ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини від 1 квітня 2017 р.
Навертаймося до духовної Біблії

Уже стало традицією проводити міські конкурси юних читців поезії, приурочені до річниць від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, серед шкіл Дрогобича і Стебника.

Колишні його лауреати нині уже стали педагогами, поважними фахівцями і в інших галузях, але духовність від Кобзаря стала наріжним каменем сутності цих українців.

Але нинішня українська народність теж претендує на визнання. Отже, перше місце у цьому літературному заході посіли учні ЗОШ №1 і ЗОШ №3 Роман Шепіда і Юрій Томашенко.

Срібні нагороди отримали Людмила Славич (СШ №2), Діана Гамбусь (ЗОШ №5), Роман Баран (ЗОШ №10), Христина Галелюка (СШ №16).

Серед бронзових призерів – учні Катерина Климко (ЗОШ №6), Олександра Середницька (педліцей). Визнало журі щирість у декламуванні віршів у Василя Мосія (ЗОШ №4), Марти Звоздяк (СШ №7), Марти Стасюк (ЗОШ №8), Анастасії Земан (ЗОШ №11), Олега Осташа (ЗОШ №14), Вероніки Возняк, Ілони Дирко, Олесі Білинької.

Любов КОПАЧ

На фото: - учасники конкурсу читців;

- учнівські таланти оцінюють члени журі.

 

 

Відзнака за духовну працю

Доктор філологічних наук Василь Винницький – відомий фахівець у мовознавчих академічних колах України. З-під пера дрогобицького вченого вийшло чимало наукових монографій, статей, які стали серйозним надбанням в українській мовознавчій скарбниці.

Заслужений професор Василь Михайлович Винницький нині очолює кафедру української мови філологічного факультету Дрогобицького педуніверситету ім. І.Франка, має наукову школу, державний стипендіат у номінації «Видатні діячі науки». Мовознавець також докладає чимало зусиль у відроджені духовності та утвердженні Української Помісної Православної Церкви в Україні. Святіший Філарет Патріарх Київський і всієї Руси-України за духовну працю нагородив Василя Винницького орденом «Святителя Миколая». А безпосередню місію його вручення виконав керуючий Дрогобицько-Самбірською єпархією архиєпископ Яків.

Громадськість міста, вчені-науковці, журналісти приєднуються до щирих побажань на адресу нашого земляка.

Вл. інф.

 

 

«Галицька кіношкола»: там навчають і знімають кіно

Більшість мешканців Дрогобиччини і не здогадуються, що у Трускавці діє справжня кіношкола, де творчі молоді люди мають змогу спробувати себе у ролях сценариста, режисера, кінооператора, продюсера і навіть актора. А нещодавно у світ вийшов створений там художній короткометражний ігровий фільм «Історія однієї каблучки», який був представлений на трьох міжнародних кінофестивалях. Про цікавий неординарний проект під назвою «Галицька кіношкола» розмовляємо з її керівником, дрогобичанином Олегом БАЧИНСЬКИМ.

- Олеже, тож що це за творчий проект?

- «Галицька кіношкола» створена у 2012 році, як освітній проект Кіностудії «Провінція». Працює на базі місцевої школи-гімназії №2 як гурток Будинку дитячо-юнацької творчості Трускавця. Наше завдання – навчити дітей робити художні твори у сфері кіно. При «Галицькій кіношколі» створене також «Молодіжне телебачення Трускавця», передачі якого (новини й інтерв’ю з цікавими людьми) можна переглянути у мережі Інтернет, віднедавна діє і фотостудія.

- А що таке Кіностудія «Провінція»?

- Це також започаткований мною проект. «Провінцію» вже не один рік знають не лише на наших теренах, а й в Україні завдяки нашим відеороботам: фільмам, кліпам, рекламним відеороликам, зйомці концертів, урочистих подій тощо.

- Як давно Ви працюєте у сфері телебачення?

- Майже 20 років. Перші кроки робив на ТРК «Алсет», згодом тривалий час працював на телестудії «Карпати» у Трускавці, співпрацював із Львівським телебаченням, виготовляв відеоматеріали на замовлення різноманітних телеканалів. Згодом започаткував власний проект «Кіностудія «Провінція». Неабиякі знання і навички почерпнув під час навчання у школі телеканалу «Інтер». Очевидно, настав час поділитися набутим досвідом з творчою молоддю, тож і виникла ідея створити «Галицьку кіношколу», використовуючи технічну базу Кіностудії «Провінція». Трускавецька влада цей задум підтримала, тож маємо такий незвичний освітній проект.

Цього року, за сприяння міського голови Трускавця Андрія Кульчинського, нам виділили кошти на придбання третини необхідного для кіношколи власного обладнання, за що наш творчий колектив щиро вдячний. До кінця року обіцяють профінансувати решту.

- Як відбувається процес навчання у кіношколі?

- У нас займаються переважно старшокласники. На початку навчального року на гурток записується 40-50 охочих. Але в процесі занять діти відсіюються і залишається 7-10 справді зацікавлених, які хочуть і вміють працювати в команді – знімальній групі, де кожному відведена певна ділянка роботи.

Щоправда, підібрати творчих, неординарних учнів не так просто. На жаль, теперішня українська шкільна освіта побудована в такий спосіб, що дитина має отримати в школі якнайбільше інформації (часом не надто потрібної), а потім її відтворити. І все. Можливостей для творчості й ініціативи, пошуку власного світобачення певних життєвих проблем майже не залишається. Тож, на мою думку, реальна реформа в освіті назріла давно…

У першому півріччі навчального року роблю акцент на теоретичні заняття, у другому відбувається сам знімальний процес. На заняттях подаю дітям основи режисури, драматургії, психології спілкування, акторської майстерності тощо, а згодом вони вже визначаються, що кому ближче: писати сценарій, бути режисером, оператором чи працювати в кадрі. Періодично проводимо майстер-класи з відомими у кіно- і телевізійній сферах людьми, які приїздять на відпочинок до Трускавця.

- Хтось із Ваших вихованців продовжив навчання у сфері кіно чи телебачення?

- «Галицька кіношкола» поступово переростає у такий собі підготовчий філіал Київського Національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого. Це була пропозиція відомого режисера, викладача університету Бориса Савченка. Тож цього року діти, які займаються у кіношколі, планують вступати до КНУТКТ. Причому вони матимуть перевагу у творчому конкурсі, адже представлятимуть не сценарії та проекти, а вже готові роботи.

- Якими здобутками може похвалитися «Галицька кіношкола»?

- Ми відзняли промоційний фільм «Трускавець» про наш курорт, короткометражну анімаційну стрічку «Казка про будинок творчості» та художній короткометражний ігровий фільм «Історія однієї каблучки». Презентація останнього відбулася на великому екрані у переповненому залі кінотеатру «Злата». У головних ролях знялися Тетяна Данилець, Валерія Ілечко-Данилець, Євген Виноградов. Оператор – Роман Шпарук, звукооператор – Олександр Яцків, автор ідеї – Роман Гудзеляк, сценаристи – Анастасія Михайляк та Аліна Лепак, режисер – Ольга Бачинська. Фільм – це Різдвяна історія, у якій дівчинка мріє, щоб її мама більше не їхала на заробітки до Італії і намагається зробити для неї найдорожчий подарунок, щоб передати свою любов. І, звісно, у цій історії не обходиться без Святого Миколая…

Робота «Історія однієї каблучки», відзнята з дотриманням усіх канонів кіно, взяла участь у трьох міжнародних кінофестивалях. На кіно-медіа фестивалі для молоді «Кіномаршрут» (Київ) фільм здобув третє місце, а також став дипломантом XI Міжнародного фестивалю екранних мистецтв ім. Данила Сахненка «Дніпро-cinema» (Дніпро) та VI Міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат» (Трускавець). Радіємо цьому, адже практично увесь фільм – від написання сценарію до зйомок і монтажу – зроблено дітьми і нам було непросто конкурувати з іншими роботами.

Окрім того, учнями кіношколи відзнято десятки фільмів для навчальних закладів Трускавця. Зараз ми запускаємо ще один телепроект – такі собі інтелектуальні бої між школярами «Битва класів». Діти дуже ним захопилися, тож, сподіваюся, буде цікаво.

Принагідно запрошую до співпраці юних творчих особистостей (причому не лише трускавчан), яких зацікавила ця розповідь і вони хотіли б спробувати свої сили на заняттях кіношколи.

Ярослав ГРИЦИК

На фото: - наш співрозмовник Олег Бачинський;

- на знімальному майданчику кипить робота... 

 

 

ПЕРШОКВІТНЕВІ НОВИНИ

Кучма перебирається до Львова

А все через Садового, котрий побив горшки із столичними мужами. Міський голова ніяк не збагне істини про святість і горшки, тому громада Львова хоче бачити у Ратуші Кучму.

Ця інформація зненацька наполохала одну руденьку панянку, і вона як Матросов лягла на «амбразуру» державного об’єкта. Але на другий день, очевидно, надійде спростування від Леоніда Даниловича, що балотуватися на посаду міського голови він не буде…

 

Ігорю Фецяку запропонували полетіти на Марс

Відомий у Дрогобичі фотомитець Ігор Фецяк – неординарна особистість. За характером він – екстремал. Для нього зірватися із місця і податися у мандри – справа 10 хвилин. Але як поведе себе Фецяк цього разу – невідомо.

Американська приватна компанія «Дискавері» на 1 квітня 2018 року запропонувала для багатьох туристичну мандрівку на Марс. У числі щасливчиків виявився й Ігор Фецяк – отримав повідомлення з Америки. До труднощів йому не звикати. Понад те, Фецяк, незалежно від настрою чи погоди, завжди робить зарядку. Для цих занять він навіть придбав дороге спортивне знаряддя…

 

Михайло Задорожний змінює професію

Депутат обласної ради, голова правління Райспоживспілки Михайло Задорожний прагне навести лад в «Облавтодорі», тим більше, що крісло керівника там звільнилося. Але спершу Михайло Леонович вирішив трохи попрактикуватися у ремонті автошляхів.

Автомобілісти пригальмовували свої автівки, бажаючи йому принциповості тепер уже у кріслі начальника автодорожньої служби Львівщини.

На фото: М.Задорожний асфальтує ями на площі Ринок у Львові.

 

Шевченко хоче бачити у тренерському квартеті Логина

Після поразки збірної України від хорватів наставник національної футбольної команди Андрій Шевченко вирішив додатково внести до штатного розкладу ще одну одиницю психолога. І як стало відомо із достовірних джерел, на цю посаду претендує директор Дрогобицької ЗОШ №15 Ігор Львович Логин.

У нього є деякий досвід у збірній: адже у 1996 році його запросили на тренувальний збір збірної України, але, на жаль, на 59 секунді він травмувався і… Але Андрій Шевченко запам’ятав його. Тепер у начальника освіти міста Петра Сушка проблема з кандидатурою на посаду директора. Наразі Ігор Львович не поспішає з відповіддю: остаточне рішення прийме після Великодня.

На фото: Андрій Шевченко, Ігор Логин, Геннадій Зубов.

 

Наш друг Хосе їде до Акапулько…

До цього курортного мексиканського містечка він вирушає не з власного бажання, а через відрядження від МЗС України. Там звільнилася посада консула, а впливові люди у столиці зробили протекцію Хосе Турчику.

На це були вагомі причини – він народився в Аргентині, прожив там до 14 років, добре володіє іспанською, італійською, французькою, есперанто та відомими і невідомими нам мовами. Словом, поліглот. Хосе не знає: чи радіти цій звістці чи сумувати. Потрібно «зірватися» з Дрогобича, а він цього не хоче. До речі, нині у столиці Колумбії – Боготі перебуває його друг Мирослав Маринович. І як бути?

 

То ж треба було народитися…

Першого квітня ц.р. начальник Дрогобицького «Райавтодору» Сергій Грибанов відзначає свій 59-й рік народження. Не вельми втішним буде він для нього. Адже дружина Марія поїхала до США провідати доньку і допомогти у виховані внука. А будь-які розваги Сергій Петрович відкидає, бо не мастак він у цій справі. Отже, друже, спокою тобі душевного і з добрим настроєм зустріти прийдешній день. Прийми ці гратуляції щиро, без гумору…

На фото: - Алло, це Америка?

В.Т.

 

Мирон Баб’як помолодшав на 20 років!

Професор Мирон Баб’як – людина невичерпної енергії. Він ніколи не впадає у розпач, не скиглить, позаяк звик у житті нікому не заздрити, а сумлінно і відповідально перти свого плуга. Оце заняття і дало підставу помолодіти йому на 20 років.

Хоча злі язики плещуть, що буцімто він зробив пластичну операцію у віденській клініці, де працює його син. Не віримо…

Олександр Магльона й Анатолій Власюк – кандидати на Пулітцерівську премію

З-під пера наших земляків вийшли книги, в яких описуються персонажі і реалії нашого міста. Шедеври уже перекладені декількома мовами, в т.ч. і китайською. Понад те, комітет із Шевченківської премії рекомендував твори Магльони і Власюка на міжнародний аукціон шедеврів світової літератури…

 

Сенсація: у Літині первістка народила трійню

За словами головного ветлікаря району Володимира Біласа, це – перший випадок у тваринницькій галузі України. Первістка Мальвіна «привела» на світ Божий двох теличок і бичка. Керівники господарства тішаться із цього випадку, позаяк уже чимало інвесторів зголосилися на спільний проект. А коли вдасться налагодити постійний процес, ми Європу заповнимо не тільки робочою силою, а й продуктивним тваринницьким «матеріалом». Создан 19 мая 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником