ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини від 17-22 березня 2017 р.
КРОК ДО ЦИВІЛІЗАЦІЇ

Торгівцям з вулиці Ковальської пропонують альтернативу


З початком весни у центрі міста на прилеглих до ринку вулицях з’явилося більше торгівців. Особливо щільно вони «окупували» щойно реконструйовану вулицю Ковальську. Що планує здійснити керівництво міського ринку, аби позбутися цієї стихійної торгівлі, ми поцікавилися у директора КП «Дрогобицький ринок» Володимира БІЛОГАНА.

- Пане Володимире, насамперед підсумуйте: як завершився 2016 рік для очолюваного Вами підприємства.

- За результатами роботи 2016 рік для КП «Дрогобицький ринок» був успішним. Підприємство вийшло на максимальний прибуток практично за всі роки роботи. Окрім того, вдалося поліпшити умови праці приватних підприємців. Мова йде про м’ясний павільйон, овочеву частина ринку, промисловий ринок на вул. П.Орлика, на майданчиках, що на території міста. Не є винятком і вулиця Ковальська. Там триває реконструкція, до якої долучилося і підприємство «Дрогобицький ринок», щоб вулиця Ковальська змінила своє обличчя і почала виглядати так, як сьогодні.

- Але ця вулиця вже не належить до «Дрогобицького ринку»…

- Так склалося історично, що на певний період часу вулиця Ковальська була передана в управління нашому комунальному підприємству. У лютому 2016 року ринок відмовився від цієї території. Нагадую про це, бо чимало громадян і далі вважає її ринковою.

Насправді ж сьогодні там існує лише стихійна торгівля. Приватні підприємці, які сплачують збір на рахунок КП «Дрогобицький ринок», там не працюють. Це – самоорганізована річ, звісно, контрольована певними людьми. Значною мірою і через те, що у силу певних обставин має місце недопрацювання з боку працівників поліції.

- Яким бачите майбутнє вулиці Ковальської?

- Міською владою було прийняте рішення змінити обличчя цієї вулиці, надавши їй статус пішохідної, провести там благоустрій, встановити освітлення, лавки, здійснити озеленення. Щоб нею могли прогулюватися дрогобичани та гості міста, щоб вулиця була туристично привабливою. За кошти міського бюджету у 2016 році замощені бруківкою проїзна і пішохідні зони, частково зроблені інші роботи.

Але щоб вписуватися у дизайн оновленої вулиці, зрозуміло, що ринок також має змінити обличчя. Але… Ми щодня бачимо, як облагороджену вулицю знову облюбували стихійні торгівці. У різний період дня там продає від 100 до 300 осіб. А з наближенням Великодніх свят можна лише уявити, що буде творитися!

Такий стан речей не задовольняє більшість дрогобичан. Минулого року КП «Дрогобицький ринок» продемонструвало, що на вулиці Ковальській таки можна навести лад. Хто з торгівців не мав документів – взагалі та не стояв, легальних продавців ми поставили у ряди. Коли наше підприємство відмовилося від цієї території, там знову розцвів стихійний ринок.

Тому сьогодні хочу довести до відома громадян, що роботи з благоустрою вулиці незабаром продовжаться і стихійної торгівлі там не буде ні під час, ні після завершення робіт.

- Чи запропонують торгівцям альтернативу?

- Так. Прилегла до ринку територія вул. Ковальської належить КП «Дрогобицький ринок», ми її орендуємо. Саме прилеглу територію, а не всю вулицю. Після погодження з управлінням архітектури хочемо під стіною фасаду ринку збудувати тимчасові торгові місця, куди запропонуємо перейти частині торгівців з вул. Ковальської.

Окрім того, у центральній частині міста (наперед не хочу розповідати де саме) влітку ц.р. ми плануємо збудувати торгові ряди для сільськогосподарської торгівлі. Не для перекупок, які скуповують товар у селян і цілими днями перепродують, не для грибників, які збирають їх невідомо де і не несуть жодної відповідальності за те, чим торгують, а саме для виробників сільгосппродукції. Тож іще частину людей з вул.Ковальської ми заберемо туди.

Також є ще 40-50 вільних місць усередині ринку. Разом отримаємо 190-250 місць, але ними зможуть користуватися більше людей. Бо коли бабця привезла молоко, за годину-дві продала і поїхала, на її місце стане інша жіночка. Якщо це буде змінний процес, більше селян матимуть змогу продати свою продукцію.

- Очевидно, розв’язання цієї проблеми ще залежить і від культури людей…

- Безумовно. На жаль, торгівці не бажають іти до покупця у мікрорайони. Усі шукають легкий шлях – торгувати у центрі, причому один поперед іншого. А яке сміття залишається після завершення робочого дня увечері на вулиці Ковальській! Зроблена робота з благоустрою просто зводиться нанівець. Прикро, але багато людей плутають народовладдя з анархією. Цього не можна допускати, бо в суцільному безладі втратимо і місто, і державу.

Наведу ще один приклад. Щоб припинити заїзд автотранспорту у пішохідну зону, на вул. Ковальській навпроти хлібного магазину встановили бетонні півсфери. Невідомі особи їх демонтували. Згодом були встановлені металеві стовпчики, але і їх нещодавно зламали, щоб безперешкодно завозити товар, руйнуючи при цьому бруківку. Вона покладена за кошти міського бюджету, а це – гроші платників податків!

Рано-вранці певні особи на бусах завозять мішки чи ящики з товаром, скидають їх у 5-6 місцях. Туди підходять люди, які потім торгують нібито власною продукцією. Таким чином, власник товару не сплачує жодних податків. А в дискусіях і суперечках з працівниками ринку деякі громадські активісти дуже захищають інтереси бабусь, котрі торгують молоком. Але бабці не потрібно заїздити бусом, вона молоко і сир у сумці принесе.

Словом, щоб звільнити вул. Ковальську від стихійної торгівлі, ми пропонуємо торгівцям альтернативу: реєструйтеся як підприємці, звертайтеся до КП «Дрогобицький ринок», отримуйте легальні торгові місця і працюйте. Бо дрогобицька громада уже не бажає терпіти такий безлад у центрі міста. Якщо з цим впоралися у Самборі, Стрию, переконаний, зможемо навести порядок і в Дрогобичі. Не потрібно створювати напругу навколо цієї ситуації, реально проблеми не існує, просто її свідомо «роздмухують» декілька осіб.

Ярослав ГРИЦИК

 

 

«Дрогобичтеплоенерго»: проблеми і перспективи

10 березня у світлиці ратуші відбувся брифінг директора КП «Дрогобичтеплоенерго» Ігоря ХОМ’ЯКА. На зустрічі з журналістами були присутні депутати міської ради Юрій Кушлик і Роман Шагала, котрі також скористалися можливістю поставити запитання керівнику теплопостачального підприємства.

Спершу Ігор Миколайович коротко розповів про діяльність КП «Дрогобичтеплоенерго». Споживачами теплової енергії у Дрогобичі є населення – 151 будинок (56% наданих послуг), бюджетні установи (28%) та інші (6%). У 2016 році за надані послуги підприємством було нараховано 56 млн грн., у січні – лютому 2017 р. – 29 млн грн.

На балансі КП «Дрогобичтеплоенерго» – котельні, що працюють на природному газі, два теплові насоси. Обладнання котелень оновлене на 60%. Підприємство подало документи на отримання дозволу для використання і твердопаливних котлів. Рівень амортизації теплових мереж завдовжки майже 35 км становить 46-55%. Попри те, що наразі мережі оновлені на 25%, за останні роки підприємству вдалося звести до мінімуму втрати теплоносія на шляху до отримувача послуг.

Фонд оплати праці підприємства становить майже 9 млн грн. на рік, податків сплачено – 4 млн грн.

Майже 80% коштів, отриманих від споживачів, йдуть на рахунки НАК «Нафогаз України», 10% – газотранспортним організаціям і лише 10% залишається підприємству. Цього заледве вистачає на виплату зарплати і розв’язання поточних виробничих питань. Тож доводиться звертатися до всіх можливих інстанцій з проханням збільшити цю частку.

Головною проблемою Ігор Хом’як вважає розбалансування системи централізованого теплопостачання міста внаслідок хаотичних відключень споживачів у попередні роки. Через те страждають інші споживачі: у будинках, де на індивідуальне опалення перейшла значна кількість помешкань, частина квартир недогрівається, частина – перегрівається, абонентам доводиться більше сплачувати за тепло. І це попри те, що серед теплопостачальних організацій Борислава, Трускавця, Стебника та Дрогобича у тарифи КП «Дрогобичтеплоенрго» є найнижчими.

Окрім того, оскільки у січні-лютому ц.р. було дуже холодно, споживачі отримали рахунки з більшим сумами. Це викликало обурення у багатьох мешканців. Це стосується і тих, кому призначено субсидії. Адже соціальна норма становить майже 30 грн. на 1 кв. м опалювальної площі, а через морозну погоду довелося подавати більше тепла, і нарахування значною мірою вийшли за цю норму. Очевидно, саме тому й має місце затримка оплати населенням отриманих послуг. І.Хом’як зауважив, що в останні роки населення практично стовідсотково розраховувалося за послуги теплопостачання. Як буде цього сезону – наразі спрогнозувати важко.

Відповідаючи на запитання присутніх, директор підприємства розповів, що «Дрогобичтеплоенерго» заборгувало НАК «Нафтогаз України» і газотранспортним організаціям майже 30 млн грн. (у т.ч. старі борги від 2012 р.). 10 млн грн. становлять штрафні санкції.

Споживачам теплової енергії у січні-лютому нараховано 24 млн грн. Заборгованість перед підприємством становить: 12 млн грн. – населення, 8 млн грн. – бюджетні ті інші організації. Ще 6 млн грн. – це так звана різниця у тарифах, яка мала би бути відшкодована державою, але час минає, а цього не відбувається.

Також Ігор Хом’як повідомив, що підприємство просить міську раду виділити кошти на модернізацію обладнання котелень та ремонт тепломереж, що зменшить споживання енергоносіїв і сприятиме підвищенню якості послуг.

На сьогодні середня чисельність колективу становить 162 особи. У неопалювальний період кількість сезонних робітників зменшується майже на третину. «При теперішній зарплаті дуже складно втримати на роботі кваліфікованих працівників, яких «заманюють» заробітки у Польщі та інших країнах. Це також проблема, адже знайти фахових теплоенергетиків, зварювальників, кранівників зараз дуже непросто», - зауважив керівник підприємства.

Ярослав ГРИЦИК

 

 

Таким студенти бачать Кобзаря

Щороку працівники та студенти Дрогобицького механіко-технологічного коледжу беруть активну участь у відзначенні шевченківських свят.

У навчальному закладі відбулися конкурс читців поезії Т.Шевченка, в тому числі й іноземними мовами, літературне свято за участю понад 80 студентів, виставка тематичних стіннівок (також різними мовами). 9 березня численна делегація коледжу взяла участь у міському вічі та покладанні квітів до пам’ятника Кобзареві.

Серед інших традиційних заходів – виставка-конкурс вишивок та творчих студентських робіт, присвячена дню народження Тараса Шевченка.

9-10 березня вона експонувалася у холі навчального закладу. Вихованці коледжу продемонстрували фантазію, художній та естетичний смаки. Очі милували вишивані роботи, портрети Кобзаря з дерева та кераміки, вишиті або виткані на рушниках. Майже на кожному столі – дорогий для кожного українця «Кобзар».

Директор механіко-технологічного коледжу Богдан Звір зазначив, що після завершення всіх шевченківських заходів адміністрація коледжу підготує наказ, у якому відзначить студентів та навчальні групи за змістовні роботи і гарні художні виступи. Варто додати, що переможцями конкурсу читців поезії Т.Шевченка стали студенти: І.Линь (група ЕК-11), М.Дмитришин (БО-21), М.Кахній (ДВ-31), а поезія іноземними мовами найкраще прозвучала у виконанні Н.Василишин (БО-21) та С.Михайлюк (ДЗ-11).

Леся ГРИЦИК

Фото автора

 

 

Низький уклін за працю комунальникам

За керівництва Андрія Яніва колектив міського господарства підняв на якісно новий рівень виробничо-технологічні параметри. Але найціннішим є доброзичлива атмосфера, незалежно від професійного статусу кожного працівника. Це було відчутно під час урочистої наради, приуроченої до Дня працівників ЖКГ та побутового обслуговування населення.

А розпочалися ці заходи із вшанування пам’яті колишнього працівника Богдана Вовка, котрий поліг смертю герою у Дебальцевому котлі. Колеги по роботі Ігор Нечипор і Олександр Бігун біля пам’ятної дошки, що розміщена на фасаді адмінкорпусу, запалили свічки і поклали живі квіти на знак глибокої шани і поваги до героя.

На церемонії відзначення комунальників, з об’єктивних причин (у ратуші у сесійній залі зібралися депутати для прийняття необхідних термінових рішень) був відсутній міський голова Тарас Кучма. Та він передав через Андрія Яніва усне вітання, у якому сказав, що слід низько схилити голову перед важкою і вкрай потрібною для міста працею комунальників. Випробовування зимою вони витримали з честю.

Директор колективу з особливим пієтетом говорив про кожного працівника, котрий підходив до президії для отримання подяки. Він практично в курсі всіх подій, настроїв і людських вчинків. Кожному з них надсилав щиру ремарку. Попри складну ситуацію у державі, колектив не відчуває фінансової скрути – заборгованості по зарплаті немає, як це було колись.

До речі, у вічі кинулась цікава деталь: у залі, де проходила урочиста нарада, рясно закущився вазон, який у народі називають грошовим деревом. Можливо, в цьому є якийсь сигнал, що в цьому сенсі у них буде гаразд. Адміністрація віднайшла можливість преміювати майже всіх рядових працівників. Премія надавалась диференційовано залежно від якості роботи працівників. Бажали добра і доброго настрою всім голова профкому Ольга Копильців, головний інженер Володимир Красуляк, заступник директора Володимир Суда, інспектор з кадрів Наталя Пиріг. Бездоганно роль ведучої виконала юрисконсульт Галина Гоцька. Вона вкотре творчо підійшла до написання сценарію.

P.S. Того ж таки дня голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка вручив чотирьом керівникам міських комунальних господарств грамоти за сумлінну працю, в т.ч. Андрію Яніву.

Володимир ТУРМИС

Фото автора

На фото: у колективі комунальників панував добрий настрій; колеги запалили свічку пам’яті.

***

16 березня, напередодні професійного свята – Дня працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення, яке відзначається в Україні у третю неділю березня, у концертному залі ансамблю «Верховина» відбулися міські урочистості, присвячені цій даті.

Спершу міський голова Дрогобича Тарас Кучма привітав комунальників міста з професійним святом. Він подякував представникам галузі за роботу і наголосив, що саме вони роблять сучасним, красивим та затишним наше улюблене місто. Також Тарас Кучма підкреслив, що незважаючи на всі труднощі та негаразди, які сьогодні переживає наша країна, працівники галузі віддані своїй справі.

Міський голова урочисто відзначив найкращих працівники підприємств за сумлінну працю, високу професійну майстерність, вагомий внесок у забезпечення стабільної роботи галузі та з нагоди Дня працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування грамотами. Згодом відбувся святковий концерт за участю професійно-творчих колективів Дрогобича.

Прес-служба міської радиСоздан 19 мая 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником