ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в "ГЗ" від 19-21 вересня 2017
З Днем міста, дорогі дрогобичани!

Древньому Дрогобичу – 926 років! Від його заснування до сьогодення минула епоха століть. Упродовж цього часу наше місто творили й розвивали його славні мешканці. Дрогобич за правом древнє місто. Місто з самобутньою культурою, історією, архітектурною спадщиною, звичаями і традиціями. Однак час не стоїть на місці та зве за собою. А тому сучасний Дрогобич – це місто, в якому відбуваються трансформації, обумовлені вимогами сьогодення.

В основі змін, які зараз відбуваються у Дрогобичі, стоять нові, зокрема, молоді обличчя. Кожен, хто прагне якісних змін, усвідомлює, що основне завдання – зберегти старе й побудувати нове. Розвиток інфраструктури міста, управління, освіти, охорони здоров’я, культури, спорту, запровадження ІТ-технологій, створення привабливого інвестиційного клімату – це пріоритетні завдання, над якими ми працюємо і вже досягли певних результатів.

Усього цього неможливо було б досягнути без консолідації зусиль громади, бізнесу та влади. Впевнений, завдяки співпраці та взаємопідтримці ми продовжуватимемо торувати шлях розвою своєї малої батьківщини.

Наслідуючи своїх земляків – Котермака і Франка, ми презентуємо Дрогобич не лише в Україні, а й на світовій арені. Сьогодні Дрогобич має чимало партнерів – міст-побратимів у багатьох країнах світу, з якими триває співпраця та обмін досвідом.

Незважаючи на ті труднощі, які часто виникають на шляху, ми продовжуємо відновлювати і розвивати наше місто. Вірю, що невдовзі Дрогобич перетвориться на європейське місто і нам не доведеться шукати щастя у світах, адже щастя кожного з нас – у наших руках і збудуємо його самі на своїй рідній землі.

Дорогі дрогобичани та гості міста! З нагоди 926-річчя від Дня заснування нашого рідного Дрогобича бажаю усім нам миру, любові та достатку.

З повагою Тарас КУЧМА, міський голова Дрогобича

 

 

ДРОГОБИЦЬКА МІСЬКА РАДА

запрошує на святкування Дня міста Дрогобича 

21 вересня. Різдво Пресвятої Богородиці

12:00-14:00 – Свято меду, майстер-клас з гончарства, аквагрим дитячої художньої школи, концерт за участю мистецьких колективів Народного дому ім. І.Франка, учнів мистецьких шкіл, окремих виконавців. Ярмарок виробів ужиткового мистецтва, сувенірів. Площа Замкова Гора, вул. Ковальська.

12:00, 14:00 – Презентація ікони першої половини XVIII ст. «Різдва Пресвятої Богородиці». Картинна галерея.

13:00 – Конкурс флористичних композицій (поєднання квітів, овочів, фруктів, цукерок). Площа Ринок.

13:00 – Презентація навчальних закладів з виставкою-продажем творчих робіт. Площа Ринок.

14:20-15:20 – Показові виступи спортсменів спортивних клубів Дрогобича. Площа Ринок.

15:00 – Майстер-класи для дітей з виготовленням герба міста. Велика розмальовка для дітей. Площа Ринок.

15:30-16:00 – Концерт Дрогобицькою муніципальною духового оркестру. Площа Ринок.

16:00-20:00 – Урочисте віче, привітання міського голови, представників офіційних делегацій, святкова концертна програма. Площа Ринок.

19:30-23:00 – Концерт зірок української естради за участю гуртів «Lama», «Без обмежень», «Fusion», українського денсу від DMC GONIBEZ. Лазерне шоу.  Площа Ринок.


23-24 вересня

09:30 – Урочисте відкриття відкритою чемпіонату м.Дрогобич з велоспорту. Площа Ринок.

10:00 – Першість Дрогобицької ДЮСШ з настільною тенісу з нагоди 70-річчя спортивної школи та Дня міста Дрогобича. СШ №2.


26 вересня

14:30 – Презентація книги П.Іванишина, І.Розлуцького «Дрогобич – місто Івана Франка». ДДПУ ім. І.Франка.

15:00 – Фестиваль «Дрогобич скликає друзів» для дітей та молоді з функціональними обмеженнями. Центр душпастирства молоді.

 

 

ОПЕРАТИВНО

Міжбюджетні трансферти не працюють

15 вересня на позачерговому засідання Дрогобицької міської ради депутати розглянули питання «Про прийняття міжбюджетних трансфертів на 2018 рік з Дрогобицького районного бюджету до бюджету міста Дрогобича за пролікованих хворих – мешканців району у закладах охорони здоров’я Дрогобича».

Заступник міського голови Василь Качмар зазначив, що 12 вересня відбулося засідання сесії Дрогобицької районної ради, на якому було прийнято рішення про виділення міському бюджету Дрогобича 4 млн гривень компенсації за пролікованих хворих району на 2018 рік. Однак, за підрахунками спеціалістів, річна загальна вартість лікування пацієнтів з району сягає 25,5 млн гривень. Тому, додав Василь Качмар, у проекті рішення наявний пункт, у якому вказано, що у випадку перевищення витрат за пролікованих хворих мешканців району у закладах охорони здоров’я Дрогобича понад 4 млн грн., від Дрогобицької районної ради на підставі реєстру вимагатимуть укладення додаткових угод на відшкодування витрат за фактом наданих медичних послуг.

Депутати райради відмовилися приймати рішення про перерахування заборгованих коштів за 2017 рік, посилаючись на відсутність законних підстав. Хоч начальник міськвідділу охорони здоров’я Володимир Чуба на сесії райради наголосив, що усі законні підстави для повернення районом коштів Дрогобичу є, і вони подані районному депутатському корпусу.

Уже під час сесії Дрогобицької міської ради міський голова Тарас Кучма наголосив, що за останні чотири роки район заборгував Дрогобичу за надання медичних послуг мешканцям сіл і селищ понад 60 млн грн., тому виділені 4 млн грн. доцільніше було би списати як заборгованість.

Тож для остаточного врегулювання питання міжбюджетних трансфертів між районом та містом відділ охорони здоров’я міської ради буде звертатися до керівництва Львівської облдержадміністрації.

Прес-служба міської ради

  

Яскрава осінь механіко-технологчного коледжу

За традицією у другий тиждень вересня у Дрогобицькому механіко-технологічному коледжі проходить виставка квітів «Тобі наші дари, Україно!». Цьогоріч її приурочили до Дня міста Дрогобича, Дня машинобудівника і Року євроатлантичної інтеграції України.

Студенти намагалися поєднати в експозиціях усі ці теми. Витвори фантазії розмістили на подвір’ї коледжу. Це – справжній різнобарвний світ квітів і дарів осені! Окрім традиційних гарбузів, молодь використала у своїх роботах кабачки, моркву, огірки, кукурудзу, виноград… Звісно, було багато осінніх квітів (особливо чорнобривців й айстр), кетягів калини, вишитих рушників, серветок. Представники навчальних груп також були одягнені у національні строї. Дещо випадала з цього контексту, проте виглядала дуже оригінально дівчина в образі японки.

Помилуватися виставкою мали змогу усі охочі. Особливими глядачами були батьки першокурсників, яких того дня запросили до коледжу на збори.

Директор коледжу Богдан Звір, який, власне, оглядав творчі роботи (на фото), зазначив:

- Наша комісія вже практично оглянула виставку. Найкращі роботи відзначимо грамотами і призами, а студентів, які доклалися до створення експозиції – подяками, які дають додаткові бали при призначенні стипендії. Відзначу, що цього року неочікувано дуже гарні експозиції підготували студенти перших курсів.

Найкращі ідеї із сьогоднішньої виставки квітів використаємо на загальноміському конкурсі з нагоди Дня міста. Наступні заходи будуть присвячені Дню спортовця, Дню працівника освіти, річниці створення УПА, Дню студента, Святу Миколая та ін. Прагнемо, щоб навчання у коледжі давало молодим людям не лише знання, а й приносило задоволення, сприяло розвитку творчих особистостей, - додав Богдан Іванович.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Підприємництво як життєва перспектива сучасної молоді

Про креативне підприємництво в Україні починають говорити все більше. Є багато проектів, зароджуються різні ініціативи, в рамках яких є творчий елемент, все більше тих, хто ідентифікує себе як креативний підприємець. Цей напрям є найбільш  інноваційним сектором економіки, важливим на різних рівнях – персональному, компаній, держави, в міжнародному контексті, як частина глобальної економіки. Креативне підприємництво – рушій розвитку суспільства, сприяє  кращій інтеграції людини в соціум.

4-8 вересня у Львові проходив тиждень креативного підприємництва. Підприємці Львова та регіону мотивували і навчали азів бізнес-старту студентів, старшокласників та просто молодих людей.

За програмою, відбулася панельна дискусія «ІТ –освіта та креативне підприємництво в сфері ІТ», в якій брали участь студенти Дрогобицького механіко-технологічного коледжу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення», а саме: Максим Броварський (ПК-42), Павло Батько (ПК-42), Юрій Кузьо (ПК-42), Роман Ясюра (ПК-42), Віталій Герман (ПК-31), Арсеній Грабовський (ПК-31), Максим Бейба (ПК-31), Андрій Кірчей (ПК-31).

Із виступів наші студенти зробили висновок, що підприємництво – один з можливих варіантів саморозвитку, що в ньому можна реалізуватись, як і в будь-якій роботі, і це важливо для нашої економіки. Така діяльність сприяє подальшому розвитку інновацій і допоможе  студентам-випусникам, знайти себе у власній справі.

Сектор креативних індустрій робить Україну привабливою – і для тих, хто тут живе, і для світу загалом, адже творчий продукт цікавий, відкриває перспективи для міжнародної кооперації.

О.ВИННИЦЬКА, викладач-методист

 

У школах відновили харчування

14 вересня на засіданні виконавчого комітету Дрогобицької міської ради прийнято рішення про продовження від 15 вересня безкоштовного гарячого харчування учнів 1-4 класів у загальноосвітніх школах Дрогобича.

Право на безкоштовне харчуваня мають і такі категорії учнів 1-11 класів: діти, які мають статус потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи та мають право на цю пільгу; діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти із сімей, які отримують допомогу; діти учасників АТО та члени їх сімей; члени сімей, загиблих під час Революції гідності.

Також прийнято продовжити безкоштовне харчування учнів, які проживають у пришкільних інтернатах.

Вартість харчування одного учня у школах становить до 11 грн. на день. Щоб отримати пільги на харчування, батькам або опікунам слід подати до навчального закладу відповідні довідки і документи.

Як зазначив начальник відділу освіти Петро Сушко, на організацію безкоштовного харчування з міського бюджету виділено 6 млн 200 тис грн.

 

Розпочалося впорядкування кладовищ

Під час понеділкової оперативної наради у ратуші перший заступник міського голови Ігор Герман доручив керівнику КП «Комбінат міського господарства» Андрію Яніву розпочати прибирання кладовищ міста до 1 листопада – Поминального дня, зокрема на вулицях Трускавецькій, Пилипа Орлика та Михайла Грушевського.

Андрій Янів зазначив, що вже розпочалося прибирання кладовища на вул. Трускавецькій, до чого активно долучилися представники польського товариства. До 1 листопада, наголосив посадовець, усі кладовища міста будуть приведені до належного стану.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

 

Споживачі КП «Дрогобичводоканал» за воду платитимуть менше

Відповідно до проекту постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, найближчим часом будуть змінені тарифи на водопостачання та водовідведення для споживачів КП «Дрогобичводоканал».

Проект постанови був ухвалений 14 вересня на відкритому засіданні державного регулятора, де були присутні представники 40 водоканалів, зокрема і КП «Дрогобичводоканал».

Тариф на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, згідно з проектом постанови, зменшиться з 17,91 грн. за куб. м до 17,86 грн. за куб м. Тариф на централізоване постачання холодної води, водовідведення (із використанням внутрішньобудинкових систем) з 19,24 грн. за куб м змешиться до 18,94 грн. за куб м.

У коментарі начальник Дрогобицького водоканалу Роман Шагала зазначив, що така постанова ухвалена на виконання ЗУ «Про комерційний облік». Відповідно до цього закону, Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зобов’язано здійснити перерахунок вартості тарифів та вилучити з неї витрати, пов’язані з обслуговуванням і повіркою загальнобудинкових та індивідуальних засобів обліку.

Прес-служба КП «Дрогобичводоканал»

 

 

Хто впіймав найбільшу щуку?

У Доброгостові пройшов турнір зі спортивної риболовлі

16 вересня озеро у селі Доброгостів третій рік поспіль стало ареною змагань для учасників турніру із ловлі хижої риби спінінгом пам’яті одного із засновників «Дрогобицького карпового клубу» Мирона Лепкого. Турнір проводять для популяризації рибної ловлі на Доброгостівському озері, а натхненником цієї справи є досвідчений рибак з міжнародним досвідом Тарас Фенчин.

Традиційно на світанку рибалки на човнах вирушили за своїми трофеями. За словами учасників турніру, мабуть, через погоду, щука клювала не надто активно. Та все ж жоден із 18 спортсменів-учасників не приплив до берега без улову. Члени журі зважили рибу, визначили переможців змагань, відтак улов відпустили.

Незабаром відбулося урочисте нагородження переможців та призерів. Отож, перше місце здобув Володимир Демчук. Другу сходинку посів Володимир Коломієць, третю – Микола Пристай. Організатори нагородили їх кубками, медалями і дипломами. Приз за найбільшу спійману рибу у номінації «Big fish» отримав Володимир Коломієць.

Головним організатором змагань виступило Спеціальне товарне рибне господарство «Доброгостівське» (Петро Дорожовський, Микола Марків), спонсорами – «Дрогобицький карповий клуб» (Зеновій Фаб’як), магазин «Хата рибака» (Львів), підприємство «Greenplast» (Дрогобич). Посприяв в організації і сільський голова Доброгостова Любомир Пасемко.

Леся ГРИЦИК

Фото автора

 

 

«Дивовижні долоні» відпочивають…

Ось і промайнуло літо. Настала пора чудової осені і щорічного спортивно-оздоровчого табору центру «Дивовижні долоні» Благодійного Фонду Карітас. Цілий рік провели Друзі в очікуванні цього свята, сумлінно працюючи в майстерні центру – виробляючи власними руками чудові картини та жіночі прикраси з бісеру.

Цьогорічний табір вирішено було провести на відпочинковій базі «Шепільська». Котеджі та готельний комплекс на мальовничому озері, а головне сучасний СПА-центр із басейном одразу полюбилися нашим Друзям. Навіть по осінньому захмарене небо не змогло стерти з їхніх облич щасливі посмішки.

Програма табору, як завжди, була насиченою. Кожен ранок починався з молитви до нашого Господа та фізичних вправ. Після смачного сніданку – прогулянка територією бази. Співали українські народні пісні, бавилися у рухливі ігри на спортивному майданчику. Відвідували зоопарк на території комплексу. Одним словом, проводили час весело та корисно. Але головною, такою очікуваною усіма подією, було відвідування СПА-центру. Щире захоплення охопило наших Друзів. Великий басейн, басейни із лікувальною сіллю та гідромасажем та всіляке інше було до наших послуг протягом двох днів.

Родзинкою табору став святковий вечір під назвою «З Україною в серці», підготовлений вихователем центру Марією Гаврилишин. Вдало підібраний сценарій із українськими віршами, народними піснями та тематичними сценками у виконанні наших Друзів приємно вразили батьків і працівників Центру.

За весь цей час Друзі показали себе з найкращого боку своєю зразковою поведінкою та вмінням презентувати себе у соціумі. Під закриття табору усі вихованці та батьки були відзначені почесними грамотами і символічними подарунками, а керівник центру «Дивовижні долоні» пані Людмила Смолень у заключному слові подякувала Друзям за веселий настрій, за щирі почуття і любов до ближнього.

Від щирого серця висловлюємо подяку колективу відпочинкової бази «Шепільська» за комфорт і теплий прийом.

Цей табір відбувся завдяки фінансовій підтримці о.Джоя (Ірландія) та наших друзів з далекої Австралії (Братська Рідна школа ім.Св.Андрія). 

 

 

СВІТ СПОРТУ

Роман Проць інспектував арбітраж матчу за Суперкубок України

Сезон 2017-18 рр. в українському футзалі офіційно відкрито. Він стартував 12 вересня поєдинком за Суперкубок України, в якому зустрілися херсонський «Продексім» та столичний «ХІТ».

На майданчику спорткомплексу Броварського Вищого училища фізкультури у надзвичайно напруженій боротьбі київський «ХІТ» здобув перемогу з рахунком 3:1 і вперше у своїй історії, ставши володарем Суперкубка України.

Ця гра цікава для мешканців Дрогобиччини тим, що офіційним делегатом-спостерігачем арбітражу матчу за Суперкубок України був доцент ДДПУ ім. І.Франка Роман Проць. Під час урочистої церемонії нагородження команд-учасниць Суперкубка Роман Омелянович отримав пам’ятну відзнаку з рук президента Асоціації футзалу України Сергія Владики.

Нагадаємо, дрогобичанин Роман Проць розпочав кар’єру арбітра у 1997 році. У 2007-му здобув звання арбітра Національної категорії, а в 2017-му його призначили офіційним делегатом-спостерігачем арбітражу матчу за Суперкубок України.

Ярослав ГРИЦИК

 

На проміжному фініші – другі

У першості Львівщини з футболу у ІІ лізі у групі «Б» відбулися матчі 18 туру.

Дрогобицька «Галичина» вдома на стадіоні «Каменяр» ДДПУ ім. І.Франка приймала «Карпати» (Старе Село), які посідали ІІІ місце у таблиці. Дрогобичани впевнено перемогли з рахунком 3:1. У складі нашої команди м’ячі забивали: А.Сенів А.(1:0, з пенальті), автогол гостей (2:0), І.Тершак (3:0).

Склад «Галичини»: Ю.Городиський (В.Білан), В.Пуровець (В.Бойко), Т.Козак (І.Зварич), А.Сенів (В.Сушинець), І.Городиський, М.Лисовець, В.Бреньо (Р.Болоховецький), І.Тершак, М.Філіпов, Р.Собко (О.Розлач), Б.Гарас (С.Заміщак).

У змаганні юнацьких складів дрогобичани здобули три очки без гри, оскільки гості на гру до нашого міста не приїхали.

У підсумку МФК «Галичина» посіла друге місце у турнірній таблиці з доробком у 38 очок. На першому – «Галичина» (Зубра, Львів) – 44.

У змаганні юнацьких складів наші земляки фінішували на першій сходинці, маючи 46 очок.

Це – останній матч групового етапу турніру. Попереду – змагання у фінальній пульці за участю кращих команд груп «А» та «Б».

Ярослав ГРИЦИК

 

Виступили гідно

12-13 вересня у с. Комарів Сокальського району на базі оздоровчо-лікувального комплексу «Ровесник» пройшли змагання у рамках ХХХ Спартакіади Львівщини-2017 для людей з інвалідністю. Участь у Спартакіаді взяла збірна команда Дрогобича.

У змаганнях виступили 26 збірних команд районів та міст обласного значення – а це майже 200 осіб.

У програмі спартакіади: змагання з легкої атлетики (біг 60 м, стрибки в довжину з місця, перегони на візках), настільного тенісу, боча, дартсу, більярду, стрільби з лука, шахів та шашок.

Серед усіх команд дрогобицька команда посіла п’яте місце. За результатами змагань визначено переможців та призерів у кожному виді спорту, а саме:

Світлана Лев (МЦ «Реабілітації інвалідів») – шашки, ІІ місце; Мирослава Лудин (ДМАІ) – шахи, ІІ місце; Катерина Чайковська (МЦ «Реабілітації інвалідів») – шахи, І місце; Павло Дружинін (УТОГ) – стрибки у довжину з місця, ІІІ місце; Андрій Гоцуляк (УТОГ) – біг 60 м - ІІІ місце, стрибки у довжину з місця – ІІ місце, теніс – ІІІ місце; Сергій Матюхін (УТОГ) – стрибки в довжину – І місце, дартс – ІІІ місце; Валодимир Семчишин (УТОГ) – шахи – І місце; Микола Герій (МЦ «Реабілітації інвалідів») – більярд – 5 місце.

Усі бажаючі мали змогу спробувати свої сили у нових видах спорту для осіб з інвалідністю, зокрема, більярді «Novus» та стрільбі з пневматичної гвинтівки.

Сектор з питань фізичної культури та спорту відділу молодіжної політики, сім’ї та спорту виконавчого комітету Дрогобицької міської ради висловлює подяку всім учасникам змагань за участь, а також водієві команди Олександрові Баланді за допомогу у перевезенні спортсменів.

Сектор з питань фізичної культури та спорту ДМРСоздан 21 сен 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником