ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини від 31 серпня 2017 року
Дрогобич у День Незалежності

24 серпня Україна відзначила 26-ту річницю Незалежності.

У Дрогобичі урочистості розпочалися святковою ходою вулицями міста. У ній взяли участь ветерани національно-визвольних змагань, учасники АТО, громадські діячі, службовців, представники духовенства та керівництва міста. Попереду крокували оркестр військової частини А1108 та молодь у вишиванках, яка несла 25-метровий Державний прапор України.

Учасники маршу зупинялися біля пам’ятників Героям Небесної сотні, Т.Шевченку, С.Бандері, І.Франкові, Борцям за волю України, В.Чорноволу для покладання квітів. Квіткові кошики та букети поклали міський голова Тарас Кучма із заступником Василем Качмарем, молодь, представники громадських організацій.

Відтак колона увійшла на площу Ринок, де розпочалися урочисте віче та святковий концерт.

Спершу присутні разом зі священиками помолилися за Україну. Молебень відправили владика СДЄ УГКЦ Ярослав Приріз у співслужінні з протопресвітером о.Михайлом Бачинським (УАПЦ).

У вітальній промові Владика Ярослав закликав присутніх любити свою країну, рідне місто і вершити великі справи на благо Батьківщини, незважаючи на складність часу.

Міський голова Тарас Кучма згадав про подвиг борців за волю України різних поколінь і закликав присутніх вшанувати пам’ять полеглих героїв. Голова додав, що тільки разом ми зможемо побороти всі труднощі та перешкоди і побудувати країну, про яку мріяли і продовжують мріяти українці.

Відтак Тарас Кучма вручив грамоти ветеранам визвольних змагань та членам громадських організацій за заслуги у становленні незалежності України і активну громадянську позицію.

Особливо хвилюючим моментом заходу було вручення учасниками АТО нагород та подячних грамот батькам новітніх героїв України, які віддали життя у боротьбі за нашу Незалежність на сході України. А поряд у пам’ять про Героїв Небесної сотні та полеглих героїв АТО молодь тримала в руках портрети наших земляків, на площі горіли лампадки…

Своїми роздумами про здобуття Україною незалежності поділилися професор ДДПУ ім. І.Франка Михайло Шалата та міський голова Дрогобича першого демократичного скликання Мирослав Глубіш, народний депутат України Богдан Матківський, учасники АТО, які вручили своїм бойовим побратимам, зокрема й міському голові Тарасові Кучмі, відзнаки «Учасник АТО».

З Днем Незалежності дрогобичан також привітав владика ДСЄ УПЦ КП Яків, який вручив воїнам АТО іменні грамоти та церковні нагороди.

Святкування продовжилося на головній сцені за участю: муніципального духовного оркестру, муніципального чоловічого камерного хору «Боян Дрогобицький», народного ансамблю народної музики «Джерела Карпат», дуету «Ярослав-На», танцювальних колективів «Калиновий цвіт», «Віва», «Верховинка», «Оксамит», ЗОШ №2 та №4, виконавців музичного коледжу ім. В.Барвінського, ДДПУ ім. І.Франка, музичних шкіл №1 та №2, ЗОШ №1 та Романа Завалкевича. Родзинкою концерту стали виступи молодих виконавців та гуртів «Едельвейс», «Дефіляда», «Веселі музики», «Мюзик-шанс» та ін.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

 

Тарас Кучма – в епіцентрі української політики

У День Державного прапора на Софіївській площі у Києві міський голова Дрогобича Тарас Кучма удостоївся честі разом ще із чотирма захисниками Вітчизни підняти знамено на флагшток.

Згідно з циркуляром Президента України, саме патріотам незалежної держави, котрі понюхали пороху на передовій, довірили цю місію. До речі, саме Петро Порошенко особисто зупинив свій вибір на п’ятьох прізвищах. Отже, наш земляк гідно презентував Дрогобич у контексті великої української політики.

«Почесна місія підняти Державний Прапор заслужено випала п’ятьом воїнам-визволителям Луганщини та Донеччини – полковникові Давиду Чубінашвілі, майору Євгенові Ковалю, капітану Романові Скробаку, лейтенантові Тарасу Кучмі, старшині Кирилу Щукіну», - зазначив у вітальному слові Президент України Петро Порошенко. – Ризикуючи життям, вони свого часу встановлювали синьо-жовті прапори над Золотим, Красним Лиманом, Чорнухіним, Станицею Луганською, Торецьком. Вами, дорогі друзі, пишається вся Україна!»

Вл.інф.

 

Лауреатів премії І.Франка нагородили у місті його юності

У неділю, 27 серпня, у 161-ту річницю від дня народження Івана Франка, у Дрогобичі відбулася подія, яка зібрала видатних науковців України, Польщі, Австрії, Словаччини, відомих франкознавців, громадськість, родину Великого Каменяра та високоповажних гостей – церемонія нагородження лауреатів «Міжнародної премії імені Івана Франка 2017 року».

Цьогоріч церемонія нагородження у Дрогобичі відбувалася вдруге, і премію було вручено двом лауреатам. У номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики» золотий знак, диплом та грошову винагороду отримав професор Віденського університету, президент Міжнародної асоціації україністів Міхаель Мозер. У номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук» нагороду вручили Академіку, почесному професорові Львівського національного університету ім. І.Франка Олегові Шаблію.

Організатори церемонії – Міжнародний фонд імені Івана Франка та Дрогобицька міська рада.

Нагородження лауреатів проводив голова правління Міжнародного фонду І.Франка, онук І.Франка Роланд Франко.

Привітав почесних гостей та дрогобичан у Франковому краю міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Він зазначив, що дві події, які святкуються цими днями в Україні, а на Дрогобиччині особливо, – День Незалежності та 161-а річниця від дня народження Івана Франка, на перший погляд, не мають нічого спільного, але це не так, бо Україна відновила свою державність значною мірою завдяки титанічній праці велетів українського духу — Тараса Шевченка та Івана Франка.

«Іван Франко – це та постать, яка об’єднує українців і створює Україну. Нині ми переживаємо найдраматичніший період новітньої історії. Але зараз у нас є чітке усвідомлення того, що ми сини народу, що вгору йде… Є сини свого народу, які захищають цілісність України на східних її кордонах, є українська церква, є українська державна мова. Є сама держава і сучасна українська політична нація. В утвердженні незалежності та суверенітету нас зараз підтримує весь світ. Пророчі слова українського Велета надихають наших воїнів на захист кожного клаптика української землі від російської агресії. Франко і Франкове слово є опорою і натхненням для нашого громадянського і європейського поступу», - наголосив Тарас Кучма.

Також голова подякував ініціатору запровадження церемонії – Міжнародному фонду імені Івана Франка за те, що знову і знову заявляє про Франка, Франкове слово та Дрогобич на міжнародному рівні.

З вітальним словом до присутніх звернулися голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, ректор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка Надія Скотна та директор Міжнародному фонду Івана Франка Ігор Курус.

Ігор Курус зазначив, що діяльність і місія Фонду знайшли підтримку серед українських і закордонних вчених, зокрема у Канаді та Європі. Так, у 2017 році до комітету премії було подано 21 наукову роботу з 16 вишів чотирьох країн: Австрії, Ізраїлю, Польщі та України. До складу номінаційних комітетів та Ради експертів увійшли 49 вчених з 11 країн світу, зокрема з Великої Британії, Канади, Німеччини, Австрії, Польщі, Чехії, Хорватії, Словаччини, Ізраїлю, Італії, США та України.

Перед початком церемонії делегація у складі представників місцевого керівництва, зокрема міського голови Дрогобича Тараса Кучми, прибула до садиби Івана Франка у селі Нагуєвичі, де відбулося покладання квітів до пам’ятника Великого Каменяра.

Зазначимо, що проведення церемонії вручення Міжнародної премії імені Івана Франка стало своєрідною візитівкою Дрогобича, адже велична подія такого рівня могла б відбуватися у Києві чи Львові. Проте сукупність дій, пророблених керівництвом міста, стала результатом того, що тепер Церемонія проводитиметься завжди у Дрогобичі.

Нагадаємо, Міжнародну премію імені Івана Франка започатковано Міжнародним фондом Івана Франка у 2015 році. Її заснував онук українського письменника Роланд Франко. Міжнародна премія вручається у двох номінаціях: «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики» та «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук».

У 2016 році першим лауреатом у номінації «За визначний особистий внесок у розвиток суспільно-гуманітарних наук» став кир. Любомир Гузар, Верховний Архієпископ-емерит УГКЦ, кардинал Католицької церкви, за монографію «Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму».

Прес-служба міської ради

 

На Батьківщині Каменяра...

27 серпня до Нагуєвич з нагоди 161-літніх роковин народження Івана Франка приїхали вклонитися представники влади, депутати, діячі культури, мешканці Дрогобиччини та гості.

Офіційна частина розпочалася спільним молебнем в каплиці Різдва Пресвятої Богородиці художньо-меморіального комплексу «Стежка Івана Франка». Канцлер ДСЄ УПЦ КП та парох місцевої громади прот. Андрій Безушко вручив від імені Патріарха УПЦ КП Філарета відзнаку волонтеру Миколі Походжаю.

Святкування продовжилося на сцені Літнього театру заповідника «Нагуєвичі». Щиру подяку всім, хто готував це свято, та всім, хто прийшов вшанувати славетного Франка, висловили голова райдержадміністрації Володимир Шутко та голова районної ради Михайло Сікора.

Цікавою та насиченою була мистецька програма. Перед глядачами виступили хорова капела «Лілея», капела бандуристів «Карпати» зі Львова, фольклорний колектив «Дорожівчанка», зразковий ансамбль танцю «Веселка» Народного дому села Нагуєвичі, Львівський народний музичний театр «Погуляночка», музичні гурти «Галич» та «Марічка», вокальний ансамбль Народного дому селища Підбуж та Степан Химин, київський фолк-гурт автентичної музики «Буття», ансамбль сучасного естрадного танцю «Free dance» під керуванням Йосипа Карпіна.

Також керівники району, обласний депутат М.Задорожний, члени журі та лауреати Міжнародної премії ім. Івана Франка ознайомилися з етно-фестом, який проходив біля садиби Івана Франка від ранку. Тут звучала автентична музика, ковалі з Нагуєвич, Дрогобича та Львова демонстрували свою майстерність, відбувалися майстер-класи гончарства, ручної ліпки, розмальовок та декорування виробів. Цікавими були окремі локації: «Шевський шкіряний цех», «Захар Беркут» від львівського Клубу «Чорна Галич», «Франко та Східна культура» про традиції кримськотатарської кухні, мистецький пленер «Carpatia» Підбузької Малої академії мистецтв, дрогобицьке Інтернет-радіо «Котермак» проводило записи зустрічей з цікавими людьми, актори Львівського обласного академічного муздрамтеатру ім. Юрія Дрогобича презентували казку «Лис Микита».

Святкування в Нагуєвичах продовжилися 28 серпня презентацією екскурсійних маршрутів, науковою презентацією генеалогії роду Франка XVIII ст., презентацією нової експозиції «Прижиттєві видання Франка». Відбулися відкриття вело-маршруту «Франко-Ровер» разом з історичною презентацією «Давня вело-вандрівка до Нагуєвич», зустріч із Зеновієм Васильовичем Франком, виставка художніх творів Петра Грицюка, літературні читання віршів Франка та розповіді з історії поетики. Завершилося свято показом фільму «Жива», за сприяння кінотеатру «Злата» та українських режисерів.

Леся ЛУЦІВ

Фото Івана ТИХОГО

 

Феномен Романа Шрамов’ята,

або Про менеджерські здібності міського голови Стрия

На теренах Стрийщини прізвище Романа Шрамов’ята – загальновідоме для широкого загалу.

Адже ця шанована і поважна людина все своє життя присвятила спершу агропромисловому комплексу району (працював на посаді директора Стрийського м’ясокомбінату) відтак у 1990 році був обраний головою Стрийської об’єднаної ради. У лютому 1992 п.Шрамов’ята обирають головою міськради, а в квітні цього ж року він був призначений представником Президента України у районі і місті. Через два роки його обирають головою міськради, а у березні 1998 р. – міським головою.

Деякий час Роман Євстахович працював заступником директора Стрийського міськрайонного центру зайнятості, а від 2006 року і до сьогодні – міський голова.

З його іменем пов’язаний значний поступ вперед у соціально-виробничій сфері. У нього, як зазначають пересічні стрияни, величезний кредит довір’я, звідси таке управлінське довголіття. Він – один із небагатьох в Україні, де виборці 6 разів (!) довіряли йому пост головного господаря міста.

Наш читач може задатися запитанням, мовляв, чому публікація про міського голову Стрия опинилася на шпальтах нашого часопису? Відповідь елементарно проста. Роман Євстахійович на початку року розпорядився, щоб служби передплатили для міської ради наш часопис «Галицьку Зорю».

Як зізналися його підлеглі, йому цікаво, як живе Дрогобич, які новації є у портфелі його голови Тараса Кучми (до речі, у нього склалися теплі і дружні відносини із сусідом). Словом, Роман Шрамов’ят тримає руку на пульсі «кровоносної системи» Стрия, водночас цікавиться й життям і виробничою специфікою Дрогобича. Він, однозначно, не є кабінетним управлінцем, більшу частину робочого часу – у вирі подій, що дає йому змогу орієнтуватися у реаліях.

Ось такою непересічною особистістю є наш сусід Роман Шрамов’ят: обдарованим управлінцем і тонким психологом. Бо без цих складових навряд чи можливо втриматися на владному Олімпі…

Володимир ТУРМИС

 

 

Щоб пам’ятали нащадки

У День Державного Прапора України, 23 серпня, у Стебнику урочисто відкрили й освятили пам’ятний знак на честь 45-ліття підняття у Стебнику Національного стягу України.

Нагадаємо, у ніч на 9 травня 1972 року четверо молодих стебничан: Роман Калапач, Любомир Старосольський, Зеновій Дмитрів та Петро Ярунів здійснили відчайдушний вчинок. У часи розквіту СРСР вони вивісили у центрі Стебника два синьо-жовті прапори!

Ще у 1970 році, навчаючись у 10 класі СШ №7, Роман Калапач згуртував юнаків, які були готові боротися за самостійну Україну. Оскільки совєтська пропаганда оголосила національне питання раз і назавжди вирішеним, Роман запропонував друзям 1 травня 1972р. підняти у Стебнику жовто-блакитні прапори, щоб продемонструвати, що є люди, які прагнуть незалежності України. На зібрані товариством гроші він купив у Львові жовту тканину, а блакитної до 1 травня так і не знайшов. Тоді Любомир Старосольський запропонував зняти прапори УРСР, щоб використати їхню синю частину для українського прапора. Це і було зроблено у ніч на 7 травня.

Уночі проти 9 травня на горищі сусіда Петра Яруніва Р.Калапач та Л.Старосольський вручну пошили два українські прапори. Тієї ж ночі хлопці вивісили один прапор на балконі будинку культури «Гірник», другий – у центрі міста на клумбі замість прапора СРСР. Щоб держак щільно зайшов у металеву трубу, його обмотали мідним дротом.

Уранці приїхали кадебісти, міліція, але, побачивши дріт, побоялися знімати прапор і викликали саперів. Стяг провисів до 14 години, на нього приходили подивитися багато людей. Із будинку культури прапор ще вранці зняв директор і сховав під трибуну, а коли справа набула гучного розголосу, повідомив про все владу.

Попри те, що хлопці здійснили акцію під покровом ночі, КДБ активно розшукувало винуватців. І хтось таки видав стебницьких відчайдухів…

Найбільше у цій історії постраждав Роман Калапач. Його засудили на три роки ув’язнення суворого режиму. Причому затримали під час вступного екзамену на юридичний факультет Львівського університету і в наручниках відвезли до КДБ на допит…

Роман відбував покарання у Пермських таборах, де в той час перебували Анатолій Марченко, Мирослав Маринович, Ігор Калинець, Микола Горбаль, Андрій Коробань. Два роки у Мордовії провів Любомир Старосольський. Уникнути покарання вдалося двом наймолодшим бунтівникам – Зеновію і Петрові, яких допитали як свідків і віддали на поруки «трудовим колективам».

Після повернення додому Роман Калапач працював на калійному заводі. Заочно закінчив гірничий факультет Дрогобицького філіалу Дніпропетровського гірничого інституту. Обирався депутатом Дрогобицької міської ради, у 2006-10 роках – міський голова Стебника. Зараз очолює Стебницьку станицю Братства ОУН-УПА.

На жаль, уже відішли у засвіти Петро Ярунів, Зиновій Дмитрів, а Любомир Старосольський зараз мешкає у Великобританії. Тож у наш час за справу увічнення патріотичного вчинку молодих стебницьких відчайдухів взявся Роман Калапач. Саме за його ініціативи і фінансової підтримки споруджений пам’ятний знак на перехресті вулиць П.Куліша та С.Бандери. Посприяли у цьому Стебницька міська рада та музей «Дрогобиччина».

23 серпня ц.р., у доволі численній присутності стебничан та гостей міста, пам’ятник освятили священики Михайло Бучинський, Михайло Комарницький, Володимир Лужецький та Павло Петрик.

Варто відзначити, що під час промов священнослужителів, отець Володимир Лужецький запропонував депутатам Стебницької міськради розглянути питання про присвоєння Романові Калапачу звання «Почесний громадянин Стебника».

Відтак слово мав лідер патріотичної групи юнаків, станичний Стебницької станиці Братства ОУН-УПА Роман Калапач, який поділився спогадами про події 45-річної давнини.

Згодом перед учасниками віча виступили: міський голова Стебника Петро Старосольський, голова Дрогобицької міської ради першого демократичного скликання Мирослав Глубіш, голова Львівської обласної Спілки політв’язнів Степан Яхницький, депутат Дрогобицької міськради першого демскликання, голова «Центру національного відродження Дрогобиччини» Костянтин Іваночко, старший науковий співробітник музею «Дрогобиччина», автор виставки «Стебницькі каменоломи» Марія Головкевич.

Промовці дякували панові Калапачу, а також усім, хто долучився до зведення пам’ятного знака й благоустрою території, адже це сприятиме патріотичному вихованню молоді, а також стебничани матимуть місце для проведення заходів до Дня Прапора України та інших дат.

Патріотичні пісні виконали юні співаки: Анастасія Фірко (внучка Романа Калапача), Юрій Демко (двоюрідний онук Петра Яруніва), дует Христина Гоган і Софія Хотинська, Ілона Дирко. Вела захід голова Стебницької «Просвіти», член Стебницької станиці Братства ОУН-УПА Любов Волошанська.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

 

ОПЕРАТИВНО

Щедрі подарунки

Дві приємні, довгоочікувані події цими святковими днями відбулися у Дрогобицькому районі.

24 серпня у с.Модричі урочисто відкрили міні-футбольний майданчик зі штучним покриттям. Учасників урочистостей привітали голова РДА Володимир Шутко, голова райради Михайло Сікора, сільський голова Модрич Мирон Флюнт.

М.Флюнт подякував за допомогу в спорудженні спорткомплексу керівництву облдержадміністрації та обласної ради, які виділили 500 тис. грн., районній владі, депутату облради Михайлові Задорожному, який на рівні області підтримав цей проект, депутатові райради Івану Голяку, підприємцям та всім, хто долучився до цієї справи.

В.Шутко вручив спортсменам села м’ячі, бадмінтоні ракетки та інший спортінвентар. Перший удар по м’ячу здійснив Модрицький сільський голова

***

28 серпня у селі Сторона урочисто відкрили приміщення нової школи, яка нарешті позбулася статусу довгобуду. У двоповерховому приміщенні з просторими кабінетами, спортзалом та їдальнею навчатимуться майже двісті дітей.

Участь в урочистостях взяли: заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, заступник голови ЛОДА Ірина Гримак, народний депутат Богдан Матківський, голова райради Михайло Сікора, депутат обласної ради Михайло Задорожний, директор школи Ірина Мисик, місцеві священики.

Прозвучали слова подяки керівництву облдержадміністрації, обласної ради, колишнім головам РДА Михайлові Кравцю та Максиму Лісогору, обласним депутатам від Дрогобиччини, керівнику фірми-підрядника «Олівер-999» Орестові Матківському та всім небайдужим, хто долучився до будівництва.

Голова Дрогобицької РДА Володимир Шутко подарував навчальному закладу апаратуру для озвучення шкільних заходів, а Михайло Сікора – десять ноутбуків.

Право перерізати символічну стрічку надали Павлові Хобзею, Ірині Гримак, Володимирові Шутку та Михайлові Сікорі.

Ярослав ГРИЦИК

 

Олега Балога відкликали з посади голови земельної комісї

22 серпня відбулося перше пленарне засідання 25 сесії Дрогобицької міської ради.

Депутати розглянули проект рішення «Про внесення змін до рішень Дрогобицької міської ради від 17.11.2015 №7 «Про утворення постійних комісій та обрання голів комісій» та рішення Дрогобицької міської ради № 8 від 17.11.2015 р. «Про затвердження положень про постійні комісії Дрогобицької міської ради». Відтак, розглядаючи рішення по пунктах, депутати проголосували за відкликання Олега Балога з посади постійної комісії з питань регулювання земельних відносин. За відповідне рішення проголосували 20 депутатів, проти – 3, утрималися –1, не голосували –10. Проте, варто зазначити, що за відкликання Олега Балога проголосували й двоє з п’яти депутатів із його фракції.

Додамо, що на переформатуванні складу, в тому числі, й зміні голови комісії з питань регулювання земельних відносин наполягали воїни-учасники АТО. Неодноразово на діяльність комісії надходили скарги від дрогобичан.

Новим головою постійної комісії з питань регулювання земельних відносин депутати обрали Ірину Дзюрах.

 

Триває ремонт доріг

Керівник Департаменту міського господарства Роман Москалик розповів про хід ремонту доріг.

Станом на 29 серпня проведено частковий ремонт на проїжджих ділянках вулиць: Горішня Брама та А.Шептицького, П.Сагайдачного, Стрийської (об’їзна в районі моста). Завершено ремонт вулиць І.Котляревського та Д.Грицая, М.Грушевського (на ділянці «Залізничний вокзал – ТЦ «Універмаг»). Розпочато ремонт вулиць: М.Шашкевича, Ак.Сахарова та кільцевої розв’язки на перетині вулиць Володимира Великого – М.Грушевського.

На вул. 22 Січня триває частковий капремонт: завершено укладання першого шару покриття. Завершують капремонт дороги на вулиці Стрийській (під шляхопроводом). Після проведення тендерів заплановано продовжити ремонт дороги на вулицях Стрийській та М.Грушевського.

Зазначимо, віднедавна у місті змінили підхід до планування ремонтних робіт. На ділянках, де планується ремонт, спершу проводять заміну комунікацій, відтак приступають до ремонту. Оскільки гарантійний термін поточного ремонту 1 рік, а капітального – 3, то перевагу віддають частковому капітальному ремонту.

Прес-служба міської ради

 

Стебничани відзначили 26-у річницю Незалежності України

У четвер, 24-го серпня, у місті калійників відзначили найбільше державне свято – День Незалежності України. Урочистості з нагоди 26-ї річниці самостійності нашої держави відбулися на майдані Т.Шевченка.

Участь у святкових заходах взяли представники місцевої влади, навчальних закладів, державних установ, священики, мешканці міста. У рамках святкової програми стебничани мали змогу насолодитися концертом за участю дитячих мистецьких колективів Народного дому та музичної школи: дитячого театру пісні «Сяйво зірочок», танцювального колективу «Калинове намисто», вокалістів вокально-естрадного відділу Стебницької дитячої музичної школи та багатьох інших. На місці святкування пролунала молитва за Україну, відбулося святкове віче.

Також відбулося урочисте вручення диплому «Почесний громадянин Стебника» учаснику національно-визвольних змагань 40-х років, 93-річному Петрові Матвійовичу Павловському.

Надія БАВОЛИЧ

 

До Дня Незалежності «Дрогобицькі смерчі» отримали подяки й годинники

До 26-ї річниці Незалежності України бійці 15-го реактивного артилерійського полку – знамениті «Дрогобицькі смерчі», що зараз перебувають на сході, отримали іменні подяки та  годинники від Львівської обласної ради «За сумлінну службу в захисті державного суверенітету».

Про це повідомив керівник фракції «Народний контроль» у Львівській облраді, депутат від Дрогобича Андрій Ковч, який і вручив нагороди бійцям на передовій.

«Це вже добра традиція для мене – на День Незалежності їхати в гості до наших дрогобицьких артилеристів. Так було торік. І цього року я знову побував на сході. Вручив «смерчам» 5 подяк та 3 годинники за віддану службу від ЛОР. Виголосив подяку усьому особовому складу полку, що несе службу на передовій. Також передав запчастини до техніки, які зумів зібрати, як подарунок, хлопцям до свята», – розповів Андрій Ковч.

Він також додав, що вже незабаром розпочнеться збір коштів на придбання запчастин для «Дрогобицьких смерчів». Зокрема, хлопці потребують засобів для ремонту автівок.

Вл.інф.

 

Свято Незалежності у «Сонечку»

У святково прикрашеному залі Обласного центру дітей-інвалідів «Сонечко», що у Стебнику, зібралося багато діточок, батьків і друзів. Усіх з’єднало й привело сюди велике свято – День Незалежності України. Цей день особливий для кожного українця: як для дорослого, так і для найменшого.

Щороку наприкінці серпня центр дітей-інвалідів «Сонечко» відзначає День Прапора і День Незалежності України. І цей рік не став винятком. Діти готувалися заздалегідь: протягом тижня проведено конкурс малюнка «Україна у моєму серці», де діточки з любов’ю зображали державну символіку України з усвідомленням того, що «Україна» – це не лише синє море і високі гори, Україна – це кожен із цих особливих дітей. І вони посідають важливе місце у своїй державі.

24 серпня діти разом з вихователями підготували урочисте свято, де вітали і прославляли Україну у віршах, оспівували її у піснях і танцях. Діти виконали Державний гімн і щиро помолилися за Батьківщину, бажаючи усім терпіння, миру і любові. І, як годиться, на свято, вихованці Центру одягнули національні костюми, що вражали своєю красою, яскравістю, колоритом і кожен з них відчув себе патріотом своєї держави, маленьким артистом, козаком, козачкою, громадянином власної держави. Діти з особливими потребами отримали чимало позитивних емоцій і показали, як вони люблять Україну. Серця дітей «Сонечка» завжди із нею!

Марія ЯНКО, вихователь центру

 

ФУТБОЛ

Лідеру поступилися

У першості Львівщини з футболу у ІІ лізі відбулися матчі 15 туру.

Дрогобицька «Галичина» у на виїзді у впертій боротьбі поступилася лідеру – львівській «Галичині» з рахунком 1:2. У змаганні юнацьких складів львів’яни теж були сильнішими – 3:2.

Тепер дрогобичани розділяють ІІ-ІІІ місця у турнірній таблиці з «Карпатами» (Старе Село) з доробком у 29 очок. Лідирує «Галичина» (Львів) – 35 очок.

У змаганні юнацьких складів дрогобицька «Галичина» – на першій сходинці – 37 очок, далі йдуть «Карпати» – 31 та «Галичина» (Львів) – 27.

Наступний матч МФК «Галичина» (Дрогобич) проведе 3 вересня на стадіоні «Каменяр» ДДПУ ім. І.Франка. Наші земляки прийматимуть «Захід» (Солонка).

Ярослав ГРИЦИК

 

День Незалежності України у терцентрі

23 серпня у приміщенні Центру душпастирства молоді СДЄ УГКЦ відбувся святковий концерт для людей похилого віку з нагоди 26-ї річниці Незалежності України, організований працівниками Дрогобицького міського територіального центру соціального обслуговування.

Традиційно захід розпочався з виконання Державного Гімну України. Згодом присутні вшанували героїв, полеглих за волю і незалежність України, хвилиною мовчання.

З вітальним словом до присутніх звернулася директор терцентру Марія Лютик. Вона відзначила, що кожен з нас є частинкою України, а разом – ми рушійна сила, що має підтримати тих, хто відстоює цю незалежність, а також побажала всім радості, достатку, миру та щедрої долі.

На заході прозвучали пісні про Україну, її героїв у виконанні учасників хору «Калинонька», а також солістів В.Шуневича та А.Москаля.

Після концертної програми для присутніх на заході літніх людей був організований фуршетний стіл з фруктами та солодощами.

Керівництво терцентру висловлює щиру подяку отцеві О.Кекошу, який уже вкотре надав приміщення для проведення святкового заходу, а також спонсорам, які долучилися до проведення заходу, а саме: приватному підприємцю Петрові Івановичу Грицаю, директору магазину «Олан» І.Нанівському, І.Верещаку (кафе «Мамина хата»), С.Проць (магазин «Краля»), а також Я.Колодій (кафе «Фортуна»).

Кор. «ГЗ»

 

Скринінговий центр для діагностики раку у жінок – у Дрогобичі!

У вівторок, 29 серпня, у приміщенні КНП «Дрогобицька міська лікарня №3» відбулося відкриття Міжрайонного скринінгового центру для діагностики передракових захворювань та раку у жінок.

Урочистості відбулися за участю директора Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірини Микичак, міського голови Дрогобича Тараса Кучми і його заступника Василя Качмара, керівника відділу охорони здоров’я виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Володимира Чуби, керівника КНП «Дрогобицька міська лікарня №3» Ярослава Стрийського, заступника головного лікаря з медичної частини Львівського обласного онкологічного центру Ореста Тріля, представників Світового банку, керівників медичних установ Дрогобича, представників ЗМІ.

Дрогобицький скринінговий центр — один із шести у Львівській області. Такі ж центри є у містах Червоноград, Стрий, Самбір, Львів. Географічне розташування скринінгового центру у Дрогобичі сприяє обстеженню жінок не лише з Дрогобича, а й сусідніх міст – Стебника, Трускаця, Борислава та жителів Дрогобицького району. Відтак, застосовуючи сучасне обладнання, у Центрі безкоштовно здійснюватимуть гінекологічний огляд із цитологічним дослідженням, обстеження за допомогою кольпоскопу та УЗД-дослідження, а також проведення мамографії. Загальна вартість новопридбаного обладання становить 9,36 млн гривень.

Перевагою Дрогобицького скринінгового центру є те, що він розташований на базі лікарні, де також працюють онкогінекологи та онкохірурги, які надають фахові консультації.

Створення скинінгового центру у Дрогобичі стало можливим завдяки співпраці Міністерства охорони здоров’я України, Світового банку та Департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

Вітаючи дрогобичан з відкриттям скринінгового центру, Ірина Микитчак наголосила, що сьогодні вкрай важливо виявляти вірогідність онкозахворювань у жінок, з метою запобігання та вчасному наданню медичної допомоги. Своєю чергою, це вплине на зниження показника смертності, адже рак шийки матки та рак молочної залози сьогодні поширені навіть серед молодих жінок. Також Ірина Микитчак зазначила, що на теренах Львівської області проводяться заходи з вакцинації дівчат від раку шийки матки.

У своєму виступі міський голова Тарас Кучма зазначив, що за останній рік помітні перші успіхи у медичній галузі Дрогобича. Відтак наголосив, що, незважаючи на дефіцит бюджету, вдається закуповувати нове обладнання у медичні установи міста, проводити ремонт приміщень цих установ та впроваджувати новітні технології, які є основою надання якісних медичних послуг дрогобичанам та жителям інших територіальних громад. Також міський очільник закликав медиків до відповідального ставлення до пацієнтів і об’єднання зусиль заради проведення якісних реформ. На завершення свого виступу Тарас Кучма зазначив на важливості підтримки Дрогобича зі сторони Львівської ОДА, зокрема його голови Олега Синютки.

Модератором заходу виступив Володимир Чуба – начальник відділу охорони здоров’я, який зазначив, що за два місяці було проведено понад півтори тисячі обстежень і виявлено 5,5% патологій. В.Чуба щиро подякував усім меценатам, які долучилися до облаштування приміщення Міжрайонного скринінгового центру у Дрогобичі.

Мамографічний кабінет працює з 10:00 до 13:00. Поки що прийом проводиться в режимі «живої черги», однак невдовзі заплановано запровадження електронної черги. Додаткову інформацію можна отримати у реєстратурі лікарні за номером телефону (03244) 2-17-95.

Прес-служба міської ради

 

 ЮВІЛЯР

Vivat Maestro!

Першого осіннього дня заслуженому працівникові культури України, художньому керівникові та диригенту чоловічого хору «Боян Дрогобицький», професорові кафедри методики музичного виховання та диригування Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Петрові Васильовичу Гушоватому виповнюється 60 літ!

Найщиріші вітання ювілярові висловлюють друзі, колеги та шанувальники музичного мистецтва, яке на високому мистецькому рівні впродовж багатьох років пропагує Маестро.

1 вересня 1957 року в сільській родині Марії Михайлівни та Василя Петровича Гушоватих, що мешкали в селі Шупарка Борщівського району на Тернопільщині народився син, якого за давньою християнською традицією нарекли Петрусем на честь дідуся Петра. З дитячих літ хлопця полонили українська пісня, народна музика,  що часто звучали у родині Гушоватих. Отож після закінчення Шупарківської восьмирічки юнак вступає на музичне відділення Чортківського педагогічного училища. Крім основних занять, студент Петро Гушоватий бере активну участь у гуртках художньої самодіяльності. Його цікавить оркестрова музика, драматичний гурток. Однак перевагу надає хоровому співу, що й визначило його майбутню творчу долю.

Закінчивши успішно (диплом з відзнакою!) студії у Чорткові, Петро Гушоватий поступає на музично-педагогічний факультет Дрогобицького педагогічного інституту імені Івана Франка, де навчається протягом 1976 – 80 рр. Ставши студентом, старанно, сумлінно опановує майбутній фах вчителя музики та співів. Бере активну участь в інститутських творчих колективах «Пролісок» та  «Бескид». Саме спів у чоловічому хорі «Бескид», яким керував маестро Степан Стельмащук, сформував подальшу мистецьку долю. Отримавши диплом з відзнакою, молодий спеціаліст Петро Гушоватий повертається у рідний Борщівський район, де працює на адміністративній посаді. Та не до душі йому ця праця. Його манить музика, яка через рік повернула до Дрогобича, а саме до alma mater – на музично-педагогічний факультет.

Свою діяльність Петро Васильович розпочав на факультеті (нині інститут музичного мистецтва) із посади концертмейстра кафедри методики музичного виховання, співів та хорового диригування. Відтак – асистент, викладач, старший викладач, доцент (2001), професор кафедри (2015).

Саме на факультеті Петро Васильович зустрів дівчину своєї мрії на ім’я Марія, яка згодом народила йому двох діток – Оксану та Василька.

Керівництво інституту та факультету доручає молодому викладачеві творчу опіку над студентським Народним вокально-хореографічним ансамблем «Пролісок». Цим колективом Петро Васильович успішно керує протягом 1983 – 93 років. Двічі гастролював у Польщі, виступав на республіканському телебаченні. Крім творчої діяльності у «Проліску», Петро Гушоватий бере під свою оруду Народний хор «Карпати», що базується на нафтопереробному заводі №2. Цим колективом опікувався 30 років. У 1989 – 1990 рр. – один із диригентів славнозвісної чоловічої капели «Бескид».

На початку 90-х років разом із своїми старшими колегами М.Бурбаном та С.Дацюком виношує ідею про відновлення хору «Дрогобицький Боян», і ця мрія здійснилася. 1996 року Петро Васильович вступає в аспірантуру при Прикарпатському університеті ім. В.Стефаника, де навчається до 2000 року.

Восени 1999 року П.В.Гушоватому за особливий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України». Після реорганізації кафедр музично-педагогічного факультету у 2001 році вчена рада ДДПУ ім. І.Франка обрала Петра Васильовича Гушоватого на посаду завідувача кафедри методики музичного виховання та диригування.

З 2002 року Петро Васильович очолює чоловічий хор «Боян Дрогобицький», з яким робить цікаві концертні програми, бере участь у всеукраїнських, міжнародних конкурсах та фестивалях, де завжди посідає призові місця. Це  – Польща, Греція, Нідерланди, Північна Ірландія, Австрія, Угорщина, Чехія, Литва, Франція. На базі «Дрогобицького Бояна» організовано та періодично проводиться хоровий конкурс ім. о. Северина Сапруна – засновника та першого керівника «Бояну» (1921– 1931).

Велику організаційну роботу П.Гушоватий проводить на посаді завідувача кафедри протягом 2001 – 15 рр. Це – конкурси диригентів, присвячені: 100-річчю від народження М.Колесси, 190-річчю о. М.Вербицького, 100-річчю Є.Козака. Петро Васильович є засновником Регіонального фестивалю «Ми діти твої, Україно», ініціатором проведення всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференцій, а також наукових читань, присвячених українським композиторам: Д.Борнянському, М.Лисенку, М.Леонтовичу, М.Колессі, С.Людкевичу, А.Кос-Анатольському та ін.

У січні 2015 року вчена рада Франкового університету обирає Петра Васильовича Гушоватого на посаду професора кафедри методики музичного виховання та диригування. Професор П.Гушоватий – автор багатьох публікацій музичної тематики, автор і співавтор 10-ти монографій та наукових збірників, чотирьох навчально-методичних посібників, є автором і співавтором 16-ти програм навчальних дисциплін та редактором-упорядником багатьох нотних видань, які становлять основу репертуару відомих хорових колективів –  як дорослих, так і дитячих.

З Петром Васильовичем завжди цікаво спілкуватися. Він з повагою і шаною ставиться до колег по роботі, друзів, учасників творчих колективів, а також студентської молоді. Шанують і поважають Маестро Гушоватого за творчий пошук, професійність, доброзичливе ставлення до друзів та колег.

Таких людей, як Петро Гушоватий, називають подвижниками. І нехай це визначення не видається для когось компліментарним, бо творча запальність, що є рисою характеру Петра Васильовича, безліч разів ставала імпульсом до пошуків і відкриттів не тільки його особисто, але й інших людей. Іноді дивуєшся, де він тільки знаходить енергію і час для такої активної творчо-громадської діяльності. Втім, мабуть саме таким має бути сучасний митець, який знає не тільки свою справу, а й інтегрований у бурхливе життя розбудови національної духовності.

Многая літ Вам, Петре Васильовичу!

Микола МИХАЦЬ, заслужений діяч мистецтв України, доцент інституту музичного мистецтва ДДПУ ім. Івана ФранкаСоздан 31 авг 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником