ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини від 24 березня 2017 р.
Андрій Білас повернувся

Відомий вислів «Двічі в одну річку не ввійдеш» ще раз спростував полковник поліції Андрій Білас. 22 березня, після майже півторарічної перерви, він втретє (!) очолив Дрогобицький відділ поліції. За цей час він працював на посаді керівника одного з райвідділів Львова.

Нового-старого керівника колективу представив начальник ГУ Нацполіції у Львівській області Валерій Середа. Він зауважив, що для місце праці для Андрія Івановича добре знайоме, тож багато часу щоб вникнути у стан справ він не потребує. А тому до кінця тижня має подати на погодження кандидатури заступників і – до праці. Завдання перед А.Біласом стоїть непросте – поліпшити криміногенну ситуацію на Дрогобиччині.

Звертаючись до колективу правоохоронців, Валерій Середа наголосив, що увагу слід насамперед звернути на недопущення злочинів і правопорушень, а коли вже такі сталися – розкривати їх. Він попередив, що жорстко каратиме тих, хто не хоче працювати або займатиметься не тим, чим належить. Для прикладу, у Львові за кілька останніх місяців звільнені з поліції і перебувають під вартою працівники, котрі були причетні до розповсюдження наркотиків, хабарники та особи, що силою відбирали у затриманих кошти та особисті речі. «Запам’ятайте, ви служите людям, а не вони вам!» - наголосив очільник поліції Львівщини.

На урочисті збори завітали гості – міські голови: Дрогобича – Тарас Кучма, Стебника – Петро Старосольський, Трускавця – Андрій Кульчинський, Борислава – Ігор Яворський, голова РДА Володимир Шутко, голова райради Михайло Сікора, керівники місцевої прокуратури, УСБУ, військкомату, журналісти.

У виступах Тарас Кучма, Володимир Шутко, Михайло Сікора побажали успіхів новопризначеному начальникові. зазначивши, що місцева влада готова допомагати правоохоронцям, головне – щоб було видно результат. А Петро Старосольський вкотре просив збільшити штат працівників поліції у Стебнику, бо двоє осіб та одна патрульна машина, що обслуговує ще й Доброгостів, Станилю та Уличне, – це дуже мало (три роки тому у місті було 16 міліціонерів). Саме тому зараз має місце значний ріст злочинності.

Валерій Середа пообіцяв вирішити питання збільшення чисельність відділення поліції у Стебнику, але через брак фінансування це, очевидно, відбудеться шляхом переведення кількох поліцейських з Дрогобича.

Після завершення заходу начальник обласної поліції вирушив до Самбора – також на представлення нового керівника Олега Сушка.

До речі, попередній очільник Дрогобицького регіонального відділу поліції Мирон Карапата переведений до Мостиськ.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

На фото: Т.Кучма, А.Білас, В.Середа.

 

 

Звіт депутата Львівської обласної ради від виборчого округу №39 Михайла Леоновича ЗАДОРОЖНОГО за 2016 рік

Як депутат, був учасником практично всіх пленарних засіданнях Львівської обласної ради, виступав із трибуни, вносив пропозиції, брав активну участь в обговореннях, не пропускав важливих голосувань.

Постійно беру участь у роботі постійної депутатської комісії обласної ради з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури. Для відстоювання інтересів району організовував виїзд сільських голів і депутатів різних рівнів для участі у засіданні комісії.

Щоб володіти ситуацією у районі, відвідую сесійні засідання Дрогобицької районної ради. За можливості беру участь і в роботі сесій Дрогобицької міської ради.

Упродовж звітного періоду скерував до органів місцевого самоврядування, державних та правоохоронних структур 25 депутатських звернень та 14 запитів, а саме:

- щодо виділення коштів з обласного бюджету на співфінансування мікропроекту реконструкції системи опалення дитсадка у с.Доброгостів. Кошти виділено, проведено реконструкцію;

- щодо включення до переліку прородоохоронних заходів, які фінансуються з коштів ОФ ОНПС, у 2016 році «Розчистка і покращення екологічного стану річки Солониця для захисту від підтоплення села Болехівців та сільскогосподарських угідь на території Болехівської сільскої ради. Виділено кошти, проведено розчищення річки;

- щодо включення до переліку об’єктів будівництва ремонту автомобільних доріг дороги загального користування Дрогобич – Комарно. Виділено кошти та частково проведено ремонт.

- щодо виділення коштів на капітальний ремонт навчальних корпусів №1 та №2 Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка. Виділено кошти і проведено ремонт.

- щодо відкриття додаткового маршруту сполученням Дрогобич – Стрий через села Вівня, Касько (Стрийського району), Меденичі, Опарі (Дрогобицького району);

- щодо розв’язання питання фінансування з обласного фонду охорони навколишнього середовища «Розроблення проектно-кошторисної документації на будівництво каналізаційних мереж та очисних споруд у с.Раневичі» в сумі 70 тис грн.;

- щодо виконання умов договору підряду №12 від 27 липня 2016 р. між Верхньогаївською сільською радою та Дрогобицьким управлінням водного господарства. Вирішено;

- щодо завершення ремонту дороги у с.Летня фірмою «Механіка К». Вирішено;

- щодо ліквідації ямковості на зупинці с. Гаї Верхні на автомобільні дорозі Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий. Виділено кошти і проведено ремонт.

Окрім того, реагуючи на численні усні звернення громадян, піднімав питання виплати заборгованості селянам за здане молоко, боргів агрофірм з орендної плати за користування земельними паями. У підсумку селяни отримали свої кошти.

Завжди намагаюся тримати руку на «пульсі» проблем виборців. Маю постійний контакт з територіальними громадами. На запрошення сільських голів, громадськості і за власною ініціативою часто буваю у селах та селищах району Здійснюю прийом виборців у громадській приймальні у Дрогобичі на вул. Малий Ринок, 6.

З мого депутатського фонду 84-м мешканцям Дрогобиччини, які звернулися за матеріальною допомогою, надано кошти на загальну суму 140 тис 123 грн.

Як член постійної депутатської комісії Львівської обласної ради з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури домігся фінансування ремонту автомобільних доріг Дрогобиччини на загальну суму 29 млн 200 тис грн., зокрема:

С140435 Меденичі – Летня (через с.Летня) – 3 млн 100 тис грн.

С140437 Вороблевичі – Рихтичі – 200 тис грн.

О140401 Дрогобич – Довголука (через с.Доброгостів) – 200 тис грн.

С140428 Новошичі – Ріпчиці (через Ріпчиці) – 500 тис грн.

С140441 Нове Село – Болехівці – 800 тис грн.

С140439 Нижанковичі – Стрий (на ділянці с.Нижні Гаї) – 200 тис грн.

О140403 Дрогобич – Комарно (від с.Рихтичі до с.Грушів) – 17 млн грн.

О140401 Дрогобич – Довголука (через с.Уличне) – 3 млн 100 тис грн.

С140428 Новошичі – Ріпчиці (через с.Дорожів) – 4 млн 100 тис грн.

Організував громадськість для здійснення контролю за якістю ремонту доріг у районі фірмами-виконавцями. Після телефонних звернень активістів терміново виїздив у села Ріпчиці, Летня, Болехівці, Доброгостів, Уличне, щоб разом із громадою вплинути на недобросовісних підрядників. Організовував виїзди комісій для перевірки дотримання технології асфальтування за участю заступника голови ЛОДА Ірини Гримак, керівництва Служби автомобільних доріг Львівщини.

Під час капітального ремонту автодороги Дрогобич – Комарно організував толоку для розчищення узбіччя від дерев та кущів, що нависали над автошляхом і перешкоджали роботі техніки. Приємно, що цю ініціативу активно підтримали мешканці та сільські голови Рихтич, Добрівлян, Ролева, Грушова, Волощі, мешканці РЦ «Назарет» і «Наша хата», священики, депутати райради, керівники тамтешніх підприємств.

Я – член конкурсного комітету з відбору мікропроектів місцевого розвитку на умовах співфінасування Львівської обласної ради. Знаючи вимоги, які ставляться під час відбору поданих проектів, постійно зустрічаюся з сільськими і селищними головами та територіальними громадами для проведення консультацій щодо належної підготовки документації на конкурс. Завдяки тому, а також відстоюванню мною пропозицій населених пунктів виборчого округу №39 вдалося отримати перемогу у конкурсі із більшості поданих проектів.

За моєю ініціативою Львівська обласна рада прийняла рішення про оголошення 2016 року Роком Івана Франка з нагоди 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті Великого Каменяра.

До виборчого округу №39 належать такі населені пункти Дрогобицького району: смт.Меденичі, села: Болехівці, Нове Село, Верхні Гаї, Доброгостів, Бистрий, Довге (низинне), Летня, Коросниця, Рівне, Ріпчиці, Нижні Гаї, Гаї Бійничі, Опори, Почаєвичі, Раневичі, Солонсько, Уличне. Зобов’язання, які я брав на себе перед їхніми мешканцями на 2016 рік, я виконав у повному обсязі. Хочу прозвітувати, що саме вдалося зробити по кожному населеному пункті зокрема.

 

Болехівці. Згідно з «Програмою охорони навколишнього природного середовища», виділено на розчищення і поліпшення екологічного стану річки Солониця для захисту від підтоплення села Болехівці і сільськогосподарських угідь на території Болехівської сільської ради – 230 тис грн.

Гаї Верхні. Згідно з Програмою «Охорона і збереження культурної спадщини Львівської області на 2016-2018 роки», виділено:

- на впорядкування військового кладовища вояків Першої Світової на території села – 40 тис грн.;

- на впорядкування могил жертв воєн, учасників національно-визвольної боротьби та жертв політичних репресій – 60 тис грн.;

- дослідження місць, пов’язаних із діяльністю УПА на території Дрогобицького району, – 50 тис грн.

Згідно з «Програмою охорони навколишнього природного середовища», виділено на розчищення і поліпшення екологічного стану потоку Потокового для захисту від підтоплення с.Верхні Гаї і сільськогосподарських угідь і житлових та господарських будівель і споруд на території Верхньогаївської сільради – 99 тис грн.

Завдяки перемозі у конкурсі мікропроектів місцевого розвитку у 2016 році на умовах співфінасування з обласного бюджету надійшло на ремонт Народного дому (заміна вікон) 17,5 тис грн.

За програмою обласного конкурсу «Екологічно чистий населений пункт» Гаї Верхні отримали 30 тис грн. на розв’язання екологічних проблем села.

На ремонт комунальної дороги з обласного бюджету скеровано 60 тис грн.

Гаї Нижні. Завдяки перемозі у конкурсі мікропроектів місцевого розвитку у 2016 році на умовах співфінасування з обласного бюджету надійшло на реконструкцію системи опалення Народного дому 75 тис грн.

Далява. Згідно з «Програмою охорони навколишнього природного середовища», виділено на розчищення і поліпшення екологічного стану річки для захисту від підтоплення території с.Далява – 150 тис грн.

Завдяки перемозі у конкурсі мікропроектів місцевого розвитку у 2016 році на умовах співфінасування з обласного бюджету надійшло на реконструкцію вуличного освітлення 43 тис грн.

Довге (низинне). Завдяки перемозі у конкурсі мікропроектів місцевого розвитку у 2016 році на обладнання приміщення Довжанського НВК І ст. дитячими меблями скеровано 15,5 тис грн.

Доброгостів. За відповідною програмою комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури ЛОР на розроблення Генерального плану с.Бистрий Доброгостівської сільради скеровано 90 000 тис грн.

Завдяки перемозі у конкурсі мікропроектів місцевого розвитку на умовах співфінасування з обласного бюджету надійшло на:

- облаштування дитячих ігрових майданчиків на території ДНЗ с.Доброгостів – 20 тис грн.;

- реконструкцію системи опалення дитячого садочка – 100 тис грн.

Ріпчиці. За відповідною програмою комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури ЛОР на здійснення нормативно-грошової оцінки земель с.Ріпчиці скеровано 9 тис грн.

Завдяки перемозі у конкурсі мікропроектів місцевого розвитку на умовах співфінасування з обласного бюджету надійшло на капітальний ремонт Народного дому 100 тис грн.

Уличне. Завдяки перемозі у конкурсі мікропроектів місцевого розвитку у 2016 році на умовах співфінасування з обласного бюджету надійшло на:

- капітальний ремонт Народного дому – 100 тис грн.

За програмою комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури Львівської обласної ради на розроблення Генерального плану с.Уличне скеровано 40 тис грн.

Посприяв у спорудженні пам’ятника полеглим воякам УПА на території села.

Летня. Здійснено капітальний ремонт відрізку дороги через село на суму 3 млн 100 тис грн.

Меденичі. Домігся скерування 500 тис грн. на реконструкцію котельні Меденицького професійного ліцею №72.

Опори. На ремонт комунальної дороги села скеровано 100 тис грн.

На спорудження тренажерного майданчика на території школи з обласного бюджету виділено майже 90 тис грн.

Раневичі. На ремонт комунальної дороги села скеровано 100 тис грн. обласних коштів.

Солонсько. Домігся виділення коштів на встановлення біля школи спортивного майданчика зі штучним покриттям вартістю майже 500 тис грн. Та через певні обставини, що виникли у процесі робіт, було прийнято рішення перенести майданчик у с.Модричі.

 

Окрім того, я сприяв у виділенні коштів з обласного бюджету для інших населених пунктів Дрогобиччини, що не належать до виборчого округу №39, а саме:

 

Дрогобич. Згідно з Програмою «Охорона і збереження культурної спадщини Львівської області на 2016-2018 роки», виділено:

- на виготовлення проектно-кошторисної документації для комплексної реставрації дерев’яної церкви Св. Юра – 280 тис грн.;

- на реставрацію огорожі дерев’яної церкви Св. Юра – 50 тис грн.;

- на виготовлення проектно-кошторисної документації церкви Воздвиження Чесного Хреста – 250 тис грн.

Домігся виділення 30 тис грн. на ремонт даху філологічного факультету ДДПУ ім. І.Франка у рамках підготовки до відзначення 160-річчя від дна народження І.Франка.

За «Програмою капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення за рахунок коштів бюджету розвитку обласного бюджету на 2016 рік» виділено 1 млн 285 тис грн. на капітальний ремонт фасаду приміщення та благоустрій території районного Народного дому на вул. 22 Січня,28. З цієї суми вдалося освоїти 480 тис грн. Роботи продовжаться у 2017 р.

Підбуж. З Екологічного фонду обласного бюджету вдалося передбачити на розчищення річки Сторонявка у смт. Підбуж 480 тис грн.

Нагуєвичі. До 160-ліття від дня народження І.Франка, згідно з «Програмою капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення, за рахунок коштів бюджету розвитку обласного бюджету на 2016 рік» виділено 3 млн грн. на реконструкцію дитсадка.

Попелі. За відповідною програмою комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури Львівської обласної ради на розроблення Генерального плану с.Попелі скеровано 49 тис грн.

Верхній Дорожів. Домігся виділення коштів у сумі 1 млн грн. на придбання частини нежитлового приміщення колишнього дитячого садочка для створення ДНЗ у с.Верхній Дорожів.

Завдяки перемозі у конкурсі мікропроектів місцевого розвитку з обласного бюджету скеровано 100 тис грн. на ремонт Народного дому.

Ролів. На ремонт комунальної дороги села скеровано 100 тис грн.

Завдяки перемозі у конкурсі мікропроектів місцевого розвитку з обласного бюджету надійшло 100 тис грн. на ремонт Народного дому с.Ролів.

Рихтичі. За відповідною програмою комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури ЛОР на розроблення Генерального плану с.Рихтичі (Хатки) скеровано 32 тис грн.

Залужани. Завдяки перемозі у конкурсі мікропроектів місцевого розвитку на умовах співфінасування з обласного бюджету на ремонт Народного дому надійшло 100 тис грн.

Унятичі. На спорудження тренажерного майданчика на території школи з обласного бюджету виділено майже 90 тис грн.

За відповідною програмою комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури Львівської обласної ради на здійснення нормативно-грошової оцінки земель с.Унятичі скеровано 13 тис грн.

Дережичі. Завдяки перемозі у конкурсі мікропроектів місцевого розвитку на умовах співфінасування з обласного бюджету надійшло на:

- облаштування дитячого майданчика у с. Дережичі – 19 тис грн.;

- ремонт сільської бібліотеки – 18 тис грн.

Медвежа. Завдяки перемозі у конкурсі мікропроектів місцевого розвитку для організації дошкільної групи повного дня у складі НВК на базі додаткового корпусу Медвежанської СЗШ І-ІІ ст., а саме на придбання обладнання та інвентарю, з обласного бюджету надійшло 70 тис грн.

Сторона. Посприяв у виділенні коштів з Державного фонду регіонального розвитку на завершення ремонту Сторонянської школи у розмірі 3 млн грн.

Новий Кропивник. Завдяки перемозі у конкурсі мікропроектів місцевого розвитку на капітальний ремонт навчально-виховного комплексу І-ІІІ ст. «Дошкільний заклад» з обласного бюджету надійшло 100 тис грн.

Опака. Завдяки перемозі у конкурсі мікропроектів місцевого розвитку на умовах співфінасування з обласного бюджету надійшло на:

- облаштування вуличного освітлення на вул. Т.Шевченка – 99,8 тис грн.;

- капітальний ремонт приміщень ФАПу – 75 тис грн.

ЛітИня (Городківка). За відповідною програмою комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури Львівської облради на здійснення нормативно-грошової оцінки земель скеровано 31 тис грн.

 Підсумовуючи все вищезазначене, можна підрахувати, що загалом на Дрогобицький район та Дрогобич у 2016 році вдалося скерувати 41 млн 200 тис 80 грн. Пишаюся тим, що як депутат обласної ради значною мірою причетний до цього особисто. Вдячний за співпрацю колегам-депутатам зі Львівської обласної ради, депутатам і керівникам органів місцевого самоврядування.

На фото: депутат із громадськістю контролюють ремонт доріг.

 

 

У Лужку Долішньому бережуть пам’ять про доброго пастиря

Пам’ятаємо нашу минувшину: буремну, звитяжну, а деколи трагічну. Шануймо кожного з відомих і безіменних співвітчизників, чиї цеглинки лягли в підмурівок нашої Богом даної України. Нічого не впало нізвідки. Незалежність – це насамперед незламний дух нації, мозолиста праця рук і розуму сотень поколінь українців. Серед них – отець Семен Чижович.

Він народився в 1870 в селі Берестяни на Самбірщині. Був висвячений в 1986 році.

З 1896 до 1902 року правив на різних парафіях Турківського, Горлицького, Короснянського та Самбірського повітів.

З 1902 року почав правити у церкві святого Юрія села Лужка Долішнього на Дрогобиччині, що побудована в 1801 році.

У 1921-1922 роках тимчасово перебував і правив на парафії у Нью-Джерсі (США).

Після повернення зі США знову правив у селі Лужку Долішньому, аж до своєї смерті.

О.Чижович був не лише поважним священиком, але й добрим господарем.

Він мав на своєму подвір’ї кузню і столярну майстерню, обробляв поле, ремонтував сільськогосподарську техніку. Цьому ремеслу він навчив багатьох людей із Лужка Долішнього, які прагнули самі лагодити хліборобський реманент.

О.Семен Чижович був високого зросту, фізично міцний і загартований. Він добре ставився до своїх учнів, які приходили на уроки релігії, а також до парафіян.

У 20-30 роках минулого століття з ініціативи пароха Чижовича у Лужку Долішньому, недалеко від церкви, була побудована українська хата-читальня, в якій проводилась культурно-просвітницька робота.

Священик тоді запросив зі Львова до села жінку-вишивальницю. Згодом завдяки їй вишивати і гачкувати навчилися багато місцевих дівчат.

З ініціативи пароха С.Чижовича у 1937-39 роках у селі вчителював Пилип Лащук із Волині. Про людське око той провадив заняття з різьби по дереву, при цьому згуртував місцевих хлопців і створив через якийсь час місцевий осередок ОУН. Одним із перших членів ОУН став Григорій Андрійович Гудима, який разом із П.Лащуком жив на хуторі Кавний біля Лужка Долішнього.

Учитель Пилип Лащук керував сільським та церковним хорами. Він дружив з отцем Чижовичем. У хаті-читальні було організовано драматичний гурток.

У репертуарі аматорського колективу були п’єси «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці», «Сватання на Гончарівці» та інші.

Але одночасно в селі діяла ще й читальня імені Михайла Качковського, яка була, за архівними даними, найсильнішою твердинею москвофілів на Дрогобиччині.

Семен Чижович, очолюючи одночасно і «Просвіту» в селі, був непримиренним противником так званих «русинів». Неодноразово мав із боку москвофілів погрози і сутички з ними. Перемога завжди була на боці просвітян.

У 1934 році на подвір’ї отця Чижовича, де тепер розміщена школа, відбулися українські фестини, які провели діти священика, що у цей час проживали і вчилися у Львові.

У другій половині жовтня 1939 року провідник ОУН С.Бандера, за вказівкою проводу ОУН, польовими дорогами прямував зі Львова до Кракова. У Львові в той час уже були радянські війська, а у Кракові – німецькі. Націоналіст із села Велика Озимина, що на Самбірщині, Федик направив Степана Бандеру у село Лужок Долішній до патріота України, доброго господара Івана Ляховина (Бережницького). Перебуваючи у І.Ляховина, С.Бандера захотів бачити о.Чижовича, діти якого вчилися разом із ним у Львівській політехніці на агрономічному факультеті. Така зустріч відбулася. Прийшовши від Чижовича до Івана Ляховина, Степан Бандера пообідав і вирушив польовими дорогами в сторону Кракова. У хаті Ляховина питали С.Бандеру: «А хто Ви є?». Він відповів: «Дізнаєтесь через декілька років у газетах».

Священик Чижович володів польською, англійською та німецькими мовами. У 1944 році німці відступали. Десятьох селян, мешканців Лужка Долішнього, було вишикувано, щоб розстріляти. Привезли отця Чижовича. Він, поспілкувавшись із окупантами їхньою мовою, переконав їх відпустити селян.

У 1946 році зрадник із Лужка Долішнього видав енкаведистам, що в стайні о.Чижовича, яка була на відстані трохи більше 20 метрів, де проживав 76-річний парох, є криївка, в якій переховуються вояки УПА із Лужка Долішнього. Енкаведисти, які оточили стайню, вимагали вояків здатися і врятувати своє життя. Але у відповідь облавці почули гімн «Ще не вмерла Україна». Упівці ворогу живими не здалися. Їх повитягували із криївки мертвими, роздягнули до білизни, поклали біля каплички, що навпроти подвір’я о.Чижовича. Загиблі там лежали дві доби, а потім уночі родичі поховали їх на цвинтарі.

У криївці загинули, не здавшись ворогу:

1. Ляховин Левко, син Василя, 1924 р. народження, псевдо «Медик»,

2. Лебіщак Данило, син Миколи, 1922 р. народження, псевдо «Булан»,

3. Геремеш Ярослав, син Семена, 1924 р. народження, псевдо «Залізняк».

Парох Чижович був заарештований енкаведистами і його на підводі повезли в Дрогобицький обласний відділ НКВС, що був на вулиці Стрийській.

Священик стояв під дверима слідчого НКВС, коли коридором проходив енкаведист, який під виглядом білогвардійського офіцера зустрічався із Чижовичем у США. Енкаведист впізнав його і зробив усе для того, щоб пароха відпустили додому.

З 1947 року парох С.Чижович у своєму будинку не проживав. Його більшовики виселили на кінець села до хати, з якої людей вивезли на Сибір. У будинку, в якому до кінця 1947 року проживав священик, діє досі школа.

Нелегкими були останні роки життя о.Чижовича. Він захворів, йому було важко ходити, боліли ноги. Парафіяни виготовили для нього дерев’яне крісло-візок, за допомогою якого він пересувався.

До кінця свого життя парох служив Церкві і Господу Богу.

Відчуваючи наближення земного кінця, він заповів поховати його у рідному селі Берестяни. 16 жовтня 1957 року отець С.Чижович помер.

Заповіт його було виконано. Отця Семена Чижовича поховали в селі Берестяни на Самбірщині. Могила його – неподалік від церкви.

У 1997 році, в день 40-ліття смерті отця, парафіяни Лужка Долішнього разом із тодішнім їхнім духовним наставником Григорієм Савчиним відвідали могилу отця Семена, відправивши панахиду.

Мудрий душпастир, умілий організатор суспільно-громадського життя сільської молоді, великий патріот України, педагог й політичний діяч – таким залишився в пам’яті парафіян отець Семен Чижович.

Ярослав ПАВЛЮХОбновлен 29 мая 2017. Создан 19 мая 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником