ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 7 грудня 2017 р.
ДАРУНОК ДЛЯ ДІТВОРИ

У СШ №2 урочисто відкрили новий дитячий майданчик

1 грудня на території Дрогобицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 урочисто відкрили дитячий майданчик.

Участь у відкритті майданчика взяли міський голова Дрогобича Тарас Кучма, його заступник Василь Качмар, керівник відділу освіти Петро Сушко, отець Ігор Цмоканич, директор школи Лариса Панькевич, педагогічний колектив та учні.

Урочисте відкриття розпочали молитвою та освяченням майданчика, які провів отець Ігор Цмоканич. Звертаючись до молоді, отець Ігор наголосив на важливості проведення вільного часу на спортмайданчику, аніж вдома за смартфоном. Відтак закликав дітей до саме такого дозвілля.

Міський очільник Тарас Кучма, звертаючись до дітлахів, зазначив, що цей майданчик – лише початок облаштування території. Він закликав школярів дбайливо проводити час на майданчику і любите своє місто.

«Ми як влада міста, зі свого боку докладаємо усіх зусиль для того, щоб ви, діти, мали гідні умови для навчання та дозвілля», - зазначив Т.Кучма.

На завершення директор школи Лариса Панькевич подякувала усім, хто долучився до доброї справи.

Відтак міський очільник Тарас Кучма разом з малечою перерізали символічну стрічку, і дітвора юрбою ринула на майданчик.

Зазначимо, будівництво дитячого майданчика відбулося у межах конкурсу мікропроектів 2017 року за сприяння Львівської обласної ради, Дрогобицької міської ради, ФОП Кузик В.І. та ініціативної групи СШ №2.

Загалом на облаштування майданчика було передбачено 101 904 грн., із них – з обласного бюджету 65 000 грн., місцевого – 36 904 грн.

***

Того ж дня міський голова Дрогобича Тарас Кучма, заступник міського голови Василь Качмар, керівник відділу освіти Петро Сушко перевірили умови навчання першокласників та якість надання освітніх послуг у СШ №2.

Нагадаємо, СШ №2 цього року увійшла до сотні шкіл України, залучених до апробації Нового державного стандарту. Відтак у цій школі проводять навчання за стандартами нової української школи: класні кімнати облаштовані так, щоб задовільнити індивідуальні потреби кожної дитини та сприяти роботі у малих групах. У кабінетах затишно і безпечно, на стінах – мультимедійні системи та перші творчі доробки школярів.

Нові умови навчання безпосередньо відображаються на поведінці першачків – вони жваво спілкувалися з керівництвом міста, захоплено розповідали про цікаве шкільне життя, роботу над першими проектами, ділилися власними здобутками.

Директор школи Лариса Панькевич від імені колективу школи, вчителів та батьків висловила вдячність очільникові міста, відділу освіти та депутатам Дрогобицької міської ради за сприяння у матеріально-технічному забезпеченні навчальних кабінетів.

Поспілкувавшись з учнями, оглянувши класи, де навчаються першокласники, Тарас Кучма зазначив, що умови навчання першачків СШ №2 – це успіх нової української школи.

Прес-служба міської ради

 

Дрогобич – переможець конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування у 2017 році»

У четвер, 30 листопада, Дрогобич посів перше місце у конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування у 2017 році» за напрямком «Прозорість та підзвітність місцевого самоврядування».

Цей конкурс проводиться з 2014 року Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України спільно з Програмою Ради Європи. Назва практики, з якою місто Дрогобич було подано на конкурс, – «Інноваційний інструмент сталого розвитку громади «Дрогобич – Smart City». Нагороду отримали міський голова Дрогобича Тарас Кучма, керівник КУ «Інститут розвитку міста» Володимир Кондзьолка та керівник відділу інформаційних технологій та аналізу ДМР Станіслав Гайдер. Нагородження відбулося у Києві у Клубі Кабінету Міністрів України.

Також цьогорічними переможцями у напрямку «Прозорість та підзвітність місцевого самоврядування» стали міста Івано-Франківськ, Черкаси і Вознесенськ.

Вручаючи відзнаку дрогобичанам, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко зазначив: «Практика «Дрогобич Smart City» - це приклад роботи для інших громад. Я пишаюсь цим містом та його розвитком у такий короткий час».

Під час зустрічі з переможцями конкурсу Віце-прем’єр також зауважив, що цінність успішних практик важлива і в рамках секторальної децентралізації. «Наші громади гостро потребують вивірених рішень щодо створення ЦНАПів, Нового освітнього простору, формування мережі первинної медичної допомоги, організації збирання відходів. Мінрегіон максимально підтримує налаштованість громад на практичний результат і проектний менеджмент. Ми будемо і надалі генерувати реформу і нарощувати її оберти», - підкреслив урядовець.

Нагадаємо, недавно міський голова Дрогобича Тарас Кучма увійшов до рейтингу «Топ-20 найпрогресивніших мерів України», потрапивши до «Рейтингу українських мерів-інноваторів».

(За матеріалами сайту Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України та Урядового порталу) 

Прес-служба міської ради

На фото: Стас Гайдер, Тарас Кучма, Володимир Кондзьолка. 

 

 

Тарас Кучма зустрівся з родичами учасників Революції Гідності 

29 листопада міський голова Дрогобича разом з начальником управління праці та соціального захисту населення Іваном Терлецьким зустрілися з донькою Героя Небесної Сотні Йосипа Шилінга та родичами постраждалих учасників Революції Гідності.

Тарас Кучма вручив присутнім матеріальну допомогу, відтак поспілкувався з ними щодо проблем, про які повідомили родичі загиблих, та обговорили шляхи їх спільного вирішення. Зазначимо, 13 листопада 2017 року міським головою видано Розпорядження №615-р «Про надання матеріальної допомоги з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи».

«Ми пам’ятаємо про подвиг тих, хто пожертвував найціннішим заради гідності українського народу. Наш обов’язок – пам’ятати про Героїв Небесної Сотні та про тих, хто постраждав у ті криваві, чорні дні Майдану», - резюмував Тарас Кучма. 

 

У парках замінили лампи та ліхтарі, пошкоджені вандалами 

28 листопада працівники КП «Комбінат міського господарства» провели заміну ламп та ліхтарів зовнішнього освітлення у парках Степана Бандери, біля костелу святого Варфоломія, Народного дому та головного корпусу Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

Загалом проведено заміну 61 лампи: біля Костелу святого Варфоломія – 6 шт., у парку Степана Банедери – 36 шт., у парку біля головного корпусу ДДПУ – 9 шт., у парку біля Народного дому – 10 шт.

У парку біля Народного дому, окрім 10 ламп, проведено заміну 5 ліхтарів, які вкотре були знищені вандалами.

Щодо парку біля головного корпусу ДДПУ, то 7 ліхтарів залишаються без електроживлення через пошкодження їх коренями дерев. Як повідомили у КП «КМГ», відновлення роботи цих ліхтарів планують на 2018 рік.

Загалом вартість замінених 61 лампи та 5 ліхтарів становить 4470 гривень.

 

Володимир Білоган – про стан «Туркомплексу «Дрогобич» і візит «Ревізора» 

29 листопада у ратуші відбулася прес-конференція Володимира Білогана, який є головою комісії з реорганізації КП “Туристичний комплекс “Дрогобич”.

Володимир Білоган розповів представникам ЗМІ та громадськості про стан фінансових та господарських справ на підприємстві, зокрема про п’ятирічні боргові зобов’язання, які виникли під час діяльності підприємства за попередніх керівників. Також він розповів про те, що зроблено для фінансового оздоровлення підприємства, починаючи від березня 2017 року.

Крім того, Володимир Білоган поділився враженнями від візиту команди телепрограми «Ревізор» та прокоментував як відеосюжети, які включили до ефіру програми, так і те, що залишилося поза ефіром.

 

Мокрий сніг ламав дерева 

У зв’язку зі снігопадом, який тривав у суботу та неділю, у Дрогобичі виникла низка надзвичайних ситуацій, зокрема:

- на вулиці Холмській дерево, яке впало, пошкодило кабель електромереж;

- на вулиці Вокзальній повалено електроопору;

- на перехресті вулиць Самбірська – П.Сагайдачного провисли електропроводи;

- одне дерево частково і одне дерево повністю обвалилися від снігу біля костелу Св. Варфоломія.

У понеділок працівники Дрогобицького РЕМу, КП «КМГ» та надзвичайники активно працювали над ліквідацією наслідків негоди.

У суботу-неділю працівники КП «КМГ» посипали піскосумішшю та розчищали від снігу центральні дороги міста. Спершу працювали три одиниці спецтехніки, а з погіршенням погодних умов було залучено до прибирання снігу шість одиниць техніки.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

Дрогобицькі 9-класники можуть отримати ID-картки у міському ЦНАПі

29 листопада Міністерство освіти та науки України запропонувало учням, які планують вступати у 2018-му році на молодшого спеціаліста на основі 9-ти класів, заздалегідь потурбуватися про отримання паспорту в формі ID-картки. Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України.

Відповідно до Умов прийому, вступникам на молодшого спеціаліста на базі 9-ти класів під час подання заяви необхідно пред’явити оригінал документа, що посвідчує особу, та подати його копію.

«Таким документом є паспорт у вигляді ID-картки, який видається громадянам України з 14-річного віку. Тому буде потрібно для вступу на основі 9-ти класів подавати саме таку ID-картку. І ми дуже просимо заздалегідь потурбуватися про її замовлення та отримання. Адже вступати за свідоцтвом про народження зможуть лише ті вступники, яким 14 років виповнилося після 1 травня 2018 року», – зазначив директор Департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

У МОН також нагадують, що прийом заяв на молодшого спеціаліста для вступників на базі 9-ти класів почнеться 2 липня і триватиме до 14 липня 2018 року. Такі вступники подаватимуть заяви в паперовій формі. Водночас вступники на базі 11-ти класів подаватимуть документи винятково в електронній формі.

Оскільки віднедавна Центр надання адміністративних послуг міста Дрогобич розпочав прийом документів на виготовлення біометричних закордонних паспортів та ID-карток, то учні-дев’ятикласники можуть звертатися для отримання цієї послуги за адресою: площа Ринок, 1 (приміщення міської ратуші).

 

Роботу великого плавального басейну ДЮСШ відновлено 

У середу, 6 грудня, відновлено роботу великого плавального басейну ДЮСШ. Про це повідомляють у адміністрації ДЮСШ ім. І. Боберського.

Заняття в абонементних групах розпочали з 18 години.

 

 

НОТАТКИ З СЕСІЇ МІСЬКРАДИ

Трьом учасникам АТО виділено земельні ділянки

У четвер, 30 листопада, на засіданні сесії Дрогобицької міської ради депутатами міської ради було прийнято рішення про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд трьом особам – учасникам АТО.

Дозвіл надано: Іванові Богдановичу Заміщаку; Миколі Степановичу Кропивницькому; Андрію Ігоровичу Манзію.

Після розробки проектів землеустрою земельні ділянки будуть безоплатно передані їм у власність.

 

Провідних спортсменів і тренерів преміюватимуть 

30 листопада на засіданні сесії Дрогобицької міської ради ухвалено рішення про прийняття Положення щодо призначення виплати грошової винагороди провідним спортсменам міст Дрогобича і Стебника та їх тренерам за високі спортивні досягнення та підготовку спортсменів високого рівня.

Згідно з цим Положенням, грошові винагороди виплачуватимуть спортсменам-дрогобичанам, які здобули звання чемпіонів світу, Європи чи олімпійських чемпіонів, а також переможців Паралімпійських і Дефлімпійських ігор.

Розмір грошової винагороди залежатиме від зайнятого призового місця. Відтак для олімпійських чемпіонів за зайняте І місце грошова винагорода призначатиметься в розмірі 100 тис грн., за ІІ – 90 тис грн. та ІІІ – 80 тис грн.

Для чемпіонів світу за зайняте І місце грошова винагорода призначатиметься в розмірі 60 тис грн., за ІІ – 50 тис грн. та ІІІ – 40 тис грн.

Для чемпіонів Європи за зайняте І місце грошова винагорода призначатиметься в розмірі 40 тис грн., за ІІ – 30 тис грн. та ІІІ – 20 тис грн.

Для Паралімпійських і Дефлімпійських чемпіонів винагорода призначатиметься в розмірі 100 тис грн. за І місце, за ІІ – 90 тис грн. та ІІІ – 80 тис грн.

До того ж виплачуватимуть грошову винагороду і тренерам-викладачам, які готували чемпіонів у розмірі 20% від загальної суми винагороди спортсмена.

 

Чи стане 29 листопада Днем ОСББ? 

У четвер, 30 листопада, депутати Дрогобицької міської ради звернулися до Президента України з ініціативою оголосити 29 листопада Днем об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Аргументом оголошення саме цієї дати Днем ОСББ слугувало прийняття у 2001 році 29 листопада Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків».

Ініціював це звернення депутат Тарас Демко, який зазначив, що 15 березня в Україні відзначається День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення, однак діяльність ОСББ є набагато масштабнішою і часто головами об’єднань стають небайдужі громадяни.

Також до цієї ініціативи долучилися представники ОСББ міста Дрогобича.

За прийняття рішення про звернення до Президента України проголосували 27 депутатів.

 

Депутати пропонують альтернативу

Через провалля між Дрогобичем та Стебником, яке утворилось наприкінці вересня, існує загроза руйнуванню автодороги Дрогобич – Трускавець, яка є важливою шляховою артерією для Дрогобича та регіону. У зв’язку з наявністю тріщин асфальтного покриття, та рішенням комісії з надзвичайних ситуацій від 30 вересня 2017 року, рух на зазначеному відрізку автодороги у будь-який момент може бути перекритим у разі погіршення ситуації з проваллям.

Про серйозність ситуації свідчить й те, що 23 листопада з робочим візитом на Дрогобиччину завітав перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів, який провів нараду з представниками органів місцевого самоврядування на місці обвалу. Участь у цій нараді взяли і міський голова Дрогобича Тарас Кучма разом із заступником Василем Качмарем та представниками депутатського корпусу міськради. Під час наради було порушено питання будівництва альтернативної дороги Дрогобич – Трускавець.

Саме з цього приводу на останньому засіданні сесії Дрогобицької міської ради 30 листопада депутатський корпус прийняв звернення до Кабінету міністрів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Львівської обласної державної адміністрації з пропозиціями щодо будівництва нових шляхів через Дрогобич у випадку прийняття рішення про необхідність спорудження нового автошляху до Трускавця. Отож, пропонується прокласти рух маршруту Дрогобич – Трускавець територією Дрогобича через такі вулиці: Івана Франка – Горішня Брама – Бориславська – Фабрична – Трускавецька – Війтівська Гора – Млинарська – Стрийська.

Окрім цього, пропонується розглянути можливості зміни маршруту Самбір – Дрогобич – Стрий, який наразі пролягає через такі вулиці нашого міста: Самбірська – Лесі Українки – Стрийська, на новозбудований маршрут: Самбірська – Наливайка – Гайдамацька – Вокзальна – Стрийська. Така зміна необхідна для розвантаження центральної вулиці міста – Лесі Українки.

Усі ці автошляхи запропоновано внести до переліку доріг загального користування державного значення.

Підставою для подання таких пропозицій до вищих ешелонів державної влади була пропозиція КУ «Інститут міста Дрогобича» про передачу з комунальної у державну власність доріг Дрогобича та звернення Департаменту міського господарства про розгляд можливості будівництва альтернативної об`їзної дорого через Дрогобич.

Прес-служба міської ради

 

ПОГЛЯД КРІЗЬ ЧАС

«То не пляма, то троянда. Під нею – Тризуб…»

Днями до редакції завітала мешканка села Грушів Дрогобицького району Стефанія Андріївна Куцин. Жінка усе життя пропрацювала вчителем у місцевій школі, навчала не одне покоління школярів рідної мови та літератури. А привело її до «Галицької Зорі» бажання зробити добру справу.

Стефанія Андріївна дістає зі сумки копію старої фотографії 1930-х років. На ній зображені члени драматичного гуртка Грушівського товариства «Просвіта». Посередині світлини – священик отець Іван Сенечко та голова «Просвіти» Андрій Куцин – батько пані Стефанії.

Жінка із захопленням розповідає, що у 30-х роках минулого століття цим театральним просвітянським гуртком керував її тато. Учасники колективу ставили п’єси українською мовою. Виступили з ними не лише у своєму та навколишніх селах, а й об’їздили з виступами чимало міст. Репетиції, як і збори товариства «Просвіта», кілька років проходили у них вдома, оскільки на той час окремого приміщення не було. Цікаво, що якраз під час одного із засідань просвітян у хаті на печі народилася маленька Стефанія, перервавши репетицію драмгуртка.

Через деякий час громада під керівництвом Андрія Куцина та отця Івана Сенечка таки зорганізувалася і збудувала хату-читальню, куди й переїхала «Просвіта».

Під час Другої світової війни Андрія Куцина забрали до лав Радянської армії. Пройшов усю війну аж до Берліна. Згодом саме ця обставина врятувала чоловіка та його сім’ю від катівні НКВД у Дрогобичі і виселення до Сибіру. Але на його долю випав не один допит та обшук з боку радянських каральних органів...

- А що то за сіра пляма посередині фотографії? – запитую Стефанію Андріївну.

- То не пляма, то троянда. Її батько вирізав із вітальної листівки і наклеїв на фото в тому місці, де діти тримали зображення Тризуба. Бо через таке фото можна було мати серйозні проблеми. І чому так? Хіба батько робив щось погане, навчаючи селян, ставлячи п’єси українською мовою? - риторично питає 82-річна жінка.

- Доки ще маю сили, хочемо з дітьми та онуками відновити стареньку дерев’яну батьківську хату над Бистрицею. Або ж на її місці спорудити невеличку будівлю, і на стіні встановити пам’ятну таблицю про те, що на цьому місці у 1930-х роках діяло товариство «Просвіта». Думаю, тато на це заслужив. Але зіткнулися з проблемою: Грушівський сільський голова відмовляє у приватизації земельної ділянки, де стоїть батьківська хата. Каже, що ми вже володіємо землею у селі і на ще одну ділянку претендувати не можемо. Чи це справді так? Може хтось із районних чиновників, депутатів, правників допоможе мені розв’язати цю проблему? – з надією звертається до небайдужих людей пані Стефанія.

Номер її телефону є в редакції.

Ярослав ГРИЦИК

 

З міського бюджету знову виділять кошти на зарплати медпрацівникам

У зв’язку зі складною фінансовою ситуацією, у Дрогобичі значну увагу приділяють вирішенню питання щодо виплати зарплатної платні медичним працівникам міста, оскільки останнім на місяць затримують виплати.

Така ситуація виникла у зв’язку тим, що медична сфера Дрогобича у 2017 році була недофінансована з Державного бюджету на загальну суму 36,5 млн грн. Окрім того, до міського бюджету Дрогобича не надійшло лише з Дрогобицького району за 10 місяців 2017 року 20 млн 100,6 тис грн. міжбюджетних трансфертів за пролікованих хворих району. Річ у тім, що впродовж року у лікарнях Дрогобича медичні послуги отримує 1/3 мешканців району – майже 6,5 тис пацієнтів. Проаналізувавши вартість наданих послуг, в рік ця вартість становить близько 25 млн гривень.

Окрім заборгованості Дрогобицького району, до бюджету Дрогобича також не повернуто ще 3 млн грн. за пролікованих мешканців Трускавця та 3,4 млн грн. – з Борислава.

З приводу цього Дрогобицька міська рада подала низку судових позовів до Дрогобицької райдержадміністрації щодо повернення міжбюджетних трансфертів до місцевого бюджету Дрогобича. Зараз позовні справи перебувають у судах.

Ситуація з виплатою заробітної плати медикам була б критичнішою і вони не отримали б виплат не лише за один місяць, якщо би з міського бюджету (станом на 1 грудня 2017 року) не було виділено 23,9 млн гривень на заробітну плату працівникам закладів охорони здоров’я Дрогобича і Стебника.

Станом на сьогодні, як зазначає начальник фінансового управління Дрогобицької міської ради Оксана Савран, необхідна сума для виплати заробітної плати медикам до кінця року за підрахунками відділу охорони здоров’я ДМР становить близько 17 млн грн.

У зв’язку з ситуацією, яка склалася у фінансовому середовищі медичної галузі Дрогобича і Стебника, керівництвом міста проводилася низка реорганізаційних заходів, що призвело до значної економії видаткових коштів, які одразу ж скеровувались на виплату заробітних плат медикам.

На разі фінансовим управлінням ДМР спільно з керівництвом міста прийнято рішення про виділення з міського бюджету 9 мільйонів гривень на виплату зарплат. Відповідний проект рішення подано на розгляд сесії міської ради, засідання якої відбудеться 8 грудня. Відтак загальна сума, скерована з міського бюджету зарплати медикам, цього року становитиме майже 33 мільйони гривень.

Щодо решти коштів, необхідних для виплати заробітної плати медикам, то очікується, що все ж таки найближчим часом держава перерахує субвенційні кошти до бюджету Дрогобича.

Зазначимо, що у минулому році через таку ж ситуацію з міського бюджету було додатково виділено на медичну галузь міста 28,4 млн гривень.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році.

З цієї нагоди 1 грудня у Центрі душпастирства молоді СДЄ УГКЦ Управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради організувало і проведено урочистості.

Участь у заході взяли міський голова Дрогобича Тарас Кучма і його заступники Ігор Герман, Василь Качмар та Володимир Коцюба.

Під час заходу матеріальними винагородами та подарунками міський голова Дрогобича Тарас Кучма відзначив представників організацій міста, які опікуються особами з інвалідністю: Дрогобицької міської асоціації інвалідів; Дрогобицького центру “Реабілітація інвалідів”; Дрогобицької організації Українського товариства сліпих (УТОС); Дрогобицької організації Українського товариства глухих (УТОГ); Дрогобицького товариства сприяння хворим діабетом; Дрогобицького міського осередку Всеукраїнської громадської організації жінок-інвалідів “ДОННА”; Дрогобицького добровільного товариства дітей-інвалідів “Надія”; Центру соціальної реабілітації та адаптації для молоді з особливими потребами “Дивовижні долоні” Благодійного фонду “Карітас”.

Зі святом присутніх привітав отець Андрій Бунь – керівник Центру душпастирства молоді СДЄ УГКЦ.

Опісля урочистостей відбувся святковий концерт за участю молоді та частування на святковому фуршеті.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

Над проблемами дітей та молоді з інвалідністю працюватиме робоча група

Інклюзивна освіта, доступна інфраструктура, реабілітація, зайнятість – це низка проблем, які необхідно розв’язати для повноцінного життя людей, зокрема дітей та молоді з особливими потребами.

З цією метою 29 листопада міський голова Дрогобича Тарас Кучма, його заступники Василь Качмар та Володимир Коцюба, секретар міської ради Олег Хрущ на запрошення керівника Дрогобицького добровільного товариства захисту дітей-інвалідів «Надія» Ірини Дзюрах зустрілися з батьками, запрошеними представниками структурних підрозділів виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, викладачами ДДПУ ім. І.Франка, медиками та фахівцями-реабілітологами.

Упродовж двох годин учасники зустрічі обмінювалися думками щодо розв’язання проблем осіб з інвалідністю у Дрогобичі.

Спершу керівник ДДТЗДІ «Надія» Ірина Дзюрах розповіла про багаторічну діяльність і напрацювання товариства, зокрема про участь у ґрантових міжнародних програмах та реалізованих проектах. Вона ознайомила представників робочої групи про напрями діяльності та обладнання, яке вдалося придбати за останні роки. Однак проблемним залишається питання фінансування та нестача кваліфікованих працівників. Як наголосила керівник товариства, всі спеціалісти працюють на волонтерських засадах або ж у межах короткострокових проектів.

«З одного боку це добре, а з іншого – нема стабільності для ефективної реабілітації дітей та молоді», - зазначила Ірина Дзюрах.

Під час дискусії було визначено низку проблем, які потрібно розв’язати:

- належне приміщення до облаштування реабілітаційного центру;

- забезпечення якісної інклюзивної освіти;

- облаштування відповідної інфраструктури у навчальних закладах та на вулицях міста;

- проведення роботи з раннього втручання у дітей дошкільного віку;

- інтеграція дітей та молоді у соціумі;

- розв’язання питання трудової зайнятості та інші.

Заступник міського голови Василь Качмар запропонував створити робочу групу з представників структурних підрозділів Дрогобицької міської ради та колективу ДДТЗДІ «Надія».

Секретар міської ради Олег Хрущ було порадив новоствореній робочій групі заручитися підтримкою у Верховній Раді України для того, щоб практичні поради були внесені до законодавчої бази на загальнодержавному рівні.

На завершення зустрічі міський голова Дрогобича Тарас Кучма, заслухавши усі пропозиції, попросив керівництво товариства «Надія» подати перелік вимог до приміщення, де планують облаштувати реабілітаційний центр. Щодо робочої групи, то міський очільник запевнив присутніх, як тільки будуть подані пропозиції кандидатів, ним одразу буде підписано розпорядження про створення робочої групи.

«Завдання цієї групи полягатиме у підготовці практичних пропозицій, які з урахуванням фінансових можливостей як товариства, спонсорської допомоги, так і місцевого бюджету будуть поступово реалізовані у Дрогобичі», - зазначив Тарас Кучма.

Прес-служба міської ради

 

У Трускавці освятили пам’ятник Йосипу Сліпому 

Наш часопис інформував про те, що трускавецький парох о.Володимир Бондарчук разом із вірними церкви Покрови при сприянні Лева Грицака звів пам’ятник Патріарху УГКЦ Йосипу Сліпому. Цей проект зреалізований з нагоди 125-річчя з дня народження найвищої духовної особи церкви.

Третього грудня у Трускавці відкрили та освятили пам’ятник архієпископу.

Пам’ятник Йосипові Сліпому встановили на території церкви Покрови Пресвятої Богородиці.

Архієрейську Літургію очолив архієпископ Львівський УГКЦ, митрополит Львівський Ігор Возьняк.

В урочистостях взяли участь: голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, єпископ Самбірсько-Дрогобицький УГКЦ Ярослав Приріз, представники місцевої влади, священики, доброчинці, громада.

«Пам’ятник у Трускавці – третій монумент патріархові у світі. Патріарх Йосип Сліпий - великий українець та церковний діяч, якого не зламали поневіряння та тортури сталінського режиму, який ширив по світу український дух, який жив і працював заради України та Української церкви», - зазначив Олег Синютка.

Окрім того, очільник області подякував ініціаторам та доброчинцям, які долучилися до возвеличення пам’яті патріарха Йосипа Сліпого. Скромно свою меценатську діяльність охарактеризував генеральний директор ГКК «Карпати» Лев Грицак. Міський голова Андрій Кульчинський відзначив і деяку дещицю влади у цю історичну подію…

Вл.інф.

 

Уже 800 споживачів водоканалу передали показники по-новому 

Упродовж місяця близько 800 споживачів КП «Дрогобичводоканал» використали нові, розроблені підприємством, можливості передачі показників лічильників шляхом SMS-повідомлення, VIBER-повідомлення та через он-лайн додаток «Комірка споживача» на сайті водоканалу.

У службі збуту підприємства відзначають, що 800 споживачів – це приблизно 3% від усіх абонентів. Адміністрація підприємства закликає споживачів, які ще не випробували нові форми передачі інформації, долучатися до сучасного та зручного формату співпраці з водоканалом.

Показники лічильника ви можете передавати трьома способами:

1. У форматі SMS-повідомлення та VIBER – повідомлення за номером (097) 28 14 728 – для мешканців Дрогобича, сіл: Уріж, Нагуєвичі, Унятичі, Лішня, Михайлевичі, Почаєвичі, Раневичі, Модричі; за номером (097) 08 98 408 – для мешканців Стебника, сіл: Воля Довголуцька, Довголука, Уличне, Доброгостів, Станиля.

Повідомлення має містити інформацію такого характеру: особовий рахунок (номер контракту), номер лічильника, його показник. Зразок: 11111 22222 00333, де 11111 – номер особового рахунку,22222 – номер лічильника(може також бути шестизначне та семизначне число), 00333 – показник лічильника.

2. Через он-лайн додаток «Комірка споживача» на сайті https://vodokanal.drohobych.com.ua.

3. За номерами телефонів: 2-31-08, 2-42-71 (Дрогобич), 44-22-49 (Стебник).

Показники приймаємо щомісяця з 10 до 28 числа.

Прес-служба КП «Дрогобичводоканал»

 

SOS!

Ніхто не відає про завтрашній день 

Чорнобильська катастрофа негативно позначається на здоров’ї української нації. Найгірше те, що різні хвороби руйнівним «смерчем» проносяться над головами молодого покоління. Родичі у розпачі, адже життя їхніх найдорожчих опинилося у зоні трагічних наслідків. Зазвичай, лікування потребує великих коштів. Згорьовані люди продають нерухомість,щоб врятувати невинні душі близьких.

Буквально днями до редакції нашого часопису занесли два листи-прохання до людей доброї волі, щоб озвучити проблеми пов’язані із лікуванням і збором коштів.

Отже, грошової допомоги на лікування потребують 48-річна Оксана Середа і 4-річна Вікторія Дурибаба. Подаємо особисті рахунки:

Середа Оксана Іванівна – «Приватбанк» Код ОКПО отримувача 14360570. Установа банку: МФО банку 305299, код ОКПО Банку 14360570, рахунок для поповнення картки – 5168757332542861, 2527111887.

Кохан Світлана Едуардівна – «Приватбанк», р/р – 4627081202283987.

 

ДЯКУЄМО ВОЛОНТЕРАМ!

Командування та особовий склад військової частини А 1108 у Дрогобичі з нагоди Міжнародного дня волонтера висловлюють щиру подяку волонтерам, які допомагають нашому підрозділу. Це добродії:

отці Ігор Цмоканич (УГКЦ), Андрій Безушко (УПЦ КП), Євген Хруник, Роман Мисишин, Микола Походжай, ПП Юрій Сікора, директор ТзОВ НВП «Сіріон» Юрій Демчишак, директор ДП «Дрогобицький лісгосп» Василь Матяшовський, начальник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала, керівництво АТ «НПК-Галичина», директор ТзОВ «ПЕК-ПОЛ» Ян Пелехач. Щиро Вам вдячні!


ВІЗЬМІТЬ ДО УВАГИ 

Як у Дрогобичі оформити субсидію на оплату послуг ЖКГ, не виходячи з дому

На офіційному інтернет-порталі Дрогобича запропоновано 53 адміністративні онлайн-послуги iGov, які можна отримати через Інтернет. Ще 10 будуть доступні користувачам найближчим часом. З настанням осінньо-зимового періоду найактуальнішою е-послугою є оформлення субсидії. Як швидко подати заявку на оформлення субсидії у Дрогобичі, читайте далі.

Оформлення послуги займе не більше 15 хвилин.

1. Заходимо у розділ «Е-місто».

2. У цьому розділі обираємо «Отримати адміністративні послуги онлайн (IGOV)».

3. Відтак обираємо рубрику «Управління праці та СЗН» та «Отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг».

4. Обираємо область і спосіб входу до системи. Найпростіше це BankID через Приват24.

5. Після стандартного входу в систему потрібно уточнити деякі дані: район/місто, ПІБ, дату народження, паспортні дані, ідентифікаційний номер, адресу реєстрації, контактний телефон, електронну адресу, а також заповнити міні-анкету.

Також знадобляться:

- реквізити на оплату комунальних послуг, - відомості про доходи – Ваші та членів родини, що проживають з Вами.

Після заповнення та відправлення заяви отримаєте повідомлення на електронну скриньку про прийняття документів до роботи.

Співробітники Управління соціального захисту населення аналізують відправлену заяву. Якщо пакет документів неповний чи неточний, про це Вас сповістять за допомогою власної панелі користувача.

Після остаточного опрацювання заяви, прийде рішення про призначення субсидії.

Окрім оформлення субсидії, можна замовити ще низку онлайн-послуг, деякі з них:

- видача довідок про отримання/неотримання усіх видів державної соціальної допомоги;

- отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг;

- призначення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами;

- видача довідки про реєстрацію місця проживання/перебування особи;

- надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки;

- надання, анулювання чи переоформлення дозволу на розміщення зовнішньої реклами;

- погодження режиму роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг;

- державна реєстрація фізичної особи-підприємця, юридичної особи;

та багато іншого.

Нагадаємо, з ініціативи міського голови Дрогобича Тараса Кучми у Дрогобичі запроваджено більше десятка такого роду електронних сервісів, які сприяють не тільки комфорту мешканців міста і комунікації з органами влади, а й роблять Дрогобич знаним в Україні, оскільки у цій сфері місто слугує прикладом для інших.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

Його творчу спадщину врятували українські націоналісти

(до 145-річчя уродин Богдана Лепкого)

Видатний український письменник Богдан Лепкий, вийшовши з українського Поділля (народився 4 листопада 1972р.), увібрав у себе культурні традиції старовинного роду, який дав нашому народові чимало діячів на ниві освіти, культури і духовного життя.

Особливо вагомою є творчість Б.Лепкого періоду боротьби за національну незалежність, а також пізніша, коли він опинився на еміграції в Німеччині, брав активну участь у краківських періодичних виданнях.

У цей період з-під пера письменника виходять вірші і поеми, сповнені надії на кращу будуччину народу. Для поета-патріота безперечним є те, що Україна, зрештою, здобуде свободу, а народ засвідчить свою безсмертність, що відображена в його творах:

«Ми віримо глибоко й безконечно,

Що правда і добро, і наш народ не вмре!»

Улітку 1939 року родина Лепких відпочивала у курортному Черче на Прикарпатті, а у вересні, згідно з пактом Ріббентропа-Молотова, почалася більшовицька окупація західноукраїнських земель. Автор «Мазепи» знав, що могло його чекати, тому звичайним сільським возом поспішно виїхав до Дрогобича, далі на Самбір, а там до Сяну через кордон до Кракова… І недаремно, бо всі твори письменника проникнуті національним змістом. Більшовицьким режимом його ім’я було викреслене із нашої духовної спадщини, а за його книжки, виявлені в домашніх бібліотеках, потрапляли до Сибіру.

Та не тільки читати, але і згадувати ім’я і прізвище Б.Лепкого було небезпечно. Наприклад, коли Іван Франко влітку 1894 року відвідав сім’ю Лепких в селі Жухів, то про цю подію в радянському виданні написано таке:

«Іван Франко та Андрій Чайковський поїхали в с.Жухів до Марка Мурави, письменника і збирача фольклору» (Книжка «Шляхами Івана Франка на Україні», Львів, 1982р.)

Тобто в цій книжці згадується лише Марко Муравка – маловідомий тоді псевдонім Сильвестра Лепкого, а про Богдана Лепкого взагалі не згадується. І це при тому, що упорядник книжки – Мирослав Мороз, відомий франкознавець. Та не його в тім вина – більшовицька цензура зробила свою брудну справу.

Після смерті Б.Лепкого у Кракові 21 липня 1941 року його архів мав надійних охоронників в особі його синів Лева і Ростислава. Проте вкінці Другої світової війни нависла велика загроза над спадщиною письменника, коли син з родиною змушений був емігрувати спочатку до Відня, а потім – США. У Відні Лепкі вимушено залишили архів у квартирі, яку винаймали, оскільки не мали транспорту, щоб його вивезти. До того ж лінія фронту вже наближалася, і цінний архів міг потрапити до рук більшовицьких спецорганів, які полювали в Австрії та інших країнах за емігрантами й архівними джерелами.

З ініціативи провідника ОУН на теренах Німеччини Михайла Климишина було узгоджено план нелегального вивезення архіву Б.Лепкого з Відня до Мюнхена. Це було нелегко, ризикована справа, але вона увінчалася успіхом. Про це згадує сам провідник ОУН М.Климишин:

«За якихось три тижні до Мюнхена приїхала підвода, запряжена в пару коней і привезла 14 або 16 скринь архіву Лепкого… Ми це все передали синові Лепкого. Я старався відпитати, хто були ті хлопці й та дівчина, але це мені не вдалося. Ми всі тоді діяли під псевдонімами».

(Газета «Гомін України» за 3 червня 1992р.).

Так архів письменника опинився на Заході. Спочатку він зберігався в рідних Б.Лепкого, а після смерті його синів перейшов під опіку племінника Романа Смика, засновника фонду письменника при Науковому товаристві ім.Шевченка у США.

Завдяки зусиллям провідника ОУН в Німеччині М.Климишина та його зв’язкових – стали відомі цінні матеріали з архіву Б.Лепкого, які увійшли до літературно-наукового вжитку як в Україні, так і в діаспорі.

Зеновій МЕДВІДЬ,

член ради Дрогобицького товариства «Просвіта»

 

Щиро ґратулюємо! 

20-24 листопада цього року відбувся величний фестиваль творчості Богдани Фільц з нагоди її 85-річчя. 

У його програмі, крім концертів, відбулися творчі зустрічі та інші заходи. Відома в Україні та далеко за її межами композиторка, музикознавець проф. Богдана Фільц була удостоєна високого звання – Почесний професор (доктор honoris causa) Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка.

Дрогобицька організація Національної спілки композиторів України спільно з інститутом музичного мистецтва ДДПУ ім. І.Франка, Дрогобицьким музичним коледжем ім. Василя Барвінського щиро дякують міському голові м. Дрогобич Тарасові Кучмі, його заступникам – Ігореві Герману та Василеві Качмару, начальнику відділу культури п. Олегові Яводчаку за розуміння важливості цієї акції та дієву підтримку у її здійсненні, яка, крім Дрогобича, відбулася у Самборі, Стрию і Трускавці. Сердечно вітаємо усіх юних і досвідчених музикантів наших міст, що своєю творчістю в час фестивалю Б.Фільц «Любимо землю свою» долучилися до кращих зразків сучасної української музичної культури!

Дрогобицька організація Національної спілки композиторів України,

Конгрес української інтелігенції Дрогобиччини

Довідка

Фільц Богдана Михайлівна – композитор, музикознавець, старший науковий співробітник відділу музикознавства Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського НАН України, кандидат мистецтвознавства, доктор філософії мистецтва, лауреат премій імені Миколи Лисенка (1993), імені Віктора Косенка (2003), Мистецької премії «Київ» імені Артемія Веделя (2016).

За вагомий особистий внесок у розвиток української культури, створення високохудожніх музичних творів присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України» (1999).

Композиторський доробок мисткині повниться творами різних музичних жанрів: симфонічного, інструментального, камерно-вокального та хорового. Вона є автором понад 500 творів. 

 

Вітання з ювілеєм мудрості

9 грудня святкує свій ювілей  директор Летнянського НВК І-ІІІ ступенів Надія Петрівна Козар.

Ювілей завітав до напрочуд чарівної жінки, талановитого педагога, компетентного директора, мудрого керівника Летнянського навчально-виховного комплексу І-ІІІст. дуже доброї, дивовижно енергійної людини зі щирою душею.

Понад 30 років працює Надія Петрівна на педагогічній ниві, навчаючи учнів рідної мови та літератури і основ етики християнської моралі. Людина чуйна, доброзичлива, мудра, має високу фахову підготовку, педагог вищої категорії зі званням «старший учитель», а окрім цього, вже понад 15 років обіймає посаду директора школи. З нагоди 60-річчя колеги по роботі дякують їй за щиру багаторічну працю, за доброту і тепло душі.

Кожна школа, кожен педколектив прагне до самовдосконалення. Час не стоїть на місці, разом з ним змінюються вимоги до освіти, з’являються нові стандарти навчання, сучасне обладнання. І для того, щоб усе це працювало та примножувалося, необхідний керівник, який чітко розуміє завдання, поставлене перед ним, здатний вивести школу на більш високий рівень. Таким керівником, енергійним, творчим, цілеспрямованим є наш директор Надія Петрівна Козар. Умілий організатор, компетентний наставник. Про її професіоналізм знають не лише в районі, а й далеко за його межами. Згуртований педагогічний колектив, який працює у Летнянському НВК І-ІІІ ст., завжди готовий з радістю підтримати інноваційні ідеї свого директора і під керівництвом Надії Петрівни впевнено крокує до нових звершень.

Вимоглива до себе і навколишніх, завжди тримає руку на пульсі шкільних справ, може кожного зрозуміти, прийняти, пробачити і завжди готова простягнути руку допомоги як учням і батькам, так і вчителям. А за чарівною посмішкою іменинниці приховується твердість характеру, силу слова та міцність духу. Ми пишаємося тим, що нам випала можливість працювати з Вами і досягати разом професійних висот.

Прийміть щирі вітання та найкращі побажання з нагоди Вашого Ювілею! Ваш професійний шлях позначений невтомною, самовідданою працею задля добробуту громадян, блага народу та розбудови Української держави. Своїм розумом, добротою та виваженістю Ви завоювали симпатію, любов і повагу серед усіх, з ким поряд живете, працюєте, спілкуєтеся. А далекоглядна мудрість і невтомна праця, принципова позиція і цілеспрямованість забезпечили Вам беззаперечний авторитет і глибоку пошану.

Віримо, що активною, сумлінною працею, відданістю національній ідеї Ви і надалі продовжуватимете робити вагомий внесок у становлення та розбудову правової держави, зміцнення принципів незалежності, утвердження демократії в Україні.

У цей святковий день, коли оцінюєте зроблене й окреслюєте плани на майбутнє, бажаємо Вам міцного здоров’я, благополуччя і щастя, успішного здійснення задумів, тепла і любові рідних та підтримки друзів. Тож нехай примножиться творене Вами добро, а Ваші педагогічні ідеї знаходять реальні втілення. Хай Ваше життя буде наповнене любов’ю учнів та повагою їхніх батьків, підтримкою колег, теплотою рідних і близьких, а невтомна енергія та активна життєва позиція і надалі сприятимуть навчанню та вихованню здорового підростаючого покоління – гідних громадян України! Творчого Вам натхнення й нових звершень на освітянській ниві!

Світлою надією та незламною вірою, силою духу та перемогами, добром і радістю нехай благословляє Вас Бог на многії літа!

Бажаємо миру і світлої долі,

Запалу енергії, сили доволі.

Творчого вогнику, віри й наснаги,

Щедрості серця, людської поваги.

На довгих стежках Вашої ниви

Будьте завжди Ви здорові й щасливі!

З повагою та вдячністю педагогічний колектив Летнянського НВК І-ІІІст.

 

…Тільки раз у рік 

У п’ятницю, 1 грудня, з нагоди Міжнародного дня інвалідів працівниками Дрогобицького міського терцентру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (директор Марія Лютик) організували для людей з особливими потребами, які перебувають на обслуговувані в терцентрі святковий захід та фуршетний стіл.

Як і годиться за українським звичаєм, початком зустрічі стала молитва.

На заході були присутні голова міста Тарас Кучма та заступник голови міста з гуманітарних та соціальних питань Василь Качмар. Учасників зібрання щиро привітали голова міста та директор терцентру.

Гарного настрою додали присутнім на заході учасники хору «Калинонька» та вокальний дует «Осіннє золото».

Під завісу заходу ведуча Н.Фролова подякувала усім спонсорам та доброчинцям, які долучилися до цього заходу, зокрема п.П.Грицай, туристичній фірмі «Глобус-Сервіс» (директор С.Захарова), а також о.А.Буню за безкоштовне надане приміщення.

Цього ж дня в приміщенні терцентру людям з особливими потребами, які перебувають на обслуговуванні у терцентрі вручено 170 продуктових наборів.

За інформацією терцентруОбновлен 23 янв 2018. Создан 07 дек 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником