ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 20 липня 2017 р.
Зо святими упокой, Христе…

14 липня, у п’ятницю, з нагоди 26-ї річниці перепоховання жертв «червоного терору», у франковому місті відбулася поминальна панахида на території Меморіалу «Тюрма на Стрийській».

Скласти Господу молитву за невинно убієнних завітала ціла делегація панотців і поважних вельможів. Скорботну процесію очолив владика Григорій (Комар). «Віддати життя за батьківщину – це святість. Як написано Йоаном Богословом у «Книзі Одкровення»: «Мученики, це ті, які лежать під Божим престолом», - зазначив він. Після довготривалої бесіди з Небесами, миряни трепетно поклали квіти біля меморіалу і запалили свічки пам’яті.

Відтак до присутніх звернувся міський голова Дрогобича Тарас Кучма: «Ми зобов’язані пам’ятати про невинно загиблих синів і дочок України, що полягли у тюрмах за часи правління гітлерівської та московської імперій, передавати ці знання своїм нащадкам, щоб пам’ятали, пильнували і твердо стояли на варті Соборної і Незалежної України».

Із розлогою історичною довідкою виступила старший науковий співробітник музею «Дрогобиччина» Марія Головкевич. Поділився думками й ініціатор проведення розкопок останків невинно закатованих українців Мирон Бучацький. Лейтмотив – потрібно і надалі проводити пошуки останків тих людей, які загинули через етнічну приналежність і любов до Батьківщини.

Після «Тюрми на Стрийській», яка зрошена святою кров’ю українських новомучеників, делегація усіх небайдужих дрогобичан попростувала на Поле Скорботи, аби вже там воздвигнути свої моління до Царя Небесного.

Загалом, у перші тижні війни у 1941 році в тюрмах Західної України було страчено близько 22 тис. осіб. У в’язницях Львівської області (Львів, Буськ, Городок, Комарно-Рудки, Щирець, Бібрка, Жовква, Кам’янка-Бузька, Судова Вишня, Яворів, Лопатин) було розстріляно: 4 тис. 591 особу, у трьох в’язницях Дрогобицької області (Дрогобич, Самбір, Стрий) – 3 тис. 301, у тюрмах Станіслава – 2 тис. 500, Луцька – 2 тис. 754, Рівного – 150, Дубно – 1 тис. 500, Ковеля – 195, Тернополя – 1 тис., Перемишля та Добромиля – 2 тис. в’язнів. Більшість із них були українцями, поляками, майже 10% – євреями.

Іларіон ПАНЬКІВ

Фото Ярослава ГРИЦИКА

***

ДОВІДКА: Розкопки на території колишньої катівні  у Дрогобичі тривали впродовж 1989-1990 рр. Перепоховання останків відбулося 14 липня 1991 року на Полі Скорботи. Дрогобич здригнувся від побаченого. Центральний майдан міста вражав і лякав доказами жорстокості і нелюдяності того ладу, котрий називав себе найгуманнішим у світі. Площа була заставлена трунами з невинно убієнними. А в них – останки 486 осіб. Вік більшості – від 20 до 40 років. Серед останків було виявлено кістки дітей віком 12-15 років. 89 останків належали особам підліткового віку.

 

 

Дорогу до Пісочної завершать у вересні

Справжній журналістський десант зі Львова і Дрогобича висадився 18 липня у районі села Опори на ділянці автодороги Східниця – Пісочна, де зараз триває капітальний ремонт. Річ у тім, що того дня хід робіт, які здійснює одеське підприємство ТзОВ «Автомагістраль», інспектувала поважна команда «ревізорів» у складі голови облдержадміністрації Олега Синютки, начальника Служби автомобільних доріг Львівщини Руслана Кандибора, керівника управління дорожнього господарства та інфраструктури ЛОДА Романа Кокотайла.

До перевірки долучилися депутат обласної ради Михайло Задорожний, голова Дрогобицької райдержадміністрації Володимир Шутко, голови сільських і селищних рад навколишніх населених пунктів.

Робота на різних ділянках траси йде повним ходом. Ремонтники фрезерують старий асфальт, настеляють бетонну основу, асфальтують підготовлені ділянки двома шарами, підсипають узбіччя і роблять водовідведення.

Як зазначив начальник Служби автомобільних доріг Львівщини Руслан Кандибор, згідно з тендерною документацією, підрядник має відремонтувати дорогу протяжністю 33,03 км на загальну суму 275 млн 010 тис грн. На 2017 рік передбачено фінансування робіт за кошти від перевиконання митних платежів. «Автомагістраль» дає гарантію 10 років на основу дорожнього покриття та щонайменше три роки на два шари асфальту.

На сьогодні зрізано 15 км старого покриття, прокладено 12 км основи. Нижнього шару асфальту уже укладено 11,5 км, верхнього – 8,5 км.

Голова ЛОДА Олег Синютка під час імпровізованого брифінгу розповів журналістам:

- На Львівщині уже прокладено 266 кілометрів доріг. Значна частина коштів на це виділена за рахунок перевиконання надходжень від митних платежів. Маємо наочний результат від боротьби з корупцією на митниці.

Сподіваюся, що дорога Дрогобич – Пісочна, згідно з планом, буде закінчена до кінця вересня, і туристи, які відвідуватимуть наші курорти, користуватимуться якісною автомагістраллю.

Водночас закликаю мешканців Львівщини стати громадськими контролерами за якістю ремонтних робіт і допомагати нам впливати на недобросовісних підрядників. Також звертаюся до водіїв: якісно відремонтовані дороги – це не лише комфорт для вас та мешканців, але й небезпека. Пам’ятайте, вас чекають удома! Не перевищуйте швидкість, дотримуйтеся правил дорожнього руху! Бо кожен водій, який рухається з безпечною швидкістю, обов’язково досягне кінцевого пункту, - наголосив Олег Синютка.

Кореспондент «ГЗ» поцікавився у начальника Служби автомобільних доріг Руслана Кандибора, чи ремонтуватимуть цьогоріч дорогу Дрогобич – Борислав, що внесена до відповідного переліку. Посадовець відповів, що найближчими днями пройде тендер на ремонт цього автошляху на загальну суму 9 млн 200 тис грн. Після цього можна буде розпочинати роботи. Фінансування проекту також відбуватиметься за кошти від перевиконання митних платежів.

Ярослав ГРИЦИК, фото автора

 

 

ФОТОФАКТ

«Ревізор» у Дрогобичі

Минулого тижня до Дрогобича завітала знімальна група відомого телепроекту «Ревізор», що виходить на «Новому каналі». У поле зору телевізійної ревізії потрапили заклади громадського харчування міста.

Кореспонденти «ГЗ» стали свідками перевірки кафе «Дошка», що у центрі міста. Зрештою, чисельна знімальна група на чолі з ведучим Миколою Тищенком та шеф-редактором Анною Жижою впала у вічі багатьом перехожим.

Попри свій зірковий статус, Микола й Анна нікому не відмовляли у проханні сфотографуватися, залюбки роздавали автографи. Щоправда, категорично відмовилися назвати, який заклад чи навіть місто будуть наступними на їхньому маршруті. Лише повідомили, що телепередачу про Дрогобич можна буде побачити на телеекрані після старту нового сезону проекту, а це відбудеться у вересні. Зараз команда збирає матеріал, відтак його опрацьовуватимуть і готуватимуть до ефіру.

Наразі ми не розкриємо таємниці чи рекомендував Ревізор кафе «Дошка» – щоб Вам цікавіше було дивитися програму…

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

 

НА ЗЕМЛІ КАМЕНЯРА

Іменну премію Каменяра вручатимуть у Дрогобичі

Кожна нація пишається своїми яскравими постатями, котрі в її історію вписали золотими буквами не тільки свої імена, а й прославили на цілий світ своїх співвітчизників. До таких величів людської думки належить і наш земляк Іван Франко.

На жаль, всі ці десятиліття ніяк не доходили думки щодо встановлення премії Каменяра. І ось минулого року був заснований Міжнародний фонд Івана Франка і відповідно літературна премія. Біля витоків їх створення стояли внук Івана Франка Роланд і наш земляк Ігор Курус.

Міжнародна премія ім. Івана Франка покликана стимулювати розвиток соціально-гуманітарних наук та україністики. Першим її лауреатом став Блаженнійший Любомир Гузар.

- Цьогоріч, - зазначив міський голова Тарас Кучма, - на конкурс була подана низка цікавих робіт вчених із багатьох країн світу. Члени журі ретельно і прискіпливо аналізують їх, вникаючи у важливість, новизну і цінність їхньої думки. Але у цій події найголовнішим є те, що премію імені Каменяра вручатимуть у Дрогобичі. Так записано в угоді між владою і Міжнародним фондом Івана Франка. Нарешті наша національна велич по праву стане у місті по-справжньому величною…

В.Т.

 

 

І МЕДИКИ, І ВОЛОНТЕРИ

Про лікарів і душ, і тіл

Божий світ багатий на усіляких ангелів-помічників. У своєму короткому житті я зустрічав не один десяток різних людей доброї волі: волонтери-будівники, волонтери-священики, волонтери-туристи і навіть волонтери-модератори настільних ігор. Та про волонтерів-стоматологів я донедавна й краєм вуха нічогісінько не чув, а такі, без сумніву, є в наших калинових краях. Що ж, знайомтеся!

В одній зубній майстерні мальовничого Трускавця на благо люду в поті чола трудиться, як бджілки в своєму вулику, величезний колектив. Ці добродії – то не просто персонал стоматологічної Клініки доктора Гуняка та Лужецького, а й підрозділ волонтерської ініціативи «Дрогобич SOS – допомога армії». Медики, як небайдужі миряни, з 2013 року щомісячно віддають десятину своєї заробітної плати на потреби українського війська. Окрім того, часто влаштовують одноденні тематичні акції-помочі на різні свята, де готують усілякі їстівні смаколики. Особливою кулінарною родзинкою таких «перфоменсів» є бограч штатного стоматолога-кулінара Юрія Чайковського. Працівники клініки вже давним-давно збились з кількості проведених ними «смачних ділань», чи радше замовчують той негласний факт через власну скромність.

Стіни холу «зубної капели», де царює атмосфера пломб й інших стоматологічних зацяцянок, прикрашають незліченні подяки від воїнів АТО, яких, до слова, директор клініки Тарас Лужецький з повагою величає лише одним словом: «герої». Загалом, працівники стоматологічного кабінету як фахівці свого діла вже допомогли близько 200 АТОвцям. Крім того, лікарі несуть місію посередництва. Вони – ніби місточок, через який прості грішні руки переправляють необхідні речі нашим потребуючим воякам. Як зізнались самі лікарі: «Хлопці з війни прибувають у різному стані (трапляється таке, що воїни приїжджають зі Сходу навіть із вибитою щелепою). Ми прагнемо допомогти усім героям у міру можливості: одним, як стоматологи – процедурами, а іншим, як друзі – бесідою за горнятком кави».

Важко повірити, що ще декілька років тому підопічні Тараса Григоровича у волонтерському світі робили перші «несміливі» кроки. Вони самотужки зідзвонювались з українськими військовиками і надсилали їм усе потрібне… «Новою поштою». Сьогодні же у зубних чародіїв налагоджений цілісінький сервіс допомоги, і двері відкриті для всіх охочих. Тим більше, дві великі кімнати стоматології давненько переобладнали під склади. Одну з них по самісіньку стелю тимчасово заселили продуктами, другу ж, де нікуди і пальця просунути, – вщент завалили одягом, амуніцією та іншими необхідними речами.

Гріх не згадати, що трудовий колектив клініки є однією величезною родиною. Хоч вони й зі щирою посмішкою зустрічають усіх гостей, та події війни і Революції Гідності згадують зі смутком в очах (адже двоє стоматологів відсвяткували свій день народження на Майдані). Любов Гордиська, Оксана Щудло, Наталя Зубик, Лілія Башлей, Наталя Тимик, др. Юрій Чайковський, др.Василь Величканич, др.Віктор Когут, др.Орест Лужецький почимчикували стежкою волонтерства саме завдяки своєму начальникові п.Тарасу Лужецькому, який, до речі, в молодості не на жарт задумувався обрати інженерське ремесло.

Вірите чи ні, але Господь сотворив цей прекрасний світ не без добрих людей. Хай для когось ця історія буде актуальною казкою, а «диванні скептики» взагалі осудять цей текст хтивим піар-ходом. Та, погодьтесь, без невтомних українських волонтерів, до когорти яких відносимо й родину-колектив Клініки, сценарій війни на східних землях України був би зовсім іншим. Діяльність волонтерів чимось схожа на діяльність Святого Миколая: поки соньки не бачать – Небеса все записують.

Тільки може вже пора сплюхам збудитися, бо разом творити добро куди легше. Як сказав один мудрий стоматолог: «У людини лише одне серце, а зубів – 32».

Іларіон ПАНЬКІВ

На фото: лікар і волонтер Тарас Лужецький.

 

 

«Верховинка» презентувала Дрогобич у Болгарії

Учасники Народного ансамблю танцю «Верховинка» Дрогобицького народного дому ім. І.Франка (керівник Богдана Кос) взяли участь у міжнародному фестивалі мистецтв «Сонячна Олімпія», що відбувся в м.Кранево (Болгарія).

Участь у фестивалі на березі Чорного моря взяли колективи з України (Винники, Львів, Дніпро, Запоріжжя, Київ), Грузії та Сербії.

Потужна делегація зі сімдесяти дрогобичан відчула упродовж чотирьох днів, що таке активний відпочинок, адже за задумом організаторів фестиваль відбувся як спортивно-оздоровчий табір із танцювальними презентаціями і конкурсами.

Директор Народного дому Петро Кос розповів: «У нас був дуже насичений фестивальний графік. Кожен день розпочинався о шостій годині ранку двокілометровою пробіжкою і завершувався о 23.00. Дітям нудьгувати не давали – з ними займалися аніматори, відбувалися спортивно-розважальні змагання, естафети.

Протягом чотирьох днів тривали танцювальні конкурси. Ми працювали над фестивальним роликом, який показували на великому екрані, танцями для представлення.

Оцінювали танцювальні композиції за взірцем «Євробачення» – журі голосувало за всіх, крім свого колективу. Конкурс, який найбільше запам’ятався, – ліпка на піску. Ми зробили з піску герб України, а також придумали до представлення свого піскового шедевру танцювальну композицію. Загалом участь у фестивалі стала для нас гарним досвідом і відпочинком, адже діти не тільки виступали, а й купалися, засмагали, веселилися, ходили на екскурсії, знайомилися з однолітками з інших країн».

За інформацією Народного дому ім.І.Франка

Фото Володимира ВОЛОТКА

 

 

СВІТ СПОРТУ

До лідера – рукою подати

Три очки без гри здобула дрогобицька Галичина у матчі 12 туру першості Львівщини з футболу серед команд другої ліги у групі «Б».

Команді «Форвард» (Годовиця) футбольне керівництво області таки зарахувало технічну поразку з рахунком 3:0 за неявку на гру до Дрогобича. Про це інформує сайт ФФЛ. Найімовірніше, футболісти з Годовиці, які посідають останнє місце у таблиці, знімуться зі змагань через фінансові труднощі.

Тож після 12 турів у турнірі лідирує львівська «Галичина» – 26 очок, на другій сходинці – «Галичина» (Дрогобич) – 25, на третій – «Карпати» (Старе Село) – 23.

У турнірній таблиці юнацьких складів попереду дрогобицька «Галичина» – 31 очко, другою йде «Кохавинка» (Гніздичів) – 23, третіми – «Карпати» (Старе Село) – 22.

Ярослав ГРИЦИК

 

 

НОВИНИ З РАТУШІ

Господарський суд зобов’язав підприємця вивільнити захоплену ділянку у парку Новонароджених

Дрогобицькою місцевою прокуратурою на прохання виконкому Дрогобицької міської ради до Господарського суду у Львівській області було подано позовну заяву про скасування рішення сесії Дрогобицької міської ради від 23.09.2015 за №1728 «Про укладення договорів особистого строкового сервітуту для встановлення та обслуговування об’єктів торговельного призначення», визнання недійсним договору про встановлення особистого строкового сервітуту та звільнення земельної ділянки, привівши її у стан не гірший, ніж було отримано згідно з договором.

У ході розгляду справи господарському суду Львівської області було надано беззаперечні факти порушення суб’єктом підприємницької діяльності умов договору, укладеного між виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради та суб’єктом підприємницької діяльності, про встановлення особистого строкового сервітуту у місті Дрогобичі площею 24 кв м для розміщення тимчасової споруди та здійснення підприємницької діяльності терміном на 5 років.

Порушуючи вимоги земельного та природоохоронного законодавства, підприємець самовільно захопив частину парку, провів земельні роботи та встановив фундаментні блоки на площі, збільшеній на 300 кв м.

За таких обставин господарський суд Львівської області задовольнив позовні вимоги прокуратури в повному обсязі, визнавши недійсним договір про встановлення особистого строкового сервітуту для розміщення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, та зобов’язав підприємця звільнити захоплену земельну ділянку, привівши її у стан не гірший, ніж було отримано за договором.

За повідомленням відділу правового забезпечення Дрогобицької міської ради, справи щодо інших шести суб’єктів підприємницької діяльності, які також мають укладені договори про встановлення особистого строкового сервітуту на території парку Новонароджених, перебувають у Дрогобицькому міськрайонному суді. Цим підприємцям також висунуто позовні вимоги щодо визнання недійсним договору про встановлення особистого строкового сервітуту, звільнення земельної ділянки і приведення її до стану не гіршого, ніж було отримано згідно з договором.

 

Завершився капремонт на Самбірській і П.Орлика

У Дрогобичі завершився капітальний ремонт вулиць Самбірської та частини Пилипа Орлика і нанесена дорожня розмітка. Згодом буде нанесена розмітка пішохідних переходів.

Також варто додати, що на центральних вулицях міста буде встановлено пластикові пішохідні переходи.

На вулицях Стрийській та Трускавецькій проводять ремонт незначних пошкоджень дорожнього покриття, обприскуючи вибоїни спеціальною емульсією та посипаючи дрібним щебенем.

За словами керівництва КП «Комбінат міського господарства», уже з понеділка цього тижня розпочнеться капітальний ремонт вулиць Бориславської та Горішньої Брами.

Як зазначив міський голова Дрогобича Тарас Кучма, зокрема в інтерв’ю «Radio Kotermak», помітний прорив у ремонті доріг у місті відбудеться у 2018 році, тому що до цього часу необхідно було підготувати проектно-кошторисну документацію на ремонт кожної вулиці та вирішити всі нюанси на документальному рівні.

 

Що вам відомо про підземні ходи?

За свідченнями деяких істориків, у Дрогобичі є недосліджені підземні ходи, які варто дослідити та включити до переліку туристичних принад міста.

З цього приводу у середу, 12 липня, у ратуші під головуванням заступника міського голови Василя Качмара за участю керівника Туристично-інформаційного центру Дрогобича Ігоря Чави, начальника відділу містобудування та архітектури Ігоря Петранича, начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій Миколи Летнянчина та голови постійної комісії ради з питань оренди, приватизації комунального майна Юрія Кушлика відбулася нарада.

Було зазначено, що віднайдення підземних ходів у Дрогобичі надзвичайно важливе насамперед для дослідження історії міста. Понад те, внесення підземель до туристичних принад міста сприятиме залученню більшої кількості гостей. У підсумку відвідування туристами нових туристичних маршрутів підземеллями міста стане додатковою можливістю для наповнення міського бюджету.

До археологічних пошуків вирішено залучити експертів-істориків, комунальні служби міста: «Дрогобичводоканал», «Дрогобичтеплоенерго» та «ЖЕО», які під час виконання ремонтних робіт у місті можуть наштовхнутися на які-небудь ознаки наявності підземного ходу.

Наступна така зустріч планується наприкінці місяця, на якій будуть обговорені напрацювання та визначені подальші дії щодо виявлення підземель у Дрогобичі.

 

Перевірок побільшає

10 липня на нараді у ратуші перший заступник міського голови Ігор Герман порушив питання щодо нормалізації сплати акцизного збору на алкогольні напої та тютюнові вироби.

«У зв’язку з розширенням масштабів виїзної торгівлі під час літнього періоду існує гостра необхідність контролювати сплату акцизного збору на алкогольні напої», – зазначив Ігор Герман.

Відтак заступник міського голови надав доручення начальникові відділу економіки Володимиру Ліснянському посилити роботу робочої групи з контролю сплати акцизного збору.

Контролем ситуації щодо сплати акцизного збору спільно з відділом економіки міської ради займатиметься Дрогобицька об’єднана державна податкова інспекція.

 

«Відкрите місто» – сервіс для контролю та співпраці громади з комунальними службами

Про підсумки роботи структурних підрозділів Дрогобицької міської ради та комунальних підприємств з системою «Відкрите місто» розмовляли під час робочої наради 14 липня під головуванням міського голови Тараса Кучми.

За ініціативи міського голови з серпня минулого року у місті впроваджено електронний сервіс «Відкрите місто», який спрямований на запровадження інноваційних механізмів участі громадян у розв’язанні місцевих проблем, налагодженні результативної співпраці жителів міста та органів місцевої влади і публічне висвітлення роботи комунальних служб.

Як зазначив радник міського голови з інформаційно-комунікаційних систем Станіслав Гайдер, згідно зі статистичними даними, за весь період функціонування системи «Відкрите місто» від користувачів надійшло більше 500 повідомлень про проблеми, з яких 130 перебувають ще в роботі, а решту вже вирішені. Більшість проблем стосуються житлово-комунального господарства міста, зокрема ремонту доріг.

Під час наради присутні обговорювали проблеми, які з тих чи інших причин не були вирішені працівниками комунальних служб, або їх розв’язання відкладено на певний термін. Також обговорено принципи комунікації між службами задля швидшого вирішення нових проблем.

«Дрогобичани звертаються до нас через систему «Відкрите місто» все більше і більше. А це є свідченням того, що система працює і, незважаючи на всю складність, проблемні питання вирішуються, а головне – люди довіряють нам. Тому ми не повинні зупинятися на досягнутому, а працювати ще ефективніше над подоланням позначених у системі проблем. Саме тому ми вже від сьогодні працюватимемо над створенням оперативної робочої групи для виконання звернень громадян, які надходять на вказаний сервіс», - звернувся до присутніх міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Варто зазначити, що дрогобичани почали активніше долучатися до вирішення локальних комунальних проблем. Відтепер кожного дня в системі з’являється нові повідомлення від користувачів, що в рази перевищує показник на початковому етапі реалізації проекту. Отож, сподіваємось, що кількість користувачів веб-платформи й надалі зростатиме, а комунальні служби активніше працюватимуть над розв’язанням проблем.

Нагадаємо, що з серпня 2016 року у Дрогобичі було впроваджено електронний сервіс «Відкрите місто», який ще називають «Мапа міських проблем». За допомогою цього сервісу жителі міста мають змогу звертати увагу міської влади та структурних підрозділів міської ради на проблеми благоустрою та інші. Усі звернення відображаються на інтерактивній карті. Завдяки прикріпленим фото- чи відеоматеріалам вони стають наочними та зрозумілими, що суттєво сприяє оперативності їхнього вирішення.

 

«Дрогобич – Smart City» за тиждень завантажили понад 700 дрогобичан

За тиждень, відколи в офіційних джерелах було запрезентовано перший двомовний (українською та англійською) офіційний мобільний додаток міста – “Дрогобич – Smart City”. І як свідчить статистика, за цей короткий проміжок часу його завантажили вже понад 700 користувачів. І темпи його завантаження не спадають, а навпаки – збільшуються з кожним днем. А це є показником того, що додаток стає все популярнішим та щораз необхіднішим жителям та гостям міста.

Згідно з аналітичними прогнозами, можна стверджувати, що до кінця липня кількість дрогобичан – користувачів мобільним додатком “Дрогобич – Smart City” сягатиме понад 1500, а до кінця серпня – до 2 тисяч та новий поштовх відбудеться у вересні, коли в Дрогобич після літніх канікул на навчання повернуться студенти. До кінця року кількість користувачів додатком становитиме близько 5-7 тисяч.

І це не дивно, оскільки саме “Дрогобич – Smart City” допоможе як і туристу, так і дрогобичанину знайти контактні номери телефонів першої необхідності усіх служб та установ міста, дізнатися про популярні туристичні маршрути міста, записатися на екскурсію, побувавши у найдивовижніших та захоплюючих місцях дрогобицьої ратуші – її таємничих підвалах та на вежі ратуші і головне — дозволяє завжди тримати руку на пульсі життя рідного міста. В додатку вміщена рубрика «Новини» і кожен може в будь-яку вільну хвилину дізнатись, що відбувається у його рідному Дрогобичі.

Більше того, мобільний додаток надсилає кожному користувачу у вигляді повідомлення сповіщення про припинення водопостачання чи електроенергії. Відтак цього тижня всі користувачі мобільного додатку “Дрогобич – Smart City” отримали сповіщення про припинення у четвер водопостачання на вул. Андрія Шептицького.

Найближчим часом у в іншому розділі – “Афіша” будуть розміщені не тільки загальноміські заходи, а й розклад сеансів у кінотеатр, театр, програми Radio Kotermak та багато іншого. Окремо працюватимуть дисконти в закладах харчування.

Ну і це ще далеко не повний перелік послуг, якими кожен може скористатися просто завантаживши офіційний мобільний додаток міста – “Дрогобич – Smart City” абсолютно безкоштовно.

Завантажуйте перший офіційний мобільний додаток міста, який працює на платформах iOS та Android.

 

Щоб зберегти історичне обличчя міста

У вівторок, 11 липня, у приміщенні Дрогобицької міської ради відбулася нарада щодо приведення у відповідність нормативних документів з реконструкції будинків у місті Дрогобичі, зокрема у центральній (історичній) його частині.

Участь у нараді взяли перший заступник міського голови Ігор Герман, секретар міської ради Олег Хрущ, інспектор з благоустрою виконкому Дрогобицької міської ради Людмила Ільченко, начальник відділу містобудування та архітектури Ігор Петранич, начальник відділу держархбудконтролю Андрій Гретчак та представник постійної комісії ради з питань житлово-комунального господарства, будівництва, архітектури, екології, довкілля, транспорту та зв’язку Віктор Тюска.

У ході наради  одноголосно зазначено, що на сьогодні серед мешканців будинків у місті Дрогобич популярною є тенденція розфарбовувати у різні кольори одну і ту ж багатоповерхівку, встановлювати вікна різних кольорів та багато іншого під час ремонту будинку чи виконанні фасадних робіт.

Зокрема, така ситуація спостерігається і у центральній частині міста, яка є історичною. Враховуючи таке ставлення мешканців тутешніх будинків та власників тутешніх магазинів, з плином часу ця частина міста може перетворитись на набір різнокольорових квадратів чи прямокутників і втратити свою історично-туристичну привабливість. Тому сьогодні надзвичайно важливо унормувати цю ситуацію.

Відтак підсумком наради стало прийняття рішення щодо напрацювання на місцевому рівні відповідних нормативних документів, які заборонятимуть подібні дії. Також було вирішено звернутися з відповідним проханням до народного депутата від Дрогобиччини Богдана Матківського з метою порушення цього питання на законодавчому рівні та прийняття відповідного Закону України, оскільки така проблема виникає не лише у Дрогобичі, а й у більшості міст України.

Також було вирішено звертатися до всіх дрогобичан з проханням враховувати, що Дрогобич – це місто з давньою історією та архітектурою, тому ми повинні берегти те, що отримали у спадок.

Нагадаємо, що й самі дрогобичани докладають зусилля до того, щоб центральна частина міста була упорядкованою. Нещодавно необхідну кількість голосів набрала петиція щодо впорядкування рекламних вивісок у місті.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

І людям – затишно, і владі – приємно

На понеділковій нараді радше відбувся своєрідний обмін думками, аніж розбір «польотів». Останню фразу речення не слід тлумачити як певну каральну директиву влади. Просто інколи виробнича тематика домінує на нараді, тому й більше критики лунає на адресу тих чи інших служб.

Під завісу наради попросилися до виступу майже постійний учасник всіх понеділкових нарад Віра Байса і Анна Волошин. Громадських активіст п.Віра, від імені однієї багатодітної сім’ї, вирішила подякувати начальнику КП «Дрогобицький водоканал» Романові Шагалі за допомогу у ремонті даху. Роман, як справжній шляхетний пан, не хотів привласнювати собі таку заслугу, тому вніс ясність: що він є депутатом округу, на якому мешкає ця незаможна родина, а виконав ремонт ЖЕО, яким керує Олег Майданюк.

А ось Анна Волошин згадала свої журналістські роки, тому сказала таке: «Коли до влади по-людськи звертатися, тоді й реагування людське». А мова йшла про прохання мешканців, котрі мешкають у районі «сороківки», щодо усунення аварії водогону…

В.Т.

 

Запрацювала телефонна «гаряча лінія» відділу охорони здоров’я

Для підвищення ефективності роботи відділу охорони здоров’я виконавчих органів Дрогобицької міської ради зі зверненнями громадян з питань діяльності підпорядкованих закладів охорони здоров’я, об’єктивного та вчасного їхнього розгляду згідно з вимогами законодавства, запровадили телефонну «гарячу лінію» відділу охорони здоров’я.

Рішення про запровадження «гарячої лінії» прийнято на спільній нараді міського голови Дрогобича Тараса Кучми та його заступника Василя Качмара з керівниками медичних закладів.

Звернутися на телефонну «гарячу лінію» можна за номером телефону (03244) 3-83-36 у понеділок – четвер від 09:00 до 17:00, у а в п’ятницю – від 09:00 до 15:45.

У післяробочий час: понеділок – четвер від 17:00 до 09:00 за номером чергового по місту (03244) 2-13-27. У вихідні та святкові дні – (03244) 2-13-27 (цілодобово).

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

 

КРИМІНАЛ

Затримали квартирних злодіїв

До Трускавецького відділення поліції 11 липня об 11.15 зателефонував 27-річний місцевий мешканець.

«Чоловік повідомив, що у його квартиру настирливо дзвонить невідомий чоловік, якого він сфотографував у дверне вічко. Дверей незнайомцю власник квартири не відчинив, а коли той перестав дзвонити, пішов у ванну. Вийшовши за кілька хвилин, він побачив у кімнаті незнайомця, котрий пакував його особисті речі у пакети. Побачивши господаря, зловмисник кинувся втікати, проте у під’їзді його та спільницю затримали поліцейські групи реагування, котрі саме прибули для перевірки повідомлення», - розповів начальник Трускавецького відділення поліції підполковник поліції Богдан Собко.

На місці події працювала слідчо-оперативна група. Встановлено, що зловмисники – 33-річний львів’янин та 32-річна мешканка міста Стебник. Чоловік проник у квартиру, відкривши замок на вхідних дверях відмичкою. З помешкання він встиг винести гаманець господаря з грошима у сумі більше ніж шістсот гривень та ноутбук «Асус». Його спільниця увесь цей час стояла на сторожі в під’їзді будинку.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.185 (крадіжка) КК України. Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі від трьох до шести років. Також встановлено, що зловмисники причетні до скоєння чотирьох квартирних крадіжок у Трускавці та Дрогобичі.

Проводиться досудове розслідування.

Відділ комунікації поліції ЛьвівщиниСоздан 20 июл 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником