ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 14 липня 2017 р.
МЕДИЦИНА: ЧАС ЗМІН

10 липня у Світлиці ратуші міський голова Дрогобича Тарас Кучма та його заступник Василь Качмар провели спільну нараду з головними лікарями медичних закладів міста, начальниками їх кадрового та юридичного секторів.

Основні питання, які обговорювалися на нараді:

- порядок реєстрації Статутів у новій редакції, затверджених на останньому засіданні сесії Дрогобицької міської ради, та напрацювання нових штатних розписів відповідно до них;

- питання процесу реорганізації медичної сфери та економії коштів;

- принципи організації роботи щодо функціонування платних послуг у медичних закладах;

- виплата заробітної плати медикам.

Василь Качмар наголосив головним лікарям, що вже завтра всім медичним закладам необхідно зареєструвати Статути у новій редакції в Центрі надання адміністративних послуг.

Також обговорили питання наповнення власного бюджету медичних закладів за рахунок коштів від надання платних медичних послуг, передбачених Постановою Кабміну.

На прикладі освітньої галузі обговорили питання участі медичних закладів Дрогобича у конкурсі мікропроектів ЄС/ПРООН.

Василь Качмар дав доручення заступникові начальника відділу охорони здоров’я Святославу Кучерявому: з метою контролю якості надання медичних послуг та належного ставлення працівників медзакладів до пацієнтів до кінця тижня запровадити телефонну гарячу лінію відділу охорони здоров’я.

Начальник фінансового управління Оксана Савран доповіла про недоїмку в міському бюджеті на виплату заробітних плат медикам через недофінансованість державою медичної галузі в розмірі 36 млн грн.

Відтак Тарас Кучма зазначив, що найближчими днями відбудеться зустріч з головою Дрогобицької РДА Володимиром Шутком. Планується, що вже в цьому місяці з районного бюджету має бути виділено 1,5 млн грн. на виплату зарплат, а до кінця року ця сума сягне 5 млн грн.

Також у зв’язку з масовим виходом працівників медичних закладів у відпустку, що тягне за собою виплату 11 млн грн. відпускних, існує загроза недоплати медичним працівникам заробітних плат майже 35%. Проте як міський голова, так і його заступник запевнили, що виплата заробітних плат відбудеться в повному обсязі, можливо, з незначними затримками.

Міський голова Тарас Кучма наголосив на необхідності укладання угод між міською радою та Дрогобицькою РДА з метою повернення останніми коштів в міський бюджет за пролікованих пацієнтів Дрогобицького району в медичних закладах міста.

«Ми не в змозі за рахунок міського бюджету виплатити медикам зарплати, оскільки це колосальні суми. Тому ми повинні максимально повернути до міського бюджету власні кошти та залучити обласні. Кожен медпрацівник має отримувати гідну зарплатню. Але вона ще й повинна залежати від ефективності роботи. А якщо медпрацівник некомпетентний і малоефективний, то його робота потребує реорганізації», - зазначив Тарас Кучма.

Також на нараді порушили питання принципів впровадження електронної системи реєстрації пацієнтів та інформаційного висвітлення діяльності медзакладів.

Прес-служба міської ради

 

 

«ЧАС – ЦЕ ЖИТТЯ»

Ігор Басаманович віддав годинникарству вже 27 років

«Час – це життя», - саме так стверджує Ігор БАСАМАНОВИЧ, людина, для якої час дійсно відіграє велику роль у житті, адже це – його улюблена робота. Про вибір життєвого шляху, тонкощі роботи годинникаря, любов до годинників та власної родини – в інтерв’ю для «Галицької Зорі».

- Пане Ігоре, ваш батько також був годинникарем і займався цим ремеслом усе своє життя, був відомою та шанованою людиною в нашому місті. Чому ви вирішили продовжити його справу?

 - Змалку мій батько брав мене з собою на роботу і більшість свого часу я проводив з ним в майстерні, дивлячись як він працює. Але я не планував ставати годинникарем, як він. Натомість закінчив продовольче училище в Самборі, пішов до армії. Коли повернувся, батько запропонував мені працювати разом з ним – так і продовжилася наша династія. І ось вже 27 років я присвятив цій справі.

- Чи траплялися якісь цікаві і незвичайні історії з вами за 27 років вашої роботи в цій сфері?

- Для мене кожен новий день – це вже якась історія. Я працюю не тільки з годинниками, а й з людьми, які мені їх приносять. Люди не дають мені сумувати, бо вони діляться зі мною цікавими історіями, розповідають щось нове, тож ми завжди спілкуємось і з багатьма товаришуємо. Тому спілкування та нові знайомства теж є необхідними складовими моєї справи.

- Упродовж всіх цих років у вашій майстерні, напевно, побувала більшість годинників нашого міста…

- Так, я бачив різні годинники, старі й нові, різних моделей та розмірів, зроблені за кордоном або ж у нас в країні. Всіх вже й не пригадати – так багато їх було. Навіть тепер мені трапляються дійсно старовинні екземпляри, які потребують ремонту або ж реставрації і так вони потрапляють у мою майстерню.

- Чи не думали ви почати колекціонувати годинники?

- Вдома я маю невеличку колекцію. У кожній кімнаті приблизно – по 6-7 годинників. Вони супроводжують мене навіть під час подорожей, і часто моя дружина звертає на це мою увагу, але що я можу зробити з цим – це моє життя і мені це подобається.

- У сучасному світі з появою ґаджетів виникла загроза відмови людей від наручних годинників, у зв’язку з відсутністю необхідності в них. Як ви вважаєте, чи переживуть вони цю «цифрову еру»?

- Я думаю, не варто перейматися через це. Час – це є життя. Без часу ми просто не зможемо жити, тому я впевнений, що годинники завжди будуть з нами. Навіть якщо вони будуть відігравати лише роль аксесуару, бо ніякий образ не буде виглядати довершеним без годинника на руці. Годинник – це вічна річ, вона завжди була з нами і завжди буде, це те, що ніколи не зникає. Бо це є життя. А життя – це час.

Але якщо говорити відверто, період відмови від годинників вже траплявся, приблизно 7 років тому. Тоді з виходом великої кількості нових смартфонів, люди потихеньку позбувалися своїх годинників. У той час роботи в мене також стало набагато менше і навіть була загроза закриття майстерні. Але цей «технічний бум» пройшов, і ситуація стабілізувалася. Тож це ще раз підтверджує, що годинник – це вічний супутник людини.

- Що для вас означає ваша робота? Як ви ставитеся до цього ремесла?

- Коли я працюю – відпочиваю. Ось такий парадокс. Багато людей не розуміють, як така «дрібна робота» може не нервувати і дивуються моїй витримці. Але мені це подобається, і на роботі я навіть проводжу більше часу, аніж удома. Але звичайно, бувають різні моменти, і якщо колись робота зовсім «не йде», я можу взяти тайм-аут, прогулятись містом, подихати свіжим повітрям, випити філіжанку кави і тільки потім повернутися до роботи. І знаєте, це допомагає.

- На вашу думку, годинникар – це професія від Бога та покликання людини, чи кожен може займатися цією справою?

- Ні, не кожен. За роки моєї роботи я зустрічав людей, які також були зацікавлені цією сферою, але не всі вони дійсно змогли б цим займатися. Тепер, після стількох років практики, я можу сказати, яка людина підійде для цього, а яка – ні. Я одразу це бачу. І одразу це кажу, щоб не марнувати дорогоцінний час.

- Годинники займають велике місце  у вашому житті, а як щодо вільного від годинників часу?

- Я обожнюю відпочивати в горах зі своєю родиною. Це почалося уже дуже давно, багато років тому і стало своєрідною традицією. І не важливо, яка пора року за вікном.

Узимку ми любимо кататися на лижах, улітку полюбляю збирати гриби (до речі, це можна назвати моїм захопленням). Цього літа також, не порушуючи традиції, планую відпочити з родиною в горах. Тож з упевненістю можна сказати, що гори – це також моє життя.

Катерина ДЖУФЕР

 

НОВИНИ З РАТУШІ

Термомодернізація на завершенні

Завдяки активності мешканців ОСББ та підтримки керівництва міста ще два будинки у Дрогобичі перебувають на завершальному етапі комплексної термомодернізації на суму майже 9 млн грн.

Ще наприкінці вересня 2016 року в рамках Проекту ЄС/ПРООН відбулося урочисте підписання угод щодо впровадження мікропроектів із комплексної термомодернізації двох будинків ОСББ у Дрогобичі на вулицях Самбірській,92 та Трускавецькій,17. Тристоронню угоду було підписано між Дрогобицькою міською радою, головами ОСББ та керівником ЄС/ПРООН в Україні.

У рамках комплексної термомодернізації передбачено утеплення фасаду, даху та підвалів, заміна вікон та дверей, заміна каналізацій та інше.

11 липня до Дрогобича з метою моніторингу виконання робіт згідно з підписаними угодами прибули керівники ЄС/ПРОН в Україні. Керівники ЄС/ПРООН спільно з начальником відділу економіки міської ради Володимиром Ліснянським оглянули два об’єкти – будинки ОСББ на вул. Самбірській та Трускавецькій.

Варто зазначити, що опісля завершення робіт на вказаних об’єктах проводитиметься моніторинг щодо економії газо-, електро- та водопостачання.

Згідно з програмою, 75% фінансування виділяє ЄС-ПРООН, 20% – міська рада, а 5% – мешканці будинків.

Загальний бюджет з утеплення багатоквартирних будинків вул. Самбірської, 92 – майже 4 млн 810 тис грн., з них: 4 млн 087 тис грн. – кошти ЄС/ПРООН, а 810 тис 056 грн. – кошти місцевого бюджету та ОСББ «Терен-4».

Утеплення багатоквартирного будинку ОСББ «Трускавецька, 17» у 4 млн 240 тис грн., з яких 3 млн 443 тис грн. – кошти ЄС/ПРООН, 865 тис 900 грн. – кошти місцевого бюджету та ОСББ.

 

На прийом до мера

11 липня міський голова Дрогобича Тарас Кучма провів черговий особистий прийом громадян.

На прийомі також були присутні керівники певних структурних підрозділів, які разом з очільником міста надали громадянам роз’яснення щодо їхніх звернень.

Більшість питань, з якими зверталися дрогобичани, стосувалися житлово-комунального господарства: ремонту покрівлі багатоповерхівок, ремонту доріг, освітлення вулиць, земельних питань. Також одна з мешканок міста звернулася з проханням допомогти вирішити питання скасування сплати податків за цех, що нефункціонує, або допомогти з його продажем.

«Ми повинні допомагати мешканцям міста та намагатися поступово вирішувати питання, зокрема житлово-комунальні, з якими вони звертаються, адже багато робіт у місті не виконувалися впродовж багатьох років і зараз ми повинні надолужити втрачене», - такими словами міський голова завершив прийом, звернувшись до присутніх керівників структурних підрозділів Дрогобицької міської ради.

Нагадуємо! Попередній запис на прийом до голови можна здійснити у кабінеті №3 міської ради або за допомогою електронних сервісів на інтернет-порталі Дрогобицької міської ради у рубриці «Приймальня» – «Запис на особистий прийом».

 

26 учасникам АТО виділено земельні ділянки

Незважаючи на всі перипетії, які відбувалися навколо питання щодо виділення земельних ділянок учасникам АТО, у четвер, 6 липня, на засіданні сесії Дрогобицької міської ради було прийнято рішення, відповідно до якого 26 учасникам АТО надано земельні ділянки.

Згідно з рішенням, чотирьом учасникам АТО затвердили матеріали з виготовлення проектів землеустрою і передали безоплатно у власність земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд: Журуну Олександру Пилиповичу; Масному Василю Дмитровичу; Попову Леоніду Володимировичу; Присяжному Василю Васильовичу.

Іншим 22 учасникам АТО надано дозвіл на розроблення проектів землеустрою, після розробки яких земельні ділянки будуть безоплатно передані їм у власність:

Арістовій Вероніці Олександрівні; Голубінці Сергію Романовичу; Завадку Святославу Михайловичу; Бандровському Юрію Миколайовичу; Боберському Ярославу Михайловичу; Владиці Миколі Володимировичу; Дублянському Георгію Вячеславовичу; Зозуляку Василю Володимировичу; Кициляку Миколі Стефановичу; Лешковичу Євгену Богдановичу; Каракевичу Оресту Юрійовичу; Костюку Максиму Володимировичу; Квітинському Роману Євгеновичу; Петренку Миколі Орестовичу; Скаличу Назарію Степановичу; Сливяку Тарасу Юрійовичу; Мацану Андрію Остаповичу; Стецьківу Тарасу Романовичу; Стецюку Роману Миколайовичу; Павлову Олексію Миколайовичу; Тожовцю Андрію Васильовичу; Федишину Володимиру Васильовичу.

«У Дрогобичі земельні ділянки отримуватимуть три категорії населення: учасники АТО, які жертвують власним життям заради миру на рідній землі, люди, які працюють задля розвитку міста, та звичайні дрогобичани, які вже зневірились у тому, що отримати земельну ділянку можна не будучи нічиїм «протеже» та які б ніколи не отримали їх допоки до влади не прийшла б нинішня каденція», - наголосив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

 

Перелік проектів громадських організацій і розмір фінансової підтримки з міського бюджету

6 липня, на засіданні сесії Дрогобицької міської ради прийнято рішення, згідно з яким затверджено перелік соціально-культурних проектів громадських організацій, громадських спілок і розмір їх фінансової підтримки на загальну суму 238 тис грн. за рахунок коштів міського бюджету.

Громадські організації, перелік яких затверджений, є преможцями «Конкурсу соціально-культурних проектів у м. Дрогобичі серед громадських організацій та громадських спілок», оголошеного Дрогобицькою міською радою 15 березня 2017 року. Загальна кількість поданих проектів дорівнювала 17, серед яких 8 здобули перемогу та офіційно затверджено розмір їх фінансової підтримки:

1. Пласт – НСОУ станиця Дрогобич – 22600 тис грн. на реалізацію проекту «Наметовий табір для молоді «Через терни до зірок».

2. ГО «СК Боривітер» – 30000 тис грн. на реалізацію проекту «Відкритий кубок Дрогобиччини».

3. Дрогобицьке добровільне товариство захисту дітей та молоді з інвалідністю «Надія» – 24760 тис грн. на реалізацію проекту «Рух – це життя».

4. ГО «Український молодіжний прорив» – 50000 тис грн. . на реалізацію проекту «Студентський простір «Гурт» –  місце зустрічі та розвитку».

5. Дрогобицька міськрайонна Громадська організація «Спільнота взаємодопомоги «Наша Хата» – 22000 тис грн. на реалізацію проекту «Проведення комплексної програми ресоціалізації для бездомних у м.Дрогобичі».

6. МГО «Права Молодь» – 44800 тис грн. на реалізацію проекту «Вовча Стежа» Військово-патріотичний табір та практичні лекції для молоді на серпень-листопад 2017».

7. ГО «Галицька варта» за ініціативи ГІ «Інше місто» – 29700 тис грн. на реалізацію проекту «Одне небо» (створення трьох муралів у трьох містах України: Дрогобич, Станиця Луганська, Авдіївка).

8. ГО «Міськрайонний осередок Союзу Українок Дрогобича» – 14450 тис грн. на реалізацію проекту «Школа шляхетних українок».

«Якщо ми хочемо збудувати сучасне місто, то повинні прислухатися та втілювати ідеї прогресивної молоді», –  наголосив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Соціально-культурний проект Пласту – НСОУ станиці Дрогобич –  «Наметовий табір для молоді «Через терни до зірок» вже розпочав реалізацію. Всі інші проекти реалізовуватимуться поступово впродовж певного періоду часу.

 

Заступник міністра Мінрегіонбуду відзначив «Дрогобич-Smart City»

Наприкінці червня, перебуваючи з робочим візитом у Києві, керівник КУ «Інститут міста» Володимир Кондзьолка зустрівся з заступником Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Левом Парцхаладзе та начальником управління Мінрегіону Надією Бондарчук.

Під час зустрічі сторони обговорили стратегії сталого розвитку громад з використанням інструментів Smart City. Відтак Володимир Кондзьолка презентував практику впровадження «Дрогобич – Smart City» у нашому місті, яка демонструє перспективність організації стратегічного розвитку на інноваційній основі.

Згодом Лев Парцхаладзе на персональній сторінці Facebook відзначив про зустріч з керівником «Інституту міста» Дрогобича, що є показником правильного напряму роботи керівництва міста та можливості подальшої взаємної співпраці у сфері розвитку Дрогобича.

Також Міністр зазначив, що на зустрічі обговорювали стратегії сталого розвитку громад на прикладі Дрогобич-Smart City, та підкреслив, що нові прогресивні технології та інтегрований розвиток – те, що потрібно нашим містам.

 

 

Порушникам правил благоустрою «світять» штрафи

Відповідно до п.6 ч.1 ст.10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до повноважень міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить затвердження Правил благоустрою територій. 25 жовтня 2013 року було затверджено Правила благоустрою Дрогобича.

Зазначеним документом визначено обов’язки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб та громадян у сфері благоустрою, з метою забезпечення утримання території міста у чистоті й належному стані.

Статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.) і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.).

Як зазначає інспектор з благоустрою виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Людмила Ільченко, у Дрогобичі порушникам правил благоустрою спочатку призначається такий вид відповідальності як попередження, відтак накладається штраф. Найбільш піковою порою порушень є весняно-літній період. На сьогоднішній день складено протоколи, які тягнуть за собою сплату накладених штрафів.

Порушеннями правил благоустрою вважаються: неналежний санітарний стан територій; влаштування звалищ побутового та будівельного сміття на міській, прилеглій та дворовій території (до уваги – особливо в районі приватного сектора); невиконання умов правил паркування та відсутність сплати збору за парковку транспортних засобів в зоні паркування; стоянка транспортних засобів на газонах; самовільне розміщення на спорудах, стовпах, опорах та інших не відведених для цього місцях оголошень, плакатів, оголошень; відсутність відповідного дозволу на розміщення реклами; несвоєчасне косіння об’єктів рослинного карантину, забур’яненість; відсутність договорів на вивезення сміття або сплати за надані послуги; виконання робіт з благоустрою міста без затверджених проектів на виконання земельних робіт та відповідного ордеру, виданого відділом комунального господарства; відсутність огорожі на місці розриття; відсутність освітлення місця розриття у нічний час на тротуарах, проїжджій частині вулиць і площ; відсутність перехідного містка при прокладанні інженерних комунікацій згідно з проектом виконання робіт; відсутність урн для сміття; незадовільний зовнішній вигляд та технічна несправність постійних і тимчасових огорож, парканів, газонних огорож тощо.

Просимо Вас, шановні громадяни, керівники підприємств, установ та організацій міста по-новому поглянути на питання благоустрою тих територій, за які Ви несете відповідальність і дотримуватися Правил благоустрою, забезпечення чистоти і порядку, дотримання тиші в громадських місцях на території міста Дрогобича.

Прес-служба міської ради

 

 

ВОДОКАНАЛ ІНФОРМУЄ

Борг трускавецького водоканалу перед дрогобицьким зріс до 13 мільйонів гривень

На 1 липня заборгованість ТзОВ «Трускавецький водоканал» перед КП «Дрогобичводоканал» сягнула 13 млн грн., коли 30 червня 2015 р. цей борг становив 11,2 млн грн. До цього ж за останніх чотирнадцять місяців, з 1 травня 2016 р. до 1 липня 2017 р., боржник наростив заборгованість на 3,4 млн грн., а за червень рівень плати ТзОВ «Трускавецький водоканал» становив лише 60% від вартості спожитих послуг.

Два роки тому до заборгованості ТзОВ «Трускавецький водоканал» перед КП «Дрогобичводоканал» була прикута пильна увага громадськості. Тоді невчасний розрахунок водоканалу сусіднього міста неодноразово породжував ланцюжкову реакцію: за несплату ПАТ «Львівобленерго» припиняло електроживлення КП «Дрогобичводоканал». Відтак негативний вплив цих боргових залежностей відчував кожен дрогобичанин, коли без попередження у крані на тривалий час періодично зникала вода. Уникати повторення колапсів дворічної давності Дрогобицькому водоканалу поки що вдається, однак підприємство постійно перебуває на борговій нитці ПАТ «Львівобленерго».

Рятівною соломиною виходу з боргової ями для ТзОВ «Трускавецький водоканал» не став запроваджений з 1 травня 2016 р. оптовий тариф, що був у 2,5 раза меншим ніж для інших споживачів КП «Дрогобичводоканал». Навпаки: за 14 місяців ця яма поглибилася і на 1 липня 2017 р. приріст заборгованості зафіксовано у розмірі 3,4 млн грн.

«Оскільки законом заборонено суму боргу закладати у тариф, то платоспроможним наш головний боржник може стати лише завдяки додатковому інвестуванню. Тому наразі, якби нам не хотілося це констатувати, та ми фактично надаємо послуги банкруту», - наголошує начальник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала.

Нарощені борги водоканалу міста-курорту і надалі болісно вдаряють по економічній діяльності КП «Дрогобичводоканал». Підприємство не спроможне погасити борг перед державним бюджетом з ПДВ у розмірі 4,6 млн грн. та вчасно розрахуватися за електроенергію, за яку водоканал сьогодні завинив постачальнику 2,2 млн грн. Заборгованість із зобов’язань перед Міністерством фінансів з погашення позики МБРР – 6,6 млн грн.

Спонукати затятого неплатника до дії, переконані в адміністрації дрогобицького підприємства, можна, припинивши надавати йому послугу або ж обмежити кількість її подання. Проте вдаватися до таких дій забороняє законодавство. Тому у пошуку справедливості для Дрогобицького водоканалу відкритим залишається лише один шлях – судові інстанції, де сьогодні на розгляді перебувають три позовні заяви про примусове стягнення з ТзОВ «Трускавецький водоканал» 4,1 млн грн.

Прес-служба КП «Дрогобичводоканал»

 

 

СВІТ СПОРТУ

Політ «Сокола» зупинили

12 липня відбувся пропущений матч 1 туру першості Львівщини з футболу серед команд другої ліги у групі «Б».

Дрогобицька «Галичина»на стадіоні «Каменяр» приймала команду «Сокіл» (Великі Глібовичі), що посідала четверту сходинку у турнірній таблиці. У грі юнацьких складів упевнено перемогли дрогобичани – 4:1. Матч основних складів хоч і пройшов у дуже впертій боротьбі, але також завершився перемогою господарів поля – 2:1. Обидва голи «Галичини» забив Р.Маленяк.

Дрогобичани виступали в такому складі: Ю.Городиський, І.Зварич (Т.Козак), В.Собко (к), А.Сенів, І.Городиський, М.Лисовець, Р.Маленяк (В.Волкун), Р.Собко, В.Бреньо (Р.Болоховецький), О.Розлач, І.Тершак.

Після 12 турів у турнірі лідирує львівська «Галичина» – 26 очок, на другій сходинці – «Галичина» (Дрогобич) – 22, на третій – «Карпати» (Старе Село) – 20. Щоправда, наші земляки провели на одну гру менше за лідера.

У турнірній таблиці юнацьких складів усе навпаки: попереду «Галичина» (Дрогобич) – 28 очок, другою йде львівська «Галичина» – 21.

Матч 12 туру МФК «Галичина» – «Форвард» (Годовиця), на який гості не змогли прибути, перенесено на 30 липня. А чергову гру 13 туру дрогобичани проведуть 16 липня у Великому Любіні проти тамтешнього «Вереса».

Ярослав ГРИЦИК

Фото МФК «Галичина»

На фото: перемога – у подарунок граючому головному тренеру дрогобичан Олександрові Розлачу, який минулого тижня відзначив день народження.

 

На стадіоні має вирувати спортивне життя!

Доля головного міського стадіону «Галичина» турбує багатьох дрогобичан. Ця спортивна споруда вже упродовж п’яти років має статус закинутого довгобуду. А з відродженням муніципальної футбольної команди «Галичина» питання відновлення реконструкції стадіону набуло ще більшої актуальності.

29 червня на запрошення керівництва міста та МФК «Галичина» Дрогобич відвідав голова Федерації футболу Львівської області, член виконавчого комітету Федерації Футболу України Ярослав Грисьо.

Він разом із міським головою Тарасом Кучмою, заступником Василем Качмарем та представниками команди Юрієм Кушликом і Володимиром Бернадовичем обговорили перспективи розвитку дрогобицького футболу та можливість завершення реконструкції головної спортивної арени. Учасники зустрів побували на стадіоні на вулиці Спортивній, оглянули стан футбольного поля, трибун та підтрибунних приміщень.

За результатами візиту голови Федерації футболу Львівської області Ярослава Грися досягнута домовленість підготувати усі необхідні документи та спільно від міської влади і ФФЛ звернутися до Федерації Футболу України, інших урядових структур з проханням про фінансування необхідних робіт.

Ярослав ГРИЦИК

 

Олександр КРАСУЛЯ: «Найвища нагорода для мене – це шанобливе вітання дрогобичан»

Нещодавно у Львові проходив Міжнародний турнір з боксу, присвячений 110-им роковинам з дня народження легендарного полководця УПА Романа Шухевича.

Участь у цих змаганнях взяли команди з Польщі, Хорватії, Словаччини і, звісно, України. Вихованець дрогобицького тренера Олександра Красулі 16-річний Андрій Тесак у ваговій категорії до 65 кілограмів став переможцем. Член збірної України легко розібрався із своїми суперниками, а у фіналі без зайвих проблем переміг одесита.

Цей успіх нашого молодого боксера є цілком закономірним, бо, за словами досвідченого тренера, у хлопця є всі шанси вирости у великого спортсмена. До речі, з легкої руки Олександра Мироновича згодом тяжкі руки «набивало» не одне покоління майстрів. За плечима 77-річного батька, дідуся дрогобицького боксу визнання своїх вихованців.

- Найкраща нагорода для мене, - говорить Олександр Красуля, це – коли у місті шанобливо вітаються з тобою.

Він розповів свіжу історію про Наталю Князь і її батька в контексті цієї фрази. Наталя у спорті досягла певних висот: стала чемпіонкою України, Європи. Згодом вона закінчила Миколаївський суднобудівний інститут, нині навчається в аспірантурі і коли при зустрічі зі мною її батько зняв капелюха в знак поваги і подяки до мене щиро сказав, що дякує за все, що нині здобула вона, я зрозумів – варто жити на землі і почути такі слова…

Вл.інф.

 

 

Агрохолдинг «МРІЯ» розпочав збиральну кампанію

На полях «МРІЇ» стартувала збиральна кампанія – днями Агрохолдинг успішно зібрав озимий ячмінь на кластері «Південь» (Чернівецька область) та приступив до збору озимих пшениці та ріпаку. На черзі – горох, ярі ріпак, ячмінь та пшениця, озиме жито. Всього у Компанії під час літніх жнив планують зібрати врожай із загальної площі 58 тис. га. Найбільшу частку серед цих культур традиційно для «МРІЇ» займає озима пшениця – 35,7 тис. га.

На зборі ранніх зернових Компанія задіє одночасно понад 500 одиниць техніки: 108 комбайнів і 400 одиниць вантажного автотранспорту для вивезення врожаю з поля та транспортування його до елеваторів. Усі елеватори та зерносховища Агрохолдингу готові до прийому врожаю.

«Жнива стартували без яких-небудь проблем, але вже зараз можна сказати, що головними труднощами при зборі врожаю цього року будуть погодні умови, – коментує операційний директор «МРІЯ Агрохолдинг» Андрій Григоров. – Прохолодне і вогке літо спричинило відтермінування планових дат початку жнив і загалом періодів збирання деяких культур. У таких умовах і ріпак, і горох, і пшениця достигатимуть майже одночасно, тому всі господарства Західної України зіткнуться з тим, що збирати потрібно буде кілька культур в один період. У «МРІЇ» ми забезпечені всім необхідним, щоб впоратись зі жнивами в агрономічні терміни. Стосовно врожайності, то розраховуємо на рівень вищий від середнього по Україні».

Паралельно зі збором врожаю Агрохолдинг здійснюватиме підготовку полів до осінньої посівної. Для обробітку ґрунту буде задіяна нова техніка. Нагадаємо, з початку 2017 року Агрохолдинг «МРІЯ» поповнив свій технічний парк на 38 одиниць техніки загальною вартістю 7,2 млн дол. та продовжує інвестувати у придбання нової техніки.

Збір пізніх зернових та зернобобових культур, а також цукрового буряку, «МРІЯ Агрохолдинг» планує розпочати вже у вересні.

Ірина СТАХУРСЬКА

 

 

ВАШЕ ЗДОРОВ’Я

Ботулізм – це вкрай небезпечно!

За оперативними повідомленнями Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, в Україні продовжують реєструватися випадки захворювання на ботулізм серед населення, пов’язані з вживанням рибної продукції. Небезпечна інфекційна хвороба уже призвела до кількох смертей.

Ботулізм – це інфекційне захворювання, що виникає в результаті отруєння токсинами бактерій ботулізму і характеризується важким ураженням центральної і вегетативної нервової системи.

Захворювання виникає раптово після вживання недоброякісних продуктів: риби (в’яленої, соленої, копченої), м’ясних продуктів (шинки, ковбаси), маринованих грибів і огірків, овочевих і фруктових консервів, що готувалися в домашніх умовах і зберігалися при кімнатній температурі.

Основні симптоми: частий пронос, блювота, різкі болі в животі, невелике підвищення температури. Далі ботулізм починає виявлятися більш специфічно – порушується гострота зору, спостерігається двоїння в очах, туман, погано розрізняються предмети. Далі виникає порушення мови та зміна голосу, з’являється м’язова слабкість і сухість у роті. Якщо хворобу не лікувати, то м’язова слабкість прогресує і настане смерть від паралічу дихальної мускулатури.

Профілактика полягає у ретельному дотриманні технології приготування копченостей, солінь, консервованих продуктів як у домашніх умовах, так і на підприємствах громадського харчування. Слід пам’ятати про заборону купувати у місцях стихійної торгівлі та на агропродовольчих ринках рибні та м’ясні продукти домашнього виготовлення, в т.ч. у герметично закритих банках. Не слід купувати та споживати рибні та м’ясні продукти невідомого походження без відповідних товаросупровідних документів, без дотримання належних температурних умов. Не можна вживати в їжу консерви (м’ясні і овочеві), якщо кришка банки хоч трохи надута. Такі банки («бомбажні») підлягають утилізації.

При найменшій підозрі на ботулізм не займайтесь самолікуванням, а терміново зверніться до найближчої лікувальної установи за допомогою.

Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати. Будь-яке отруєння не проходить безслідно, бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких, а особливо дітей.

Оксана ТУРИК, начальник відділу держнагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби у Дрогобичі

 

Обережено: кишкові інфекції

Літо – найкраща пора року: сонячні, теплі дні, свіжі овочі та фрукти, канікули та відпустки, період активного відпочинку на природі та біля річки, відзначення масових урочистостей, мандрівок і подорожей. Саме в цю пору відбувається значне зростання захворюваності на кишкові інфекції.

Кишкові інфекції – це група інфекцій, що викликає захворювання травного тракту з такими клінічними проявами, як підвищення температури тіла, пронос, блювання. Захворювання виникають внаслідок вживання заражених продуктів або води, бактерії потрапляють до організму через брудні руки, продукти харчування. Час від зараження людини до перших клінічних проявів – від кількох годин до двох-трьох діб.

Часто захворювання є наслідком вживання продуктів, придбаних на стихійних ринках, при вживанні продуктів, що пройшли недостатню термічну обробку, внаслідок недотримання санітарно-гігієнічних вимог. Збудниками кишкових інфекцій можуть бути різноманітні віруси, бактерії та їхні токсини.

Для попередження кишкових інфекцій Держпродспоживслужба рекомендує: дотримуватися правил особистої гігієни; ретельно мити руки з милом перед вживанням їжі, після повернення з вулиці та після кожного відвідування вбиральні; мити і тримати у чистоті всі поверхні та кухонні прилади; користуватися індивідуальним посудом; запобігати проникненню комах і тварин до приміщень, де готують їжу та зберігають продукти; регулярно мити й обдавати окропом дитячий посуд та іграшки; окремо готувати і зберігати сирі та готові до вживання продукти (сире м’ясо, птицю, рибу, овочі, фрукти тощо); для обробки сирих продуктів використовувати окремі кухонні прилади (ножі, обробні дошки); добре просмажувати або проварювати продукти, особливо м’ясо, птицю, яйця і рибу; дотримуватися відповідного температурного режиму при зберіганні продуктів (не залишати їх при кімнатній температурі більш ніж на дві години); не пити воду з неперевірених джерел; вживати бутильовану або охолоджену кип’ячену воду; використовувати оброблені продукти харчування, наприклад, пастеризоване молоко; мити та обдавати окропом фрукти і овочі, особливо у разі споживання їх сирими; не вживати продукти з вичерпаним терміном придатності, використовувати для приготування їжі тільки свіжі продукти; при транспортуванні і зберіганні продуктів використовувати чисту упаковку; не купувати продукти у випадкових осіб або в місцях несанкціонованої торгівлі; не давати маленьким дітям некип’ячене розливне молоко, сирі яйця тощо; не купатися у непроточних водоймах, у місцях несанкціонованих пляжів, не заковтувати воду під час купання; уникати контактів з особами, які мають ознаки інфекційного захворювання.

При появі симптомів (підвищення температури тіла, головний біль, інтоксикація, блювання, рідкі випорожнення, біль у животі, висипання на шкірі тощо) слід вчасно звернутися за медичною допомогою.

Виконання цих нескладних порад допоможе уникнути захворювання на гострі кишкові інфекції і зберегти здоров’я!

Управління Держпродспоживслужби у Дрогобицькому районіСоздан 14 июл 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником