ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в "ГЗ" від 2 листопада 2017 р.
Осучаснення пенсій: що і як?

27 жовтня начальник Дрогобицького об’єднаного управління Пенсійного фонду Любов ЯНЕВИЧ провела брифінг для засобів масової інформації щодо змін у пенсійному законодавстві у зв’язку із запровадженням пенсійної реформи. Вона ознайомила присутніх з аспектами перерахунку пенсій з 1 жовтня цього року.

Зокрема, змінений показник середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсій, тобто, осучаснення пенсій відбулося із використанням єдиного показника середньої зарплати за три останні роки в розмірі 3764,40 грн. Також при перерахунку використано новий розмір прожиткового мінімум для осіб, що втратили працездатність, який встановлений станом на 1 грудня 2017 року і зріс на 79 грн. – до 1452 грн. (такою зараз є мінімальна пенсія).

Усі перерахунки пенсіонерам здійснені автоматично, за матеріалами їхніх пенсійних справ. Та не слід очікувати, що пенсії усім пенсіонерам зростуть однаково, оскільки враховуються індивідуальні показники коефіцієнта заробітку та тривалість страхового стажу кожного пенсіонера. Любов Яневич розповіла, що є окремі категорії, у яких пенсії не зросли, оскільки призначалися недавно. Тоді під час розрахунків застосовувалася вища середня зарплата в Україні. До того ж, з 1 жовтня відбулося зменшення коефіцієнта за кожен рік стажу (від 1,35 до 1), тому збільшення розміру пенсії торкнулося не всіх.

Ті пенсіонери, у кого після осучаснення пенсія зросла більш ніж на 140 грн., вже отримали доплату у жовтні, всі інші отримають її у листопаді разом із основними виплатами.

Мешканцям Дрогобиччини, у яких пенсія зросла більш ніж на 140 грн., працівники управління Пенсійного фонду підготували і розіслали інформаційні повідомлення з роз’ясненням як саме розрахований новий розмір їхньої пенсії.

Переглянуто відсотки зменшення розміру пенсій за достроковий вихід на пенсію жінок у 55-річному віці.

Виплата пенсій працюючим пенсіонерам буде здійснюватися незалежно від факту роботи, тобто, у повному обсязі, не знімаючи 15%.

Керівник Дрогобицького об’єднаного управління Пенсійного фонду також повідомила, що перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам, які набули на це право, буде проводитися органами Пенсійного фонду щороку з першого квітня без додаткового звернення особи.

Від 1 січня 2018 року для визначення права на призначення пенсії будуть включати такі періоди:

- ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування і фіксованого податку (період з 1 січня 1998 року до 30 червня 2000 року має бути підтверджений довідкою про реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності, а з період з 1 липня 2000 року до 31 грудня 2017 року – за умови сплати страхових внесків і єдиного внеску незалежно від сплаченого розміру, крім випадків звільнення від сплати єдиного внеску);

- проходження військової служби до 31 грудня 2017 року;

- навчання у ВНЗ з 1 січня 2004 року;

- перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами з 1 січня 2004 року;

- перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 1 січня 2004 року.

Також внесено зміни у вимоги до стажу при визначенні права на призначення пенсії. Зокрема, щоб вийти на пенсію у 2018 році у 60-річному віці, необхідно буде мати не менше як 25 років страхового стажу, у 2019 – 26 років, 2020 – 27 років і т.д, у 2028 році – 35 років стажу. Новацією є те, що, починаючи з 1 січня 2028 року, за наявності 40 і більше років календарного страхового стажу пенсія за віком призначається незалежно від віку.

Якщо людина не має відповідного розміру стажу, вона може звернутися до управління праці і соціального захисту населення для призначення соціальної допомоги.

Також представникам ЗМІ розповіли як кожен пенсіонер чи працюючий громадянин, не виходячи з дому, можуть дізнатися про розмір заробітної плати у попередні роки, сплачені ним страхові внески, стаж, записатися на прийом чи подати електронне звернення. Для цього слід завітати до Дрогобицького об’єднаного управління Пенсійного фонду (4 поверх, каб. №7) із паспортом та ідентифікаційним кодом, заповнити коротеньку заяву та отримати спеціальний код.

Згодом удома треба зайти на веб-портал Пенсійного фонду України у мережі Інтернет, ввести цей код, вказати адресу своєї електронної пошти, логин і пароль. Після такої реєстрації ви матимете повну інформацію щодо нарахування пенсії чи надходжень єдиного соціального внеску. Держслужбовці, які подавали електронні декларації, можуть зареєструватися на веб-порталі Пенсійного фонду, використовуючи свій електронний цифровий ключ.

Очевидно, скористатися цим сервісом багатьом пенсіонерам може бути складно, але з процесом реєстрації їм можуть допомогти діти чи онуки.

На завершення брифінгу Любов Яневич відповіла на запитання журналістів.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Медична реформа: як нас лікуватимуть завтра?

У Світлиці ратуші під головуванням заступника міського голови Василя Качмара 24 жовтня відбулася нарада з керівниками медичних установ Дрогобича та Стебника.

Окрім обговорення основних аспектів діяльності у період реорганізації медицини, спрямованих на поліпшення харчування пацієнтів у медичних установах, заощадження на енергоносіях та підвищення енергоефективності, під час наради йшлося про функціонування медицини Дрогобича та Стебника у рамках новоприйнятої медичної реформи 19 жовтня ц.р.

Начальник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба зазначив, що, згідно з реформою, медицина первинної ланки є безкоштовною, і на кожного пацієнта з державного бюджету буде виділено 370 грн., а на дітей та людей похилого віку – вдвічі більше. Також посадовець додав, що кожен пацієнт шляхом укладання декларації повинен бути закріпленим за конкретним сімейним лікарем, якого зможе обирати самостійно, не прив’язуючись до місця реєстрації чи навіть проживання. Відтак кожен мешканець нашого міста має право обрати сімейного лікаря, який практикує у Дрогобичі.

Володимир Чуба підкреслив, що лише за скеруванням сімейного лікаря з поліклініки пацієнт зможе проходити лікування у стаціонарі медичного закладу.

Стоматологічні послуги, згідно із законодавством, ще не включені до первинної медичної допомоги, відтак стануть платними для пацієнтів. Тому заступник міського голови Василь Качмар надав доручення начальникові відділу охорони здоров’я спільно з керівником Дрогобицької стоматологічної поліклініки розробити концепцію переходу стоматполіклініки до роботи на госпрозрахункових засадах.

Також обговорили шляхи енергозбереження та підвищення енергоефективності у медичних закладах. Володимир Чуба зазначив, що задля зменшення витрат на енергоносії здійснено та планується переміщення медустанов:

- з приміщення медичної бібліотеки всю бібліотечну базу перемістять на базу міської бібліотеки №1 на вулиці Самбірській;

- поліклініку ДМЛ №5 (шкірно-венерологічний диспансер) перемістять в окреме приміщення Дрогобицького пологового будинку;

- стаціонар ДМЛ №5 (шкірно-венерологічний диспансер) переміщено на базу інфекційного відділення Стебницької міської лікарні;

- вивільнено приміщення дитячої поліклініки на вулиці Івана Франка, а медичний персонал переведено на базу Дрогобицької міської поліклініки;

- у першому кварталі 2018 року планується переміщення дитячого інфекційного відділення на базу дитячої лікарні.

Заступник міського голови запропонував вивчити досвід міста Червоноград щодо впровадження системи тендерних пропозицій у сфері харчування пацієнтів у стаціонарі медичних закладів Дрогобича, оскільки в освіті таке було впроваджено ще минулого року і отримало позитивний результат, зокрема й за відгуками батьків харчування дітей у школах поліпшилося. Задля того, щоб переконатися на власному досвіді та з’ясувати всі проблемні питання, які виникають у процесі обговорення, делегація у складі Василя Качмара, Володимира Чуби та керівників медичних установ наприкінці наступного тижня вирушить до Червонограда.

Прес-служба міської ради

 

 

ПОВЕРТАЙТЕСЬ ДО РІДНОЇ ШКОЛИ

Дрогобицька ЗОШ №3 відзначила 110-ліття

27 жовтня 2017 р. у музично-драматичному театрі ім. Ю.Дрогобича відбулися урочистості з нагоди 110-ліття ЗОШ №3.

Вже у фойє гостей зустрічали, дарували буклети і сувеніри. Гарного настрою додавав ансамбль мандоліністів «Лісові квіти», відомий за участю у телешоу «Україна має талант». Поруч працювала фотозона, експонувалася фотовиставка.

На свято чисельно завітали учні та випускники, вчителі і педагоги-ветерани, представники влади, колеги-освітяни, батьки школярів та інші гості.

Глядачам продемонстрували відеофільм, у якому виклали історію навчального закладу та розповіли про сьогодення ЗОШ №3.

Історія створення закладу сягає 110 років і бере початок з тих часів, коли Західна Україна була під владою Австро-Угорщини. У 1906 році було збудоване приміщення виділової (семикласної) школи ім. Конарського і Є.Ожешкової на вулиці Завалля (тепер приміщення ЗОШ №3). Вона фактично складалася з двох шкіл – для хлопців і дівчат, навіть з окремими входами.

Радянська влада, що прийшла на наші землі у 1939 році, розглядала систему освіти, науки і культури як важливе знаряддя ідеологічного впливу на населення приєднаного краю. У період війни, у 1941-1944рр., робота шкіл у Дрогобичі була призупинена.

У 1945 році відкрито середню школу №3. Від 1945 до 1961р. вона ділила спільну будівлю із СШ №2, відтак почала працювати окремо.

Велике значення для успішного функціонування закладу має особистість його директора. За увесь період існування третьої школи точно відомі прізвища лише деяких із них. Це: Петро Букмус (1951-68 рр.); Аліна Расіна (1968-72 рр.); Микола Коваленко (1972-88 рр.); Степан Островський (1988-94 рр.); Богдан Слонський (1994-99 рр.); Степан Островський (квітень – червень 1999 р.); Ігор Лук’янчук(1999-2016 рр.); Юрій Стасів (в.о., липень 2016р. – січень 2017р). Сьогодні ЗОШ №3 очолює Наталія Ластов’як.

Учнівський контингент сучасної школи – 229 учнів. Колектив складається з 24-х учителів та 14 осіб обслуговуючого персоналу. На базі закладу працює Польська суботня школа.

Учасників святкового заходу поблагословив отець Тарас Гарасимчук. Відтак директор Наталія Ластов’як привітала усіх причетних до свята – від першокласників до випускників, від вчителів – до педагогів-ветеранів. Вона щиро подякувала людям, які творили історію школи, а також тим, хто допоміг організувати урочистості.

Слова вітань виголосив і нагородив працівників школи подяками та грамотами відділу освіти його начальник Петро Сушко. Він наголосив, що це єдиний навчальний заклад, причому не лише у Дрогобичі, який при зміні шести державних формацій друге століття залишається школою. Зараз ЗОШ №3 отримала друге дихання, починає активно розвиватися. А за останні два роки міська влада вклала майже 1 млн грн. у ремонт приміщення.

Вітання та побажання того вечора звучали і з вуст інших гостей. Серед них – депутат міської ради Юрій Кушлик (випускник школи), консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові Мар’ян Орліковскі, заступник директора НУ «Львівська політехніка» (з яким співпрацює третя школа) Леонід Зубов, колишні директор СШ №3 Степан Островський та завуч Ярослав Комарницький, випускники різних років Йосип Карпін, Олександр Харісов, пан Ковалик, дирекція Польської суботньої школи та інші. Прозвучало відеопривітання зі сходу України від випускників – воїнів АТО.

Поміж тим глядачі стали свідками яскравих концертних номерів у виконанні учнів школи-ювілярки та інших навчальних закладів міста.

А який же ювілей без святкового торту? Тож на звершення дійства на сцену вивезли великий торт, прикрашений феєрверками… Що ж, як бажали на святі численні промовці, до наступного ювілею, третя школо!

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

На фото: консул Генконсульства Республіки Польща у Львові Мар’ян Орліковскі отримує на згадку книгу від директора ЗОШ №3 Наталії Ластов’як.

 

НОВИНИ

Унікальний храм потребує реставрації 

На реставрацію старовинної дерев’яної дрогобицької церкви Воздвиження Чесного Хреста (початок ХVІІ ст.), що на вул. Зварицькій, в обласному бюджеті передбачили 350 тис грн. (150 тис грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації та 200 тис грн. на початок реставраційних робіт).

Це стало можливим завдяки наполегливості депутата Львівської облради Михайла Задорожного. Однак сьогодні на стадії звершення лише проектні роботи, реставрацію ще не й починали. Фінансовий рік добігає кінця, на порозі – зима, тож постало питання: що робити з 200 тисячами гривень, які мали піти на реставрацію храму?

31 жовтня до Дрогобича завітали розробник проекту реставрації церкви Воздвиження Чесного Хреста Юрій Дубик та підрядник – директор підприємства «Львівреставрація» Володимир Пащак. До храму також прибули директор музею «Дрогобиччина» Алла Гладун з колегами та депутат облради Михайло Задорожний.

Володимир Пащак одразу категорично заявив, що при теперішньому температурному режимі та вологості повітря реставрувати розписи на дерев’яних стінах не можна. Тому він запропонував скерувати кошти на храм Святого Юра, де існує заборгованість за виконані реставраційні роботи.

Алла Гладун зазначила, що реставрацію не могли розпочати раніше, оскільки довго виготовлялася відповідна документація, і теж пропонувала «перекинути» кошти на церкву Святого Юра.

Михайло Задорожний висловився проти такої ідеї і наполіг на важливості початку робіт саме у церкві Воздвиження Чесного Хреста, яка руйнується і потребує термінової реставрації. «Нехай це будуть не реставраційні, а підготовчі роботи з укріплення фундаменту, встановлення опор чи реконструкції дзвіниці. Але роботи необхідно розпочати, не можна гаяти часу. А наступного року можна буде приступити до реставрації розписів та іконостасу», - наголосив депутат.

Після емоційної дискусії її учасники погодилися з пропозицією М.Задорожного, тож є надія, що в унікальному храмі Воздвиження Чесного Хреста таки розпочнеться довгоочікувана реставрація.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Два дні вирувала стихія 

Різке ускладнення погодних умов, посилення шквалистого вітру у неділю, 29 жовтня, стало причиною низки надзвичайних ситуацій, які комунальні та рятувальні служби Дрогобича ліквідовували впродовж неділі та ранку понеділка.

Про результати ліквідації на оперативній нараді у ратуші повідомив керівник КП «Комбінат міського господарства» Андрій Янів.

Унаслідок негоди було обірвано електропроводи на вулицях Трускавецькій, Стрийській, А.Шептицького, П.Сагайдачного, П.Орлика, Лесі Українки, Княгині Ольги та 22 Січня, що в окремих випадках призвело до замикання в електрошахтах. Роботи з ліквідації замикання електромереж проводилися у неділю та понеділок.

У неділю близько 14:00 через на вул. Трускавецькій на дорогу впало дерево, через що було ускладнено рух автотранспорту. Дерево порізали і прибрали рятувальники 2-го центру швидкого реагування ДСНС. А о 20:00 надійшло повідомлення про падіння дерева на території дитячого будинку «Оранта», внаслідок чого було обірвано електричні проводи та пошкоджено вхідну браму установи. Відтак силами 5-го ДРПУ надзвичайну ситуацію було ліквідовано.

Також Андрій Янів додав, що на вул. Трускавецькій необхідно зрізати майже 20 потенційно небезпечних дерев. Відтак міський голова Тарас Кучма доручив начальнику Департаменту міського господарства Роману Москалику розробити необхідну для цього документацію.

 

Дійшла черга і до пішохідних доріжок 

У Дрогобичі триває ремонт дорожнього покриття та облаштування пішохідних зон вулиць міста. Як зазначили у Департаменті міського господарства Дрогобицької міської ради, у дні, коли на вулиці дощить, ремонтні роботи припиняються.

Відтак вперше за багато років на вулиці Нижанківського (від вулиці І.Франка до вул. Т.Шевченка з боку парку С.Бандери) відновлюють пішохідну доріжку: встановлюють нові бордюри та замощують бруківкою. Виконавець: ПП Волошин Р.Р. Сума коштів на виконання робіт – 250 тис грн.

На вулиці Будівельній проведено зрізку дерев, які росли на тротуарі та перешкоджали проведенню ремонтних робіт. Окрім цього, розпочато роботи з капітального ремонту проїжджої частини вулиці та замощення тротуарів бруківкою. Виконавець: ТзОВ «БК Білдерпоінт». Сума коштів – 3985,5 тис грн.

На вулиці Є.Коновальця розпочато роботи з поточного ремонту біля житлового будинку №15. Сума коштів – 142,5 тис грн.

На вулиці 22 Січня продовжується капітальний ремонт дорожнього покриття (у напрямку від будинку №85 до провулку Ясний). Виконавець робіт: ДП «Екранбуд», ТзОВ «Екран». Сума коштів – 500 тис грн.

Також комунальними службами проводиться нанесення дорожніх розміток у зоні пішохідних переходів.

 

Готуємося зимувати 

У рамках підготовки до осінньо-зимового періоду у Дрогобичі департаментом міського господарства та КП «Комбінат міського господарства» закуплено 106 кубічних метрів піску та 139 тонн солі для посипання вулиць під час ожеледиці. Також придбано нові шини та деякі запчастини до спецтехніки, яку залучатимуть до прибирання доріг у період снігопадів та ожеледиці.

Про це повідомив начальник КП «КМГ» Андрій Янів. Посадовець додав, що до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 рр. вже підготовлено 7 одиниць спецтехніки: 2 грейдери, 2 автоцистерни для відгортання снігу, 2 піскорозкидувачі та 1 екскаватор.

Щоправда, як наголосив А.Янів, ця техніка КП «КМГ», є застарілою, тож існує необхідність її оновлення.

Прес-служба міської ради

 

Споживачі «Дрогобичводоканалу» відтепер можуть подавати показники он-лайн 

Минулого тижня на сайті КП “Дрогобичводоканал” активовано он-лайн додаток «Комірка споживача», завдяки якому відтепер можна передати інформацію про показники водоміра, не виходячи з дому.

«Наша мета – створити споживачам усі сучасні зручності, завдяки яким можна легко і оперативно передавати інформацію. Цей напрям сьогодні пріоритетний, тому на досягнутому не зупиняємося. Працюємо над створенням технічної можливості проводити оплату за водопостачання безпосередньо на сайті підприємства. До кінця року ця послуга буде презентована нашим споживачам», - зазначив начальник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала.

Для реєстрації у «Комірці споживача» слід знати інформацію про заборгованість (переплату) на початок місяця, зазначену у рахунку за останній період. У службі збуту водоканалу вже отримали перші покази лічильників он-лайн. При цьому відзначають, що додаток наразі працює у тестовому режимі. Тому заздалегідь перепрошують усіх охочих, скористатися новою послугою, за труднощі, які можуть виникнути під час реєстрації.

Одночасно з он-лайн додатком доступною для споживачів підприємства відтепер є можливість надсилати інформацію про покази лічильників шляхом SMS-повідомлень на номер: +38-097-281-47-28 (для мешканців Дрогобича, сіл: Уріж, Нагуєвичі, Унятичі, Лішня, Михайлевичі, Почаєвичі, Раневичі, Модричі); +38-097-089-84-08 (для мешканців Стебника, сіл: Воля Довголуцька, Довголука, Уличне, Доброгостів, Станиля). Повідомлення має містити інформацію такого змісту: особовий рахунок, номер лічильника, його показник. Зразок: 11072 69501 00398, де 11072 – номер особового рахунку, 69501 – номер лічильника, 00398 – показник лічильника.

Ще один спосіб подачі показників за використану воду – надсилання їх за допомогою додатку Viber на номери: +38-097-281-47-28 (для мешканців Дрогобича,сіл: Уріж, Нагуєвичі, Унятичі, Лішня, Михайлевичі, Почаєвичі, Раневичі, Модричі ); +38-097-089-84-08 (для мешканців Стебника, сіл: Воля Довголуцька, Довголука, Уличне, Доброгостів, Станиля). Текст повідомлення має бути такий самий як SMS-повідомлень. Можливе також надсилання через Viber фотоповідомлень показів лічильників із обов’язковим зазначенням особового рахунку споживача.

Прес-служба КП «Дрогобичводоканал»

 

Для ремонту зруйнованої квартири – 40 тисяч гривень 

20 жовтня на сесії Дрогобицької міської ради прийнято рішення про виділення коштів на ремонт зруйнованої квартири учасника АТО у будинку №5 на вулиці Шевській.

Нагадаємо, 3 жовтня внаслідок вибуху газового балону через порушення правил безпеки було зруйновано стінну перегородку між квартирою, де трапилася трагедія, та сусідньою, у якій мешкає сім’я військового АТО.

З пропозицією виділити з місцевого бюджету 40 тис гривень виступив депутат міської ради Роман Шагала, наголосивши, що винуватець трагедії перебуває у лікарні й, очевидно, що процес компенсації постраждалому триватиме довго. Оскільки вибуховою хвилею зруйновано міжквартирну стіну і пошкоджено інші стіни, то треба провести ремонт, адже сім’я тимчасово відселена.

Прес-служба міської ради

 

Мандрівка у казкову країну

19 жовтня 2017 року відбулося казкове дійство «Ходить гарбуз по городу», учасниками якого стали вихованці Обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Сонечко», що у Стебнику.

Наші дітки проявили неабиякі артистичні здібності, виконавши ролі із запропонованої казочки. З неї вони дізнались, як виглядає той чи інший овоч, якого кольору він, форми, де застосовується та навіть країну походження кожного члена гарбузової сім’ї. Для наших діток це дуже потрібна інформація, адже їх так цікавить навколишній світ, і саме через засоби казкотерапії, яку ми часто застосовуємо у своїй роботі, їм набагато легше сприйняти та запам’ятати новий навчальний матеріал.

За активну участь у цій казці кожен учасник отримав пам’ятну грамоту, а головне, багато нового, цікавого та масу позитивних емоцій від спілкування та гри між собою.

Г.ЛЬОРЕТ, вчитель-реабілітолог,

О.ХОМИН, асистент вчителя-реабілітолога

 

 

КОНФЕРЕНЦІЯ

Науковці розкривають історію нескоримості УПА

Прикро, але на всеукраїнському рівні святкування 75-річчя створення Української Повстанської Армії не відбулось.

Чи наші державні мужі верхніх ешелонів влади історії не знають, чи боязнь перед сусідами, які ще більший острах мають від бандерівської УПА і постійно дорікають нам і нашій Україні за національно-визвольні змагання, неначе ми свою волю і самостійність мали не зі зброєю у руках відстоювати, а з їх милості «отримати», не дозволили у всій нашій країні належно відзначити ювілей легендарної і нескореної УПА, що без жодної підтримки вела війну з двома окупантами: гітлерівською Німеччиною і московсько-більшовицькою тиранією. На її героїчному минулому відроджувалася незалежність України у кінці 80-х і початку 90-х років ХХ століття, на її подвигу звитяги, відваги, незламності виходили на майдани, а згодом йшли на схід боронити суверенність України, в якій нині твориться армія, що по духу своєму ввібрала риси нескоримої УПА. Втішно, але Галичина не забула своїх героїв. Святкові концерти, академії, віча, інші заходи, акції, проведені у містах і селах засвідчили велику любов, пошану, повагу до тих, хто не побоявся в роки окупації взяти до рук зброю і стати борцем за волю свого народу і самостійність своєї Вітчизни.

У світлі цієї теми під промовистою назвою «Український визвольних рух першої половини ХХ століття: краєзнавчий контекст (до 75-річчя створення Української Повстанської Армії)» у Дрогобицькому державному педагогічному університеті ім. І. Франка 27 жовтня ц.р. відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція, до організації якої спричинились, окрім згаданого вишу, Український інститут національної пам’яті, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, Дрогобицька міська рада та її відділ культури і мистецтв, Благодійний фонд «Національний волонтер», Дрогобицька станиця Братства ОУН-УПА, Львівська обласна організація Конгресу Українських Націоналістів.

Розпочалася конференція з привітань, які виголосили ректор ДДПУ ім. І. Франка Надія Скотна, заступник міського голови Василь Качмар, голова Дрогобицької райради Михайло Сікора. Згодом відбулося нагородження учасників українського визвольного руху. Зокрема, «Золотий Хрест Бойової Заслуги Першої Кляси», яким згідно з Постановою УГВР від 25.07.1950 р. і наказом ГВШ УПА ч.2/50 від 30.07.1950 р. нагородили боївкаря СБ Дрогобицького надрайонного проводу ОУН Мирослава Муйлу-«Лилика», отримав племінник героя Ігор Муйла. Станичний Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА Тарас Куликовець вручив ювілейні медалі до 75-ліття УПА, грамоти і подяки ветеранам національно-визвольних змагань, політв’язням Михайлові Лисому і Анні Рудник, голові Дрогобицької райдержадміністрації Володимирові Шутку, керуючому справами райдержадміністрації, учасникові АТО Руслану Щербі, голові Дрогобицької райради Михайлові Сікорі, його заступнику Володимирові Стецівці, директорові Дрогобицького комбінату міського господарства Андрієві Яніву, голові проводу Львівської обласної організації КУН Тарасові Гентошу, автору драми «Нескорима» Тарасові Метику та іншим.

Цікаві наукові, історичні доповіді, невідомі досі факти про УПА і її героїв присутнім презентували доктор історичних наук, професор кафедри історичного краєзнавства Львівського національного університету ім. І. Франка Богдан Якимович, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури та теорії літератури ДДПУ ім. І. Франка Петро Іванишин, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України Микола Посівнич, доктор історичних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри історії України ДДПУ ім. І. Франка Василь Ільницький, науковий співробітник Національного музею-меморіалу пам’яті жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху Олеся Ісаюк та інші. Всі їхні статті, документи, матеріали, які яскраво змальовують український визвольний рух першої половини ХХ століття і, зокрема, героїчну УПА опубліковані в журналі «Східноєвропейський історичний вісник», спеціальний випуск ІІ.

Тарас РУСИН

На фото: Анна Рудник дякує за нагороду, яку їй вручив станичний Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА Тарас Куликовець.

 

 

СПОРТ

Юлія Пилип’як та Олександра Табачинська – абсолютні чемпіонки Європи з акробатики

З тріумфом повернулися до рідного міста дві наші чарівні краянки Юлія Плип’як (студентка факультету фізвиховання ДДПУ ім.І.Франка) та Олександра Табачинська (учениця Дрогобицької гімназії ім. Б.Лепкого), вихованки відділення акробатики Дрогобицької дитячо-юнацької школи спортивної школи імені Боберського.

Днями вони буквально «порвали» стару матінку-Європу й зворохобили спортивну громадськість та вболівальників, адже на 28 Чемпіонаті Європи зі спортивної акробатики серед дорослих та юніорів, що відбувався в польському Ряшеві, показали найвищі майстерність, клас, отримавши заслужене золото серед юніорів. І цієї звитягою тепер уже перейшли до «спільноти» дорослих, й уже наступні змагання для Юлі та Саші будуть справді дорослими.

У престижних змаганнях взяли участь представники 15 країн.

На початку змагань наші спортсменки випереджували на 1,4 бала команду Великої Британії, та раптом сталася несподіванка й вперед вийшли білоруски та росіянки. Та вже у другій вправі дрогобичанкам рівних не було. І в підсумку все ж довели, що вони – найкращі дівчата не лише в Україні, але й найвправніші та найартистичніші юні акробатки Старого світу. Такого успіху ДЮСШ наша не мала за всі роки Незалежності. Адже одна річ – успішний успіх командний, інша – отака яскрава індивідуальна перемога.

Друге місце посіли британки, на третьому опинилися спортсменки з Португалії.

Сьогоднішній успіх знаменитої пари Пилип’як – Табачинська (тренери Оксана та Жанна Жгути) – спільний для всієї школи від технічних працівників до керівництва, тому всім після повернення так дякували юнки-переможниці.

Зустрічала вчора їх уся школа, посадовці з ратуші на чолі з двома заступниками міського голови. Щиро вітав спортсменок директор школи Іван Файчак.

Отримали Юлія та Олександра від міста розкішні троянди та цукерки, при цьому віце-голови наголошували, як багато важить перемога в Ряшеві для всього міста, для іміджу Дрогобича.

Як на нас, вартують спортсменки більшої уваги та дещо інших презентів і заохочень. Цьогоріч не в одних змаганнях брали участь, рік був непростий і виснажливий, а скільки сил забрали підготовка та участь у Чемпіонаті Європи. То чи не вартувало б нагородити дівчат поїздкою кудись на гарну оздоровчу базу, щоби змогли відновитися і по-справжньому відпочити?

Ми вітаємо наш славний дует, їхніх наставників і усю спортивну школу з такою великою подією та перемогою й зичимо не менших успіхів на найближчому Чемпіонаті світу.

Дрогобицька ДЮСШ

Фото European Union of Gymnastics

 

Нагороди для «Галичини»

28 жовтня у Мармуровій залі ратуші відбулися урочистості з нагоди завершення сезону у першості Львівської області з футболу серед команд другої ліги та нагородження гравців МФК «Галичина».

Нагадаємо, основний склад дрогобицької команди під керівництвом терена Олександра Роздача виборов ІІІ місце, а юнацький склад, очолюваний Ігорем Височанським – перше.

Після історичної довідки з вітальним словом до гравців «Галичина», ветеранів дрогобицького футболу та гостей звернувся перший заступник міського голови Ігор Герман:

- Від імені міського голови Тараса Кучми та всієї громади Дрогобича вітаю кожного з вас з успішним завершенням футбольного сезону, який приніс чимало перемог. Також не можу не відзначити тих дрогобичан, які доклали величезні зусилля до відродження футболу у Дрогобичі. Це Юрій Кушлик, Андрій Янів, Володимир Бернадович, Михайло Сусюк. Завершення цьогорічного футбольного сезону, незважаючи на тривалу перерву, свідчить про те, що футбол у Дрогобичі буде, бо хочуть цього як і громада, так і влада.

Ігор Герман вручив найкращим гравцям, тренерам та причетним до відродження футболу у Дрогобичі грамоти міського голови.

Привітали дрогобицьких футболістів заступник виконавчого директора Федерації футболу Львівської області Андрій Смольський, ветеран львівських «Карпат» Габор Вайда, депутат Дрогобицької міської ради, президент МФК «Галичина» Юрій Кушлик та вболівальник Ігор Максимов.

- Завдання на цьогорічний сезон навіть перевиконано, адже команда, яка сформувалася за два тижні до початку сезону, зуміла не просто гідно представити наше місто, а й здобути перемогу, – наголосив президент МФК «Галичина» Юрій Кушлик.

Відтак нагородити найкращих гравців та тренерів запросили заступника виконавчого директора ФФЛ Андрія Смольського та ветерана «Карпат» Габора Вайду.

Отож, серед юнацьких команд найкращим гравцем сезону визнано Івана Бурдяка, найкращим півзахисником – Юрія Шемеляка, найкращим тренером – Ігоря Височанського. Серед дорослих команд найкращим півзахисником сезону визнано Мирона Лисовця.

Згодом медалями нагородили кожного футболіста МФК «Галичина».

Нагадаємо, сезон 2017 року став першим для гравців МФК «Галичина» після семирічної перерви, адже сезон 2009 року через нестачу коштів був останнім, у якому брала участь «Галичина». У 2017 р. зусиллями уболівальників, депутатського корпусу та керівництва міста було відновлено команду, яка взяла участь у другій лізі чемпіонату області.

Прес-служба міської ради

 

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ!

Пожежа: відлік іде на секунди

Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. На дим і попіл перетворюються цінності на мільярди гривень.

Якщо виникла пожежа – рахунок часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся: високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів. Знайте, де є засоби пожежегасіння та вмійте ними користуватися.

Якщо горить будинок: перш ніж увійти до приміщення, що горить, накрийтеся мокрою ковдрою, будь-яким одягом чи щільною тканиною; відкривайте обережно двері в задимлене приміщення, щоб уникнути посилення пожежі від притоку свіжого повітря; у сильно задимленому приміщенні рухайтесь поповзом або пригинаючись; для захисту від чадного газу слід дихати через зволожену тканину; насамперед рятуйте дітей, інвалідів та літніх людей; пам’ятайте, що маленькі діти від страху часто ховаються під ліжко, в шафу чи забиваються у куток; виходити із осередку пожежі треба в той бік, звідки віє вітер; побачивши людину, на якій горить одяг, зваліть її на землю і накиньте будь-яку ковдру чи покривало (бажано зволожену) і щільно притисніть до тіла, при необхідності, викличте медичну допомогу; якщо загорівся ваш одяг, падайте на землю і перевертайтесь, щоб збити полум’я, не біжіть – це ще більше роздуває вогонь; під час гасіння пожежі використовуйте вогнегасники, пожежні гідранти, воду, пісок, землю, кошму та інші засоби; бензин, гас, органічні масла та розчинники, що загорілися, гасіть тільки за допомогою пристосованих видів вогнегасників, засипайте піском або ґрунтом, а якщо осередок пожежі невеликий, накрийте його азбестовим чи брезентовим покривалом, зволоженою тканиною чи одягом; якщо горить електрообладнання або проводка, вимкніть рубильник, вимикач або електропробки, а потім починайте гасити вогонь.

Якщо пожежа застала вас у приміщенні: ви прокинулися від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього на підлогу та повзіть під хмарою диму до дверей вашого приміщення, але не відчиняйте їх відразу; обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то обережно відчиніть їх та швидко виходьте, а якщо двері гарячі – не відчиняйте їх, дим та полум’я не дозволять вам вийти; щільно закрийте двері, а всі щілини і отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальшого проникнення диму та повертайтеся поповзом у глибину приміщення і приймайте заходи до порятунку; присядьте, глибоко вдихніть повітря, розкрийте вікно, висуньтеся та кричіть «Допоможіть, пожежа!», а якщо ви не в змозі відкрити вікно – розбийте віконне скло твердим предметом та зверніть увагу людей, які можуть викликати пожежну команду; якщо ви вибралися через двері, зачиніть їх і поповзом пересувайтеся до виходу із приміщення; якщо ви у висотному будинку не біжіть вниз крізь вогнище, а користуйтеся можливістю врятуватися на даху, використовуйте пожежну драбину, під час пожежі заборонено користуватися ліфтами.

У всіх випадках, якщо ви в змозі, викличте пожежну команду (телефон – 101).

М.ГОРОДИСЬКИЙ, головний інспектор Дрогобицького РВ ГУ ДСНСУ у Львівській області, майор служби ЦЗСоздан 02 ноя 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником