ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини від 29 грудня 2016 р.
Краяни їх здоровлять

Читачі назвали лауреатів конкурсу «Людина року-2016»


Наш часопис – один із перших в інформаційному просторі України 23 роки тому започаткував номінацію «Людина року». Потім за підказкою наших читачів народжувалися різні суспільно-громадські номінації. Коли активність читачів дещо знизилась було прийнято рішення взяти тайм-аут.

І ось цьогоріч знову відбулося опитування громадської думки. Окрім головної номінації «Людина року», в анкетах фігурували інші, зокрема «Жінка року», «Політик», «Господарник», «Волонтер», «Лікар», «Спортсмен», «Доброволець-воїн» (можна було «окреслити» цю номінацію й по-іншому, наприклад «Захисник Вітчизни»), «Депутат». Зазначимо, що конкурс має свої газетні традиції, тобто люди приносять, надсилають свої пропозиції на паперових носіях. Електронні варіанти якось не прижилися. Це, очевидно, пояснюється тим, що на комп’ютерах полюбляє читати інформацію молодіжна аудиторія, а вона у цій ситуації проявляє пасивність до заходів, пов’язаних із громадсько-політичним життям суспільства. Вона надає перевагу конкурсам-шоу.

Отже, проаналізуємо цьогорічний конкурс «Людина року», і впишемо прізвища лауреатів у громадський літопис кращих краян, яких запропонували наші читачі. Всього у списку із дев’яти номінацій було згадано 301 прізвище. Багатьох із них редакція знає, позаяк вони відомі загалу, бо перебували в епіцентрі багатьох подій.

Читачі-симпатики Михайла Задорожного намагалися заскочити в останній вагон конкурсного експрес-поїзда, але попереду на добрій швидкості на станцію «Олімп» ішов локомотив Тараса Кучми. Міський голова за поточний рік зініціював багато корисних і потрібних для міста справ, тому й отримав серйозну підтримку від своїх виборців і в цьому заході. Голова правління райспоживспілки, депутат обласної ради Михайло Задорожний посів друге місце, натомість у номінації «Депутат» він серйозно відірвався від народного депутата України Богдана Матківського. І в цьому є певна закономірність, адже кожен дійовий крок першого був оприлюднений, натомість другий скромно пер свого плуга, а про публічний імідж свого шефа команда чомусь забула. Директор видавничої фірми «Коло» Микола Походжай був третім у головній номінації.

Серед інших претендентів читачі називали Хосе Турчика, Ігоря Германа, Олену Жуковську, Олега Хруща, Романа Шагалу, Романа Курчика, Тараса Демка, Володимира Шутка, Володимира Стецівку, Володимира Ханаса, єпископа Ярослава Приріза, отців Ігоря Цмоканича, Івана Паньківа, Михайла Бачинського та ін.

За порадою колег-журналістів цьогоріч до конкурсу була включена номінація «Жінка року». Вона викликала пожвавлення. В анкетах було вказано чи не найбільше прізвищ. Перших три вшануємо за рейтинговою шкалою: Надія Скотна, Олександра Пашко, Олена Жуковська. У пошті «ГЗ» у цій номінації також називають інші прізвища: М.Головкевич, О.Лужецька, Л.Яневич, Н.Козар, В.Байса, У.Воят, Л.Кобільник, С.Бігун, М.Кульчицька, О.Тринчук, Н.Дем’яновська, О.Хміль, С.Волошанська, Л.Процик, О.Хомик, О.Савран, М.Оршанська, І.Кушнір, О.Сятецька, І.Дзюрах, С.Мала, Л.Панькевич, С.Петречко та інші.

Зі старту конкурсу у номінації «Політик (політичний аналітик)» практично у квартеті лідирували Олег Баган, Петро Іванишин, Богдан Матківський, Олег Хрущ. Саме у такій черговості вони і посіли політичний п’єдестал. До речі,у номінації «Депутат» Олег Хрущ визнаний читачами «бронзовим призером».

Про господарський хист Станіслава Карпенка читачі дізналися із нашого часопису. Адже нині Літинське господарство – у числі найбільш перспективних аграрних колективів області. І в цьому велика заслуга вихідця із Луганщини, який зумів у скрутну і складну годину для України передислокувати успішну аграрну одиницю на захід України, попри те, що родина у своєму краю предметно допомагає українській армії. Лауреатами також стали Ігор Хом’як і Андрій Янів. Окрім цих керівників комунальних структур міста, називалися прізвища Р.Шагали, В.Танчука, О.Чайківської, М.Кімака, М.Дощаковського, Т.Гурського, В.Дмитрика, О.Скірка, П.Коваля, О.Майданюка, В.Яртима, С.Грибанова, М.Задорожного та інших.

Уперше з’явилася номінація «Волонтер». Читачі знають усіх найбільш відданих патріотів, котрі на цьому тривожному відрізку української історії не залишилися байдужими до долі своєї Батьківщини, родини, до всіх нас. Це – Левко Скоп, Тарас Лужецький, Олег Яводчак, Богдан Пукало, Олена Куртяк, Володимир Стецівка, Марія Кульчицька, С.Самбірський. Названі читачами у цій номінації також церква Пресвятої Трійці й агрохолдинг «Мрія».

Лікарська номінація теж була цікавою, позаяк медики – люди на видноті. Список кандидатів на перемогу там – величезний. Але спершу назвемо трьох лауреат: Юрій Біда, Ігор Мархева, Любомир Мороз. Не за алфавітним порядком оприлюднимо прізвища лікарів, які, на думку наших читачів, вартують визнання на цю професійну номінацію: Ю.Каракевич, С.Іванців, Т.Огар, Б.Красногурський, О.Мачічка, Є.Шипитяк, І.Дякун, О.Рогуцька, Р.Петрик, Т.Дружиніна, Л.Романчук, Б.Стрийський, В.Власов, Б.Мацигін, Є.Гуняк, Р.Сторонський…

Дрогобич має славні спортивні традиції. Діє багато фізкультурних організацій, секцій, які масово охопили підлітків у багатьох дисциплінах. ДЮСШ, «Еней», СДЮСШОР «Медик» культивують здоровий спосіб життя для нинішньої нації. І це похвально. Та читачі з численної газетної інформації вибрали трьох номінантів у рубриці «Спортсмен». Її лауреатом стала Євгенія Жгута (акробатика). Андрій Лагуш (гирьовий спорт) – срібний призер, а Іван Фідик (шашки) – бронзовий.

Волонтерська номінація певною мірою дотична до іншої «Доброволець-воїн». Обидві тісно співіснують у реаліях війни з Росією. Ця номінація не надто весела, бо чимало наших краян склали свої голови за незалежну Україну. Читачі у своїх анкетах називали і прізвища трьох героїв України: Б.Вайди, Й.Шилінга, О.Ушневича, котрі загинули у 2014 році на Революції гідності на Майдані, очевидно, маючи на увазі їхній патріотичний порив, незалежно від формування поточної суспільної ситуації – Революція гідності чи війна…

Але список добровольців-воїнів очолив історик за фахом Станіслав Безушко. До речі, це – син канцлера Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП. Читачі схвально оцінили бойовий гарт полковника Григорія Дем’янчика. У читацьких анкетах знаходимо прізвище воїна Сов’яка (на жаль, читачі чомусь не назвали його імені, так що і в сучасній історії герої інколи залишаються безіменними).

Окрім цих героїв, вписані такі особистості, як С.Бродяк, О.Кіндратів, М.Фем’як, Ю.Швець, О.Каракевич, Вовк, Р.Щерба, М.Галатяк та інші.

Наш дрогобицький читач – проникливий, так би мовити, здатний «напророчити» майбутнє своїм симпатикам. Лауреати року в попередніх номінаціях згодом ставали відомими в Україні і за її межами. Так, наприклад, Мирослав Маринович зійшов на орбіту філософів сучасності, Роман Ілик став заступником міністра охорони здоров’я, а Ярослав Попович – переможцем багатьох світових велогонок.

А нині залишилося передусім подякувати нашим читачам за їхню участь у конкурсі «Людина року», а лауреатів головної та інших номінацій привітати із визнанням. Краяни назвали їх кращими, і саме це покладає на них величезну відповідальність у наступному році. І хоч ми – християни, і не дуже прив’язані до східних гороскопів (а наступний рік – півня), втім маємо мудрість використовувати їхніх світських екзотичних персонажів у своєму фольклорі і художній літературі.

Навіть у «Біблії» про цю птицю є згадка із уст Ісуса Христа коли він мовив до свого учня Петра: «Ще півень тричі не проспіває, коли ти зрадиш мене».

Тож будемо мудрими і розважливими у наступному році, і не зраджуймо один одного.

Володимир ТУРМИС

 

 

Медицину очолив Володимир Чуба

Новим керівником відділу охорони здоров’я виконавчих органів Дрогобицької міської ради віднедавна став Володимир Іванович Чуба.

В.Чуба народився у Дрогобичі 10 травня 1971 року.

У 1996 році закінчив Івано-Франківську державну медичну академію за фахом «Лікувальна справа» і здобув спеціальність «Лікар-хірург».

Інтернатуру проходив на базі Дрогобицької центральної міської лікарні №1. За скеруванням пішов працювати у Трускавецьку міську лікарню на посаду лікаря-хірурга. У квітні 2015 року призначений заступником головного лікаря Стебницької міської лікарні, а з 19 грудня 2016 року – начальником відділу охорони здоров’я виконавчих органів Дрогобицької міської ради.

Колеги відгукуються про Володимира Чубу як про вмілого організатора. У 2002 році він закінчив Львівський регіональний інститут державного управління Української академії державного управління при Президенті України і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Державне управління», здобувши кваліфікацію магістра державного управління.

У 2003 році Володимир Чуба закінчив Уманський державний педагогічний університет ім. П.Тичини і отримав вищу освіту за спеціальністю «Фінанси» та здобув кваліфікацію економіста.

Має вищу категорію і з організації і управління охорони здоров’я і вищу категорію з хірургії.

Вл.інф.Обновлен 13 июн 2017. Создан 16 мая 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником