ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в «ГЗ» від 27 липня 2017 р.
Військові сіли за парти

20 липня у головному корпусі Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка відбулося офіційне відкриття курсів з перепідготовки військовослужбовців, які фінансується за кошти програми «Україна – НАТО».

Організаторами курсів є громадська організація «Західний регіональний центр перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців». Її директор Андрій Рой розповів, що за роки діяльності центру перепідготовлено 3886 військовослужбовців, 2149 із них працевлаштовані. Навчання відбувалося за програмами НАТО, ОБСЄ, Міністерства оброни України, Міністерства закордонних справ Норвегії. На базі ДДПУ ім. І.Франка курси перепідготовки для чинних військовослужбовців та звільнених у запас, демобілізованих учасників АТО стартують уп’яте.

Цього разу спеціальність «Менеджмент безпеки бізнесу» безкоштовно здобуватимуть 25 осіб, які після навчання отримають сертифікати та свідоцтва державного зразка.

Керівник управління Департаменту політичних справ та політики безпеки Міжнародного секретаріату НАТО Альберто Бін повідомив, що НАТО розпочало співпрацю з Україною у 1998 році із перших курсів англійської мови для військовослужбовців ЗСУ, де навчалися 14 осіб. З того часу мовні та економічні курси пройшли 8750 осіб з усієї України. Мета програми – полегшити перехід військових у цивільне професійне життя, використовуючи при цьому досвід інших країн. Співпрацюючи з ГО «Західний регіональний центр перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців», НАТО профінансувало перепідготовку 1672 осіб. 

Ректор ДДПУ ім. І.Франка, професор Надія Скотна наголосила, що завдяки співпраці із «Західним регіональним центром перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців» та представництвом НАТО в Україні, професорсько-викладацький склад університет має мотивацію працювати по-новому, змінювати навчальні програми, допомагати адаптуватися військовим до життя в мирних умовах. Тож викладачі докладуть максиму зусиль, щоб навчання на курсах було продуктивним, цікавим, а здобуті знання відкрили нові життєві перспективи новоспеченим студентам.

Керівник центру післядипломної освіти ДДПУ ім. І.Франка Світлана Гірняк зазначила, що навчання розпочинається 24 липня і триватиме два з половиною місяці. Слухачі здобуватимуть освіту на базі інституту фізики, математики, економіки та інноваційних технологій ДДПУ.

Відтак думками поділилися представник міської влади Ярослав Янушевич, менеджер програми «НАТО-Україна» Крістофер Штаудт, виконавчий керівник програми Олександр Огородніков, представники військових частин А 1108 та Д 0090.

На завершення заходу Надія Скотна та Світлана Гірняк подарували Альбертові Біну, який прибув до Дрогобича із Брюсселя, сувеніри та вишиванку. Зворушений гість довго дякував за теплий прийом і зауважив, що йому дуже подобається Україна.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

На фото: Альберто Бін приміряє вишиванку. 

 

 

Літні канікули з Богом

Традиційно у середині літа на парафії святих верховних апостолів Петра і Павла проходить літній табір «Веселі канікули з Богом». Цьогоріч упродовж тижня тут мали змогу відпочити 160 дітей віком 8-12 років.

Перебування у таборі охоплювало катехизацію, щоденну участь у Богослужінні, майстер-класи, пізнавальні ігри та розваги, вивчення бансів (поєднання танців із ранковою руханкою), екскурсію на вежу ратуші. Також для дітей підготували цікаву і захопливу «Велику гру». Це квест вулицями Дрогобича для чотирьох команд, яким на кожній із зупинок слід було виконати певні завдання.

В останній день табору на Літургію традиційно прийшли батьки і діти у вишиванках. Після Служби Божої дітлахи виконали Гімн табору і продемонстрували банси, які вивчали упродовж тижня.

Усі ці цікавинки організовували та проводили аніматори – молоді люди, які взяли на себе волонтерську місію і неабияку відповідальність за дітей. Керівником та натхненником табору є отець Юстин Борис, ЧСВВ. У коментарі кореспондентам «ГЗ» священик розповів:

- Ініціатором організації літнього дитячого табору «Веселі канікули з Богом» на нашій парафії за участю аніматорів була пані Віра Парфьонова. Уперше він запрацював майже 12 років тому. Згодом у 2013 році керівництво табором перейняв отець Іван Логай, ЧСВВ, останні два роки цією справою займаюся я. Намагаємося вдосконалювати програму, зацікавлювати дітей. Очевидно, нам це вдається, адже з кожним роком кількість дітей зростає.

- Яка найбільша кількість відвідувачів була у таборі?

- Наразі рекордним за кількістю дітей був минулий рік – тоді їх було двісті. Самі розумієте, працювати було непросто.

- Як підбираєте аніматорів, які працюють із дітьми?

- Залучаємо переважно молодь зі спільноти, яка діє при нашій церкві. Готуємося до табору упродовж року.

Цьогоріч ми трохи оновили склад аніматорів, адже час іде, юнаки і юнки дорослішають, їдуть на навчання, створюють сім’ї. Тож поступово відбувається зміна поколінь. Окрім того, ми запросили на допомогу трьох аніматорів з Івано-Франківська, двох братів із семінарії з Брюхович та двох сестер-василіянок зі Львова. І ще раз переконалися, що присутність духовних осіб у такому таборі дуже важлива. Вони допомагають краще розкрити і донести для дітей духовні цінності.

- А як про табір відгукуються самі діти?

- Більшість із тих, котрі побували у таборі «Веселі канікули з Богом», із нетерпінням чекають наступного літа. Вже у квітні-травні діти починають інтенсивно підходити і запитувати, коли буде табір, чи вже можна записуватися…

Судячи з відгуків, задоволені і діти, і батьки. Адже у такий спосіб підростаюче покоління пізнає духовні цінності, вчиться легше звикати до Бога, сприймати Господа як друга, в тому числі через ігри, забави, пісні. Учасники табору ближче знайомляться з церковними правилами, Богослужіннями, спілкуються з духовними особами. І це допомагає їм свідомо й осмислено ставати справжніми християнами.

Леся ГРИЦИК

Фото Я.ГРИЦИКА

На фото: отець Юстин і команда аніматорів.

 

 

Діти з Красногорівки – на землі Франка 

24-25 липня на Дрогобиччині перебували 60 дітей з міста Красногорівка, що на Донеччині. Дітей у супроводі кількох вчителів запросили на Львівщину на літній відпочинок, щоб вони хоч на деякий час забули про війну, про обстріли їхнього міста, яке розташоване у безпосередній близькості до лінії розмежування.

Перебування гостей зі сходу України на теренах нашого краю стало можливим завдяки ініціативі та підтримці Української Православної Церкви (Київського Патріархату) і Дрогобицької міської партійної організації ВО «Батьківщина». Спершу діти мали цікаву екскурсію курортним Трускавцем і, звісно, скуштували славнозвісної мінеральної води «Нафтуся».

Не менш пізнавальним для гостей були відвідини стародавнього Дрогобича. Завдяки екскурсоводу Туристично-інформаційного центру п.Руслані школярі з Красногорівки оглянули місто з вежі ратуші, пройшлися його вулицями, зупинившись біля цікавих історичних місць, зокрема, костелу св.Бартоломея, вілли Яроша, дерев’яного храму Воздвиження Чесного Хреста та ін.

Із неабиякою цікавістю вони оглянули технологічний процес виварювання солі на старовинному місцевому підприємстві і навіть спробували її на смак. Завершальним етапом екскурсії була пам’ятка дерев’яної архітектури кінця XV – початку XVI століть – церква святого Юра, внесена до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Гості Дрогобиччини відвідали і батьківщину Івана Франка – село Нагуєвичі і з масою приємних вражень вирушили до Львова.

Впало у вічі, як група хлопців періодично вдивлялися у блакитне небо і раділи, якщо помічали там білосніжні сліди від мирних пасажирських літаків. Вони розповіли, що такого не бачили вдома вже майже три роки. А дівчата раділи тиші, адже тут непотрібно здригатися від періодичних пострілів та вибухів. А ще і школярі, і педагоги щиро дякували галичанам за гостинність і теплий прийом.

Делегацією безпосередньо опікувалися секретар Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП отець Андрій Безушко та член Дрогобицької міської партійної організації ВО «Батьківщина» Світлана Маменька. За це гості дружно скандували їм «Дякуємо!»

На завершення перебування гостей з Красногорівки на Дрогобиччині, пані Світлана запросила гостей з Донеччини ще приїздити до нашого краю – і в гості, і на навчання. Вона процитувала слова В.Симоненка: «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину», додавши, що Батьківщина у нас одна-єдина і нероздільна – від Сходу і до Заходу. І тільки в єдності ми зможемо вистояти і здолати ту біду, яку зараз маємо на Східній Україні.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

 

Прокуратуру очолив Юрій Малахівський

Керівником Дрогобицької місцевої прокуратури став старший радник юстиції Юрій Володимирович Малахівський. Його офіційне представлення відбулося 24 липня у Трускавці. Цю місію здійснив заступник прокурора Львівської області Андрій Голомша.

Він висловив сподівання, що з приходом нового керівника робота Дрогобицької місцевої прокуратури поліпшиться. Новопризначеного керівника привітали міський голова Дрогобича Тарас Кучма, керівництво відділу поліції.

Додамо, що Юрій Малахівський свого часу працював у прокуратурі Трускавця. Посада очільника Дрогобицької місцевої прокуратури стала вакантною після звільнення за власним бажанням Лонгіна Мігоцького.

Кор. «ГЗ»

 

«Шкідники-заздрісники» живуть поруч 

Очевидно, доки сонце буде світити на Землі, доти будуть люди, для яких сенсом життя є шкідництво. Щоб багато не філософствувати, перейдемо до конкретики.

У місті продовжують ремонтувати дороги. Обсяги – чималі. Треба встигнути до холодів їх завершити. Та декому це не подобається. І ці «шкідники-заздрісники» написали в обласну екологічну службу, що буцімто асфальт, який виготовляє місцевий комбінат міського господарства, не відповідає нормам. Представники обласного центру (уникнемо неприємної абревіатури) зреагували миттєво. Приїхали на підприємство і розпочали екзаменувати все, що стосується технології виробництва асфальту і т.д. Словом, на деякий час зупинили процес. Тому громадяни Дрогобича повинні знати причину зупинення ремонту доріг…

В.Т.

 

 

ПОГЛЯД КРІЗЬ ЧАС 

Корінь зла 

Лікар-хірург, архітектор і політик сперечались про те, чия професія древня. «Моя, - стверджував перший, - бо коли Бог витягнув з Адама ребро, щоб створити з нього Єву, він діяв як професійний хірург».

«Проте раніше він збудував світ із хаосу», - заперечив йому архітектор. «А хаос, по-вашому, хто створив?» - втрутився політик. Кожна точка зору заслуговує уваги, бо всі троє тією чи іншою мірою мають рацію. Але зупинимося на вислові останнього і перенесемо місток у наше сьогодення.

З нечуваною радістю зустріли ми перевтілення України з амофорної держави у реальну. «Єдність!» – скандував народ під час живого ланцюга, який проліг від Львова до Києва. Любов до Батьківщини, взаємна повага рухали українців до святої мети – побудови держави. Тоді ми плекали Україну, як американці свого першого президента.

Свято високого піднесення дало колосальний поштовх до державотворчих процесів. Згодом наступили будні. Нова влада міста почала освоювати ази керівництва. Не обходилось без помилок. Недоліки їхні помітили опоненти і тут же огульно піддали критиці весь апарат. «Галицька Зоря» ж у цій ситуації як єдина загальнополітична газета в місті просто стала дзеркальним відображенням цих політичних баталій. А на дзеркало нема чого ображатися, коли… проте як такого протистояння, на мою думку, не існувало. Просто одні прагнули довести, що вони вміють дещо робити, інші, що не дозволять їм спочивати на лаврах.

Та в одну мить якийсь злий дух пронісся над дрогобицьким небом. Подейкують, що це дух вічних революціонерів. І почалося. Замість об’єктивної критики – сварки-пересварки, наче на ярмарку. У цій ситуації перепало на горіхи і ти людям, які дійсно сумлінно і порядно ставляться до своїх обов’язків. Невміння дискутувати спричинило хамство, зневагу один до одного. І цей «інтелектуальний» здобуток, як іржа, виїдає нашу християнську мораль. Ми бачимо, пам’ятаємо тільки погане, зле і скупимося на добрі слова, похвалу. А недруги радіють з нашого горя. З німих рабів ми перевтілилися у говірливих, безтактовних політиканів.

Я не претендую на прихильність астролога Глоби, але в політику треба допускати людей з доброю аурою, щоб вони акумулювали навколо себе енергію добра, яка здатна здолати будь-які бастіони. Тоді буде менше хаосу. А поки що треба стерпіти, вибачити один одному, пережити той важкий відтинок на гостинці творення України, і вірити в майбутнє. А воно має перспективу: з теперішнього покоління 15-17-річних знята Богом карма (прокляття за гріхи попередніх поколінь). А значить наступна генерація українських політиків буде значно доброзичливішою.

Володимир ТУРМИС

P.S. Ця публікація була у н/ч «ГЗ» за 25 лютого 1993 року...

 

 

СВІТ СПОРТУ

І в будні, і в свята... 

Триває тренувальний процес у велосипедистів СДЮСШОР «Медик». І це – похвально: адже хлопці і дівчата таким чином формують свій характер через призму спортивної дисципліни. Звісно, не всі вони стануть знаменитими велогонщиками, але гарт отримають на все життя.

Вл.інф.

На фото: саме у неділю, 23 липня, пелотон «Медика» тренувався на об’їзній дорозі до Трускавця.

 

 

СКАЗ У ДОРОЖЕВІ

Популяція лисиць на теренах Дрогобиччини значно перевищує допустимі норми. Мисливці, агов!

Наприкінці минулого тижня у селі Верхній Дорожів сталася НП. У хліві одного з селян здохла корова, яку, за свідченням господаря, покусала скажена лисиця. Про те, що лисиця скажена, господар второпав аж тоді, коли корова в страшних муках спустила дух. Відтак забив на сполох.

Головний державний інспектор ветеринарної медицини району Володимир Білас миттєво відреагував на тривожний сигнал і, побувавши на місці події, зробив відповідне подання на адресу Дрогобицької райдержадміністрації.

Заступник голови РДА Іван Мізерник скликав екстрене засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (на той час лаборанти, обстеживши голову загиблої тварини, стовідсотково підтвердили сказ). Комісія, проаналізувавши ситуацію, вжила низку заходів щодо ліквідації та профілактики захворювання на сказ. Зокрема, встановлено карантинні обмеження у Дорожеві терміном на два місяці, також визначено загрозливою зоною щодо сказу території прилеглих сіл – Ортинич і Бикова. Суворо заборонено (на рівні поліційних санкцій) переміщення тварин і вивіз за межі села молокопродуктів без дозволу ветеринарної служби.

Треба віддати належне Дрогобицькій районній державній лікарні ветеринарної медицини, яку очолює Валерій Мацюк, працівники якої оперативно провакцинували 2540 тварин (корів, коней, кіз, псів, котів та ін.), що перебувають на утриманні мешканців села. Також було встановлено 20 осіб, які контактували з хворою твариною. Їм також зробили щеплення.

Ветеринарна служба району повідомляє, що засобів для безкоштовної вакцинації домашніх тварин достатньо. Водночас служба застерігає, щоби люди були вкрай обережними при наближенні до них диких тварин, зокрема лисиць, які кусають винятково тоді, коли зараженими сказом.

Насамкінець прохання до наших славних мисливців: приведіть, шановні, популяцію лисиць, кількість яких сьогодні в декілька разів перевершує допустимі норми, до належного рівня. Таким є прохання ветеринарних служб району.

Володимир БІЛЕЦЬКИЙ

 

Що необхідно знати про сказ 

Сказ – особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно важке і невиліковне захворювання, яке неминуче закінчується смертю.

Хворіють на нього люди і всі теплокровні тварини як свійські, так і дикі. Особливо небезпечні лисиці. Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус зі слиною. Збудник сказу є в слині і мозку хворої тварини або клінічно здорової вже за 10 днів до появи ознак хвороби, тобто, на перший погляд, цілком здорової тварини.

Зараження сказом відбувається в основному через укуси чи внаслідок потрапляння слини хворої тварини на свіже поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

У перебігу хвороби розрізняють 3 стадії: передвісник, збудження і параліч. У першій стадії, яка триває 1-3 дні, у місці укусу з’являються неприємні відчуття (біль, печіння, заніміння, свербіння), почервоніння і набряк. Провідним у цей час є симптомокомплекс неспокою, страху, занепокоєння: хвора тварина пригнічена, відмовляється від їжі, погано спить, уникає людей. Стадія збудження характеризується розвитком нападів гідрофобії (водобоязні) – дуже болючих спазмів глотки і гортані з шумним диханням і навіть його зупинкою. Також виникають судоми у відповідь на посилений рух повітря (аерофобія), боязнь яскравого світла (фотофобія), голосного звуку. Через 2-3 дні стадія збудження змінюється на стадію паралічів (м’язів кінцівок, язика, глотки). Смерть настає від паралічу дихання і порушення серцевої діяльності

Як діяти людям, яких покусала тварина? Передовсім необхідно якомога швидше промити рану водою з господарським милом, обробити краї 5-відсотковим розчином йоду, накласти стерильну пов’язку і звернутись у травматологічні пункти (відділення) лікарні за медичною допомогою, або до найближчого лікувально-профілактичного закладу. У разі укусів дикими, безпритульними тваринами треба за порадою лікаря-травматолога пройти курс антирабічних щеплень у стаціонарному відділенні медичного закладу. Ці щеплення сьогодні – єдиний ефективний засіб профілактики, щоб не померти від сказу. Тварину, яка вкусила, в жодному разі не слід вбивати. Її варто ізолювати, встановити за нею нагляд, попередити ветеринарного працівника, який протягом 10 днів, тобто максимального терміну появи клінічних ознак сказу, буде проводити клінічний огляд тварини.

Для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, доправити тварину для огляду у ветеринарну установу. Слід дотримуватися правил утримання та вигулу домашніх собак і котів, не створюючи небезпеки оточенню.

Упродовж року працівниками районної державної лікарні ветеринарної медицини здійснюються профілактичні подвірні щеплення собак та котів проти сказу. Сподіваємося, що власники домашніх тварин із розумінням поставляться до цієї проблеми і всіляко сприятимуть працівникам ветеринарної служби у профілактиці такого небезпечного захворювання, як сказ. Особливо звертаємо увагу людей, які з власної доброти беруть безпритульних тварин (собак, кішок) до себе, що перед тим, як принести тваринку у дім, для власної безпеки її потрібно доставити у ветеринарну установу для клінічного огляду та профілактичної вакцинації проти сказу.

Володимир БІЛАС, в.о. начальника управління

Держпродспоживслужи в Дрогобицькому районі

 

 

 

НОВИНИ З РАТУШІ

 У місті розробляють систему автодоріг

18 липня у ратуші відбулася нарада за участю першого заступника міського голови Ігоря Германа, керівника КУ «Інститут міста» Володимира Кондзьолки та керівників комунальних підприємств міста з приводу формування системи автомобільних доріг у Дрогобичі.

Розповів про нові можливості такої системи автомобільних доріг міста та можливості залучення при цьому коштів з обласного та державного бюджетів Володимир Кондзьолка.

Він зазначив, що за дорученням міського голови Тараса Кучми розпочалася розробка системи налагодження ремонту магістральних доріг міста. Відтак керівник висвітлив пропозиції щодо налагодження цієї системи.

Відповідно до чинного законодавства, автомобільні дороги є державного та місцевого значення. Через Дрогобич проходить декілька доріг державного, обласного та районного значення, рух якими відбувається міськими вулицями. Кабмін дозволяє до автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення віднести ділянки, що суміщаються з вулицями міст та інших населених пунктів, а відтак ремонт та утримання таких міських вулиць можуть взяти на себе держаний та обласний бюджети відповідно. А кошти місцевого бюджету акумулюватимуться на ремонті доріг на інших вулицях міста.

Створення системи магістральних вулиць міста дозволить організувати рух транзитного транспорту, минаючи центр, створити умови для розвитку бізнесу на околицях. Це сполучення: Самбір – Стрий через вул. Самбірська, С.Наливайка, Гайдамацька, Вокзальна, Стрийська; Стрий – Борислав через вул. Стрийська, Війтівська Гора, Козловського, Трускавецька, Фабрична, Бориславська; Самбір – Борислав через вул. Самбірська, І.Франка, Завіжна.

Другим елементом системи автомобільних доріг Дрогобича є формування мережі доріг з інтенсивним міським рухом. Це вулиці Володимира Великого, М.Грушевського, Стрийська, Винниченка, Пилипа Орлика, 22 Січня, Ак. Сахарова, Лесі Українки, П.Сагайдачного, І.Мазепи, Музична, М.Шашкевича, Солоний Ставок, Січових Стрільців. На цих дорогах мають бути забезпечені інтенсивний рух, відсутність заторів, швидкий доїзд до місця призначення.

Наступними складовими системи мають стати парковки, пішохідні зони, велосипедні доріжки тощо.

Також у запропонованому плані передбачається зміна розміщення інженерної інфраструктури міста – виведення всіх інженерних комунікацій з-під дорожнього покриття. Це дозволить вберегти дорожнє полотно від руйнування під час проведення ремонтних робіт.

За словами керівників комунальних підприємств міста, вартість виведення комунікацій є доволі високою, але згодом витрата цих коштів покриється за рахунок економії на ремонті доріг у найближчих кілька років.

За підсумками наради було одноголосно стверджено, що впровадження запропонованої системи значно поліпшило б стан доріг у місті. Проте для того, щоб вказані вулиці були внесені до переліку доріг обласного чи державного значення, необхідно докласти неабияких зусиль, оскільки ні область, ні держава не бажають брати на баланс додаткові дорожні сполучення. Однак вже від сьогодні розпочинається робота з втілення в реальність такої системи.

 

Готуємося до Дня Незалежності

У вівторок, 25 липня, у ратуші відбулося засідання організаційного комітету з відзначення Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України у Дрогобичі. Засідання відбулося під головуванням заступника міського голови Дрогобича Василя Качмара.

Планується, що святкування у Дрогобичі розпочнуть 21 серпня низкою просвітницьких та мистецьких заходів у бібліотеці та музеї «Дрогобиччина». Також заплановано провести низку інформаційних заходів за участю депутатів першого демократичного скликання і відомих дрогобичан, які долучилися до державотворчих процесів у місті. З такою пропозицією виступив Василь Качмар.

У День Незалежності, 24 серпня, заплановано провести марш-ходу з 25-метровим полотном Державного Прапора центральною частиною міста. Участь у ході візьмуть військові, учасники АТО, ветерани національно-визвольних змагань.

Опісля на площі заплановано урочисте віче та святковий концерт. Урочистості розпочнуться о 16:00. Віче відбудеться перед центральним входом ратуші, а концерт – на великій сцені, яка буде встановлена поруч з будівлею міськради.

Василь Качмар озвучив пропозицію міського голови провести ходу за участю військових і вшанувати пам’ять новітніх Героїв України.

Заступник міського голови виступив з ініціативою максимально долучити до концертної програми молодіжні гурти та солістів, які таким чином зможуть популяризувати свою творчість серед містян та однолітків.

Представники громадських організацій міста запропонували проінспектувати освітлення пам’ятників на території центральної частини міста та звернули увагу на благоустрій, який комунальні служби мають облаштувати до Дня Незалежності.

Традиційно 23 серпня на будівлях держустанов, офісів та торгових приміщень буде вивішено держані прапори.

Наступне засідання організаційного комітету заплановано провести 1 серпня.

 

У ратуші відбулася зустріч з учасниками АТО 

18 липня у ратуші відбулася зустріч міського голови Дрогобича Тараса Кучми та його заступників Ігоря Германа, Володимира Коцюби і Василя Качмара з дрогобичанами-учасниками АТО, зокрема з головами громадських організацій учасників АТО у Дрогобичі.

Головними темами зустрічі стали питання взаємодії громадських організації учасників АТО з молоддю, ситуації щодо забезпечення учасників АТО безкоштовними ліками, виділення їм земельних ділянок, житла та вирішення проблем щодо надання правової допомоги.

Відтак заступник міського голови з питань діяльності виконкому Володимир Коцюба запевнив кожного з присутніх, що у разі необхідності кожен учасник АТО може звернутися особисто до нього або у відділ правового забезпечення міської ради за отриманням безоплатної юридичної консультації та правової допомоги, а також зазначив про підготовку установчих документів для створення нової місцевої організації АТОвців.

Щодо забезпечення учасників АТО земельними ділянками чи житлом, то у зв’язку з тим, що на усіх придатної землі не вистачить, обговорено можливість будівництва кооперативних багатоповерхівок, певну кількість квартир у яких можна виділити учасникам АТО.

Міський очільник Дрогобича Тарас Кучма ще раз наголосив військовослужбовцям на необхідності того, щоб кожен з них займався з молоддю шляхом створення різноманітних спортивних гуртків чи секцій на базі навчальних закладів.

«Лише в тому випадку, якщо ми з дитинства формуватимемо у молоді дух волі, завзятості та патріотизму, отримаємо той рівень життя, за який загинули наші побратими», - звернувся до присутніх Тарас Кучма. 

Також нагальним питанням, яке потребує вирішення, постала необхідність контролю за медичним обстеженням військовослужбовців та забезпеченням їх безкоштовними ліками.

Відтак заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Качмар зазначив, що проведе нараду з головними лікарями медичних закладів міста, опісля якої буде визначено дні, в які військовослужбовці проходитимуть медичне обстеження. Також на нараді всім лікарям буде наголошено на необхідності призначення військовослужбовцям тих ліків, які вони можуть отримати безкоштовно.

Також на зустрічі всім учасникам АТО запропоновано можливість працевлаштування у комунальних підприємствах міста.

Як зазначив міський очільник, відтепер такі зустрічі проводитимуться 18 числа кожного місяця, оскільки на них учасники АТО зможуть вказати керівництву міста на проблеми, які стосуються не лише їх побратимів, а й усієї громади Дрогобича.

 

Коли підводить техніка…

Упродовж минулих вихідних на сміттєвих майданчиках у Дрогобичі накопичилося чимало твердопобутових відходів. Причиною цього стали поломки двох одиниць спецтехніки, яку залучають до вивозу ТПВ.

Про це під час понеділкової оперативної наради у ратуші повідомив керівник КП «Комбінат міського господарства» Андрій Янів.

Також посадовець зазначив, що впродовж вихідних днів спецтехніку вдалося відремонтувати. З п’ятої години ранку понеділка у місті відновили вивезення сміття.

Укотре Андрій Янів наголосив, що техніка, яка є на балансі КП «КМГ», – застаріла, а тому необхідно закупити додаткові сміттєвози. Також керівник комунального підприємства наголосив на необхідності закупівлі снігоприбиральної техніки, щоб цієї зими у місті не виникло колапсу через опади та ожеледицю.

Як наголосив перший заступник міського голови Ігор Герман, закупівля спецтехніки для КП «Комбінат міського господарства» є одним з ключових питань, яке потребує негайного вирішення, тому для її закупівлі планують залучити кошти з обласного бюджету. Це питання обговорили міський голова Дрогобича Тарас Кучма та голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Своєю чергою, керівництво КП «КМГ» попросило вибачення у дрогобичан за тимчасові незручності.

 

Перевезення пільговиків: нараз без змін 

З 1 липня 2017 року у Львівській області почали діяти нові правила перевезення пільговиків у автобусах приміського сполучення і міського сполучення в містах обласного значення. Це рішення прийнято спільно Львівською державною обласною адміністрацією, профільною профспілковою обласною організацією, Асоціацією автомобільних перевізників у Львівській області, Обласною організацією роботодавців транспорту.

Згідно із погодженими правилами, категорії пільговиків “Пенсіонери за віком” надається 50% пільга на проїзду у автомобільному пасажирському транспорті. Іншими словами, пенсіонери за віком повинні сплачувати за проїзд у громадському транспорті половину від повної вартості проїзду.

Оскільки у Дрогобичі вартість проїзду у громадському транспорті становить 4 гривні, то, згідно з новими правилами перевезення, пенсіонери повинні були б сплачувати 2 гривні.

Але розуміючи, що 2 гривні для пенсіонерів досить велика сума, міський голова Тарас Кучма заявив, що у Дрогобичі вони сплачуватимуть символічну ціну – не більше 1 гривні.

На черговому засіданні виконавчого комітету 20 липня члени виконавчого комітету на чолі з міським очільником Тарасом Кучмою це питання обговорили, але рішення не приймали, відклавши його на довивчення. Вирішено наразі не піднімати тариф на проїзд для пенсіонерів у громадському транспорті, оскільки пенсійна реформа ще не відбулася і бажаного підвищення пенсій пенсіонери ще не отримали.

«Нам треба провести підрахунки та з’ясувати, чи зможемо ми за рахунок міського бюджету фінансувати безоплатний проїзд пенсіонерів», - зазначив Тарас Кучма. 

 

Роботу медзакладів уночі – перевірять

Якість надання послуг у медичній галузі – одна з ключових проблем, яку останнім часом намагаються вирішити у Дрогобичі. Чимало пропозицій та скарг надходять на адресу міської влади від мешканців міста. Зокрема, своє невдоволення мешканці міста висловлюють про роботу медиків у нічну пору доби.

Про це на оперативній нараді міського у ратуші повідомив заступник міського голови Василь Качмар. Посадовець зазначив, що мешканці обурені ставленням медиків в окремих відділеннях: зокрема вночі можна спостерігати, як персонал спить на робочих місцях, на бажання отримати оперативну допомогу пацієнти відчувають непривітливе ставлення та зверхність окремих лікарів.

«Недавно мені довелося побувати вночі у Дрогобицькій міській лікарні №1 і я особисто зіткнувся з такими грубими порушеннями. Тому ми можемо тільки уявити, як ставляться в лікарні до пересічних дрогобичан», - наголосив Василь Качмар.

Відтак заступник міського голови надав доручення адміністрації відділу охорони здоров’я створити робочу групу з перевірки роботи медичних закладів у нічний час.

«Першочергово для того, щоб пацієнт був ознайомлений з медиками, які надають йому допомогу, а відтак міг відгукнутися про якість надання послуг, необхідно, щоб кожен медпрацівник мав відповідний іменний ідентифікатор», - додав заступник міського голови.

Зазначимо, що віднедавна у відділі охорони здоров’я функціонує телефонна «гаряча лінія», куди кожен може звернутися з відповідними скаргами чи пропозиціями.

Номер телефону – (03244) 3-83-36 у понеділок – четвер від 09:00 до 17:00, у а в п’ятницю – від 09:00 до 15:45.

У післяробочий час: понеділок – четвер від 17:00 до 09:00 за номером чергового по місту (03244) 2-13-27. У вихідні та святкові дні – (03244) 2-13-27 (цілодобово).

 

Триває ремонт доріг

У Дрогобичі продовжують ремонт дорожнього покриття.

Як повідомив під час оперативної наради у ратуші керівник департаменту міського господарства Роман Москалик, цього тижня у місті заплановано ямковий ремонт вулиць П.Орлика та А.Шептицького. Триває ремонт вулиці Трускавецької.

Також Роман Москалик повідомив, що днями буде оголошено тендер на ремонт вулиці Ю. Дрогобича. Щодо вулиці М.Грушевського, то посадовець наголосив, що зараз відбувається уточнення депутатами внутрішньоквартальних ділянок, які підлягають першочерговому ремонту.

Зазначимо, на капітальний ремонт у 2017 році з міського бюджету виділено 9 млн 122,5 тис грн. Додатково, на умовах співфінансування передбачено 2 млн 325 тис грн. з міського бюджету та 3 млн 875 тис грн. – з обласного. На поточний ремонт доріг з місцевого бюджету виділено 2 млн 832 тис грн. Додатково на поточний ремонт вулиць планується виділити ще 1 млн грн. за умови перевиконання бюджету.

 

У лікарні буде сучасний рентген-кабінет 

17 липня міський голова Дрогобича Тарас Кучма разом із заступником Василем Качмарем відвідали Дрогобицьку міську лікарню №1 для контролю проведення ремонтних робіт та підготовки приміщення, у якому планують розмістити рентген-кабінет.

Кабінет обладнають сучасним цифровим флюорографічним апаратом, який у медустанову мають доставити до кінця липня. Відтак декілька днів проводитимуться пусконалагоджувальні роботи та навчання медперсоналу.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

Вежа ратуші йде на канікули

Як повідомили у Туристично-інформаційному центрі, у зв’язку з проведенням фасадно-ремонтних робіт вхід на вежу дрогобицької ратуші з 27 липня до 24 серпня буде припинено.

Отож, дрогобичани та гості міста, які бажають піднятися на вежу та пізнати її незвідані таємниці, мають можливість зробити це до четверга, 27 липня.

Прес-служба міської радиСоздан 28 июл 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником