ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 14 червня 2018 р.
МИКОЛАЇВ ПІДСТАВИВ ПЛЕЧЕ, АЛЕ...

Сміття з міста знову вивозитимуть,

 але дрогобичани платитимуть за це утричі дорожче


34 грн. 26 коп. – стільки відтепер сплачуватиме кожен дрогобичанин щомісяця за вивезення та утилізацію твердих побутових відходів. За рішенням міськвиконкому тариф для населення зріс на 275% через те, що тепер сміття возять до м.Миколаїв.

Наразі це єдине місто на Львівщині, яке погодилося приймати побутові відходи з Дрогобича. Звісно, не безкоштовно. Додайте сюди ще вартість транспортування – і маємо новий тариф.

Відповідною угодою між містами передбачено утилізацію 20 тонн сміття на день, а Дрогобич продукує майже 50, тож паралельно триватиме пошук інших полігонів.

Про це 11 червня повідомили у ратуші місцевим журналістам на брифінгу начальник фінансового управління ДМР Оксана Савран, заступник керівника Департаменту міського господарства Іван Лепкий та заступник директора КП «Комбінат міського господарства» Володимир Красуляк.

Представникам ЗМІ розповіли, що ціна на вивезення твердих побутових відходів не переглядалася з 2015 року, лише частково коригувалася. За цей час більш ніж удвічі зросла мінімальна зарплата та неодноразово підвищувалися ціни на паливо-мастильні матеріали. До цього всього додалося збільшення витрат на пальне до полігону у Миколаєві і назад – майже 140 км.

На брифінгу пообіцяли: якщо таки вдасться розблокувати полігон у Брониці, тариф буде частково знижений.

Зараз у місті накопичилось майже 100 тонн сміття, але вже до кінця червня Дрогобич планують повністю очистити і розпочати сортування сміття зі встановленням контейнерів з відповідними наліпками. Якщо цей процес вдасться налагодити, розмір тарифу також дещо зменшиться.

Додамо, що 8 червня Дрогобицька міська рада оголосила конкурс з подання пропозицій з будівництва сміттєпереробного заводу, влаштування сортувальної лінії твердих побутових відходів чи іншого комплексу їхньої утилізації.

***

А тим часом вранці 12 червня кілька десятків мешканців населених пунктів Миколаївського району, що розташовані неподалік тамтешнього полігону ТПВ, на кілька годин перекрили трасу Київ-Чоп у селі Луб’яна. Люди протестували проти вивезення сміття на полігон з-за меж Миколаївського району, зокрема зі Львова і Дрогобича. Пікетувальники розблокували проїзд лише після оголошення про скликання у другій половині дня позачергової сесії Миколаївської міської ради з питання можливості прийому сміття з інших міст. Щоправда, кворуму серед депутатів зібрати не вдалося..

Як стало відомо, того ж дня у Львівській облдержадміністрації відбулася нарада за участю керівників області та Дрогобиччини щодо пошуків шляхів розв’язання сміттєвої кризи у Дрогобичі, зокрема можливості відновлення діяльності Броницького полігону.

Ярослав ГРИЦИК

 

Звернення Дрогобицької міської комісії

з питань ТЕБ та НС до броничан

Комісія з питань надзвичайних ситуацій та громада Дрогобича звертаються до вас за розумінням та закликають до компромісного виходу з небезпечної та патової ситуації, яка створена блокуванням сміттєзвалища представниками Броницької громади.

Дрогобич – це не тільки місто тих, хто проживає тут, це і ваше місто, де ви працюєте, реалізовуєте сільгосппродукцію, купуєте необхідні товари, де мешкають і навчаються ваші діти.

Складування та невивезення сміття з міста в літню пору може призвести до серйозних загроз розповсюдження інфекцій, що, своєю чергою, спричинить спалах небезпечних хворіб та епідемій, а відтак постраждають і ваші діти та рідні.

Блокування сміттєзвалища несе пряму загрозу вашому селу через можливі пожежі та задимленість і недоступність проїзду пожежної техніки.

Усвідомлюємо, що питання ліквідації та рекультивації полігону ТПВ є надзвичайно актуальним і важливим. І воно вирішиться побудовою сміттєпереробного заводу у Львівському регіоні, спорудження якого розпочинає Львівська міська рада в цьому році. Іншого шляху немає.

Маємо розуміти, що ні міський голова, ні мешканці міста не є чарівниками, щоб в одну мить розв’язати цю проблему. Тому звертаємось до вас і просимо розблокувати під’їзди до сміттєзвалища й дати можливість очистити наше з вами місто, провівши заплановані роботи з упорядкування цього об’єкта.

З повагою – Міська комісія з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій Дрогобича

 

У 2018-му – рекордна сума на дороги Дрогобиччини!

Днями відбулось останнє перед періодом літніх відпусток засідання депутатської комісії Львівської обласної ради з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури. Основні питання порядку денного: розподіл додаткових коштів на ремонт доріг та інші потреби. Чи скористала з цього розподілу Дрогобиччина, запитуємо у члена комісії, депутата обласної ради Михайла ЗАДОРОЖНОГО.

- Насамперед відзначу, що Дрогобиччина отримала зі створеного цьогоріч Дорожнього фонду України. найбільше грошей серед усіх районів Львівщини – 118 млн грн.! Для порівняння, Пустомитівському району, який на другому місці, передбачили 69 млн. грн., Городоцькому, що на третьому, – 46 млн. грн., - розповів депутат. - Тепер конкретно про дороги. На автошлях Турка – Східниця скеровують додатково 18 млн. грн., Східниця – Городище (через Опаку) – 50 млн грн., Дрогобич – Комарно (від с.Волоща до межі Городоцького району) – 15 млн грн., Новошичі – Ріпчиці (від с.Грушів) – 35 млн грн. Остання дорога ремонтуватиметься із перспективою створення Меденицької ОТГ, щоб забезпечити належне транспортне сполучення населених пунктів цього куща з центром об’єднаної громади.

З резервного фонду області на ремонт доріг Дрогобич отримав 2 млн грн., Стебник – 1,5 млн грн. На ремонт вул. Володимира Великого у Бориславі заплановано 300 тис грн., ще 500 тис грн. – на заміну водогону на вул. Коваліва.

Додам, що на продовження ремонту дороги Дрогобич – Борислав з обласного бюджету виділено 600 тис грн., ще 3 млн надійде з міського бюджету Борислава, решту коштів додадуть із перевиконання митних платежів.

Словом, якщо сумувати кошти з трьох джерел – обласного бюджету, Дорожнього фонду та від перевиконання митних платежів, Дрогобиччина отримає на ремонт транспортної інфраструктури понад 300 млн грн.!

- Нещодавно Ви, об’їхавши території району, підготували низку запитів з приводу бездіяльності «Львівоблавтодору», який став підрядником з ремонту переважної більшості доріг місцевого значення. Чи отримали відповідь?

- Так. Керівництво відповідного Департаменту ЛОДА надіслало мені листа, у якому чітко розписано, який саме відрізок доріг яка фірма має ремонтувати і в які терміни. Тепер залишається разом із тамтешніми громадами контролювати цей процес. Я оприлюднив документ на моїй сторінці у «Фейсбук».

- А яка ситуація з облаштуванням вуличного освітлення?

- Оскільки на відремонтованих дорогах збільшилася швидкість руху автомашин, є таке бачення обласної ради: для зменшення аварійності слід освітити ділянки доріг, що проходять через населені пункти. Тож облаштування вуличного освітлення заплановане у селах: Гаї Верхні, Лішня, Брониця, Солонсько, Опарі, а також селищі Меденичі.

- Які перспективи продовження ремонту автошляхів Дрогобич – Пісочна та Дрогобич – Самбір?

- Ремонт обох доріг фінансується за кошти від перевиконання митних платежів. Цього року уряд значно підвищив планові показники збору на митниці, тож розмір перевиконання суттєво зменшився. Відповідно, доводиться коригувати плани. Тому, як тільки обласна влада погасить заборгованість за уже виконаний підрядниками обсяг робіт, асфальтування відновиться.

- Чи схвалила комісія Перспективний план створення ОТГ на Дрогобиччині?

- На жаль, ні. Донедавна лише два райони області – Сокальський і Дрогобицький – не мали затверджених сесією облради перспективних планів створення ОТГ. І ось Сокальський район нарешті затверджений на нещодавньому засіданні сесії.

А між місцевими елітами Дрогобиччини так і нема порозуміння та якогось єдиного бачення адміністративно-територіального устрою нашого краю. Очевидно, доведеться чекати до осені. Не виключено, що кількість і межі громад нам просто примусово встановлять на державному рівні у Києві. Будемо шкодувати, якщо так станеться…

Ярослав ГРИЦИК

 

НОВИНИ

ПАТ «Прикарпатбуд» відмовлено у задоволенні позову до Департаменту міського господарства

ПАТ «Прикарпатбуд» відмовлено у задоволенні позовних вимог про стягнення з Департаменту міського господарства ДМР збитків у сумі 3068124 гривень, відповідно до вимог ст. 230 Цивільного кодексу України.

Таку ухвалу Господарський суд Львівської області виніс 7 червня 2018 року.

Про це повідомили у відділі правового забезпечення Дрогобицької міської ради.

Як зазначив заступник міського голови Дрогобича Володимир Коцюба, ПАТ «Прикарпатбуд» звернувся з позовом до Господарського суду Львівської області про стягнення збитків з Департаменту міського господарства у зв’язку з проведенням ПАТ будівельних робіт на вул. Трускавецькій у Дрогобичі.

Приймаючи рішення про відмову у задоволенні позовних вимог, суд врахував попередні рішення судів: рішення Господарського суду Львівської області від 07.10.2017 р. про відмову ПАТ «Прикарпатбуд» у стягненні з ДМГ ДМР 940 тис 198 грн. вартості проведених робіт з будівництва цієї ж частини дороги на вул. Трускавецькій, а також рішення Господарського суду Львівської області від 19.06.2013 року, яким визнано недійсними додаткові договори до Договору від 26.06.2008, які було укладено 24.10.2008 року між Департаментом міського господарства та ПАТ «Прикарпатбуд».

«Як бачимо, перипетії з позовами ПАТ «Прикарпатбуд» тривають з 2008 року. Завдяки нашій роботі та рішенню суду, нам вкотре вдалося зберегти у бюджеті міста понад 3 мільйони гривень, які мав намір отримати позивач», - зазначив заступник міського голови Володимир Коцюба.

Прес-служба міської ради

 

Площа Ринок: ідуть підготовчі роботи 

Від 29 вересня 2017 року у Дрогобичі проводяться роботи з реконструкції центральної площі міста. Замощено бруківкою частину площі, проведено часткову заміну комунікаційних мереж.

Цього року роботи відновили ще в лютому. Проведено кронування дерев, продовжено заміну комунікацій, здійснено підготовчі роботи для продовження замощення бруківкою площі. Однак у травні роботи припинили через ненадходження коштів з Державного бюджету.

«20 травня у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України відбулося засідання комісії, за результатами якої проект реконструкції площі Ринок у Дрогобичі включений у план на 2018 рік. Тому вже з червня очікуємо виділення 10 мільйонів гривень з Державного фонду регіонального розвитку, і роботи одразу відновляться», - прокоментував ситуацію керівник КП «Управління капітального будівництва» Василь Бохонок.

Як зазначив Василь Бохонок, зараз проводяться роботи із заміни мережі дощової каналізації.

Реконструкцію центральної площі Дрогобича, відповідно до проекту, мають завершити у 2019 році.

 

Захворюваність на кір норми не перевищує 

Станом на понеділок, 11 червня, в інфекційному відділенні КНП «Дрогобицька міська дитяча лікарня» перебувають 23 хворих на кір дітей, з них: 15 – мешканці Стебника, 6 – Дрогобицького району та 2 – Борислава. Звернень хворих на кір дітей з Дрогобича в інфекційному відділенні не зафіксовано.

Про це 11 червня під час оперативної наради у ратуші повідомив начальник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба.

Посадовець також наголосив, що теперішня статистика в межах норми, тому підстав для занепокоєння нема.

Крім того, В.Чуба додав, що упродовж першої декади червня у Дрогобичі зросла кількість випадків травматизму серед дітей. За інформацією КНП «Дрогобицька міська лікарня №1», лише в останні вихідні зафіксовано 29 звернень: 21 дитину оглянуто та надано медичну допомогу, 8 дітей перебувають на стаціонарному лікуванні.

Посадовець звернувся до батьків з проханням посилити нагляд над дітьми у канікулярний період для запобігання подібним випадкам у майбутньому.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

Опори стануть Опарами 

Для усунення розбіжностей між офіційним обліком адміністративно-територіальних одиниць Львівської області та обліком на місцевому рівні, 12 червня Дрогобицька районна рада прийняла рішення уточнити назву населеного пункту с.Опори Опорівської сільської ради Дрогобицького району Львівської області, змінивши її на с.Опарі Опарівської сільської ради.

Це рішення скерують до Львівської облради, а після позитивного голосування там – до Верховної Ради України.

Вл.інф.

 

Прем’єр-міністр Нідерландів читає «Галицьку Зорю» 

У нашій газеті якось була іронічна інформація про те, що один з керівників підприємства власноруч у вихідні дні проводить «генеральне» прибирання. Одні, глузували з такої його ініціативи, другі – аплодували. Не відаємо чи до Голландії надходить наш часопис, але…

Нещодавно прем’єр-міністр Нідерландів п.Рютте (Голландія) проявив виняткову скромність, і після того, як розлив каву, взяв швабру в руки, і прибрав наслідки своєї «неохайності». Прибиральниці стоячи аплодували йому.

Тому і ми, незалежно від посади і статусу, маємо залишати чистий і світлий слід у щирому сенсі цього слова.

В.Т.

 

Як наповнюється бюджет знають… діти

6 червня у Львові нагородили переможців творчого конкурсу «Бюджет країни – очима дитини-2018».

Призи переможцям та призерам вручив начальник Головного управління ДФС у Львівській області Ігор Кондро. Він зазначив: «На мою думку, такі конкурси надзвичайно потрібні для дітей. Адже усі мають розуміти, як сплачувати податки, бо це – основа держави. Батьки мають вчити дітей не тільки, як переходити дорогу чи не смітити, а й пояснювати, що таке податки та для чого вони потрібні. Згодом вони за це подякують батькам».

Учасникам конкурсу запропонували намалювати картину або ж написати твір про роль, місце і значення податків у сьогоденні. Загалом до ДФС надійшло 85 художніх робіт та 29 літературних творів від учнів двох вікових категорій: 7-11 років та 12-15 років. Із них 26 талановитих дітей зі Львова та області здобули заслужені нагороди.

Приємно відзначити, що серед них – четверо юних дрогобичанок, усі – вихованці Зразкової літературно-творчої студії «Любисток» Палацу дитячої та юнацької творчості (керівник студії – Калерія Луценко). У номінації «Літературні твори» перші місця у своїх категоріях здобули Каміла Пумпа і Надія Василишин, а Зоряна Грицик та Василина Мисливець стали другими.

Додамо, дитячі думки, викладені на папері у формі малюнків, прозових та поетичних творів, оцінювало журі, до якого увійшли мистецтвознавці, художники, педагоги, представники обласного управління освіти, посадові особи ГУ ДФС у Львівській області, платники податків, журналісти.

Кор. «ГЗ»

 

Звітували «Прикарпатські візерунки»

10 червня 2018 року відбувся звітний концерт ансамблю танцю «Прикарпатські візерунки» Палацу дитячої та юнацької творчості Дрогобича під назвою «У ритмі танцю».

Свято танцю проходило у районному Народному домі.

На сцену із різноманітними хореографічними композиціями у постановці художнього керівника Ольги Максимищак виходили вихованці підготовчої, молодшої і старшої груп ансамблю.

Глядачі побачили веселі жартівливі танці «Два веселі гусі» та «Бджілка», гуцульський танок, польку, патріотичні композиції «Брат за брата» та «Рушник», ліричну постановку «Віра, надія, любов», прем’єру танцю «Усе буде гаразд».

У концерті також взяли участь друзі «Прикарпатських візерунків» – Народний ансамбль танцю «Верховинка» Народного дому ім. І.Франка (художній керівник Богдана Кос), солістка Зразкового ансамблю «Чарівна сопілка» ПДЮТ Марія Олексюк (худ.кер. Ореста Сивохіп), співочий колектив «Аве Марія» (кер. Мар’яна Кицун).

На завершення святкового дійства художнього керівника «Прикарпатських візерунків» ПДЮТ Ольгу Максимищак та її вихованців від імені колективу привітала директор Палацу дитячої та юнацької творчості Дрогобича Оксана Герман. Вона зауважила, що молодий ансамбль уже здобув шану і повагу не тільки серед дрогобичан, а й привіз чимало нагород з різноманітних конкурсів і фестивалів. За підтримку і розвиток українських національних традицій та високу професійну майстерність О.Герман нагородила ансамбль грамотами відділу освіти і ПДЮТ.

Щирі слова подяки прозвучали від батьків учасників ансамблю. А ще було багато квітів, посмішок, і, звісно, фотосесія на пам’ять!

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

День захисту дітей у «Сонечку»

Кожна дитина потребує любові, турботи, піклування. Та найбільше це потрібно тим, у кого є особливі потреби. 1 червня Міжнародний день захисту дітей цікаво відзначили в Обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Сонечко», що у Стебнику.

Напередодні свята, 31 травня, наших вихованців гостинно зустрів дельфінарій «Оскар» у Трускавці. Там чудова атмосфера, привітний персонал, море вражень та позитивних емоцій. За безкоштовні квитки дякуємо адміністрації цього закладу, а також керівнику фірми «Канзас» Р.Бойкові за допомогу у перевезенні.

А вже наступного дня до Центру завітав надзвичайно енергійний та позитивний колектив «Анімашки» з новою розважальною шоу-програмою. Вони вже стали нашими справжніми друзями. Також на дітей того дня чекало багато сюрпризів, конкурсів, спортивних розваг, малювання на асфальті, солодкий стіл та чимало іншого.

Готуючи свято, ми прагнули, щоб кожна дитина з «Сонечка» хоча б на мить перемістилася у казку, де всі найзаповітніші мрії збуваються.

Цінуйте своїх дітей і любіть їх такими, якими вони є!

Юлія ГНАТІВ, учитель-реабілітолог

 

ПРОКУРАТУРА ПОВІДОМЛЯЄ

Батьки відповідальні за виховання дітей!

Відповідно до ст.150 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, Батьківщини, піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя, поважати дитину.

Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов’язку батьківського піклування щодо неї. Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини, фізичні покарання дитини, а також застосування інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.

Наведена законодавча норма встановлює обов’язки батьків щодо своїх дітей, і одним із таких є піклування про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

Піклування про дитину є щоденним незмінним обов’язком батьків, і включає в себе постійний догляд та турботу, створення належних та безпечних умов для проживання. Нехтування таким обов’язком може призвести до тяжких та непоправних наслідків як для дитини, так і для батьків.

Так, 6 червня 2018 у Бориславі восьмирічна дівчинка перебувала в гостях у своєї однолітки сама, без батьків. У квартирі дівчатка залишилися без нагляду дорослих, внаслідок чого восьмирічна дівчинка випала з вікна третього поверху. Дитина була госпіталізована до реанімаційного відділення Бориславської міської лікарні з діагнозом: струс головного мозку, перелом рук та закритий перелом тазу. Зараз вона перебуває на лікуванні у Львові, загальний стан здоров’я медики оцінюють як середньої тяжкості.

Подібний випадок у травні цього року стався у Дрогобичі, де чотирирічний хлопчик залишився вдома під наглядом старшої сестри і випав з вікна другого поверху. Його доправили до Дрогобицької міської лікарні з діагнозом «кататравма». Зараз життю та здоров’ю хлопчика нічого не загрожує.

Щоб уникнути таких випадків і не допустити травмування дітей, батькам варто уважніше ставитися до виконання своїх обов’язків і не залишати діточок без нагляду дорослих.

Дрогобицька місцева прокуратура

 

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ

Зміна способу виплати пенсій

Необхідні для цього документи:

1) заява про перерахування пенсії на банківський рахунок (заява про припинення перера­хування пенсії на банківський рахунок);

2) паспорт або інший документ, що посвідчує особу, та його копія;

3) документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування та його копія;

4) пенсійне посвідчення (за наявності).

Якщо пенсіонером є неповнолітня або недієздатна особа чи особа, цивільна дієздатність якої обмежена, законні представники (батьки, опікуни), піклувальники, представники закладу, який здійснює опіку та піклування, надають:

- паспорт;

- документи, що посвідчують особу та підтверджують її статус (повноваження);

- рішення суду (за наявності).

Пенсія виплачується щомісяця, у термін не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків.

Послуга надається безоплатно.

 

ОБЛЕНЕРГО ІНФОРМУЄ

Для юридичних споживачів кардинально змінюються умови співпраці

Розвиток ринку енергетики та прагнення всіх його учасників дотримуватися єдиних, зрозумілих у будь-якій країні правил гри, змушує йти в ногу з часом і відповідати всім міжнародним вимогам. Тому 2018 рік – це рік змін і реформування енергетики в Україні. Це запровадження нового законодавства: Закону України «Про ринок електричної енергії», «Правил роздрібного ринку електричної енергії», «Кодексу комерційного обліку електричної енергії», «Кодексу систем розподілу», а відтак розпочинаються зміни у відносинах клієнтів та енергопостачальників. Два перші важливі нововведення стосуються наших клієнтів-юридичних споживачів.

Отже, перше нововедення – змінюються терміни подачі показників електролічильників.

Раніше кожен юридичний споживач мав свій розрахунковий день – тобто день, коли потрібно було подати показник електролічильника. Це могло бути 10, 12, 17, або будь-яке інше число місяця. Зараз новими «Правилами роздрібного ринку електричної енергії» та «Кодексом комерційного обліку електричної енергії», які затверджені НКРЕКП, визначено, що: показник юридичні споживачі повинні подати впродовж трьох календарних днів після закінчення розрахункового місяця, тобто з 1 до 3 числа включно наступного місяця.

Друге нововведення – показники від юридичних споживачів з 1 грудня 2018 року прийматимуться винятково через сервіси подачі показників.

Раніше юридичні споживачі подавали показники особисто, відвідуючи відповідне районне відділення чи відділ розрахунків, або дистанційно через онлайн - сервіс «Персональний кабінет». Згідно з новим законодавством, з 1 грудня цього року наша компанія не прийматиме від юридичних споживачів показники наручно (при особистому прийомі), а винятково через сервіси подачі показників. Наразі мова йде про «Персональний кабінет» info.loe.lviv.ua, а згодом (цього ж року) запрацюють інші зручні сервіси подачі показників для юридичних споживачів — через електронну пошту, SMS-повідомленням, над впровадженням яких зараз активно проводяться роботи.

На сьогодні вже великий відсоток юридичних споживачів Товариства приєдналися до «Персонального кабінету» і активно користуються ним. Кожен клієнт може відчути переваги цього онлайн-сервісу: тут можна подати показник, отримати всю необхідну документацію без особистого візиту у відділ розрахунків, отримати відповідне роз’яснення, подавши запит, дізнатися про нарахування за електроенергію та інше.

 Однак є певний відсоток великих підприємств, які не користуються «Персональним кабінетом» через людський фактор. До прикладу, головному енергетику районного підприємства (заводу) вигідніше поїхати у відрядження до Львова, за півгодини здати документи, а решту свого оплаченого робочого часу провести на власний розсуд. ПрАТ «Львівобленерго» закликає керівників таких підприємств реєструватись у «Персональному кабінеті» і подавали показники дистанційно, адже це зручно і швидко, а робочий час працівника використовується раціонально. Для максимальної зручності та розуміння принципу роботи «Персонального кабінету» у Товаристві розробили нову детальну відеоінструкцію для юридичних споживачів з користування «Персональним кабінетом», яку можна побачити на офіційному сайті ПрАТ «Львівобленерго», а також на стартовій сторінці «Персонального кабінету».

 Звертаємо увагу, що юридичні особи та фізичні особи-підприємці можуть користуватися онлайн-платформою «Персональний кабінет» лише після укладання додаткової угоди до укладеного з ними договору про постачання електричної енергії. Взірець угоди розміщено на офіційному сайті ПрАТ «Львівобленерго».

Бачимо, що розвиток ринку енергетики диктує нові вимоги. Впроваджуючи їх, ПрАТ «Львівобленерго» активно переймає досвід польських колег-енергетиків, в яких реформа енергоринку вже відбулась 10 років тому. Львівські енергетики прагнуть максимально синхронізуватися до того, що вимагає законодавство і таким чином про всі нововведення ПрАТ «Львівобленерго» поетапно інформуватиме своїх клієнтів, аби ці зміни були максимально зрозумілими та зручними. Реформування – це процес завжди важкий і складний, а його реалізація – робота всіх нас. Тому цінуйте свій час, осучаснюйте бізнеспроцеси. Реформи починаються з кожного.

ПрАТ «Львівобленерго»

 

У РУБРИЦІ «P.S

Іван киває на Петра, або Хто створює хаос у суспільстві

Торік поблизу Трускавця на відстані 300 метрів від дороги на місці закинутої шахти утворилося провалля. Екологи, фахівці з геодезії виклали свої висновки у різних інтерпретаціях. Одні говорили, що масштабної катастрофи не буде, інші наполягали закрити цей проблемний кавалок дороги. Та після дискусії вирішено обмежити рух вагового транспорту. А нещодавно навіть встановили шлагбаум. Але на обмежувальні знаки ніхто не зважає. Так, 11 червня ц.р. мій приятель зауважив, що у напрямку Трускавця курсували машини великого тонажу, хоча там стоїть обмежувальний знак «8». Він зателефонував до приймальної трускавецької поліції, повідомивши про цей факт. Та йому відповіли, що він звернувся не за адресою, позаяк ця територія є у юрисдикції дрогобицьких колег. Словом, класика відома – Іван киває на Петра. Задамо собі запитання: навіщо встановлювати знаки, шлагбауми, коли все це радше для «галочки», а не для запобігання нещасним випадкам.

У в продовження теми про хаос у суспільстві – проблема з вивезенням сміття у Дрогобичі. Комусь захотілося позбиткуватися над мешканцями нашого міста. Декілька молодиків заблокували Броницьке сміттєзвалище, і немає ніякої управи на них. Той, хто смикає за ниточки цих «ляльок», має одну мету – викликати обурення у місті. Це  теж – один з елементів гібридної війни. Про ці речі повідомляв у своєму інтерв’ю понад два роки тому міський голова Тарас Кучма. Будуть задіяні різні методи і засоби саботажного характеру, щоб здетонувати народ на черговий протест. А в цьому хаосі легко досягти мети – зруйнувати основи національної держави. За цими, здавалося б, побутовими негараздами, закладені серйозні проекти ворога. «П’ята колона» діє і буде діяти доти, доки Україна не поїде на переговори до Росії із своїми перекладачами. Тому мусимо принципово і відповідально ставитися до багатьох проблем: одні треба вирішувати, другі – локалізувати ще у зародку.

В.Т.

 

СПОРТ

Закріпилися на третьому місці

10 червня дрогобицька «Галичина» у дев’ятому турі Першої футбольної ліги Львівщини у Жидачеві зустрічалася з тамтешнім «Пульс-Авангардом».

Юнацький склад нашої команди поступився з рахунком 2:4 (у дрогобичан відзначились Віталій Швець і Ростислав Мацан).

У матчі основних складів «Галичина» виглядала переконливіше, володіла ігровою перевагою. Уже на другій хвилині наш Олег Рудавець забив перший м’яч. На 31 та 45-ій хвилинах гравець «Пульс-Авангарду» Олег Вайда відзначився двома м’ячами і вивів господарів поля уперед.

Проте наприкінці другого тайму дрогобичани зуміли втілити свою перевагу у три забиті м’ячі. На 75 та 86-й хвилинах відзначився Богдан Гарас, а Ігор Тершак забив четвертий гол на 88-ій хвилині. У підсумку – 4:2 на користь «Галичини».

Дрогобичани виступали в такому складі: Є.Нестеренко, В.Трусевич, В.Сушинець, Т.Тарасович, Ю.Федуняк, (І.Городиський, 63), Т.Грицан (В.Галясовський, 90), В.Бреньо, (Б.Гарас, 58), Р.Маланяк, Т.Рудавець, О.Марків (І.Тершак, 30), М.Філіпов. Головний тренер – Ігор Височанський.

Результати інших матчів: СКК «Пісочна» – ФОК «Городок» – 4:1, «Авіатор» (Черляни) – «Кар’єр-Дністер» (Торчиновичі/Старий Самбір) – 1:4, «Сокіл» (Борщовичі) – «Богун» (Броди) – 7:3, «Вікторія» (Трускавець) – «ГалКатЗубр» (Зубра) – 0:0, «Нафтовик» (Борислав) – «Сокіл» (Золочів) – 3:4, «Хімік» (Новий Розділ) – «Корміл» (Давидів) – 2:3.

У турнірній таблиці «Галичина» посідає третє місце, маючи у своєму доробку 22 очка. Перше місце посідає «Кар’єр-Дністер» (Торчиновичі/Старий Самбір) – 27, друге – «Сокіл» (Борщовичі) – 24 очки.

Четверту-п’яту сходинку розділяють ФСК «Яворів» та «Гал Кат Зубра» (Зубра) – по 15 очок.

Команди наших сусідів Трускавця та Борислава наразі на 11-12 місцях, здобувши відповідно 11 та 7 очок.

Юнацький склад «Галичини» – на п’ятому місці – 18 очок.

Наступний матч – гру 14 туру – дрогобичани провели достроково,13 червня, удома із золочівським «Соколом». А 17 червня на стадіоні «Каменяр» ДДПУ ім. І.Франка у матчі 10 туру «Галичина» прийматиме «Корміл» (Давидів), що посідає 10 місце. Початок матчів: юнаки – 14:00, дорослі – 16:00.

Ярослав ГРИЦИК

 

Чи стане Дрогобицький політехнічний ліцей кузнею футбольних талантів?

Цьогоріч Дрогобицький професійний політехнічний ліцей спільно з ФК «Дрогобич» проводить спеціалізований набір футболістів 2001, 2002 і 2003 років народження за спеціальністю електрозварник, коваль ручного кування. Термін навчання після 9 класу - 3 роки і 5 місяців, 11 класу – 1 рік і 5 місяців. Ліцеїсти паралельно із професією отримують шанс продовжити спортивну кар’єру у багатьох футбольних командах України. До речі, футболісти-ліцеїсти забезпечуються стипендією, гуртожитком, харчуванням, спортивною формою.

Важливим є те, що ФК «Дрогобич» плідно веде тренувальний і селекційний процес у секціях футболу. Клуб співпрацює з футбольними академіями київського «Динамо», луцькою «Волинню», рівненським «Вересом». 22 вихованці ФК «Дрогобич» нині запрошені у такі спортивні заклади: Ю.Онуфрійчук – в академію харківського «Металіста», А.Бішко – луцьку «Волинь», О.Кузик – у моршинську «Скалу», І.Кицик, О.Пицко – у львівський ліцей «Комп’ютерні технології», А.Карпа, А.Мороз, Р.Бунь, Р.Нечипір, Р.Михаць, Н.Гулак – в академію УФК «Костопіль».

У футбол грають і наші дрогобицькі дівчата. Так, Юлія Заславська і Анастасія Шмандровська у складі УФК «Костопіль» стали срібними призерами чемпіонату ДЮФЛ України у 2016 році. Нині Анастасія перебуває у складі збірної України.

Великий дрогобицький десант є в академії «Волинь-Луцьк», це, зокрема Д.Бардин, Р.Пліш, Б.Самар, О.Самар, В.Кахнич, Д.Верховинець, І.Ташак, О.Якимів та М.Квич.

Вл.інф.

 

НЕ СТАЛО ЦІЛОГО СВІТУ…

Пам’яті Василя Бойчука

Ректорат і профком співробітників Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка з глибоким сумом сповіщають, що 4 червня 2018 року відійшов у вічність доктор фізико-математичних наук, професор, академік Академії наук вищої школи, директор навчально-наукового інституту фізики, математики, економіки та інноваційних технологій ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ БОЙЧУК. Завершилася земна дорога талановитого науковця і викладача, чудового наставника студентської молоді, високого професіонала і просто хорошої, небайдужої, залюбленої у життя і світ Людини.

Покійний прожив цікаве, насичене працею, творчістю, неспокоєм життя і відійшов у засвіти наступного дня після виповнення 65 років.

Народився Василь Іванович Бойчук 3 червня 1953 року в с. Іллінці Снятинського району Івано-Франківської області. У 1960 – 1970 рр. навчався в Іллінецькій середній школі, яку закінчив із золотою медаллю. У 1970 – 1975 рр. – cтудент Чернівецького державного університету. Цього ж року вступив до аспірантури при кафедрі теоретичної фізики ЧДУ.

Трудову діяльність розпочав у 1978 – 1980 рр. молодшим науковим співробітником кафедри теоретичної фізики ЧДУ. До Дрогобича Василь Бойчук приїхав уже сформованим науковцем, автором семи актуальних наукових праць. Його першим, і, зрештою, незмінним на довгі роки місцем праці стала кафедра теоретичної фізики. Саме на ній він продовжив розпочаті у Чернівцях дослідження, у 1980 році захистив кандидатську, у 1995 – докторську дисертацію, а у 1996 р. став професором. Цього ж року Василя Івановича обрали деканом фізико-математичного факультету (потім – інститут фізики, математики та інформатики). З 2013 р. він очолював навчально-науковий інституту фізики, математики, економіки та інноваційних технологій Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка.

Тривалий час Василь Іванович Бойчук успішно поєднував адміністративну роботу декана факультету, а згодом директора інституту та завідувача кафедри теоретичної фізики і методики викладання фізики. Ці роки були позначені розширенням спектру спеціальностей і спеціалізацій, створенням нових і реорганізацією чинних кафедр, захистом молодими викладачами кандидатських дисертацій, проведенням гостро актуальних наукових конференцій і, звісно, зміною парадигми підготовки сучасного вчителя. Професіонал високого класу, багатогранно обдарована, дуже відповідальна людина, він згуртував навколо себе талановитих викладачів і науковців, сформував творчий колектив, якому під силу виконання найскладніших завдань. Саме за керівництва Василя Івановича фізико-математичний факультет змінив статус і став інститутом фізики, математики та інформатики.

Ім’я Василя Івановича добре знане у наукових колах України і закордону. Відомі науковці-фізики регулярно збираються у Дрогобичі на Міжнародну школу з фізики напівпровідників, яку він щоразу готував і проводив на високому науковому рівні, задаючи тон дискусіям, доповідям і повідомленням. Результати його наукових досліджень відображені у понад 250 наукових працях, надрукованих не тільки в Україні, але й в авторитетних наукових журналах близького і далекого зарубіжжя. Студенти дрогобицького та й інших українських вишів вчаться за навчально-методичними посібниками авторства В.Бойчука «Основи теорії твердого тіла», «Квантові основи наноелектроніки», «Молекулярна фізика та термодинаміка» та інших.

Василь Бойчук кілька каденцій поспіль обирався головою Конференції трудового колективу університету, був активним учасником багатогранного університетського життя, ініціатором багатьох корисних, резонансних починань, тримав руку на пульсі життя і йшов у ногу з ним.

Чудовий сім’янин, Василь Іванович разом з дружиною Уляною Василівною виховали двох дітей – Наталю і Андрія, тішився онучкою Оленкою, допомагав їм теплим словом, дружньою порадою, радів з їхніх успіхів.

Відійшла у вічність добра, привітна, шляхетна людина, заповзятливий театрал, поціновувач українського мистецтва. Відійшла, але залишила по собі добру пам’ять. Невблаганна смерть відібрала у нас колегу, батька, дідуся, друга і порадника. Царства Небесного Вам, Василю Івановичу! Хай рідна українська земля стане для Вас пухом! А ми, усі, хто знав і любив Вас, збережемо пам’ять про Вас у наших серцях.

Світ спорожнів. Тільки горе і смуток… Болить і кровить рана не тільки у рідних, але й в усіх, хто знав і любив ВАСИЛЯ ІВАНОВИЧА БОЙЧУКА, мав щастя спілкуватися і працювати з ним, називатися його другом.

Не стало Людини. Не стало цілого світу…

Ректорат. ПрофкомОбновлен 18 июн 2018. Создан 14 июн 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником