ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини від 5-19 січня 2017 р.
У лауреатів року – добра аура

У переддень Нового року у редакції нашого часопису відбулася зустріч із лауреатами номінації «Людина року-2016».

З об’єктивних причин на церемонії нагородження не могли бути присутніми  переможець головної номінації міський голова Тарас Кучма, лауреати номінацій «Господарник» Станіслав Карпенко та «Доброволець-воїн» Станіслав Безушко. Решта переможців отримали нагороди. У попередньому номері ми оприлюднили список других і третіх призерів. Окрім їхніх прізвищ, ми не подавали додаткової інформації, розраховуючи на обізнаність читачів. Але в електронній версії газетної публікації люди запитують, зокрема, у номінації «Політик»: Петро Іванишин – із Трускавця чи з Дрогобича? Запитання цілком слушне, тому виправляємо помилку щодо осіб, у яких у статті «Краяни їх здоровлять» («ГЗ» №77 від 29.12.2016 р.) не вказані посада, фах та ін.

Отже, срібним призером номінації «Політик (політичний аналітик)» є доктор філологічних наук, професор Дрогобицького педуніверситету Петро Васильович Іванишин. А його старший колега, кандидат філологічних наук, доцент Олег Романович Баган став лауреатом.

Щодо лауреата номінації «Волонтер», то Левко Скоп відомий дрогобицький художник-реставратор, іконописець. У згаданій номінації на другому місці Тарас Лужецький. Це – керівник стоматологічної клініки у Трускавці, котрий регулярно по декілька разів у місяць вирушає з гуманітарною допомогою на схід України. У цій же номінації завідувач відділу культури міськради Олег Яводчак – третій.

Перейдемо до номінації «Лікар». Її лауреат Юрій Біда очолює відділ Дрогобицької міської стоматполіклініки. Його колега за фахом Любомир Мороз – керівник стоматологічної клініки на вулиці 22 січня. Ігор Мархева, який за опитуванням громадської думки посів друге місце, – завідувач травматологічного відділу міської лікарні №1.

У статті про номінантів «Жінка року» теж не вказані посадові обов’язки його переможниці і двох лауреатів. Отже, Надія Скотна є ректором Дрогобицького педуніверситету, Олександра Пашко – завідувач відділом сім’ї, молоді, спорту і туризму міськради, а Олена Жуковська – заступник генерального директора «НПК-Галичина», депутат міської ради.

Тепер перейдемо ще до декількох прізвищ з різних номінацій. Зокрема, полковник Григорій Дем’янчик (друге місце у номінації «Доброволець-воїн») командує 15-им реактивним полком, що дислокується у Дрогобичі.

Для нової читацької аудиторії – посади бронзових номінантів «Людина року» і «Депутат», зокрема Микола Походжай – директор видавничої фірми «Коло», а Олег Хрущ – секретар міської ради.

Ось і все, щодо тих людей, де були відсутні їхні посади, фах…

У всіх лауреатів року – добра аура. Вони вміють випромінювати тепло своїх сердець, незважаючи на вік і стать (наприклад, чемпіонці України з акробатики Євгенії Жгуті лише 9 років). І це є ознакою здорового дрогобицького суспільства, яке делегували у номінації понад 300 наших краян, із яких 9 стали переможцями-лауреатами.

В.Т.

 

 

Творець спортивної слави Дрогобича. Романові Івановичу ВЕКЛЮКУ – 70!

Роман Веклюк народився 4 січня 1947 р. у Стебнику. Розпочав трудову діяльність у 1963 році на посаді токаря-універсала механічної майстерні. 1967 року став майстром спорту зі спортивної акробатики. Закінчив Дрогобицький державний педагогічний інститут – фізичний факультет – за спеціальністю «Вчитель загально-технічних дисциплін». Від 1970 року працює тренером-викладачем зі спортивної акробатики, а з 1993 року – старшим тренером-викладачем Дрогобицької дитячо-юнацької спортивної школи.

Неодноразово підвищував тренерську кваліфікацію: в Державному центральному ордена Леніна інституті фізичної культури (Москва), на факультеті підвищення кваліфікації керівних працівників та тренерів в Державному інституті фізичної культури (м.Київ), у Національному університеті фізичної культури та спорту тощо.

За час роботи створив одну з найкращих в Україні матеріальних-технічних баз відділення спортивної акробатики, автор низки електронних та механічних пристроїв для тренувань спортсменів. Це дало змогу готувати спортсменів високого класу. Підготовлено: 44 майстри спорту, багато переможців та призерів чемпіонатів і першостей України. Вихованці Р.Веклюка понад десять разів були членами збірної команди України, які завоювали 7 срібних та бронзових медалей на Чемпіонатах Європи та Світу, а майстер спорту України міжнародного класу Оксана Грицик (Встрєтєнцева) стала чемпіонкою Європи зі стрибків на акробатичній доріжці 2002 р.

Роман Веклюк – заслужений тренер України (1999 р.), суддя міжнародної категорії зі спортивної акробатики та стрибків на акробатичній доріжці з 1994 року. Як суддя, постійно представляє Україну на міжнародній арені. Розроблені ним пропозиції, які підвищують об’єктивність суддівства змагань, прийняті Міжнародною федерацією спортивної акробатики та технічним комітетом Міжнародної федерації гімнастики. Сконструював і виготовив електронний прилад для суддівства змагань, який застосовується в різних змаганнях, у тому числі у міжнародних, і на який видано Авторське свідоцтво СРСР та Сертифікат Міжнародної федерації спортивної акробатики (1995 р.)

Роман Іванович займається науковою діяльністю в області спорту, виступає з доповідями на науково-практичних конференціях, семінарах. Співавтор навчальної програми для ДЮСШ та СДЮШОР, а також посібника з обов’язкової програми зі спортивної акробатики та стрибків на акробатичній доріжці. Працює над новими програмами зі спортивної акробатики та стрибків на батуті (стрибків на акробатичній доріжці). Автор короткої історії спортивної акробатики України (2006 р.) Неодноразово здійснював переклад на українську мову міжнародних правил змагань, якими користуються спортсмени, тренери та судді України, організовує семінари для суддів з присвоєнням звання судді національної категорії. Часто призначається головним суддею чемпіонатів та кубків України.

Шанований ювіляр – член виконкому Української федерації акробатики (з 1988 р.), голова колегії суддів України зі спортивної акробатики (з 1991 р.). Зараз – член технічного комітету зі стрибків на акробатичній доріжці, голова ревізійної комісії Української федерації гімнастики, голова колегії суддів України зі стрибків на акробатичній доріжці, голова Львівської обласної федерації гімнастики.

Роман Веклюк приділяє велику увагу пропаганді здорового способу життя, розвитку фізичної культури та спорту в області та Україні, залученню учнівської молоді до систематичних занять спортом. Упродовж багатьох років організовує і проводить традиційні змагання на «Кубок Прикарпаття» (Дрогобич).

Працю Романа Івановича неодноразово відзначали: нагороджений відомчою відзнакою «Відмінник освіти України», грамотами та подяками Держкомспорту України, Управління освіти та Управлінням з питань фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації.

Кор. «ГЗ»

Фото Ярослава ГАЙГЕЛЯ

На фото: Роман Веклюк із чемпіонкою Європи 2002 року Оксаною Грицик (Встрєтєнцевою). Фотоархів «ГЗ».

 

 

 

Новорічний подарунок – комп’ютерний томограф

Напередодні Нового року, 28 грудня, у Дрогобицькій міській лікарні №1 відбулася приємна подія. На першому поверсі хірургічного корпусу урочисто відкрили кабінет комп’ютерної томографії.

Потреба у цьому діагностичному обладнанні – велика. Адже після того, як перестав працювати томограф у приміщенні пологового будинку, хворих, а це переважно пацієнти з інсультами, травмами голови, хребта та ін., доводилося транспортувати на обстеження до сусіднього Трускавця. Тож на появу багатозрізового комп’ютерного томографа фірми «Hitachi» у лікарняному містечку чекали і медики, і пацієнти цілого регіону. Саме тому медичні працівники чисельно зібралися на урочисте відкриття.

Обладнати кабінет комп’ютерної томографії вдалося завдяки інвесторам. Їм, а також міській владі Дрогобича, будівельникам, працівникам лікарні, які долучилися до ремонтних робіт, щиро подякував під час урочистого відкриття головний лікар міської лікарні №1 Володимир Бігуняк. Він також зауважив, що у планах на майбутнє – оновлення іншого діагностичного обладнання: колоноскопа, придбання ще одного УДЗ-апарата, запуск магнітно-ядерного резонатора.

На жаль, із поважних причин не змогли прибути на урочистість заступник міського голови Василь Качмар та керівник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба, позаяк, за словами В.Бігуняка, терміново відбули у відрядження до Львова.

Представники інвестора Сергій Ковальчук подякував керівництву лікарні за розуміння і підтримку. Він також розповів, що, окрім надання платних послуг, кабінетом пропонується широкий соціальний пакет, що особливо актуально у теперішній скрутний час. Йдеться про пільги для малозахищених категорій населення, учасників АТО, інвалідів, медпрацівників та ін.

Лікарняний капелан отець Остап освятив діагностичне обладнання і кабінети, побажавши працівникам плідної роботи на благо громади.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

 

Дрогобич знову у Книзі рекордів України

8 січня у Дрогобичі на площі Ринок встановлено рекорд України з наймасовішого виконання коляди. Попри морозну погоду і холодний вітер біля головної ялинки міста відбувся «Різдвяний флешмоб».

Відому, мабуть, кожному коляду «Нова радість стала» разом виконали 828 осіб. Цей факт зафіксували представники Книги рекордів України, видавши відповідний Сертифікат про «Рекорд за наймасовіше виконання різдвяної коляди».

Колядували і дорослі, і малі дрогобичани, учасники самодіяльних вертепів і церковні хори, Зразковий ансамбль «Чарівна сопілка» ПДЮТ, відомий дует «Ярослав-На» і навіть міський голова Тарас Кучма… Хто змерз, міг зігрітися гарячим чаєм із цукерками.

Організатори акції – ГО «Місто», «Туристично-інформаційний центр Дрогобича» та ГО «Український молодіжний прорив». Їхні активісти зауважили, що це ще й рекорд з колядування в найморознішу вітряну погоду за високої вологості повітря, а також із найоперативнішої організації акції – усього за кілька днів.

До речі, це вже третій Сертифікат Національного реєстру рекордів України для Дрогобича. Перший зареєстровано у 2012 р. за «Велику гаївку» із 5583 учасниками. Другий – у 2016 р. отримали акробати Дрогобицької ДЮСШ – жіноча пара Олександра Табачинська та Юлія Пилип’як, виконавши єдиними в світі ризикований складний координаційний елемент – сальто з рук у руки в прямому положенні з обертом на 720 градусів.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

На фото: сфотографуватися на пам’ять із організаторами та Сертифікатом рекорду варто було хоч би для історії…

 

На авансцені знань – нова генерація

У переддень Нового року 33-річний доцент кафедри менеджменту та адміністрування Дрогобицького державного педагогічного університету ім.Івана Франка Юрій Ярославович Вовк був призначений на посаду проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці.

 Зазначимо,що з 2007 року він працював на посаді помічника ректора. Отже, деякий досвід і орієнтування у командному адмініструванні у нього є. Він автор понад 40 наукових та науково-методичних праць у галузі управління інтелектуальним капіталом. Наш краянин навчався у Бистрицькій школі, економічному класі Дрогобицького державного педагогічного ліцею, який закінчив з відзнакою у 2000 році. З таким же успіхом він «підкорив» і факультет менеджменту і маркетингу Дрогобицького державного педагогічного університету. У 27 років захистив кандидатську дисертацію з економічних наук. Одружений, разом із дружиною Лілею виховують шестирічного сина Ростислава.

Бажаємо Юрію Ярославовичу утверджуватися на новій для себе посаді і продовжувати «нарощувати» нові науково-педагогічні м’язи на європейській авансцені знань.

В.Т.Обновлен 29 мая 2017. Создан 16 мая 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником