ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 11 січня 2018 р.
Вогонь Миру для Дрогобича 

4 січня, напередодні Різдвяних свят, представники Дрогобицького осередку Національної скаутської організації України «Пласт» принесли Вифлеємський Вогонь миру до Мармурової зали дрогобицької ратуші.

Пластуни передали Вифлеємський Вогонь міському голові Дрогобича Тарасові Кучмі та працівникам Дрогобицької міської ради.

Супроводжувалося урочисте передання Вогню виконанням колядок та віншувань.

«Дякую нашим пластунам за цю добру справу, що вони здалека привезли до Дрогобича Вифлеємський Вогонь Миру. Нехай цей вогонь – передвісник Різдвяних свят, оберігає всіх дрогобичан. Бажаю всім веселого Різдва!», - зазначив Тарас Кучма.

Опісля урочистого передання Вифлеємського Вогню у Ратуші, пластуни вирушили на площу Ринок, де впродовж кількох годин передавали Вогонь дрогобичанам, щоб цей символ миру був у кожній домівці.

Нагадаємо, цими днями Вифлеємський вогонь миру також передано до храмів міста, де кожен охочий може взяти його та принести до своїх домівок.

 Довідка:

Передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки неповносправних дітей та усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли в свої руки скаути.

Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання у переддень Різдва Христового.

Україною Вифлеємський Вогонь поширюють члени Пласту – Національної скаутської організації України. Пластуни беруть Вифлеємський Вогонь Миру від польських скаутів і передають його українській громаді, церквам, заносять до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.

Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану – до 19 січня. Потім його можна загасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.

У попередні роки акцію передачі священного сяйва благословили УГКЦ, УПЦ КП, УАПЦ, РКЦ в Україні.

Прес-служба міської ради

 

Час сортувати сміття

5 січня відбулася прес-конференція керівника КП «Комбінат міського господарства» Андрія Яніва щодо збору, вивезення та утилізації побутових відходів.

Посадовець розповів представникам ЗМІ про зміни у законі «Про відходи», якими передбачено сортування сміття. Відтак Андрій Янів повідомив про те, як у місті збирається та утилізується сміття, а також про проблеми, які виникають при цьому процесі.

Окремо Андрій Янів розповів про відносини з мешканцями Брониці та роботу полігону, де захоронюють сміття з Дрогобича.

Щодо реалізації норм закону та планів на 2018 рік, то на сміттєвих майданчиках міста уже встановлено контейнери для збору ПЕТ пляшок. Також на балансі підприємства уже є 30 нових контейнерів, які планують встановити для збору роздільного сміття. Загалом по місту розміщено понад 500 контейнерів. Відтак запроваджуючи процес роздільного сортування сміття, зважаючи на дорогу вартість спеціальних контейнерів, спершу їх закуповуватимуть і встановлюватимуть у центральній частині міста та у місцях масового скупчення побутових відходів. Загалом передбачено 9 таких місць.

До слова, за останні роки вдалося встановити та відремонтувати 46 нових сміттєвих майданчиків у місті. Однак близько половини уже зруйновано вандалами, тому підприємству доводиться витрачати додаткові кошти на їхній ремонт. Ймовірно, така доля чекає й на нові урни, призначені для роздільного сміття.

На нових контейнерах розмістять написи-пам’ятки та візуальні позначки щодо вмісту.

Посадовець розповів про завершення облаштування нового сміттєвого майданчика на вулиці М.Грушевського (поблизу швейного підприємства). А ще, за словами Андрія Яніва, цього року планується облаштувати сучасний майданчик з контейнерами, які розташовані під землею.

Основну увагу на початку запровадження процесу сміттєсортування у Дрогобичі акцентують на інформаційній кампанії, яку проводитимуть у навчальних закладах, громадському транспорті, ЗМІ та безпосередньо серед громадян. Відтак, користуючись нагодою, Андрій Янів закликав представників ЗМІ співпрацювати у цьому напрямі.

Однією з вагомих проблем, яка нині існує на підприємстві, є потреба в оновленні спецтранспорту. У 2017 році було придбано один сміттєвоз, однак решта автомобілів – старі і часто їх поломки призводять до збоїв у графіку вивезення сміття з міста. Тому на майбутнє планується придбання ще декількох одиниць техніки.

Окрім цього, Андрій Янів наголосив, що зараз ведеться робота щодо встановлення у місті сортувальної лінії, що, своєю чергою, приведе до зменшення навантаження на полігон.

На останок Андрій Янів дав відповіді на запитання, які мешканці міста надсилали на адресу прес-служби ДМР, та відповів на запитання журналістів.

Прес-служба міської ради

 

Дрогобицький досвід перейматиме Жовква

У середу, 3 січня, до Дрогобицької міської ради завітала делегація з міста Жовква: міський голова Петро Вихопень, секретар ради Андрій Мазан та енергоменеджер Андрій Дворніков. Мета візиту жовківчан – переймання досвіду з відкритості, прозорості та smart-управління містом.

Насамперед делегація побувала на прийомі у міського голови Дрогобича Тарас Кучми, який коротко розповів історію запровадження smart-управління містом, поділився досвідом контролю роботи посадовців зі зверненнями громадян через електронні сервіси, зокрема «Відкрите місто».

Відтак для гостей презентацію концепції проекту «Розумне місто», відкритих даних та прозорості діяльності органу місцевого самоврядування провели керівник КУ «Інститут розвитку міста» Володимир Кондзьолка та начальник відділу ІТ й аналізу Станіслав Гайдер.

Гостям розповіли про роботу з відкритості даних, відкритий бюджет та бюджетну мапу, про електронні сервіси, запити, звернення, петиції мобільний додаток, сенсорні кіоски, поіменне голосування у раді та виконкомі, про фінансовий моніторинг закупівель, про мапи комунальних об’єктів, зовнішньої реклами, МАФів, атракціонів, виїзної, торгівлі, запровадження енергоменеджменту, електронної медицини та освіти, облаштування Wi-fi зон та відеокамер у місті тощо.

Відтак жовківчанам повідомили про те, що у вересні 2017 року Дрогобич приєднали до Міжнародної Хартії відкритих даних, що стало результатом копіткої роботи. Також міський голова Тарас Кучма поділився досвідом співпраці з іноземцями, зокрема міжнародними кампаніями.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Володимир Кондзьолка навів приклади ефективної співпраці громади з владою, яка побудована на принципі «Інформація-консультація-співпраця-партнерство». Безпосереднім прикладом такої співпраці та партнерства є участь дрогобичан у «Громадському бюджеті».

На останок очільники Дрогобича та Жовкви обмінялися думками щодо політики децентралізації, роботи з молоддю та напрямів розвитку міст.

На згадку про візит до Дрогобича Тарас Кучма подарував гостям фотоальбоми та календарі зі світлинами Дрогобича відомого фотографа Ігоря Фецяка.

Опісля для гостей провели екскурсію ратушею.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

 

КП «Дрогобичводоканал» інформує

Шановні споживачі!

Звертаємо Вашу увагу на неточності, допущені деякими споживачами, які впродовж останніх двох місяців скористалися новими методами подачі показників шляхом SMS-повідомлення, VIBER-повідомлення та через он-лайн додаток «Комірка споживача» на сайті водоканалу:

1. Показники були подані без дотримання визначеного порядку (непослідовно вказані дані). Повідомлення має містити інформацію такого характеру: особовий рахунок (номер договору), номер лічильника, його показник. Зразок: 11111 22222 00333, де 11111 – номер особового рахунку, 22222 – номер лічильника (може також бути шестизначне та семизначне число), 00333 – показник лічильника.

Будь ласка, розмежовуйте розділовими знаками інформаційні відомості: особовий рахунок, заводський номер лічильника та показник. При подачі показників зазначайте розряди лише «чорного» поля циферблату до коми (перші 5 цифр). Див мал. 1 та 2.

Заводський номер лічильника містить від 3 до 8 цифр і може мати різне місце розташування на корпусі залежно від марки водомірного вузла. Приклади наведені на мал.1 та мал. 2. При зміні послідовності вказаних даних показник не буде коректно відображено (тобто показник водоміра буде не прийнято). Також часто надсилають SMS та VIBER-повідомлення без особового рахунку та номера водоміра, вказуючи лише показник. Такі показники не зараховуються, оскільки за номером телефону, з якого надіслане повідомлення, неможливо ідентифікувати абонента. Є випадки подачі показників водоміра із зазначенням особового рахунку інших служб (ПАТ «Львівгаз», ПАТ «Львівобленерго» та інші) з поєднанням розрахункового банківського рахунку КП «Дрогобичводоканал» (26002240591). Див. мал.3

Для чого потрібно вказувати заводський номер водоміра? Це пов’язано з тим, що є велика кількість абонентів, у яких – два і більше лічильники. Тому для коректного відображення показника та уникнення непорозумінь, будь ласка, зазначайте заводський номер водоміра.

2. При подачі показників через Viber у форматі фотоповідомлення необхідно зазначати особовий рахунок.

3. До уваги беруться показники, подані у період з 10 до 28 числа поточного місяця.

Просимо Вас взяти до уваги, що мобільний номер телефону, вказаний на квитанції, передбачений для подачі показників ЛИШЕ у форматі SMS та VIBER-повідомлень. Дзвінки на цей номер не приймаються!

 

Здорожчання електроенергії коштуватиме водоканалу додаткових 180 тис. грн.

Унаслідок нових тарифів на електроенергію, що набули чинності з 1 січня 2018 року, цього місяця КП «Дрогобичводоканал» за кожен спожитий кіловат заплатить на 15 копійок більше.

Якщо порівняти фактичну ціну електроенергії для підприємства у січні – 206,517 коп./кВт год. з вартістю електроенергії, закладеною у тариф споживачів КП «Дрогобичводоканал» – 184,74коп./кВт год., то різниця становить понад 20 коп. на кожному кіловаті. Місячне споживання електроенергії виллється підприємству у додаткових 180 тис. грн.

В адміністрації водоканалу відзначають, що це – найбільш різкий стрибок у вартості електроенергії за останні роки. До цього фінансового баласту також додадуться витрати, пов’язані зі збільшенням мінімальної зарплати з 3200 до 3723 грн.

Прес-служба КП «Дрогобичводоканал» 


АФІША

Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ, Комісія у справах молоді УГКЦ,

Відділ культури і мистецтв Дрогобицької міської ради,

музичний коледж ім. В.Барвінського запрошують дрогобичан і гостей міста

19 січня на ФЕСТИВАЛЬ ВЕРТЕПІВ.

Програма:

12:00 – з’їзд вертепів у Центр душпастирства молоді. Формування колони. 

14:00 – похід вертепів вулицями міста. 

16:00 – виступ та нагородження вертепів у Народному домі ім. І.Франка.

Ласкаво просимо!

 

ЩО? ДЕ? КОЛИ?

19 січня

14:00 – Свято Водохреща. Площа Ринок.

21 січня

14:00 – Різдвяний фестиваль «Колядує Франкове Підгір’я». Народний дім ім. І.Франка.

Дрогобицька міська рада

 

ОПЕРАТИВНО

Допомога від Фонду Ольги Івасечко 

5 січня у мармуровій залі дрогобицької ратуші відбулася передріздвяна зустріч керівництва міста з сім’ями, в яких виховуються діти з інвалідністю.

Це вже третя зустріч, яка відбувається завдяки тісній співпраці міської влади з доброчинною фундацією Ольги Івасечко, яку очолює знаний дрогобичанин Хосе Турчик.

Цього разу 50 родин отримали матеріальну допомогу на загальну суму 50 тис грн.

Вручивши присутнім допомогу, міський голова Тарас Кучма привітав усіх з Новим роком та Різдвом Христовим, а також подякував доброчинній організації, зокрема Хосе Турчику, за їхні добрі справи, за розуміння проблем малозабезпечених людей, підтримку та небайдужість.

 

Велосипеди – малозабезпеченим родинам 

5 січня міський голова Дрогобича Тарас Кучма разом з керівником управління праці та соціального захисту населення Іваном Терлецьким передали у безкоштовне користування велосипеди двом дрогобицьким сім’ям із числа малозабезпечених.

Такий подарунок отримали сім’ї Соляників та Шмигельских за ініціативи Дрогобицької міської організації Товариства Червоного Хреста України (керівник – Любов Климишин).

Тарас Кучма подякував Любові Климишин за увагу, яку приділяє організація малозабезпеченим сім’ям міста.

Сподіваємося, що такий дарунок буде не просто засобом пересування, а двоколісним «другом», який створюватиме гарний настрій під час веломандрівок містом.

 

У СШ №16 зводять спортмайданчик 

Минулого тижня на території СШ №16 розпочалися роботи з облаштування спортивного майданчика із синтетичним покриттям. Однак окремі мешканці прилеглих будинків виступили проти встановлення майданчика на обраній території. Листи, в яких вони висловлюють своє невдоволення, надійшли на адресу міської ради та міського голови.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма доручив начальнику відділу освіти Петрові Сушку в найкоротший термін розібратися із ситуацією, яка склалася.

Як згодом зазначили у відділі освіти, місце для облаштування майданчика обирали з погодженням керівництва школи та відповідно до певних вимог. Для того, щоб майданчик витримував передбачене на нього навантаження, у його основі закладають дренажну систему, яку під’єднають до дощової каналізації. Саме тому під час вибору території було обрано відповідне місце, де вже споруджено дощову каналізацію. Відтак це суттєво здешевлює вартість проекту.

Понад те, для запобігання пошкодження комплексу сторонніми особами, передбачено встановлення на приміщенні школи, що поряд із майданчиком, камер зовнішнього відеоспостереження.

Зазначимо, що спорудження вказаного спортивного майданчика з синтетичним покриттям відбувається у межах співфінансування з державного, обласного та місцевого бюджетів. Загальна вартість проекту – майже 1,5 млн гривень.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

Зміни в русі транспортних засобів 

28 грудня 2017 р. відбулося засідання виконавчого комітету Дрогобицької міської ради. Виконком прийняв рішення «Про встановлення дорожніх знаків на вулицях міста Дрогобича».

Документом передбачено:

- встановлення інформаційно-вказівних дорожніх знаків пп. 5.35.1 та 5.35.2 «Пішохідний перехід» на вул. П.Орлика (мікрорайон «Гирівка», навпроти зупинки) і нанесення дорожньої розмітки «Зебра»;

- демонтаж інформаційного вказівного знаку 5.38 «Місце для стоянки» перед прохідною ТОВ «Універсальна бурильна техніка»;

- встановлення інформаційно-вказівних дорожніх знаків пп. 5.35.1 та 5.35.2 «Пішохідний перехід» на вул. Солоний Ставок (біля продуктового магазину) та нанесення дорожньої розмітки «Зебра»;

- встановлення дорожніх знаків 3.21 «В’їзд заборонено» з інформаційно вказівним знаком «Крім службових автомобілів АТ «Ощадбанк» та «Приватбанк» та 3.35 «Стоянку заборонено» зі сторони вул. Данила Галицького;

- демонтаж заборонного знаку 3.21 «В’їзд заборонено» на вул. П.Орлика,9;

- встановлення дорожніх знаків 3.34 «Зупинку заборонено» з двох сторін вулиці Ак.Сахарова.

Також підприємцеві Р.Мулю надано дозвіл встановити дорожні знаки 5.38.1 «Місце для стоянки», 7.5.4 «Вид транспортного засобу», 7.2.6 «Зона дії», 3.21 «В’їзд заборонено» на вул. Володимира Великого.

Виконання робіт проводитиме КП «Комбінат міського господарства».

Для інформування копії рішення скеровано станції швидкої медичної та невідкладної допомоги, регіональному відділу головного управління ДСНСУ у Львівській області.

 

Конкурс мікропроектів стартував 

З 11 грудня 2017 року розпочалася реєстрація проектів місцевого розвитку на онлайн-платформі, створеній на сайті Львівської обласної ради за адресою: registration.oblrada.lviv.ua.

Триватиме реєстрація проектів до 2 лютого 2018 року.

У зв’язку з цим міський голова Дрогобича Тарас Кучма наголосив присутнім керівникам освіти, медицини та культури, що до 14 січня всі проекти місцевого розвитку від Дрогобича мають бути подані у КУ «Інститут міста» ДМР для подальшої їх реєстрації на онлайн-платформі облради. Адже це дає змогу залучити до нашого міста чималі кошти для реалізації тих чи інших проектів.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

Співуча «ратуша» 

Мабуть, вперше, за 100 років у Дрогобицькій ратуші за участю її працівників лунали різдвяні колядки. Так сталося!

Наталя Самокішин за 4 репетиції підготувала професійний хор. Після урочистих «Ой, радуйте земле…», «Нова радість…», «Многая літа…» - заввідділом культури Олег Яводчак мовив: «Ще 3-4 репетиції і це – професійний хор». Його зрозуміти можна – таланти у Дрогобичі є повсюди, і він як ніхто інший знає про це».

До речі, у хорі колядували міський голова Тарас Кучма, секретар міської влади Олег Хрущ.

Дрогобич засвідчив високу християнську культуру, і це є свідченням того, що ми переступили межу від декларативності до реальності…

В.Т.

 

Слід дотримуватися правил благоустрою

Минулого тижня на адресу Дрогобицької міського ради через е-сервіс «Відкрито місто» надійшло звернення від мешканців міста в якому вказано: «Обрізані гілля дерев служба електромережі покидала на тротуари, в річку, на закинуті неприбрані території. Адреса: вул. Академіка Сахарова».

З цього приводу під час наради з керівниками структурних підрозділів ДМР та держустанов міста міський голова Дрогобича Тарас Кучма звернув увагу керівництва Дрогобицького РЕМу на дотримання правил благоустрою:

«Не може бути так, щоб одні служби виконували свою роботу, а після них прибиранням займалися представники КП «Комбінат міського господарства». «Якщо ви займалися зрізкою гілок, то доводьте справу до кінця. Якщо ж ви потребуєте послуг КП «КМГ», то, будь ласка, укладайте відповідні договори на виконання робіт», - наголосив Тарас Кучма.

Також міський очільник зазначив, що свого часу такі ж вимоги були поставлені перед службами, які займаються зрізкою аварійних дерев на території міста.

Прес-служба міської ради

 

Чи сприяють камери спостереження роботі поліції?

У понеділок, 9 січня, під час наради з керівниками структурних підрозділів ДМР та держустанов міста міський голова Дрогобича Тарас Кучма доручив загальному відділу запросити представників поліції на наступну нараду.

Як підкреслив міський очільник, представники поліції повинні надати інформацію про те, як за допомогою камер спостереження, які розташовані на вулицях міста, у Дрогобичі ведеться робота щодо виявлення та притягнення до відповідальності порушників. Зокрема, Тарас Кучма пригадав присутнім події, які відбувалися у новорічну ніч, коли невідомими було пошкоджено ілюмінацію головної ялинки міста, а згодом, під час зустрічі Нового року, невідомі особи жбурляли у натовп петарди та феєрверки. З цього приводу, за словами міського очільника, поліція мала б провести розслідування і повідомити громаді результати.

«Камери зовнішнього спостереження – інструмент, який полегшує поліції виконувати обов’язки: спостерігати за дотриманням громадського порядку, фіксувати факти порушень та притягати до відповідальності винних. Тому поліція повинна надати громаді міста повну інформацію про те, як за допомогою камер спостереження ведеться робота і які її результати», - зазначив Тарас Кучма.

Нагадаємо, минулого вівторка Тарас Кучма закликав поліцію знайти винуватців подій, які відбувалися у новорічну ніч. Проте 9 січня ніхто з представників поліції не був присутній на нараді, яку проводять на початку кожного тижня з керівниками структурних підрозділів ДМР та держустанов міста.

Прес-служба міської ради

 

СПОРТ

«Золотий» гол Назара Федурка

У столиці завершився турнір з міні-футболу серед юристів України, який проходив у рамках проекту «Я маю право!». Переможцями змагань стали дебютанти, службовці збірної Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

Відрадно, що у складі переможців були й державні виконавці Дрогобицького міськрайонного відділу державної виконавчої служби Назар Костишин та Назар Федурко на чолі з начальником відділу Володимиром Нагорняком.

Попередній етап, який відбувся у групових змаганнях, львівські правники завершили на другому місці, поступившись лише майбутньому фіналісту – представникам виконавчої служби Києва. У чвертьфіналі львів’яни декласували чернівчан – 4:1, а в півфіналі івано-франківчан – 4:0. Та не без труднощів дався їм фінальний поєдинок з тими ж киянами, в якому наші хлопці проявили неабияку волю до перемоги і реабілітувалися за поразку в груповому раунді. Поступаючись по ходу матчу 0:1, підлеглі Ярослава Жукровського вирвали перемогу на останніх секундах протистояння – 2:1. Переможний гол провів Назар Федурко.

У номінації «найкращий воротар» відзначено кіпера львів’ян Олександра Тиника.

Орест ХАНДОНЯК

Фото Ярослава ГІРКОВОГО

На фото – переможці турніру (зліва направо): верхній ряд – Назар Костишин, Назар Федурко, Ігор Бойчук, Григорій Барчишин, Андрій Сеньків, Володимир Зубенко, Володимир Нагорняк, нижній ряд – Ярослав Гірковий, Роман Ожиївський, Олександр Тиник, Тарас Скоп, Ігор Вісьтак.

 

 

ПОЕТИЧНИМ РЯДКОМ

Вірному сину України, нашому вчителю Юрію Бєлову присвячується

І він повернувся, бо мати молила:

У Матері Божої Покрова просила,

Молилася ревно щодня, щохвилини,

Єдиний синочок у мами, єдиний…

 

Дві доні й дружина – спортивна сім’я,

Робота у школі, змагання. Життя

Умить обірвала повістка. Війна..

 

Й прийшла додому нерадісна звістка,

Єдиному сину принесли повістку.

Жахнулась дружина, заплакала мати.

«Татусю, лишайся, не йди воювати,

 

Таточку любий, благаєм – не йди,

Ми так боїмося страшної війни!»

Гіркії сльози, страшнії ночі,

Рвуть йому душу плачі жіночі..

 

Та в його серці є ще Єдина

Мати-земля наша Україна!

Рішення прийняв. Надіясь на Бога,

Зібрався на схід, у далеку дорогу...

Школа молитвою на фронт проводжала

Мати благословила, ночами не спала..

Дружина ревно Бога благає,

А Юрій воює, нас захищає...

 

Він командир, Маріуполь чекає,

Щоб Україна його боронила,

Щоб подолала вражую силу!

Рік на фронті в борні минув,

Позивний «Тренер» наш вчитель здобув.

За мужність відпустку Господь йому дав,

І на Різдво він до нас завітав!

 

Разом із нами колядки співав,

Дитятко Боже радо вітав..

Шкода, що недовго та радість тривала,

Знов Батьківщина на фронт його звала...

 

Молились за нього у школі усі:

І діти маленькі, і вчителі,

Просили у Бога його вберегти,

Від біди і смерті застерегти...

Без нього спортзали стали пусті,

Як бракувало його доброти...

Допомагали ми чим тільки могли,

Малюнки йому надсилали й листи.

 

І він повернувся, дружина молила,

Молитва любові – великая сила!

Щоб мужність з любов’ю навік поєднати,

Щоб мирно жити і працювати,

 

Щоб небо для нас у долонях тримати,

Щоб побратимів живими стрічати,

Пішовших на небо – не забувати...

І щоб Перемогу відсвяткувати!

 

Герой наш учитель – і він не один,

Вірний твій, Україно, син!

Ми дякуєм за чисту неба блакить,

За щастя, що можем тут вільно жить!

Ольга ІВАНКІВ, Андріана ХОМИН, Трускавецька СЗШ №1 10-А клас, 15 років 

 

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

З нового року «спрощенці» 1 групи втрачають право на сплату ЄСВ не менш ніж 0,5 мінімального страхового внеску

Дрогобицька ОДПІ інформує, що Законом України від 03.10.2017 №2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» внесено зміни і до Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Для представників бізнесу, що обрали спрощену систему оподаткування ставка та терміни перерахування ЄСВ (за себе) залишилися незмінні – щоквартально у розмірі 22 відсотки від суми нарахованого доходу, але не нижче як від мінімальної заробітної плати.

Платники єдиного податку групи 1 втрачають право на сплату ЄСВ у сумі не менш ніж 0,5 мінімального страхового внеску. Тобто, платники єдиного податку 1 групи сплачуватимуть ЄСВ так, як інші «єдинники» – не менше мінімального розміру (у розмірі 22 відсотки від суми нарахованого доходу, але не нижче як від мінімальної заробітної плати).

 

Податкова соціальна пільга у 2018 році

Дрогобицька ОДПІ інформує. 7 грудня 2017 року прийнято Закон України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», яким встановлено розміри прожиткового мінімуму для різних демографічних груп населення та розмір мінімальної заробітної плати.

Ці показники впливають на розміри соціальних виплат, мінімальних пенсій, а також податкової соціальної пільги.

У 2018 році встановлено такі розміри прожиткового мінімуму на одну особу у розрахунку на місяць:

з 1 січня 2018 року – 1700 грн.,

з 1 липня – 1777 грн.,

з 1 грудня – 1853 грн.

Мінімальна зарплата у 2018 році складе:

у місячному розмірі – 3723 грн.;

у погодинному розмірі – 22,41 грн.

Щодо податкової соціальної пільги у 2018 році (суми, на яку зменшується місячний оподатковуваний дохід платника податку, одержаний як зарплата у одного роботодавця), то її розмір відповідно до пп. 169.1.1 п.169.1 ст.169 Податкового кодексу України – 50% прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на 1 січня звітного року. Таким чином, з 1 січня податкова соціальна пільга становитиме 881 грн.

Для сімей, де виховується двоє і більше дітей, соціальна пільга становитиме 881 грн. на кожну дитину; для пільгових категорій (наприклад, одиноких матерів, сімей, де є дитина-інвалід, інвалідів 1 і 2 груп тощо) – 1321 грн. 50 коп. або 1762 грн. для учасників бойових дій та ін.

Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як зарплата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, чинного для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. З 1 січня дохід, до якого застосовується податкова соціальна пільга, становитиме 2470 грн. Для сімей з дітьми застосовується підвищений граничний розмір доходу кратно до кількості дітей. Наприклад, для сім’ї з трьома дітьми, граничний розмір доходу складе: 2470 * 3 = 7410 грн.

Дрогобицька ОДПІСоздан 11 янв 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником