ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 8 лютого 2018 р.
ТОЙ, ЩО ЗІГРІВАЄ

Навіть від «фірмової» посмішки Ігоря Хом’яка,

якому виповнюється 60 років, стає тепло 

Кажуть, коли Михайло Лужецький вдруге прийшов до влади у Дрогобичі, одним із найвдаліших його кадрових рішень було призначення на посаду заступника міського голови з комунальних питань Ігоря Хом’яка. Втім, чому кажуть, це визнає і сам Михайло Петрович. Ось що він говорить з цього приводу:

- Вперше познайомився з Ігорем, коли здавали багатоповерховий будинок. Точно не пам’ятаю, коли це було. Ігор представляв КП «Дрогобичтеплоенерго». Він тоді був начальником відділу реалізації теплової енергії. Десь на рівні підсвідомості відразу виникла приязнь до цієї особи. Адже Ігор випромінював людяність,доброту, був щирим і відвертим. Так сталося, що тоді нас обрали обох. Мене – міським головою,а Ігоря – депутатом ради. До призначення заступників залишався певний час. Відтак під час сесії я мав можливість ще раз оцінити позитиви цієї людини. Інтуїція підказувала, що Ігор потрібний в команді, яку я формував. Спочатку мав намір запропонувати йому посаду секретаря ради. А потім подумав: він же інженер-теплотехнік! Тож кому, як не йому, доручити таку архіважливу галузь як міське господарство? Ігор стрімко набирав обертів, блискавично «в’їждав» у тему. А коли виникла крайня необхідність у створені департаменту міського господарства, я без вагань призначив Ігоря директором. Відтак він посів дві посади – директора департаменту і заступника міського голови. І, до його честі,успішно впорався з цією важливою місією.

Після закінчення каденції Лужецького Хом’як, як мовиться, повернувся в рідні пенати. Хто б сумнівався,що, пройшовши за чотири роки вишкіл керівника високого рангу, Ігор Миколайович успішно замінить на посаді директора КП «Дрогобичтеплоенерго» такого «аса», керівника-довгожителя як світлої пам’яті Михайла Антоновича Шулака, котрий ще задовго до цього сам подав у відставку (є таке поняття як втомлюваність металу, не те що людини…).

Відтоді спливло понад десять літ. Утім, доречніше було би сказати «зим». Позаяк саме ця пора для пана Ігоря і його колективу є справжнім випробуванням на професіоналізм і відповідальність. І, до честі керівника, через ці випробування підприємство виходить з гідністю.

Медпрацівники і пацієнти шпиталів, освітяни, учні,дошкільнята садочків, чиновники, мешканці багатоповерхівок та ін. завжди в теплі і в добрі (бо коли людина змерзла, вона, природно, зла). Щоправда, ця розкіш дається нині недешево, але це вже, як говорить телеведучий Леонід Каневський, зовсім інша історія.

Проблем сьогодні в цього підприємства як порогів на Дніпрі. Але хіба страшні ці пороги людині з такою неповторною посмішкою, яка ніколи не сходить з його уст, як Ігор Хом’як? Здається, котрийсь із поетів старої епохи (не пригадуємо котрий) зрифмував такі рядки саме персонально для нього: хто веселий, той сміється,хто хоче, той доб’ється, хто шукає, той завжди знайде.

Попри суцільні негаразди і перешкоди сьогодення Ігор Миколайович таки знайшов можливості докласти чимало зусиль (як мовиться, чим зміг,тим допоміг) для спорудження храму Стрітення Господнього, що на вул.Самбірській. Скромна, але навдивовижу затишна і приваблива дерев’яна церковця начебто увібрала частинку щирої і приязної вдачі пана Ігоря.

Одну з недавніх проповідей, присвяченій великій силі молитви, настоятель храму отець Тарас Коберинко завершував словами: «Господи, допоможи мені! І хай моя праця буде Тобі на славу». Так, на переконання отця, приступаючи кожного Божого дня до праці, має чинити справжній християнин. І тоді в нього все буде гаразд.

Отець у порядку взірця для наслідування міг додати, що все буде так, як у Ігоря Миколайовича Хом’яка (хай о.Тарас пробачить нас за цей невинний жарт, але ми переконані, що в глибині душі він саме так і думав).

Якщо думати інакше, то гріш нашому життю ціна.

Божої благодаті Вам, Ігоре Миколайовичу, Вашій сім’ї, Вашій родині на многая і благая літ.

З роси і з води Вам, шановний ювіляре!

RED

 

ОПЕРАТИВНО

Звітує міський голова

У п’ятницю, 9 лютого, о 16:30 у Народному домі ім. І.Франка відбудеться звіт міського голови Дрогобича Тараса Кучми про виконану роботу у 2017 році.

«Готовий не лише прозвітувати перед дрогобичанами та дати вичерпні відповіді на всі запитання, а й вислухати конструктивну критику та зауваження, які будуть враховані в роботі у 2018 році», - наголошує Тарас Кучма.

Як і минулоріч, буде пряма трансляція звіту на офіційному інтернет-порталі міської ради, щоб дрогобичани, які не зможуть прибути до Народного дому, мали змогу отримати повну інформацію про роботу міського голови у 2017 році.

 

Малий басейн відкрито!

31 січня у Дрогобицькій ДЮСШ ім. І.Боберського урочисто відкрили після реконструкції малий плавальний басейн.

Після спільної молитви споруду освятив єпископ-помічник владики Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорій Комар.

Учасників заходу привітали міський голова Тарас Кучма, його заступник Василь Качмар, депутат обласної ради, який опікувався цим проектом, Андрій Ковч, в.о. директора ДЮСШ Микола Кулинич.

Міський голова, зокрема, зазначив, що відкриття малого басейну через рік після великого стало можливим лише завдяки дієвій співпраці керівництва міста й області, депутатів обласної, міської та Верховної Ради України, підрядних організацій. Від імені дрогобицької громади Тарас Кучма подякував усім, хто долучився до реалізації цього проекту і висловив упевненість, що в недалекому майбутньому у Дрогобичі відкриються ще десятки успішних і потрібних мешканцям об’єктів.

Відтак подяки від міської влади за вагомий внесок у реконструкцію басейну отримали заступник міського голови Василь Качмар, котрий саме в цей день святкував день народження, інженери та будівельники. На знак подяки від колективу спортивної школи безпосередні виконавці робіт отримали абонементи на відвідування великого басейну.

Кульмінацією дійства стало спільне символічне перерізання стрічки Тарасом Кучмою, Андрієм Ковчем, єпископом Григорієм та юними плавцями ДЮСШ. Ця подія дала старт роботі малого плавального басейну. Слід додати, що у цьому басейні займатимуться не лише юні плавці, а й зможуть проходити курс реабілітації діти з особливими потребами, яких дотепер доводилося возити до Трускавця.

З роллю ведучого урочистостей успішно впорався завідувач сектору з питань фізичної культури та спорту міськради Орест Соломчак.

Ярослав ГРИЦИК, фото автора

 

У єдності – сила!

Упродовж вихідних – 3 та 4 лютого – снігова стихія завдала чималих збитків на території Львівщини.

Лише у Дрогобичі за два дні вихідних внаслідок стихії було повалено близько 30 дерев, зокрема чимало з них заблокували рух на проїжджих частинах доріг. Ще з 30 дерев під тягарем снігу обвалилися гілки, які створили незручності пішоходам. Про це на нараді у ратуші повідомив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Для ліквідації наслідків сильного снігопаду було залучено КП «ЖЕО», Другий спеціальний центр швидкого реагування ДСНС, Дрогобицький РВ ГУ ДСНСУ у Львівській області.

За даними КП «ЖЕО», 4 лютого після нічного снігопаду силами підприємства проведено роботу з розчистки внутрішньоквартальних доріг та прибудинкових територій від повалених дерев на вул.Є.Коновальця, Володимира Великого, М.Грушевського, П.Орлика, Княгині Ольги та ін.

КП «Комбінат міського господарства» забезпечив цілодобове розчищення доріг та пішохідних зон, однак через недостатню кількість техніки спершу проводилося розчищення центральних доріг, а згодом – внутрішньоквартальних.

Зафіксовано 30 поривів електромереж, виникли перебої з електропостачанням кількох вулиць. Чимало робіт з ліквідації наслідків стихії проводилися в нічну пору доби, щоб дрогобичани не відчули незручностей.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма висловив подяку усім службам міста за ефективну та мобільну роботу, закликавши максимально швидко реагувати на звернення громадян, які надійшли на адресу міської ради.

Окремо Тарас Кучма висловив подяку дрогобичанам, які усвідомлюючи масштаби стихії, долучилися до прибирання міста від снігу.

Цей факт є свідченням того, що дрогобицька громада позбавляється певної опозиційності до влади, бо усвідомлює просту істину – один у полі не воїн…

Прес-служба міської ради

 

Дорожні пріоритети-2018

Найближчими днями на комісіях Львівської обласної ради депутати будуть затверджувати переліки об’єктів, які фінансуватимуться за кошти різноманітних програм. Депутат облради, член комісії з питань дорожнього господарства та інфраструктури Михайло Задорожний готує пропозиції від Дрогобиччини.

Він зустрічається з громадами населених пунктів району, щоб почути думки і пропозиції, залучитися підтримкою людей. Відвідав уже Меденичі, Летню, Уличне, Доброгостів, Снятину, Грушів, на черзі – Ясениця-Сільна…

- На 2018 рік попередньо визначені пріоритетні напрямки у ремонті доріг, - розповідає М.Задорожний, - Вони погоджені з керівництвом області. Це продовження ремонту автошляхів: Меденичі – Пісочна, Дрогобич – Самбір, Волоща – межа Городоцького району, Дрогобич – Борислав (частина вул. Дрогобицької), Східницький перевал.

Плануємо розпочати новий проект: ремонт дороги Борислав – Самбір (через Попелі, Ясеницю, Нагуєвичі, Уріж). Як наступний етап розглядається ремонт дороги Підбуж – Східниця. Також заплановано поточний ремонт ділянки автошляху Лішня – Нагуєвичі. Словом, починаємо поступово зміщувати акценти на гірську частину району.

Хочемо розпочати капремонт автошляху від Грушова до Меденич. Головним аргументом у ремонті цієї дороги, які і напрямку Борислав – Самбір, є покращення автомобільного сполучення населених пунктів, які входитимуть до об’єднаних територіальних громад (наприклад, Меденицької, Бориславської, можливо, Підбузької). Тобто, ми вже формуємо інфраструктуру під майбутні ОТГ.

Поточний ремонт очікують ділянки доріг, де вже передбачене співфінансування місцевих рад: Доброгостівської, Снятинської, Раневицької, Болехівської, Гаївської…

Дрогобич, Трускавець, Борислав також отримають певні кошти на ремонт комунальних доріг.

- Які джерела фінансування робіт?

- Їх три: обласний бюджет, надходження від перевиконання митних платежів та Дорожній фонд. У 2017 році Дрогобицький район загалом отримав майже 170 млн грн. на ремонт доріг. Це – величезна сума. Сподіваюся, що цьогоріч вона буде не меншою.

Ярослав ГРИЦИК

 

Дрогобич – десятий у рейтингу прозорості

Цей проект розроблений в контексті конкурсу «Розбудова прозорості в містах України, і реалізовується за підтримки фонду демократії ООН.

Команда аналітиків ТІ України спільно з інститутом політичної освіти вибудувала рейтинг міст за 91 показником у 13 сферах, зокрема бюджетуванні, закупівлі, наявності онлайн-послуг. 46,2 бали із 100 – саме стільки отримав Дрогобич за прозорість місцевої влади. Львів – лідер (59,70), Червоноград – на шостому місці (50,50).

До речі, Київ опинився на 5 місці а таке місто, як Новомосковськ замкнуло список. І не вір у корупційну магію кореня цього слова?

На сьогоднішній день в Україні відбувається процес децентралізації, місцева влада отримує більше повноважень, а бюджети стають незалежними. Тому команда згаданого проекту працює над розвитком механізмів громадського контролю влади і надає рекомендації для представників місцевої влади щодо збільшення підзвітності.

На жаль, у кожному місті знайдуться невірні Фоми, які будь-які результати рейтингу піддіватимуть сумніву. І нічого в тому дивного немає, позаяк вони, як правило, опинилися на узбіччі пливових процесів, і їх це дратує. Як це без них вирішується престижна доля міста?

Вл.інф.

 

Дрогобицька місцева прокуратура інформує

Упродовж минулого року в місцеву прокуратуру поступили численні звернення, в яких громадяни просять перевірити діяльність комунальних служб, закладів охорони здоров’я, органів місцевого самоврядування та підприємств різних форм власності.

Однак, з прийняттям Закону України «Про прокуратуру» від 14.04.2014 року, положення ст.21 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 05.11.1991р. щодо приводів і підстав проведення перевірок втратили чинність, з огляду на що органи прокуратури не наділені повноваженнями на проведення перевірок додержання вимог чинного законодавства.

Згідно з вимогами ст.131-1 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює підтримання публічного обвинувачення в суді; організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку; представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Отже, органи прокуратури не проводять «загальнонаглядових» перевірок, а лише представляють інтересів держави у виключних випадках, встановлених законом.

О.ДУБІЛЬ, прокурор прокуратуриСоздан 08 фев 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником