ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 18 січня 2018 р.
Спалаху кору наразі нема

В Україні триває спалах кору – одного з найбільш інфекційних захворювань, відомих у світі. Епідемії кору в Україні, за словами медиків, ще немає, але хвороба поширюється дуже швидко.

Лише на території Львівської області станом на 15 січня зафіксовано 84 особи, хворі на кір, з них 56 – дітей.

Про це під час брифінгу у понеділок, 15 січня, повідомила директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак.

Також посадовець наголосила, що, згідно з прийнятим рішенням обласної комісії з питань надзвичайних ситуацій, у всіх загальноосвітніх закладах області, де зареєстровано хоча б один випадок захворювання на кір, рекомендовано продовжити канікули до 22 січня.

У Дрогобичі станом на ранок 16 січня не зафіксовано жодного випадку захворювання на кір. Про це повідомив начальник відділу охорони здоров’я Дрогобицької міської ради Володимир ЧУБА.

Однак, зважаючи на швидкі темпи поширення кору як в Україні, так і на території області, нагадуємо дрогобичанам, що ліків від кору не існує, цьому захворюванню можна лише запобігти. Єдиний надійний засіб профілактики захворювання – вакцинація.

Вірус кору – надзвичайно заразний та швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Згідно зі статистикою, 9 з 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

Прес-служба міської ради

***

За словами начальника відділу освіти Дрогобицької міської ради Петра СУШКА, станом на кінець дня вівторка, 16 січня, серед учнів шкіл Дрогобича не зафіксовано випадків захворювання на кір. Ситуація у навчальних закладах відстежується щоденно.

«На щастя, наразі нема підстав для скасування навчального процесу», - зазначив Петро Сушко.

Ярослав ГРИЦИК

 

Тепло здорожчало, але панікувати не варто 

16 січня директор КП «Дрогобичтеплоенерго» Ігор Хом’як провів прес-конференцію для журналістів місцевих ЗМІ. Тема зустрічі – роз’яснення тарифної політики підприємства.

За дорученням міського голови Дрогобича Тараса Кучми та для інформування споживачів Ігор Миколайович роз’яснив причини збільшення цифр у графі «До оплати» квитанції очолюваного ним підприємства.

Перша причина – зменшення Урядом на 22 % розміру соціальної норми при нарахуванні субсидії у зв’язку з тим, що збільшилися мінімальна зарплата і пенсії. На сьогодні для будинків заввишки 1-4 поверхи соціальна норма становить 42,62 грн. за 1 кв. м опалювальної площі, понад 4 поверхи – 28,74 грн. Саме тому, хоч грудень 2017 року і був найтеплішим за останні 100 років, багатьом абонентам «Дрогобичтеплоенерго» прийшли рахунки, у яких слід оплатити певні суми, яких не перекрили нараховані їм субсидії.

Через морозну погоду збільшаться суми до оплати і в січні.

Друга причина – порівняно з попереднім опалювальним сезоном, підприємство було змушене підвищити тарифи на послуги теплопостачання на 28% через зростання вартості газу, електроенергії, водопостачання, збільшення мінімальної зарплати та ін. Донедавна тарифи затверджувала Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. Зараз ці повноваження знову передані місцевим органам влади. Тому, зважаючи на низьку купівельну спроможність населення, у грудні 2017 р. виконком Дрогобицької міської ради зобов’язав «Дрогобичтеплоенерго» переглянути тарифи у сторону зменшення. Знизивши до мінімуму рентабельність, прибутковість та інвестиційну складову, тарифи були переглянуті і зменшені майже на 11%. За словами Ігоря Хом’яка, для населення це добре, але для підприємства – ні, оскільки зникає фінансова можливість для розвитку і модернізації.

На сьогодні вартість 1 Гкал. теплової енергії у Дрогобичі ставить 1626,36 грн. Це приблизно на 200 грн. нижче, ніж у всіх інших містах обласного значення Львівщини, окрім Стрия, де наразі діють минулосезонні тарифи.

Ігор Хом’як наголосив, що для всіх абонентів підприємства буде проведений перерахунок оплати за жовтень-листопад 2017 року у зв’язку зі зменшенням тарифів за рішенням виконкому міської ради. Ці цифри будуть відображені у платіжках, які надійдуть у лютому ц.р.

Ще одна причина високих цифр у квитанціях на оплату для населення – розбалансованість системи теплопостачання багатьох будинків, де чимало мешканців перейшли на індивідуальне опалення, а решта змушена оплачувати втрати при транспортуванні теплоносія через підвали, горища, транзитні стояки.

Втім, останнім часом кількість бажаючих відмовитися від централізованого теплопостачання значно зменшилася. Ймовірно, це пов’язано з підвищенням тарифів на газ, дуже дорогим обладнанням для індивідуального опалення, наявністю пільг і субсидій в мешканців… Але все таки будинки, де централізовано опалюються лише декілька квартир, після перемовин із мешканцями підприємство планує цьогоріч відімкнути від централізованого опалення.

Наразі послугами КП «Дрогобичтеплоенерго» користуються 5600 квартир 139-ти будинків міста. З них 109 обладнані лічильниками теплової енергії.

- Чи можна зменшити оплату мешканцям за рахунок максимальної ліквідації втрат тепла та використання альтернативних джерел опалення? – запитали журналісти.

- Якщо взяти всі втрати за 100%, то 15% з них становлять втрати у котельнях, до 35% – у теплотрасах, 60-70% – у самих будинках. Ось де велике поле для діяльності! Саме над термомодернізацією будинків і треба працювати (утеплення теплотрас, фасадів, заміна вікон, дверей). У Європі все це вже практично реалзовано, тому там зараз робиться акцент на альтернативні джерела енергії. В Україні перехід на альтернативне паливо дає економію приблизно у 10%. Це, звісно, добре, але значно менше за 60-70% втраченого тепла у самих будинках! – наголосив Ігор Миколайович, і додав: - Котельні у лікарняному містечку та на вул. Б.Лепкого вже працюють на паливних брикетах замість газу, тож альтернативні види палива з десятивідсотковою економією у Дрогобичі вже використовуються.

Директор КП «Дрогобичтеплоенерго» також додав, що на сьогодні майже 50% коштів підприємство отримує за послуги теплопостачання від організації й установ бюджетної сфери. А в перспективі джерелом здешевлення вартості теплоенергії могло би стати спорудження теплоелектростанції, яка вироблятиме електроенергію й тепло шляхом спалювання сміття. Пошук інвесторів наразі триває, але «Дрогобичтеплоенерго» готове транспортувати отриману в такий спосіб теплову енергію населенню міста.

На завершення прес-конференції Ігор Хом’як відповів на запитання журналістів та представників громадськості, які завітали на зустріч.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора 

 

У ЦНАПі запрацював сервіс «електронна черга» для оформлення біометричних документів

Віднедавна у Центрі надання адміністративних послуг Дрогобицької міської ради запрацював сервіс «електронна черга» для оформлення біометричних документів, зокрема паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

За допомогою цього сервісу громадяни мають можливість дистанційно записатися в електронній черзі, заповнити заздалегідь всі необхідні документи і отримати реквізити для оплати послуги.

Близько одного тижня система працювала у тестовому режимі, однак уже від сьогодні офіційно запрацювала сповна.

Як працює електронна черга та її переваги особисто перевірив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Керівник Дрогобицького ЦНАПу Оксана Тішина зазначила: «Окрім подачі заявки у режимі онлайн на виготовлення біометричних документів, а це – паспорт громадянина для виїзду за кордон, паспорт громадянина для виїзду за кордон для дитини, отримання ID-картки, у міському ЦНАПі Дрогобича можна отримати ще 18 онлайн-послуг: зняття з реєстрації місця проживання, державна реєстрація земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру та ін. Після завершення ремонтних робіт, у приміщенні ЦНАПу, завдяки сприянню міського голови Тараса Кучми та депутатського корпусу, на наших відвідувачів з дітьми чекатиме спеціально обладнаний куток, де малеча зможе гратися, доки батьки будуть зайняті оформленням документів. При вході у ЦНАП відвідувачів на ресепшені зустрічатимуть привітні працівники. Відтак ЦНАП міста Дрогобич – майданчик, який наочно демонструє реалізацію європейського підходу у роботі органів влади з громадянами, зокрема мешканцями міста».

Запровадження електронної черги для оформлення біометричних документів здійснено через систему iGov.

Скористатися послугою та записатися на оформлення біометричних документів можливо на офіційному інтернет-порталі Дрогобича у рубриці «Приймальня» — «Отримати адміністративні послуги через онлайн-сервіс iGov».

Звертаємо увагу громадян, що скористатися новим сервісом у Дрогобичі та записатися у чергу онлайн для подачі документів на закордонний паспорт громадяни можуть незалежно від реєстрації місця проживання, оформлення ж паспорта громадянина України здійснюється за місцем реєстрації.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

 

РІЗДВЯНИЙ ВЕЧІР З ОКСАНОЮ МУХОЮ

12 січня у музично-драматичному театрі ім. Ю.Дрогобича львівська співачка і скрипалька, лауреат гран-прі Першого Міжнародного конкурсу українського романсу ім. Квітки Цісик Оксана Муха представила свій сольний проект «Різдвяний вечір по-львівськи».

Концерт у Дрогобичі проходив у рамках різдвяного туру Оксани Мухи містами Західної та Центральної України.

Старовинні і добре відомі нам колядки і щедрівки, обрамлені теплими, акустичними аранжуваннями, прозвучали у супроводі живої музики. Святкова концертна програма Оксани Мухи – це по-новому переосмислене давнє, що бережно перенесене у сучасний світ. Оксана Муха не руйнує традиції: незмінними у святковій програмі залишаються оригінальна мелодія колядок, тексти, зміст, які закладені у них упродовж віків. А її красивий голос переконує найвибагливішого меломана краще за всі спецефекти і бутафорні декорації.

Концерт гарно доповнив виступ Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю «Верховина», який теж представив на суд глядачів різдвяні колядки і віншування.

Варто додати, що дрогобицька публіка дуже тепло прийняла талановиту співачку, а декілька колядок глядачі, немов імпровізований хор, виконали спільно з Оксаною Мухою. Запам’яталося виконання Оксаною авторської коляди Богдана-Ігоря Антонича «Народився Бог на санях».

«Для мене дуже важлива родинна, тепла атмосфера. Різдвяний концерт «біля домашнього багаття» – cвятковий і затишний. Мої друзі-музиканти, з якими я на сцені, – це справжні художники-імпровізатори, які розфарбовують колядки новими барвами. Разом прагнемо дарувати усім радість і добро, як і саме свято Різдва», – зазначила Оксана Муха.

Зворушена щирим, теплим прийомом, співачка пообіцяла приїхати до Дрогобича навесні з новою програмою.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

ОПЕРАТИВНО

Життя забрали морози 

За два холодні дні на Львівщині від переохолодження померли четверо людей. Троє – на Дрогобиччині і одна на Стрийщині.

Про це повідомив департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА.

15 січня у с.Опака Дрогобицького району на вулиці без ознак життя виявлено тіло місцевого жителя, 1992 року народження. Того ж дня у с. Рихтичі, Дрогобицького району, на вулиці, виявлено тіло місцевого мешканця, 1957 року народження, без ознак насильницької смерті.

У Дрогобичі на вул. Володимира Великого виявлено тіло невстановленої особи жіночої статі, без ознак насильницької смерті.

У с.Угерсько Стрийського району у парку виявлено тіло місцевого мешканця, 1974 року народження.

У всіх випадках попередня причина смерті – переохолодження.

 

У Дрогобичі працюють над створенням ОТГ 

Згідно із Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», до 2020 року всі населені пункти сільської чи міської місцевості на території Львівської області мають змогу добровільно об`єднатися та створити об’єднані територіальні громади.

У тому випадку, якщо добровільно населені пункти не об’єднаються в ОТГ, то Законом України, прийняття якого планується на середину 2019 року, всі території України будуть примусово об`єднані. Власне цим Законом буде чітко прописано кількість ОТГ у тій чи іншій області.

Саме з цього приводу міський голова Дрогобича Тарас Кучма доручив начальнику відділу ведення Державного реєстру виборців Богданові Николаїшину напрацювати перспективний план можливості створення ОТГ з центром Дрогобичі. «Значно краще та вигідніше об`єднатися на добровільних засадах, враховуючи інтереси об’єднуваних громад, аніж потім у примусовому порядку», - наголосив Тарас Кучма.

Як зазначає начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Богдан Николаїшин, станом на сьогодні у Дрогобичі проводилась низка «круглих столів» за участю міського голови Тарас Кучма, голів навколишніх сіл, консультантів Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України, а також представників громадськості. Однак ніяких позитивних результатів у напрямі створення ОТГ досягнути не вдалося, оскільки сільські голови вважають, що їм невигідно об’єднуватися в ОТГ.

Також Богдан Николаїшин додав, що на території Дрогобиччини доцільно було б утворити 5-6 ОТГ із центрами у Дрогобичі, Трускавці, Стебнику, Бориславі, Меденичах і, можливо, Східниці.

Відтак наразі у Дрогобичі продовжуватимуть напрацьовувати шляхи створення об’єднаної територіальної громади шляхом переговорів з очільниками довколишніх сіл.

 

Схід і захід разом 

10 січня міський голова Дрогобича Тарас Кучма зустрівся з дітьми з міста Бахмут Донецької області, які перебували у Дрогобичі впродовж 5-10 січня у межах програми «Схід і Захід разом».

Усього до Дрогобича прибули 10 дітей та один учитель, які впродовж свого перебування у Дрогобичі проживали у сім’ях дрогобичан. Тут вони святкували Різдво, ознайомилися з традиціями, культурою та побутом нашого регіону. Під час екскурсій гості відвідали музей «Дрогобиччина», церкву Святого Юра, дельфінарій «Оскар» у Трускавці. Також діти з Донеччини оглянули Дрогобич з висоти пташиного польоту, піднявшись на оглядовий майданчик вежі ратуші.

Як зазначає начальник відділу освіти ДМР Петро Сушко, погодилися прийняти в період Різдвяних свят дітей з Донецької області колективи ЗОШ №№1, 2, 4, 5, 16.

Зазначимо, що загалом у межах проекту «Схід і Захід разом» понад 200 молодих гостей відзначили Різдвяні свята у галицьких родинах у різних районах Львівщини.

 

Тарас Кучма: «Треба жити містом, а не проживати»

Через відсутність двох заступників і керуючого справами, міський голова Тарас Кучма уже другу понеділкову оперативну нараду поспіль проводить із секретарем міськради Олегом Хрущом. Тому питання різного характеру, що стосується поля діяльності цих держслужбовців, озвучуються першою особою міста.

Отже, Тарас Кучма зажадав від начальника РЕМу Василя Дмитрика пояснень щодо ситуації із надходженням квитанцій за спожиту електроенергію, яка у багатьох випадках не відповідає показникам лічильника. Опонент заявив, що порозумінь не виникатиме, коли абоненти подаватимуть показники у будь-якому варіанті: телефоном, листом і т.д. Словом, як такої проблеми не існує.

Міський голова за бездоганну роботу водоканалу поставив його керівника Романа Шагалу у приклад багатьом, мовляв там чітко і продумано організували роботу, тому на адресу керівництва жодних нарікань. Йшлося на нараді і про культурно-просвітницькі заходи, які тривали у Дрогобичі. На жаль, громада, попри сприятливі погодні умови, чомусь «замкнулися» у чотирьох стінах, зазвичай, біля телевізора, де більшість програм хибують на відсутність телепродукту національного характеру. Тарас Кучма з цього приводу мовив: «Давайте жити містом, а не проживати в ньому». Й справді, у Дрогобичі нуртує велике і насичене культурно-просвітянське життя. Чого лише вартує ІІ-й фестиваль творчих дитячо-юнацьких колективів. У його дійстві взяли участь понад 300 учасників із Дніпропетровщини, Тернопільщини, Вінничини і, звісно, нашого міста. Гості проживали в єпархіальному центрі «Емануїл», що знаходиться на Гирівці. Додому вони повезли, - як заявила Марта Ек, - торбу позитивних вражень. На наступний рік цей фестиваль вийде за межі України.

В.Т.

 

Довірливих лебедів визволили з полону 

У ніч з 15 на 16 січня вперше за зимові дні стовпчик термометра сягнув 15 градусів морозу. Річки, ставки, озера покрились кригою.

На жаль, чимало пернатої птиці опинилося у пастці. Так, на озері, що на вул.Івана Франка, лід прикував до водного плеса кількох лебедів. Еменесники зранку вирушили на їхній порятунок. Невдовзі їх визволили.

Тепер виникла інша проблема: де їх прихистити. Адже синоптики у третій декаді січня обіцяють ще сильніші морози. Тому, кому не байдужа доля цих граціозних птахів, включіться до програми порятунку…

Вл.інф.

 

АНОНСИ

Учасники АТО запрошують… 

У п’ятницю, 19 січня, на свято Водохреща, учасники ГО «Українська спілка учасників АТО» організовують Йорданські купання на території відпочинкового комплексу «Залісся».

Окрім занурення у крижану воду, учасникам пропонуватимуть страви польової кухні. Також відбуватиметься благодійна акція зі збору коштів для лікування онкохворого учасника АТО.

Організатори заходу запрошують сім’ї учасників АТО, дрогобичан та гостей Дрогобича.

Прес-служба міської ради

 

Запрошуємо на Йорданські купання!

Клуб зимоплавів «Посейдон» запрошує дрогобичан та гостей міста на тардиційні Йорданські купання.

Дійство відбудеться 19 січня о 13.00 на малому озері у парку ім. Б.Хмельницького.

Оргкомітет


 

Богдан Волошин знає…

Директор Дрогобицького центру зайнятості Богдан Волошин на одній із нарад оприлюднив статистику за минулий рік, пов’язану із ринком праці і деякими похідними від нього.

Отже, статус безробітного мали 2160 осіб. Однак є і втішна арифметика: отримали роботу 4287 осіб, що на 27,2 відсотка більше, ніж у 2016 році. На 1 грудня минулого року було 196 вакансій, зокрема робочих професій 65%, службовців – 20 і для осіб без професій – 5%. На початок грудня на одне робоче місце претендували 6 службовців. Попит на осіб без професії та робітників був збалансований з пропозицією. Число претендентів на одну вакансію – 3 безробітних.

В освітній мережі шкіл міста задіяно 2425 осіб, у Дрогобицькому педуніверситеті – 1004.

Щодо кількості працюючих у промисловості, то картина – не надто оптимістична. Наприклад, чисельність працюючих на нафтопереробному заводі за сім років скоротилась майже втричі, у двічі менше працює і у ТОВ «Універсальна бурова техніка». Заморожені виробничі лінії і на заводі автомобільних кранів, інших підприємствах.

У цьому контексті згадалася історія з візитом до Дрогобича делегації з одного північного німецького міста. Тамтешній мер розповів, що основне завдання влади – створення комфортних умов для бізнесу. Нині є всі передумови для того, щоб пройшов ренесанс виробничої галузі. Головне донести до бізнесменів правдиву інформацію.

Вл.інф.

  

Ремонт доріг продовжать навесні

У 2017 році на території міста Дрогобича проводили низку капітальних ремонтів дорожнього покриття, однак через погодні та технічні причини не було завершено ремонт ділянок на Володимира Великого (від перехрестя вул. Гайдамацької – вул. Привокзальної до будинку №68 на вул. Володимира Великого), на вул. Стрийській (шляхопровід – ліва сторона), на вул. Будівельній та провулку Ясному.

Як повідомили у Департаменті міського господарства, ремонт вищезазначених об’єктів продовжать у 2018 році. Розпочати проведення ремонтних робіт у цьому році, як зазвичай, планується у травні.

До слова, міський голова Дрогобича Тарас Кучма доручив керівництву Департаменту міського господарства підготувати та оприлюднити для громади міста інформацію про перелік вулиць, на яких заплановано проведення ремонтних робіт у 2018 році.

Прес-служба міської ради

 

Кабмін затвердив перенесення робочих днів

У четвер, 11 січня, Кабінет міністрів України на своєму засіданні затвердив перенесення робочих днів у 2018 році.

Низку робочих днів перенесли для забезпечення раціонального використання робочого часу та створення сприятливих умов для святкування Міжнародного жіночого дня (8 березня), Дня праці (1 травня), Дня Конституції України (28 червня), Різдва християн західного обряду (25 грудня) і Нового року (1 січня 2019 року).

Отже, Кабмін рекомендує керівникам підприємств, установ і організацій перенести для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень, робочий день із п’ятниці 9 березня на суботу 3 березня; понеділка 30 квітня – на суботу 5 травня; п’ятниці 29 червня – на суботу 23 червня; понеділка 24 грудня – на суботу 22 грудня; понеділка 31 грудня – на суботу 29 грудня.

Вл.інф.

 

Яким бути Парку новонароджених?

Нещодавно у Дрогобичі пройшов перший семінар на тему «Створення концепції розвитку Парку новонароджених за участю громади».

Семінар проводився в рамках конкурсу малих грантів від громадсько спілки «Громадські Ініціативи України» в межах проекту «Підтримка місцевих НУО і громадянських ініціатив» який реалізується за підтримки Національного фонду в підтримку демократії. Організатором семінару виступила громадська організація «Український молодіжний прорив».

На початку семінару учасники семінару мали можливість послухати лекцію викладача Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка Мирона Цайтлера про сталість розвитку зелених зон міст, та зокрема Дрогобича. Відзначалось, що при площі 300 Га, площа зелених насаджень у місті є в 2,5 раза менша за площу, яка мала б бути відповідно до усіх норм. Також було запропоновано поєднати як історію парку зі збереженням частини наявних насаджень так і поступове засадження парку деревами, характерними для нашої місцевості.

Під час другої частини семінару керівник відділу урбаністики м.Львів Олександра Сладкова презентувала результати опитування щодо стану та перспектив розвитку Парку новонароджених. В опитуванні взяли участь понад 200 осіб. Зокрема, згідно з результатами, слід відзначити, що мало хто з мешканців користуються парком та вважають його небезпечним у зв’язку із антисоціальними елементами, які часто перебувають у ньому. Більшість мешканців бачать розвиток парку як простору відпочинку та занять спортом, чого зараз дуже бракує у місті.

Під час третьої частини семінару, Христина Яблонська, фасилітатор, викладач УКУ, допомагала учасникам відшуковувати ідеї щодо шляхів розвитку Парку новонароджених. Зокрема, було напрацьовано такі групи ідей: наявність дитячої зони (каруселі, майданчики тощо), простір з арт-об’єктами, наявність вуличної їжі, наявність простору для вигулу собак, створення оригінального ландшафту парку (озеро, велика галявина, тощо), розвиток інфраструктури парку (лавки, економні ліхтарі, вбиральня тощо), створення спортивної зони (волейбольний, баскетбольний, міні-футбольний майданчики, скейт-парк тощо), культурно-інтерактивний простір (сцена, альтанка тощо).

Наступним етапом роботи над створенням концепції розвитку Парку новонароджених стануть Майстерні парку, які проходитимуть 1, 7 та 13 лютого у приміщенні Народного дому.

Олег ДУКАС

 

Дотримання законодавства про працю

Цю тему обговорили 10 січня у Мармуровій залі ратуші на семінарі-навчанні.

У роботі семінару взяли участь: завідувач сектору з питань праці ДМР Галина Яцуляк, головний інспектор з питань праці Головного управління Держпраці у Львівській області Галина Нагірняк, інспектор ДФС у Львівській області Марія Галин, головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення ДМР Галина Шлянта та в.о. начальника відділу економіки ДМР Ігор Юзьв’як.

Розпочалося засідання зі вступного слова міського голови Тараса Кучми, який наголосив на важливості дотримання усіх норм законодавства про працю, зокрема й органами місцевого самоврядування.

Завідувач сектору з питань праці ДМР Галина Яцуляк розповіла про основні засади створення сектору з праці, передбаченого законодавством, повноваження та порядок дотримання законодавства з праці.

Головний державний інспектор з питань праці Головного управління Держпраці у Львівській області Галина Нагірняк ознайомила присутніх зі змінами у законодавстві з питань праці у 2018 році, порядком здійснення контролю з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додтримання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин.

З принципами надання соціальних гарантій, передбачених законодавством з питань праці, ознайомила присутніх Галина Шлянта.

Присутні мали можливість ознайомитися з порядком подання звіту по ЄСВ і зміни у нарахуванні єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців у 2018 році.

Про сплату надходжень до міського бюджету від продажу акцизних і підакцизних товарів доповів в.о. начальника відділу економіки Ігор Юзьв’як.

Зазначимо, що до участі у семінарі-навчанні були запрошені керівники, працівники бухгалтерських, кадрових служб, установ, організацій, підприємств та підприємців міст Дрогобича та Стебника.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

НОМІНАНТІВ ВИЗНАЧЕНО

Автори року радіо «Франкова земля » – 2017

Напередодні нового 2018 року Дрогобицьке регіональне радіо «Франкова земля» провело відкритий конкурс на визначення авторів 2017 року на Дрогобиччині. Переможців рейтингового конкурсного відбору визначали слухачі. Участь у голосуванні взяли понад півтори тисячі слухачів.

Дрогобицьке радіо – колективний кореспондент Українського радіо – за результатами рейтингу Національної Палати України у 2017 році визнано переможцем серед галузевих радіоколективів держави. Проведення цьогорічного слухацького опитування узагальнює та засвідчує зв’язок радіофранківців з авторським активом.

Рік 2017-й став особливим з кількох обставин. Передусім заслуговує всебічного поширення те, що Дрогобич увійшов у міжнародну Хартію відкритих даних. У цьому сенсі життя підказало редакції нову номінацію «Амбасадор відкритого міста».

Той факт, що при радіоредакції «Ф.з.» плідно працює єдиний в Україні філіал Київського Дому Європи, за плечима якого ціла низка знакових міжнародних проектів, які популяризують Дрогобич у світі, уможливив започаткувати ще одну нову номінацію «Автор тематичних сюжетів року у євроконтексті».

Нині радіо «Ф.з.» активно присутнє на Інтернет-каналах (www.radiofz.com.ua), маючи понад шість тисяч інтернетслухачів – з регіонів України і світу. Таким чином, народилася прем’єра рубрики «Найактивніший слухач за межами регіону».

Досвід радіо «Ф. з.» став візитівкою і надбанням галузевої журналістики за межами Галицького краю. Видано низку радіопубліцистичних творів (зокрема, книги «Собор щоденної благодаті», яка стала номінантом всеукраїнської премії ім. В. Чорновола, «Контекст України: лишаймося собою», «Під небесами Франкових дум», герої яких – наші сучасники). Тому і номінація нова – «Герой радіопубліцистичних творів року».

Серед дієвого авторського активу, так би мовити, запульсували креативні задуми, які слушно підказали номінацію – «Автор оригінальної ідеї».

Ось чому радіоредакція провела цьогоріч опитування слухачів на кшталт «Автор року «Франкова земля» – 2017».

За результатами електронного голосування переможцями стали:

Номінація «Душпастир року» – ігумен монастиря о. Макарій.

Номінація «Амбасадор відкритого міста» – Дрогобицький міський голова Тарас Кучма.

Номінація «Герой радіопубліцистичних творів року» – генеральний директор ТзОВ «ГКК «Карпати» Лев Грицак.

Номінація «Господарник року» – начальник Дрогобицького водоканалу Роман Шагала.

Переможці номінації «Представник місцевого самоврядування» – Володимир Коцюба і Станіслав Гайдер (кількість голосів між якими розділилася порівну), Станильський сільський голова Михайло Сащук (Дрогобицький район).

Номінація «Держслужбовець року» – Руслан Щерба, який в ці дні бореться з ворогом у найгарячішій точці країни фронтового сходу.

У номінації «Депутат року» два переможці: депутат міської ради Ігор Розлуцький та депутат районної ради Юрій Мручок.

Номінація «Педагог року» – директор ЗСШ І – ІІІ ст. №3 Наталя Ластов’як.

Номінація «Лікар року» – директор-головний лікар комунального некомерційного підприємства «Дрогобицька міська дитяча лікарня» Оксана Стебельська та лікар-хірург Дрогобицької районної лікарні №5 Олег Шикоряк (район).

У номінації «Громадський діяч року» змагалося вісім достойників. Перемогу здобув голова Благодійного фонду імені Івана Франка Михайло Кравець.

Неймовірно багато цікавих і неповторних пропозицій виношують наші краяни. Професор, почесний громадянин Дрогобича Омелян Вишневський запропонував поставити на театральній сцені нашого міста виставу «Мойсей» за однойменною поемою Івана Франка. А знаний краянин Степан Макар – багатолітній освітянин, громадський діяч, директор Унятицького НВК – безпосередньо на практиці активно втілює креативну ідею: «Садимо сад України». Ця акція з особливим, символічним кодом. Про неї уже встигли почути у світі. Степан Макар удостоєний перемоги нової номінації «Автор оригінальної ідеї».

Інформація про діяльність єдиного в Україні філіалу Київського Дому Європи при редакції Дрогобицького радіо «Франкова земля» знайшла на наших теренах небагатьох. А говорити ширше є про що. Лише в рамках всеукраїнських проектів Йосипа Фиштика через призму українського слова, національної пісні, які створюються саме в редакції «Франкової землі», Дрогобиччину активно представлено на всеукраїнських та міжнародних обширах. Своєрідним амбасадором в цій місії стала наша краянка, Голова Громадської ради при редакції «Ф. з.», член Київського Дому Європи, лауреат міжнародної премії ім. Гулака-Артемовського, учасник ділової зустрічі в Лондоні «Українське жіноцтво на берегах Туманного Альбіону», переможець номінації «Автор тематичних сюжетів року у євроконтексті» Лідія Тарнавська.

Майже щонеділі волонтерська група «Дрогобич-Захід» з місією допомоги пораненим і потребуючим молиться у храмах Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, православних церквах. Переможець номінації «Волонтер року» – композитор і виконавиць власних пісень, відомий український бард Лілія Кобільник.

Серед журналістів краю відзначено Володимира Турмиса та Іван Шведа.

Номінація «Найактивніший слухач «Ф.з.» за межами регіону» - переможець Богдан Червак (Київ). Тут за першість боролися Софі Фрейзер (США), Євгенія Шалата (Італія).

Номінація «Спортсмен року» – трикратний чемпіон світу з класичного ушу Андрій Фегецин . Почесною грамотою відзначена і тренер спортсмена – Оксана Сотрихіна.

Зважаючи на велику слухацьку підтримку, оргкомітет вирішив нагородити спеціальними відзнаками «Автор року «Франкова земля»-2017» кількох знакових особистостей краю: володарем призу «Слухацьких симпатій» стала депутат міськради Олена Жуковська, спеціальні призи отримали Олег Майданюк (номінація «Господарник»), Святослав Стефанків («Громадський діяч»), Степан Настьошин («Депутат року»), Ігор Сторонський («Лікар року»), Андрій Гищук («Спортсмен року»).

Наш кор.

 

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

До уваги підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування та перебувають на другій групі

Підприємці, які зареєстровані Дрогобицькою міською радою та здійснюють діяльність лише на території м.Дрогобич, можуть застосовувати ставку 15% (згідно з рішенням Дрогобицької міської ради від 27.06.2017 року №752)  починаючи з 1 квітня 2018 р. після подання заяви «Про застосування спрощеної  оподаткування» (встановлена форма), яка подається за 15 днів до початку кварталу, тобто не пізніше 16 березня 2018р.

Упродовж січня-березня ставка єдиного податку для підприємців другої групи складає 20% від мінімальної зарплати, тобто 744,60 грн.

***

Від січня мінімальний страховий внесок – 819,06 гривень

З 1 січня 2018 року мінімальна заробітна плата у місячному розмірі становить 3723,0 гривень. Таким чином, мінімальний страховий внесок становить 819,06 гривні (3723,0 грн. х 22%).

Мінімальний страховий внесок – сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

***

До уваги суб’єктів господарювання, які працюють у гірських населених пунктах

Згідно із Постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 року №987, яка набула чинності 20 грудня 2017 року, суб’єктам господарювання, в тому числі тим, що здійснюють діяльність на території сіл і селищ, яким згідно із Законом України «Про статус гірських населених пунктів України» надано статус гірських, та які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, заборонено проводити розрахункові операції без застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО) з використанням книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Для реєстрації касового апарату та додаткової інформації просимо звертатись у Центр обслуговування платників Дрогобицької ОДПІ.

Дрогобицька ОДПІ

 Создан 18 янв 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником