ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини від 8 – 15 лютого 2017 р.
Громада – великий чоловік

Нотатки зі звіту міського голови Тараса Кучми

Як анонсувалося раніше, звіт міського голови Тараса Кучми за діяльність влади за минулий рік, відбувся у зазначену годину 2 лютого. Це було у сесійній залі ратуші. Для користувачів Інтернету захід транслювався, так би мовити, у прямому ефірі.

До діалогу з громадою міський голова готувався заздалегідь. У часописі «ГЗ» (№2 від 13 січня 2017р.) був опублікований його звіт. Додатковим був тираж. Тож найбільш активні мешканці нашого міста, а вони, відповідно, як правило, читають газети, були обізнані із фактами і цифрами здобутків за минулий рік.

«Диванні» активісти цього дня були у комфортному становищі, позаяк мали змогу дивитися і слухати звіт Тараса Кучми у затишних оселях. Деякі незручності виникли у тих відвідувачів, які хотіли наживо все це чути, адже у залі забракло місця.

Перед учасниками зібрання виступив також народний депутат України Богдан Матківський. А розпочав свій звіт міський голова із короткої ремарки.

- Буквально перед початком звіту, - зазначив Тарас Кучма, - до мене завітав наш земляк – дрогобичанин (а був це Василь Дзендзюра) і вручив пам’ятну для нього фотокартину, на якій зображений його успіх на трасі для картингу. Далі були такі слова: «На трасі є чимало віражів і доводилося керувати технікою так, щоб не вилетіти з них, а здобути перемогу. Так і у вашій роботі постійні віражі. Бажаю впевненості і перемоги!»

Коротка довідка: у перші дні війни Тарас Кучма перебував у складі батальйону Нацгвардії ім.Кульчицького. Там він врятував не одне життя, там у нього склалися побратимські і щирі стосунки з багатьма патріотами, які проявляють дива військової стратегії. На жаль, декого з них уже немає серед живих. Він особисто знав і 23 річного Андрія Кизилу, який дев’ять днів тому загинув у боях під Авдіївкою. І хоч нині він Герой України, але це – мала втіха для родини і України. Такі талановиті хлопці мають жити. Та війна є війною і куля – сліпа. Зрештою, кожне життя людини, незалежно від її природних здібностей, є безцінним. Тому не міг Тарас Кучма оминути цих трагічних і сумних подій у житті нашого народу. Міський голова запропонував вшанувати героїв хвилиною мовчання.

- Коли я повернувся з фронту, - мовив Тарас Кучма, - то думав що там було важко. Але коли мене обрали міським головою, то збагнув істину: там знаєш, по якому боці ворог, а ось у тилу не відаєш, звідки нанесуть удар.

Спочатку було надзвичайно дискомфортно, але міський голова відчув підтримку здорової частини нашої громади. І він з новою енергією взявся за роботу. Що вдалося йому зробити за звітний період? Багато! І про це знає громада міста. А мудра і розсудлива громада це – великий чоловік.

В.Т.

 

 

І голова РДА відзвітував перед громадськістю

1 лютого відбувся звіт голови Дрогобицької райдержадміністрації Володимира Шутка про роботу у 2016 році.

У звіті взяли участь голова облдержадміністрації Олег Синютка, голова райради Михайло Сікора, голови міст Дрогобиччини, сільські, селищні голови, депутати, громадськість, журналісти.

На початку Володимир Шутко згадав про події в Авдіївці та попросив вшанувати хвилиною мовчання полеглих у боях з ворогом українських героїв.

У звіті голова райдержадміністрації доповів про позитивні зрушення та справи, які відбулися в минулому році у всіх сферах життєдіяльності району, окреслив перспективи. Очільник району особливо відзначив значну суму вкладених коштів на ремонт доріг у районі, яка є в рази більшою, аніж у попередні роки.

У 2016 році в Дрогобицькому районі на ремонт доріг витратили 36,2 млн грн. На дороги загального користування використали 29,8 млн грн. За ці кошти відремонтували автодороги Меденичі-Летня, Нове Село-Болехівці, Вороблевичі-Рихтичі, Нижанковичі-Стрий (села Верхні та Нижні Гаї та Болехівці), Добрівляни-Ролів, Дрогобич -Довголука, Новошичі-Ріпчиці і Дрогобич-Комарно (до с.Грушів).

Окрім того, на ремонт 29-ти комунальних доріг та мостового переходу через р. Бистриця скерували 6,4 млн грн.

Голова РДА також зазначив, що минулого року залучали додаткові кошти підприємств-спонсорів, за які провели ямковий ремонт доріг району.

Було також відзначено велику роботу у сфері енергозбереження в бюджетних галузях, зокрема, в освіті. У минулому році в закладах освіти на енергозбереження використано 12 мільйонів 573 тисяч 650 гривень, зокрема у 18 школах району замінено вікна на металопластикові на суму майже 4 млн 300 тис грн., освоєно 300 тис грн. на капітальний ремонт системи теплопостачання із заміною твердопаливних котлів у Підбузькому НОК. Реконструйовано опалювальну систему в Лішнянському НВК на суму майже два мільйони гривень та переведено котельню з газу на тверде паливо і встановлено два твердопаливні котли «Котек-250» на суму 1,2 млн грн., проведено реконструкцію та модернізацію системи опалення Грушівської школи і встановлено два твердопаливні котли «Котек-150» на суму майже півтора мільйона гривень.

Проведено капітальні ремонти системи опалення Добрівлянського та Волощанського НВК, Рихтицької та Грушівської шкіл на загальну суму майже три мільйони гривень.

Також було реконструйовано та модернізовано систему опалення Грушівської школи на суму 1 млн 418 тис. грн., та котельні в навчальних закладах Меденич та Попелів на суму 1 млн 250 тис грн. та 1 млн 195 тис. грн. відповідно.

Як позитив Володимир Шутко назвав завершення будівництва Сторонянської школи, яке тривало роками, відкриття дошкільних установ, проведення ремонтів декількох закладів охорони здоров’я.

Великий розділ доповіді був присвячений соціальному захисту населення, легалізації зайнятості і, насамперед, допомозі воїнам АТО та їхнім сім’ям.

Йшлося і про здобутки у галузі культури і туризму, спорту, про ситуацію в сфері пасажирських перевезень тощо.

«Усе, що нам вдалося зробити, відбулося завдяки допомозі керівництва області, співпраці з районною радою, міськими головами Дрогобиччини, депутатами обласної ради, з якими ми постійно спілкуємося і маємо порозуміння», - наголосив голова райдержадміністрації.

Наявність співпраці в регіоні, якої не було раніше, підтвердили голова райради Михайло Сікора, міські голови Дрогобича – Тарас Кучма, Трускавця – Андрій Кульчинський, Борислава – Ігор Яворський, Стебника – Петро Старосольський, інші учасники зібрання.

Підсумовуючи звіт, голова облдержадміністрації Олег Синютка також відзначив позитивні напрацювання  й акцентував на тому, що потребує особливої уваги в цьому році.

Очільник області зауважив, що порівняно з усіма попередніми звітами в районах, лише на Дрогобиччині відбулася така спокійна, жива, відверта розмова. Це важливо, що є співпраця в регіоні, що до вирішення проблем долучаються обласні депутати. Як приклад голова ЛОДА відзначив наполегливість депутата Львівської обласної ради від Дрогобиччини Михайла Задорожного, який завжди займає принципову позицію і значною мірою спричинився до того, щоб Дрогобиччина отримала кошти з обласного бюджету на реалізацію різноманітних проектів. Про активність і діловитість народного обранця говорили й інші промовці. 

Серед найважливіших справ у 2017 році Олег Синютка назвав ремонт доріг, господарське ставлення до бюджетних коштів, ну, і звичайно ж, – підтримку реформ, які відбуваються в державі, допомогу Українському війську.

Кор. «ГЗ»

 

 

На один день Дрогобич «розбагатів» на 300 братів і сестер

11 лютого, вперше за період легалізації УГКЦ у новітній історії України, у Дрогобичі відбувся своєрідний з’їзд поломництва монашого співтовариства. Із 34 згромаджень (монастирів) нашої держави на хресну дорогу, присвяченій пам’яті дрогобицьких блаженних священомучеників Север’яна, Якима і Віталія, прибули 300 ченців і черниць. Брати і сестри по вірі привезли мощі великомучеників зі згаданих монастирів. Свою паству без опіки не залишило вище духовенство, зокрема Патріарх УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук.

Архиєрейська Служба Божа відбулася у катедральному храмі Св.Трійці. На неї завітали і чимало мирян. А декому довелося майже впродовж двох годин мерзнути на морозі. Але люди, тупцюючи на дворі, не залишали Службу Божу. Ця їхня жертовність ніщо інше, як тверда віра у Бога і данина пам’яті трьом дрогобицьким великомученикам, котрі не зрадили вірі ціною власного життя.

Блаженніший Святослав по-філософськи занурився щодо іспиту сумління по дорозі до досконалості, зауважуючи, що страдницька дорога підкорюється тим особистостям, котрі у глибині свого серця не гніваються і не нарікають на Бога.

Згодом молитовна хода від катедрального храму вирушила до церкви Петра і Павла і поминального мартилогу, що розміщений поруч із нею. За часів радянської окупації у підвалах нинішньої навчальної споруди педуніверситету була катівня, в якій енкаведисти замордували декілька сотень невинних людей, котрі любили свою Батьківщину. На гранітних табличках викарбовано майже 300 прізвищ… Свої останні години життя там провели ченці-василіяни Северіян Бараник, Яким Сеньківський (їх закатували у 1941 році) і Віталій Байрак (загинув від рук катів НКВС у Дрогобицькій тюрмі 16 травня 1946р.). Під час розкопок у 1988 році, на місці масового поховання убієнних, один із дрогобичан знайшов хрестик із ланцюжком, який був наданий ієромонахам. Нині він послуговує як духовна реліквія тільки одній людині…

З цього приводу наведу приклад, що мав місце 25 років тому, і про який описував наш часопис. У 1970 році єпископ Григорій Закаляк привіз у Трускавець жезл митрополита Андрея Шептицького, і у строгій секретності (про жезл знало троє людей) попросив свого племінника лікаря Ярослава Ковалишина передати його главі УГКЦ, коли вона буде відновлена у своїх правах. 30 квітня 1992 року і відбулася ця історична мить – у Трускавці Патріарх УГКЦ, кардинал Мирослав Іван Любачівський вперше за багато десятиліть доторкнувся до священної реліквії.

Того дня чимало дрогобичан мали змогу зустрітися із своїми родичами, котрі за Божим покликом стали ченцями і черницями. Побачився зі своєю двоюрідною сестрою-монахинею Михайлиною і міський голова Тарас Кучма.

Закінчилася паломницька мандрівка під вечір. Блаженніший Патріарх Святослав висловив вдячність усім, хто долучився до організаційних заходів – владі, поліції, працівникам музею, закладам культури та мистецтва...

Володимир ТУРМИС

Фото Ігоря ФЕЦЯКА

 

 

Сильна армія – сильна держава

У рамках візиту на Львівщину Голова Верховної Ради України Андрій Парубій разом з головою Львівської обласної ради Олександром Ганущиним та представниками місцевого самоврядування13 лютого завітали до військової частини А-1108 (15-й реактивний артилерійський полк), яка дислокується у Дрогобичі.

Серед гостей були: заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Гримак, міські голови Дрогобича – Тарас Кучма, Трускавця – Андрій Кульчинський, Борислава – Ігор Яворський, голова дрогобицької РДА Володимир Шутко, голова райради Михайло Сікора, депутати обласної ради Михайло Задорожний і Василь Масний, журналісти всеукраїнських, обласних та місцевих ЗМІ.

Перед особовим складом частини виступив голова Верховної Ради Андрій Парубій. Він зауважив: «Уже не одне століття триває боротьба за Українську державу проти російського окупанта-імперіаліста, яку б назву він не мав: чи то царська Росія, чи Радянський Союз, чи Російська Федерація. Але цього разу завдяки українським воїнам ми змогли зберегти державність, забезпечили ми і спокій на території нашої країни. Український парламент – це парламент воюючої країни. Тому для мене особливим завданням є те, щоб, приймаючи Державний бюджет, ми виділяли більше коштів на потреби Української армії, щоб законопроекти, які стосуються забезпечення війська, проходили через парламент швидко й ефективно. Щоби ми зуміли здійснити реформи, які дозволять Українській Армії до 2020 року вийти на стандарти НАТО. Воїни, Україна пишається вами, ви – гарант безпеки не тільки української державності. Бо, зупиняючи армію Путіна, ми захищаємо не тільки свою землю, а й увесь цивілізований світ».

За зразкову поведінку та сумлінне виконання військового обов’язку у зоні проведення АТО грамотами та відзнакою «Золотий тризуб» Львівської обласної ради А.Парубій та О.Ганущин нагородили військовослужбовців: командира реактивної артилерійської батареї, капітана Романа Стецюка, головного сержанта батареї управління полку, старшого прапорщика Степана Страшівського, механіка-водія реактивної артилерійської батареї, солдата Романа Бойка.

Окрім того, від волонтерської групи Львівщини голова облради Олександр Ганущин передав полку дизель-генератори та намети, а ще частину необхідних для наших військовиків речей привезуть упродовж тижня.

Відтак гості оглянули новеньку військову техніку, що віднедавна перебуває на озброєнні полку. Це, зокрема, бойова машина 9А52, здатна в короткі терміни наносити вогневі удари по об’єктах противника. За словами військових, це найпотужніша техніка, яку має на сьогодні українська армія. Зокрема, ця машина з високою точністю вражає ціль на відстані від 20 до 70 кілометрів, що значно перевищує можливості «Градів», які є у бойовиків. Оглянули присутні й транспортно-заряджальну машину 9Т234, іншу техніку, приміщення. У ролі екскурсовода виступив командир частини, полковник Григорій Дем’янчик.

Під час брифінгу для журналістів Андрій Парубій заявив, що 15-й реактивний артилерійський полк має дуже велике значення для оборони України. «Під час останніх подій під Авдіївкою ми побачили, що ворог активізується, і нам важливо знати, що ми маємо достатньо сил і ресурсів, аби зупинити його». Голова ВРУ пообіцяв обговорити з міністром оборони питання про підвищення статусу цього полку.

Користуючись нагодою, журналісти поцікавилися у спікера й питаннями політики. Зокрема, скільки народних депутатів входять до складу парламентської коаліції і чи може він оприлюднити її чисельність. Адже опозиціонери у Раді заявляють про відсутність коаліції, про що свідчить також міграція нардепів з фракції у фракцію.

А.Парубій відповів: «Коаліція нараховує щонайменше 227 депутатів. Голова Верховної Ради не має повноважень рахувати ні членів коаліції, ні членів опозиції. Коаліція чітко існувала під час обрання керівництва парламенту й уряду.

Зараз до її складу, окрім двох фракцій, входить велика кількість позафракційних депутатів. Не маю достатніх даних, щоб назвати всіх. «БПП» має 141 депутата, «Народний фронт» – 81. Разом 222. Я є членом коаліції, але позафракційний. Ірина Геращенко – теж. Гопко, Пташник, Єднак є членами коаліції, але позафракційні. Це вже, якщо я не помиляюсь, 227. А є ще й інші позафракційні». Парубій назвав це питання «штучним і політизованим, яке має на меті одне – розбалансувати Верховну Раду, добитися дочасних виборів. На цьому етапі це не український сценарій», - заявив він.

Відповідаючи на запитання щодо можливого введення на Донбасі воєнного стану, голова Верховної Ради наголосив: «Якщо воєнний стан має бути введено, то його слід вводити на території всієї країн. Але ми маємо розуміти, що йдеться про дуже серйозну реорганізацію системи управління державою. Та у випадку масованого наступу російських військ, а як ми бачимо на прикладі Авдіївки такий наступ можливий, рішення про введення воєнного стану доведеться приймати. Таке рішення має ініціювати Президент України та Рада національної безпеки і оборони, а парламент має його затвердити».

А.Парубій також заявив, що питання про вибори на Донбасі є передчасним доти, доки на території України є окупаційні російські війська. Про це немає сенсу говорити навіть теоретично.

«Якщо там відбуватиметься якась політична акція під назвою «вибори» під дулами п’яних російських військових, то вона не матиме нічого спільного з демократичними виборами», - сказав спікер українського парламенту.

На запитання журналістів також відповіли міський голова Дрогобича Тарас Кучма та голова обласної ради Олександр Ганущин.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автораСоздан 16 мая 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником