ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 3 травня 2018 р.
КІР ПОВЕРТАЄТЬСЯ

У п’ятницю, 27 квітня, до інфекційного відділення КНП «Дрогобицька міська дитяча лікарня» госпіталізовано хвору дитину із симптомами кору.

Упродовж 27-29 квітня кількість хворих дітей збільшилася. Станом на ранок понеділка, 30 квітня, в інфекційному відділенні КНП «Дрогобицька міська дитяча лікарня» зафіксовано 11 звернень хворих на кір дітей: з них 7 – дрогобичани, 4 – мешканці району.

30 квітня заступник міського голови Дрогобича Василь Качмар скликав оперативне засідання надзвичайної протиепідемічної комісії при виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради.

Начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба повідомив, що з 7 хворих на кір дрогобичан 6 госпіталізовано, їхній стан – середньої важкості. Вікова категорія – від 1 до 7 років. Батьки однієї дитини відмовились від госпіталізації.

Окрім того, завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Дрогобицького ММВ ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України» Леся Янківська повідомила, що хворі на кір – учні ЗОШ №14, де зафіксовано 4 випадки, та ЗОШ №4 – 1 випадок.

Прийнято рішення рекомендувати батькам максимально обмежити контакти дітей зі сторонніми особами. Серед батьків проводитиметься робота з роз’яснення важливості вакцинації як дітей, так і батьків.

У школах, де навчаються госпіталізовані діти, карантин не вводитимуть. Однак буде забезпечено щоденний моніторинг та медичний огляд учнів.

«Якщо впродовж вівторка кількість хворих на кір дітей зросте, я буду рекомендувати комісії вести карантин у навчальних закладах, де виявлено спалах кору», - наголосив Василь Качмар.

Василь Качмар доручив відділу охорони здоров’я ДМР звернутися до Дрогобицької райдержадміністрації з повідомленням про ситуацію зі спалахом кору та рекомендацією вжити відповідних заходів на території району.

2 травня відбулося друге засідання надзвичайної протиепідемічної комісії під головуванням заступника міського голови Дрогобича Василя Качмара.

Керівник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба повідомив, що упродовж 30 квітня та 1 травня госпіталізовано ще одну чотирирічну дитину з симптомами кору, яка є мешканкою Трускавця. Жодного випадку захворювань дітей у ЗОШ №4 та №14, де виявлено спалахи кору, більше не зафіксовано.

Отож надзвичайна протиепідемічна комісія прийняла рішення посилити санітарні заходи у школах, проводити щоденний моніторинг та медогляд дітей. Зважаючи на відносно низьку кількість хворих на кір дітей, комісія прийняла рішення не вводити карантин у ЗОШ №4 та №14.

Прес-служба міської ради

 

Бенефіс Олександра Морозова

29 квітня на сцені Львівського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Ю.Дрогобича відбулася прем’єра комедії «Розлучення по-французьки» (Франсуа Кампо) та бенефіс народного артиста України Олександра Морозова.

Власне Олександр Морозов, якому виповнилося 60 років, і зіграв головну роль у цій яскравій, динамічній, веселій виставі.

А після завершення дійства розпочалися урочистості. Перш ніж перерахувати усіх гостей, які підіймалися на сцену з квітами, подарунками і вітальними адресами, – декілька слів про ювіляра. Олександр Морозов до приїзду до Дрогобича був актором Луганського обласного академічного музично-драматичного театру. Навесні 2014 року Олександр Іванович приїхав на відпочинок у Східницю і в той час на Сході України розпочалася війна. До рідного Луганська він уже не повернувся…

Як зазначив директор дрогобицького театру Микола Гнатенко, через деякий час Олександр Іванович прийшов проситися до них на роботу, маючи з собою лише речі, у яких приїхав на курорт. Обласне керівництво із розумінням поставилося до ситуації, у штатний розпис були внесені зміни й Олександр Морозов влився у новий колектив. Згодом до театру ім. Ю.Дрогобича приєдналася ще одна актриса луганського театру – Ірина Осламенко. Дрогобич став для них рідним…

Постановку вистави «Розлучення по-французьки» на запрошення О.Морозова здійснили його друзі з Луганського обласного театру, що нині базується у Сєвєродонецьку, Володимир Московченко й Ірина Лубська. Олександр Іванович зазначив, що вони пропрацювали разом 30 років, тож в окремі моменти репетицій йому здавалося, що він удома, що немає ніякої війни... Під час цих слів в актора стиснуло горло, а в очах забриніли сльози.

Із ювілеєм Олександра Морозова вітали: директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало, яка ще й вручила Почесну грамоту за підписом голови ЛОДА О.Синютки; депутат обласної ради Андрій Ковч за дорученням голови ЛОР О.Ганущина подарував відзнаку «Золотий тризуб»; заступник міського голови Дрогобича Василь Качмар вручив Подяку міського голови та квіти; керівник профспілки працівників культури Дрогобича Любов Рубан також обдарувала ювіляра квітами, а директор театру Микола Гнатенко і його заступник Олег Загорулько від імені колективу вручили премію і троянди.

Щиро вітали винуватця свята гості з Луганського обласного академічного музично-драматичного театру (м.Сєвєродонецьк) на чолі з директором Сергієм Дорофеєвим. Він висловив надію, що мине небагато часу й Олександру Морозову таки вдасться вийти на сцену рідного театру в українському Луганську.

Подячну грамоту владики Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Ярослава Приріза Олександрові Морозову за роль у виставі «Дрогобицька Голгофа» вручив отець-декан Іван Паньків.

А ще була невелика театралізована вітальна постановка, підготовлена колегами ювіляра і, звісно, тривалі оплески – чи не найголовніша нагорода для будь-якого актора!

Розчулений Олександр Іванович щиро подякував усім і закликав приходити до театру, адже він створений саме для глядачів.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

НОВИНИ

У Дрогобичі збудують центр документообігу 

У ратуші під головуванням міського голови Тараса Кучми за участю керівників, спеціалістів структурних підрозділів міської ради та архітекторів відбулася нарада щодо будівництва сучасного мультифункціонального центру «Документ-Сервіс Дрогобич» у місті.

Особливістю центру публічних послуг є те, що на першому поверсі буде розташований ще один Центр надання адміністративних послуг, а на другому – громадський хаб. На базі центру «Докумен-сервіс Дрогобич» будуть представництва комунальних підприємств і служб міста, зокрема КП «Дрогобичводоканал», КП «Дрогобичтеплоенерго», Управління праці та соціального захисту населення та ін. Це буде дуже комфортно для дрогобичан, оскільки не потрібно буде ходити по всіх комунальних підприємствах окремо.

У громадському хабі, який буде розташований на другому поверсі Центру, будуть конференц-зали, де громадські організації та інші об’єднання матимуть можливість проводити тренінги, семінари, консультації та ін.

Окрім цього, у мультифункціональному центрі передбачений коворкінг (колективний офіс), де матимуть змогу працювати всі охочі.

Відтак під час наради було обговорено основні моменти щодо затвердження основного архітектурного проекту, в подальшому виготовлення проектно-кошторисної документації та оголошення тендеру у системі ProZorro з відбору підрядника, який виконуватиме роботи з будівництва центру публічних послуг «Документ-Сервіс Дрогобич».

Розпочати роботи з будівництва планується через декілька місяців. Центр буде розміщений на вулиці Бориславській. Фінансуватиметься проект за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у Львівській області.

Загальна вартість проекту – 12,2 млн грн: з Державного фонду регіонального розвитку буде виділено 11 мільйонів 900 тис. грн., співфінансування з міського бюджету становить 2 мільйони гривень.

 

2,5 мільйона для «Верховини» 

Як відомо, впродовж тривалого часу фінансування Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю «Верховина» здійснювала Львівська обласна рада. Однак, згідно з рішенням сесії Львівської обласної ради, з 1 березня 2018 року фінансування ансамблю «Верховина» з бюджету області припиняється. Така ситуація склалася у зв`язку з тим, що впродовж останніх років так і не вдалося врегулювати усі формальності та повною мірою надати колективу статус обласного.

Спершу ЛОР мала намір перевести колектив на повне фінансування з міського бюджету Дрогобича. Однак, зважаючи на те, що до бюджету міста щорічно не надходять кількадесят мільйонів гривень медичної субвенції, вона просто не в змозі взяти на себе додаткові видатки у розмірі близько 5 млн грн. на рік.

Відтак, задля збереження діяльності ансамблю, у результаті тривалих переговорів міського голови Дрогобича Тараса Кучми з керівництвом Львівської обласної ради, напрацювань робочої групи під керівництвом заступника міського голови Дрогобича Василя Качмара вдалося досягти домовленостей про спільне фінансування з обласного та міського бюджетів у розмірі 50% на 50%.

Це майже по 2,5 мільйона гривень з кожної зі сторін на рік.

Відтак 26 квітня під час чергового засідання сесії Дрогобицької міської ради було прийнято рішення про виділення 2,5 мільйона гривень на фінансування Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю «Верховина».

Після прийняття рішення про фінансування сесією Дрогобицької міської ради, керівництво міста Дрогобич, депутатський корпус ДМР та колектив ансамблю «Верховина» очікують відповідного рішення сесії Львівської обласної ради про виділення 2,5 млн грн. з їх боку на фінансування діяльності ансамблю.

 

До річниці Чорнобиля 

26 квітня у Дрогобичі відзначили 32-у річницю від дня Чорнобильської трагедії. Захід відбувся біля пам’ятного знаку ліквідаторам Чорнобильської катастрофи на вулиці Зварицькій.

Разом з дрогобичанами та ліквідаторами участь у заході взяли заступники міського голови Дрогобича Ігор Герман та Володимир Коцюба. Поминальну панахиду за ліквідаторами Чорнобильської катастрофи відслужив отець Андрій Бунь. Ведучі – Іван Сех та Алла Мельничук. Того ж дня під час засідання сесії  міської ради ліквідаторів Чорнобильської катастрофи вшанували депутати міської ради на чолі з міським головою Тарасом Кучмою.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

Наш колега очолив аграрну партію Львівщини

Декілька років тому аграрна партія України серйозно заявила про свої наміри щодо політичного впливу в державі. Однак ентузіазму їй забракло, і вона опинилася, образно кажучи, за межею політичного поля. І ось впливові люди вирішили її реанімувати.

На роль лідера партії претендує розсудливий, високоосвічений В.Скоцик. Нині він проводить низку конференцій по областях. Минулого тижня аналогічний захід відбувся у Львові. Керівником регіональної аграрної партії конференція обрала Мар’яна Володимировича Лозинського. До речі, він випускник факультету журналістики Львівського національного університету, працює проректором у рідній альма-матері. Програма з якою виступив наш колега по перу, пронизана конкретикою і любов’ю до національної колиски – села. Побажаємо Мар’яну Володимировичу щедрих ужитків на політичній ниві.

В.Т.

 

Нова книга Андрія Грущака 

У дрогобицькому видавництві «Посвіт» побачила світ нова книга письменника та журналіста Андрія Грущака під назвою «Москалі».

Книга має два розділи – «Між молотом і ковадлом» та «Вузол трагедій». Крім них, є ще додаток – «Епілог». Це, по суті, ще одна спроба в Україні в науково-популярному виданні об’єднати висловлювання зарубіжних і вітчизняних прогресивних діячів про імперську суть Московщини та її войовничий народ.

У книзі показано антихристиянські потуги Москви щодо народів світу і, особливо, щодо українців, а також мілітаристське прагнення імперської країни «духовних скрєпов» до світового панування. Письменник Андрій Грущак своїми віршованими деклараціями доповнює правдиві характеристики, дані видатними людьми москалям упродовж всієї їхньої історії. Це – своєрідна відповідь московським шовіністам, котрі протягом багатьох століть твердили і досі твердять, що, мовляв, українці як етнос – не окремий народ, що вони не мають своєї історії, власної мови, літератури, культури, належної християнської духовності, а мають лише комплекси меншовартості і національної неповноцінності. І що москалі та українці – «адін і тот же народ, ібо с аднова корня проісходят».

Для широкого кола читачів. Книгу можна придбати у книгарнях Дрогобича і Борислава.

Вл.інф.

 

 

ВЕЛИЧ СВОЄЇ СПРАВИ

Дуже точно про вчителя сказав відомий поет С.Соловейчик: «Він актор, але його глядачі та слухачі не аплодують йому. Він скульптор, але його роботи ніхто не бачить. Він лікар, але його пацієнти рідко дякують за лікування та далеко не завжди бажають лікуватися. Де ж йому взяти сили для щоденного натхнення? Тільки в самому собі, тільки у свідомості величі своєї справи».

Учитель... Він був у кожної людини: і в міністра, і в професора, і в робітника, і в селянина. Ніхто не утвердився без нього як особистість. Але часи змінюються, змінюємось і ми. А вчитель? Яким він має бути сьогодні, аби гідно виконати місію наставника. В.Сухомлинський про це сказав так: «Працюй так, щоб очі твої виражали одухотвореність великим людським щастям - щастям творчості». Саме так! Щастям творчості, бо творчий учень починається із творчого вчителя, Майстра слова, Майстра думки, Майстра емоцій і настроїв.

Серед освітян Дрогобича багато особистостей, котрі є не лише професійними предметниками та знавцями дитячих душ, а й творцями художніх творів, активними учасниками різноманітних літературних конкурсів. Ці вчителі постійно вчаться, успішно реалізовують себе як у школі, так і за її межами. Вони щороку тішать нас перемогами, здобутими в літературних змаганнях. Приємно відзначити, що і цього року з перемогою до рідного Дрогобича повернулись чимало наших освітян. Зокрема, у Всеукраїнському літературному конкурсі імені Леся Мартовича дипломом І ступеня була нагороджена за збірку новел та поетичних творів Галина Жубіль, учитель української мови і літератури ЗЗСО №10. Диплом ІІІ ступеня одержав збірник поезій «Пшениця і кукіль» Романа Кабацького, учителя християнської етики Дрогобицької гімназії ім. Б.Лепкого.

Для цих учителів творчість – це спосіб і засіб пізнання. Вони творять, намагаючись осягнути суть речей, явищ, відносин. У свої твори приносять власні цінності, світогляд, моральні переконання. Саме тому так високо була оцінена їхня творчість. Щира дяка їм за активність, цілеспрямованість, систематичне самовдосконалення себе як творчих особистостей. Адже лише творчий учитель може бути джерелом успіхів своїх вихованців.

Ольга ЯРЕМКО, методист міського методичного кабінету відділу освіти ДМР

 

До джерел української писемності

26 квітня на філологічному факультеті ДДПУ відбулася презентація книги словацького історика церкви і богослова Горазда-Андрія Тимковича «Богомудрі вчителі Св. Кирило і Методій» (Дрогобич, 2017). Представляв видання його упорядник і редактор о.-прот. Іван Гаваньо, викладач богословя і філософії Дрогобицької Духовної Семінарії. Акцію організували студентський Культурологічний клуб ім. Володимира Бірчака і Франкознавчий гурток (керівник – доц. Олег Баган).

Оригінальність і значущість видання полягає у тому, що Г.-А. Тимкович вивчає тему русинської культури і церковної історії у втраченому українському етнічному просторі – на теренах сучасних Словаччини і Угорщини. Власне, книга складається із серії розвідок про перші роки поширення християнства у слов’ян, перші рукописи кирилицею і глаголицею, про значення місії Св. Кирила і Методія, які через християнську культуру Великої Моравії суттєво вплинули на становлення духовних традицій лавньої України.

Отець Іван Гаваньо розповів про цікаву долю Г.-А. Тимковича, який проживає як монах-василіянин у Пряшеві, зазнаючи постійних ущемлень за свої погляди від влади; про значення досліджень у сфері ранньохристиянської Русі, які започаткував ще І.Франко, які дозволяють нам, українцям, поглянути з несподіваного західного боку на історію і культуру України. Зокрема він наголосив, що в сучасних українців має зберігатися свідомість того, що до Х ст. в регіоні Карпат існувала руська протодержава Велика Хорватія (інша назва - Червона Русь), про яку уривково згадують літописи і яка занепала через не повністю відомі нам причини. «Уламками» цього давнього руського світу, який сягав долини р. Вісла, передгірїв Татр, Трансильванії і Середнього Дунаю, є сьогодні русинські поселення Лемківщини в Польщі і Східній Словаччині, українське Закарпаття. Сам о. І.Гаваньо виступив у книзі ще й перекладачем, уперше переклавши з церковнословянської і словацької мов низку творів і документів, зокрема «Житіє Константина» і «Житіє Методія», які є надважливими живими свідченнями про християнські місії серед словян і потрібні для нинішніх студій священства, богословів, істориків Церкви та філологів.

Наталя СЛАВИЧ, бібліотекар ДДПУ ім.І.Франка

***

Шановні краяни! 

7 травня у Дрогобицькому державному педагогічному університеті ім. І.Франка відбудеться презентація книги французького історика і культуролога Алена Безансона «Свята Русь».

За участі автора перекладу, політолога і журналіста Тараса Марусика (філологічний факультет, авдиторія №61, о 12.15).

 

СВІТ СПОРТУ

Ігорю Височанському – 50!

Сьогодні свій піввіковий ювілей відзначає наш краянин, чудова людина, у минулому хороший футболіст, тренер дрогобицької «Галичини» Ігор Броніславович Височанський. Наше інтерв’ю розпочнемо не тільки з привітання з нагоди дня народження, але й з переконливою перемогою в рамках Першості Львівської області в Бродах над місцевим «Богуном», яку подарували тренеру його підопічні.

- Отож, Ігоре Броніславовичу, вітаємо! Привід для радощів є?

- Дякую. Так, звісно, порадіти можна. Друга поспіль переконлива перемога у виїзному матчі. 

- Ви, наскільки відомо, корінний дрогобичанин, вихованець місцевої ДЮСШ. А яка у Вас фахова освіта? Розкажіть про сім’ю.

- У 1992 році закінчив Львівський державний інститут фізичної культури. Дружину звати Лариса. У нас троє дітей. Старша дочка Катерина вже подарувала нам прекрасного внука Іванка, якому виповнилося два рочки. Вона з чоловіком Ігорем проживає у Києві. Середуща Юлія навчається у Національному університеті харчових технологій, а син Даниїл – у восьмому класі Дрогобицької гімназії.

- Це правда, що свою професійну кар’єру Ви розпочинали саме у дрогобицькій «Галичині»?

- Так, дійсно, свою кар’єру я розпочинав у 1991 році у «Галичині», яка на той час виступала в так званій буферній зоні ще тодішнього союзного чемпіонату. Але в Дрогобичі я довго не затримався. У розпорядженні тренера «Галичини» Євгена Камінського було чимало досвідчених і кваліфікованих виконавців і потрапити до «основи» було нелегко. Згодом у моїй кар’єрі було декілька команд. Особливо приємні спогади про ФК «Львів», в якому був хороший колектив із підбором футболістів високого рівня: Тарас Павліш, Юрій Вірт, Олег Гарас, Володимир Вільчинський, Микола Лапко… Команда була на провідних позиціях у першій лізі України.

- У Вас досить таки насичена футбольна біографія. Поділіться, будь ласка, нею з футбольними вболівальниками.

- Ще були луцька «Волинь», кіровоградська «Зірка-НІБАС», бородянківська «Система-Борекс» та чернігівська «Десна». А з 1999 до 2003 року я виступав у російських клубах другої ліги: абаканську «Реформацію» та кіровському «Динамо», в якому і закінчив свої виступи на професійному рівні. А завершив кар’єру футболіста вже тут, у дрогобицькій «Галичині», під керівництвом мого друга і талановитого тренера Василя Малика.

- З 2014 року ви працювали асистентом головного тренера клубу другої ліги стрийської «Скали». Та все ж доля закинула Вас, як мовиться, у рідні стіни. Зараз Ви на тренерському містку «Галичини». Звичайно ж дрогобицькі вболівальники завдячують Вам за такий вибір, проте хотілося б довідатись від Вас про мотиви такого вибору.

- У 2014 році Василь Малик очолив стрийську «Скалу» і запросив мене йому допомагати. У Стрию була створена добротна команда Першої ліги з позитивною сімейною атмосферою всередині колективу. А я, будучи асистентом головного тренера, отримав досвід ведення тренувального процесу, управління грою і, так би мовити, позафутбольного життя команди. Минулого року з ініціативи вболівальників у Дрогобичі відновила свою діяльність команда «Галичина». Мені запропонували очолити молодіжний склад. Завдяки молодим футболістам, які наполегливо тренувались і вчилися разом зі мною, ми, я переконаний, заслужено стали переможцями другої ліги Львівської області.

- Які Ваші плани, як тренера? Наскільки високу планку ставите, зокрема, перед собою? Чого б хотілося досягнути?

- Цього сезону керівництво команди запропонувало спробувати попрацювати з основним складом «Галичини». Відразу скажу, що дуже порадувало те, що в команду цьогоріч повернулись майже всі вихованці міста і ми будемо мати «свою» дрогобицьку «Галичину». Завдячуючи президентові клубу, виконавчому директорові, фан-клубу, дрогобицька влада повністю підтримує нас. Ми – муніципальний клуб, тож я сподіваюся, любов до футболу і співпраця з владою у нас буде взаємною і надовго.

А найбільшим здобутком моєї футбольної кар’єри є мої вірні друзі, яких мені подарував його величність «Футбол», котрі живуть не тільки в Україні. Хочу подякувати нашим відданим вболівальникам, які скучили за футболом і які всіляко підтримують команду як на домашніх, так і на виїзних матчах. Також, користаючись нагодою, хочу привітати моїх стареньких батьків, які завжди цікавляться, як ми зіграли. І на останок запрошую всіх друзів футболістів, їхніх батьків, дівчат, дружин приходити на наші матчі. Нам потрібна впідтримка. Ми граємо для вас!

- Від вболівальників дрогобицької «Галичини» висловлюю Вам, Ігоре Броніславовичу, щиру подяку за Ваш вибір, бажаємо плідної роботи на тренерській ниві і, звісно, талановитих вихованців. Бажаємо здійснення планів та досягнення високих результатів. А ми, вболівальники, обіцяємо палку підтримку. Віримо у Вас і впевнені, що під Вашим керівництвом дрогобицький футбол розквітне знову і «Галичина» ще прославиться на всю Україну.

- Щиро дякую.

Р.S. Ігор Броніславович нещодавно, закінчивши навчання, отримав тренерський диплом УЄФА категорії «В».

Олег БОЛОХОВЕЦЬКИЙ

 

Із Бродів – з перемогою

29 квітня дрогобицька «Галичина» у третьому турі Першої футбольної ліги Львівщини у Бродах зустрічалася з тамтешнім «Богуном».

Юнацький склад нашої команди зумів здобути перемогу з рахунком 3:1, хоча спершу поступався у рахунку.

У матчі основних складів «Галичина» виглядала переконливіше, володіла ігровою перевагою, яку ще у першому таймі втілила у два забиті м’ячі (М.Філіпов, І.Тершак). Ще один гол дрогобичани провели після перерви (Ю.Ковельський). У підсумку – 3:0 на користь гостей.

Слід відзначити, що наших землячків завзято підтримували уболівальники з фан-клубу «Галичини», які подолали 190 км до Бродів, щоб допомогти улюбленій команді.

Дрогобичани виступали в такому складі: Є.Нестеренко, В.Трусевич, В.Сушинець (В.Бойко), О.Марків (А.Сенів), Т.Тарасович, Т.Грицан, Ю.Ковельський (В.Галясовський), Т.Рудавець, І.Тершак (Б.Гарас), Р.Маланяк (Ю.Федуняк), М.Філіпов (В.Бреньо). Головний тренер – Ігор Височанський.

Результати інших матчів: «Городок» – «Сокіл» (Золочів) – 0:2, «Авіатор» (Черляни) – «Хімік» (Новий Розділ) – 0:1, «Кар’єр-Дністер» (Торчиновичі / Старий Самбір) – «ГалКатЗубр» (Зубра) – 5:0, «Пульс-Авангард» (Жидачів) – ФК «Яворів» –1:0, СКК «Пісочна» – «Корміл» (Давидів) – 4:0, «Сокіл» (Борщовичі) – «Скеля» (Жовква / Крехів) – 4:1, «Вікторія» (Трускавець) – «Нафтовик» (Борислав) – 0:0.

У турнірній таблиці «Галичина» посідає 4 місце, маючи у своєму доробку 7 очок. Перше-третє місця ділять «Хімік» (Новий Розділ), «Кар’єр-Дністер» (Торчиновичі / Старий Самбір) та «Сокіл» (Борщовичі) – по 9 очок.

Команди наших сусідів Трускавця та Борислава наразі на 12-13 місцях, здобувши по 2 очки.

Наступний матч дрогобичани проведуть 9 травня удома, на стадіоні «Каменяр» ДДПУ ім. І.Франка, з бориславським «Нафтовиком». Початок матчів: юнаки – 13:00, дорослі – 15:00.

Ярослав ГРИЦИК


 

Завчасно підготуйте документи на ЗНО-2018!

Кожен, хто зареєстрований для участі в ЗНО-2018, отримав від Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти конверт із документами, що містив:

- Сертифікат учасника ЗНО-2018.

- Інформаційну картку.

З метою запобігання непорозумінь та нестандартних ситуацій під час допуску до пунктів проведення ЗНО, просимо перевірити персональні дані (прізвище, ім’я по батькові, номер документа й номер голографічної наліпки на Сертифікаті, а також дату народження, перелік предметів, мову перекладу що міститься в інформаційній картці).

Якщо Ви виявили якісь розбіжності, просимо звертатися до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

З 30 квітня 2018 року учасники зможуть роздрукувати запрошення-перепустки в пункти тестування з інформаційної сторінки, доступ до якої здійснюється за допомогою номера Сертифіката і PIN-кода, що міститься на ньому.

Для допуску в пункт проведення ЗНО завчасно підготуйте необхідні документи:

- Сертифікат ЗНО-2018;

- оригінал документа, за яким проводилась реєстрація (паспорт, свідоцтво про народження чи документ, серія та номер якого зазначені у Сертифікаті);

- запрошення-перепустку, де вказано дати проведення тестування та адреси пунктів проведення ЗНО.

Нагадуємо! Без Сертифіката чи оригіналу документа, що посвідчує особу, абітурієнта НЕ ДОПУСТЯТЬ до пункту проведення ЗНО.

У Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти зберігаються Сертифікати учасників, які не вказали поштової адреси і конверти із Сертифікатами, які були повернені з поштових відділень.

Хай щастить!Создан 03 мая 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником