ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини «ГЗ» від 8 вересня 2017 р.
Медичну реформу презентував Роман Ілик

4 вересня у приміщенні Дрогобицької міської поліклініки за ініціативи міського голови Дрогобича Тараса Кучми, відбулася зустріч заступника міністра охорони здоров’я Романа Ілика з представниками медичної галузі.

Участь у зустрічі взяли також заступник міського голови Василь Качмар та начальник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба.

Тарас Кучма наголосив на важливості медичної реформи, адаптаційних процесах та створенні умов для надання якісних послуг пацієнтам. Він зазначив, що зустріч було організовано для того, щоб медичні працівники з перших уст отримали інформацію про перспективи медичної реформи.

Відтак з презентацією реформи виступив заступник міністра охорони здоров’я України Роман Ілик. Насамперед урядовець зазначив, що 72% українців підтримують медичну реформу, що є стимулом до її проведення.

За словами Романа Ілика, реформа розрахована на п’ять років, три з яких є ключовими.

У медичній галузі передбачені зміни у ключових напрямах: громадське здоров’я; страхова модель фінансування; первинна ланка; доступні ліки.

Зміниться і модель фінансування системи охорони здоров’я. У 2018 році передбачено початок змін на первинній ланці. Відтак у 2019 р. будуть зміни на вторинній ланці, а саме: впровадження оплати за надану пацієнтові медичну послугу за єдиним тарифом.

У 2020 році передбачається перехід системи охорони здоров’я на прямі оплати від Національної служби охорони здоров’я України лікарям та медичним установам усіх напрямів спеціалізації. Відтак державні гарантії оплати наданих пацієнтам медичних послуг та лікарських засобів за рахунок коштів держбюджету будуть здійснюватися за принципом «гроші ходять за пацієнтом».

До слова, Дрогобич є одним із передових міст, які вже провели низку першочергових заходів щодо реформування, а Міністерством вони проводитимуться лише у 2018 році.

Також Роман Ілик наголосив, що пільги, які вже існують у сфері медичного обслуговування, залишаються чинними та реалізуються відповідно до законів, якими вони впроваджені.

У процесі реформування планується впорядкувати перелік ліків, які є ефективними для лікування. Також заплановано вдосконалити систему закупівлі медикаментів та врегулювати цінову політику.

На урядову програму «Доступні ліки», за словами урядовця, цьогоріч державою виділено майже півмільярда гривень. Дрогобичу скеровано півтора мільйони. Наступного року планують передбачити фінансування програми на суму 1 мільярд гривень. Відтак буде збільшено перелік нозологій та асортимент безкоштовних медикаментів. Особливістю цієї програми є те, що участь аптечних закладів, пацієнта і фармацевтичного виробника у програмі є добровільною.

На завершення презентації Роман Ілик розповів про підтримку впровадження реформи Світовим банком та іншими донорами. Зокрема, за сприяння банку у Дрогобичі відкрили Міжрайонний скринінговий центр.

Заступник міського голови Василь Качмар та начальник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба поінформували заступника міністра про зміни, які впроваджуються у медичній галузі міста, а саме: переведення закладів охорони здоров’я у комунальні некомерційні підприємства, закупівля і встановлення нового обладнання за рахунок коштів меценатів, у т.ч. за підтримки МОЗу, запровадження системи електронної черги. Роман Ілик позитивно відзначив останню новацію, оскільки електронні системи сприятимуть отриманню реальних даних та показників у галузі охорони здоров’я.

Роман Ілик поспілкувався з медиками й надав відповіді на запитання.

Прес-служба міської ради

***

Технологічний прорив 

4 вересня у хірургічному корпусі Дрогобицької міської лікарні №1 відбулася презентація оновленого рентген-кабінету.

Участь у презентації взяли заступник міністра охорони здоров’я України Роман Ілик, голова ЛОДА Олег Синютка, директор Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак, міський голова Дрогобича Тарас Кучма, його заступник Василь Качмар, начальник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба, медпрацівники на чолі з керівником лікарні Володимиром Бігуняком.

Нове рентген-обладнання японської фірми «Toshiba» вартістю понад 2 млн грн. придбано в рамках програми підтримки Уряду Японії. За його допомогою результати можна отримати за лічені секунди. Обстеження не потребує застосування рентгенівської плівки, що сприяє пришвидшенню формування медичного висновку для визначення тактики лікування.

Міський голова Тарас Кучма наголосив, що поступове оновлення матеріально-технічної бази лікарень Дрогобича сприятиме формуванню довіри пацієнтів до медперсоналу та якісному обстеженню. Міський очільник подякував усім, хто долучився до закупівлі обладнання та підтримує зміни у медичній галузі Дрогобича.

Голова ЛОДА Олег Синютка подарував працівникам рентгенологічного кабінету комп’ютерне обладнання, яке дозволить архівувати базу даних, здійснювати запис на портативні інформаційні носії та оперативно передавати інформацію лікарям.

Опісля делегація посадовців відвідала центр гемодіалізу Львівської обласної клінічної лікарні на території лікарняного містечка у Дрогобичі та Міжрайонний скринінговий центр у міській лікарні №3.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

***

Знаймо наших! 

Нам нав’язували стереотипи про мудрість Хамера, Сороса й інших , тому у журналістиці з однієї публікації на другу «кочували» афоризми цих «геніїв». Зникли штампи, цензура, і прийшло усвідомлення, що у своїй Вітчизні ми маємо своїх героїв. І як приємно на душі, коли наші земляки, котрі поруч, видають «на гора» розумні ідеї, пропозиції, коментарі. Свіжий приклад; до рідного міста завітав заступник міністра охорони здоров’я України Роман Ілик. Звісно, міський голова Тарас Кучма, колега за фахом, не обминув своєю увагою цей візит, позаяк заздалегідь наш земляк долучився до важливої справи – сприяння через Світовий банк у придбанні надсучасного рентгенівського обладнання. За словами голови ОДА Олега Синютки, воно коштує стільки як вартість півшколи – однієї із п’яти новозбудованих на Львівщині.

Під час презентації рентгенкабінету приємно вразила філософська мудрість згаданих трьох керівників різних рангів. У довільній формі спілкування вони подали оптимістичний сигнал: в Україні настав період справжнього утвердження мудрої української еліти. Нам, громаді, треба їх не пересварити, і все буде гаразд…

Володимир ТУРМИС

 

 

День знань у школі №15

Традиційно 1 вересня на урочисту лінійку «Школа зустрічає нас» у ЗОШ І-ІІІ ступенів №15 зібралася вся шкільна родина. Подвір’я завдяки старанням вчителів В.М.Яворської, Ю.Я.Химин, Г.В.Геврик наповнилося патріотичним настроєм, адже цьогорічний День знань присвячено державі.

Уперше поріг школи переступили найменші школярі – 47 першокласників. Для них усе вперше: школа, перша вчителька, перші шкільні друзі, перший дзвінок. А вони такі гарні, радісні, схвильовані! На свято Першого дзвоника більшість учнів загальноосвітньої школи №15 одягнули вишиванки. Першим шкільну родину вітав директор школи Ігор Логин: «Сьогодні в багатьох сім’ях, а особливо в сім’ях першокласників, дуже зворушливий день. Сьогодні ви віддаєте в школу дитину, якій ви дали життя і яку виховували протягом шести років. Тепер вашу естафету з виховання переймають вчителі. Школа №15 чудова. Я можу говорити про це з повною впевненістю, тому що мій старший син (учасник АТО) та дочка закінчили цю школу, а сьогодні перший раз у перший клас іде мій онук Івасик. Я б хотів, щоб учні перших класів, стаючи на дорогу знань, якою їм доведеться йти протягом 11 років, почували себе впевненими. А вчителі цієї школи зроблять все можливе, щоб учні здобули повний багаж знань, потрібних їм у подальшому житті».

Отець Тарас Гарасимчук, духовний наставник нашої школи, благословив усіх присутніх і разом зі школярами та батьками промовив молитву за успішний новий навчальний рік. Зі святом учнів, вчителів та батьків вітали гості: Л.Разумна, методист відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради, М.Ваврин, голова громадської організації зв’язків українців за межами України, М.Садоха, голова міськрайонної «Просвіти».

Ведучий свята зачитав вітання з нагоди початку нового 2017-2018 навчального року та Дня знань від депутата Дрогобицької міської ради Тараса Демка.

Зі святом усіх учнів школи, а особливо першокласників, привітала класний керівник 1-А класу Любов Михайлівна Куріца та 1-Б класу Наталія Іванівна Грішна. Багато слів сказано сьогодні на адресу наших найменших друзів, багато висловлено побажань, привітань. Але й вони мали що сказати і з великою радістю виступили наші наймолодші школярі.

Для усіх першокласників учні 11 класу підготували подарунки.

Шкільне свято не обійшлося й без музичних вітань. Для нас співали Ігор Левицький та Святослав Куріца. І нарешті такий довгожданний, такий очікуваний перший дзвінок, який покликав усю шкільну родину на перший урок. Перший дзвінок дали учень 11 класу Віталій Андренко та першокласниця Юлія Гриців, а в небо під оплески шкільної родини полетів символічний шкільний синьо-жовтий дзвінок, який покликав усіх на перший урок.

Це День, з якого починається шлях у майбутнє для кожного, хто вчить та навчається. Бажаємо, щоб новий навчальний рік надав тільки приємні враження. Ніколи не зупиняйтеся на дорозі Знань – вона цікава і по-справжньому нескінченна! Попереду нові перемоги та радісні події!

Студія «Молоді пера»

Фото Андрія БІЛЕЦЬКОГО та Ігоря ЧИЖА

 

 

Добра традиція Андрія Яніва

День знань, який відзначаємо 1 вересня, з особливим нетерпінням чекають діти, що мешкають на вулиці М.Грушевського на території виборчого округу депутата Дрогобицької міської ради Андрія Яніва. За його ініціативою на дитячому майданчику у дворі будинків №№140, 142, 154, 170 щороку відбувається цікаве святкування першовересня.

Уперше таке свято Андрій Янів організував ще в 1998 році, і воно стало традиційним. Тож не дивно, що тодішні дітлахи-конкурсанти тепер приводять на ігровий майданчик вже своїх малюків…

Три години двір на вул. М.Грушевського нагадував гамірний мурашник, адже у різних місцях помічники депутата та веселі аніматори проводили змагання, ігри, конкурси та розваги. За найменших активно уболівали їхні батьки.

Дітлахи малювали на асфальті, визначали найсильніших у турнірах з шашок та шахів, жонглювали м’ячем, закидали м’яча у баскетбольний кошик, змагалися в естафетах, стрибали зі скакалками, розповідали вірші, співали пісні, танцювали… За це найактивніші з них отримували призи від організаторів дійства.

Як і належить у День знань, учасникам свята дарували те, що знадобиться їм у навчанні: зошити, альбоми, ручки, кольорові олівці, фломастери, фарби тощо. Переможці спортивних конкурсів отримали від Андрія Яніва м’ячі, грамоти і подарунки. Традиційно не обійшлося і без солодощів.

- Андрію Євстаховичу, як настрій? – цікавлюся у депутата, якого наче мурашки оточили дітлахи.

- Настрій – чудовий. Гарна погода. Дуже радий бачити на святі велику кількість дітей. Їх сьогодні – понад 150. І хоч це не рекорд, оскільки одного року на свято прийшло аж 250 дітлахів, мені надзвичайно приємно бачити їхні усміхнені обличчя.

- Неподалік від дитячого майданчика триває асфальтування дороги. Це теж ваша турбота?

- Поступово асфальтуємо внутрішньоквартальні дороги мікрорайону. Роботи проводяться за кошти міського бюджету на виконання моїх депутатських запитів. Торік відремонтовано територію біля будинків №№ 72,74,76 на вул. М.Грушевського, цьогоріч – біля будинку №142 та сусідніх, наступного року дійде черга й до інших. Працюємо за планом. Він складений за наказами виборців.

- До вас постійно підходять люди і щось говорять. Що саме?

- Дають завдання, підказують, радять, що ще потрібно зробити. Мова про відновлення проводового радіо, ремонт каналізації, асфальтування дороги, вивезення сміття, встановлення гойдалок, лавок тощо. Словом, є над чим працювати, - зауважив депутат.

А доки тривало святкове дійство, автор цих рядків вирішив поспілкувався з дорослими, які захоплено спостерігали за іграми та конкурсами, аплодували спритним і талановитим дітлахам. І я почув такі коментарі.

Любов Каравайцева, голова ОСББ: - Депутат Андрій Янів – наш рятівник. Він допомагає розв’язувати усі проблеми округу. Сьогодні до мене підійшла знайома, що мешкає на протилежному боці вулиці М.Грушевського, і каже: «Маєте такого файного депутата! І День знань дітям робить, і на Свято Миколая допомагає, і дороги асфальтує. Нам би його хоч на одну каденцію…» А я їй: «Ні, ми його нікому не віддамо!»

Отець Богдан Піддубний: - Таке свято у День знань допомагає діточкам легше сприйняти початок навчального року. Якщо запитати дітей із нашого двору, з чим їм асоціюється перше вересня, вони насамперед згадують про це дійство, а вже потім про шкільну лінійку. Це такий собі відпочинковий старт навчання у школі. А погляньте, скільки дорослих прийшло подивитися на ігри і конкурси, як діти радіють перемогам і призам! Ми вдячні панові Яніву за гарний настрій і позитивні емоції у теперішній непростий час.

Тетяна Савчин, вчитель СШ №16: - Дякуємо депутатові Андрію Яніву за чудове щорічне свято для дітей, за його турботу про мешканців. Учні і вчителі нашої школи не забудуть поїздку Шевченківськими місцями, організовану Андрієм Євстахійовичем. Думаю, якби кожен депутат так працював у себе на виборчому окрузі, наше місто швидше змінило б своє обличчя.

Ірина Хлонь, мешканка мікрорайону: - Щиро дякую нашому депутатові Андрію Яніву за прекрасне свято для діток, якого вони чекають усе літо. Дуже вдячні за конкурси, подарунки, за щире серце. Словом, за те, що він робить для нас...

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

І знову сказ!

Днями у Дрогобичі на вул. Зварицькій знайшли мертву лисицю, яка при обстежені виявилася хворою на цю небезпечну для людей хворобу 

З цього приводу 6 вересня відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Дрогобицькій міській раді, на якій обговорювалося питання щодо захворювання на сказ у знайденої лисиці. Затверджено план заходів локалізації та ліквідації осередку сказу.

Спеціалістами управління Держпродспоживслужби у Дрогобичі та Дрогобицької міської держаної лікарні ветмедицини проведено розслідування цього випадку. Проведено дезінфекцію на місці загибелі лисиці, антирабічні щеплення домашніх тварин тощо.

Сказ або гідрофобія (водобоязнь) – гостра особливо  небезпечна інфекційна хвороба, яка характеризується ураженням центральної нервової системи і закінчується смертю. Хвороба викликається вірусом, стійким до заморожування та висушування. Джерелом інфекції для людини є теплокровні тварини, найчастіше лисиці, собаки (особливо безпритульні), коти, вовки, кажани, єноти, куниці, які виділяють вірус, головним чином зі слиною. Людина заражається під час укусу або потрапляння слини хворої тварини на пошкоджену шкіру або слизові оболонки. Зараження можливе також через предмети, забруднені слиною хворих тварин. Відомі випадки коли людина захворіла внаслідок того, що тримала в руках  ланцюг,  на якому  залишилася слина хворої на сказ собаки.

Як розпізнати хвору на сказ тварину? Головна ознака – зміна поведінки. Дикі тварини втрачають обережність, з’являються в населених пунктах, місцях випасу та утримання худоби, нападають на людей та тварин. Домашні тварини не приймають звичайної їжі, стають неспокійними, через декілька днів – агресивними. Часто (внаслідок утрудненого ковтання ) з рота тече слина. Буйний період триває кілька днів, після чого розвивається параліч і смерть.

Пам’ятайте!

- при укусах домашніми тваринами, для встановлення за ними ветеринарного спостереження слід з’ясувати прізвище та адресу власника тварини. Собаку чи кішку не вбивати, а по – можливості, доставити у ветлікарню;

- при укусі чи ослиненні дикими тваринами - якомога швидше звернутися до лікаря і пройти повний курс щеплення;

- рану промити протічною водою з милом, накласти асептичну пов’язку і негайно звернутися до лікаря.

Якщо людина захворіла на сказ, врятувати її вже неможливо. Єдиний спосіб порятунку – своєчасна вакцинація, яка захистить вас від захворювання та врятує вам життя.

Андрій ЛАСКА, начальник Дрогобицької МДЛВМ

 

 

Військовий цвинтар упорядковують

31 серпня на запрошення сільського голови с.Верхні Гаї Володимира Ханаса депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний оглянув хід робіт на військовому цвинтарі вояків, полеглих під час Першої світової війни.

Кладовище упорядковують за кошти обласного бюджету. Роботи проводить КП Львівської облради «Доля».

Відкриття кладовища заплановане на жовтень 2017 року. Після цього меморіал буде внесений до туристичних маршрутів Дрогобиччини.

Нагадаємо, біля Верхніх Гаїв у 1914 році точилися запеклі бої між австро-угорськими і російськими військами. У 1916-му тіла майже 280 військових, переважно австрійців, могили який віднайшли навколо населеного пункту, селяни перепоховали на єдиному військовому цвинтарі. Його облаштування зараз підходить до завершення.

Кор. «ГЗ»

 

Сакварелідзе збирає команду

5 вересня у Народному домі ім. І.Франка зустрівся з дрогобичанами Давид Сакварелідзе, один із лідерів «Руху Нових Сил Михайла Саакашвілі».

Давид Сакварелідзе коротко розповів про запрошення команди грузинських реформаторів до України після Революції Гідності, його роботу на посаді заступника Генерального прокурора та в прокуратурі Одеської області, проаналізував політичну ситуацію в Україні.

Політик зазначив, що і він, і Михайло Саакашвілі прийняли українське громадянство, тому є небайдужими до долі цієї країни. Тому, щоб насправді реформувати державу, вони створили політичну силу «Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі», яка планує взяти участь у парламентських виборах. Зараз триває процес її становлення. Промовець додав, що у кожного політика є вибір, на які сторінки потрапити: списків мільярдерів журналу «Форбс» чи підручника історії. Їхня команда прагне увійти в історію як люди, що змінили країну.

Відповідаючи на репліку присутніх про те, що Україна значно більша від Грузії, політик відповів: «Яка різниця між малим і великим велосипедом? У розмірі коліс. А принцип роботи – той самий».

Також Давид Сакварелідзе ознайомив не надто численну аудиторію дрогобичан із Планом змін у країні від команди Саакашвілі. Йдеться про 5 сесійних парламентських тижнів, за які треба прийняти низку доленосних законів, що повністю змінять країну.

Наприкінці зустрічі гість Дрогобича запросив присутніх на зустріч Михайла Саакашвілі на кордоні з Польщею у Краковці 10 вересня, а також відповів на запитання присутніх.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

 

Алкоголь дорожчає

Від 9 вересня набирає чинності постанова Кабміну від 09.08.2017 №634 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв», якою підвищено ціни на окремі види алкогольних напоїв.

1. Мінімальна роздрібна ціна за:

- пляшку горілки 0,5 літра з вмістом спирту 40% становить 79,55 грн.;

- пляшку віскі 0,5 л (40%) – 159,80 грн.;

- пляшку коньяку три зірочки 0,5 л (40%) – 119,46 грн.;

- пляшку коньяку п’ять зірочок 0,5 л (40%) – 138,52 грн.

2. Мінімальна роздрібна на вина та вермути за:

- пляшку вина виноградного натурального 0,75 л – 39,64 грн.;

- пляшку вина виноградного натурального з доданням спирту 0,75 л – 48,21 грн.;

- вин ігристих 0,7 л або 0,75 л – 79,19 грн.

Крім того, відповідно до УКТЗЕД код 2204 10 – це «вина ігристі», мінімальна роздрібна ціна вин у скляній тарі місткістю 0,7 літра або 0,75 літра з 9 вересня становитиме 79,19 грн.

Дрогобицька ОДПІ

 

Із надією на співпрацю

Днями до КНП «Дрогобицький міський пологовий будинок» ДМР відома на теренах Львівщини волонтер Леся Цибак.

Пані Леся знана своєю шляхетністю, самовідданою працею в благодійному фонді «Нова Країна» (Львові). Волонтерка зініціювала зустріч адміністрації пологового будинку із благодійниками-італійцями, які провели величезну роботу в Сербії і Греції, Сирії та Румунії.

Президент Фонду «Speranza-Hopefor Children» Гаетано Typіні зі своїми колегами обійшли майже всі приміщення установи, оглянули апаратуру, поспілкувалися з персоналом і породіллями.

Після короткого обговорення меценати визначилися з можливим обсягом допомоги.

Знаючи можливості цієї благодійної організації, запал та бажання їхніх працівників-волонтерів у допомозі потребуючим, ми сподіваємося, що наприкінці року до КНП «Дрогобицький міський пологовий будинок» прибуде такий потрібний роділлям та новонародженим вантаж із Італії.

Володимир ШТОГРИН, директор – головний лікар КНП ДМПБ ДМР

 

 

ПРО ФУТБОЛ

У першості Львівщини з футболу у ІІ лізі відбулися матчі 16 туру.

Третього вересня «Галичина» мала приймати команду «Захід» (Солонка). Однак гості на гру до Дрогобича не приїхали, тож наша команда здобула технічну перемогу з рахунком 3:0.

Зараз дрогобичани посідають ІІ місце у турнірній таблиці, маючи 32 очки. У змаганні юнацьких складів наша команда – на першій сходинці – 40 очок.

Тепер дрогобичани вирушають у Гніздичів на гру з "Кохавинкою" 10 вересня. Останній матч групового етапу «Галичина» проведе вдома з «Карпатами» (Старе Село) 17 вересня. Відтак кращі команди груп «А» та «Б» розіграють нагороди у фінальній пульці.

Ярослав ГРИЦИК

 

 

І від влади, і від громади залежить, чи вдасться остаточно прибрати стихійну торгівлю з вулиці Ковальської

У вівторок, 5 вересня, у Дрогобичі на вулиці Ковальській спільними зусиллями представників відділу економіки виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, працівників поліції та муніципальної варти було проведено рейд щодо вивільнення вулиці від стихійної торгівлі.

Під час рейду торгівцям вкотре було запропоновано перейти у місця, відведені для торгівлі: критий ринок, молочний ринок, майданчики на вулицях М.Грушевського та Володимира Великого.

Після того, як поліції та «Муніципальній варті» вдалося очистити перехрестя вулиць Шолом-Алейхема та Ковальської від стихійної торгівлі, частина торговців організували пікет на вулицях Лесі Українки та Івана Мазепи. Присутні активісти, які виступають проти стихійної торгівлі на вулиці Ковальській, вдало зауважили, що до стихійних пікетувальників долучилися особи, які називають себе громадськими активістами і беруть активну участь у всіх можливих пікетах. Та захід тривав недовго, оскільки дії стихійних торговців засудили як водії автотранспорту, так і перехожі . Варто зазначити, що оперативно спрацювала поліція, яка запобігла заторам автотранспорту.

Завершився спільний рейд роз’яснювальними бесідами з торгівцями. У другій половині дня на частині вулиці Ковальської, на перехресті вул. Ковальської – вул. Шолом-Алейхема, а також на території біля фонтану було помітно поодиноких торгівців, які й далі продовжували свою щоденну справу.

Нагадаємо, 13 серпня 2016 року на вулиці Ковальській розпочали ремонті роботи, які мали завершитися її повною ревіталізацією. Передбачалося, що оновлену вулицю відкриють  до 926-ї річниці Дрогобича. Оскільки її включили до переліку пішохідних, то, окрім зони відпочинку, на цій вулиці мали відбуватися тематичні ярмарки та атракції. Однак із запланованих робіт вдалося виконати лише частину, оскільки гуманні заходи (створення альтернативних місць торгівлі, проведення інформаційних кампаній, притягнення до адміністративної відповідальності) боротьби зі стихійною торгівлею не дали жодного результату.

На вулиці Ковальскій ще залишається облаштувати клумби, лавки. Необхідно відновити частину бордюрів, помітно пошкоджених стихійними торгівцями за період 2016 року.

Понад те, аналізуючи ситуацію на вулиці Ковальській, очевидно, що стихійну торгівлю провадять мешканці навколишніх сіл, які не сплачують жодного офіційного податку. Після себе вони залишають численні купи сміття, глини та відходів городини. А найбільшою небезпекою є тотальне недотримання санітарних норм, яке відбивається на здоров’ї покупців.

Невдоволені таким ставленням до найстарішої вулиці Дрогобича й мешканці міста, які висловлюють своє обурення у коментарях у соціальних мережах та зверненнях на адресу влади міста. Проти стихійної торгівлі виступають і торгівці, які сумлінно сплачують податки та реалізовують свою продукцію як у приміщенні ринку «Молочний рай», так і на овочевому ринку. Тому однією з підстав рейду була позиція мешканців Дрогобича, зокрема його центральної частини, побажання молоді, які виступають за те, щоб вулиця Ковальська набула вигляду пішохідної зони.

Та основною причиною вивільнення вулиці Ковальської від стихійної торгівлі стало рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 15 червня 2017 року «Про облаштування благоустрою прилеглої території перехрестя вулиць Ковальської та Шолом-Алейхема зі встановленням скульптури «Воїну – учаснику АТО», яке прийняте на підставі прохання Союзу ветеранів АТО. Тож можна висловити впевненість, що за умови активної підтримки громади розпочату справу все ж таки вдасться довести до завершення, і невдовзі дрогобичани отримають сучасну пішохідну зону на одній із найстарших вулиць міста.

Прес-служба міської ради

 

 

«Захід-Агро МХП» вітає першокласників

Першого вересня для всіх школярів України пролунав дзвінок, який сповістив про початок нового навчального року.

З самого ранку вулиці сіл та міст заполонили вишиванки школярів та батьків, які вже традиційно одягають на святкування Дня знань. Початок навчального року важливий для кожного учня, але по-справжньому хвилюючим він став для першокласників, які починають чи не найважливіший етап свого життя.

Розуміючи всю урочистість події, підтримати та привітати маленьких школярів прийшли представники ТОВ «Захід-Агро МХП», які вручили кожному першокласнику повний набір канцтоварів для успішного початку навчання. З такими подарунками підприємство завітало до всіх шкіл, у місцевості яких орендує землю.

«Дорогі батьки, учні та гості школи, сьогодні важливий день для кожного з нас і я радий бути присутнім тут та вітати всіх зі Святом першого дзвоника. Насамперед з цим днем хочу привітати першокласників та побажати їм непідробного бажання навчатися, прагнення рухатись вперед і крапельку терпіння. Особливий день і для випускників, адже для них це буде останній шкільний рік, тому насолоджуйтесь кожним днем тут, в місці, яке пізніше називатимете своїм домом, де б не були.

Дорогі наші вчителі, ми вдячні вам за наших дітей, за те, що ви не тільки навчаєте їх, але й підтримуєте та спрямовуєте правильним шляхом, за те, що в кожного з них вкладаєте частинку себе, що допомагаєте формувати нове покоління українців», - з таким вітальним словом виступив представник компанії Володимир Баб’як.

Подякував за підтримку та привітав усіх присутніх і директор Вороблевицької ЗОШ І-ІІІ ст. Михайло Бунь. Після виконання Державного Гімну України першокласники пішли на перший урок, а інші школярі – готуватися до наступного навчального дня.

Соломія ОЛЕКСІВСоздан 08 сен 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником