ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 1-4 вересня 2017
Першовересневий калейдоскоп

Мерія нашого міста не пішла шляхом сліпого копіювання рішень деяких своїх колег щодо заборони працівниками влади відвідувати заходи, приурочені Дню знань, тобто Першовересню. Тому керівництво ратуші побувало в гостях практично у всіх навчальних закладах міста: університеті, коледжах, училищах, школах... І це правильно, позаяк у хаосі цього абсурду можна дійти до скасування посвячення пасок…

Першовересень має певну енергетику. Першокурсники і першачки отримують благословення на добрий навчальний старт, а старшокурсники усвідомлюють, що невдовзі вони стануть перед власним вибором, куди піти вчитися далі, або працевлаштуватися. Понад те, до навчальних закладів навідуються і колишні випускники, які утвердили своє життєйське реноме, незалежно від свого статусу. У такий день, на жаль, і це має місце у багатьох навчальних закладах, моляться і хвилиною мовчання вшановують своїх колишніх випускників, котрі полягли у нинішній час, захищаючи незалежність України від підступного «старшого» брата з Росії і сходу нашої держави. Дрогобицька громада і влада в цьому питанні проявила цілковиту солідарність і День знань воістину став відкритим уроком мудрої громадянської позиції.

***

На запрошення адміністрації навчальних закладів міський голова Дрогобича Тарас Кучма взяв участь в урочистостях, які відбулися у ВПУ №19 та ЗОШ №2.

Вітаючи учнів ВПУ №19, Тарас Кучма закликав присутніх пам’ятати про випускників цього навчального закладу, які творять історію сучасної України.

У ЗОШ №2, де впроваджуватиметься пілотний проект з розвитку нової української школи, міський очільник відзначив активність старшокласників, які долучаються до громадських ініціатив у місті. Також Тарас Кучма закликав молодь взяти участь у зустрічі з дрогобичанином Орестом Каракевичем, знаним як лучник з Майдану та хоробрий воїн – учасник війни на східних теренах України. На завершення виступу Тарас Кучма вручив директору школи Ларисі Панькевич документи на копіювальну оргтехніку.

Після урочистостей міський голова у супроводі директора школи оглянув приміщення, де проведено низку ремонтних робіт, завітав на уроки до першокласників, які навчатимуться за новою програмою.

«Сьогоднішній день свідчить про зміну нашої ментальності. Нарешті нам вдалося замінити пишні вбрання нашою українською національною вишиванкою. Понад те, маємо можливість спостерігати за зміною мислення сучасної молоді, яка, впевнений, зуміє побудувати Українську державу такою, про яку мріяли наші предки. А ми, місцева влада, продовжуватимемо творити наші навчальні заклади за сучасними стандартами та підтримувати молодіжні ініціативи задля розвою нашого міста», - зазначив Тарас Кучма.

***

Урочистою була святкова лінійка і в Дрогобицькому коледжі нафти і газу. Її учасників поблагословив отець Петро. Привітав першокурсників і вручив їм символічний Ключ до знань директор Мирон Баб’як. Вітальне слово виголосили і численні гості урочистостей. Присутні вшанували пам’ять полеглих в АТО героїв – випускників коледжу.

***

У неділю, 3 вересня, у Дрогобицькому державному педагогічному університеті відбулася традиційна Посвята у першокурсники ще вчорашніх школярів. Особливістю цьогорічної церемонії є те, що захід провели в новому форматі у приміщенні Народного дому ім. І.Франка. Зазвичай посвяту проводили у парку навпроти головного корпусу університету.

Варто відначити участь у святі чисельної делегації поважних гостей – представників ВНЗ з Польщі.

На запрошення ректора ДДПУ ім. І.Франка проф. Надії Скотної, участь у Церемонії посвяти у першокурсники взяв міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Вітаючи з початком навчання студентів, батьків та викладацько-професорський склад університету, очільник міста наголосив на важливості діяльності університету у місті. Зокрема Тарас Кучма зазначив, що з першим вересня Дрогобич оживає, на вулицях міста кипить молодіжна енергія.

«Пишаюся тим, що Дрогобич має свій університет, який творить імідж нашого міста. Студенти нашого університету – це сьогодення, яке творить майбутнє України.

Кожен зі студентів, навчаючись в університеті, має можливість проходити стажування у багатьох країнах світу. Але я закликаю усіх вас, дорога молоде, отримавши закордонний досвід, повертайтеся на рідні терени і тут творіть як своє майбутнє, так і майбутнє України, зокрема нашого міста.

Саме від вас залежить майбутнє Дрогобича.

Розраховуючи на вашу креативність та ініціативність, зі свого боку ми докладемо усіх зусиль, щоб Дрогобич розвивався так, як ви цього бажаєте. Усьому викладацько-професорському складу на чолі з ректором бажаю плідної праці, витримки, стійкості у вирі сьогодення та пам’ятати, що на вас покладено велику місію – формувати фахівців майбутнього нашої держави», - зазначив Тарас Кучма вітаючи університетську спільноту. 

Під час спілкування міського голови Дрогобича з керівництвом університету було визначено низку першочергових спільних дій, спрямованих на вирішення університетських та загальноміських проблем.

Додамо, цього року на перший курс навчання до Дрогобицького педагогічного університету вступили на денну форму навчання 1042 особи (бакалаври – 533, магістри – 509), на заочну форму – 823 особи (бакалаври – 374, магістри – 449).

Прес-служба міської ради 

 

 

Таланти механіко-технологічного

Свято Першого дзвоника для новоспечених студентів Дрогобицького механіко-технологічного коледжу відбулося 31 серпня, зібравши на подвір’ї молодь, педагогів, батьків. 

Директор коледжу Богдан Звір привітав першокурсників і їхніх батьків, подякував за вибір навчального закладу і пообіцяв, що через чотири роки ці юнаки і юнки стануть дипломованими фахівцями з обраних спеціальностей. Для цього у коледжі створені належні умови, є потужний педагогічний колектив, тож тепер черга за самими студентами – їхніми бажанням і наполегливістю у здобутті знань. Богдан Іванович відзначив, що вперше за останні роки кількість прийнятих дітей переважає число випускників. Адже цьогоріч лави ДМТК поповнили 176 осіб.

Привітав усіх присутніх із початком нового навчального року міський голова Тарас Кучма. Він зазначив, що серед студентів сильного своїми традиціями механіко-технологічного коледжу є чимало переможців конкурсів, змагань, чим вони прославляють Дрогобич, а ще вимоглива команда викладачів, яка дає міцні знання. Тож міський голова нагородив найкращих педагогів та студентів грамотами.

Слова вітань також виголосив депутат Дрогобицької міської ради, голова Координаційної ради Блоку національно-демократичних Дрогобиччини сил Роман Курчик.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх, хто загинув у боротьбі за незалежність України, зокрема випускників коледжу Андрія Лесешака та Василя Вовка. За традицією найкращі студенти та викладачі вирушили для покладання квітів до пам’ятників Т.Шевченку, І.Франкові, С.Бандері.

Священики о.Євген та о.Павло відправили молебень, поблагословили та окропили свяченою водою першокурсників.

Побажання студентам, їхнім батькам і викладачам виголосив директор технікуму (нині коледжу) 1986-2014 років Степан Яким. Він також пригадав, як важко давалося відкриття низки нових спеціальностей, які зараз користуються попитом серед молоді, наголосивши, що саме у 2017 році був перший випуск за фахом «Дизайн».

Студенти-першокурсники Мар’яна Бейба та Владислав Белінський отримали з рук директора Богдана Звіра символічні «Ключ до знань» та «Студентський квиток», а найкращі спортсмени коледжу – грамоти, кубки і медалі.

Під час святкового дійства звучала поезія, патріотичні пісні у виконанні студентів та викладачів коледжу. Автор цих рядків випадково почув розмову батьків, котрі були подивовані співочими талантами. Вони сказали: «Оце молодці! Коледж механіко-технологічний, а співають так, ніби це Університет культури Поплавського!».

Відтак пролунав перший дзвінок, сповістивши про початок нового навчального року…

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

 

«У добру путь!» – від Кайла Клеменса!

1 вересня Перший дзвінок пролунав для понад тисячі школярів Дрогобицької спеціалізованої школи №16. Та найголовнішим свято було для діточок, які того дня вперше переступили поріг школи у статусі учня. Їх на лінійку вийшло понад 120.

На успішне навчання школярів та педагогів поблагословив і окропив свяченою водою отець Ростислав.

Директор СШ №16 Володимир Крайчик привітав учнів і педагогів із новим навчальним роком, вручив грамоти школярам, які стали переможцями обласних і всеукраїнських конкурсів.

Директор також щиро подякував усім, хто долучився до підготовки навчального закладу до першовересня, створення дітям комфортних умов для навчання, зокрема, депутатові обласної ради Андрієві Ковчу, міському голові Тарасові Кучмі, депутатові Дрогобицької міськради Андрію Яніву, начальникові відділу освіти Петрові Сушку та всім іншим.

Зі словами привітань до учнів і вчителів звернулися депутат Львівської обласної ради від Дрогобича Андрій Ковч, президент школи Христина Галелюка, гість свята – учасник АТО.

Гучні оплески присутніх зібрав волонтер «Корпусу миру США», викладач англійської мови Кайл Клеменс, котрий прийшов на свято у вишиванці та ще й привітав присутніх з Днем знань українською мовою!

Гарного настрою додали усім запальні патріотичні пісні. Відтак пролунав Перший дзвоник, покликавши дітей у подорож Країною знань…

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

ОПЕРАТИВНО

ЗМІ: Порошенко сам купує зброю й передає її армії

Президент Петро Порошенко витрачає власні кошти на придбання зброї, яку передає Збройним силам України. Про це повідомляють ресурс Ukrainian military pages та народний депутат Володимир Ар’єв.

Так, ukrmilitary.com пише, що з початку російської агресії проти України Петро Порошенко витратив понад 500 млн гривень власних коштів на допомогу ЗСУ, в тому числі декілька десятків мільйонів для 3-го окремого полку спеціального призначення Сил спеціальних операцій (до 2016 року оперативного командування «Південь» Сухопутних військ).

«Серед переданої допомоги автомобілі, бронежилети, спорядження, форма, теплі речі, а також 100 снайперських комплексів, у складі: 82-х 7-62-мм карабінів Z-10 (308 Winchester) та 18 гвинтівок Savage під набій 338 Lapua Magnum, оптика, далекоміри та десятки тисяч набоїв», – уточнює видання.

21 серпня під час візиту президента до 3-го окремого полку спецпризначення, який дислокується у Кропивницькому, командир полку передав Порошенку символічний подарунок із гільзами від набоїв, випущених з цих гвинтівок, з прізвищами загиблих побратимів, зазначає ресурс.

Свою чергою, Ар’єв прокоментував цю публікацію у Facebook словами про те, що «у 2015 році компанія Порошенка віддала на відновлення ЗСУ 350 млн грн».

Фонд Петра Порошенка у травні повідомив про те, що за 2014-2016 роки пожертвував понад 700 мільйонів гривень на благодійність, із них половину нібито витратили на потреби армії, а ще 350 мільйонів – на соціальні та інфраструктурні проекти.

«Українська правда»

 

Квартири для сиріт

Однією з проблем сьогодення є забезпечення громадян України житлом. Дрогобич у цьому аспекті – не виняток. Для місцевої влади пріоритетом у вирішенні цієї проблеми є забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Саме з метою поступового розв’язання цієї проблеми та забезпечення житлом найбільш вразливої верстви населення – дітей-сиріт у Дрогобичі наприкінці 2015 року було затверджено міську Програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2016-2018 роки.

У межах Програми у 2017 році одна особа з числа сиріт вже отримала квартиру у новобудові на вул. Євгена Коновальця.

Відтак, 30 серпня на засіданні сесії Дрогобицької міської ради було прийнято рішення про виділення коштів для придбання двох однокімнатних квартир для особи з числа дітей-сиріт та особи, позбавленої батьківського піклування у новобудові на вул. Є.Коновальця.

Реалізація Програми відбувається в межах співфінансування з обласного бюджету. Для придбання вищевказаних квартир виділено 350 тис грн. з обласного бюджету та 450 тис грн. – з міського.

 

Триває асфальтування доріг

31 серпня на вул. 22 Січня повністю завершили частковий капітальний ремонт дорожнього покриття. Про це повідомив керівник Департаменту міського господарства Роман Москалик.

Також посадовець зазначив, що 1 вересня розпочався поточний ремонт вул. Юрія Дрогобича. Окрім цього, тут службами КП «Дрогобичводоканал» проводиться ремонт каналізаційної системи та заміна каналізаційних колодязів. На вулиці Стрийській (біля шляхопроводу) завершують капітальний ремонт дорожнього покриття.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

Роман Ілик відвідав Дрогобич

У Дрогобичі побував заступник міністра охорони здоров’я України Роман Ілик.

Він зустрівся з медичною спільнотою, владою міста і району, журналістами для обговорення питань реформування галузі охорони здоров’я держави. Детальніше про цей візит читайте у наступному номері «ГЗ».

Фото Володимира ТУРМИСА

На фото: у кулуарах спілкуються Тарас Кучма, Роман Ілик й Олег Синютка.

 

Знову запрошує вежа ратуші

Через проведення фасадно-ремонтних робіт упродовж останнього місяця вхід та екскурсії на вежу дрогобицької ратуші були тимчасово припинені. Однак, як повідомили у Туристично-інформаційному центрі Дрогобича, з 1 вересня вхід та екскурсії на вежу ратуші офіційно відновлено.

Тепер дрогобичани та гості міста можуть знову піднятися на оглядовий майданчик Вежі та пізнати її незвідані таємниці. Проте тепер вежа ратуші виглядає по-новому після проведення низки зовнішніх фасадно-ремонтних робіт. До виконання робіт було залучено групу верхолазів, які здійснили ремонт фасаду, реставрацію та оздоблення купола вежі та даху ратуші. Також проведено часткові ремонтні роботи у дворику ратуші.

Окрім цього, завдяки спонсорському подарунку ТзОВ «Тандем», оглядовий майданчик вежі ратуші оздобили декоративними рослинами.

Замовити оглядову екскурсію та придбати вхідний квиток можна у Туристично-інформаційному центрі Дрогобича.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

Ватра зігріває серця тисяч і тисяч лемків-українців

Із нетерпінням чекають лемки кінця липня, щоб ступити на землю своїх предків. У с.Ждиня (Польща) щорічно відбувається Всесвітній фестиваль лемківської культури – лемківська Ватра. Ватра скликає «своїх дітей» – лемків – з усього світу, які зуміли зберегти свою культуру, традиції, мову й віру.

Цього року Лемківська Ватра горіла 3 дні. Це була 35-а ювілейна Ватра, на яку приїхали лемки не тільки з України, Польщі, Словаччини, але й з Канади, США, Аргентини, Австралії. Увесь світ і всі народи бачать, як лемки люблять свої гори, свою землю. Усе забрали у нашого народу: землю, могили предків, наші храми та не змогли вирвати із сердець віру в Бога і любов до своєї землі.

22 липня відкрилася 35-а ювілейна Ватра за участю Блаженнійшого Патріарха Святослава. А 23-го липня о 10 год. відбулася Божественна Літургія на «ватряному полі» з нагоди відзначення 70-ліття акції Вісла. Запали в душу слова Блаженнійшого Святослава Шевчука: «Ми повинні пам’ятати про акцію Вісла, щоб прощати і запобігати».

Три дні тисячі учасників і глядачів зігрівало сонце і палаюча ватра. Сотні наметів виростали, як гриби після дощу. Три дні Ватри – це десятки концертів у виконанні колективів Польщі, України, Словаччини, Хорватії, які дарували учасникам свої пісні, танці, гумор. Наш Дрогобицький гурт «Яворина» теж щорічно дарує ватрянам лемківські пісні і жодного разу не повертається без нагороди.

Увечері відбувалися молодіжні забави: музика, танці, виступи різних молодіжних ансамблів аж до ранку.

Зачерпнувши у груди цілюще повітря Лемківщини, вклонившись рідним могилам, ми їхали додому з думкою, щоб наступного року повернутись сюди знову.

А попереду нас чекала ще одна Ватра – Всеукраїнська Ватра у Монастирську (Тернопільщина), яка відбувалася 5-6 серпня, уже у 18-й раз. Обидва дні стояла сонячна спекотна погода, що сприяла святковому настрою. Своє мистецтво дарували присутнім близько 30-и колективів з України, Польщі, Словаччини. Порадувала ватрян своїми піснями відома співачка, голова Світової фундації українських лемківських об’єднань Софія Федина.

Виступи професійних, аматорських (серед них і наш гурт «Яворина») та окремих виконавців тривали до ночі. Фантастичним був 2-годинний виступ на Ватрі хору ім. Г.Вірьовки.

Протягом років незалежно від погоди на ватряному полі звучать лемківські пісні, музика і танці. А молодь бавилася аж до ранку.

Понад 100 народних майстрів пропонували ватрянам вишиванки, рушники, національний одяг, прикраси з бісеру, дерев’яні та металеві вироби, глиняний посуд. Місцеві господині пригощали учасників Ватри у наметовому містечку традиційними лемківськими стравами.

Зустрічі з рідними, знайомими, лемківська пісня, рідна говірка, які повсюди звучали на Ватрі, переконали нас, що нас багато, і ми можемо зробити все для того, щоб не пропала наша культура, наші звичаї і щоб звучала наша пісня, наша говірка.

Надія ЖЕЛЕМ, член товариства «Лемківщина»

 

СПОРТ

Спортсмени «Медика» привезли медалі

2-3 вересня у Жовкві проходив відкритий чемпіонат Львівської області з велосипедного спорту на шосе, присвячений пам’яті заслуженого тренера України, майстра спорту Збігнева Керницького. У змаганнях взяли участь вихованці Дрогобицької СДЮСШОР «Медик».

Переможцями у груповій гонці серед молодших юнаків і серед дівчат стали наші земляки Віталій Буштин та Наталія Гайдим. Ліза Ветриченко посіла ІІ місце серед дівчат. Марія Ямельницька серед жінок виборола ІІІ місце, Василь Малинівський Василь – І місце серед чоловіків.

У змаганні ветеранів (40-50 років) колишній спортсмен школи Ігор Легуцький у груповій гонці став третім.

В індивідуальній гонці серед молодших юнаків Віталій Буштин виборов ІІ місце, серед дівчат – Наталія Гайдим – ІІІ місце, а Ліза Ветриченко – І місце.

Серед юнаків першу сходинку посів Володимир Юденко, Богдан Бориславський – третю. Серед жінок третє місце виборола Марія Ямельницька, серед чоловіків – Ярослав Паращак фінішував другим, а Віктор Строгуш – третє.

В індивідуальній гонці Ігор Легуцький здобув ІІ місце для СДЮСШОР«Медик».

Кор. «ГЗ»Создан 05 сен 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником