ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 26 жовтня 2017 р.
Замість дерев’яної трубки – кардіомонітори

Пологовий будинок отримав нове обладнання

Матеріальна база Дрогобицького міського пологового будинку поповнилася двома апаратами. Це – новенькі фетальні кардіомонітори, які, за словами головного лікаря Володимира Штогрина, дозволяють не лише спостерігати за внутрішньоутробним станом плоду під час пологів, але й фіксувати порушення серцебиття плоду та вчасно обрати метод розродження. Відповідно, це допомагає знизити показники захворюваності новонароджених та перинатальної смертності.

20 жовтня міський голова Тарас Кучма, його заступник з гуманітарних та соціальних питань Василь Качмар і керівник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба вручили устаткування медперсоналу пологового будинку.

Кошти на закупівлю обладнання, а це 75 тисяч гривень, виділили з міського бюджету.

Як наголосив міський голова Тарас Кучма, сьогодні сім’ї, які чекають дитину, обираючи пологовий будинок, враховують не лише фаховість медичного персоналу, але й наявність технічного обладнання. Саме тому зараз зроблений акцент на поліпшення матеріально-технічного забезпечення установи, і це робитиметься в майбутньому. Адже в контексті медичної реформи тепер лікувальним закладам необхідно боротися за пацієнта, щоб мати відповідне фінансування. До того ж, усе йде до того, що в результаті процесів оптимізації, очевидно, пологові будинки у районі припинять існування, тож роботи працівникам дрогобицького пологового додасться.

Іще один цікавий штрих. Майже 200 років тому основоположник класичного акушерства Нестор Максимович придумав стетоскоп – дерев’яну трубку, яку й донині використовують акушери для прослуховування серцебиття дитини в утробі матері. Тарас Кучма наочно порівняв його із нещодавно придбаним сучасним обладнанням, наголосивши на тому, що відтепер можна буде не лише спостерігати за внутрішньоутробним станом плоду під час пологів, але й фіксувати на папері процес серцебиття немовлятка.

Володимир Штогрин зауважив: «Дуже добре, коли міський голова є лікарем за фахом, адже він добре розуміє усі медичні проблеми. За останні 20 років міська рада виділяла кошти лише на спорудження шатрового даху установи, тож придбання за кошти бюджету кардіомоніторів є дуже позитивною тенденцією. До того ж, торік з місцевого бюджету було виділено 150 тис гривень для проведення капітального ремонту ліфта, а в 2017 році на капремонт системи тепло- і водопостачання з місцевого бюджету скеровано 160 тис з міського бюджету, 120 тис грн. – з обласного, а 20 тис. грн. – благочинні внески пацієнтів пологового. Тож уже є технічна можливість подати гачу воду у пологовий, якщо у бюджеті міста віднайдуть на це фінанси».

Василь Качмар додав, що придбання обладнання стало можливим завдяки економії внаслідок реформаційних заходів у міській медицині, а Володимир Чуба подякував за розуміння у питанні виділення коштів керівництву міста та депутатському корпусу міської ради.

Відтак під оплески присутніх один з апаратів Тарас Кучма вручив керівникові пологового відділення Володимирові Цицику, інший – завідувачці відділу патології вагітних Христині Рососі.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

У дарунок – власна оселя

У четвер, 19 жовтня, двом дрогобичанам: особі з числа дітей-сиріт Володимиру та особі з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, Михайлові і його молодшому братові – дитині, позбавленій батьківського піклування, Оресту-Юліану, вручили ключі від нових квартир.

Церемонія відбулася у нових помешканнях у будинку №17/4 на вулиці Є.Коновальця у Дрогобичі.

Оскільки Володимир перебуває за кордоном, ключі від помешкання отримала його дружина Оксана.

Вручити ключі та привітати власників нових помешкань завітали міський голова Дрогобича Тарас Кучма, заступник голови ЛОДА Оксана Стоколос-Ворончук, начальник служби у справах дітей ЛОДА Володимир Лис, депутат обласної ради від Дрогобича Андрій Ковч, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту облради Михайло Гичка, начальник відділу-служби Дрогобицької міськради Ігор Яким.

«Вручення цих квартир насамперед – це символ людяності. Вітаючи вас з отриманням нового помешкання, бажаю щасливого майбутнього. Нехай це добро, яке сьогодні зроблене для вас, примножується. Будьте такими ж у житті і творіть добро для тих, хто його потребує», - зазначив Тарас Кучма. 

Зазначимо, квартири, подаровані сиротам, закуплено за кошти місцевого та обласного бюджетів, згідно з міською програмою забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Загальна вартість квартир становить 810 475 гривень, з них: 450 000 грн. – кошти місцевого бюджету, 360 475 грн. – з обласного. Площа квартири Володимира – 41 кв. м, а помешкання, де проживатимуть Михайло та Орест-Юліан, – 44 кв. м.

До слова, у лютому цього року таку ж квартиру у новобудові було надано ще одній дрогобичанці – особі з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, яка є також особою з особливими потребами.

Новозбудовані квартири закупили в КП «Управління капітального будівництва» Дрогобицької міської ради, яке за власний кошт провело капітальний сучасний ремонт. Новим власникам житла залишається лише облаштувати його меблями та побутовою технікою.

Прес-служба міської ради

 

 

Береженого Бог береже

Фестиваль «Сурми звитяги» перервали через термінову евакуацію

25 жовтня в актовій залі СШ №2 проходив перший тур ХVІІІ Всеукраїнського фестивалю «Сурми звитяги». У ньому взяли участь вокалісти, читці поезії, танцювальні та хорові колективи загальноосвітніх шкіл Дрогобича. Однак під час одного з виступів трапилася надзвичайна подія.

Під час виконання пісні до повної зали увійшла директор СШ №2 Лариса Панькевич й оголосила термінову евакуацію. Діти та їхні наставники організовано й оперативно вийшли з приміщення, як і учні, що в цей час були на уроках.

Як виявилося, перед входом до школи її працівник помітив підкинуту підозрілу картонну коробку, заклеєну липкою стрічкою. Як і належить у таких випадках, були повідомлені відповідні служби (поліція, надзвичайники, спеціалісти міськради), які оперативно прибули на місце події й огородили його. На щастя, після огляду спеціалістами, у коробці виявилися… двоє кошенят – чорне та руде. Їх, очевидно, хтось підкинув під школу, щоб тварин підібрали діти.

Через деякий час фестиваль та навчальний процес відновилися. У другій школі тепер шукають господарів для кошенят, поява яких запам’ятається тут надовго, а поліція активно розшукує горе-жартівника.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

НОВИНИ

У Дрогобичі працюватимуть учителі з Северодонецька

19 жовтня міський голова Дрогобича Тарас Кучма зустрівся з вчителями з Северодонецька, що на Луганщині, які прибули до Дрогобича у межах проекту «Схід і Захід разом», і впродовж двох тижнів викладатимуть у школах міста.

Участь у зустрічі взяв також заступник міського голови Василь Качмар та начальник відділу освіти Петро Сушко.

«Такі проекти є надзвичайно важливими для того, щоб стирати нібито ментальні особливості між громадянами однієї країни, котрі мешкають в різних її кінцях, насаджені тривалою російською пропагандою», - підкреслив Тарас Кучма.

Відтак упродовж двох тижнів двоє вчителів з Северодонецька перебуватимуть у Дрогобичі та викладатимуть у загальноосвітніх школах №2 та №16. Окрім того, гостям буде запропонована туристично-екскурсійна програма.

Усього на Львівщину прибули п’ятдесят освітян із Луганщини. Своєю чергою, 50 вчителів зі Львівщини впродовж двох тижнів навчатимуть дітей у школах Луганської області.

Прес-служба міської ради

 

 

Нагорода для лікаря

У рамках святкування Дня міста серед інших поважних дрогобичан відзнакою міського голови «За заслуги перед містом» нагороджено відомого лікаря-гінеколога Ігоря Мороза.

Оскільки у період святкування 926-річчя Дрогобича Ігор Мороз перебував за межами міста, міський голова Тарас Кучма, заступник міського голови Василь Качмар та начальник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба 20 жовтня завітали до КНП «Дрогобицька міська лікарня №3». Там, у колі керівництва та працівників лікарні, вони вручили нагороду панові Морозу.

Вручаючи почесну відзнаку, Тарас Кучма зазначив: «Як фахівця, Вас знають не лише у нашому місті, а й за його межами. Своєю відданою працею ви допомогли багатьом жінкам. Ми пишаємось, що у Дрогобичі працюють такі фахівці, як Ви!».

Своєю чергою, Ігор Мороз зазначив, що у врученій нагороді – заслуга не лише його, а й колег-лікарів.

 

Лави «Громадянської позиції» порідшали

20 жовтня на черговому засіданні сесії Дрогобицької міської ради оголошено про виключення депутата міської ради Богдана Пристая зі складу опозиційної фракції «Громадянська позиція». Відповідну заяву озвучив міський голова Тарас Кучма.

Згодом у своєму виступі Богдан Пристай прокоментував ситуацію так: «На сьогодні нема альтернатив, а є міський голова, який працює на благо громади міста, і ми повинні йому в цьому допомагати різними способами. Бо він у 2014-му, коли ми залишилися тут, пішов захищати Україну. Нам необхідно згуртувати зусилля та працювати для людей, які нас обрали, – дрогобичан».

На сьогодні у депутатській фракції «Громадянська позиція» у міській раді залишилося троє депутатів: Тарас Демко, Олег Балог і Роман Броницький. До 30 серпня до складу фракції входив ще депутат Ігор Лазарів, який у серпні цього року був виключений з її складу за голосування, яке суперечило позиції фракції.

 

Розпочався опалювальний сезон

Відповідно до розпорядження міського голови Дрогобича Тараса Кучми, від 20 жовтня 2017 року №568-р, з понеділка, 23 жовтня, у Дрогобичі розпочався опалювальний сезон 2017-2018 рр.

Відповідне розпорядження було видано на підставі зниження середньодобової температури навколишнього середовища, відповідно до Правил надання населенню послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630 зі змінами, керуючись п.20 п.4 ст.42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

«1. Розпочати опалювальний сезон 2017-2018 рр. у м.Дрогобич 23.10.2017р.

2. Дрогобицькому відділенню ПАТ “Львівгаз” у встановленому порядку провести своєчасне розпломбування вхідних засувок котелень та іншого газового обладнання.

3. КП “Дрогобичтеплоенерго” першочергово забезпечити подачу теплоносія в установи та заклади бюджетної сфери міста – дитячі дошкільні установи, школи, лікарні, бібліотеки і т.ін. у міру готовності та заявок.

4. Директорам КП «Житлово-експлуатаційне об’єднання» Дрогобицької міської ради, начальникам відділів: освіти, охорони здоров’я, культури та мистецтв забезпечити належний прийом теплоносія, надійну і безаварійну експлуатацію всіх інженерних мереж та обладнання впродовж всього опалювального сезону.

5. Контроль за виконанням розпорядження залишаю за собою», - йдеться у тексті розпорядження міського голови.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

Виконком рекомендує

припинити відтворення аудіовізуальних творів російською мовою у публічних місцях Дрогобича

У четвер, 19 жовтня, на засіданні виконавчого комітету Дрогобицької міської ради одноголосно було прийнято рішення про рекомендацію всім закладам культури, закладам громадського харчування (ресторани, бари, кафе тощо), караоке-клубам та іншим фізичним та юридичним особам, що здійснюють свою діяльність на території міста Дрогобич, припинити публічне відтворення аудіовізуальних творів російською мовою у громадському транспорті, барах ресторанах, клубах, закладах культури, незалежно від форм власності.

Таке рішення було прийнято з метою виховувати нове українське покоління з почуттям патріотизму, активної громадянської позиції, відповідальності, з урахуванням нових суспільно-політичних реалій в Україні після Революції гідності та обставин, пов’язаних з російською агресією.

Першочергово назва проекту рішення, яке закликає до припинення звучання у публічних місцях російськомовних аудіовізуальних творів, звучала так: “Про припинення публічного відтворення аудіовізуальних творів артистів Російської Федерації”, однак секретар міської ради Олег Хрущ виніс на розгляд членів виконкому пропозицію припинити звучання аудіовізуальних творів, виконаних не просто артистами Російської Федерації, а взагалі російськомовних аудіовізуальних творів. Така поправка Олега Хруща була підтримана членами виконкому.

«Ми не можемо залишатися осторонь та пропагувати російську мову на території нашого рідного Дрогобича, а особливо серед молодого покоління дрогобичан, коли в Україні триває війна, на якій через російську агресію гине тисячі наших українських солдат, зокрема й дрогобичани. Зміни починаються з малого!», - наголосив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

 

На будинку, де мешкав Йосип Шилінг, буде 3D мурал

У Дрогобичі на фасаді будинку, у якому проживав Герой України, Герой Небесної Сотні Йосип Шилінг, з’явиться оригінальний стінопис у форматі 3D.

Дозвіл на оздоблення стіни будинку, оскільки це комунальна власність громади міста, у четвер, 19 жовтня, було надано на засіданні виконавчого комітету Дрогобицької міської ради.

Окрім того, на фасаді будинку планується встановлення пам’ятної таблиці в честь загиблого на майдані Йосипа Шилінга.

Оскільки будинок – на перетині вулиць Т.Шевченка та І.Франка, то розписаний 3D стінопис проглядатиметься й на центральну частину міста – майдан Шевченка.

 

Затвердили нове Положення Громадського бюджету-2018

Уже на наступний рік під час рейтингового відбору проектів Громадського бюджету, які фінансуються з міського бюджету, не лише віддати свій голос за найбільш корисний на їх думку проект, а й подати заявку на участь зможуть не тільки особи, які проживають у Дрогобичі, а й ті, хто навчаються чи працюють.

Відповідне рішення про затвердження нового Положення, яке передбачає такі зміни, було прийнято на засіданні сесії Дрогобицької міської ради у п’ятницю, 20 жовтня.

Також, окрім надання права голосу особам, які навчають чи працюють в Дрогобичі, вік, який дозволяє брати участь у голосування, становить вже не 18, а 16 років. Такі зміни були внесені з тієї причини, що до роботи над проектами Громадського бюджету долучається чимало осіб, які ще не досягли 18-річного віку, але вони варті того, щоб зробити свій вибір на користь того чи іншого проекту.

Проекти Громадського бюджету Дрогобича поділятимуться на локальні та загальноміські.

Локальні проекти – це проекти, втілення яких матиме безпосередній вплив на мешканців прилеглих до території реалізації проекту будинків і вулиць.

Загальноміські проекти – це проекти, втілення яких матиме безпосередній вплив на мешканців не менше четвертини площі території міста.

Загальна сума Громадського бюджету буде рівномірно розподілятися між двома видами проектів. Також у майбутньому планується збільшити обсяг Громадського бюджету, який в цьому році становив 200 тис грн.

Нагадуємо, цьогоріч у Дрогобичі стартував Громадський бюджет Дрогобича 2017. Участь у конкурсі взяли 30 проектів, чотири з них перемогли. Кожен мешканець міста мав право подати проект соціокультурного характеру та отримати кошти на його реалізацію. Основною метою Громадського бюджету є залучення мешканців Дрогобича до управління містом.

Прес-служба міської ради

 

Облрада виділила кошти на дослідження провалля

10 жовтня сесія Львівської обласної ради прийняла рішення про виділення коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища для проведення моніторингових дослідження і передбачення розвитку подальшої ситуації в зоні впливу рудника №2 ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал».

«На цей моніторинг передбачили 1 млн 483 тис грн на повний комплекс досліджень, але ми будемо відбирати інституцію з допомогою конкурсу», - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

Для цього на конкурсній основі залучать наукові інституції, які на сьогодні вже зголосилися, серед них – НУ «Львівська політехніка», Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, ТзОВ «Інститут «Гірхімпром», а також німецька компанія K-UTEC.

За інформацією прес-служби обласної ради

 

 

Мандруючи, пізнаємо країну – збагачуємо себе

Відомо, що подорожі – один із варіантів побачити світ, насолодитися його красою і неповторністю і зарядитися енергією, щоб випромінювати внутрішнє тепло. А ще – це нові враження, спогади про незабутні миті пізнання нового про свою країну, про світ.

Збагатитися такими враженнями мали змогу голови шкільних м/о вчителів української мови та літератури під час виїзного семінару, який організувала методист ММК Ольга Яремко, до Галича – колишньої столиці Галицько-Волинського князівства, наймогутнішої держави на південно-західних давньоруських землях. До речі, торік це прикарпатське містечко увійшло до списку семи чудес України завдяки історії й архітектурі. Тут розміщені пам’ятки загальнодержавного та світового значення. Окрім збережених чи відновлених пам’яток (храм святого Пантелеймона XII ст., церква Різдва Христового XIII-XVIII ст., Успенська церква XVI ст., літописні Галичина могила та Княжа криниця), є ще фундаменти 14-ти церков XII-XIII ст., залишки печерних монастирів, фортифікаційних споруд тощо.

Знайомство з містом розпочалося прогулянкою пішохідним мостом через Дністер. А потім на центральній площі Галича, яка носить назву Майдан Різдва, учителів зустрів король Данило на коні. Тут же ж церква Різдва ХІІІ століття, а поруч із нею – макет Давнього Галича, який вражає кількістю храмів. Пізнавальною стала екскурсія єдиним в Україні музеєм караїмської історії та культури, який розташований у помешканні галицьких караїмів. Також відвідали село Крилос, що за 7 кілометрів від міста, з його церквою Успіння, митрополичими палатами та музеєм просто неба.

Дорогою додому не оминули Гошівський монастир. Тут одразу забуваєш, що ти на екскурсії, віриш, що надіслана звідси молитва і подяка за гарно проведений час обов’язково будуть почуті. Переповнені позитивом, емоціями, новими знаннями і враженнями, повернулися до Дрогобича.

Н.ЧЕРНИШ, голова м/о вчителів укр. мови та літератури Стебницької ЗОШ №7

 

 

Український вареник – символ родинної кухні

Саме під таким гаслом у Дрогобицькому професійному політехнічному ліцеї №15 відбувся традиційний ІХ міжнародний фестиваль вареників. Участь у цьому заходів взяли 13 команд.

Слід відзначити, що окрім одинадцятьох колективів із системи профтехосвіти, зокрема зі Львова, Самбора, Меденич, Стебника, Борині і, звісно, Дрогобича, у ролі гостя-конкурсанта прибули два кухарі із ресторану ПП «Пастель»  – Наталія Гальчук і Оксана Щурик. Родзинкою фестивалю були наймолодші учасники із ЗОШ №8. Як заявив директор школи Дмитро Солтан, ми – сусіди із училищем, де керівником – Володимир Ткач, тому і на різних заходах обопільно буваємо колективами.

Чисельною були делегації із польського Остжешува і чеського Літомишля. Між господарями цього фестивалю і начальними колективами цих країн склалися тісні навчально-виробничі контакти. Обмін досвідом є важливою складовою у покращенні навчального процесу для всіх.

Тепер щодо самої атмосфери як в урочистій частині, так і на кухні. Кожна команда облаштувала свій імпровізований родинний куток, де була включена фантазія його оформлення. А перед тим учасники мали приступити до процедури виготовлення вареників на спеціалізованій лабораторній кухні під пильним оком майстра виробничого навчання Тетяни Бігуняк. Директор ВПУ-15 Володимир Ткач привітав всіх із фестивалем і зала перетворилася на гамірний вулик. Втім емоції припинилися, коли на сцені майстри слова і пісні (а це були вихованці училища) дарували гостям задушевні і дотепні мініатюри, пов’язані із текстом про вареники. Прибули й гості, котрі тісно співпрацюють із ліцеєм, зокрема Петро Ягоцький, Володимир Івагурний, Роман Свястин, Ігор Майкут та інші.

Ще більш пожвавішала родинна гостина, коли розпочалася дегустація вареників. Яких лише їх не було: і в шоколаді, і з сиром, грибами, картоплею. Не тільки журі, а й гості куштували їх, аж за вухами лящало. Щоб не скривдити нікого, «журі» встановило багато номінацій, зокрема «Євровареник», «Найсолодший вареник», «Найкраще оформлення столу», «Найпікантніший соус», «Пан Вареник», «Симпатії журі» і т.д.

Цей захід запам’ятається всім його учасникам надовго, як і автору цих слів. Наступного року, очевидно, пройде Х міжнародний фестиваль. Головне щоб був спокій у державі і вороги не спровокували громадянського конфлікту у ній. Бо цього їм дуже хочеться…

Володимир СИМРУТ

 

 

Слава і подяка тим, хто не схилив донизу прапори!

З нагоди 75-ї річниці УПА в історичному відділі музею «Дрогобиччина» відкрито експозицію «УПА – армія безсмертних. Карпатський край у боротьбі»

До 75-річчя УПА у відділі історії музею «Дрогобиччина» відкрили новий експозиційний розділ. Попередній, присвячений історії УПА, потребував суттєвого оновлення, позаяк створений був майже двадцять років тому.

Зрештою, як сказала на відкритті директор музею Алла Гладун, пам’ять про наш шлях до свободи, історія національно-визвольної боротьби, стали фактором національної безпеки. Без знання героїчного минулого свого народу неможливо виховати громадянина, патріота, готового боронити свою землю від окупантів та загарбників. Символічно, що дві музейні експозиції – «Воїни гідності і свободи» та «Карпатський край у боротьбі» розміщені поруч, бо присвячені вони боротьбі за нашу незалежність і свободу. До речі, з одним і тим самим ворогом.

Проникливо і переконливо звучали на відкритті слова священиків Ростислава Мелеха та Ігоря Цмоканича. Коротку екскурсію експозицією для присутніх провела старший науковий працівник музею, куратор виставки Марія Головкевич. Почесними гостями урочистого відкриття були безпосередні свідки і учасники повстанської боротьби Тарас Куликовець, Михайло Лисий та Софія Синицька – члени Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА. Від імені Дрогобицького Братства ОУН-УПА слова вдячності музею висловив станичний Тарас Куликовець.

Своїми спогадами про повстанське підпілля 40–50-х років на Івано-Франківщині поділився професор Омелян Вишневський.

З поетичною присвятою українським повстанцям виступила відома письменниця з Луганщини Антоніна Листопад, а композитор і виконавиця власних пісень Лілія Кобільник відразу ж, виконала пісню на слова гості.

Урочистою, щирою і зворушливою була атмосфера під час презентації нової експозиції у музеї, на яку завітало чимало відомих дрогобичан, громадських діячів, інтелігенції, а головне – молоді, школярів та студентів, саме для яких і створювалася ця меморіальна кімната.

Зоряна КОРДУБА, зав. відділом історії

 

 

Вшанували ветеранів УПА

12 жовтня, у Центральній бібліотеці імені В.Чорновола відбувся урочистий захід з нагоди Дня захисника України та 75-ліття створення УПА.

Привітав Героїв Української Держави з прийдешнім святом міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

«Я не хочу, щоб у нашій державі були ветерани війни тому, що якщо є ветерани, то це означає, що була війна. А війна – це мільйони невинних смертей. Тому я бажаю кожному з нас, щоб війна раз і назавжди припинилась як і у нашій державі, так і у наших серцях. Нехай Матір Божа, у Покрови якої відзначаємо найвеличніше свято нашої держави, під своїм покровом оберігає кожного, хто захищав чи захищає нашу землю він окупантів. І нехай цей оберіг проявляється і через вшанування вашого подвигу владою та громадою нашого міста та країни», - звернувся до присутніх Тарас Кучма.

Відтак міський очільник запросив усіх до спільної молитви за душі воїнів, які загинули у боротьбі за волю України.

Опісля Тарас Кучма нагородив грамотами міського голови станичного Дрогобицької станиці Львівського Крайового братства ОУН-УПА ім. генерала Р.Шухевича Тараса Куликовця, члена Дрогобицької міської станиці Львівського Крайового братства ОУН-УПА ім. генерала Р.Шухевича Тараса Пащака, члена Дрогобицької міської Станиці Львівського Крайового Братства ОУН-УПА ім. генерала Романа Шухевича Михайла Лисого.

А також Тарас Кучма вручив матеріальні допомоги воїнам УПА, членам Дрогобицької станиці Львівського Крайового братства ОУН-УПА ім. ген. Романа Шухевича, учасникам антитерористичної операції та матерям загиблих учасників АТО.

Прес-служба міської ради

 

 

У гостях у прикордонників

13 жовтня учні 8-В та 8-Г класів Дрогобицької ЗОШ №1 ім.І.Франка разом зі своїми класними керівниками Н.Романів та Н.Гаргас відвідали Кінологічний навчальний центр Державної прикордонної служби України у місті Великі Мости Сокальського району Львівської області. Це – державний професійно-технічний навчальний заклад третього рівня акредитації, що здійснює підготовку, перепідготовку та підвищення професійної кваліфікації військовослужбовців Державної прикордонної служби України.

Візит приурочили до Дня захисника України, свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва.

Відзначення Дня захисника України – це свідчення твердої волі українського народу йти накресленим шляхом боротьби до найвищої мети – незалежності, розквіту і слави Української самостійної соборної держави. Тож екскурсія була присвячена нашим славним захисникам, героям, які сьогодні поруч з нами; тим, які нині героїчно воюють, захищаючи рідну землю і кожного з нас, які воювали і полягли смертю хоробрих на буремному сході України... Їх не повинно забути жодне українське серце.

Незабутніми для учнів стали показові виступи кінологів та їхніх собак у пошуку наркотиків, зброї та боєприпасів. Наближеними до бойових подій були виступи воїнів АТО та інших військових із визволення заручників, затримання небезпечних та озброєних ворогів, демонстрація у дії БТРа. Дітям розповіли про захист кордону від нападників, як кінологи здійснюють тренування собак, провели екскурсію навчальними кабінетами і казармами. А цікаве щире спілкування з солдатами Української армії назавжди запам’ятається школярам!

Варто додати, що бойові машини, БТР та військова зброя зацікавили не лише хлопців, але й дівчат.

Дуже втомлені, але задоволені та сповнені віри у краще майбутнє своєї Незалежної України школярі повернулися до своїх домівок.

Учні ЗОШ №1

 

 

СПОРТ

Мар’ян Гуржій – чемпіон Європи!

5-9 жовтня у Будапешті (Угорщина) проходив чемпіонат Європи з рукопашного бою. До складу національної збірної команди України входив чемпіон України, майстер спорту України Мар’ян Гуржій – вихованець Дитячо-юнацької спортивної школи ім. І.Боберського та спортивно-оздоровчого центру «Еней».

В особистому поєдинку у ваговій категорії до 70 кілограм український спортсмен здобув цілковиту перемогу, посівши перше місце та отримав золоту медаль чемпіона Європи з рукопашного бою.

Окрім цього, дрогобичанин брав участь і в командних поєдинках, де впевнено здобував перемоги для збірної України.

Додамо, що Мар’ян Гуржій у 2015 році став чемпіоном світу з хортингу (Польща), у 2016 році – чемпіоном світу з кікбоксингу (Ірландія).

Чемпіона привітав міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Прес-служба міської ради

 

Теплі емоції і багато квітів

Так у Дрогобичі зустріли абсолютних чемпіонок Європи з акробатики

23 жовтня до рідного Дрогобича прибули абсолютні чемпіонки Європи зі спортивної акробатики Юлія Пилип’як та Олександра Табачинська.

Зустрічати дівчат у рідній Дрогобицькій ДЮСШ ім. І.Боберського. Зустрічати юних акробаток після важливої перемоги зібрався колектив з числа молоді, тренерів та керівництва ДЮСШ. Також привітати Юлію та Олександру і подякувати за працю і внесок у розвиток спорту Дрогобича й України прибули перший заступник міського голови Ігор Герман, заступник міського голови Василь Качмар, депутат міської ради, президент МФК «Галичина» Юрій Кушлик та завідувач сектору з питань фізичної культури та спорту відділу молодіжної політики, сім’ї та спорту Орест Соломчак.

Нагадаємо, 16-20 жовтня у Жешуві (Республіка Польща) відбувся XXVIII Чемпіонат Європи зі спортивної акробатики. У складі національної збірної України виступали дрогобичанки – вихованки Дрогобицької ДЮСШ Юлія Пилип’як та Олександра Табачинська. Дрогобицькі спортсменки вибороли «золото» та стали абсолютними чемпіонами Європи зі спортивної акробатики.

Прес-служба міської ради

 

«Галичина» – бронзова!

21 жовтня мав відбувся матч п’ятого туру фінального етапу змагань серед команд Другої ліги першості Львівщини з футболу.

МФК «Галичина» вирушила у гості до ФК «Замок» (с.Замок Жовківського району). Однак суперник з певних причин на домашню гру не вийшов. Тож «Галичина» здобула технічну перемогу з рахунком 3:0.

Результати інших матчів: «Галичина» (Зубра, Львів) – ФК «Синьковичі» – 0:0, «Сокіл» (Великі Глібовичі) – ФК «Сокіл» (Ямпіль) – 7:1.

Останній матч «Галичина» мала провести вдома 29 жовтня з командою «Сокіл» (Ямпіль). Однак гості, які втратили шанси залишити останнє місце, вирішили до Дрогобича не їхати. Тож наші земляки вже забезпечили собі бронзові медалі першості Львівщини у Другій лізі.

У турнірній таблиці лідирує «Галичина» (Зубра, Львів) – 23 очки (10 ігор), далі йдуть: ФК «Синьковичі» – 16 (9), ФК «Галичина» (Дрогобич) – 16 (10), «Сокіл» (Великі Глібовичі) – 11 (9), ФК «Замок» – 10 (10), «Сокіл» (Ямпіль) – 5 (10).

Ярослав ГРИЦИК

 

Гирьовики-ветерани – на висоті

21 жовтня у Городку пройшли змагання з гирьового спорту за програмою ХVІ Спортивних ігор Львівщини та Х обласних ігор ветеранів спорту.

У турнірі взяли участь збірні команди районів та міст обласного значення (загалом майже сто учасників).

Наш край представляли команди Дрогобича та Дрогобицького району. Місто презентували п’ятеро гирьовиків із ДДПУ ім. І.Франка та троє ветеранів.

Варто відзначити, що наші ветерани здобули друге загальнокомандне місце. А в індивідуальному заліку Ярослав Пиль виборов І місце, Володимир Турко ІІ місце (обоє – у віковій категорії від 50 років), а Збігнев Антохув – І місце у категорії від 70 років.

Відзначимо також вдалий виступ представників району – Андрія Лагуна (І місце) та Всеволода Ільківа (ІІ місце).

Ярослав ГРИЦИК

На фото: дрогобицькі спортсмени-ветерани.

 

Команда ДКНГ здобула «срібло»

25-29 вересня у Львові проходили обласні змагання з міні-футболу серед студентів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації.

У турнірі взяли участь 10 команд, серед них – команда Дрогобицького коледжу нафти і газу. У фіналі дрогобицькі футболісти під керівництвом викладача фізичного виховання Андрія Суди зустрілися з командою технологічного коледжу зі Львова. Гра була рівною, тому переможця довелося визначати у серії після матчевих пенальті. На жаль, фортуна була прихильнішою до львів’ян, тож наші земляки стали срібними призерами турніру. Вітаємо команду студентів ДКНГ і бажаємо наступних перемог!

Ярослав ГРИЦИК

 Создан 26 окт 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником