ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 12 липня 2017 р.
ХТО ГОЛОСНІШЕ?

У неділю, 2 липня, на майдані Т.Шевченка вперше в історії Дрогобича відбулися змагання зі звукового тиску в автомобілі.

До нашого міста з’їхалися 25 шанувальників потужного і якісного звуку та власники ексклюзивних автівок зі Львова, Івано-Франківська, Самбора, Стрия, щоб продемонструвати максимальний звуковий тиск всередині свого транспортного засобу. Також у межах заходу пройшла виставка тюнінгованих авто.

Такі змагання у Дрогобичі проводяться вперше, але, незважаючи на це, вдалося зібрати чимало автолюбителів з різних міст та вразити дрогобичан, більшість з яких ніколи раніше не бачили подібних змагань, - розповів один із організаторів заходу, голова автомобільного клубу «Empire» Андрій Шульгін.

Відкрив змагання міський голова Дрогобича Тарас Кучма, який побажав учасникам впевненості у власних силах, чесної і безкомпромісної боротьби та проведення якомога більше таких заходів у нашому місті.

Головним суддею змагань був чемпіон України зі звукового тиску Денис Шахов зі своїми партнерами – компанією «Ultimate».

Андрій Шульгін зазначив, що в майбутньому існує перспектива проведення у Дрогобичі одного з трьох етапів Чемпіонату зі звукового тиску, два з яких повинні відбуватися у Львові та Ужгороді.

Довідка. Звуковий тиск – це тиск всередині автомобіля, враховуючи потужність підсилювача. Гучність фронту – частота звуку на відстані, який йде винятково з фронтальних колонок на дверцятах машини.

За матеріалами прес-служби міської ради

 

АНОНС

Шановні дрогобичани та гості міста!

У п’ятницю, 14 липня, о 16.00 на території Меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській» (вул. Стрийська,3) відбудеться скорботне віче з нагоди 26-ї річниці перепоховання останків жертв більшовицького терору 1940-50 рр.

Запрошуємо всіх вшанувати пам’ять жертв більшовицького режиму!

Дрогобицька міська рада

 

ПРОЕКТИ

У долі є свій вибір

Перед тим, як озвучити хронологію навчання-семінару під керівництвом Станіслава Безушка, зробимо декілька штрихів до характеристики цієї молодої людини, котра поступово крок за кроком, нарощує і виходить на сучасну комунікативну європейську орбіту, на якій у строгій німецькій послідовності «розкидані» супутники гарантів на різні проекти.

І знання Станіслава Андрійовича полягає у тому, щоб енергійних і активних у суспільно-політичному житті людей надихнути на реалізацію своїх планів і намірів. Лекторський досвід у нього є, позаяк він був одним із кращих студентів-істориків Львівського національного університету. Він міг стати успішним науковцем, але Станіслав вибрав інший шлях.

- У нього є твердий характер, - якось у розмові із журналістами нашого часопису зізнався його батько, канцлер Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП о.Андрій Безушко. - З початку війни на сході України мені доводилося не раз бути там у ролі капелана. Син одного разу заявив вдома, що зголосився йти на фронт. Я не міг, – говорить о.Андрій, - переламати через коліно його гідність. Станіслав був на передовій, слава Богу повернувся додому живим і неушкодженим.

Має Станіслав певні навики у держуправлінні: працював в обласній адміністрації. Але, очевидно, свободолюбивий норов і конкретика йому ближчі.

Тому нині, попри свій молодий вік, став вчителем багатьох старших від себе. І що головне, аудиторія уважно і з повагою «ловить» кожне його слово і завдання…

В.Т.

***

«Київський діалог» для Дрогобича

6 липня у Дрогобичі відбулася презентація проекту «Київський Діалог» від міжнародного фонду «Відродження» та конкурсу міні-грантів для локальних проектів.

Учасники заходу, а їх було майже 30 осіб, мали змогу більше дізнатися про нові можливості для громадських активістів, влади та бізнесу, обговорити проблеми міста, які можна вирішувати спільними зусиллями, розповісти про свої ідеї.

Тренінг проводив координатор проекту у Львівській, Волинській, Рівненській, Івано-Франківській областях Станіслав Безушко.

Присутні, а це громадські активісти, голови ОСББ та громадських організацій, депутати місцевих рад, представники бізнесу, волонтери розповіли, що мають намір отримати фінансування від фонду на реалізацію таких проектів: чистий мікрорайон – чисте місто (встановлення урн для сміття), озеленення, благоустрій, облаштування велосипедних доріжок і сучасних дитячих та спортивних майданчиків, освітні проекти, освітлення віддалених від центру вулиць, допомога онкохворим людям тощо.

Станіслав Безушко розповів, що проект «Київський діалог» покликаний допомогти громадам реалізувати цікаві проекти вартістю від 14 до 28 тис грн. для шести міст Західної України у межах 100 тис мешканців, серед яких – і Дрогобич. Проекти приймають до 17 липня. Термін реалізації – від 1 серпня до 15 листопада ц.р.

Варто відзначити, що більшість із присутніх на презентації були жінки, причому значна кількість із них є матерями трьох дітей. Як бачимо, дотримуються не лише принципи ґендерної рівності, понад те, українські жінки зараз становлять найбільш активну частину суспільства.

Станіслав Безушко детально розповів про правила підготовки і скерування проектів, які фінансуватимуться Міністерством закордонних справ Німеччини, провів відповідний тренінг. Згодом учасники заходу мали змогу взяти участь у майстер-класі Дарини Заржицької щодо підготовки конкретних проектних пропозицій.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

НОВИНИ

Будинок правосуддя таки буде у Дрогобичі

Понад 10 років тому Дрогобицький міськрайонний суд планував у колишньому дитячому садочку, що на вул. М.Грушевського,83/3 облаштувати зручний і сучасний Будинок правосуддя. Але держава все зволікала з фінансуванням на ремонтні роботи. І ось нарешті крига скресла.

Управління архітектури завзято прискорює всі необхідні роботи, пов’язані із цим проектом. Голова міськрайонного суду Андрій Хомик з оптимізмом дивиться у завтрашній день, адже після реконструкції ця інституція матиме сучасний вигляд і зручності для роботи. Та й місто отримає ще одну привабливу естетичному вимірі будівлю.

Катерина ДЖУФЕР


Запрацював офіційний мобільний додаток Дрогобича

Віднедавна у Дрогобичі функціонує двомовний (українською та англійською) мобільний додаток – Дрогобич-Smart City. Додаток містить інформацію як туристичного спрямування, так і повідомлення, які корисні для мешканців міста.

Мобільний додаток вдалося реалізувати завдяки проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-3” та Дрогобицької міської ради.

За словами радника міського голови з інформаційних та комунікаційних систем Станіслава Гайдера, мобільний додаток «Дрогобич-Smart City» орієнтований на туристів та жителів міста, які перебувають у нашому місті і користуються смартфонами та планшетами. Також Станіслав Гайдер зазначає, що реалізація такого важливого атрибуту сучасного міста, як мобільний додаток, була б неможливою без підтримки міського голови Дрогобича Тараса Кучми та депутатського корпусу міської ради.

Мобільний додаток містить загальну інформацію про Дрогобич, телефони першої необхідності, інформацію про події та новини, заклади відпочинку, а також заклади розміщення (готелі) і харчування.

Окрім того, за допомогою мобільного додатку можна дізнатись про три різноманітні туристичні маршрути містом. Додаток пропонує інформацію про відстань, час і точки маршруту, адреси пам’яток архітектури та фотогалерею.

Також мобільний додаток дозволяє записатися на екскурсію містом у Туристично-інформаційному центрі Дрогобича і на прийом до посадовця, скористатися електронними сервісами, надіслати електронне звернення.

Важливою функцією мобільного додатку є надсилання SMS повідомлень усім користувачам щодо важливих новин у місті: відключення водо- та газо- постачання, цікаві події, на які варто потрапити, та інші повідомлення.

Завантажити перший офіційний додаток нашого міста “Дрогобич – Smart City” можна в офіційних онлайн-магазинах Appstore (для ISO) та GooglePlay (для Android) абсолютно БЕЗКОШТОВНО.

Презентація мобільного додатку для громадськості та представників ЗМІ відбудеться згодом.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

АНОНС

Засідатиме Громадська рада при міському голові

У четвер, 13 липня, о 17:00 відбудеться засідання Громадської ради при міському голові Дрогобича в приміщенні Світлиці (каб. №31) Дрогобицької міської ради.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

 

ПОВЕРТАЄМОСЯ ДО ВИТОКІВ УКРАЇНСЬКОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ

Ще чверть століття тому на шпальтах газет можна було прочитати новелу, нарис, замальовку. Цей жанр давав можливість поринути у світ героя публікації, висвітлити його характер і взагалі оновити газету. Та з кожним роком чомусь цей виклад про людей хороших, у щирому розумінні цього слова cтав зникати з газетних шпальт. Журналістика стала раціональною, прагматичною, і навіть жорстокою. Тому спробуємо потрохи повернутися до витоків справжньої української журналістики, у центрі якої передусім – розумна, роздумлива і працьовита людина, котра чесно живе з праці своїх рук. І нині перша розповідь про Володимира Мартиніва, котрий є нашим сусідом уже 31 рік. За професією він супер-майстер з ремонту взуття.

Редакція доручила реанімувати цей жанр нашому вихованцеві, а нині студентові факультету журналістики ЛНУ ім. І.Франка Іларіону Паньківу.

 

СВОГО ДІЛА МАЙСТЕР

Понад 40 років Володимир Мартинів працює чоботарем

Малесенька кімната – нікуди і голці впасти. За акуратно поскладаними взуттєвими горами, які вже цілий вік чекають на своїх забудькуватих власників, причаїлися трудолюбиві руки чоботаря. У старенькій майстерні навпроти костелу святого Бартоломея пахне свіжим клеєм і чути цокіт молотка – то пан Володимир невтомно чаклує над «мештами» чергового дрогобичанина.

Під світлом древньої настільної лампи, Володимир Мартинів скрупульозно ремонтує всілякі шкарбуни, аби «взути» в них півміста ще бодай раз. Ладнати капці сьогодні, звісно, не модно (бо не прибутково), та чоботар понад 40 років радо займається своєю професією, якої, до речі, ще батько навчив.

Швець, як зізнався сам, робить те, що любить – й тому не шиє нове взуття, а терпляче «лікує» понищене. «Одного разу, в юності, я спробував змайструвати власними руками «пару» – не сподобалося. На тому й закінчилось».

Сам Володимир – чоловік дуже скромний, але працьовитий. З такого поважного майстра слова й силою не витягнеш. Чоловік багато посміхається і жартує. Він не якийсь там «офісний айтішник», його ремесло старе, як світ: перша згадка про фахівців з ремонту взуття з’явилася в Україні 992 року, й один з чоботарів навіть вписаний у Радзивіллівському літописі як Микита Кожум’яка.

На жаль, із кожним днем лави «кожум’як» на теренах нашої Батьківщині рідшають, мало хто прагне нині присвятити своє життя шевству – тому Володимир, як розсудливий батько, навчив своїх дітей давати ради з ремонтом взуття самостійно.

Пан Володимир щодня совісно виконує свою роботу незалежно від погодних умов, настрою чи житейських обставин. Його не на жарт називають одним з кращих швеців сивого Дрогобича. В решті-решт чоботар впрошував мене писати не про нього, а про молодих колег по цеху і ніяк не хотів йти на контакт з газетярами «Галицької Зорі», бо як справжній майстер свого діла вважає зайвим якусь похвальбу. Але з цього «протесту» можна зробити висновок, що чоловік звик сумлінно перти свого плуга, і для нього «нагорода» зайва. А як вважаєте ви, шановні читачі?

Іларіон ПАНЬКІВ

 

СПОРТ

«Золото» і «срібло» чемпіонату Європи – для Дрогобичини!

7-9 липня в Ужгороді у спорткомплексі «Юність» проходив першого в історії Чемпіонат Європи з гирьового спорту серед клубів.

На змагання до обласного центру Закарпаття завітали десять клубів з чотирьох країн Європи: України, Угорщини, Польщі та Італії. Представляли свої клуби 65 кращих спортсменів-гирьовиків, серед яких – кандидати і майстри спорту, багаторазові чемпіони Європи та світу.

Офіційно відкрили європейську першість міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, т.в.о. начальника управління молоді і спорту Закарпатської ОДА Олег Муртазін, депутат Ужгородської міської ради, майстер спорту з гирьового спорту Анатолій Ковальський.

Головним суддею турніру був заслужений майстер спорту, 27-разовий чемпіон світу з гирьового спорту Володимир Андрейчук.

Упродовж двох днів чоловіки і жінки з європейських клубів змагатися у підійманні гир вагою 24 кг (для чоловіків) та 16 кг (для жінок). Для перемоги спортсмени мали підняти гирі найбільшу кількість разів у відведені 10 хвилин.

Чоловіки змагалися у двоборстві з двох вправ – поштовху та ривку. За сумою результатів двоборства та вправ довгого циклу судді визначили переможців чемпіонату.

«Ці змагання доводять повернення України на міжнародний рівень у гирьовому спорті. Останні змагання такого рівня проводилися у нашій державі ще у 2011 році, і то лише через те, що з політичних міркувань Узбекистан відмовився приймати змагання. Україна має добрі стосунки з Міжнародною федерацією та Світовою асоціацією клубів з гирьового спорту. Саме вони довірили нам провести цей перший в історії Чемпіонат Європи з гирьового спорту серед клубів. Гирьовий спорт є досить демократичним видом спорту. Гирі можна підіймати і в 16, і в 70 років», – розповів один із організаторів та учасник змагань Андрій Яремус.

Дрогобиччину у складі збірної Львівщини й України на турнірі представляли вихованець ДДПУ ім. І.Франка Андрій Лагуш (тренер – Роман Кушнір) та спортсмен-ветеран Ярослав Пиль.

Приємно відзначити, що Андрій виборов дві золоті медалі у категорії понад 105 кг у поштовху і ривку та у довгому циклі. А Ярослав здобув дві бронзові нагороди Чемпіонату Європи у категорії до 78 кг також у поштовху і ривку і в довгому циклі.

Також за підсумками турніру Ярославові Пилю присвоїли звання «Суддя Національної категорії» (І категорія).

Як розповів Ярослав Пиль, міжнародні змагання в Ужгороді пройшли на дуже високому рівні, спортсмени показали чудові результати. Нагороди вручали головний суддя Володимир Андрейчук та мер Ужгорода Богдан Андріїв.

Вітаємо наших земляків і бажаємо наступних перемог!

Ярослав ГРИЦИК

 

Лідер втрачає очки

9 липня відбулися матчі 12 туру першості Львівщини з футболу серед команд другої ліги у групі «Б».

Дрогобицька «Галичина» мала приймати вдома аутсайдера – команду «Форвард» (Годовиця). Однак через фінансові труднощі гості до нашого міста не приїхали. Очевидно, на них чекає технічна поразка за рішенням футбольного керівництва Львівщини.

Тим часом свої матчі зіграли інші колективи: «Сокіл»(Великі Глібовичі) – «Сокіл» (Суховоля) – 3:0 (юнаки), 2:1 (дорослі), «Карпати» (Старе Село) – «Верес» (Великий Любіть) – 1:2,2:1, «Кохавинка» (Гнідичів) – «Сокіл» (Сокільники) – 5:0,2:2.

Несподівано завершився матч «Захід» (Солонка) – «Галичина» (Львів). Юнаки розійшлися миром – 1:1, а у грі основних складів перемогли господарі з рахунком 2:0, завдавши лідеру другої поразки у сезоні.

Попри втрату очок, у турнірній надалі лідирує львівська «Галичина» – 26 очок, на другій сходинці – «Карпати» (Ст. Село) – 20, на третій – «Галичина» (Дрогобич) – 19. Щоправда, наші земляки провели на дві гри менше за лідера.

Матч 13 туру дрогобичани проведуть 16 липня у Великому Любіні проти тамтешнього «Вереса». Нагадаємо, саме «Вересу» наші футболісти поступилися у матчі-відкритті чемпіонату. Тож тепер мають шанс узяти реванш.

Ярослав ГРИЦИКСоздан 12 июл 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником