ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини «ГЗ» від 14 вересня 2017 р.

Дрогобич готується до свята

21 вересня 2017 року Дрогобичу виповниться 926 років від Дня заснування. З цього приводу 7 вересня у Світлиці ратуші під головуванням міського голови Тараса Кучми спільно із заступником міського голови Василем Качмарем відбулося перше засідання організаційного комітету.

Участь також взяли керівники структурних підрозділів міської ради, представників поліції, громадськості та ЗМІ. Присутніми було запропоновано низку заходів та ідей, які включать до програми святкування Дня міста.

За попередньою згодою учасників оргкомітету, заходи будуть проводитися кілька днів – з 18 до 25 вересня. Відтак передбачається проведення спортивних змагань та марафонів, молодіжних виступів, виставок, конкурсів та інших атракцій. Уже традиційно до організації Дня міста, як і інших загальноміських свят, долучатимуть молодь.

«Ми повинні максимально залучити до святкування Дня міста молодь, адже саме для них ми будуємо нове місто та розвиваємо Дрогобич», - наголосив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Від 18 вересня у школах проводитимуться тематичні виховні години, конкурси на тему «Я – дрогобичанин», «Дрогобич – місто моєї мрії» та квести на знання історії Дрогобича.

У День міста, 21 вересня, зранку у храмах відбудуться святкові літургії. Урочистості та святковий концерт розпочнуться о 16:00. Сповіщатимуть дрогобичан про початок урочистого концерту сурмачі. Святкування Дня міста планують завершити вечірньою концертною програмою.

Оскільки історія Дрогобича тісно пов’язана з видобуванням солі, цього року знову планується популяризувати вироби із солі та продемонструвати дрогобичанам і гостям міста спосіб її видобування. Також плануються показові виступи з гончарства.

До охорони правопорядку під час святкувань залучать поліцію та «Муніципальну варту». У посиленому режимі працюватимуть медичні заклади міста.

Загалом, святковими заходами планується охопити центральну частину та спальні райони Дрогобича.

***

8 вересня у світлиці ратуші відбулася робоча зустріч представників громадських об’єднань Дрогобича щодо відзначення Дня міста. Ініціював цю зустріч заступник міського голови Дрогобича Василь Качмар.

Відповідальних за організацію Дня міста працівники підрозділів міської ради повідомили про заплановані заходи, що напрацьовані оргкомітетом.

Представники громадських об’єднань повідомили, що готові долучитися велопробігом, велоекскурсією, майстер-класами. Молодіжні організації можуть провести низку заходів із залученням дітей. Можливо, вдасться організувати пластове містечко.

***

У День міста, 21 вересня, філії музею «Дрогобиччина» працюватимуть з 9:00 до 21:00. Щогодини для дрогобичан та гостей заплановані екскурсії. Вхід у музей цього дня безкоштовний. Відповідне рішення прийнято з метою популяризації історично-культурної спадщини древнього Дрогобича. Про це повідомила керівник музею Алла Гладун.

Прес-служба міської ради

 

 

Стихійним торгівцям пропонують місця на ринку

На вулиці Ковальській у Дрогобичі тривають рейди для боротьби зі стихійною торгівлею.

Ситуація переважно виглядає так: доки триває рейд, торгівці не розкладають своєї продукції. Коли «Муніципальна варта», поліція та представники відділу економіки залишають вулицю, на ній активізується стихійна торгівля. Понад те, за результатами рейду 7 вересня, за словами представників відділу економіки, групою осіб з числа торгівців вчинено провокаційні дії на противагу вимог уповноважених осіб не розгортати торгівлі. Ці ж особи-поручники закликали інших охочих торгувати на вул. Ковальській, чинити опір правоохоронцям та муніципалам.

Міський голова Тарас Кучма провів з цього приводу нараду. Участь у ній взяли представники поліції, муніципальної варти, керівники відділу економіки та КП «Дрогобицький ринок».

Під час наради повідомили, що на території овочевого ринку та ринку «Молочний рай» є достатньо вільних місць для переміщення людей з крамом з вулиці Ковальської: 40 – для торгівлі молочними продуктами та 80 – для торгівлі овочами і фруктами. Також було озвучено, що під час рейдів з’ясувалося, що на вулиці Ковальській провадять незаконну торгівлю особи, які мають офіційні місця на овочевому ринку.

Відтак міський голова дав низку доручень керівникам відділу економіки та ринку зважити на ці факти і вжити всіх заходів щодо повернення цих осіб усередину ринку. Також міський голова вказав представникам поліції на низку недопрацювань, які слід усунути.

На завершення наради присутні обговорили питання конфіскації вилученого у стихійних торгівців краму.

Оскільки під час рейдів власники як молочної продукції, так і ті, хто торгує овочами і фруктами, не надають жодних підтверджуючих документів про її якість, ця продукція підлягає вилученню. Після вилучення продукція підлягає збереженню, тому керівник КП «Дрогобицький ринок» Володимир Білоган запевнив, що для цього є відповідно облаштоване місце на території центрального ринку.

Тож поліція має усі законні підстави для вилучення продукції у тих осіб, які прагнуть продовжувати стихійну торгівлю і чинять непокору уповноваженим особам.

***

8 вересня проблему боротьби зі стихійними торгівцями обговорили під час зустрічі з підприємцями Дрогобича.

Зустріч відбулася за участю підприємців, керівника відділу економіки Володимира Ліснянського та інспектора з благоустрою Людмили Ільченко.

Підприємцям вручили пам’ятки з вимогами щодо впорядкування територій підприємств, установ та організацій міста.

Також було обговорено ситуацію зі стихійною торгівлею на вулиці Ковальській. Підприємці вкрай негативно ставляться до того, що найдревнішу вулицю міста перетворили на суцільний базар, після якого залишаються купи сміття. Особливо вчинками стихійних торгівців обурене керівництво ТЦ «Прометей», навколо якого ведеться несанкціонована торгівля. Також підприємці запропонували низку заходів щодо очищення вулиці від стихійної торгівлі.

На завершення зустрічі підприємців закликали дотримуватися вимог благоустрою, а також повідомляти про факти і сприяти протидії несанкціонованої торгівлі у Дрогобичі.

Нагадаємо, на вулиці Ковальській тривають рейди, спрямовані на впорядкування торгівлі у центральній частині міста.

Прес-служба міської ради

 

 

На прийомі у мера – українські й польські студенти

11 вересня у Світлиці ратуші міський голова Дрогобича Тарас Кучма зустрівся з польськими школярами та учителями, які перебувають у Дрогобичі в межах програми учнівського обміну між українським Дрогобичем та польською Гдинею.

Присутніми на зустрічі були також учні Дрогобицького ліцею, які і беруть участь у програмі-обміні.

Наприкінці весни учні Дрогобицького ліцею більше тижня перебували у Гдині, відвідуючи уроки та пізнаючи культуру. Нині польські школярі приїхали до Дрогобича, щоб ознайомитися з освітньою системою роботи з обдарованими дітьми України, а також її побутом та традиціями.

Директор Дрогобицького педагогічного ліцею Ольга Заяць, представляючи візитерам міського голову Тараса Кучму, зазначила, що теперішній очільник Дрогобича – це людина, яка займається не лише господаркою міста, а й долею обдарованих дітей, всіляко підтримуючи навчальні заклади міста, зокрема педагогічний ліцей. Також директор зазначила, що батьки польських учнів спершу боялися відпускати своїх дітей в Україну, посилаючись на політичну ситуацію та воєнні дії на Сході України.

Відтак під час обговорення політичної ситуації в країні Тарас Кучма висловив сподівання на спільне майбутнє як і для України, так Польщі.

«Я дуже сподіваюсь, що усіх нас очікує спільне майбутнє, оскільки ми всі живемо в одному будинку – Європі, а з поляками ми живемо ще й в одній кімнаті, оскільки так склалось історично, що впродовж сотні років в Україні, а в Західному регіоні зокрема, гармонійно поєднана синергія трьох культур – української, польської та єврейської», - резюмував міський очільник.

Також міський голова розповів гостям цікаві історичні факти про Дрогобич, наприклад, що станом на 1924 рік у Дрогобичі було зафіксовано більшу кількість автомобілів марки «Mercedes», аніж у цілій Німеччині – країні-виробнику.

Наприкінці зустрічі Тарас Кучма відповів на запитання учнів та вчителів обох країн. Відтак школярі, зробивши спільне фото з міським головою Дрогобича, оглянули краєвиди, піднявшись на вежу ратуші.

Прес-служба міської ради

 

 

Позивачеві у справі гімназії відмовлено

У відділі освіти Дрогобицької міської ради повідомили, що у провадженні Дрогобицького міськрайонного суду є справи за позовами вчителів Дрогобицької гімназії ім. Б.Лепкого до Дрогобицької гімназії, відділу освіти та третьої особи – Дрогобицької міської ради, про поновлення умов оплати праці та стягнення різниці у заробітній платі.

Позивні вимоги зводилися до:

- визнання незаконними дії Дрогобицької гімназії ім. Б.Лепкого Дрогобицької міської ради Львівської області та відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради щодо зменшення розміру заробітної плати вчителів Дрогобицької гімназії ім. Б. Лепкого внаслідок зменшення розміру надбавки за престижність праці педагогічних працівників;

- поновлення з моменту постановлення рішення у справі вчителям Дрогобицької гімназії ім. Б. Лепкого попередніх умов праці в частині розміру надбавки за престижність праці педагогічних працівників;

- стягнення з відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради на користі» вчителів Дрогобицької гімназії ім. Б.Лепкого різницю між заробітною платою, яку вони отримували до 1.09.2016р. та після її зменшення внаслідок зміни розміру надбавки за престижність праці педагогічних працівників з 1.09.2016р. до дати прийняття рішення у справі.

Також у відділі освіти повідомили, що рішенням Дрогобицького міськрайонного сулу Львівської області від 31.08.2017р. у справі № 442/1921/17 за позовом Галини Ярославівни Соневицької до Дрогобицької гімназії, відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради, третя особа Дрогобицька міська рада про поновлення умов оплати праці та стягнення різниці у заробітній платі у озонних вимогах позивача відмовлено в повному обсязі.

Відповідне рішення ухвалив суддя Дрогобицького міськрайонного сулу Львівської області А.Хомик.

«У задоволенні позову Галини Ярославівни Соневицької до Дрогобицької гімназії імені Богдана Лепкого, відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради, третіх осіб – Дрогобицької міської ради, Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України про поновлення умов оплати праці та стягнення різниці у заробітній платі – відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Львівської області, протягом десяти днів з дня його проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області», - йдеться у заключній частині рішення суду.

Прес-служба міської ради

 

 

ДЕ ДОБРІ ДІЛА – ТАМ АВТОРИТЕТ

Заходячи на територію Дрогобицької міської дитячої лікарні, зауважуєш, що тут є господар. Газони рівненькі, підстрижені, на клумбі, завдовжки до 50 метрів, від весни до пізньої осені цвітуть квіти: айстри, чорнобривці, майори, пеларгонія, нарциси тощо. Лавочки для відпочинку батьків та дітей гарно пофарбовані, поруч створюють тінь у літню спеку цілий рядок ялинок.

Директор – головний лікар Оксана Миколаївна Стебельська задоволена роботою господарської служби, яку очолює Роман Ладанай: «До Дня незалежності України добре потрудились наші господарники – провели ямковий ремонт під’їзної дороги навколо лікарні. Відремонтовано 800 кв. м. асфальтового покриття, на що використано близько 15 тонн вторинної асфальтосуміші». У цій справі лікарня відчула допомогу директора департаменту комунального господарства Р.Москалика, адже весь матеріал для ремонту дороги був доставлений працівниками його служби.

Також одним з досягнень нової адміністрації лікарні є перемога в обласному конкурсі мікро проектів, що дало можливість замінити 79 вікон за кошти Львівської обласної і Дрогобицької міської рад. Основні роботи з виготовлення та встановлення вікон виконало підприємство «Термопласт Плюс» селища Меденичі, а працівники лікарні допомогли професіоналам,  демонтувавши усі старі вікна. Цієї зими діткам, які будуть лікуватись, буде набагато тепліше. Адже встановлені вікна відповідають останнім вимогам часу: це чотирикамерні конструкції з двокамерним склопакетом.

Слід згадати про ще одну подію для дитячої установи. На задньому дворі лікарні протягом 20 років пустувало майже 40 соток землі. Новий завгосп Р.Ладанай, який почав працювати з липня 2016 року, на нараді у жовтні минулого року запропонував посадити на цій ділянці сад. Більшість працівників установи поставились до цієї ініціативи скептично: «А звідки взяти кошти для цих робіт?» Але у хорошого господарника слово не розходиться з ділом. Працівники господарської служби під керівництвом завгоспа посадили «дички» – 30 груш, 20 яблунь, 10 аличі і прищепили навесні гілки сортових дерев.  Знайшов завгосп благодійників і закупили 60 готових щеп яблунь, груш, вишень, черешень. Всі дерева гарно прижились. Правда, не всі добрі справи даються легко. «Погані люди» зауважили, що тут можна «поживитися» і вкрали понад 20 щеп плодових дерев, не думаючи, що сад колись принесе радість дітям, допоможе хворим підтримати здоров’я соками або свіжими фруктами.

Головний лікар Оксана Стебельська показує останні добрі справи, які зроблені в дитячій лікарні: ремонт у приймальному покої, маніпуляційному кабінеті, капітальний ремонт системи теплопостачання лікарні до зими тощо. І ще багато дрібних справ на перелічення яких потрібен час. Це добре, коли за роботу беруться люди небайдужі, ініціативні, які хочуть нести добро іншим, дарують частку тепла свого серця.

Б.БОЛОЗІВСЬКИЙ

 

 

Польсько-словацька співпраця для дрогобицьких освітян

Зміни в Україну все-таки чимчикують! Навіть довгоочікувана шкільна реформа неоковирно гряде «важким кроком». Та, щоб сі переміни здійснились вдало не лише на папері, а й на практиці – потрібно перейняти чийсь досвід. Тягарем свого «власного набутого» з дрогобичанами раді ділитись, як завжди, західні сусіди.

25 липня до міста Котермака завітала делегація вчителів з Польщі та Словаччини. Представники тамтешніх середніх навчальних закладів охоче відгукнулась на заклик п.Михайла Кравця та о.Івана Паньківа до співпраці з Дрогобицькою ЗОШ №10. Очолив делегацію ініціатор польсько-української дружби – війт ґміни Мейсце-П’ястове Марек Клара. До речі, війт Марек – людина небайдужа. Сей Божий чоловік прагне на власних теренах розвіяти якомога більше міфів про Калиновий край, власне, з якого й походить родом.

Гості передовсім навідалися з сердешним візитом до міської ради. На прийомі у Тараса Кучми делегація пробула більше години. Там вчителі обсудили усі переваги й недоліки сучасної української освіти, а слуги народу довго бесідували про перспективи спільного розвитку. Марек Клара зазначив, що партнерство з таким великим містом, як Дрогобич – це новий крок у братерських стосунках українців та поляків. У кінці зустрічі сторони обмінялись презентами та запрошеннями для подальшого обміну досвідом. Після чого польсько-словацькі представники завітали у святе-святих міської Ратуші – сесійну залу.

З приміщення Дрогобицької міськради депутація перекочувала на вулицю Є.Коновальця, до ЗОШ №10. Там же відбулась презентація загальноосвітнього закладу, який провела заступник директора. Освітяни покрасувались здобутками та розповіли про набутий міжнародний досвід співпраці. Після ретельного огляду, гості здивувались хорошому стану школи (таким чином розвіявся черговий міф, який породила війна на сході). Крім того, делегатів дуже втішили веселі різнокольорові стіни навчального закладу.

День закінчився спільним вечірнім пікніком, де за спільною мискою рибної юшки, яку в нашому народі величають «ухою», ті, на чиїх плечах стоїть школа, обговорили своє майбутнє у неформальній обстановці.

Іларіон ПАНЬКІВ

 

 

Чому такі важкі шкільні знання?

Минулого тижня допомагав доньці – п’ятикласниці Дрогобицької СШ №16 – вранці нести рюкзак до школи. Ноша виявилася дуже важкою. Тож увечері вирішив зважити шкільний рюкзак з книгами і приладдям. Його вага шокувала: 5 кг 200 грамів! І це при вазі дитини 29,8 кг!

В Інтернеті знайшов нормативи ваги шкільного портфеля. Переконався, що навіть максимально допустимі норми порушені. Чому діти мають тягати таку важку ношу до школи, з кабінету в кабінет і додому? Як із цим боротися?

На думку лікарів, багато хворіб хребта (однією з найпоширеніших є сколіоз!) школярі отримують уже в початкових класах. Причини – неправильне носіння портфелів та їхня непосильна вага... Учені встановили: вага наповненого шкільного портфеля не має перевищувати 10-15% ваги дитини (при цьому порожній ранець повинен важити не більше 1 кг). Тож контролюйте рюкзак свого малюка! А норми такі:

- вага дитини – 30 кг, вага рюкзака зі шкільним приладдям – 3 кг (максимально допустима вага – 4,5 кг);

- вага дитини – 35 кг., вага рюкзака зі шкільним приладдям – 3,5 кг (максимально допустима вага – 5,25 кг);

- вага дитини – 40 кг, вага рюкзака зі шкільним приладдям – 4 кг (максимально допустима вага – 6 кг).

Що можна зробити в цьому випадку? Якщо вага рюкзака дитини перевищує максимально допустиму норму, є кілька можливих варіантів це виправити. Ось декілька порад, якими діляться батьки школярів у соціальних мережах. Спробуйте підібрати найбільш вдалий варіант саме для вас.

Подивіться, можливо, певні підручники можна залишити вдома (наприклад, заплановано диктант з української мови або контрольну з математики – тоді книга не знадобиться).

Нехай дитина спробує домовитися з сусідом по парті (або самі поговоріть з його батьками) – носити книги за чергою: половину – один учень, половину – інший.

Домовся з учителем залишати підручники, якими діти користуються рідко, у класі.

Придбайте або візьміть у бібліотеці (якщо є така можливість) другий комплект підручників. Тоді перший можна буде залишати удома для виконання домашнього завдання, а другим дитина користуватиметься в школі (рюкзак стане значно легшим, адже у ньому будуть тільки зошити, пенал, інше легке приладдя). Але це, мабуть, за умови, що діти займаються в одному кабінеті.

Комп’ютерний планшет із закачаними електронними книгами – мабуть, найкраще рішення. Так вважають чимало батьків. Його вага разом із зошитами точно не перевищить норми. Та, на жаль, не у всіх школах дозволяють носити планшети. Кажуть, тому, щоб одні діти не вирізнялися від інших, щоб не відволікалися на ігри і соцмережі під час уроків, щоб не виникало проблем, якщо цю цінну річ розіб’ють чи вкрадуть тощо.

А як проблему розв’язують за кордоном? Західні видавництва підручників (передусім початкової школи) ділять обсяг річного матеріалу одного предмету на 2-3 томи – щоб носити потрібне в кожній частині навчального року. А ще у багатьох школах, особливо у США, облаштовані шафки для школярів, де вони можуть залишати речі, у т.ч. книги, які на даний момент є непотрібними. Може, цей досвід варто запозичити й нашим освітянам?

Ярослав ГРИЦИК

 

Консультує міністр юстиції

- Чи можете Ви роз’яснити, які документи мають бути в мене як у власника земельного паю сільськогосподарського призначення, і кому я маю право передавати свою землю в оренду?

Микола Стеценко


На запитання читачів відповідає міністр юстиції України Павло Петренко.

Перед тим, як підписувати договір оренди, Ви маєте переконатися, чи є у Вас документи, які підтверджують право власності на земельну діяльну. Без таких документів, Ви не зможете передати землю в оренду.

Які документи посвідчують право власності на землю?

Документи, які посвідчують право власності на земельні ділянки, можна розділити на 2 групи.

Перша. Видані власникам до 1 січня 2013 р.: державний акт на право приватної власності на землю; державний акт на право власності на землю, або ж державний акт на право власності на земельну ділянку.

Друга. Ділянки, які оформлювалися після 1 січня 2013 р.: свідоцтво про право власності на нерухоме майно чи витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

При зміні власника право власності на земельну ділянку без зміни її меж та цільового призначення також посвідчується договором купівлі-продажу або свідоцтвом про право на спадщину.

Право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державним актом на право постійного користування земельною ділянкою.

Хто може орендувати Вашу ділянку?

Другим важливим питанням договірних відносин є вибір орендаря.

Відповідно до чинного законодавства, орендарями земельних ділянок можуть бути:

- районні, обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, Рада міністрів Автономної Республіки Крим та Кабінет Міністрів України в межах повноважень, визначених законом;

- сільські, селищні, міські, районні та обласні ради, Верховна Рада Автономної Республіки Крим у межах повноважень, визначених законом;

- громадяни і юридичні особи України, іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи, міжнародні об’єднання та організації, а також іноземні держави.

Між власником та орендарем має бути укладений письмовий договір оренди землі сільськогосподарського призначення. Цей документ обов’язково підлягає державній реєстрації. 

 

 

До світла!

В Унятичах електрифіковано основні вулиці

Цього року Унятицька сільська рада виграла в обласному конкурсі мікропроектів із вуличного освітлення. Відтак було виділено 273 тис.грн. з обласного бюджету та 150 тис.грн. – з місцевого. Ці кошти були скеровані на рахунок департаменту ЖКГ ЛОДА, який в стислі терміни провів освітлення всіх основних вулиць.

На храмове свято Преображення Господнього в Унятичах засяяло світло. У храмі було проведено велике Богослужіння отцем Мирославом та семи сусідніми священиками. Було понад сто гостей та жителів села.

Громада с.Унятичі висловлює щиру подяку першому віце-прем’єру України Степану Кубіву, вихідцям села Юрію Тустанівському та Гнату Тустанівському, голові Львівської ОДА Олегу Синютці, нашому підприємцеві Юрію Хом’яку, депутату райради Роману Бейзику, начальнику департаменту ЖКГ ЛОДА Назарію Романчуку, його колективу, директору КП «Транс-Національне» Олександру Трушику, та їхнім колективам за вчасно і якісно виконану роботу, а також знаному енергетику Ярославу Павлюху, котрий торік підказав цю ідею і доклав максимум зусиль, щоби втілити її в життя.

Щиро Вам усім вдячна громада с.Унятичі.

За дорученням громади сільський голова Михайло МАТОЛІНЕЦЬ

 

Стежками Івана Франка

Шукай краси, добра шукай! Воно є все, воно є всюди.

Не йди в чужий за ними край, найперш найди їх в своїй груди.

(І.Франко)

Щороку ми, українці, святкуємо річницю від дня народження видатного українця Івана Яковича Франка. І ось уже декілька років поспіль вихованці Обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Сонечко», який здійснює свою діяльність у Стебнику, відвідують його рідне село Нагуєвичі.

Тож і цього року, щоб відзначити 161-у річницю від дня народження І.Франка, 25 вихованців нашого Центру разом із вчителями пройшли стежками Франкового гаю, відвідали музей І.Франка. Ступаючи цими мальовничими місцями, перед нами немовби оживали герої його творів, а двері музею запрошували нас у дитячі та юнацькі роки видатного письменника.

Останній тиждень серпня у нашому Центрі уже традиційно присвячений вивченню творчості І.Франка. Діти разом із вихователями перечитували його казки, вчили напам’ять вірші, робили постановки казок. Також був конкурс малюнка «Моя поїздка до Нагуєвич».

Щира подяка керівнику автотранспортного підприємства «Канзас» Р.Бойку за наданий автобус для екскурсії.

Юлія ГНАТІВ, учитель-реабілітолог

 

 

ОПЕРАТИВНО

 Пробудімо пильність і свідомість

На понеділковій нараді зачепили тему побутово-будівельного сміття, яке «з’являється» через ніч у контейнерах, або поруч з ними.

Директор КП «Дрогобицький міський комбінат» Андрій Янів зауважив, що громадяни, які роблять ремонти у квартирах, зобов’язані власним або найнятим транспортом вивозити цей мотлох, а не викидати на сміттємайданчиках. Ця практика набула масового характеру.

Міський голова Тарас Кучма слушно дорікнув відповідальним за цю ділянку роботи. Мовляв, якби вони проявили цілковиту принциповість і оштрафували «нічних господарів чистоти», то інші б задумалися б: варто платити максимальний штраф у розмірі 8 тисяч гривень, чи краще вивозити сміття самостійно? До речі, у багатьох країнах світу прищеплений імунітет контролю за такими речами. Люди повідомляють відповідні органи про порушення порядку у громадських місцях, і це стало нормою для суспільства. На жаль, маємо таку ваду закривати на все очі.

 

Між іншим… 

Відділ з надзвичайних ситуацій разом із еменесниками задумали провести очищення берегів річки-потічка Побук (Серет), що протікає частиною міста.

Чому б до цього заходу не долучитися політичним партіям і громадським організаціям? Як кажуть у народі: краще запалити свічку, ніж нарікати на темряву.

Вл.інф.

 

Попри сильну зливу 

на вул. Бориславській вода зійшла швидко

У вівторок, 12 вересня, через сильну зливу тимчасово затопило частину вулиці Володимира Великого (біля церкви Успіння Пресвятої Богородиці), перехрестя вулиць Лесі Українки та В’ячеслава Чорновола, частину вулиці Бориславської (біля будинку №2).

Раптове затоплення створило тимчасові незручності для пішоходів та водіїв автотранспорту.

Як повідомили у Департаменті міського господарства, каналізаційні системи на цих ділянках вулиць працюють справно. Раптове затоплення відбулося через великий об’єм дощової води, яка миттєво накопичилася на цих ділянках вулиць, оскільки вони розташовані у низовині.

На вулиці Бориславській цього разу вода зійшла швидко – до 15 хвилин, що свідчить про значну мінімалізацію часу її застою порівняно з попередніми зливами. Відтак, як зазначили у Департаменті міського господарства, час затоплення проїжджої частини вдалося скоротити завдяки частковій заміні труб та встановленню каналізаційних колодязів на цій проблемній ділянці.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

У «Назареті» – храмове свято 

Минулої неділі у реабілітаційному центрі «Назарет» Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ у с.Рихтичі відбулися заходи з нагоди храмового свята.

Вони розпочалися з літургії, яку відслужили священики УГКЦ в місцевому храмі блаженнішого священномученика о.Омеляна Ковча. Спільноти «Назарет» та «Наша хата», які там проживають та проходять реабілітацію, мали змогу поспілкуватися зі священиками, друзями, родичами, гостями та колишніми мешканцями, які, пройшовши курси реабілітації, стали повноправними членами суспільства.

У заходах взяли участь заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Маріанна Вільшинська, заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад, депутат обласної ради Михайло Задорожний та інші.

Кор. «ГЗ»

 

Орест Скірко – голова Ради підприємців

29 серпня у Світлиці ратуші відбулося засідання новоствореної Ради підприємців.

Шляхом голосування головою Ради було обрано підприємця, депутата Дрогобицької міської ради Ореста Скірка, заступником – голову ГО «Об`єднання підприємців» Тетяну Литовченко. Всього у складі комісії одинадцять підприємців.

Участь у засіданні також взяв міський голова Дрогобича Тарас Кучма, який наголосив на тому, що підприємці та керівництво міста повинні працювати як єдине ціле, задля підняття економічного рівня Дрогобича, включаючи створення нових робочих місць.

Планується, що засідання проводитимуться регулярно у другий вівторок місяця.

 

Двох депутатів виключили з фракцій

30 серпня, під час другого пленарного XXV сесії Дрогобицької міської ради, було озвучено заяви про те, що депутатів Ігоря Лазаріва та Мирослава Лужецького виключено з депутатських фракцій «Громадянська позиція» та ВО«Батьківщина».

Причиною такого рішення стало голосування І.Лазаріва та М.Лужецького за відкликання депутата Олега Балога з голови постійної комісії з питань регулювання земельних відносин міськради, яке суперечило позиції та рішенню фракцій.

Як повідомив голова фракції «Батьківщина» Олег Дацюк, окрім виключення з фракції, Мирослава Лужецького рішенням місцевого партійного бюро ще й виключено з міської організації ВО «Батьківщина».

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

Учасникам АТО надали допомогу

Управління праці та соцзахисту населення Дрогобицької міської ради провело виплату одноразової допомоги трьом сім’ям загиблих учасників АТО, семи учасникам АТО, у тому числі п’ятьом бійцям-добровольцям.

Загальна сума виплати – 48 тисяч гривень.

Допомога призначена за кошти міського бюджету та передбачена рішенням Дрогобицької міської ради від 31 січня 2017 року №564 «Про затвердження міської комплексної програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, членів родин загиблих під час безпосередньої участі в АТО та родин Героїв Небесної сотні на 2017-2020 роки».

Цим документом визначено категорію осіб, які мають право на одноразові виплати. Передусім це стосується родин загиблих учасників АТО, учасників АТО, які отримали поранення, контузії, каліцтва чи захворювання в зоні проведення АТО. Крім того, виплата передбачена демобілізованим учасникам бойових дій та добровольцям, які повернулися з АТО, якщо таку допомогу не отримували в попередніх роках.

Окремо акцентовано увагу на бійцях-добровольцях, які наразі не мають жодних державних пільг та соціальних гарантій. Ці люди мають право на одноразову компенсацію на житлово-комунальні послуги у розмірі 5 тисяч гривень.

З початку року комісія прийняла рішення про призначення такої допомоги 39 заявникам на загальну суму 132,5 тис грн.

Управління праці та соцзахисту населення ДМР

 

Підопічні терцентру – знову студенти!

5 вересня у світлиці Дрогобицького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) для підопічних територіального центру прочитали чергову лекцію в межах функціонування правознавчого факультету «Університету ІІІ віку».

Тема лекції – «Особливості пенсійної реформи», а прочитали її підопічним терцентру працівники Дрогобицького управління пенсійного фонду України.

12 вересня у світлиці терцентру чергову лекцію для підопічних центру з правознавчого факультету «Університету ІІІ віку» прочитав заступник начальника відділу Дрогобицького бюро правової допомоги» П.Габрівський. Тема лекції: «Порядок призначення та визначення розміру субсидій».

Дрогобицький міський територіальний центр соціального обслуговування

 

 

P.S.

Короїди

Маємо сумні сторінки історії, коли руйнувалися підвалини української державності. І хто за цим стояв? Короїди!!! Такі собі людці: без честі, гонору, гідності, із філософією хрунів.

Нині в Україні – тривожні і нелегкі години. Росія ніяк не хоче змиритися з тим, що сильна українська генетика вийшла з орбіт її впливу. Тому шкодить всіма засобами. А у них сильний арсенал шпигунської мережі. Росія законсервувала на 20-30 років своїх резидентів, які у години «Ікс» отримують сигнал до кардинальних дій. І він настав. Повиповзала нечисть з усіх нір. За сучасного термінологією пазлів, вони відмінно склалися у мозаїку підривної діяльності.

Очікуймо, що і у Дрогобич навідуються «рятівники України». Сумно! Але наш народ нині освічений і вміє відрізнити правду від брехні. Будьмо обачними і не піддаваймося на провокації короїдів…

В.Т.

 

 

СПОРТ

І раптом шахи ожили…

8 вересня у Дрогобичі відбувся регіональний показовий шаховий турнір «Живі шахи» за участю дошкільного навчального закладу №2 «Калинонька».

Організаторами турніру стали: сектор з питань фізичної культури та спорту Дрогобицької міської ради, Дрогобицька ДЮСШ імені Івана Боберського та шахово-шашковий клуб «Софія». Захід присвятили Дню фізичної культури та спорту і 70-ти річчю Дрогобицької дитячо-юнацької спортивної школи ім. І.Боберського.

Дівчатка і хлопчики у шахових костюмах за командою робили ходи на розстеленій перед ратушею шахівниці, а перехожі зупинялися, милувалися цим видовищем і фотографували мобільними телефонами.

Після проведеної партії діточки отримали солодкі подарунки, ну а загалом обидві команди – кубки.

Організатори змагань висловлюють подяку завідувачці ДНЗ № 2 «Калинонька» Ярославі Чорній та вихователеві-методисту Зоряні Сосяк за активну участь у проведенні заходу та всім, хто долучився до його проведення і надав всебічну підтримку.

Дрогобицька ДЮСШ

Фото Ігоря ЧИЖА

 

На фінішній прямій

У першості Львівщини з футболу у ІІ лізі відбулися матчі 17 туру.

Дрогобицька «Галичина» на виїзді обома складами здолала ФК «Кохавинка» (Гніздичів). Дорослі перемогли з рахунком 3:0. М’ячі забивали: С.Заміщак, В.Бреньо, І.Тершак.

Склад «Галичини»: Ю.Городиський (В.Білан), В.Пуровець (В.Сушинець), Т.Козак (І.Зварич), А.Сенів, І.Городиський, (Р.Болоховецький), М.Лисовець, В.Бреньо (В.Волкун), І.Тершак, М.Філіпов, Р.Собко, Б.Гарас (С.Заміщак).

Юнаки «Галичини» розгромили своїх суперників з результатом 9:0 (голи: Р.Мацан (2), І.Бурдяк (3), Ю.Світлик (2), О.Козар, О.Мисько).

Зараз дрогобичани посідають ІІ місце у турнірній таблиці з доробком у 35 очок. У змаганні юнацьких складів дрогобичани – на першій сходинці, маючи 43 очки.

Заключний матч групового етапу «Галичина» проведе у Дрогобичі 16 вересня з «Карпатами» (Старе Село) (юнаки – 15:00, дорослі – 17.00). Відтак кращі команди групи «А» а «Б» розіграють нагороди у фінальній пульці.

Ярослав ГРИЦИК

 

Чергові медалі вихованців «Медика»

8-10 вересня у Тернополі проходив чемпіонат України з велоспорту серед молодших юнаків та  Всеукраїнські змагання з велосипедних перегонів пам’яті майстра спорту В.Філіпенка.

У груповій гонці серед молодших юнаків вихованець Дрогобицької СДЮШОР «Медик», учень 9 класу ЗОШ №1 Віталій Буштин виборов ІІІ місце, а в гонці-критеріум – ІІ місце.

Ярослав ГРИЦИК

 

 

Як Укрпошта може врятувати людину

За роки більш як десятирічної журналістської роботи доводилось бувати в різних ситуаціях: затримувати порушників разом з нарядом міліції, пояснювати наглядачу маяка в тоді ще українському Криму, що мені конче необхідно піднятися на маяк, щоб «просто зробити фото», спілкуватися з представницями найдавнішої професії. Одним із найскладніших був матеріал про дитячі будинки. Після тих зустрічей – дуже багато думок і дуже багато емоцій, не найлегших... Кожна зустріч перевертає нутрощі догори дриґом, примушує цінувати те, що маємо безумовно і безоплатно, – батьківську любов.

Після декількох таких поїздок взяла за правило не пропускати найменшого приводу зателефонувати батькам, привітати будь з чим, починаючи від Нового року і закінчуючи Днем прикордонника, робити маленькі чи немаленькі сюрпризи, залежно від стану гаманця. Єдине, що не завжди вдається, це навідувати їх так часто, як хотілося б: сама давно мешкаю в обласному центрі, батьки, що природно, залишились у селі.

«До чого тут Укрпошта?», – спитаєте ви. Ні, я не пишу листів і не відправляю їх поштою. Так, іноді надсилаю посилки, але не частіше, ніж інші. Бачу стан деяких відділень, що давно вже чекають ремонтів і нових комп’ютерів. Не поділяю впевненості деяких працівників компанії, що найкращий варіант спілкування з клієнтом, – це сувора, непохитна, непробивна жодною людською емоцією, діловитість. Але нещодавно їм таки вдалося мене не просто здивувати, а практично врятувати.

Каюсь, я була стовідсотково винна: за нескінченними матеріалами, «невимушеними» зауваженнями від шефа працювати краще, я забула про їх день, не помічений в жодному календарі, – день знайомства, який відзначають багато років, не пропустивши жодного разу. Незмінний торт на столі, незмінне шампанське, незмінні троянди... Цього року я «провтикала», не домовилася про відгул, не надіслала заздалегідь подарунка, ну і не приїхала. На жаль, для шефа і для законодавства такий привід не є поважною причиною не вийти на роботу.

Зранку, зрозумівши, доволі свинську ситуацію, намагалась гарячково щось придумати. Зателефонувати – зателефонувала, привітала; пообіцяти приїхати – пообіцяла, а що ще залишалось робити? Шукати подарунок не мала часу, оскільки, нагадую, була на роботі. Банально придумала надіслати батькові і мамі грошей «до столу», розуміючи, що останнім часом навіть мінімальний набір – торт, шампанське і троянди – для двох пенсіонерів коштує недешево. І тут почалось... Як в XXI столітті переказати кошти в село, де нема банківського відділення, банкомату, а в батьків нема банківської картки? Правильно, поштовим переказом. А як здійснити переказ, коли ти на роботі і фізично не можеш бути у відділенні? Задачка не розв’язувалась. Безнадійно полізла на сайт Укрпошти шукати відділення, які, можливо, працюють після 18.00. І тут, прозріння, шок і культурне потрясіння разом: на сайті Укрпошти, яку я вважала ледве не уособленням анахронізму, прямо мені в очі дивився банер із загадковою, проте багатообіцяючою назвою «Переказ «З картки додому». Натискаю, відкриваю, читаю. Врятована! У декілька кліків, не встаючи з-за столу, перераховую з картки кошти на адресу батьків і, о диво, не могла уявити, що така послуга навіть теоретично може існувати. В селі поштарка готівкою отримає ці кошти і передасть їх батькам особисто в руки, як робить це двічі на місяць, приносячи пенсію, спочатку мамі, а потім батькові.

Не знаю, кому прийшла в голову така дивна думка поєднати здавалось би непоєднуване – переказ з картки в готівку – але це працює!

Світлана ПЕТРИШИН

 

 

Передплатна кампанія стартувала!

Від 7 вересня 2018 року об’єктами поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта» розпочато приймання передплати на періодичні друковані видання України за електронною версією Каталогу видань України «Преса поштою», що проводиться згідно з наказом  ПАТ «Укрпошта» від 05.09.2017р. №1177 «Про передплату періодичних видань на 2018 рік».

Приймання передплати здійснюється в операційних залах поштамтів, відділеннях поштового зв’язку, пунктах приймання передплати та безпосередньо листоношами на доставних дільницях.

Передплата проводиться за тарифами, затвердженими наказом Міністерства інфраструктури України від 8 квітня 2017 року №137 «Про затвердження Тарифів на приймання та доставку вітчизняних періодичних друкованих видань за передплатою» та відповідно до Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів».

Передплатна кампанія на 2018 рік на вітчизняні видання проводиться за передплатними Каталогами у такі терміни:

- на видання загальнодержавної сфери розповсюдження – до 16 грудня 2017 року;

- на місцеві видання (обласні, міські, районні) – до 25 грудня;

- з поточних місяців 2018 року в обласних центрах і Львові – до 15 числа, а інших населених пунктах – до 10 числа включно кожного місяця, що передує передплатному.

Запрошуємо Вас завітати до поштових відділень області або звернутися до листоноші та оформити передплату на улюблені періодичні видання.

«Укрпошта»

 

 

УНЯТИЦЬКІЙ ШКОЛІ – 110!

Сто десять років школі було

І пишне свято на селі,

В Унятичі гостей прибуло,

Не згасне зустріч ця в мені.

Господар школи, друг мій вірний,

Степан Макар усіх приймав.

Характер в нього непокірний,

Завжди проблеми з того мав.

Сьогодні всі можуть сказати,

Що у роботі він фанат,

За трьох уміє працювати,

Не визнає в житті загат.

Творець відважний, креативний,

Перед веде в труді завжди,

Він вчить усіх: «Не будь пасивний,

Свій сад Вкраїні посади!»

Народні звичаї і свята,

Він там учасник головний.

У творчих звітах тут завзято

Процес провадять виховний.

Сьогодні в школі процвітають

Навчальна база й навчання,

Учитель й учень радість мають,

Звеличуються праця і знання.

Оце стою я біля школи,

На стежці, де Франко ходив,

І ревно молюся поволі,

Тай прошу Бога, щоб простив

Всім ворогам здавен заклятим,

Що проливають нашу кров.

Нам Україну з миром будувати!

Подай, Маріє, свій Покров.

Молю Тебе, о Божа Мати,

Зроби для нас такий мотив,

Щоб кожен вмів так працювати,

Як творчий в школі колектив.

Степан ЯКИМ

 Создан 14 сен 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником