Правління ПАТ «Укргазвидобування» Олег Прохоренко, міський голова Дрогобича Тарас Кучма та його заступники, голова Дрогобицької РДА Володимир Шутко, депутат обласної ради Михайло Задорожний та ін. У ролі екскурсовода виступив директор Народного дому ім. І.Франка Петро Кос.

Оглянувши приміщення, гості переглянули концерт за участю кращих колективів Дрогобиччини. Цікаво, що глядачами були талановиті дрогобицькі учні – переможці різноманітних олімпіад, конкурсів, фестивалів. Ведуча заходу Уляна Воят запросила на сцену Олега Синютку, Тараса Кучму, Олега Прохоренка і Володимира Шутка. Вони привітали талановиту дрогобицьку юнь і вручили солодкі подарунки від Святого Миколая.

Згодом, у коментарі журналістам, голова ЛОДА Олег Синютка зазначив: «Мені дуже приємно, що меморандум, який ЛОДА підписала з компанією «Укргазвидобування» на початку цього року, реалізований на 100%. На прикладі реконструкції цього Народного дому люди мають змогу відчути підтримку вітчизняних компаній і побачити їхній внесок у соціальні об’єкти краю. Реконструкція цього об’єкта була однією із першочергових, адже тут святкували 160-у річницю з дня народження Івана Франка. Та й загалом Дрогобиччина – це регіон, де розпочиналося нафто- та газовидобування на Галичині».

За словами очільника області, у рамках угоди на реалізацію першочергових соціально важливих проектів виділено 5 млн грн. За ці кошти у населених пунктах області здійснюють низку проектів. На десяти об’єктах роботи уже повністю завершені. Серед них – освітлення центральної вулиці села Уличне  Дрогобицького району та ремонт покрівлі корпусу філологічного факультету ДДПУ ім. І.Франка, де у тодішній гімназії навчався Франко. За це гостям щиро подякувала ректор педуніверситету Надія Скотна. Слова подяки за увагу до Дрогобича з боку обласної влади висловив міський голова Тарас Кучма.

Голова правління ПАТ «Укргазвидобування» Олег Прохоренко (до речі, випускник Гарвардського університету США) розповів, що його компанія є найбільшим платником податків в Україні і найбільшим виробником газу, тож вирішила підтримати місцеві громади. Він пообіцяв і надалі продовжувати таку співпрацю.

Після урочистостей гості відвідали Дрогобицьку спеціалізовану школу №2, де вчителям презентували подарунок від Св. Миколая – 20 комп’ютерів для педагогів чотирьох найбільших за кількістю учнів шкіл Дрогобича. По п’ять комп’ютерів із програмним забезпеченням для допомоги вчителям у підготовці до викладання навчальних предметів отримали: ЗОШ №1 (навчається 1146 учнів), СШ №16 (1066 учнів), ЗОШ №4 (921 учень) та СШ №2 (895 учнів). За словами начальника відділу освіти міської ради Петра Сушка, розподіл здійснювало Міністерство освіти і науки за поданням обласних департаментів освіти і детальним аналізом відділів освіти.

Під час урочистостей педагоги Дрогобича просили голову ЛОДА посприяти нашому місту, яке має потужний освітній потенціал, у забезпеченні комп’ютерними класами для учнів та оргтехнікою для педагогів. Олег Синютка відзначив високі здобутки дрогобицької освіти на рівні Львівщини і пообіцяв не залишати поза увагою обласної влади цю галузь.

Користуючись присутністю депутата облради Михайла Задорожного, голова ЛОДА відзначив його активність у відстоюванні інтересів виборців. «Михайло Леонович дуже наполегливий, він буквально «вигризає» кошти для потреб Дрогобиччини», - зауважив Олег Синютка.

Як бачимо, цей рік завершується для Дрогобича приємними подіями: урочисто відкрито новий корпус ЗОШ №5, оновлений Народний дім, презентовано комп’ютерну техніку. На черзі – великий плавальний басейн ДЮСШ.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

 

«Школа – це скарб найбільший кожного народу»

Ці слова визначного педагога Софії Русової прикрасили фасад нового корпусу Дрогобицької ЗОШ №5, який урочисто відкрили у середу, 7 грудня.

Приміщення школи почали добудовувати ще у 90-х роках минулого століття, коли там навчалося у дві зміни понад 1250 учнів і бракувало вільних площ. Кожна каденція міської ради та міські голови різних скликань за підтримки державного й обласного бюджетів долучилися до цієї будови, а завершальний акорд випало зробити команді теперішнього мера Тараса Кучми.

Від початку будівництва на споруду витратили майже 15 мільйонів гривень. Учні п’ятої школи, хоч їхня чисельність за цей час зменшилася до майже 450, отримали нові їдальню на 300 місць, спортивну та гімнастичну зали, сучасні санвузли, бібліотеку, архів, комп’ютерні класи, хімічну та фізичну лабораторії, майстерні з обробки металу та деревини тощо.

На урочисте відкриття завітали: голова облдержадміністрації Олег Синютка, голова обласної ради Олександр Ганущин, міський голова Дрогобича Тарас Кучма із заступниками, голова Дрогобицької РДА Володимир Шутко, міські голови Трускавця Андрій Кульчинський і Борислава Ігор Яворський, депутат обласної ради Михайло Задорожний та його колеги з облради, депутати міської ради, представники будівельних організацій, освітяни, місцеві та львівські журналісти, інші численні гості. Керівників міста, району й області зустріли традиційними хлібом-сіллю на вишитих рушниках.

До учасників дійства з промовами звернулися Олег Синютка, Олександр Ганущин, Тарас Кучма, директор ЗОШ №5 Віталій Лесик.

Під оплески присутніх міський голова Дрогобича Тарас Кучма вручив подяки за сприяння у будівництві та якісно виконані роботи тим, хто найбільше доклався до цієї справи. Це, зокрема, колективи ПП «БКФ Осанна» (директор Олег Дмитрах); ДП «Будівельне управління №45» (Роман Скорик); ТзОВ «Спецмонтаж №426» (тех. директор Орест Красно польський); ПП «Галмонтаж» (Валентина Смовженко); виконроб і тесляр ПП «БКФ Осанна» Михайло Войтків та Роман Тшнадель; підприємець Анатолій Сембратович; виконроб ТзОВ «Спецмонтаж №426» Іван Хомішак; майстер ВПУ №19 Стефанія Кобильник; начальник і старший інженер технічного нагляду КП «Управління капітального будівнитцва» ДМР Василь Бохонок та Іван Дудич.

Тарас Кучма висловив слова вдячності представникам депутатського корпусу, котрі особливо вболівали за це питання, а також керівникам області за розуміння й фінансову підтримку. На знак подяки за підтримку та співпрацю міський голова Тарас Кучма подарував керівникам області мультимедійні диски з 3D-туром церкви Святого Юра.

Отець Іван Паньків виголосив промову та здійснив чин освячення споруди у співслужінні з трьома священиками.

До меморіальних таблиць на фасаді школи загиблим під час проведення АТО воїнам – випускникам Ігорю Борису та Богданові Вовку – кошики з квітами поклали найкращі учні.

Після символічного перерізування стрічки перших до школи запросили дітей, які вже трохи змерзли за час урочистостей, та священиків. Згодом нові кабінети, спортзали та їдальню оглянули й інші гості. Сліз радості не приховував колишній багаторічний директор ЗОШ №5 Іван Гірняк, який власне й розпочинав це будівництво понад 20 років тому, радів побаченому нещодавній керівник школи Андрій Юрків.

Що ж, тепер учні п’ятої школи мають значно кращі умови для здобуття освіти. Черга за батьками, котрі мешкають у мікрорайоні вулиці Зварицької: їм варто подумати про наповнення дітьми оновленого навчального закладу, аби згодом школярам знову стало тісно у ньому.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

 

Засяяла вогнями головна ялинка міста

19 грудня до Дрогобича завітав Святий Миколай. На головну площу міста він прибув на кареті у супроводі патрульної машини поліції, щоб урочисто відкрити оновлену святкову ялинку. Поява чудотворця супроводжувалася звучанням мелодії «Ой, хто, хто Миколая любить…» у виконанні трубачів на балконі ратуші.

Як і годиться, Св. Миколая супроводжували Ангели, а ще негативний персонаж – чортик Антипко. Як це буває у казках, добро перемогло зло. На площі Ринок зібралися лише чемні діточки, тож Антипко так і не назбирав собі симпатиків, хоч так переконував усіх, що у пеклі дуже тепло – не те що надворі.

А перед тим маленьких і дорослих дрогобичан зі святом щиро вітали отець Олег Кекош та міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Прозвучали пісні та колядки у виконанні вихованців дитячої музичної школи №№1, 2 та Вокально-естрадної школи дуету «Ярослав-На».

Кульмінацією вечора стало запалення вогнів головної святкової ялинки Дрогобича. Зворотний відлік – і жовто-блакитними вогниками засяяла не лише зелена красуня, а й панно на фасаді ратуші, герби України та Дрогобича.

Свято відбулося під патронатом міського голови Тараса Кучми. До організації дійства долучилися заступник міського голови з гуманітарних і соціальних питань Василь Качмар, відділ культури і мистецтв міської ради, колектив Львівського академічного музично-драматичного театру ім. Ю.Дрогобича та Народного дому ім. І.Франка. Вела захід Роксолана Буяк.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

 

Святий Миколай віддячив комунальникам

У КП «Комбінат міського господарства» є гарна традиція – проводити Свято Миколая для дітей та онуків працівників. У тепер уже далекому 2002 році її ініціатором виступив директор КП «КМГ» Андрій Янів, а колектив охоче підтримав.

Щороку 19 грудня діти й онуки працівників комбінату збиралися у світлиці на святкове дійство, а дехто з малюків ще з літа починав писати листи до Святого Миколая. Так тривало п’ять років поспіль, доки керівником підприємства був Андрій Янів. Коли життєва доля закинула його на інше місце праці, гарна традиція перервалася. Святкування відновилися після 2013 року, відколи комбінатом знову почав керувати Андрій Євстахійович.

- Завжди намагаюся подарувати приємні життєві моменти працівникам нашого підприємства, - розповідає директор КП «КМГ» Андрій Янів. - Свято Миколая – один із них. А ще періодично організовуємо екскурсії до визначних історичних місць, Львова, Києва… Мені б дуже хотілося, щоб дрогобичани з належними почуттями ставилися до тих, хто, починаючи із шостої години ранку, коли більшість людей ще сплять, упродовж семи годин підмітають вулиці і сквери, збирають і вантажать на сміттєвози усе те, що місто залишило їм упродовж прожитого дня у «подарунок». Це справді нелегка праця. Для прикладу, норма прибирання для двірника становить майже 500 квадратних метрів на годину. Помножте цю цифру на кількість робочих годин, і отримаєте понад 4000 квадратних метрів! Спробуйте колись задля власної цікавості очистити упродовж дня таку територію від снігу чи листя, сміття, пляшок і недопалків, від яких усі вернуть носа. І тоді пересвідчитеся, якою важливою є праця двірника, яку ми у більшості своїй не шануємо, вважаючи непрестижною.

А я пишаюся людьми, з якими разом працюю, колективом, який маю честь очолювати. Їхня праця, беручи до уваги сьогоднішні негаразди, – це щоденний подвиг задля інтересів міської громади. Отож цінуйте, шануйте тих, хто на це заслуговує! – наголосив у розмові з журналістами Андрій Янів.

А тим часом у світлиці вже розпочалося святкове дійство.

До маленьких і великих глядачів завітав Ангел Божий, а згодом і Бабуся Яга. Остання, представившись продавцем електроніки, намагалася «нав’язати» дітям несправжні айфони та планшети, навчала їх поганих слів і вчинків. Звісно, чемні хлопчики й дівчатка не повелися на шахрайські витівки Яги, а коли прийшов Святий Миколай ще й змусили її просити пробачення, щоб залишитися на святі.

Спершу Ангелик зачитав декілька листів до Святого Миколая. У більшості з них – прохання подарувати планшет, смартфон чи ноутбук. Тож Ангел, зателефонувавши до відомого доктора Комаровського, роз’яснив малюкам, що гаряче бажають мати сучасні ґаджети, що вони далеко не завжди безпечні. Якщо вже мати їх – то користуватися не більше, ніж півгодини, максимум – годину на день. Дітвора із цим застереженням погодилася.

Відтак Чудотворець запросив дітей до красуні-ялинки щоби розповісти віршика. За це малюки отримували призи із велетенського мішка. А після спільного виконання пісні «Ой, хто, хто, Миколая любить» подаруночки вручили усім діточкам, присутнім на святі.

Завершилося святкове дійство спільною колядою та фото на пам’ять зі Святим Миколаєм. А працівники Комбінату підходили до журналістів і просили на сторінках газети подякувати за свято їхньому директорові.

З ролями казкових персонажів чудово впоралися Жанна Жаркова, Марія Слобцова та колишній актор музично-драматичного театру ім. Ю.Дрогобича Борис Великий, котрий зовсім нещодавно переїхав до міста Дніпро.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автораОбновлен 13 июн 2017. Создан 16 мая 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником