ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини від 5-16 квітня 2017 р.
Стягу на ратуші – 27!

У неділю, 2 квітня, у Дрогобичі відзначили 27-у річницю підняття Державного прапора України над ратушею.

Урочистості відбулися на площі Ринок. Участь у заході взяли депутати першого демократичного та наступних скликань, міський голова Дрогобича Тарас Кучма разом із заступниками, міський голова першого демократичного скликання Мирослав Глубіш, отець Мирон Бендик, народний депутат України Богдан Матківський, військові, працівники органів місцевого самоврядування, громадськість.

Розпочалися урочистості з виконання Державного Гімну заслуженим Прикарпатським ансамблем пісні та танцю України «Верховина». Далі, як і 27 років тому, відбувся молебень та освячення Державного знамена, яке провів отець Мирон Бендик. Урочисте підняття знамена над ратушею міста цього року доручили військовослужбовцям, учасникам АТО: Юрію Швецю, Олегові Кіндратіву, Дмитрові Дутку, Андрієві Пояснику, Василеві Хруню.

Зі святом учасників заходу привітали депутати першого демскликання Михайло Белей, Юрій Модрицький, Богдан Башак, учасник тих подій Ігор Проскурняк. А міський голова першого скликання Мирослав Глубіш нагадав дрогобичанам про символічність 2 квітня для Дрогобича й України. Розповів про допити, які довелося пройти йому та депутатам-побратимам після встановлення синьо-жовтого знамена над ратушею. На завершення М.Глубіш озвучив власне бачення розвитку геополітичних подій за участю України. На його думку, попри численні виклики для українців, боротьба за вільну й суверенну державу увінчається нашою перемогою.

Опісля з вітальним словом виступив народний депутат України Богдан Матківський, який закликав вшановувати прапор не лише у визначні свята, адже він повинен бути поштовхом до того, щоб жити гідно та боротися за нього у скрутний для країни час.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма у привітальному виступі зазначив: «27 років тому вперше над ратушею Дрогобича замайорів синьо-жовтий прапор. Ті відважні дрогобичани, які здійснили подвиг, бо влада такі рідкісні на той час дії розглядала як особливо небезпечний злочин, дали зрозуміти комуністичній владі, що шляху назад нема, бо Україна прямує до незалежності. Той героїчний вчинок, по-перше, ілюструє вагомий внесок у досягнення державної самостійності покоління, яке в шістдесяті роки вступило в доросле життя. А, по-друге, спростовує затертий міф, нібито незалежність дісталася нам задарма. Це не так. За неї боролася не одна генерація українських патріотів, а зараз за нашу незалежність воюємо й ми!» 

На завершення свого виступу міський очільник Тарас Кучма закликав депутатів першого демократичного скликання, як безпосередніх учасників квітневих подій 90-го року, взяти активну участь в інформаційній кампанії, щоб передати усю правдивість та значущість події школярам і студентам.

На площі прозвучали патріотичні композиції у виконанні військового оркестру та ансамблю «Верховина». Серед творів – «Славень синьо-жовтому знамену», автором слів якого є Михайло Белей, а музики – Микола Ластовецький.

Прес-служба міської ради

 

 

Один із каменярів на гостинці Слова

(Михайлові Шалаті – 80)

Є учені й мистці, які визначають свої епохи, стаючи їх не завжди примітними, але неодмінними складовими елементами. Без їх наукової праці, мистецької творчості національна культура й наука були б схожі на сир із незаповненими лакунами й порожнинами. Ці учені й поети може і не визначають історичних подій та політичних концепцій, не блищать мертвим світлом яскравих зірок на велелюддях повсякденної суєти. Але вони є тими каменярами, які обтісують і надають досконалого кшталту камінню культури, традиції, слова (Слова!), і вкладають із них гостинець, що лучить минуле та сучасне із майбутнім – творять національну культуру, розширюють простір тривання єдності, за Шевченком, «мертвих, живих і ненарожденних». Зрештою, виховують нові ґенерації, які, збагачені досвідом попередніх каменярів, будуватимуть нові шляхи, моститимуть мости, зводитимуть храми, будинки, фортечні мури й високі вежі національної культури, нестимуть її надбання для майбутніх поколінь.

Професор Михайло Шалата – серед тих покликаних і вибраних каменярів, на праці яких тримається й будується гостинець української культури.

Він народився у рік – 1937-й, який залишатиметься в історичних анналах ХХ віку як рік випробувань для України та Європи. Рідне село Бертешів, неподалік від Ходорова, де йому «дарували солов’ї / Зворушливі дієзи і бемолі, / І виснув місяць крапкою від “і” / За Пасікою над вершком тополі» («Бертешів»). Ця земля щедро родила і мистців, і борців для українського й інших народів.

Дитинство і юність його припаде на голодні й холодні воєнні роки, змін держав і кордонів, післявоєнних заграв боротьби із окупантом.

Доля подарувала йому Дрогобич. Доля ж подарувала Дрогобичу Михайла Шалату, й він став невід’ємним елементом його культурного, наукового, громадського ляндшафту. З його ініціативи тут поставлено три пам’ятники, які надають містові неповторного культурного колориту: Іванові Франкові, Тарасові Шевченкові, Юрієві Котермакові-Дрогобичеві.

Із 1964 року він незмінно пов’язаний із Дрогобицьким педагогічним інститутом (далі – університетом), біля трьох десятиліть був тут завідувачем кафедри української літератури. Нині професор Михайло Шалата продовжує читати студентам лекції, займається науковою роботою.

Університет, як науково-дидактична інституція, покликаний виконувати дві функції: навчання студентів, передавання студентам знань, наукових і культурних надбань попередніх поколінь людства. Одночасно із тим не менш важливим його завданням є наукові дослідження, примноження наукових знань у різних галузях людського буття.

Як викладач вищого освітнього закладу, професор Михайло Шалата випустив у світ із свого «духа печаттю», без перебільшення, кілька тисяч студентів. Більшість із них нині в школах навчають нові покоління української мови й літератури; є й ті, хто на фронті боронить рідну землю від російських загарбників, й ті, хто відстоює інтереси Української держави на дипломатичній службі. Кілька його випускників стали кандидатами наук і докторами, доцентами і професорами.

Уже через кілька років після приходу до вищої школи він увійшов (увірвався!) в простір українського літературознавства своєю монографією про Маркіяна Шашкевича («Маркіян Шашкевич: Життя, творчість, громадсько-культурна діяльність», 1969).

Ця літературно-критична студія й на сьогодні залишається найповнішим і найґрунтовнішим дослідженням постаті поета на тлі епохи першої половини ХІХ віку, історії зародження й становлення галицького літературного Романтизму, а разом із тим – історії початків народження у межах Габсбурзької монархії у Східній Галичині з русинів українців й формування модерної української нації, розділеної кордонами двох імперій.

Далі були вдумливі публікації професором Шалатою творів М. Шашкевича та інших членів «Руської трійці», зібраного ними фольклору, перевидання «Русалки Дністрової». Разом із усім він підготував цілу низку видань творів інших авторів української літературної класики – Миколи Устияновича, Юрія Федьковича, написав серію статей-досліджень про Івана Франка, Степана Коваліва, Наталю Кобринську, Ірину Сеник, Любу Проць та багатьох інших.

Логічним продовженням монографії про Маркіяна Шашкевича є й його монографія «Юрій Федькович: Життєвий і творчий шлях» (1984), де творчість буковинського письменника представлена у контексті національного пробудження ще однієї провінції Австрійської (Австро-Угорської) імперії – Буковини. Цю тріаду вивершує, а одночасно й розпочинає монографія про ренесансного ученого XV віку Юрія Котермака із Дрогобича, викладача кількох європейських університетів, поета, який творив латинською – мовою науки і культури Середньовіччя та Відродження.

А, опріч усього, його дослідницький ужинок – кілька сотень наукових, науково-популярних статей та статей для різних енциклопедій, і, звичайно ж, публіцистики.

Не менша вагомою гранню таланту Михайла Шалати є й його поетична творчість. Перша його збірка «Зоряне переджнив’я» вийшла у Симферополі (1964). Через роки неопубліковане й писане в шухляду, й та поезія, що народилася на переломі епох, увійшли до збірок «Із плину літ» (1992), «Великдень» (1997), «Грабина» (1999), «Вітусина книжка» (2001), «Рік» (2003), «Ім’я Шашкевича», «Вітри відродження» (2005), «Вибране» (2014).

У рецензії на останню збірку поезій Михайла Шалати «Вибране» професор Микола Ільницький зауважив дуже важливу деталь цілісного образу ювіляра: «Якби мене спитали, якій галузі творчої діяльності поета і вченого професора Михайла Шалати віддати перевагу – науковій чи поетичній, – я б, мабуть, не знайшов однозначної відповіді. Не тільки тому, що обидві вони постійно розвивалися рівнобіжно, хіба що час від часу одна примовкала, поступаючись іншій, не тому, що одна могла мати одну категорію прихильників, інша – іншу, а тому, що вони постійно так тісно перепліталися між собою мотивами, образами, ідеями, настроями, що й роз’єднати їх неможливо. У часи, коли зелене світло мали хіба що „хайживістські ямби”, вони якщо не зовсім замовкали, то говорили стишено, а в моменти відпруження, а відтак незалежності, визволялися з-під фігури умовчання, обидві здобувалися на повний голос».

У творчому світогляді Івана Франка дуже сконденсовано сформульовано філософську концепцію ідеалу «цілого чоловіка». У цій концепції «цілісної людини» згармонізований «внутрішній» та «зовнішній» світи особистості творять досконалу єдність. Одна із Франкових поезій могла б бути безпосередньою характеристикою образу «цілого чоловіка» – людини, ученого-літературознавця, поета й перекладача, громадського діяча професора Михайла Шалати:

...В самоті і глуші,

Мозолі наростуть

На руках і душі.

Лиш хто любить, терпить,

В кім кров живо кипить,

В кім надія ще лік,

Кого бій ще манить,

Людське горе смутить.

А добро веселить, –

Той цілий чоловік.

На твердому гостинці поезії й літературознавства Михайло Шалата – один із каменярів, який уже десятиліттями лупає скалу й невтомно кладе бруківку українського слова. Добротний і неповторний шмат дороги, який він змурував за кілька десятиліть на цьому гостинці, видно неозброєним оком...

Ігор НАБИТОВИЧ, доктор філологічних наук, професор від імені кафедри української літератури та теорії літератури та філологічного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка

 

 

Вершина цинізму і невігластва

Молодик викрав дерева зі скверу Героїв Небесної сотні

Дрогобицька поліція «на гарячому» затримала вандала, який викрав декоративні насадження зі скверу Героїв Небесної сотні на вул. П.Орлика,1.

У ніч з вівторка на середу о 01:30 до відділку поліції надійшло телефонне звернення, що невідома особа вириває із землі саджанці у парку Героїв Небесної сотні. Негайно прибувши на місце події, працівники поліції затримали зловмисника. Ним виявився тимчасово непрацюючий 27-річний мешканець села Болехівці Степан І.

Загалом зловмисник висмикнув із землі і склав до дорожньої сумки 2 туї, 11 декоративних кущів і 2 декоративні ялинки. Суму збитків встановлює слідство.

Слідством встановлено, що зловмисник у листопаді 2016 року повернувся із зони АТО, де перебував впродовж 11 місяців. Його 64-річний батько, який є інвалідом І групи, зі сльозами на очах повідомив, що причиною такого вчинку став зв’язок сина з поганою компанією, в якій практикується часте вживання спиртних напоїв. Тому не виключено, що під час скоєння цих дій чоловік був у стані алкогольного сп’яніння.

Сам затриманий стверджує, що про існування на вказаній території скверу Героїв Небесної сотні не знав, йому просто знадобилися вічнозелені саджанці, які можна було б використати для облаштування подвір’я власного будинку. 4 квітня він проходив неподалік парку і звернув увагу на молоді деревця і кущі. У нього виник намір повернутися туди уночі й «прихопити» декілька туй.

За фактом скоєного порушення відкрито кримінальне провадження відповідно до частини першої статті 185 Кримінального кодексу України, за яке, згідно із Законом України, передбачається покарання у вигляді штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на термін до двох років, або ж позбавлення волі терміном до трьох років.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма, коментуючи ці події, сказав: «Посягнути на святе – це апогей цинізму та невігластва».

Шановні дрогобичани! У випадку виявлення фактів злочинності просимо не бути вас байдужими та вчасно повідомляти у відділ поліції за телефоном «102».

Прес-служба міської ради

На світлинах: фото зловмисника (надано Дрогобицьким відділом поліції).

 

 

Володимир Коцюба: «Виконком вжив усіх правових заходів для припинення незаконного будівництва на вул. Володимира Великого»

У парку Новонароджених на вулиці Володимира Великого триває незаконне капітальне будівництво. З цього приводу виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради впродовж останнього тижня вжито всіх правових заходів щодо припинення забудови та покарання винних.

Як повідомив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючий справами виконкому Дрогобицької міської ради Володимир Коцюба, попередньою каденцією Дрогобицької міської ради було прийнято рішення сесії від 23.09.2015р. №1728 «Про укладення договорів особистого строкового сервітуту для встановлення та обслуговування об’єктів торговельного призначення». Вказаним рішенням було надано дозвіл на укладення договорів особистих строкових сервітутів та встановлення і обслуговування об’єктів торговельного призначення сімом підприємцям.

Враховуючи, що скасувати вищевказане рішення сесії можливо лише в судовому порядку, а Дрогобицька міська рада не могла подавати позов до самих себе, міський голова був зобов’язаний виконати рішення попереднього скликання ради та підписати зазначені вище договори.

До початку проведення будівельних робіт на земельних ділянках, наданих у користування відповідно до зазначеного вище рішення, у міського голови та Дрогобицької міської ради не було підстав для звернення до суду про розірвання цих договорів.

Однак одразу після того, як на вказаній ділянці розпочались будівельні роботи, на підставі розпорядження Дрогобицького міського голови Тараса Кучми від 21.03.2017 року, було створену робочу комісію, якою проведено обстеження використання земельних ділянок за цільовим призначенням та виконання умов договорів про встановлення строкового сервітуту для розміщення тимчасової споруди для проведення підприємницької діяльності від 03.10.2016. Цією комісією було встановлено, що ведуться земляні роботи з влаштування залізобетонного монолітного фундаменту завглибшки приблизно 1 м та завширшки 1,2 м по периметру сімох земельних ділянок, виділених відповідно до договорів про встановлення особистого строкового сервітуту для розміщення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, які суперечать цілям укладення таких договорів з підприємцями.

Таким чином, будівельні роботи на вищезазначеній земельній ділянці проводилися без погодження з контролюючими органами та виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради і з порушенням умов п.п. 4.4.5 договорів про встановлення особистого строкового сервітуту для розміщення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності.

Враховуючи вказані обставини, було прийнято рішення невідкладно звернутися до Дрогобицької місцевої прокуратури та надано останній копію акту про обстеження земельної ділянки і порушення умов договорів для вжиття заходів прокурорського реагування. Враховуючи подання Дрогобицької міської ради, складений комісією акт та неодноразові прохання подати позовну заяву, Дрогобицькою місцевою прокуратурою за погодженням з обласним керівництвом 29.03.2017 року подано до Господарського суду у Львівській області позовну заяву про скасування рішення сесії Дрогобицької міської ради від 23.09.2015 за №1728 «Про укладення договорів особистого строкового сервітуту для встановлення та обслуговування об’єктів торговельного призначення» та визнання недійсним договору про встановлення особистого строкового сервітуту і звільнення земельної ділянки, привівши її до стану, не гіршого, ніж було отримано за договором.

Окрім того, виконкомом Дрогобицької міської ради повідомлено Державну архітектурно-будівельну інспекцію у Львівській області для вжиття усіх можливих правових заходів щодо зупинення будівництва.

Крім цього, 03.04.2017 року посадовими особами відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Дрогобицької міської ради разом з інспектором ДАБІ проведено перевірку названих вище земельних ділянок, у ході якої було встановлено, що станом на 03.04.2017 року проводяться будівельні роботи, на суміжній території присутній кран, будматеріали, змонтований фундамент заввишки три ряди фундаментних блоків – 1,8 м розмірами, орієнтовно завглибшки, від вул. Володимира Великого, – 24 м, завширшки вздовж вулиці – 22 м, що перевищує розмір земельної ділянки, виділеної згідно з паспортами прив’язок на сім тимчасових споруд (12,1 мх 13,9 м) на 12 м углиб та на 8 м у ширину, тобто будівництво ведеться на самозахопленій земельній ділянці, яка належить Дрогобицькій міській раді відповідно до Земельного кодексу України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Одразу після встановлення факту самовільного захоплення земельної ділянки працівниками відділу правового забезпечення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради було підготовлено позовну заяву про зобов’язання підприємців відновити благоустрій території на вул. Володимира Великого навпроти магазину «Наш край» (колишній магазин «Океан»), яка їм надана згідно з договорами про встановлення особистого строкового сервітуту для розміщення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності та частину самочинно захопленої території сусідньої земельної ділянки шляхом демонтажу наявного змонтованого фундаменту завглибшки (від вул. Володимира Великого) – 24 метри та завширшки (вздовж вулиці) – 22 метри, у межах цієї справи підготовлено також заяву про забезпечення позову щодо заборони вчиняти будь-які дії щодо проведення будівельних та інших робіт.

05.04.2017 зазначені заяви були скеровані до Дрогобицького міськрайонного суду для розгляду по суті.

Прес-служба міської ради

 

 

Перспектива для автокранового

Минулого тижня у Кабінеті Міністрів України відбулася нарада з приводу відновлення роботи «Дрогобицького заводу автомобільних кранів». Інтереси нашого краю відстоював народний депутат Увід Дрогобиччини Богдан Матківський. Про що йшлося на засіданні Кабміну та про інші перспективи для Дрогобича ми поцікавилися у помічника народного депутата, депутата Львівської обласної ради Андрія КОВЧА.

- Питанням відновлення роботи автокранового заводу ми займаємося вже два роки, – розповідає Андрій Ковч. - Доклали чимало зусиль, скерували десятки звернень, щоб нарешті сталися зрушення, і держава серйозно зацікавилася нашим підприємством. Спершу ми заручилися підтримкою голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки, котрий зараз також виступає лобістом інтересів ДЗАКу у Кабміні. 7 квітня на нараді в Уряді прозвучала інформація, що держава гарантує замовлення на виробництво значної кількості автомобілів спецтехніки на «Дрогобицькому заводі автомобільних кранів». А щоб підприємство розпочало роботу, йому можуть надати державний кредит у розмірі 340 млн грн., який завод поверне у процесі виробництва техніки для Міністерства оброни України. Попередньо прораховано, що у випадку стабільної роботи підприємства (і паралельно виплати наявної заборгованості із заробітної плати) кредит вдасться повернути упродовж 5 років. Окрім того, державний кредит допоможе вирішити проблеми із банками, у заставі яких перебуває частина майна ДЗАКу.

- Чи вдасться забезпечити підприємство кваліфікованими працівниками, багато з яких виїхали на заробітки за кордон?

- На жаль, чимало колишніх працівників автокранового заводу справді роз’їхалися. Але, думаю, цю проблему поступово вдасться розв’язати. Якщо такі великі компанії, як «Леоні», «Бадер» «Фуджікура» знаходять собі працівників на Львівщині, то, думаю, у Дрогобичі ми також зможемо укомплектувати підприємство машинобудівного профілю.

- Ви – секретар депутатської комісії з питань бюджету Львівської обласної ради. Привідкрийте завісу, які проекти планується реалізувати у Дрогобичі цього року.

- У 2016 році у Дрогобичі за підтримки обласного та державного бюджетів вдалося завершити реконструкцію великого плавального басейну ДЮСШ та корпусу ЗОШ №5. Плани на цей рік також доволі амбітні. Йдеться про реконструкцію самого центру міста – площі Ринок. Зараз тривають серйозні перемовини і є надія, що нам вдасться перемогти у конкурсі Державного фонду регіонального розвитку й отримати перший транш коштів на реконструкцію площі Ринок, щоб цьогоріч реалізувати принаймні частину проекту.

Окрім того, продовжуємо підтримувати розвиток фізкультури і спорту у Дрогобичі. Зокрема, хочемо на території ДЮСШ спорудити великий футбольний стадіон, бігові доріжки, трибуни, баскетбольний майданчик, а також встановити огорожу та облаштувати освітлення території. Сучасним спортивним комплексом зможуть користуватися дрогобичани, і, сподіваюся, це стане додатковим поштовхом для розвитку спорту у місті й пропаганди здорового способу життя.

Завдяки реалізації обласної програми мікропроектів регіонального розвитку в установах Дрогобича і Стебника цьогоріч продовжиться заміна вікон, дверей, утеплення фасадів, ремонт дахів. Плануємо встановити три дитячі майданчики у Дрогобичі на вулиці Володимира Великого біля будинків №15, №28 та на території дитячого садочка «Казка». Я буду курувати реалізацію цих проектів.

Ярослав ГРИЦИК

 

 

Вшанували Дмитра Грицая

У неділю, 2 квітня, у с. Верхній Дорожів Дрогобицького району відбулися урочистості з нагоди 110-х роковин від дня народження начальника головного штабу УПА генерал-хорунжого Дмитра Грицая-Перебийноса.

Представники влади та громадськості поклали квіти до пам’ятника видатному військовому. Опісля священики відслужили чин панахиди, також відбулося урочисте віче.

До присутніх звернувся перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський, який подякував мешканцям Дрогобиччини за те, що вони шанують та зберігають пам’ять про свого видатного земляка.

«Великий військовик Дмитро Грицай-Перебийніс є прикладом патріотизму та дороговказом того, як нам сьогодні будувати Україну. Його життя – це боротьба за те, щоб прийдешні покоління народжувалися і жили у вільній незалежній Україні», - наголосив Р.Замлинський.

М.Задорожний відзначив, що Львівська обласна державна адміністрації, зокрема її голова О.Синютка останнім часом приділяють увагу розвиткові інфраструктури населених пунктів Дрогобиччини, які дали Україні державників. Депутат запропонував розробити туристичний маршрут, який покликав би усіх охочих на прикладі Дрогобиччини глибше пізнати історію українського народу – побувати у місці з’явлення 30 років тому Пречистої Діви Марії у с.Грушів, на батьківщині наших великих краян Івана Франка у Нагуєвичах, Андрія Мельника у Волі Якубовій, Дмитра Грицая у Верхньому Дорожеві, Івана Боберського у Доброгостові.

В урочистях також взяли участь голова РДА Володимир Шутко, голова райради Михайло Сікора, почесна громадянка Дрогобича, опікунка сестер С.Бандери Анна-Володимира Рудник, священики, учасники національно-визвольної боротьби, учасники АТО, школярі-члени сокільських організацій, учасники художньої самодіяльності Дрогобиччини, духовий оркестр військової частини А 1108, мешканці села.

***

Ще зранку 2 квітня біля церкви у с.Бистриця відбулася зустріч мешканців із першим заступником голови Львівської ОДА Ростиславом Замлинським та депутатом Львівської обласної ради Михайлом Задорожним. Завдяки священику о.Василеві Полянку, сільському голові Андрію Ікалу та депутату райради Я.Коколюсу громада мала можливість обговорити багато проблемних питань.

Р.Замлинський відповів на запитання щодо ремонту дороги Новошичі – Дорожів, об’єднання територіальних громад, проблем із підприємством «Барком» та багато іншого.

Михайло Задорожний закликав мешканців Бистриці, Бикова, Ортинич взяти активну участь у вирубці та розчищенні придорожніх смуг, щоб допомогти ремонтникам забезпечити водовідведення, без якого дорога не прослужить довго. «Тільки спільно, всією громадою можна навести лад в селі, в районі і в державі загалом», - зазначив депутат.

Кор. «ГЗ»

 

 

«Верховинка» – лауреат Міжнародного фестивалю «Nika-musik»

1 квітня Народний ансамбль танцю «Верховинка» взяв участь у Міжнародному телевізійному фестивалі «Nika-musik». Відеозйомка конкурсу відбувалася у Народному домі м.Пустомити.

«Верховинка» представила на суд журі три хореографічні композиції, отримавши у нагороду диплом лауреата першої премії. Дипломом за високопрофесійну плідну діяльність і подвижництво у галузі культури і мистецтва нагороджена художній керівник ансамблю Богдана Кос.

Також журі фестивалю відзначило гарний виступ дрогобицького ансамблю «Прикарпатські візерунки» ПДЮТ (керівник Ольга Максимищак).

Телевізійну версію Міжнародного телефестивалю «Nika-musik» можна буде побачити на ТРК «Львів» після Великодніх свят.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

 

У басейні ДЮСШ – перші змагання!

8 квітня, вперше після реконструкції, великий плавальний басейн Дрогобицької ДЮСШ приймав змагання з плавання серед дітей «Великдень-2017».

Окрім команди Дрогобича, у запливах взяли участь команди з Угерська Стрийського району, Трускавця і Миколаєва. Загалом за нагороди змагалися понад сто дітей.

Під час урочистого відкриття юних плавців привітали міський голова Дрогобича Тарас Кучма, депутати Львівської обласної ради Андрій Ковч і Василь Масний, директор ДЮСШ Іван Файчак.

Іван Файчак, зокрема, наголосив, що ці змагання – перші після офіційного відкриття реконструйованого басейну, тож подякував усім, хто долучився до відновлення споруди.

Тарас Кучма зауважив, що для відкриття басейну довелося докласти чимало зусиль. Але найбільше щастя – бачити, що діти не тільки навчаються плавати, але й беруть участь у змаганнях. Міський голова побажав юним спортсменам, щоб із них виростали справжні чемпіони

Відтак відбулася низка запливів різними стилями, а також командна естафета 4х50 серед дівчат і хлопців. Приємно відзначити, що, попри деяке хвилювання, команда Дрогобича здобула низку нагород. А щоб у юних плавців залишилися солодкі спогади про змагання, депутати облради Василь Масний та Андрій Ковч подарували кожній із команд великий торт.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

На фото: старт естафети серед дівчат.Обновлен 29 мая 2017. Создан 19 мая 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником