ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в «ГЗ» від 5 липня 2017 р.
Передвістя Незалежності

У Дрогобичі біля церкви Святого Юра у понеділок, 3 липня, відбулись урочистості з нагоди відзначення 76-ї річниці проголошення Акта відновлення Української держави.

Розпочалось урочисте віче зі спільної молитви. Настановче слово виголосив отець Ростислав Мелих, який звернувся з проханням до кожного: задуматися над тим, чи використовуємо ми сповна можливості, які надали нам герої України, проголосивши тоді відновлення Української державності.

Відтак з вітальним словом до присутніх звернувся радник міського голови Дрогобича Олег Дукас. Він зазначив, що в Акті проголошення Української державності містилося прохання до населення не скласти зброї так довго, доки на всіх українських землях не буде створена суверенна Українська держава, за яку поклали свої голови цілі покоління найкращих синів України.

«Наш святий обов’язок – захистити державу і докласти всіх зусиль для розбудови і процвітання самостійної соборної України, про яку мріяли і за яку віддали свої життя наші славні Герої!», - додав Олег Дукас. 

Також з вітальним словом виступили: голова ГО «Національний орієнтир» Ігор Бараняк, почесний голова Дрогобицької організації КУН Тарас Метик, заступник голови Львівської організації КУН Тарас Гентош, громадська діячка і волонтер Олександра Лисак. Промовці наголошували на тому, що ми повинні бути гідним поколінням продовжувачів справи Степана Бандери, Ярослава Стецька та інших вірних синів українського народу.

Ведучою заходу була Уляна Воят.

Завершилося віче виконанням Державного Гімну України.

Нагадаємо, 30 червня 1941 року у Львові було проголошено Акт відновлення Української держави, чим ще раз було заявлено усьому світові, що український народ – законний господар своєї землі і буде боротися з кожним, хто намагатиметься потоптати волю України. У першу неділю липня у Дрогобичі біля церкви Святого Юра відбулося велелюдне віче на підтримку проголошення Акта відновлення Української державності.

Прес-служба міської ради

 

 

Емоційні дебати на сесії міськради

У вівторок, 27 червня, у ратуші відбулося чергове засідання сесії міської ради. Цього разу серед представників громади на сесію чисельно завітали учасники АТО. Основне питання, на результати якого очікували АТОвці, – виділення їм земельних ділянок.

Однак, на думку депутатського корпусу, відповідний проект рішення необхідно було доопрацювати: доповнити списком учасників АТО, які станом на 27 червня не були внесені до переліку, а відтак розглянути це питання на другому пленарному засіданні сесії. Проте таке рішення АТОвців не задовольнило. Понад те, військові заявили, що вже декілька сесій поспіль їхнє питання не вирішується. Причиною затягування виділення земельних ділянок вони вбачають у недолугості роботи земельної комісії. Відтак демократичне відстоювання воїнами своїх прав та позиції переросло в обурення і невдоволення роботою комісії, в емоційні перепалки між воїнами та деякими депутатами.

На обурення АТОвців секретар міської ради Олег Хрущ заявив, що на погоджувальній раді, яка передувала сесії, було прийнято рішення, що блок земельних питань розглянуть на другому пленарному засіданні сесії. І з цим погодилися присутні представники об’єднань учасників АТО. Однак під час емоційних перемовин АТОвці заявили про некомпетентність та бездіяльність голови земельної комісії Олега Балога. Далі емоційні невдоволення та суперечки перенеслися у коридор ратуші, де відбулася сутичка між депутатом міської ради Тарасом Демком і військовими.

Після спаду емоцій роз’яснення про виділення земельних ділянок у місті та політичну ситуацію надав секретар ради Олег Хрущ. Посадовець розповів про позицію депутатського корпусу щодо чинного керівника відділу оренди та приватизації комунального майна, а відтак запевнив воїнів, що на другому пленарному засіданні блок земельних питань буде розглянуто. Олег Хрущ спростував чутки, які ширяться містом про можливе висловлення недовіри міському голові і запевнив, що між ним і Тарасом Кучмою немає жодних протистоянь і конфліктів.

На завершення перипетій, які відбувалися у кулуарах ратуші, своє слово сказав міський голова Тарас Кучма. Він запевнив воїнів, що на наступному засіданні буде розглянуто блок земельних питань, зокрема й про виділення ділянок учасникам АТО, а також роз’яснив політичну ситуацію, яка склалася у місті. За словами міського очільника, завдяки злагодженій співпраці виконавчих структурних підрозділів міської ради та депутатського корпусу за неповні два роки вдалося зробити чимало. Щодо опозиційності деяких депутатів, то міський голова належно оцінює наявність опозиції в сесійній залі. Однак Тарас Кучма вважає, що основним принципом, яким мають керуватися депутати-опозиціонери, має бути конструктив у будь-яких діях. Щодо роботи своєї команди, то позиція міського голови спрямована на єдність та узгодженість дій. За словами Тараса Кучми, він не відмежовує себе від нікого із заступників, а тому якщо й виникають питання до роботи, то відповідальність несуть усі. На завершення міський голова закликав як депутатів, так будь-кого, хто має пропозиції, зауваження чи претензії до влади міста вирішувати це у правовій та демократичній площині шляхом діалогу та взаємодії.

Відтак АТОвців погодилися з пропозицією розглянути земельні питання на другому пленарному засіданні сесії, але їхнім фінальним словом став лист до влади міста з вимогою повного переформатування земельної комісії. З аналогічною пропозицією виступив депутат опозиційної фракції Ігор Лазарів, заява якого стала несподіванкою для багатьох депутатів.

Наступне пленарне сесійне засідання заплановано на 6 липня ц.р.

***

Під час пленарного засідання сесії міської ради депутати Олег Балог та Роман Муль звернулися до міського голови Дрогобича з пропозицією вплинути на ситуацію з незаконним розміщенням гаражів на території міста.

Зокрема, Олег Балог позитивно відзначив роботу виконавчої гілки міської ради, дії якої спрямовані на боротьбу із незаконним встановленням гаражів на території міста. Відтак депутат заявив, що на вулиці Бориславській біля будинку №2 незаконно встановлені гаражі. Така ж ситуація, за словами Олега Балога, й на вилицях Пилипа Орлика і Княгині Ольги, де частина гаражів, окрім того, що встановлена незаконно, ще й розташована на пішохідній зоні, що перешкоджає вільному та безпечному руху пішоходів.

Депутат Роман Муль у своєму виступі наголосив, що охочим отримати земельну ділянку під гараж необхідно надавати її на умовах строкового сервітуту або ж пропонувати їм облаштувати паркомісця. Понад те, депутат наголосив на необхідності контролю надходжень від гаражних кооперативів на вул. Євгена Коновальця та вул. Самбірській, що розташовані на земельних ділянках площею майже 2 га і 3 га.

Своєю чергою, міський голова Тарас Кучма наголосив, що робота в цьому напрямі ведеться, однак є спротив з боку власників. Проте всі гаражі на території міста будуть оформлені згідно з чинним законодавством або ж – демонтовані.

Основними причинами демонтажу незаконно встановлених гаражів є те, що вони розміщені в зонах, де пролягають комунікації або ж на прибудинкових територіях, де інші мешканці пропонують спорудити дитячі майданчики чи провести благоустрій.

***

З початком практики спільного патрулювання поліції та муніципальної варти у центрі Дрогобича помітно знизилася кількість випадків крадіжок і нищення комунального майна. Однак почастішали випадки крадіжок комунального майна у мікрорайонах міста.

Під час засідання сесії міської ради депутати порушили цю проблему і закликали поліцію та муніципальну варту приділити більше уваги мікрорайонам.

Відтак Олег Дацюк пригадав присутнім про недавню крадіжку металевого накриття зі сміттєвого майданчика на вулиці М.Грушевського, про випадки нищення сміттєвих урн та контейнерів, лавок і ліхтарів у парках. Депутат звернув особливу увагу на те, що необхідно чимало часу для того, щоб розібрати металеве накриття сміттєвого майданчика, однак цього чомусь не помічають мешканці прилеглих будинків та не повідомляють у правоохоронні органи. Депутат закликав дрогобичан бути пильними і повідомляти про подібні випадки поліцію.

Позицію свого колеги підтримав і депутат Тарас Демко, який наголосив на неприпустимості таких фактів у місті, як розкрадання у два етапи сміттєвого майданчика на вул. М.Грушевського.

Прес-служба міської ради

 

 

ОПЕРАТИВНО

Дрогобич обійшов Чернівці, Луцьк та Ужгород!

Дрогобич увійшов до десятки міст України за рівнем прозорості і відкритості із сумарною кількістю 46,2 бала зі 100 міст-учасників.

Найбільшу кількість балів отримали Львів (57), Кропивницький (56), Івано-Франківськ (54), Київ (52).

Нижчі від нашого міста місця у рейтингу посіли такі обласні центри, як Чернівці, Луцьк, Ужгород та ін.

Найменшу ж кількість балів отримали Стрий (16,4), Дунаївці (11), Мирноград (10), Новомосковськ (8).

Такі результати рейтингового дослідження прозорості сотні найбільших міст України 27 червня презентувала Transparency International Україна спільно з Інститутом політичної освіти у Києві.

Команда аналітиків вибудувала топ-міста за 91 показником у 13 сферах, зокрема, бюджетуванні, землекористуванні, кадровій та комунальній політиці, закупівлях, наявності онлайн-послуг, освіта, соціальні послуги, інформація про роботу місцевої влади та інших.

Рейтинг було розроблено аналітиками Transparency International Україна та Інституту Політичної Освіти у рамках проекту «Розбудова прозорості у містах України». Повну інформацію про дослідження 100 міст можна переглянути за таким посиланням – https://transparentcities.in.ua/rating/.

Як повідомив радник міського голови з інформаційно-комунікаційних систем Станіслав Гайдер, окрім висновків та балів, у межах дослідження надаються одразу рекомендації щодо усунення проблемних ділянок. Відтак ми маємо все для того, щоб піднятися ще на декілька рівнів вище у наступному опитуванні чи взагалі очолити рейтинг.

Прес-служба міської ради

 

Триває літній гастрольний тур муздрамтеатру імені Юрія Дрогобича

29 червня Львівський академічний музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича презентував глядачам Хмельницького виставу «Перерваний політ» Б.Мельничука і Л.Костишин, а 30 червня хмельничани переглянули «Тев’є-Тевель» за Шолом-Алейхемом.

1 липня у Новограді-Волинському, а 2 липня у Коростені трупа зіграла виставу «Тев’є-Тевель».

3-4 липня у Житомирі відбулися спектаклі «Тев’є-Тевель» та «Перерваний політ», а юні глядачі зустрілися з героями казки «Фізкультура для Баби Яги» Н.Уварової.

Завершальний тур театру з Дрогобича відбудеться 10-11 липня показом вистав «Перерваний політ» та «Сватання на Гончарівці» у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької.

Вл.інф.

 

У Дрогобичі функціонують 10 безкоштовних Wi-Fi зон

Завдяки співпраці Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та Дрогобицької міської ради, у Дрогобичі створено 10 безкоштовних безкоштовні Wi-Fi зон.

Відтак мешканці та гості можуть скористатися безкоштовним інтернетом на площах Ринок та Тараса Шевченка, парках Степана Бандери, Студентському і Парку культури та відпочинку, біля Народного дому імені Івана Франка, костелу Святого Варфоломія, Церкви Святого Юри, Скверу Героям Небесної Сотні.

Всі локації позначені відповідним ознакуванням «Безкоштовна Wi-Fi зона». Для доступу до Інтернету не потрібно жодного паролю. Єдине, перед з’єднанням на екрані мобільного пристрою з’являється спеціальне повідомлення з інструкцією. Також у повідомленні пропонується завантажити мобільний додаток міста «Дрогобич – Smart City».

Оскільки Wi-Fi зони є вкрай важливими у вирі сьогодення, сподіваємось, що облаштування таких зон У Дрогобичі забезпечить як зручність перебування на вулицях міста, так комфорт під час відпочинку дрогобичанам та гостям міста.

Прес-служба міської ради

 

Засідала Координаційна рада у справах інвалідів при міському голові Дрогобича

У п’ятницю, 30 червня, відбулося засідання Координаційної ради у справах інвалідів при міському голові Дрогобича.

У роботі ради взяли участь голови громадських організацій інвалідів та ветеранів, представники Дрогобицького об’єднаного управління Пенсійного фонду України, управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради, відділу освіти та охорони здоров’я.

На порядок денний винесено питання шкільного та дошкільного виховання та освіти (доповідач – Любов Валюхневич, завідувач ПМПК відділу освіти).

Членів ради зацікавила інформація про впровадження в місті інклюзивної освіти. Відтак з 1 вересня одна дитина з особливими потребами зможе отримувати освіту серед дітей-однолітків у ЗОШ №3. Також присутніх проінформували про нову міську ініціативу – цьогоріч вперше введено в дію порядок надання одноразової грошової компенсації за проходження курсу реабілітації (лікування) дітей-інвалідів з діагнозом дитячий церебральний параліч в медичних установах України.

Окрім того, члени ради заслухали інформацію про зміни у порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (доповідач –начальник відділу прийому управління праці та соціального захисту населення Ганна Галайко).

Робота ради відбулася у форматі круглого столу, доповідачі мали змогу відповісти на всі питання присутніх.

На завершення роботи ради начальник управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради Іван Терлецький закликав голів громадських організацій консолідувати зусилля для вирішення невідкладних проблем у сфері соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради

 

82-ом жінкам присвоєно звання «Мати-героїня»

16 червня у Світлиці ратуші міський голова Дрогобича Тарас Кучма вручив посвідчення «Матері-героїні» багатодітній дрогобичанці, яка виховує 5 дітей, – Галині Кондратюк.

Вітаючи матір-героїню, міський очільник побажав їй міцного здоров’я, благополуччя та подякував за те, що сім’я пані Галини, незважаючи на сьогоднішні економічні умови в країні, наважилася на народження п’ятої дитини.

«В умовах сьогодення ми повинні з повагою ставитися до кожної багатодітної сім’ї, яка не тільки спромоглася народити третю і більше дітей, але й гідно виховати підростаюче покоління новітньої України», - зазначив Тарас Кучма.

Загалом у місті Дрогобич зареєстровано 82 жінки, яким присвоєно звання «Мати-героїня».

 

Аптекарів закликали пропагувати програму «Доступні ліки»

У ратуші відбулася зустріч міського голови Тараса Кучми та начальника відділу охорони здоров’я Володимира Чуби з представниками аптечних мереж Дрогобича та Стебника.

Основним акцентом зустрічі стало обговорення урядової програми «Доступні ліки». Завдяки цій програмі певні категорії пацієнтів мають можливість безкоштовно чи зі знижкою отримувати ліки. Було обговорено основні пункти цієї програми та зауваження, які виникли як у пацієнтів, так і в представників місцевої і державної влади.

На початку зустрічі міський голова Тарас Кучма зазначив, що Дрогобич посідає друге місце в області після Львова щодо використання коштів урядової програми «Доступні ліки».

Начальник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба ознайомив присутніх зі статистикою дії Програми у Дрогобичі: загальна кількість виписаних рецептів від початку запровадження – 11369, з них 9141 були використані пацієнтами. За відповідними рецептами пацієнтам було надано безкоштовні медикаменти на суму 384,4 тис грн. з передбачених до кінця року 1 млн 536,5 тис грн.

Після обговорення було прийнято рішення, що представники аптечних мереж періодично повідомлятимуть відділ охорони здоров’я про відсутність необхідних препаратів. Своєю чергою, відділ охорони здоров’я повідомлятиме про це лікуючих лікарів. Таке рішення убезпечить як лікарів, так і пацієнтів від випадків отримання хворим рецепта з прописаними медикаментами, яких нема в аптеці. Відтак лікар зможе рекомендувати хворому альтернативні препарати. Також було наголошено, щоб лікарі виписували в рецепті ту дозу лікарських препаратів, яка необхідна пацієнтові на місяць. Дозування медикаментів передбачається для того, щоб пацієнт щомісяця відвідував медичний заклад та проходив медичне обстеження, а не приймав препарати без урахувань зміни стану здоров’я.

«Маємо максимально поширювати інформацію про існування такої програми та сприяти користуванню нею дрогобичанами, яким це необхідно. Адже ці ліки є життєво важливими для хворих, а обізнаність про існування безкоштовних ліків дасть можливість пацієнтам зекономити кошти», - наголосив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Нагадаємо, урядова програма «Доступні ліки» стартувала 3 квітня 2017 року. У її межах пацієнти зможуть отримувати визначені ліки від серцево-судинних захворювань, діабету II типу та бронхіальної астми безкоштовно або з певною доплатою.

Прес-служба міської ради

 

 

КОРОТКО

За оперативність – подяка

Минулого тижня буревій не обминув і нашого міста. На щастя ніхто із людей не постраждав, хоча чотири дерева як поламані сірники впали додолу. Майже у 40 місцях були зафіксовані обриви електропроводів, зламаною виявили одну опору.

Оперативно відреагував на наслідки стихійного лиха колектив енергетиків,очолюваний Василем Дмитриком. До суботи всі аварійні роботи були завершені. Тож, на понеділковій нараді міський голова Тарас Кучма подякував п.Дмитрику за те, що той зумів забезпечити комфортний затишок дрогобичанам.

 

Міський голова Стебника «вразив» аудиторію…

Петро Старосольський звик до ділової мови спілкування, так би мовити, без епітетів і порівнянь. А ось на останній, понеділковій нараді, міського голову прорвало, і в своєму короткому виступі він двічі вдався до народної творчості. Мова йшла про собаку і караван, і про теля і вовка у повній лексичній формі. Очікуємо чергових пасажів від Петра Романовича.

В.Т.

 

 

ФОТОФАКТ

Стихія наробила лиха

Сильна злива зі шквальним вітром і громовицею, яка вирувала на Дрогобиччині минулої п’ятниці, наробила шкоди, зокрема, поламала чимало дерев.

Трагедія ледь не трапилася у селі Лішня, де на автомобіль ВАЗ, що рухався дорогою, упало старе дерево. Автівка зазнала пошкоджень. Як стверджують очевидці, на щастя, обійшлося без жертв, одну травмовану людину довелося доправити до лікарні.

Вл.інф.

 

Випускники механіко-технологічного – дипломовані спеціалісти!

30 червня у Дрогобицькому механіко-технологічному коледжі відбулася урочиста подія: 160 випускників отримали атестати про середню освіту та дипломи про закінчення коледжу. Це спеціальності денного відділення: «Діловодство», «Бухгалтерський облік», «Обслуговування систем управління та автоматики» і «Дизайн». До речі, для останньої спеціальності це був перший випуск.

Варто додати, що 26 травня дипломи отримали ще 65 випускників спеціальностей «Розробка програмного забезпечення» та «Технологія обслуговування систем управління».

Новоспечених випускників вітали, говорили напутні слова на майбутнє директор коледжу Богдан Звір, його заступник з навчальної роботи Павло Ренжин, керівники відділень Тарас Федисів, Богдан Лазарів, Оксана Яцинич, куратори навчальних груп. Слова подяки на адресу викладачів прозвучали від старост кожної групи.

У приємний світ спогадів присутні поринули завдяки добірці фотографій за чотири роки, що демонструвалися на екрані з допомогою відеопроектора.

Згодом настав найбільш хвилюючий момент дійства – вручення дипломів, а також грамот найкращим випускникам за здобутки у навчанні, спорті і громадському житті. Цю почесну місію виконав директор Богдан Звір, а духівник коледжу отець Павло поблагословив тепер уже колишніх студентів. Отримали подяки і батьки найсумлінніших молодих людей.

Після невеликої концертної програми випускники зробили спільне фото на згадку і вирушили готуватися до святкової вечірки.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

 

ІТ у Дрогобичі

У Дрогобичі роблять перші кроки до розвитку найактуальнішої сьогодні сфери інформаційних технологій. І влада, і громада потроху доходять до розуміння того, наскільки рушійною силою сьогодні є ІТ.

26 червня в міській раді Дрогобича відбулась сесія на тему розвитку ІТ в Дрогобичі. На ній зібрались представники влади, освіти та ІТ-сфери – тих напрямів, без співпраці яких реалізувати задумане не вдасться. Кожен висловлював свої ідеї, задуми та побажання того, як потрібно рухатися надалі, щоб Дрогобич був не лише «Smart city», але й містом інформаційних технологій, із розвинутою ІТ-спільнотою та бюджетоформуючим ІТ-бізнесом.

Під час обговорення було виокремлено найважливіші тези, які потребують реалізації:

- якісна зміна освітнього процесу в навчальних закладах. Поліпшення матеріально-технічної бази, створення вузькопрофільних курсів, стипендіальна система підтримки студентів та націленість на підготовку готових спеціалістів. Простіше кажучи – освіта, за підтримки та сприяння влади, повинна бути орієнтована на бізнес.

- необхідність створення сприятливих умов для ІТ-бізнесу в регіоні. Залучення потенційних інвесторів на вигідніших умовах, ніж існують в інших містах. Це дасть можливість привабити ІТ-бізнес та мотивувати майбутні ІТ-фірми реєструватись саме у Дрогобичі та сплачувати податки саме тут.

- формування ІТ-спільноти, підтримка та співпраця зі сторони ЗМІ, – всесторонній розвиток цієї сфери.

- Створення сприятливого середовища для ІТ-спеціалістів, втримання наявних кадрів галузі інформаційних технологій та залучення нових спеціалістів до міста.

Ніна ФЕДЬКО

 

Програма підтримки студентів спеціальності «Комп’ютерні науки»

Як зазначив міський голова Дрогобича Тарас Кучма, міська влада сприятиме студентам, які навчаються на спеціальності «Комп’ютерні науки» в Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка.

Міська влада та ІТ-бізнес розробляють систему стипендіальних програм для студентів зазначеного профілю, систему договорів про пільгове кредитування плати за навчання, систему працевлаштування за фахом у Дрогобичі, у т.ч. і під час проходження практик.

Вл.інф.

 

 

ОФІЦІЙНО

Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів у міському автомобільному транспорті

Рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 29 червня 2017 року №141

Керуючись ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законами України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про податок на додану вартість», наказом Міністерства транспорту України від 17.11.2009 №1175 «Про затвердження Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту» (зі змінами), розглянувши лист КП «Комбінат міського господарства» від 18.04.2017 №250, зареєстрований у Дрогобицькій міській раді 20.04.2017 №956/3-30, враховуючи зростання цін на ринку нафтопродуктів та підняттям мінімальної заробітної плати, виконавчий комітет вирішив:

1. Перевізникам, з якими укладено договори на перевезення пасажирів у міському пасажирському автомобільному транспорті м.Дрогобич, встановити тариф на перевезення одного пасажира в розмірі 4,00 грн.

2. Відділу економіки Дрогобицької міської ради (В.Ліснянський) оприлюднити рішення в газеті «Галицька зоря» та на веб-сайті Дрогобицької міської ради.

3. Рішення набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

4. Після набрання чинності рішення вважати таким, що втратило чинність, рішення виконавчого комітету від 26.05.2015 р. №130 «Про встановлення тарифу на проїзд пасажирів по регулярних маршрутах міста Дрогобич».

5. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника міського голови І.Герман.

Т.КУЧМА, міський голова

 

Управління праці та соцзахисту приймає заяви щодо виплати частини невикористаних субсидій

Пунктом 15 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року, передбачено, що частина невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення, що в еквіваленті не перевищує вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт год електричної енергії (у разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), перераховується на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачується через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта».

Зазначена виплата відбувається на підставі списків таких осіб, які подано підприємствами – виробниками/виконавцями послуг з газо-, електропостачання в паперовому та електронному вигляді управлінню праці та соціального захисту населення.

Тарифи на електричну енергію затверджені постановою НКРЕКП від 26.02.2015 №220. Відповідно до зазначеної постанови НКРЕКП, 1 кВт год. електроенергії на 1 травня 2017 року становила 90 копійок. Отже, еквівалент вартості 150 кВт год. електроенергії складає 135 гривень.

Перерахування частини невикористаної субсидії на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплата її через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта» здійснюється управлінням праці та соцзахисту населення на підставі особистої заяви одержувача, поданої до 1 вересня поточного року. За детальною інформацією та додатковими роз’ясненнями рекомендуємо звертатися до управління праці та соціального захисту населення: м.Дрогобич, пл. Ринок,1, каб. №7; м.Стебник, вул. М.Грушевського,2, каб. №5. Графік роботи: понеділок-четвер з 8:00 до 17:00, п’ятниця – з 8:00 до 15:45 (без обідньої перерви).

Управління праці та соціального захисту населення міської ради

 

 

ФУТБОЛ

Лідирують дві «Галичини»

Минулого тижня дрогобицька «Галичина» провела два матчі першості Львівщини з футболу серед команд другої ліги у групі «Б».

28 червня на виїзді наші земляки обома складами з розгромним рахунком перемогли аутсайдера – команду «Форвард» (Годовиця) – 9:0 (юнаки 6:0), суттєво поліпшивши різницю забитих і пропущених м’ячів.

А у неділю, 2 липня, на стадіоні «Каменяр» у Дрогобичі «Галичина» у присутності значної кількості уболівальників приймала «Сокіл» із Суховолі.

Юнацький склад дрогобичан переміг із рахунком 3:2.

Не менш уперта боротьба була і в матчі основних складів команд. Уже на початку першого тайму глядачі побачили три голи, але до перерви рахунок так і не змінився – 2:1 на користь дрогобичан.

У другому таймі після подачі кутового «Галичина» забила третій м’яч. Та гості доволі швидко відігралися: після порушення правил у штрафному майданчику суддя призначив пенальті у ворота господарів. Удар із одинадцятиметрової позначки воротар «Галичини» відбив, але гравець «Сокола» вдало зіграв на добиванні. За рахунку 3:2 гра вирівнялася і стала нервовою. Та коли дрогобичани в одній із контратак забили четвертий м’яч, питання переможця цього матчу було вирішено. У підсумку 4:2 на користь «Галичини».

Після цієї перемоги наші земляки повернули собі другий рядок у турнірній таблиці. На першому – ще одна «Галичина» – зі Львова.

Наступний матч (12 туру) дрогобицька «Галичина» проведе на рідному стадіоні у неділю, 9 липня, з «Форвардом» (Годовиця).

Ярослав ГРИЦИК

 

 

МАНДРІВКИ

«Лімпопо» радісно зустріло вихованців «Сонечка»

Літо – радісна пора, пора відпочинку, екскурсій, під час яких діти відкривають для себе щось нове, цікаве.

У сонячний погожий літній день, 28 червня, діти Обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Сонечко» вирушили на екскурсію до зоопарку «Лімпопо», що розташований у смт. Меденичі. Цей зоопарк наші вихованці відвідують уже не вперше, але завжди хочеться приїжджати сюди знову і знову. Щоразу тут щось змінюється: додався новий дитячий майданчик, нові вольєри, в яких поселилися нові мешканці.

Світ тварин завжди цікавить і захоплює діток. Тут діткам пощастило побачити і тендітних поні, віслюків і поважних страусів, і могутніх левів, тигрів, ягуара, хижих вовків, жвавих і веселих мавпочок, єнотів, вдумливих пеліканів, гордих грифонів, орлів, яструбів, папуг, полярних сов, чорних лебедів, диких качок, черепах та багато ін. На території зоопарку є дитячий майданчик, лавочки, де можна було посидіти, відпочити, поспостерігати за тваринами.

Від поїздки дітки отримали багато позитивних вражень, адже деякі з них у зоопарку були вперше. Все своє захоплення вони відобразили у конкурсі дитячого малюнка, у яких кожен відтворив те, що найбільше вразило та запам’яталося.

Ця поїздка у зоопарк не відбулася б, якби не добра воля керівника автоперевізників «Канзас» Романа Бойка та водія Романа Білана, який так уважно і привітливо ставився до наших діток. Також висловлюємо подяку адміністрації зоопарку «Лімпопо», які завжди з радістю приймають нас до себе у гості.

Галина ЛЬОРЕТ, учитель-реабілітолог

Ольга ХОМИН, асистент вчителя-реабілітолога

 

Пізнай свій край

Дрогобицька міська асоціація інвалідів ЛРАІ ВОІ СОІУ організувала для членів поїздку – прощу до с.Зарваниця Тернопільської області. Дуже переживали, як перенесемо цю далеку дорогу. Попросили у Господа, щоб допоміг нам, і автобусом рушили...

Дорогою співали пісні. Ми мали можливість побачити цей край і бути в Марійському духовному центрі. Були присутні на Службі Божій. Ми розуміємо, що молитва є основним лікуючим засобом для нас. Аби молитва стала нам помічною приступили до Святого Причастя. Після закінчення служби відвідали храми, їх тут п’ять, і дзвіницю. Нас зворушила розповідь монаха про це місце, де збудований Марійський духовний центр.

Мені здається, що це райський куточок: річка, гори і квіти. Були присутні на молебені до Матері Божої, який правився за здоров’я воїнів АТО.

Пішли на Хресну Дорогу, були біля гробу Господнього. Попили водички, трішки перепочили і рушили пішою ходою до озера. Погодьтеся, важко повірити в існування чудес. Та скупавшись в озері, ми зцілились духовно. До цього озера йдуть люди звідусіль, а повертаються щасливі, забувши про страшну приреченість та біль.

Дякуємо, Богу, що змогли побувати в такому прекрасному Марійському духовному центрі. Цей день нам запам’ятається надовго. Отак і пізнали свій рідний край.

Висловлюємо щиру вдячність міському голові п.Тарасові Кучмі, директору комбінату міського господарства п.Андрію Яніву, начальнику дільниці п.Тарасу Кучманичу і водієві п.Івану Пограничному за їхню підтримку, що надали транспорт і проявили велику турботу про інвалідів.

Бажаєм їм міцного здоров’я, радості, благополуччя і Божого благословення.

Лиш для Любові варто жити

В цім незбагненнім білім світі.

Любов’ю Господу служити

Любов’ю всі серця зігріти.

Мирослава ЛУДИН, керівник групи, заступник голови ДМАІ

 

 

Р.S.

Крайня хата… згорить останньою

В українців є чимало позитивних рис, і одна з них – ревна охорона своєї приватної власності. Але інколи вона виходить за рамки особистісного, і тоді шкоди зазнає громадська територія. Останніми роками стало нормою влаштовувати перепони на вуличках приватного сектора. Тобто, газди ставлять цементні блоки або шлагбауми на проїзній частині дороги з тим, щоб біля свого помешкання створити собі зручності, і це – погано, позаяк у випадку виникнення пожежі складно локалізувати її. Транспорт не може добратися до джерела вогнища…

Треба з цією практикою завершувати, - наголосив поважний дрогобичанин п.Роман, бо якщо згорить крайня хата, то уже буде – суцільна біда…

Вл.інф.

 Создан 05 июл 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником