ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 19 грудня 2017 р.
ДЕПУТАТ ЗВІТУВАВ ПЕРЕД ГРОМАДОЮ

17 грудня у смт. Меденичі перед виборцями звітував про діяльність у 2017 році депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний.

Передбачивши, що громада насамперед буде цікавитися питанням ремонту доріг, народний обранець запросив на захід заступника начальника управління дорожнього господарства та інфраструктури ЛОДА Миколу Одиноцького та начальника відділу експлуатації доріг Служби автомобільних доріг Львівщини Бориса Олійника.

Саме їм було адресовано чимало претензій мешканців Меденич до якості ремонту дороги Східниця – Пісочна на ділянці, що проходить через селище. Люди емоційно скаржилися на неналежно покладену бетонну основу, через що вже зараз на чорновому шарі асфальтного покриття місцями утворилися вибоїни; на сходоподібні з’їзди з нової дороги, яка стала вищою на 30 см, відсутність водовідведення тощо.

Після обговорення учасники зібрання дійшли згоди, що як тільки навесні фірма «Магістраль-Південь» відновить ремонтні роботи, їй виставлять відповідні претензії і змусять переробити усі проблемні ділянки. Інакше акти виконаних робіт підписані не будуть і, відповідно, не відбудеться оплата. Адже цю частину дороги Східниця – Пісочна підрядник відремонтував у борг.

Не менш емоційним було обговорення питання ремонту комунальної дороги на вул. М.Лисенка, на яку з обласного бюджету було передбачено майже 800 тис грн. На жаль, ці кошти так і не були освоєні. За словами Миколи Одиноцького, це єдина комунальна дорога в області, де так і не провели ремонт через зволікання місцевої влади.

Натомість у селищного голови Меденич Володимира Шулака була інша думка: він переконаний, що у всьому винні обласні чиновники, які передбачили кошторисні призначення аж на грудень, а хіба можна у грудні асфальтувати дорогу? А щоб почати роботи раніше, підряднику треба було би сплатити хоч аванс, а коштів не було.

Версію селищного голови спростували як представник управління дорожнього господарства та інфраструктури ЛОДА Микола Одиноцький, так і депутат Михайло Задорожний. Вони наголосили громаді, що кошти на дороги були розписані ще у травні, і з того часу можна було укладати угоду з підрядником і починати ремонт, а після підписання актів виконаних робіт кошти одразу б заплатили. Так робили у всіх інших населених пунктах. А записані на грудень кошторисні призначення – це лише формальність, і про це обласні службовці восени попереджали селищну раду Меденич, побоюючись, щоб кошти не пропали.

- Дуже шкода, що цьогоріч вул. М.Лисенка, на яку я «вибивав» кошти, так і не вдалося відремонтувати. Адже з наступного року через децентралізацію зміняться основні пріоритети у ремонті доріг, тож асфальтування комунальних доріг за обласні гроші, швидше за все, вже не проводитимуть. Тому розраховувати на обласні гроші не варто, - наголосив М.Задорожний.

Після обговорення дорожньої тематики гостей зі Львова відпустили, а депутат обласної ради зосередився на звіті про свою діяльність у 2017 році. Оскільки присутні не забажали слухати доповідь про роботу депутата в усьому окрузі, а просили зосередитися на Меденичах, Михайло Задорожний, окрім вже згаданого ремонту доріг, розповів про сприяння у виділенні коштів з обласного бюджету на розчищення річки Летнянка, у реалізації проекту будівництва дитячого майданчика біля школи, про відстоювання інтересів громади у питанні тарифів на перевезення пасажирів тощо.

Відповів депутат і на питання щодо перспектив створення об’єднаних територіальних громад на Дрогобиччині, запросив селище до участі у конкурсі мікропроектів на 2018 рік, зокрема, щодо будівництва футбольного майданчика зі штучним покриттям. Щоправда, селищного голову Володимира Шулака ці пропозиції не зацікавили. Він сказав, що має інші пріоритети, тож грошей на співфінансування мікропроектів не буде.

На завершення зустрічі Михайло Задорожний відповів на запитання присутніх, а згодом ще тривалий час спілкувався з громадськістю у кулуарах.

Ярослав ГРИЦИК

 

 

Дрогобицька делегація відвідала Австрію 

Мета візиту – налагодження партнерства, науково-освітньої та культурної співпраці

Минулого тижня делегація з Дрогобича перебувала в Австрії – у місті Грац (федеральна земля Штирія) та столиці – Відні. У складі делегації перебували міський голова Дрогобича Тарас Кучма, ректор ДДПУ ім. І.Франка Надія Скотна, начальник організаційного відділу ДМР Ірина Кушнір, директор муздрамтеатру ім. Юрія Дрогобича Микола Гнатенко, представники ДДПУ ім. І.Франка, студентський хор «Гаудеамус». Керівник групи – доцент ДДПУ ім. І. Франка Ярослав Лопушанський.

Під час візиту Дрогобицька делегація взяла участь у низці зустрічей, під час яких йшли перемовини щодо подальшої співпраці у сферах адміністративного управління та міжнародного партнерства, науки й освіти, культури.

У понеділок, 11 грудня, делегація з Дрогобича взяла участь у церемонії з нагоди Міжнародного дня прав людини, вшанування жертв Першої світової війни в таборі Талергоф у Фельдкірхені біля Грацу. Під час церемонії було відкрито меморіальну таблицю. Участь у церемонії взяв надзвичайний і повноважний посол України в Австрії Олександр Щерба. Під час церемонії з промовою виступив й міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

У вівторок, 12 грудня, відбулася ділова зустріч міського голови Дрогобича з керівництвом міста Грац. Обидві сторони обговорили низку питань:

1. Співпраця у сферах освіти, науки та культури:

– співпраця з Педагогічним інститутом Грацу;

– поглиблення співпраці з Грацьким університетом;

– участь колективів художньої самодіяльності з Дрогобича у щорічному фольклорному фестивалі м.Грац;

– спільні виставки архівних та музейних експонатів Дрогобиччини і Грацу.

2. Співпраця у соціально-гуманітарній сфері:

– допомога у поліпшенні матеріально-технічної бази лікувальних закладів Дрогобича;

– міжнародний день прав людини, вшанування пам’яті жертв і догляд за могилами загиблих у першій та другій світових війнах.

3. Співпраця у сфері туризму:

– розробка туристичних карт у Галичині і Штирії та організація навчальних і науково-культурних подорожей обох сторін;

– презентація історичної та культурної спадщини австрійського й українського регіонів.

4. Співпраця у сфері адміністративного управління:

– обмін досвідом щодо структури та ефективності управління містом;

– інноваційні програми та проекти з удосконалення міського управління.

5. Інвестиційна сфера:

– депонування сміття, будівництво сміттєпереробного заводу;

– забезпечення екологічного водопостачання;

– будівництво очисних споруд;

– проект сучасної центральної бібліотеки м.Дрогобич.

15 грудня делегація з Дрогобича перебувала у столиці Австрії Відні, де була запланована зустріч із представниками магістрату.

Окрім ділових зустрічей та урочистостей, делегація брала участь у культурних заходах, під час яких відбувалися виступи студентського хору «Гаудеамус».

Прес-служба міської ради

 

З такими як ви, ми будемо вільні

Після понеділкової наради у ратуші, я відразу поспішав до редакції, як кажуть у народі, ранок панок, тож із 36-річної роботи у колективі відаю, що так воно насправді є. Завітав Володимир Яртим, Степан Яким. Розмовляємо про життя-буття, і ось стук у двері, і на порозі поважна миловидна жіночка.

З кривдою на серці 77-річна Людмила Андріївна Сидоренко розповідає, що ось уже третій рік поспіль плете шкарпетки для воїнів української армії, а дехто кепкує з неї, мовляв, дурна ти Людмило, мудруєшся, а твої шкарпетки на ринку продають. І ось ми всі разом ведемо бесіду. Дізнаємося багато що про цю дивовижну патріотичну жінку. Виявилося, вона у пошуках шерстяних ниток закуповує на секонд-хенді старі светри. Потім із правнуком Олександром розплітає їх, а далі – марудна робота. За неповних три роки вона сплела 250 пар теплих добротних шкарпеток. Їх вона передає у кабінет №33 у Ратуші, а звідти вони прямують на фронт.

Мудра жінка зронила таку фразу: «Ми скиглимо, нарікаємо на державу, що вона нам дала, а я мислю, що треба не так говорити, бо треба кожному з нас дбати про державу, тоді й буде у нас гаразд».

Розчулений такою щирістю, кандидат історичних наук, колишній директор механічного технікуму Степан Яким, у знак глибокої шани до справжньої патріотки поцілував її працьовиту руку, мовивши таке: «З такими як ви, ми будемо вільні».

І що тут скажеш? Єдине – нехай і надалі Людмила Андріївна буде взірцем для всіх, у кого в серці жевріє впевненість у добро і справедливість.

В.Т.

На фото: Людмила Андріївна Сидоренко наразі у тилу, а її теплі шкарпетки невдовзі потраплять на передову.

 

 

Наслідки стихії ліквідовували три доби

Повалені дерева, знищені дахи чотирьох будівель, обірвані проводи ліній електропередач, знеструмлена частина міста – наслідки стихії, яка лютувала у Дрогобичі впродовж 11-13 грудня. Про роботи з ліквідації надзвичайних ситуацій, які проведено у місті 13 грудня повідомив начальник відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту ДМР Микола Летнянчин.

Як зазначив посадовець, 9 повалених дерев з вулиць міста було прибрано працівниками КП «Комбінат міського господарства». Проте одне з цих дерев на вулиці Маркіяна Шашкевича впало на будинок. Відтак довелося залучати представників Другого спеціального центру швидкого реагування ДСНС для того, щоб його прибрати.

Упродовж цих днів представники Дрогобицького РЕМу працювали над відновленням електропостачання. Пік знеструмлення припав на 12 грудня, однак уже на вечір цього дня у більшості будинків електропостачання було відновлено. 13 грудня представники Дрогобицького РЕМу продовжили роботи на вулиці Самбірській.

Щодо покрівель будівель, то поривами вітру пошкоджено дахи двох житлових будинків, дитячого садочка та інфекційне відділення Дрогобицької дитячої міської лікарні.

У житловому будинку №91 на вулиці 22 Січня було пошкоджено близько 30 кв. м покрівлі. З метою недопущення замокання будівлі, до ліквідації наслідків стихії було залучено представників Другого спеціального центру швидкого реагування ДСНС та мешканців будинку.

У житловому будинку №7 на вулиці Тараса Шевченка пошкоджено близько 50 кв. м покрівлі. Частину даху, з якої зірвано покриття, накрили плівкою для запобігання замокання будівлі.

Також Микола Летнянчин повідомив, що на засіданні комісії з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення було прийнято рішення про виділення з міського матеріального резервного фонду 80 кв. м оцинкованої бляхи на перекриття даху цих будинків.

У дитячому садочку «Калинонька» на вулиці Івана Франка також вітром знищено близько 30 кв. м даху. Тривають ремонтні роботи, на які також виділять кошти з міського резервного фонду.

Щодо покрівлі інфекційного відділення Дрогобицької дитячої міської лікарні, то для ліквідації наслідків стихії також було залучено представників Другого спеціального центру швидкого реагування ДСНС.

 

Голові ЛОДА комфортно у Дрогобичі

Голова Львівської обласної адміністрації Олег Синютка цьогоріч відвідав Дрогобич понад півторадесятка разів. До цього ніхто із очільників області такого жесту не робив. А все дуже просто – йому комфортно і приємно перебувати у нашому місті. Бо влада скеровує всі зусилля і помисли на розбудову конкретних проектів. І це імпонує п.Синютці.

До речі, багато людей, які знають цю людину самі і говорять про його характер, мовляв, він відкритий і доброзичливий до того, хто працює, а не лукавить і не плете інтриги.

Ось і минулої суботи голова ОДА побував у Дрогобичі. А уже на понеділковій нараді міський голова Тарас Кучма від його імені вручив подячні відзнаки дрогобицьким працівникам і керівникам підрозділів, зокрема Володимирові Чубі, Олегу Яводчаку, Ігору Якиму і Олександрі Пашко.

 

Підрядник усуне дефекти власним коштом

У середу, 13 грудня, на кільцевому сполученні вулиць Бориславської – Музичної – Д.Галицького підрядною організацією проводилося фрезерування нещодавно вистеленого асфальтного покриття.

Як повідомили у Департаменті міського господарства, ці роботи велися у зв’язку з допущенням підрядною організацією порушень під час ремонту дороги. Підрядника зобов’язано усунути усі порушення за власні кошти.

Також у Департаменті міського господарства зазначили, що така ж ситуація виникла на вулиці Стрийській (ліва частина шляхопроводу – з’їзд), де під час ремонту підрядником було порушено технічні умови, а тому було зобов’язано усунути ці порушення за власні кошти.

Зазначимо, раніше у Дрогобичі за кошти підрядних організацій було усунуто дефекти та порушення, допущені під час ремонту дорожнього покриття на вулицях Бориславській і Лесі Українки.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

ЛИСТ У НОМЕР

Шановний пане голово!

Діти – наш найдорожчий скарб, наша надія, гордість і опора. Розвивати, підтримувати і заохочувати їх – святий обов’язок кожного. Тільки тоді у нас буде гідна зміна – сильна і красива. Це добре розуміють і представники нашої місцевої влади. І саме за це розуміння педагогічний, батьківський колективи Палацу дитячої та юнацької творчості та студії раннього розвитку дитини «Краплинка» висловлюють найтепліші слова подяки голові міста Тарасові Ярославовичу Кучмі та депутатам Дрогобицької міської ради.

У той час, коли в інших містах України позашкільні заклади закривають, Ви дали можливість педагогам й надалі плідно працювати, а дітям відчувати себе потрібними рідному місту, його громаді.

Бажаємо Вам усім міцного здоров’я та успіхів у Вашій роботі. Нехай процвітає наше місто.

Від імені педагогічного та батьківського колективів директор ПДЮТ Оксана ГЕРМАН

 Создан 19 дек 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником