ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 28 вересня 2017
Під парасольками, але з настроєм

На Різдво Пресвятої Богородиці, 21 вересня, у Дрогобичі пройшли заходи з нагоди Дня міста.

Після святкових Літургій у храмах міста, на площах Ринок та Замкова Гора, на вул. Ковальській розпочалися Свято меду, ярмарки, виставки, майстер-клас з гончарства дитячої художньої школи, презентація навчальних закладів. Щоправда, через дощовий прохолодний день взяти участь у цій презентації наважилися далеко не всі.

Кредитна спілка «Бойківщина» організувала свято для дітей із конкурсами та розвагами. Гарного настрою додавали троїсті музики Народного дому ім. І.Франка.

Урочисте відкриття святкового дійства традиційно розпочалося на головній сцені на площі Ринок. Про його початок сповістили сурмачі на вежі ратуші.

Після спільної молитви до Пресвятої Богородиці дрогобичан та гостей міста привітали владика Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорій Комар та священнослужителі УПЦ КП. Владика Григорій наголосив, що кожен з нас, як патріот свого міста, має долучатися до процесу рушійних змін не лише словом, зокрема словом критики, а й творенням добра, любові, поступу.

Відтак зі словами вітань виступив міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Він зауважив, що зараз у Дрогобичі відбуваються зміни. Та найважливіші з них – переосмислення громадою ставлення до рідного міста, її активна участь у розвитку і розбудові Дрогобича. Він подякував мешканцям, які не вирушили за кордон у пошуках кращого хліба, а, попри усілякі негаразди, працюють тут для його розвитку, намагаються робити місто кращим.

Краян, які зібралися на головні площі, також вітали голова Дрогобицької РДА Володимир Шутко, міський голова Стебника Петро Старосольський, представники офіційних делегацій польських міст-побратимів: Остжешува, Лєгніци і Битома. Гості з-за кордону відзначили, що у Дрогобичі помітні позитивні зміни, відбувається рух вперед, отже – місто розвивається.

Згодом розпочався святковий концерт за участю мистецьких колективів та митців Дрогобича. А завершилося святкування 926-річчя міста Котермака вечірньою концертною програмою за участю гуртів «Fusion», «Lama» та «Без обмежень». Фінальним акордом святкування стало лазерне шоу та танцювальна вечірка від DMC GONIBEZ. Свідками цього дійства стали глядачі, які практично повністю заповнили площу перед сценою.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

У ратуші приймали офіційні делегації

Зранку у День міста міський голова Тарас Кучма провів прийом офіційних делегацій. Цього року на святкування до Дрогобича прибули гості з сусідньої Польщі, а саме: Лєгніци, Битома, Остжешова.

Міський очільник Дрогобича поінформував гостей про стан справ в Україні, зокрема про реалії сьогодення на теренах Східної України. Розповідаючи про війну з Росією, Тарас Кучма наголосив, що поляки мають знати правду про те, що справді відбувається і як московський агресор намагається втрутитися та посварити між собою дві сусідні держави – Україну та Польщу. Також міський очільник поділився з гостями спогадами про своє родинне коріння з Польщі. Про теплі відносини, дружбу та спільне творіння майбутнього між Дрогобичем та польськими партнерами міський голова акцентував крізь призму Катинської трагедії 2010 року, коли українці, зокрема дрогобичани, переживали цю трагедію разом з польським народом.

Відтак Тарас Кучма закликав колег нівелювати все те, що роз’єднує і продовжувати співпрацю в межах глобалізації, у напрямах туризму, екології та ІТ-технологій, зберігаючи свою самостійність і автентичність.

Гостям продемонстрували промоційний ролик «5 причин відвідати Дрогобич» та провели презентацію проекту «Smart city» у Дрогобичі, який позитивно оцінюють як українські, так й іноземні компанії та організації. Окрім цього, було продемонстровано трансформаційні процеси, які відбулися і тривають у Дрогобичі за останні два роки.

Сторони обмінялися подарунками на згадку про відзначення 926-ї річниці від часу заснування Дрогобича.

Делегація у супроводі керівництва Дрогобича оглянула дворик та вежу ратуші, виставкові флористичні експозиції, побували у галереї ваг у підвалі ратуші, поруч з колишньою буцигарнею, яку планують презентувати 14 жовтня, та у відреставрованому басейні ДЮСШ.

Прес-служба міської ради

 

Дрогобич – на міжнародній орбіті інвестицій

21 вересня ц.р., якраз у День народження Дрогобича, наше місто приєднали до Міжнародної хартії відкритих даних.

Це – напрочуд важливе досягнення міської ради. Лише один рік минув з того часу, коли Україна вийшла на цю міжнародну орбіту. Метою цієї організації є поширення демократії, боротьби з корупцією та сприяння економічному зростанню. Хартія передбачає створення нових проектів та сервісів на базі відкритих дверей. Понад 20 держав світу працюють під цією егідою. Щодо міст України, то їх лише п’ять на цій міжнародній орбіті інвестицій, зокрема Львів (він ще рік тому прорубав вікно в Європу), Вінниця, Дніпро, Чернівці і наш Дрогобич. Саме ці міста, – зазначив міський голова нашого міста Тарас Кучма, – виконали необхідні умови й відтепер мають можливість реалізувати у своїй діяльності вимоги й принципи Хартії.

На базі державних даних, що стали відкритими, реалізуються успішні соціально-комерційні проекти, обіг яких в Європейському союзі становить сотні мільйонів євро на рік.

Міський голова на понеділковій нараді подякував Станіславу Гейдеру і Володимирові Кондзьолці за їхню сумлінну роботу у налагоджені системи інформаційної прозорості у всіх без винятку площинах адміністративної діяльності влади. Втім, знайдуться люди, які цей успіх сприйматимуть як особисту поразку. Вони шукатимуть різні причини, щоб насолити міській владі. І нічого не вдієш: це їхній стиль життя. Але, як кажуть, собака гавкає, а караван іде. До речі, на запрошення англійського уряду міський голова Дрогобича Тарас Кучма 23 жовтня ц.р. їде на ділову зустріч до Лондона.

Володимир ТУРМИС

 

Їх нагородили відзнаками «За заслуги перед містом»

У середу, 20 вересня, напередодні дня відзначення 926-річчя Дрогобича, у дворику ратуші відбулася урочиста церемонія вручення кращим дрогобичанам відзнак міського голови «За заслуги перед містом».

Під час церемонії дрогобичанам, які зробили вагомий внесок у розвиток рідного міста, проявили високий професіоналізм та сумлінну працю, виконуючи свою роботу, міський голова Дрогобича Тарас Кучма вручив нагороди «За заслуги перед містом» та почесні грамоти міського голови.

Відзнакою міського голови «За заслуги перед містом» нагороджені:

- Наталія Миколаївна Самокішин – директор-художній керівник Дрогобицького муніципального камерного хору «Легенда»;

- Ігор Петрович Мороз – лікар-онколог КНП «Дрогобицька міська лікарня №3» Дрогобицької міської ради;

- Жанна Юріївна Жгута – тренер-викладач відділення спортивної акробатики ДЮСШ ім.І.Боберського;

- Йосип Михайлович Петегирич – водій КП «КМГ»;

- Роман Миколайович Хлопик – учитель фізики Дрогобицького ліцею.

Почесними грамотами міського голови з нагоди Дня міста нагороджено:

- Василя Бохонока – начальника КП «УКБ»;

- Олега Макруху – начальника ДПРЧ-6, майора служби цивільного захисту;

- Ольгу Сятецьку – членкиню Дрогобицької міськрайонної організації «Союз Українок»;

- Христину Драгун – художницю, яка розфарбувала патріотичним стінописом будівлю туркомплексу «Дрогобич»;

- Юрія Стап’яка – завідувача анестезіологічним відділенням КНП «Дрогобицька міська дитяча лікарня» Дрогобицької міської ради.

«Дякую вам за те, що ви є і за те, що гідно та сумлінно виконуєте свою роботу. Якби таких людей в нашому місті та нашій країні було більше, то ми б зараз не мали війни на Сході України. Адже існують два фронти і один з них – це фронт наших діянь тут, на місцях у мирі та спокої, але якщо тут ми зазнаємо поразки, то одразу з`являється другий фронт – фронт війни, де, захищаючи нас, гинуть кращі сини України», - звернувся з подячними словами до учасників дійства, зокрема номінантів, Тарас Кучма.

Ведучим заходу був Іван Сех. Церемонія вручення пройшла у камерному стилі, з виконанням музичних творів творчими колективами Дрогобича.

 

Ці люди створили свято

Понеділкову оперативну нараду у ратуші міський голова Дрогобича Тарас Кучма розпочав зі слів подяки, адресованих керівникам та працівникам відповідних структурних підрозділів міської ради, які долучилися до організації проведення на належному рівні Дня міста-2017.

Також Тарас Кучма подякував керівнику відділу поліції Андрію Біласу та працівникам правоохоронних органів за відповідне забезпечення правопорядку у четвер, 21 вересня, як у денний, так і вечірній час доби.

«Організація святкування як і саме святкування Дня народження нашого міста проведено на високому рівні. У цьому є заслуга великої кількості людей, які своєю працею подарували дрогобичанам гарне свято. Завдяки Вашій згуртованій праці та взаємоповазі Дрогобич зустрів свою 926-у річницю гідно», - звернувся з подячними словами Тарас Кучма до присутніх у залі.

Подякував міський очільник і комунальним службам міста, які відразу після масштабного концерту привели до ладу центральну площу та інші вулиці, що стали епіцентром святкових заходів.

Прес-служба міської ради

 

Дітям учасників АТО – святкові подарунки

20 вересня міський голова Дрогобича Тарас Кучма вручив 100 подарунків дітям учасників АТО. Захід відбувся в межах програми відзначення Дня міста. Організатором заходу виступив Дрогобицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на чолі з керівником – Оксаною Матчишин.

«Дорогі діти, пам’ятайте, ваші тати й мами – найкращі у світі, адже завдяки їх відвазі ми маємо мирне життя у Дрогобичі. Вашими батьками, які відстоюють суверенність Української держави, гордяться не лише дрогобичани, а й мільйони українців», - звернувся до малечі міський голова Тарас Кучма.

Прес-служба міської ради

 

 

Дрогобич і Франко 

У рамках святкування Дня міста Дрогобича, 26 вересня, у сесійній залі ратуші презентували книгу «Дрогобич – місто Івана Франка», яка побачила світ у видавництві «Коло».

Над виданням альбомного типу працювала команда авторів у такому складі: Петро Іванишин (головний редактор), Ірина Дмитирів та Ігор Розлуцький (заступники гол. редактора), Олена Вовк, Романа Гончарук, Мирослава Іванишин, Віра Козачок (відповідальний секретар), Іван Марочканич, Іван Матковський, Орест Пілько, Марія Сенета, Олег Шалата та Віра Брухаль-Романишин (переклад), Марія Мусял, Божена Пайонк, Марта Походжай (дизайн та художнє редагування). Допомагав їм у роботі чи не увесь колектив філологічного факультету ДДПУ ім. І.Франка.

Учасників презентації поблагословив єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорій Комар.

Міський голова Тарас Кучма та ректор Дрогобицького державного педагогічного університету Надія Скотна подякували авторам книги за значний внесок у популяризацію творчості й історичної постаті Івана Франка та рідного Дрогобича, закликали присутніх бути гідними нащадками Великого Каменяра.

Модератор презентації Ігор Розлуцький розповів, що в книзі зібрано відомості про пам’ятні місця, події, факти, які пов’язують Івана Франка з Дрогобичем. В основі видання – цитати з художніх творів І.Франка, таких як «У кузні», «Отець-гуморист», «На дні», «Ґава», «Злісний Сидір», «Пироги з черницями», «Батьківщина», «Великий шум», «Перехресні стежки», «Борислав сміється» та інші. Про Дрогобич йдеться також у наукових працях Івана Франка, листах, автобіографії, спогадах. Велику цінність для відтворення картини Франкового перебування у Дрогобичі мають спогади його сучасників, друзів, шкільних товаришів. Наприклад, шкільний товариш Карло Бандрівський згадує, що Франко в нормальній школі був доброго здоров’я, веселої вдачі, рухливий і дуже цікавий до книжки. З товаришами був завжди заприязнений, нічим особливим не виділявся, от тільки тим дивовижним знанням мови та тим, що був дуже рухливий. Після школи кожного дня бігав десь з півгодини, а тоді вертав до книжок, або ж як той лис нипав поміж людей за книжками.

Петро Іванишин зазначив, що видання – науково-популярне, тож розраховане на широке коло читачів – від науковців і вчителів – до студентів і школярів. Зацікавить книга і туристів, оскільки інформація у ній викладена трьома мовами: українською, англійською та польською.

Ірина Дмитрів додала, що книга складається з трьох розділів: «Загальний план Дрогобича», «Дрогобич в образах і візіях Івана Франка», «Останній візит Івана Франка». Найбільш інформативним з наукового і художнього огляду є другий розділ, який подає відомості про такі топоси і локації: станція у Кошицької; Школа оо.Василіян; природа околиць Дрогобича; станція у Корпака; гімназія; передмістя: Зварицьке, Завіжне, Задвірне; Вигода, Клекіт; Лан; вулиці: Панська, Зелена, Юрія Дрогобича, Бориславська, Жупна, Коминярська, Огородна, Ткацька, Стрийська; Жупа; центр; Ринок; церкви: Св. Параскеви, Св. Юра; Возвиження Чесного Хреста; Св. Трійці; Костел; сади і парки; тюрма, стражнця; Народний дім; будинок Гаммершляга; нафтова промисловість; фабрика; ріпники.

Про складнощі перекладу зібраних матеріалів англійською мовою розповів Олег Шалата, адже спробуйте дати правильно зрозуміти іноземцю такі специфічні дрогобицькі слова, як «цибулярі», «зваричі», «лан», цитати з творів І.Франка. А дизайнер Марта Походжай поділилася спогадами про процес художнього оформлення книги, де використано фотографії з приватних збірок колекціонерів.

Враженням про видання поділилися професор Василь Винницький та лікар Оксана Богаченко.

За словами Ігоря Розлуцького, книга «Дрогобич – місто Івана Франка» стане цінною знахідкою не лише для вузького кола науковців, а й для всіх, хто цікавиться постаттю І.Франка та історією Дрогобича. До бібліотек Дрогобича і Стебника по кілька примірників видання передадуть безкоштовно.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

 

І знову «Ярина» Анізії Онищак

Напередодні Дня міста, 20 вересня, у читальній залі центральної бібліотеки ім. В.Чорновола відбулася презентація другого видання книги Анізії Онищак «Ярина». Видання побачило світ завдяки ініціативі Дрогобицької міськрайонної організації Союзу Українок, яка, власне, й організувала творчий вечір.

На захід численно завітали представники інтелігенції Дрогобиччини, журналісти, родичі Анізії Онищак, що прибули з Косова, Львова і Стрия.

На сторінках книги «Ярина» зібрані нариси відомої дрогобицької журналістки Анізії Онищак про Нагуєвичі – село, де народився Іван Франко. Основою збірки є нарис «Ярина» про сакральну і меморіальну пам’ятку Нагуєвич – криничку з цілющою водою в лісовому урочищі «Ярина», де, за переказами нагуєвчан, з’явилася Матір Божа.

Цікавими для читачів будуть і нариси про відкриття унікального меморіального комплексу І.Франка, лісової «Стежки поета», про історію села і людей, які живуть у ньому. А також про тих, хто приїздить вклонитися пам’яті геніального сина української землі. Нариси публікувалися у різний час на сторінках газети «Радянське Слово» , а згодом «Галицька Зоря», де багато років працювала Анізія Онищак.

Слід додати, що перша невелика книжечка авторки з назвою «Ярина» побачила світ у 2010 році. Під час її презентації учасники заходу висловили побажання зібрати в одній збірці усі нариси авторки про село Нагуєвичі. Ця ідея припала до душі і самій Анізії Онищак. Розпочався збір матеріалів. Але через підступну хворобу Анізія Романівна не встигла їх опрацювати… Тож реалізацію задуму втілили у життя її колеги-союзянки вже після відходу у вічність талановитої журналістки і письменниці.

Із роллю ведучої вечора успішно впоралася голова Союзу Українок Дрогобиччини Леся Процик. Вона коротко розповіла біографію авторки, відтак подякувала видавництву «Посвіт» за гарну книгу, а також усім спонсорам, котрі допомогли втілити в життя цю ідею. Варто відзначити, що значною мірою до збору коштів долучилися мешканці Нагуєвич.

Упорядниця книги Марія Прим’як розповіла про роботу над виданням і підбором матеріалів, зокрема, старих фотографій, про пошук нарисів у бібліотечних архівах тощо. У цьому їй активно допомагали Марія Даньків та Лілія Кобільник, працівники центральної бібліотеки.

А далі з вуст промовців звучали спогади про Анізію Романівну, про її діяльність і статті, сповнені добра, оптимізму, співчуття, пріоритету людських цінностей. Ними багато років зачитувалися мешканці Дрогобиччини. Виступили авторка і виконавиця пісень Лілія Кобільник, голова Нагуєвицького осередку Союзу Українок Марія Даньків, старший науковий співробітник музею І.Франка у Львові, багаторічний директор музею І.Франка у Нагуєвичах Марія Оркуш, краєзнавець, журналіст, колега А.Онищак Роман Пастух, професор ДДПУ ім. І.Франка Михайло Шалата, працівник Народного дому с.Рихтичі, журналіст за фахом та учениця пані Анізії Оксана Яворська, юна співачка Яринка Климчук, дрогобичанки Катерина Босак, Ірина Павлішак, Костянтин Федьків, Богдан Гринчишин, голова товариства «Просвіта» Микола Садоха.

Варто додати, що у читальній залі бібліотеки під час презентації експонувалася фотовиставка квітів зі саду Анізії Онищак, який вона так дбайливо доглядала. Авторка експозиції – сусідка журналістки Галина Романюк – також поділилася спогадами про Анізію Романівну.

Старший науковий працівник музею «Дрогобиччина», волонтер Марія Головкевич вручила голові міськрайонного Союзу Українок Лесі Процик подяку від батальйону ОУН за допомогу нашим воїнам на сході України.

На завершення, за прекрасне видання книги та за чудовий вечір, дрогобицьким союзянкам щиро подякувала донька авторки – Наталія Гордій-Онищак.

А відтак присутніх почастували кавою та сирником, спеченим за рецептом пані Анізії її донечкою Наталею. Як зауважила Леся Процик, Анізія Романівна не випустила би з дому нікого з гостей, не пригостивши кавою чи чаєм.

По декілька примірників книг союзянки безкоштовно передали бібліотеці, музею, товариству «Просвіта», родині авторки. Бажаючі придбати книгу можуть звернутися у Союз Українок Дрогобиччини.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

На фото: найбільше зворушив присутніх виступ дочки Наталії, яка навіть одягнула в цей день улюблену мамину вишиванку.

 

 

Розпочався ремонт дороги на Борислав 

19 вересня розпочався довгоочікуваний ремонт дороги загального користування обласного значення Дрогобич – Борислав. Замовником робіт є Служба автомобільних доріг області, на балансі якої перебуває автошлях.

Орієнтовна вартість ремонту – 9 млн. 200 тис. грн. Роботи проводить турецька фірма «Онур». Наразі ремонтники здійснили фрезерування сильно пошкодженого верхнього шару асфальтного покриття. За сприятливих погодних умов та наявності достатньої кількості матеріалів, з якими зараз виникли проблеми, асфальтування здійснять ще цього року. В іншому випадку капремонт проведуть навесні наступного року.

Вл.інф.

 

Причепуримо могили, пам’ятники, обеліски!

У багатьох країнах світу нормою або традицією став обов’язок громадських організацій догляд за військовими похованнями, пам’ятниками, обелісками, незалежно від їхньої сутності – ворог чи герой. Адже люди не винні в тому, що їхні правителі виряджали їх на вірну смерть. Це данина шани і пам’яті до всіх, хто став жертвою цих злодіянь.

Ці цивілізовані принципи мають теж лягти й на ґрунт українських політичних і громадських організацій. Але зазвичай їм легше язиками «молоти», ніж перти плуга. Правда, періодично, а це коли на порозі вибори, вони проявляють показову активність: щось фарбують, підмітають і т.д. А, можливо, вони трохи забудькуваті й потребують постійного нагадування. Тому газета й виконає цю місію. Отже, 14 жовтня свідомі українці відзначатимуть 75-річницю УПА, а 1 листопада віддається шана тим, хто пішов у засвіти…

В.Т.

 

 

30 вересня – День усиновлення

День усиновлення збігається із днем християнського свята Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії і, мабуть, не випадково.

Доброта і любов – головне, що маємо дарувати нашим дітям. Адже діти – наша надія і майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківської опіки. Турбота про них – наше спільне завдання, обов’язок міста, суспільства, держави.

Відділом-службою у справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради ведеться облік сімей, які мають намір усиновити дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Їм надається повна інформація та правова консультація щодо процедури усиновлення. Відтак тим, хто планує здійснити свій благородний намір, надається відповідний висновок про можливості усиновлення, і відповідні кандидати ставляться на облік служби.

Щодня у країні народжується близько 40 дітей, які залишаються сиротами, і водночас в Україні щодня всиновлюють 50 дітей. Станом на 31 червня 2017 року в Україні усиновлено 720 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Щорічно місцевими кандидатами в усиновлювачі в середньому усиновлюється двоє дітей, які потребують сімейної турботи та опіки. З початку 2017 року службою у справах дітей надано більш як 10 консультацій громадянам, які мають намір усиновити дітей та підготовлено шістьом сімейним парам Дрогобича і Стебника відповідні висновки для взяття їх на облік як кандидатів в усиновлювачі. Варто відзначити, що в поточному році місцевими кандидатами усиновлено дитину інваліда І групи, дитину, позбавлену батьківського піклування. Діти з особливими потребами, які залишилися з певних причин без батьківської опіки, сьогодні потребують найбільшої уваги, любові та сімейного затишку.

Міністерство соціальної політики веде цілеспрямовану діяльність щодо усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Тому державна політика сімейного виховання сьогодні потребує активної підтримки широких верств населення.

Є в нашій країні діти, які набувають батьків двічі – народжуючись і за рішенням суду. Щодня до Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини у звичайних конвертах надходять десятки анкет про дітей, які втратили батьків. До кожного такого аркушу додається фотокартка, з якої на нас дивляться дитячі очі. Інколи заплакані, інколи сумні, інколи – з посмішкою на все обличчя. Всі вони різні, об’єднує їх те, що кожна така дитина чекає на батьків!

Традиційно вважається, що усиновлення – це вирішення проблем дитини, яка втратила сімейне оточення. Наважуємося уточнити. Усиновлення – це і вирішення проблем дорослих, які хочуть виховати дитину. Дитину, яка народжена не ними, але потребує саме їхньої любові та піклування.

Дітям, які втратили родину, може допомогти кожен, хто небайдужий. Одні – усиновлять і виховають дитину, інші – допоможуть дитині знайти батьків, треті – нададуть фахову консультацію тим, хто хоче усиновити або тим, хто вже усиновив і зіткнувся з проблемами. Основне, щоб ми всі намагалися допомогти кожній дитині вирости у любові і повазі.

Вітаємо всіх усиновлювачів з їхнім святом! Бажаємо їм міцного здоров’я, великої батьківської любові, терпеливості та щасливого дитячого сміху у їхніх оселях.

Необхідну консультацію з питань усиновлення можна отримати у відділі-службі у справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради.

Служба у справах дітей

 

 

СПОРТ

Фінальна пулька стартувала

23 вересня відбувся матч першого туру фінального етапу змагань серед команд Другої ліги першості Львівщини з футболу. Нагороди у ньому виборюють по три кращі команди груп «А» та «Б» з урахуванням очок, набраних раніше у матчах між собою.

Перший матч фінальної пульки МФК «Галичина» провела на виїзді з ФК «Синьковичі». На жаль, дрогобичани не змогли здобути бодай нічийного результату з незручним суперником і поступилися з рахунком 2:4.

У турнірній таблиці фінального етапу лідирує «Галичина» (Зубра, Львів) – 13 очок, далі йдуть: ФК «Замок» – 10, ФК «Синьковичі» – 6, «Сокіл» (Ямпіль) – 5, «Галичина» (Дрогобич) – 4, «Сокіл» (Великі Глібовичі) – 2.

У суботу, 30 вересня, о 16.00 «Галичина» вдома прийматиме ФК «Замок» (Замок). Наступні матчі нашої команди: «Сокіл» (Ямпіль) – «Галичина», «Галичина» – ФК «Синьковичі», ФК «Замок» – «Галичина», «Галичина» – «Сокіл (Ямпіль). Дати проведення ігор уточнюються.

У змаганні юнацьких складів переможці груп «А» та «Б» одразу розіграють звання чемпіона у фіналі з двох матчів. У першій домашній грі «Галичина» (Дрогобич) перемогла «Сокіл» (Рясне Руське) з рахунком 2:1. Голи забивали: Б.Гарас (1:1), Р.Мацан (2:1). Тепер 1 жовтня (14.00) дрогобичан чекає непроста гра-відповідь у гостях.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

З ювілеєм, рідна спортивна школо!

Минулими вихідними пройшла Відкрита першість Дрогобицької дитячо-юнацької спортивної школи імені І.Боберського з настільного тенісу з нагоди 70-річчя спортивної школи та Дня міста Дрогобича.

У змаганнях взяли участь команди зі всієї Львівської області (Львів, Дрогобич, Борислав, Трускавець, Стрий, Судова Вишня, Городок, Кавське, Березець). Загалом – півсотні учасників.

На урочистій церемонії відкриття учасників змагань привітав директор ДЮСШ імені І.Боберського Іван Файчак.

Запеклі баталії розгорнулися уже з перших хвилин турніру. Напружена боротьба йшла у всіх вікових категоріях, яких було аж вісім: чотири серед хлопців та чотрири – серед дівчат. Найстарша вікова категорія – це юнаки (1999-2001 р.н.), за нею – кадети (2002-2005 р.н.), наступна – мінікадети (2006 р.н.) і наймолодша – мікрокадети (2009 р.н. і молодші). Приємним сюрпризом стало нововведення суддею Петром Ярошком категорії “мікрокадети”, а це дітки 7 рочків і молодші, які не просто тренуються, а й беруть участь у змаганнях.

Чемпіонські та призові місця здобули: Станіслав Гайслер (Львів), Віталій Грисьо (Судова Вишня), Віктор Стецко (Дрогобич), Андрій Яциків (Березець), Христина Улич (Кавське).

Самовідданою працею на тренуваннях, і відповідно, гарним результатом на змаганнях привітали з Днем народження свою ДЮСШ учні: Віктор Стецко, Роман Дубик, Костянтин Лебідь, Максим Козирів, Марк Болонний, Павло Кіхтяк, Віталій Федчак, Андрій Гладиш. Особливо хочеться відзначити 7-річних вихованців, які вже вправно володіють ракеткою і не пропускають жодного тренування. Це: Наталія Борис, Марія Пігут, Катерина Колодій, Натан Воловач.

Високий клас суддівства продемонстрували головний суддя змагань Володимир Мартиненко і його заступник Петро Ярошко.

Щиро дякуємо за підтримку організаторам змагань – керівникові сектору з питань фізичної культури і спорту відділу молодіжної політики, сім’ї та спорту міської ради Орестові Соломчаку, директору ДЮСШ Іванові Файчаку, президенту Федерації настільного тенісу Олегові Дацюку, директору ЗОШ №2 Ларисі Панькевич.

Дрогобицька ДЮСШ

 

 

НАДЗВИЧАЙНИКИ ЗАСТЕРІГАЮТЬ

При пожежі у лісах, степах, на торфовищах… 

Зараз дуже актуальною проблемою є пожежі на торфовищах. Масові пожежі можуть виникати внаслідок необережного поводження з вогнем, очищення поверхні землі випалюванням сухої трави та з інших причин. Як наслідок – ураження людей і тварин, спалах будівель у населених пунктах, дерев’яних мостів, дерев’яних стовпів ліній електромереж та зв’язку, складів нафтопродуктів та інших матеріалів, що горять.

Якщо ви опинилися в осередку пожежі:

- не панікуйте та не втікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;

- з небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдження вогню;

- якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі – воно тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;

- гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, забиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами; будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;

- під час гасіння пожежі, не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з уваги інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними голосовий зв’язок;

- особливо будьте обережні у місцях торф’яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому пересувайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів;

- після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі.

У всіх випадках, якщо ви маєте можливість, викличте пожежну команду (телефон – 101).

М.ГОРОДИСЬКИЙ, головний інспектор Дрогобицького РВ ГУ ДСНСУ у Львівській обл., майор служби ЦЗ

 

 

«МРІЯ» виділяє 4 мільйони гривень на розвиток кооперативного руху

Агрохолдинг “МРІЯ ” – активний прихильник розвитку кооперативного руху на селі. Упродовж двох років компанія здійснює практичну допомогу зі створення і підтримки роботи кооперативів. Зокрема за підтримки “МРІЇ” запрацювало 10 кооперативів. Агрокомпанія допомагає організаційно ініціативним групам людей створити кооператив, надає фінансову допомогу, а також сприяє, щоб учасники кооперативного руху мали можливість підвищувати рівень своїх знань про особливості ведення бізнесу. Днями “МРІЯ” провела вже другий кооперативний форум “Створюємо кооперативи – розвиваємо село”. Захід відбувся на Козівщині. Адже саме тут функціонує перший кооператив, який допомогла створити “МРІЯ” – це “Файна поляна”, а загалом у цьому районі функціонує три – «Файна Поляна», «Старий млин», «Добре молоко» (з 6 кооперативів на Тернопільщині), які розпочали роботу за організаційного і фінансового сприяння Агрохолдингу.

Сприяння створенню кооперативів – соціальна програма “МРІЇ”

“Для Компанії “МРІЯ” підтримка кооперативного руху – це один з основних напрямів со-ціальної програми. Бо ми віримо, що саме кооперація є тим інструментом, який допоможе родинам наших пайовиків, родинам селян стати заможними. І разом згуртуватися і зробити заможною нашу Україну. Тому на підтримку кооперативного руху ми виділяємо значні кошти. Для “МРІЇ” це є суто соціальний проект, ми не заробляємо жодної копійки, ми допомагаємо фінансово, допомагаємо експертизою. Допомагаємо кооперативам знайти ринки збуту, знайти, де взяти добрива, де закупити саджанці, – розповідає заступник генерального директора Агрохолдингу “МРІЯ” Нонна Шмідік. 

У цьому році першому кооперативу “Файна Поляна”– два роки. 23 учасники кооперативу вирощують малину на площі 16 гектарів. Також до нього долучилися сім’ї, які садять невеликі діляночки по 50, по 200-300 кущів малини. “А стартувало все із чотирьох гектарів, – пригадує керівник СОК “Файна Поляна” Василь Вега, – Почати може будь-хто, але щоб був якийсь результат, то треба постаратися. Щоб кооператив працював, необхідно, щоб в нього був лідер, а учасники кооперативу, щоб його підтримували. Інакше кооперації як такої бути не може. У нас кооперація відбулася завдяки тому, що знайшлися потрібні люди – учасники кооперативу, які прагнули його створити. Агрохолдинг “МРІЯ” нам допоміг закупівлею саджанців і надав техніку для обробітку ґрунту. Кожен учасник, незалежно від того, в кого є 50 соток чи 2 гектари, сам вирішує, коли робити прополку, в які дні йому збирати ягоди, а от вже над реалізацією продукції, закупівлею засобів захисту, добрив ми думаємо всі разом”. Василь Вега наголошує, що “переваги кооперативу в тому, що формується більша партія продукції і отримання кращої ціни, а також у логістиці. Адже автомобіль може перевести стільки само ягід, скільки п’ять маленьких автомобілів, але це буде набагато дешевше і простіше. Також кооператив має можливість брати участь у програмах підтримки. Це може бути від обласного бюджету (ми вже два роки поспіль є учасниками цієї програми) чи від якихось міжнародних фондів”.

Успішним кооперативам – півмільйона грн. без відсотків, а 100 тисяч – на створення і безповоротно

Цього року “МРІЯ” оголосили конкурс проектів із загальним призовим фондом 4 мільйони гривень, які будуть спрямовані саме на розвиток кооперативного руху – на підтримку і розвиток вже існуючих кооперативів та створення нових.

“Для кооперативу, який тільки створюється, ми готові виділити 100 тисяч гривень на безповоротній основі. Якщо цих коштів буде мало, то ми готові виділити ще 200 тисяч гривень на поворотній основі. Але варто зазначити, що ці кошти надаються без жодних відсотків, терміном на два роки. Як тільки ці гроші повертаються, ми їх знову вкладаємо у розвиток кооперативів. Тобто це такий собі залізний фонд, який буде діяти на підтримку кооперативного руху у Західній Україні, де працює компанія “МРІЯ”. Від членів кооперативу має бути співфінансування. Воно має становити хоча б 20 відсотків. Ми запроваджуємо співфінансування, тому що це загальна практика, а також люди набагато краще цінують кожну гривню, яку ми їм дали. Існуючим кооперативам ми готові виділити півмільйона гривень на поворотній основі терміном на два роки. Це ті кооперативи, які показують ефективні результати у попередній період, мають хорошу історію, і ми бачимо, що ці кошти будуть використані за призначенням”, – розповідає директор благодійного фонду Агрохолдингу “МРІЯ” Василь Мартюк.

На створення нового кооперативу Орися Михайлишин 15 вересня отримала від “МРІЇ” сертифікат на 200 тисяч гривень. Планує продовжувати займатися переробкою молока. – “Рік часу успішно реалізовуємо чотири види сиру, з яких молоді сири і в тому числі моцарела, виготовлена за італійськими технологіями. Проблеми збуту немає. Проблема є з браком молока, тому ми йдемо на створення кооперативу, щоби мати можливість переробляти більше продукції. Три роки тому ми з чоловіком переїхали з Тернополя в село і завели кози. Тоді й постало питання переробки молока. Натхнення прийшло із-за кордону. Ми були в Італії і бачили, яке ставлення до козячого продукту. Коли італійці на вікенд їдуть високо в гори, щоб попробувати козячого молока і сиру. Це для мене було дивно. А сьогодні це не дивно, тому що до нас їдуть пробувати сир і козяче молоко. Ми очікуємо, що зможемо отримати 200 тисяч гривень від “МРІЇ” на поворотній основі й безвідсотково. Ці кошти підуть на обладнання. Ми маємо своє обладнання, ще докупимо пастеризатор, аналізатор молока і ще одну сироварню”.

Кооперативи – вирішення проблеми зайнятості на селі

Голова Козівської райдержадміністрації Василь Вітровий сподівається, що кооперативи частково допоможуть вирішити проблему зайнятості на селі. – “Зараз ми працюємо над ефективним розширення роботи кооперативів. Вони мають ще займатися глибокою переробкою, щоб дійсно була додаткова вартість і члени кооперативу одержували більші доходи. “МРІЯ” є основним фінансовим донором. Вона допомагає в плані організації, співпраці з органами місцевого самоврядування. Також із залученням коштів з місцевих бюджетів. “МРІЯ” велику кількість землі обробляє в нашому районі, тому вона хоче створити хороші умови для селян у тих населених пунктах, де вони орендують землю. Кооперативи вже працюють рік. У трьох кооперативах задіяно приблизно 100 осіб”.

У пріоритеті програми кооперативного руху ті населені пункти, в яких Компанія “МРІЯ” працює довше, має більший земельний банк. “Ми розуміємо, що люди нам довіряють, вони довірили нам свою землю, і ми хочемо так їм віддячитися, – зазначає Василь Мартюк, – Через кооперативи ми створюємо робочі місця, а отже, збільшуємо сімейний бюджет наших пайовиків”.

Тамта ГУГУШВІЛІСоздан 28 сен 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником