ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 25 січня 2018 р.
На свято Водохреща

19 січня, у Свято Водохреща, у Дрогобичі традиційно на площі Ринок відбулося загальноміське водосвяття.

Участь у водосвятті взяли представники духовенства, громада та керівництво міста.

Чин водосвяття провів єпископ-помічник владики Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорій Комар.

У вітальному слові до громади він наголосив на важливості сповнення усякої правди, яку необхідно зробити мірилом життя за прикладом Ісуса Христа.

Привітав громаду міста зі святом й міський очільник Тарас Кучма.

- Життя кожного з нас чимось подібне на виступ вертепу. Адже на своєму шляху ми зустрічаємо і людей-ангелів, і людей не дуже добрих. Тож у цей день бажаю усім вам щастя, впевненості у завтрашньому дні, а головне – миру», - зазначив міський голова.

Згодом відбулися виступи учасників Фестивалю вертепів. Він став маштабним завдяки участі 27 колективів з усіх куточків Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ та міста Авдіївка Донецької області. Родзинкою фестивалю, яку в майбутньому планують популяризувати не лише серед мешканців, а й гостей міста, стала хода вертепів вулицями древнього Дрогобича.

Головна частина Фестивалю вертепів пройшла у Народному домі ім. І.Франка.

Присвячений захід 25-річчю створення Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

Прес-служба міської ради

 

Йорданські купання у Дрогобичі

19 січня 2018 року на малому озері у дрогобицькому парку ім. Б.Хмельницького відбулися традиційні Йорданські купання, започатковані 21 рік тому.

Після освячення водойми священиком, найвідчайдушніші дрогобичани і гості міста мали змогу зануритися у йорданську воду, яка, кажуть, у той день має цілющі властивості.

«Головну скрипку» у купанні, звісно, грали члени клубу зимоплавів «Посейдон», які виступили організаторами дійства. Адже в зимовий період у цьому озері вони плавають щонеділі о 13:00…

Про всяк випадок на березі чергувала оперативно-рятувальна бригада Державної служби з надзвичайних ситуацій, яка ще й розгорнула намет з обігрівом для переодягання «моржів».

Після завершення Йорданських купань «посейдонівці» за імпровізованим фуршетним столом теплим словом згадали засновника клубу зимоплавів Михайла Белея, який минулого року відійшов у Вічність. До речі, на заході були присутні його родичі. Також прозвучала подяка за підтримання традиції всім учасникам купань та їхній групі підтримки. На завершення присутні дружно заколядували.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Кошти передбачені – потрібне співфінансування

У 2018 році Дрогобицький район отримає з Державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету чималі кошти на розвиток інфраструктури. Куди саме надійдуть гроші – розповідає депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, який неабияк посприяв у тому, щоб ці капіталовкладення надішли до населених пунктів нашого краю. Щоправда, є одне «але» – потреба у співфінансуванні…

- Цьогоріч буде продовжено будівництво школи у селі Ролів. На це передбачено 3,5 млн. грн., - розповідає М.Задорожний. - На реконструкцію нежитлової будівлі під дитячий садочок у с.Уличне скерують 3,5 млн. грн. На реконструкцію школи, частина якої згоріла у с.Новий Кропивник, закладено 6 млн. грн., на продовження реконструкції дитячого садочка у с.Нагуєвичі – 3 млн. грн. Але ці кошти надійдуть за умови співфінансування з місцевого бюджету. Сподіваюся, Дрогобицька районна рада долучиться до доброї справи і передбачить на кожен з об’єктів хоча б по 1 млн. грн.

На наступному етапі на нашій депутатські комісії формуватимемо переліки та розподілятимемо кошти на ремонт доріг у 2018 році. Першочергово до списку будемо включати дороги, на які у місцевих бюджетах передбачено співфінансування. Головам сільських рад слід терміново збирати сесії і передбачати на це кошти. Також прошу сільських голів взяти участь у написанні мікропроектів, зокрема, щодо вуличного освітлення населених пунктів. На жаль, у цьому питанні активності не спостерігається. Але до 2 лютого ще є час подати проекти до конкурсної комісії! – наголосив депутат облради.

Ярослав ГРИЦИК

 

Ми дійсно – гуманна нація

Інколи під час понеділкових оперативних нарад із залу, з уст деяких борців «за справедливість» лунають істеричні коментарі. Це – ганебно, позаяк це – нарада представників влади, де у вузькому колі звіряються всі завдання які виконані, і проговорюються нові на наступний тиждень. Тому з етичних міркувань, люди, які потрапили з вулиці на це зібрання, мають мати елементарний такт. Але… маємо те, що маємо. Навіть у нашому національному гімні є пом’якшувальні слова «воріженьки».

Як діяти у цій ситуації? Завтра їм заборонять, - крик за права людини і т.д.

Словом, міські депутати прийміть рішення щодо виборчого регламенту. Бо не може вулиця керувати владою…

В.Т.

 

Дрогобич – у календарі 2018

Уперше за часів незалежної України дрогобицька влада надрукувала річний календар з конкретними історичними подіями, що мали місце у суспільному житті міста.

Оригінальні фотоілюстрації надав колишній працівник н/ч «Галицька Зоря», відомий український фотомитець Ігор Фецяк. Наприклад, січень проілюстрований зимовим пейзажем на тлі філологічного факультету. У заголовку є привітання міського голови Тараса Кучми: «У часі Новорічно-Різдвяних свят бажаю усім нам миру та добра, злагоди та любові, поваги один до одного. Пам’ятаймо про тих, хто у ці дні стоїть на сторожі кордонів України. Не оминаймо й тих, хто прагне допомоги й підтримки. Впевнений, що у новому році спільними зусиллями нам вдасться реалізувати чимало добрих справ задля розвою Дрогобича та України».

Відтак далі йде інформація про те, що Ярослав Попович став чемпіоном світу з велоспорту. І що у 2017 році на площі Ринок було встановлено рекорд України з наймасовішого одночасного виконання коляди «Нова радість стала».

Лютий – ілюстрація будинку Дрогобицької повітової ради (нині Дрогобицький педліцей). Спортивна інформація: Олеся Коваль – бронзовий призер Кубку світу з карате серед юніорів, Роман Шуманський – срібний призер чемпіонату світу з хортингу серед юніорів. 7 лютого 1483 року у Римі Юрій Котермак (Дрогобич) видав книгу «Прогностична оцінка поточного 1483 року», яка є першою відомою друкованою книжкою, написаною українцем.

І так далі… березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, листопад, грудень…

І на кожній сторінці – цікаві історичні факти, і головне – ілюстрації Ігоря Фецяка.

Цей календар – насправді оригінальний і високопрофесійний завдяки багатьом учасникам проекту.

В.Т.

 

Підтримано три проекти Дрогобича

19 січня в облдержадміністрації відбулося засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у Львівській області.

Про це 22 січня на понеділковій нараді у ратуші повідомив керівник КУ «Інститут міста» Володимир Кондзьолка.

За словами посадовця, комісією на 2018 рік попередньо підтримано три проекти від Дрогобича:

1. Продовження реконструкції площі Ринок. Загальна вартість 24,7 млн. грн. Проект розрахований на 2017-2020 роки.

2. Будівництво центру публічних послуг “Документ-Сервіс Дрогобич”. Загальна вартість проекту 12,2 млн. грн. Проект розрахований на 2018 рік. Це мультифункціональний центр, на першому поверсі якого буде розташований Центр надання адміністративних послуг, а на другому – громадський хаб площею понад 300 кв м.

3. Реконструкція вуличного освітлення Дрогобича. Загальна вартість 18,3 млн. грн. Проект розрахований на 2018-2019 роки.

Наступним етапом буде розгляд усіх проектів ДФРР у Києві.

Питання співфінансування проектів ДФРР планується винести на розгляд сесії Дрогобицької міської ради 30 січня.

 

Вулицю М.Грушевського ремонтуватимуть насамперед

На 2018 рік у Дрогобичі заплановано масштабні роботи з ремонту доріг. Зокрема, ремонтуватимуть такі вулиці: М.Грушевського, Самбірська, 22 Січня, Ю.Дрогобича, Володимира Великого, В.Винниченка, Вокзальна, П.Орлика, І.Мазепи, Бориславська, Б.Грінченка, В.Чорновола.

Також проводитимуть капітальний ремонт тротуарів на вул. Стрийській, П.Орлика (від вул. М.Грушевського до вул. Володимира Великого), Жупній, Д.Галицького, Т.Шевченка та Я.Осмомисла.

22 січня на оперативній нараді у ратуші міський голова Тарас Кучма доручив керівникові Департаменту міського господарства Романові Москалику пришвидшити виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт доріг, щоб уже в межах 10 лютого оголосити тендер.

«Вулицю М.Грушевського, включаючи заплановане розміщення на ній інфраструктурних об’єктів, у 2018 році ремонтуватимуть першочергово», - наголосив Тарас Кучма.

 

Захворювання на кір у Дрогобичі не зафіксовано, але кількість щеплень зросла

Станом на початок цього тижня у Дрогобичі офіційно не зафіксовано жодного випадку захворювання серед дітей чи дорослих на кір. Однак, зважаючи на спалах цієї недуги у центральній частині України та поширенням інформації у ЗМІ, кількість щеплень дітей зросла у 4 рази.

Упродовж останнього тижня було здійснено майже 170 щеплень проти кору, що майже у шість разів більше ніж зазвичай.

Про це повідомляє начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба.

Також головний медик Дрогобича додає, що медзаклади міста мають достатню кількість доз вакцини проти кору.

Як повідомляє начальник відділу освіти ДМР Петро Сушко, у понеділок, 22 січня, у загальноосвітніх школах Дрогобича було зафіксовано 6,7% від загальної суми відсутніх на заняттях учнів, у садках – 8,9%. Такий відсоток відсутності учнів, за словами посадовця, є загальностатистичним.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

Полку заслужених прибуло

На адресу спортивного клубу «Еней» надійшла приємна інформація з Києва: багаторазовому чемпіонові України, Європи з рукопашного бою Мар’яну Гуржію присвоєно звання «Майстер спорту міжнародного класу».

20-річний дрогобичанин нині навчається у Львівському університеті фізичної культури, але спортивну абетку отримав у Дрогобичі. З цієї оказії міський голова Тарас Кучма тепло привітав Мар’яна із серйозним спортивним визнанням, і під оплески залу вручив відповідні регалії.

До речі, Дрогобич у спортивному літописі має уже 6 майстрів міжнародного класу, зокрема Ярослава Поповича, Оксану Грицик, Андрія Шевчука, Олександру Табачинську і Юлію Пилип’юк. Гордімся цими дрогобичанами.

Вл.інф.Создан 25 янв 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником