ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в "ГЗ" від 7 червня 2018 року
Черговий шанс для автокранового

Завод має запрацювати восени!

5 червня на території підприємства відбулася зустріч делегацій української та білоруської сторін. Як зазначили сторони під час зустрічі, напередодні між главами держав України та Білорусі були укладені домовленості про відновлення роботи Дрогобицького заводу автомобільних кранів.

Нагадаємо, що вже впродовж декількох років ПАТ «Дрогобицький завод автомобільних кранів», який з 1966 року був одним з найбільших в Західному регіоні машинобудівним підприємством, призупинив свою діяльність.

Білоруську сторону представляли заступник міністра промисловості Дмитро Корчик, консультант Головного управління внутрішньо-економічних зв’язків міністра промисловості Республіки Білорусь Дмитро Кишкурно, радник Посольства Республіки Білорусь в Україні Олександр Гавриш та керівники тамтешніх промислових підприємств.

З українського боку на зустрічі були присутні заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрій Бровченко, заступник директора департаменту промислової політики – начальник відділу розвитку машинобудівної галузі, авіабудівництва і суднобудівництва Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олександр Задорожний, народний депутат України Дмитро Святаш та директори різних підприємств.

Участь у діловій зустрічі взяв також міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Учасники зустрічі зазначили, що роботи з відновлення заводу розпочнуть 1 липня, а вже у жовтні-листопаді в експлуатацію запустять третину потужностей з виготовлення автокранів. Решту виробництва планують запустити згодом. Для початку заплановано інвестувати майже 150 мільйонів гривень.

Загалом, за словами посадовців, за умови повного функціонування заводу буде створено до тисячі робочих місць, а на початковому етапі – 300.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

У патовій ситуації гору беруть емоції

Неприємний інцидент трапився 4 червня після ранкової оперативної наради у ратуші. До зали засідань прийшли представники вулиць 22 Січня і Залужанської. Вони скаржилися на неприємний запах та інші незручності, які виникли після облаштування тимчасового перевалочного пункту сміття на території КП «Комбінат міського господарства», і вимагали прибрати звідти завезені тверді побутові відходи.

На жаль, конструктивної розмови не вийшло, гору взяли емоції. Пояснення міського голови Тараса Кучми ніхто не хотів слухати, натомість звучали усілякі звинувачення на його адресу, дійшло навіть до взаємних образ. Конфлікт загострився, нерви у міського голови не витримали і він вдарив одного з активістів Ореста Загродського. Нібито випадково, усе це було відзнято на відео і незабаром з’явилося у соціальних мережах. Їхні користувачі по-різному потрактували вчинок Тараса Кучми: одні писали, що міський голова вчининив неправильно, адже повинен мати залізну витримку і не піддаватися на жодні провокації, інші засуджували дії активістів, додаючи, що публічно звинувачувати людину можна лише маючи відповідні докази.

Коли пристрасті вляглися, після обіду міський голова Тарас Кучма скликав брифінг для журналістів. Тарас Ярославович вибачився за те, що вчинив неправильно, дав волю емоціям: «Як посадова особа, що представляє Дрогобицьку громаду, я не мав права цього робити. Але як звичайна людина, яку публічно безпідставно звинувачують та ображають, був змушений захищати свою честь і гідність. На жаль, за два з половиною роки роботи на посаді міського голови це далеко не перший випадок, коли певні особи мене безпідставно звинувачують і критикують, усіляко шкодять, обливають брудом».

Тарас Кучма зауважив, що ці так звані громадські активісти лише вишукують проблеми і зловтішаються, якщо влада не може їх розв’язати. Чомусь від 9 лютого ніхто з них так і не виявив бажання поїхати на перемовини з Броницькою громадою, до інших громад, які мають на своїй території полігони твердих побутових відходів. На жаль, зараз ситуація – патова. Усі міста на Львівщині, куди зверталася дрогобицька влада, мов за помахом чарівної палички, відмовляються приймати сміття з Дрогобича. Пікетувальники у Брониці, яких, очевидно, підтримують певні політичні сили, також не йдуть на компроміс. Аби возити ТПВ за межі області місто таких коштів не має. «Ми шукаємо вихід, але без допомоги керівництва Львівщини, держави, дрогобицької громади розв’язати сміттєву кризу навряд чи вдасться. На мою думку, найбільш реальний на сьогодні варіант – домогтися розблокування Броницького сміттєзвалища, продовжити там рекультивацію, запровадити сортування сміття, а паралельно шукати інший варіант утилізації твердих побутових відходів», - наголосив міський голова.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора


P.S. Не словом, а ділом

У моєму житті був випадок, коли я одному поважному пану привселюдно заліпив у пику через його хамство. Одні говорили, що це – неетично, інші, що правильно вчинив. Словом, скільки людей – стільки думок.

І ось цього понеділка у ратуші повторилася історія. Правда, моя посада заступника редактора – скромна на тлі міського голови. Тому коментарі на адресу міського голови будуть у стократ гнівнішими. Але як він мав чинити, коли у залі ситуативні активісти від народу (вони обурені ситуацією із вивезенням сміття) нищівно паплюжили гідність і честь голови…

І як тут не згадаєш нашу поблажливість у контексті гімну «… згинуть наші вороженьки», а чому не вороги. Тому то стаємо у подібних ситуаціях страусами, які ховають голову у пісок. Міський голова повів себе гідно як людина, та як посадовець забув біблійну істину, але це ніяк не дискредитує його. Він усім серцем уболіває за місто. Та існують підводні течії, які руйнують певні устрої міської господарки. І за цим сценарієм стоять конкретні люди, про яких колись знатимуть всі… 

Будуть різні коментарі, але люди, у яких загострене почуття справедливості, завжди захищатимуть свою честь не словом, а ділом.

В.Т.

 

…а караван – іде!

Спершу, коли Василя Богдановича Качмара призначили радником міського голови Дрогобича, ніхто не проявляв прискіпливості до його персони, позаяк ця посада не впливала на певні публічні процеси. Отож, ніхто з активістів не мав жодних претензій до нього. Але коли він посів посаду заступника міського голови, тоді посипалися різні коментарі на кшталт – чого це трускавчанина запросили на роботу?

Мовляв, невже серед загалу Дрогобича немає гідної і професійної кандидатури. Говорили й інші нісенітниці про Качмара. Василь Богданович мовчки пер свого плуга і завдяки його зусиллям Дрогобич став одним з перших міст України, де впроваджують медреформу.

У Василя Качмара виробився певний стиль роботи. Він особисто сам перевіряє завдання чи рішення, які стоять на порядку денному. Може о п’ятій годині ранку відвідати медичну установу, і пересвідчитися в ефективності роботи тих чи інших підрозділів. Буквально півмісяця тому, коли голова Дрогобицької РДА подав у відставку, поширилися розмови про те, що Василя Богдановича призначають на цю посаду. Качмар попросив заспокоїти «цікавих» – змінювати прописку він не збирається, адже у Дрогобичі у нього є ще низка проектів, які слід реалізувати. Кредо Василя Качмара – не зупинятись на півдорозі. І він це демонструє у контексті відомого: собака гавкає, а караван іде.

В.Т.

 

НОВИНИ

Дякуємо за вітання!

6 червня журналісти України відзначили професійне свято. Традиційно ціла вервичка привітань та найкращих побажань пролунали на адресу колективу «Галицької Зорі». Того дня до редакції завітали наші друзі, постійні автори, читачі…

Представників засобів масової інформації Дрогобича у світлиці ратуші привітав міський голова Тарас Кучма.

На електронну пошту редакції надішли вітання і здравиці від голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, голови облдержадміністрації Олега Синютки, Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України, ділових партнерів. Упродовж дня не стихали редакційні телефони…

Щиро вдячні вам, шановні друзі, за гарні слова і побажання, за відданість, небайдужість і взаєморозуміння!

Ярослав ГРИЦИК

 

Літні пера оживилися

Після появи Інтернету, всі занурилися у коловорот нової інформаційної «ями». Практично зникли юні таланти студії «молоді пера». Рідко хто з них заносить чи надсилає свої дописи до редакції. Словом, газетярська журналістика перестала живитися «молодими перами».

Але дивовижна річ: за пера взялися літні поважні наші дрогобичани, які і стали авторами публікацій. Це, зокрема колишній директор механіко-технологічного коледжу Степан Степанович Яким, колишній проректор Дрогобицького педуніверситету професор Юрій Кишакевич та колишній директор СШ №9 Констянтин Федьків.

Тішимося, а з нагоди Дня журналіста здоровимо їх усіх і бажаємо гострого пера і міцного здоров’я.

Редакція

 

Новітні Герої – «Почесні громадяни Дрогобича»

У четвер, 31 травня, на засіданні XXVII сесії Дрогобицької міської ради депутати підтримали пропозицію заступника міського голови Василя Качмара та рішенням сесії присвоїли дрогобичанам – новітнім Героям України, які загинули під час проведення АТО – звання «Почесний громадянин Дрогобича».

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу звання «Почесний громадянин Дрогобича» посмертно присвоєно: Ігорю Володимировичу Борису; Юрію Ігоровичу Комару; Іванові Васильовичу Ісику; Богданові Васильовичу Вовку.

 

Стипендіати міського голови

У середу, 30 травня, у ратуші під головуванням заступника міського голови Дрогобича Василя Качмара відбулося засідання комісії з визначення кандидатів на призначення персональних стипендій міського голови в галузі освіти та культури для обдарованих дітей Дрогобича та Стебника.

Визначено 13 дітей, які отримуватимуть стипендію міського голови. Вони є призерами та переможцями у міжнародних, обласних і всеукраїнських конкурсах та змаганнях у сферах освіти, культури та спорту і представляють школи: №1, №2, №3, №4, №16 та гімназію.

Отож, стипендію міського голови отримуватимуть:

1. Марцишин Наталія Романівна – учениця ЗОШ №1 ім. І.Франка, вихованка дитячої художньої школи, переможець міжнародних конкурсів та виставок.

2. Дудник Вадим Павлович – учень ЗОШ №1 ім. І.Франка, чемпіон світу з хортингу.

3. Нечипор Ігор Ігорович – учень ЗОШ №1 ім. І.Франка, переможець чемпіонату України з кікбоксингу.

4. Василишин Надія Степанівна – учениця ЗОШ №1 ім. І.Франка, вихованка Зразкової літературно-творчої студії «Любисток» Палацу дитячої та юнацької творчості, лауреат І ступеня ХVІІІ Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Сурми звитяги».

5. Іванишин Галина Петрівна – учениця СШ №2, переможець ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови і літератури.

6. Іванишин Юстина Петрівна – учениця СШ №2, переможець предметних олімпіад (українська мова і література, християнська етика, біологія, географія) та конкурсів.

7. Коваль Діана Михайлівна – учениця Дрогобицької ЗОШ №3, лауреат ІІ ступеня ХVІІІ Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Сурми звитяги».

8. Ветриченко Єлизавета – учениця ЗОШ №4, чемпіон України з велоспорту.

9. Фляк Софія Ярославівна – учениця СШ №16, переможець Всеукраїнського етапу VIIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка.

10. Грицишин Марія Романівна – учениця СШ №16, переможець ІV етапу VIIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Шевченка.

11. Криваль Максим Віталійович – учень СШ №16, переможець ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з англійської мови, чемпіон Львівської області з баскетболу, призер Міжнародних турнірів з баскетболу.

12. Грицик Зоряна Ярославівна – учениця СШ №16, вихованка Зразкової літературно-творчої студії «Любисток» Палацу дитячої та юнацької творчості, переможець та призер різноманітних конкурсів дитячої творчості.

13. Демберецька Мар’яна Ігорівна – учениця гімназії імені Б.Лепкого, переможець ІІІ етапу всеукраїнських предметних олімпіад з хімії та української мови і літератури, переможець ІV етапу Всеукраїнської предметної олімпіади з української мови і літератури.

Зазначимо, що розмір стипендії становить 1300 гривень на рік. Також члени комісії прийняли рішення провести додаткове засідання для напрацювання змін до Положення про призначення стипендій міського голови і пропонуватимуть міській раді збільшити розмір стипендій.

 

Дрогобичани вшанували пам’ять українських вояків у Польщі

У неділю, 3 червня, у місті Перемишль (РП Польща) відбулися заходи з вшанування пам’яті українських вояків – загиблих воїнів УПА та УНР, похованих на військовому цвинтарі у польському селі Пикуличі, що неподалік Перемишля.

Вшанувати пам’ять українських вояків до Перемишля прибули близько півтори тисячі українців із Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей на чолі з керівництвом міст, районів та областей, а також українська громада в Польщі.

Участь у заходах взяла делегація з Дрогобича на чолі з міським головою Тарасом Кучмою та його першим заступником Ігорем Германом.

Після Святої Літургії у Кафедральному соборі св. Івана Хрестителя УГКЦ колона урочисто пройшла вулицями Перемишля до Українського військового цвинтаря у Пикуличах, де відбулася панахида. Спільно з керівництвом ЛОДА, обласної ради, районів та міст міський голова Дрогобича Тарас Кучма та його перший заступник Ігор Герман поклали квіти до центрального Хреста.

 

VІІІ Шульцфест у Дрогобичі

1 червня у музично-драматичному театрі ім. Юрія Дрогобича відбулося урочисте відкриття VІІІ Міжнародного фестивалю Бруно Шульца.

Відкрила VІІІ Міжнародного фестивалю Бруно Шульца у Дрогобичі ректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Надія Скотна. Пані ректор привітала і представила почесних гостей Фестивалю – консулів, послів, відомих польських і українських письменників та науковців.

Привітав гостей VІІІ Міжнародного фестивалю Бруно Шульца міський голова Дрогобича Тарас Кучма, наголосивши на тому, що свого часу український та польський народи спільно боролися за свою національну незалежність, за свою державну самостійність супроти одного ворога – російської імперії – і тому повинні думати про перспективу на майбутнє та співпрацю наших держав, адже є багато спільного як у культурі, так і в постатях, зокрема таких як Бруно Шульц.

З вітальними словами виступили Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, директор «Інституту книжки» у Польщі Даріуш Яворський, Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольський та Художній директор Міжнародного Фестивалю Бруно Шульца в Дрогобичі Гжегош Юзефчук.

Модератором урочистого відкриття виступила керівник Полоністичного науково-інформаційного центру ім. І.Менька ДДПУ ім. І.Франка, директор Міжнародного Шульцфесту в Дрогобичі, доцент Віра Меньок.

Опісля відкриття відбулися інавгураційні лекції, які виголосили письменники Адам Загаєвський ( Польща) та Сйон (Ісландія).

VІІІ Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі триватиме до 7 червня. У межах Фестивалю заплановано низку просвітницьких та мистецьких подій за участю всесвітньовідомих письменників та митців.

 

Пересувні цирки – під забороною

31 червня на засіданні XXXVII сесії Дрогобицької міської ради депутати підтримали петицію «Про заборону пересування цирків з тваринами на території Дрогобича».

Цю петицію зареєструвала 27 квітня 2018 року Наталія Гентош. З необхідних 65 підписів петицію підписали 66 громадян. Зазначимо, подати петицію до Дрогобицької міської ради можна на Інтернет-порталі ДМР у рубриці «Електронні сервіси для громадян міста» за посиланням: https://drohobych-rada.gov.ua/gromada/elektronni-petytsiyi-gromadyan/

Прес-служба Дрогобицької міської ради


ДСНС ЗАСТЕРІГАЄ

Обережно на воді!

За вікном літо. Все більше хочеться покинути квартиру й відправитися на природу, здебільшого до лісу або річки.

Тому на часі говорити про воду, а точніше про правила поводження людей на водоймах. Усім відомо, що вода – чудодійний засіб оздоровлення організму, та варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плавання, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу пору доби. Купатися дозволяється у спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря – не нижче +24.

Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води зі швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах; купаючись на “дикому пляжі” чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева; у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою; купатися краще там, де є рятувальні служби; особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана; до плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів; утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кіс, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

Гірські ріки мають стрімку течію, що може збити з ніг. Дно і береги таких річок кам’янисті, тому можна отримати важкі травми при падінні. Можна впасти, підслизнувшись на мокрому і слизькому камені, коли тільки входиш у воду.

На морі треба завжди зважати на хвилі, які можуть перевернути людину при вході у воду. Не намагайтеся плисти проти хвилі. Варто бути обережними біля водорізів. Не пірнайте з них, бо можна впасти – вони дуже слизькі від водоростей. Не запливайте за буйки! Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях – можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку.

Якщо човен перевернувся, головне не розгубитися. Він ще певний час тримається на воді, тож до прибуття рятувальників слід триматися за човен, штовхаючи його до берега. Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого, допомогти вплав одночасно кільком людям неможливо.

Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він мусить уміти керувати судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді.

Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати, і з самовпененістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець.

Тож будьте дуже обережні під час відпочинку на воді! 

М.ГОРОДИСЬКИЙ, головний інспектор Дрогобицького РВ ГУ ДСНСУ у Львівській обл., майор служби ЦЗ

 

«Захід-Агро МХП» подарувало дітям свято

1 червня у всьому світі відзначають Міжнародний день захисту дітей. До такого важливого свята не могло не долучитися ТОВ «Захід-Агро МХП», яке входить до агрохолдингу МХП.

Уже зранку представники підприємства завітали до Навчально-реабілітаційного центру «Джерело» у Львові, де напередодні для святкування надали допомогу в розмірі 10 тис грн., й організували виступ дитячого хореографічного ансамблю «Вихиляси».

Також представники підприємства вручили солодкі подарунки дітям із Золочівського районного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, яких теж запросили на свято. Продовжуючи свій маршрут, представники «Захід-Агро МХП» відвідали будинок сімейного типу в Дублянах Львівської області і подарували дітям намет для дозвілля і солодощі.

У вихідні дні за сприяння підприємства були організовані інші цікаві заходи для дітей у Бережанському, Рогатинському та Дрогобицькому районах. Дітлахи каталися на атракціонах, їх розважали аніматори, з ними проводилися різноманітні ігри та конкурси, а найактивніші учасники отримували призи. Усі святкування супроводжувалися веселою музикою і частуванням солодкою ватою. Бюджет заходів перевищив 100 тис грн.

Підприємство планує провести заходи до Дня молоді на території Самбірського, Городоцького та Жовківського районів.

«Дуже хочеться, щоб кожна дитина була щасливою та усміхненою. Об’єднуюючи зусилля, ми можемо більше зробити для дітей і максимально оточити їх любов’ю та увагою. Уже другий рік поспіль підприємство проводить такі заходи, проте цього року вони масштабніші. Хочемо, щоб у наших дітей було щасливе дитинство і перспективне майбутнє, тож докладатимемо ще більше зусиль і розвиватимемо цей напрям соціальної активності нашого підприємства», - прокоментувала Наталія Гончар, заступник директора з розвитку та соціальних питань ТОВ «Захід-Агро МХП».

Соломія ОЛЕКСІВ

 

СПОРТ

Переможний хет-трик Максима Філіпова

Третього червня відбулися матчі 8 туру Першої футбольної ліги Львівщини.

Дрогобицька «Галичина» на домашньому стадіоні «Каменяр» приймала «Хімік» з Нового Роздолу.

Юнацький склад нашої команди здобув переконливу перемогу з рахунком 5:2 (у дрогобичан забивали Андрій Цицик Андрій – 2, Віталій-Іван Мирончук, Іван Бурдяк, Дмитро Турик).

А ось у матчі основних складів була вперта боротьба з великою кількістю небезпечних моментів біля воріт обох суперників.

«Галичина» вийшла на гру у такому складі: Єгор Нестеренко, Тарас Тарасович, Віталій Трусевич, Володимир Сушинець, Юрій Федуняк, Тарас Грицан, Ігор Тершак, Вадим Бреньо, Тарас Рудавець, Роман Маланяк, Максим Філіпов. Головний тренер – Ігор Височанський.

У першому таймі команди обмінялися забитими м’ячами і пішли на перерву з рахунком 1:1. Та щойно гра відновилася, як дрогобичани забили другий м’яч. Такий розвиток подій гостей не влаштовував, тож вони пішли в атаку, а гравці «Галичини» намагалися цим скористатися, гостро контратакуючи.

Несподівано дальній удари гравця «Хіміка» влучив у руку захиснику дрогобичан і суддя призначив пенальті. Однак воротар господарів поля Єгор Нестеренко зумів відбити удар з одинадцятиметрової позначки, на щастя добивання було неточним. Глядачі відзначили майстерність голкіпера бурхливими оплесками.

Минуло небагато часу і «Галичина» забила третій м’яч. Здавалося, господарі спокійно доведуть гру до перемоги. Однак «Хімік» зумів відквитати один м’яч і до фінального свистка зберігалися інтрига та деяка нервовість у діях нашої команди. У підсумку – 3:2 на корить «Галичини». Відзначимо, що усі три м’ячі у складі дрогобичан забив Максим Філіпов.

Несподіваної поразки від «ГалКатЗубр» (Зубра) зазнав лідер – «Сокіл» (Борщовичі) – 1:0. Результати інших матчів такі: «Богун» (Броди) – «Авіатор» (Черляни) – 4:1, ФОК «Городок» – «Пульс-Авангард» (Жидачів) – 1:4, «Корміл» (Давидів) – «Скеля» (Жовква/Крехів) – 3:1, ФК «Яворів» – «Нафтовик» (Борислав) – 1:0, «Сокіл» (Золочів) – «Вікторія» (Трускавець) – 1:1, «Кар’єр-Дністер» (Торчиновичі/Старий Самбір) – СКК «Пісочна» – 4:1.

У турнірній таблиці перше місце посідає «Кар’єр-Дністер» (Торчиновичі/Старий Самбір) – 24 очки, друге – «Сокіл» (Борщовичі) – 21, третє – «Галичина» (Дрогобич) – 19, четверте – ФК «Яворів» – 15, п’яте – «ГалКатЗубр» (Зубра) – 14.

Команди наших сусідів з Трускавця – на 10 місці (10 очок), з Борислава – на 12-му (7).

Наступний матч дрогобичани проведуть 10 червня у Жидачеві з командою «Пульс-Авангард».

Варто відзначити гарну традицію, започатковану на старті футбольного сезону директором КП «Комбінат міського господарства», ветераном дрогобицького футболу Андрієм Янівим. Щоматчу підприємство нагороджує кращого гравця «Галичини» у юнацькому та основному складах.

Ярослав ГРИЦИК

 

Зі садочка – за шахівницю!

21-22 травня в Дрогобицькому шахово-шашковому клубі «Софія» відбулася першість міста з шахів серед дошкільнят за участю 16 вихованців ДНЗ №30 «Волошка».

Змагання організували і провели: сектор з питань спорту, відділ освіти міської ради, Дрогобицька ДЮСШ та ШШК «Софія». Система проведення турніру – Швейцарська у 6 турів, головний суддя – к.м.с. Володимир Кузик.

Переможцем змагань у загальному заліку стала Тетянка Гринюк. Друге і третє місця посіли відповідно Марко Ульмер та Олеся Матвіїв.

Серед дівчат старшої групи призерами стали Тетянка Гринюк, Марта Сорочак, Вероніка Протещак, у середній – Венера Ульмерова, Аня Лукавська, Уляна Ярема.

Серед хлопців старшої групи призові місця здобули: Марко Ульмер, Роман Гром, Назар Дорошенко, у середній – Артем Ничипір, Павло Бігуняк, Іван Пиптик.

Змагання проходили у рамках обласної Програми розвитку дитячих шахів Львівщини. Організатори та учасники висловлюють щиру подяку за підтримку цієї Програми голові Дрогобицької міської організації партії «Національний корпус» Ігорю Бараняку.

Ярослав ГРИЦИК

Фото Юрія ФЕДЧАКА

 

«СпАрт» зібрав друзів

Минулого тижня відбувся уже традиційний у Дрогобичі VI Рекреаційний фестиваль «СпАрт», який організовує Дрогобицьке добровільне товариство захисту дітей з інвалідністю «Надія» (керівник Ірина Дзюрах) та його партнери.

Щороку він об’єднує щораз більше учасників, дітей та молодь, залучає партнерів та згуртовує команду організаторів і виконавців. Бо неможливо підробити неймовірні емоції, щирість почуттів і радість основних учасників фестивалю – дітей. Адже це свято для них! Спортивні змагання, ігри, конкурси, яскраві виступи усім припали до душі.

Організатори та учасники фестивалю щиро дякують усім, хто доклалися до заходу. Це: інститут фізичної культури і здоров’я і ДДПУ ім. І.Франка (студенти та їхні наставники), компанія ТМ «Рудь», юні таланти Дрогобича – дитячі і юнацькі танцювальні колективи, вокалісти, музиканти, їхні неймовірно творчі керівники і наставники; музичні колективи «Dizex BAND», «VERD1CT»; «Арт-клуб 82100», міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; Дрогобицька міська рада та структурні підрозділи – відділ культури, молодіжної політики, сім’ї та туризму; фізичної культури і спорту; волонтери та уся команда ДДТЗДІ «Надія».

Вл.інф. 

 

СПІВЧУВАЄМО

Великою втратою для Дрогобича стала раптова смерть вченого, доктора фізико-математичних наук, директора навчально-наукового інституту фізики, математики, економіки та інноваційних технологій Василя Івановича Бойчука. Завдяки його ентузіазму і авторитету наше місто долучилося до європейських науково-інноваційних центрів. Жаль, що при житті ми скромно замовчуємо досягнення наших земляків, і лише по смерті констатуємо їхню велич.

Професор Бойчук вписав яскраву сторінку у літопис Дрогобича. Сумуємо і висловлюємо щире співчуття родині Бойчуків. Вічная йому пам’ять!

Тарас КУЧМА, міський голова Дрогобича

***

Раптово і несподівано обірвалась земна хода директора навчально-наукового інституту фізики, математики, економіки та інноваційних технологій професора Василя Івановича БОЙЧУКА. Третього червня йому виповнилося 65 років. Біль і розпука торкнулися не лише родини, але й друзів, приятелів. Це була щира, доброзичлива і доступна людина, котра вміла говорити правду у вічі завжди і повсякчас. Ми поважали і любили Василя.

Нехай Всемилостивий Господь простить усопшому усілякі прогрішення і обдарує його вінцем небесної слави.

У скорботі – Надія Скотна, Юрій Кишакевич, Мирон Баб’як, Іван Кутняк, Олександр Свінцов, Петро Фещенко, Василь Винницький,  Богдан Кишакевич, Павло Скотний, Леонід Тимошенко, Василь Зінкевич, Михайло Ільницький, Леонід Оршанський, Євген Кулик, Михайло Сендак, Юрій Галь, Олексій

Радзієвський, Петро Мацан, Володимир Турмис, Микола Гарасим’як, Зеновій Квасній

 Создан 08 июн 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником