ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 16 листопада 2017 р.
730 днів на службі в громади

Минає два роки, відколи Тарас Кучма обійняв посаду міського голови Дрогобича. Тобто найвища посадова особа міста, так би мовити, наблизилася до екватору, відбула на «троні» майже половину відведеної йому Законом каденції.

Вочевидь, найвищий час максимально критично, відповідно до загальноприйнятих журналістських стандартів, проаналізувати його діяльність на цій посаді. Тим паче, що за два роки Тарас Ярославович, як і кожна діяльна людина, яка прагне щось доброго (чи, можливо, поганого) зробити для громади, допустив чимало помилок. Але, як казали древні мудреці, не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Це аксіома. На цю гірку участь були, є і, безперечно, будуть приречені найвидатніші постаті в історії людства. Тому що (ще одна аксіома) ідеальних людей на світі нема, є тільки ідеальні наміри.

Газета, зіславшись на численні критичні зауваження і претензії мешканців міста, могла би, як мовиться, в пух і прах «роздовбати» діяльність міського голови та його команди. Проте, перефразовуючи відомий вислів, скажемо так: Платон нам друг, але істина дорожча.

Істина полягає в тім, що у фарватері цих псевдореформ, на тлі урядових вакханалій та інших «айсбергів», які фактично ставлять під загрозу існування місцевого самоврядування, корабель на ймення «Дрогобич» упевнено іде за курсом.

Очевидно, в цьому насамперед заслуга «капітана», котрий, пройшовши серйозний вишкіл у боротьбі зі злочинним режимом Януковича та в донбаських окопах (на жаль, дотепер не визначено на державному рівні що це таке – АТО чи війна).

Мабуть, цей досвід, як і досвід великого друга України, бойового пілота Маквейна, визначив його ставлення і вчинки щодо людей після того, коли внаслідок вільного волевиявлення здобув владу майже над 100-тисячним містом.

Багатьох революціонерів різного масштабу погубило те, що вони не зуміли вчасно вгамувати свій войовничий азарт. Тарас Кучма – один із небагатьох винятків, якому вистачило мудрості з перших днів перебування на посаді міського голови переформатувати свої дії. Усім відоме його звернення, задокументоване на шпальтах нашого часопису, в якому він заявив, що закопує сокиру війни і сподівається на діалог та конструктивну співпрацю з усіма політсилами, громадянами, у т.ч. вчорашніми супротивниками, заради інтересів цілої громади.

Очевидно, не кожна особа здатна так блискавично подолати свої амбіції. На таке спроможні тільки особистості, які усвідомлюють відповідальність за взяті на себе зобов’язання і за майбутнє тих, кого, як мовиться, приручив.

Безсумнівно, його рішення часто наштовхуються на обструкцію не тільки опонентів, але й членів його команди. Проте далі невдоволення і кулуарних «заворушень» не доходить. Очевидно тому, що всі розуміють: Кучма у своїй діяльності дотримується відомої формули Марка Аврелія: роби, що належиться, і хай буде що буде.

Мабуть, якби хоч крок міський голова зробив поза цією формулою, його давно би «з’їли». Адже охочих посісти «трон» у Дрогобичі завжди було більш ніж достатньо.

Власне в контексті цих роздумів корисна порада для тих, хто приходить до редакції з усілякими претензіями та наріканнями щодо діяльності міського голови: мовляв, і сонце сходить при Кучмі не так, і заходить не так.

Ми не адвокати Кучми, але об’єктивно оцінюємо теперішні реалії і самі себе запитуємо: чи можливо збудувати острівець щастя в океані нещастя? Очевидно, запитання риторичне.

Котрийсь із відомих поетів зронив таку фразу: «Каждий мніт себя стратегом, відя бой со сторони». Здається, вона належить Шота Руставеллі. Втім, це не має значення. Значення має те, що перш ніж уявити себе ведмедем, треба побувати у його шкурі.

Очевидно, читачі із здивуванням запитають: що це за підсумки діяльності без цифр і фактів?

Насамперед, статистичні дані щодо діяльності Т.Кучми та його команди, які оперативно висвітлювала «ГЗ», читачі мали можливість аналізувати впродовж двох років. Але найпереконливішим у даному випадку є аргумент видатного публіциста ХХ сторіччя, українського націоналіста Дмитра Донцова, котрий у праці «Шатость малоросійская» писав (цитуємо дослівно): «Фактів в світі немає, є лише рух і воля, що ним кермує. Є людські пристрасті, які порушують подіями і людьми. Решта ж – фантоми і примари. Хто хоче бути політиком і з’єднати когось для своєї ідеї, повинен знати, що факти – це крейдяне коло, якого лиш курка не важиться переступити. Є не факти, а тенденції. Їх треба вичути і на них спертися, а решта – фантазія».

Отож чи варто фантазувати, якщо не тільки щире бажання і прагнення, але й уміння наполегливо вчитися ефективно управляти містом у Т.Кучми давно переросло в стійку тенденцію.

RED

 

 

Театр відкриває сезон

У неділю, 19 листопада, Львівський академічний музично-драматичний театр ім. Ю.Дрогобича відкриває 78-й театральний сезон. Напередодні цієї події журналіст «ГЗ» завітав до театру, де «кипіла» підготовка до прем’єрного показу вистав, і поцікавився, що нового підготував колектив для глядачів у новому сезоні.

Наш перший співрозмовник – директор – художній керівник театру, заслужений діяч мистецтв України Микола ГНАТЕНКО.

- Миколо Григоровичу, мешканці Дрогобиччини вже скучили за виставами нашого театру. Якими дорогами пролягали цьогорічні гастролі колективу?

- Цього року наш театр мав дуже насичений гастрольний період. Починаючи з весни, ми об’їхали центральні області України: Вінницьку, Хмельницьку, Житомирську. Влітку виступали в обласних центрах: Житомирі, Хмельницькому, Луцьку, Івано-Франківську, Львові. Восени традиційно поїхали на Бессарабію. Там демонстрували постановки «Перерваний політ», «Сватання на Гончарівці» і казочку «Лис Микита». Зазначу, що вистави пройшли з великим успіхом, ми отримали запрошення на наступний рік.

А нещодавно наш театр у рамках проекту «Український Донбас» відвідав з гастролями Луганщину. Там виступили з благодійними виставами «Сватання на Гончарівці» і «Троє поросят» у містах Рубіжне, Сватове, Білокуракіно й Новоайдар. Поїздку профінансували Львівська обласна рада і Департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА. Завершували турне гастролями у містах центральної України: Умані, Лубнах, Чугуєві, Миргороді, Куп’янську.

Також цьогоріч наш колектив узяв участь у театральних фестивалях у Мукачевому, Хмельницькому, Дрогобичі, Пряшеві (Словаччина), Єрусалимі (Ізраїль), Вісагінасі (Литва).

- Чи відбулися зміни у колективі театру?

- Так. До нас прийшли два молоді перспективні актори: випускник факультету культури і мистецтва Львівського Національного університету ім. І.Франка Юрій Іванів та факультету мистецтва Тернопільського Національного педуніверситету ім. В.Гнатюка Наталія Кубишин.

- Які сюрпризи чекають на глядачів з нагоди відкриття театрального сезону?

- 19 листопада ми відкриваємо новий, 78-й театральний сезон у Дрогобичі. Запропонуємо глядачам три прем’єрні вистави. Це: комедія «Звідки беруться діти» А.Крима (режисура та музичне оформлення – О.Король, сценографія та костюми – Ю.Гнатенко): на малій сцені – моновистава «Маргарита й Абульфаз» за романом Світлани Алексієвич «Час Second-Hend» (режисер-постановник – І.Мельник, музичне оформлення – Т.Мельникова); для дитячого глядача – казка «Вінні Пух» Алана Мілна (постановка народного артиста України А.Цибульського, сценографія та костюми – Ю.Гнатенко).

А вже незабаром, 26 листопада, відбудеться наступна прем’єра. Це сучасна балетна вистава «EMPTY TRASH» Т.Іващенко у постановці режисера В.Сорокіна та головного балетмейстера С.Дмиртієва. Тож ласкаво просимо до театру!

Головний режисер театру Олександр КОРОЛЬ:

- Відкриваємо театральний сезон, як ніколи, одразу трьома прем’єрами. Сподіваюся, дітям сподобається весела музична казка «Вінні Пух». У моновиставі «Маргарита й Абульфаз» порушена тема кохання і війни, яка жорстоко розкидає чоловіка і жінку по різні сторони лінії фронту. Вечірня вистава «Звідки беруться діти» – це лірична комедія на тему материнства, під час якої глядачі не лише посміються, а й моментами можуть розчулитися і навіть заплакати.

26 листопада запрошуємо глядачів, особливо молодь, на сучасну танцювальну виставу «EMPTY TRASH» за п’єсою Тетяни Іващенко. Також у наших найближчих планах – дві нові комедії: «Парижани» Марка Камолетті та «Розлучення по-французьки» Франсуа Кампо.

Заступник директора з творчих питань, заслужений працівник культури України Олег ЗАГОРУЛЬКО:

- Також ми готуємо вечір-бенефіс народного артиста України Адама Цибульського з нагоди його 70-літнього ювілею та 40-річчя творчої діяльності. Ставимо драму тернопільського драматурга Богдана Мельничука, у якій розповідається про життя талановитого актора, який у часи слави мав багато друзів і шанувальників, а коли на схилі літ потрапив у скрутне життєве становище, виявися нікому непотрібним…

Головний диригент, заслужений діяч мистецтв України Микола МИХАЦЬ:

- Музичний репертуар театру має понад десять вистав, серед яких – «Наталка Полтавка», «Запорожець за Дунаєм», «Здрастуйте, я ваша тітонька», «Ханума», бурлеск-опера «Енеїда» та інші. Зараз готуємо чергову прем’єру – гопак-оперу «Конотопська Відьма» Григорія Квітки-Основ’яненка на музику видатного українського композитора сучасності Ігоря Поклада. Це комедія, яка до того ж відображає історичні події. Режисер-постановник Олександр Король задумав цікаву концепцію, яку ми втілюємо у життя. Йде творчий робочий процес. Прем’єру плануємо на початку 2018 року. Окрім того, оновлюємо музичну частину програми «Театр у фойє», у якій задіяний наш джаз-бенд.

Як бачимо, на шанувальників театрального мистецтва у новому сезоні чекає багато цікавого. Тож слідкуйте за афішами!

Ярослав ГРИЦИК

Фото Василя ОНИСЬКІВА

На фото: сцена з вистави «Звідки беруться діти».

 

 

Суд задовольнив п’ять позовів міської ради 

14 листопада у відділі правового забезпечення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради повідомили, що у результаті судових засідань 6 та 13 листопада Господарський суд Львівської області задовольнив п’ять позовів Дрогобицької міської ради до недобросовісних землекористувачів.

Раніше відділом правового забезпечення міськради було подано до Господарського суду Львівської області 5 позовних заяв до недобросовісних землекористувачів для захисту прав Дрогобицької міської ради – власника земельних ділянок, які використовуються відповідачами з порушенням вимог чинного законодавства. Йдеться про такі позовні заяви:

- заява Дрогобицької міської ради до МПП «Міос» з вимогами зобов’язати МПП «Міос» повернути орендовану земельну ділянку площею 0,5 га на вул. Трускавецькій,71 у Дрогобичі та стягнути завдані міській раді збитки в розмірі неотриманої орендної плати, яка становить 168 тис 801,77 грн.;

- заява міської ради до ТзОВ «Прикарпаття-центр-сервіс» з вимогами зобов’язати ТзОВ «Прикарпаття-центр-сервіс» повернути орендовану земельну ділянку площею 0,5131 га на вул. М.Павлика, 64 у Дрогобичі та стягнути завдані міській раді збитки в розмірі неотриманої орендної плати – 145 тис 477,64 грн.;

- заява міської ради до ГО «Мрія» з вимогою стягнути з ГО «Мрія» завдані міській раді збитки в розмірі неотриманої орендної плати – 808 тис 423,65 грн. за користування земельною ділянкою площею 2,3150 га на вул. Є.Коновальця у Дрогобичі;

- заява міської ради до ГО «Об’єднання співвласників «Наш дім» з вимогою стягнути з ГО «Об’єднання співвласників «Наш дім» на користь міської ради збитки в розмірі неотриманої орендної плати – 151 тис 325,61 грн. за користування земельною ділянкою площею 0,0693 га на вул. І.Мазепи,5 у Дрогобичі;

- заява міської ради до ТзОВ ТПК «Ексклюзивбуд» з вимогою стягнути з ТзОВ ТПК «Ексклюзивбуд» на користь міської ради збитки в розмірі неотриманої орендної плати – 244 тис 719,29 грн. за користування земельними ділянками площею 0,5733 га та 0,0886 га на вул. М.Павлика,64 у Дрогобичі.

За результатами розгляду цих справ, рішеннями Господарського суду Львівської області від 06.11.2017 р. та 13.11.2017 р. зазначені вище позовні вимоги задоволено на загальну суму 1 млн 600 тис грн.

«Прийняття рішень Господарським судом області на користь Дрогобицької міської ради має стати пересторогою для землекористувачів, які легковажно уникають сплати за оренду земельних діляок до міського бюджету, належним чином не оформляють правовстановлюючі документи. Міська рада закликає землекористувачів не порушувати норми законодавства і попереджає, що в іншому випадку на них чекатиме претензійно-позовна робота.

У випадку подальшого ігнорування землекористувачами сплати орендної плати, а також невиконання рішень суду в частині повернення земельних ділянок, керівництвом міської ради буде розглядатися питання щодо звільнення в судовому порядку цих ділянок від нерухомості, яка на них розташована», - прокоментував рішення суду заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючий справами виконкому Володимир Коцюба. 

Прес-служба міської ради

 

 

АНДРІЮ ЯНІВУ – 55!

Штрихи до портрета ювіляра

Є колективи, які поспіхом, у телефонному режимі, просять привітати свого керівника. Мовляв, щедро осипте голову шефа найсолодшими епітетами і т.д. Та у КП «Комбінат міського господарства» до вшанування свого директора підійшли з усією відповідальністю. Задовго, а у Андрія Євстаховича – народини 12 листопада, вони принесли на паперових носіях як і ділову інформацію, так і задушевну адресу-привітання. Щоб не скривдити «працю» людей подамо деякі витяги із написаного.

Янів Андрій Євстахійович розпочав свою трудову діяльність у сфері житлово-комунального господарства на посаді майстра Житлово-експлуатаційної контори №3. Там він успішно ініціював запровадження відрядно-преміальної оплати праці лінійних працівників, що привело до поліпшення якості виконання робіт.

За період роботи в Житлово-експлуатаційній конторі № 1 запровадив сімейний підряд обслуговування житлових будинків та провів модернізацію систем централізованого опалення житлового мікрорайону на вул. Самбірська (орієнтовно 10 тисяч мешканців).

На посаді директора ДКП «Таврія» Янів А.Є. організував місця паркування легкового автотранспорту в м.Дрогобич.

За роки роботи Яніва А.Є. в управлінні комунальним майном міської ради вперше було проведено інвентаризацію міського комунального майна. Також у Дрогобичі, в одному з перших міст України, було введено диференційовану орендну плату за нежитлові приміщення.

Будучи директором КП «КМГ» в 2002 - 2007 роках, провів реорганізацію Дрогобицького комбінату комунальних підприємств, згідно з якої було створено комунальне підприємство «Комбінат міського господарства», яке стало правонаступником Дрогобицького ККП та його дочірніх підприємств «Транспортник», «Ритуальні послуги», «Граніт», «Саночистка», «Благоустрій». Було ліквідовано  заборгованість з виплати заробітної плати за 9 місяців. За 2,5 року підприємство, станом на 2006 рік, стало прибутковим.

В управлінні комунальних ресурсів ним була проведена грошова оцінка земель, запроваджено відчуження вільних земельних ділянок та нежитлових приміщень шляхом аукціону і конкурсу, що в 14 разів збільшило надходження до Фонду розвитку міста.

Працюючи в Департаменті міського господарства Дрогобицької міської ради, провів реорганізацію житлово-комунального господарства, а саме: чотири Будинкові управи та КП «Теплоремонт» було об’єднано в єдину структуру – Житлово експлуатаційне об’єднання (ЖЕО), що дало економію коштів на утримання житлового фонду близько 4 млн. грн. Було проведено реорганізацію КІТ «КМГ» шляхом приєднання КП «Дрогобичсвітло» та пасажирських перевезень по м. Дрогобич в єдину структуру, що теж дало економічний ефект близько 3 млн. грн.

За час роботи директором КП «КМГ» з 2014 року Андрій Євстахійович Янів стабілізував фінансовий стан підприємства, провів модернізацію асфальтно-бетонної установки, що дало 30 відсотків економії використання природного газу, провів ремонт адміністративного корпусу підприємства, ремонтного цеху та адміністративних приміщень.

КП «КМГ» є багатогалузевим підприємством у сфері утримання міста, що надає найбільший спектр комунальних послуг в м.Дрогобич. За період роботи Андрія Євстаховича значно поліпшилося виконання робіт з утримання доріг та територій міста», мереж зовнішнього освітлення, світлофорів та кладовищ, вивезення твердих побутових відходів, надання послуг пасажирських перевезень на території м.Дрогобич, також підвищено якість виконання робіт з утримання міста в зимовий період,

Як директор підприємства, знаходить підхід до кожного працівника, спонукає до відповідальності себе та інших. Створює в колективі доброзичливу атмосферу для співпраці.

Янів Андрій Євтахійович за час роботи у житлово-комунальному господарстві був нагороджений такими відзнаками:

- у 2004 році був нагороджений М.Лужецьким грамотою міського голови м.Дрогобич за активну участь у розвитку місцевого самоврядування, вагомий внесок у розбудову рідного міста та з нагоди професійного свята Дня місцевого самоврядування;

- у 2006 році за заслуги в національній боротьбі, в утвердженні та розбудові Української держави нагороджено почесною відзнакою «Хрест Звитяги» головою ЛОДА П.Олійником, головою Львівської обласної ради М.Сендаком;

- у 2012 році нагороджено почесною грамотою Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України А.М.Близнюка за вагомий внесок у розвиток житлово-комунального господарства та з нагоди Дня Конституції;

- у 2015 році оголошено подяку від Координаційної групи «Дрогобич SOS - допомога армії» за активну участь в допомозі бійцям АТО;

- у 2016 році нагороджено грамотою командира військової частини 3035 полковника І.А.Григоряна за співпрацю та надану волонтерську допомогу військовослужбовцям Національної гвардії України, що виконують службово-бойові завдання в зоні АТО;

- у 2017 році оголошено подяку міського голови Дрогобича Т.Я.Кучми за сприяння в будівництві та відновленні плавального басейну Дрогобицької ДЮСШ ім. І.Боберського;

- у березні 2017 року оголошено подяку голови обласної державної адміністрації О.М.Синютки за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення;

- у жовтні 2017 року станичним Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА Т.Куликовцем нагороджено почесною ювілейною відзнакою за вагомі особисті заслуги у національно-визвольній боротьбі, відданість ідеалам незалежності Української держави, багаторічну плідну громадську діяльність та з нагоди 75-річчя створення української повстанської армії.

А.Є.Янів є депутатом Дрогобицької міської ради III,IV,V,VI,VII скликань.

***

Нашому колективу дуже пощастило з керівником. Андрій Євстахійович справжній професіонал, уважний до працівників, життєрадісний, доброзичливий та цілеспрямований.

Бажаємо Вам і надалі таким залишатися. Здоров’я міцного, щастя, радості від життя та наснаги до роботи, достатку і позитивних емоцій.

Нехай Ваше життя буде заповнене яскравими подіями та незабутніми враженнями. Бажаємо Вам успіхів у роботі, сімейного благополуччя та Божої ласки.

Нехай літа не стануть тягарем,

Нехай душі не вигасне зірниця

Хай повниться до краю

день за днем

Добра і щастя золота криниця.

Нехай життя наснаги додає

Десятки літ ще мріяти, творити

Щоб Ви змогли усе життя своє

В здоров’ї й радості

Багато літ прожити!

З повагою, колектив КП «КМГ»

Фото Ярослава ГРИЦИКА

P.S. А хто знає Яніва, той у многоголоссі зичить йому «Многая і благая літа!»

 

 

У Ріпчицях – новий Народний дім 

Довгоочікувана подія відбулася 12 листопада у селі Ріпчиці. Там урочисто відкрили й освятили новозбудований Народний дім. На свято прийшло майже усе село!

Будівництво здійснили за кошти обласного бюджету з програми мікрокредитування при співфінансуванні бюджету району та коштів місцевої громади, яка до того ж безпосередньо допомагала будівельникам.

Учасників зібрання привітали депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, який контролював освоєння обласних коштів, голова РДА Володимир Шутко, голова райради Михайло Сікора, сільський голова Роман Гриньків, начальник відділу культури і туризму Надія Козар, депутат райради Надія Нащочич. Відбувся святковий концерт.

Коротко про історію Народного дому у Ріпчицях. У 1922 році свідомий українець, мешканець села Микола Мусяло подарував громаді землю, а вона власними силами збудувала будинок «Просвіти». Майже через сто років мешканці Ріпчиць зібрали частину коштів на будівництво нового будинку, розібрали старе дерев’яне приміщення і на цьому місці збудували новий Народний дім. Ось такий зв’язок поколінь!

Ярослав ГРИЦИК

 

У Дрогобичі напрацьовують бюджет-2018 

10 листопада у ратуші під головуванням першого заступника міського голови Ігоря Германа відбулося засідання робочої групи щодо формування бюджету на 2018 рік.

Начальник фінансового управління Оксана Савран наголосила, що на 2018 рік заплановано загальні надходження до бюджету на суму 286328,7 тис грн. Витрати із загального фонду становитимуть 271286,8 тис грн. На бюджет розвитку міста, згідно з планом, планується скерувати 15 млн гривень.

Керівник КУ «Інститут розвитку міста» Володимир Кондзьолка повідомив, що на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку подано 57 мікропроектів, які реалізовуватимуть у 2018 році.

Також на нараді було зазначено, що для остаточного формування переліку розподілу коштів у фінансовому управлінні очікують на запити депутатів щодо пропозицій мешканців. Відтак на наступному тижні заплановано зустріч з депутатами міськради.

Щодо програм, які подаються структурними підрозділами міської ради, то цього року передбачено зміни у механізмі та умовах їхнього прийняття, які будуть доведені до керівників структурних підрозділів на початку наступного тижня.

На завершення наради присутнім наголосили, що часу на погодження деталей обмаль, адже невчасне прийняття бюджету на 2018 рік може призвести до затримки фінансових операцій та виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери міста на початку нового року.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

 

І знову співають «Сурми звитяги»!

Для школярства Дрогобича цей голос такий знайомий! Співають сурми! Натхненно! Заклично! Звитяжно! І не тільки у Дрогобичі – в усій Україні: адже це позивні Всеукраїнського фестивалю «Сурми звитяги».

Уже 28-й рік традиційно перший (відбірковий) тур цього фестивалю організовує Палац дитячої та юнацької творчості. Цьогоріч дійство присвячене 75-річчю УПА.

Гучними оплесками і квітами вітали учасники фестивалю його гостей: станичного Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА Тараса Куликовця та його бойових побратимів, а також голову проводу Львівської обласної організації Конгресу Українських Націоналістів, члена Львівської краєвої управи братства ОУН-УПА Тараса Гентоша.

Фестиваль знайомить, згуртовує, зближує. Тут багато знайомих облич. Пригадуюс, коли Роман Шепіда був серед наймолодших учасників фестивалю, а зараз на сцену вийде юнак – з першого погляду і не впізнати! А ліцеїстка Юля Губицька? Здається, ще вчора була невеличкою дівчинкою серед співаків ЗОШ №5. Їх досить багато – юних артистів, що змужніли разом із фестивалем – усіх і не перерахуєш! Впізнаю і радію, що фестиваль став місцем нашої зустрічі. Не меншу радість відчуваю від зустрічі з педагогами, яких теж поріднив фестиваль. Усміхнені, стривожені, зосереджені – обличчя різні, але байдужих серед них нема.

Потім будуть офіційні підсумки, поїздки переможців до Львова, відповідні рішення, накази, дипломи, гала-концерт у Львівському оперному. Це попереду. Я ж просто ділюся враженнями від почутого і побаченого і, цілком можливо, що ці враження не завжди будуть суголосними з оцінкою журі.

Тепер модним стало таке поняття, як «обличчя фірми». І хай дарують мені ті учасники фестивалю, чиї виступи були найбільш яскравими і навіть дещо професійними, якби мені доручили обрати «обличчя фестивалю», я б сфотографувала виступ вокального дуету ЗОШ №4 (кер. Л.Пуців) у складі Юлії Футали та Євгена Ярошинського. У жодного з виконавців не бачила такого обличчя, як у Євгена. Співало все його єство, кожна рисочка піднятого вгору личка. Здається, саме так співає пташина, усю себе виливаючи у голос. І Юля підтримала цей натхненний спів.

Загалом фестиваль мав свої особливості порівняно з попереднім. Нагадаю, що «Сурми звитяги» – фестиваль патріотичної пісні, покликаний відроджувати пісні років визвольних змагань, зокрема, стрілецьких та УПА. Саме тому його започаткувала пісенна композиція «Зможемо волю свою відстояти» у виконанні хору гімназії під керівництвом В.Романюк, юні виконавці якої у попередні роки (це був хор «Жайвір») неодноразово перемагали на всеукраїнському фестивалі. Цю ж тему розвинув і Зразковий художній колектив «Чарівна сопілка» Палацу дитячої та юнацької творчості під керівництвом О.Сивохіп. Він виконав в’язанку патріотичних пісень, де спів народних інструментів переплівся з зі співом солістки-вокалістки Марічки Олексюк. Органічно вписався у цю ж тему ансамбль «Чарівні перлини» (ЗОШ №17, кер. І.Сеньків) із в’язанкою стрілецьких пісень.

Особливим національним колоритом позначено виступ ансамблю народних музик СШ №2 під керівництвом О.Мурзи. Повстанська пісня «Подай, дівчино, руку на прощання» з нового репертуару колективу, мабуть, саме так і звучала у давні часи.

Фестивальний репертуар, як ніколи, був багатий на пісні про Україну, а також про мир, сучасний героїзм воїнів АТО та героїв Майдану. Відчуваєш гордість, що діти не стоять осторонь глобальних подій у житті країни, пишаються героями сьогодення, відчувають єдність героїв визвольних змагань і тих, хто зараз відстоює незалежність на сході України.

Відзначу виступ вокального ансамблю ЗОШ №1 (кер. Р.Стахнів, М.Костецька, Х.Знак-Артим) з піснею П.Дворського на слова Б.Пісного «Ангели Майдану», доповненого вдалою хореографічною композицією, та спів маленької вокалісти цієї ж школи Вікторії Яфури з піснею Н.Май «Любіть Україну».

Чистотою виконання запам’ятався виступ Софії Фляк з піснею Лесі Горової «Нашим героям» (СШ №16, кер. А.Корчинська) та спів соліста-вокаліста цієї ж школи Богдана Піддубного (кер. Г.Матвієнко). Злагодженим двоголоссям прозвучав виступ дуету СШ №16 у складі Ірини Комарницької та Анни Касперської, яких підготував С.Хміль. Привернув увагу і спів Юлією Кирик пісні С.Бояркевича «Це моя Україна» (кер. А.Корчинська, СШ №16).

Сильне враження справив виступ 12-річної солістки-вокалістки ЗОШ №5 Вікторії Паленич (кер. І.Гомонко), яка виконала пісню Х.Панасюк «Дай, Боже, сили нашим солдатам». У неї – своєрідний тембр голосу, відчутне проникнення у зміст твору.

Я співчуваю членам журі: співаків дуже багато, треба помітити кожного, віддати належне. Адже за виступами стоїть копітка праця, пошук, творчість. Зізнаюся, теж боюся когось пропустити, бо спеціально не робила нотаток, оскільки слідкувала за роботою ведучих…

Згадується Наталка Голубінка з піснею «Над землею тумани» (ЗОШ №15, кер. М.Будз) і Тарас Цмбалюк із твором І.Дрізчаного «Оберіг» (ЗОШ №14, кер. І.Матійчин).

Вразив спів соліста ЗОШ №15 Ігоря Левицького. З року в рік він вдосконалює свою майстерність, проводиться на сцені майже професійно, має чудові вокальні дані. «Ми за мир» – ця пісня не залишила байдужих у залі.

З особливим хвилюванням очікувала на виступ солістки-вокалістки ЗОШ №2 Анастасії Мхитарян, яку запам’ятала з минулого року. Своєрідний тембр голосу вирізнив її тоді серед інших учасників фестивалю, хоч до співу й були окремі зауваження журі. Цікавим був її цьогорічний репертуар: пісні Вікторії Святогор «Я молюся за тебе» і Джамали «1944»! Гадаю, що спів Анастасії вразив не тільки мене. Прекрасні природні дані і велика праця – ось головні «козирі» юної співачки. Вітаю дівчину з чудовим виступом а її керівника О.Мурзу з тим, що має таку талановиту ученицю.

Хотілося б, щоб у майбутньому Ігор Левицький та Анастасія Мхитарян стали професійними співаками й уславили рідне місто.

На цьому яскравому тлі не хочу загубити вихованців Г.Савчин – ліцеїстку Юлію Губицьку та солістку ЗОШ №10 Марію Бодник. У них – хороші голосові дані і перспектива майбутньої співочої кар’єри, якщо, звісно, матимуть бажання працювати у цьому руслі.

Варто згадати й виступи ансамблів. Це і злагоджений дівочий ансамбль ліцею, і вокальний дует гімназії у складі Марійки та Анни Кубів, і вокальний колектив «Росинка» ЗОШ №5, чия майстерність зросла порівняно з минулим роком (відповідно керівники Г.Савчин, В.Романюк, І.Гомонко). Оригінальним був репертуар вокального ансамблю «Світанок» ЗОШ №8 (кер. О.Магурчак) та старша група ансамблю «Друзі» ЗОШ №4 (кер. Н.Антоник).

«Вишиванка» – таку назву мають два зовсім різні за манерою виконання та рівнем майстерності колективи: вокальне тріо ЗОШ №14 (кер. Л.Мурза) та тріо ЗОШ №3 (кер. А.Корчинська). Щоправда, через хворобу однієї з учасниць тріо з третьої школи мусило перетворитися на дует. Та все ж обидві «Вишиванки» виступили вдало.

Як на мене, школам варто більшу увагу звертати саме на ансамблі, адже вони охоплюють більше дітей, закоханих у пісню, та й, виступаючи разом на сцені, учні менше хвилюються, краще розкривають свій потенціал. Хочеться більшої уваги і до одягу виконавців, адже не секрет, що зовнішність «працює» на співака. Традиції національного одягу дають великі можливості для креативності.

Чомусь не посіли належного місця у репертуарі фестивалю літературно-музичні композиції, а саме цей жанр дає великі можливості для поєднання тем УПА, Майдану, АТО.

Гарним завершенням свята став виступ Зразкового ансамблю «Калиновий край» ЗОШ №2, яким упродовж багатьох років керує О.Колотило. Колектив презентував два твори: композицію «Україна – свята моя земля» і танець «Лемківська забава». Саме цей танець, як на мене, подарував присутнім відчуття завершеності свята як дійства яскравого, сповненого оптимізму.

Непроста робота у журі – визначити найкращих. Але це під силу злагодженій команді. Організатори особливо вдячні багаторічним друзям фестивалю – доцентам кафедри народних інструментів інституту музичного мистецтва ДДПУ ім. І.Франка Ірині Кліш і Богданові Пицу, заступникові начальника відділу культури Галині Клепач. Їхній професіоналізм, толерантність, доброзичливість, тонкий смак є запорукою того, що рішення журі буде об’єктивним, тим більше, що поруч працювали методисти міського методкабінету на чолі із завідувачкою Галиною Марчук, директор ПДЮТ Оксана Герман, головний спеціаліст відділу освіти Андрій Заболоцький.

Фестиваль озвучував Е.Литвин, а в ролі ведучих дебютували члени літстудії «Любисток» ПДЮТ Надійка Василишин, Люба Альберда і гімназистка Мар’яна Багдай.

І, звісно, варто відзначити, що місцем проведення дійства була простора зала СШ №2, керівництво якої подбало, аби юні артисти відчули увагу, почувалися затишно і розкуто.

Дякую усім, хто долучився до фестивалю як важливої події у житті школярства, бажаю успіхів тим, хто представлятиме Дрогобич на обласному та всеукраїнському турах. До нових зустрічей на «Сурмах!»

Калерія ЛУЦЕНКО, методист ПДЮТ

 

СПОРТ

У басейні ДЮСШ – турнір за турніром

«ГЗ» вже розповідала, що 3-4 листопада у басейні Дрогобицької ДЮСШ уперше після реконструкції пройшов Всеукраїнський турнір з плавання «Осінь Прикарпаття», присвячений 70-річчю заснування спортшколи та 75-річниці створення УПА.

У змаганнях брали участь учні 2004, 2005 р.н. і молодші з Києва, Стрия, Червонограда, Трускавця, Дрогобича. Загальна кількість учасників – майже сто осіб.

Серед дрогобицьких плавців найкращих результатів досягли: Перші місця вибороли: 100 м брасом – Антоніна Киріченко (виконала ІІІ розряд) і Григорій Амбіцький (виконав ІІІ розряд); другі місця: 50 м брасом – Антоніна Киріченко, 100 м вільним стилем – Софія Оліярник, Сергій Амбіцький, 100 м брасом – Софія Оліярник, 100 м на спині – Сергій Амбіцький, 100 м батерфляєм – Григорій Амбіцький: треті місця: 50 м батерфляєм – Віталій Старун, 100 м брасом – Назар Шатинський, 100 м батерфляєм – Віталій Старун.

Призери та переможці змагань нагороджені грамотами, медалями.

Адміністрація і тренерсько-викладацький склад ДЮСШ дякують викладачам та студентам кафедри спортивних дисциплін і туризму Дрогобицького інституту фізичної культури і здоров’я за допомогу в проведенні змагань.

Також учасники змагань дякують Дрогобицький міській організації КУНу та Дрогобицький Станиці Братства ОУН-УПА за надання солодких призів та ПП «Коло-принт» за друковану продукцію.

***

10-11 листопада наш басейн приймав учасників Чемпіонату Львівської області з плавання серед юніорів (юнаки 2001-2002 р.н., дівчата 2002-2003 р.н). Змагалися команди зі Львова, Стрия, Трускавця, Червоногруда, Миколаєва, Дрогобича.

Не важко було спрогнозувати, більшість перших нагород здобули гості з обласного центру. Медалі переможцям і призерам вручили директор ДЮСШ ім. І.Боберського Іван Файчак та головний суддя змагань, голова Федерації плавання Львівщини, директор Львівської ДЮСШ №5 Віктор Нерода.

Ярослав ГРИЦИК

На фото: дрогобичани – медалісти турніру «Осінь Прикарпаття».

 

Обласне «золото» Ярослава Пиля

11 листопада у Миколаєві на Львівщині проходили змагання з армспорту (дужання на руках) за програмою ХХVІ Спортивних ігор Львівщини та Х обласних ігор ветеранів спорту.

За нагороди сперечалися майже сто спортсменів з районів та міст обласного значення нашої області, які представляли 9 команд. Дрогобич представляв наш земляк Ярослав Пиль, який виступав у категорії «Ветерани 40 років і старші».

Приємно відзначити, що у своїй ваговій категорії Ярослав Пиль виборов перше місце, здобувши титул абсолютного чемпіона. Цікаво, що у фіналі він здолав на десять років молодшого суперника. Додому дрогобичанин привіз золоту медаль та відповідний диплом переможця.

Ярослав ГРИЦИК

На фото: напружені миті фіналу.

 

Вихованці «Медика» змагалися на треку

6-7 листопада у Львові пройшов чемпіонат України з велосипедного спорту на треку. Дрогобицьку команду СДЮШОР з велоспорту «Медик» представляли 11 спортсменів.

Враховуючи те, що вихованці «Медика» не мають можливості бувати так часто на треку, як спортсмени Львова, вони показали гідні результати.

Зокрема в олімпійському спринті серед чоловіків Василь Малинівський та Василь Олеш (студент коледжу нафти і газу) здобули бронзові медалі.

У груповій гонці за очками серед юніорів срібну медаль завоював Ярослав Паращак. У командній гонці серед дівчат Наталя Гайдим (студентка коледжу нафти і газу) та Ліза Ветриченко (учениця 9 класу ЗОШ №4) вибороли срібні медалі. У груповій гонці скетч серед молодших юнаків бронзову медаль здобув Віталій Буштин (учень 9 класу ЗОШ №1).

Принагідно зауважимо, що у змаганнях брали участь понад двісті спортсменів з усієї України.

Ярослав ГРИЦИКСоздан 16 ноя 2017  Комментарии       
Всего 1, последний 2 года назад
Сидір Миколайович 23 ноя 2017 ответить
Тут ви про Янева пишете. Так, багаторазовий депутат, а - людина з "обойми" Радзієвського, той, завдяки кому позбулися ми кінотеатру й багато інших об'єктів, людина, яка насправді довела цвинтарі до жахливого стану, транспорт його підприємства гірший в області. А ще забули про нічний магазин того пана, справжню клоаку в центрі міста. Прикро, що, що далі в нас "на плаву" такі от Яневи та їм подібні.
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником