ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

КОШТИ – Є, РОБОТИ – НЕМА
Цьогоріч Дрогобицький район отримав на ремонт доріг з обласного бюджету найбільшу суму коштів серед інших районів Львівщини – понад 26 млн грн. Окрім того, ремонт частини автошляхів Східниця – Турка (через Новий Кропивник) та Самбір – Дрогобич (до межі Дрогобицького району) буде профінансовано за рахунок грошей, отриманих унаслідок перевиконання митних платежів. Здавалося б, є гарний привід для оптимізму, але… Як не дивно, хоч кошти є, погода сприятлива, однак роботи на більшості запланованих напрямків навіть не починалися! Чому така ситуація, запитуємо у депутата Львівської обласної ради від Дрогобиччини, члена комісії з питань дорожнього господарства та інфраструктури ЛОР Михайла ЗАДОРОЖНОГО.

 

- Цьогоріч з за кошти обласного бюджету заплановано відремонтувати такі дороги: с.Раневичі – 500 тис грн., с.Гаї Верхні – 160 тис грн., Гаї Нижні – 500 тис грн., с.Довге (Низинне) – 500 тис грн., Дрогобич – Снятинка – 700 тис грн., Вороблевичі – Рихтичі – 1 млн 040 тис грн., Дрогобич – Довголука (с.Доброгостів) – 1 млн грн., Нове Село – Болехівці – 600 тис грн., Снятинка – Рихтичі (с.Залужани)– 500 тис грн., Дрогобич – Стрий – 2,2 млн грн., Східниця – Верхнє Синьовидне – 2 млн грн., - розповідає депутат.

- Ще майже 17 млн грн. передбачено на експлуатацію та утримання автошляхів району, частина з цих коштів піде на ремонт доріг у с.Модричі та Лішня – Нагуєвичі. До речі, у Модричах ремонтники нещодавно таки розпочали роботи – зрізали верхній шар асфальту і… зникли.

Виконавцем робіт на цих дорогах є підприємство «Львівоблавтодор». Але, на жаль, з усіх перелічених об’єктів роботи завершені лише на ділянці Дрогобич – Довголука у с.Доброгостів і то завдяки тому, що там нещодавно проходило авторалі.

«Львівоблавтодор» і сам нічого не робить, і не наймає інші організації на субпідряд. Якщо нічого не зміниться, ми знову матимемо ситуацію, коли роботи розпочнуть восени і завершуватимуть у грудні! Я об’їхав більшість з цих об’єктів, тож на найближчому сесійному засіданні обласної ради я порушуватиму це питання, звертатимусь також до керівництва облдержадміністрації.

Додам, що зараз тривають тендерні процедури щодо ремонту доріг Новошичі – Ріпчиці (від с.Грушів) на суму 8 млн грн. та Східниця – Городище (до с.Опака) – також 8 млн грн.

 

- На якому етапі зараз ремонт дороги Східниця – Турка?

 

- Тут ситуація кардинально різниться. Турецькі компанія «Онур» вже повністю завершила капітальний ремонт дороги від селища Східниця через с.Новий Кропивник (до повороту на с.Старий Кропивник) вартістю майже 25 млн грн. Роботи виконані швидко і дуже якісно!

Асфальтування планується продовжити до с.Майдан після виготовлення проектно-кошторисної документації. Паралельно підрозділ компанії «Онур» рухається з боку м.Турка у напрямку Дрогобицького району. Саме через це тимчасово призупинені роботи на дорозі Дрогобич – Самбір, вони незабаром мають відновитися.

 

- Яка ситуація зі зведенням спортивних майданчиків у районі?

 

- На жаль, і тут нема чим похвалитися. Я особисто посприяв, щоб села Ясениця та Летня за обласні кошти отримали тренажерні майданчики для молоді, а с.Новий Кропивник – міні-футбольний майданчик зі штучним покриттям. Але сільські ради чогось чекають, дотепер навіть не уклали угод на виконання робіт. Аналогічна ситуація з відновленням приміщення школи, яка постраждала від пожежі у Новому Кропивнику.

 Усім їм у приклад слід поставити громаду села Уличне, де в повному розпалі тривають будівельні роботи над спорудженням дитячого садка.

На завершення додам, що наступного місяця я планую об’їхати населені пункти району, щоб побачити чи розпочалися роботи на 28-ми об’єктах, які стали переможцями конкурсу мікропроектів Львівської обласної ради. Якщо і там нічого не робиться, не виключено, що кошти просто передадуть іншим громадам, які трохи не дотягнули до перемоги у конкурсі.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

НА ФОТО: так 1 червня 2018 року виглядали автодороги у селах Модричі, Опака, Новий Кропивник, Нове Село… Відчуйте різницю!

 Создан 02 июн 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником