ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 21 червня 2018 р.
ДІАЛОГ БЕЗ ДІАЛОГУ

15 та 19 червня у Народному домі с.Брониця відбулися дві зустрічі тамтешньої громади з головою Львівської облдержадміністрації Олегом Синюткою на тему функціонування Дрогобицького сміттєзвалища.

На зібрання приїхали чимало дрогобичан, керівники району, представники обласної екологічної служби, священики, депутати Львівської облради, керівництво правоохоронних органів, журналісти. Владу Дрогобича представляв заступник директора департаменту міського господарства Іван Лепкий.

Обидва рази розмова Олега Синютки з переповненою залою тривала понад дві години. У п’ятницю хоч часом і вирували емоції, але загалом розмова була доволі конструктивною. Насамперед голова ЛОДА вислухав думки мешканців села. Вони скаржилися, що сміттєзвалище поблизу Брониці функціонує вже 35 років, а село від цього не отримує практично ніякої вигоди, лише гарні обіцянки й екологічні проблеми. До того варто додати законсервовані гудронні ями на околиці населеного пункту та неприємний запах від великого свинокомплексу фірми «Барком». Люди наголошували, що звалище давно вичерпало свій ресурс і вийшло за відведені межі, тож правомірно вимагають повністю припинити його експлуатацію, тому й триває блокування.

О.Синютка відповів, що з розумінням ставиться до озвучених проблем. Втім він закликав броничан до пошуку компромісу, адже зовсім скоро серйозні екологічні та інфекційні проблеми чекатимуть на мешканців Дрогобича, контейнерні майданчики якого завалені сміттям, а надворі – літо.

Голова облдержадміністрації пообіцяв упродовж найближчих днів детально ознайомитися зі всією документацією щодо полігону та проектом його рекультивації, попросив людей подумати над можливістю встановлення на звалищі нещодавно закупленої за обласні кошти сміттєсортувальної лінії, яка дозволить значно зменшити навантаження на полігон.

Очільник Львівщини також пообіцяв вивчити можливість відновлення водогону до Брониці, освітлення сільських вулиць, ремонту комунальної дороги, облаштування харчоблоку у школі та інші озвучені пропозиції.

В обговоренні проблем взяли участь сільські активісти, голова районної ради Михайло Сікора, сільський голова Григорій Демків, депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний. Михайло Леонович озвучив своє бачення шляхів розв’язання проблеми, нагадавши броничанам, що завжди виступав на їхньому боці і запевнив, що підтримуватиме конструктивну позицію щодо розв’язання проблем села.

Після завершення зустрічі голова ЛОДА у супроводі частини учасників зібрання обійшов усю територію сміттєзвалища (у звичайних мештах!), оглянув місце захоронення гудронів, побував на території свинокомплексу та проінспектував ремонт дороги у с.Лішня.

На зустріч у вівторок голова ЛОДА Олег Синютка приїхав із конкретними пропозиціями. Оскільки головною вимогою броничан є закриття полігону, їм представили попередній проект рекультивації звалища, над розробкою якого зараз працюють у Львові. Проектом дотримано усіх вимог, які дозволять вивести звалище з експлуатації з найменшою шкодою для довкілля. Повністю документ буде готовим до жовтня ц.р. Орієнтовна вартість реалізації проекту – 35-40 млн грн.

Звідки взяти на це кошти? Олег Синютка запропонував броничанам створити комунальне підприємство, яке б два – три роки за оплату приймало на захоронення побутові відходи з Дрогобича і, за бажанням, з інших населених пунктів. У такий спосіб вдасться закумулювати кошти не лише на паралельну рекультивацію, а й на розвиток села. До того ж, на полігон обласна влада готова передати сортувальну лінію вартістю майже 6 млн грн.

Двом мешканцям Брониці, що мають земельні паї, на які вже поширилося сміттєзвалище, запропонували виділити ділянки в іншому місці.

Голова облдержадміністрації повідомив, що питання монтажу вуличного освітлення у Брониці вже практично вирішене, також вивчається можливість будівництва водогону й облаштування харчоблоку у школі.

Але представники броницької громади, які прийшли на зустріч, не сприйняли цих пропозицій. Цього разу у залі вирували бурхливі емоції.

Місцеві активісти категорично заявили: вони не проти рекультивації, але більше не хочуть, щоб на полігон вивозили сміття, навіть на короткий період. Якщо ж коштів на це нема, то хай звалище саме заростає травою і кущами. Аргументи про те, що просто так покинутий полігон і далі отруюватиме середовище, не сприймалися. Дрогобичанам мешканці Брониці порадили шукати інші місця для вивезення відходів.

Під час дискусії Олег Синютка попередив активістів, що у випадку загрози екологічної катастрофи для Дрогобича буде скликано обласну комісію з надзвичайних ситуацій для пошуку шляхів вирішення сміттєвої кризи, не виключено, що й більш радикальних. «Але, сподіваюся, що до цього не дійде», - додав голова ЛОДА.

Він закликав броничан обдумати почуте на зустрічі, порадитися і почати робити перші кроки на шляху до компромісу. Попереду – третя зустріч. А тим часом Дрогобич усе більше потопає у смітті...

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

НОВИНИ

Дрогобичани на муніципальному форумі 

18-19 червня у Києві відбувся XIV Український муніципальний форум, організований Асоціацією міст України. У ньому взяли участь понад 400 осіб: представники парламенту, уряду, профільних міністерств, голови громад-членів АМУ, представники проектів міжнародної технічної допомоги, органів місцевого самоврядування з усієї України.

Дрогобич на форумі представляли міський голова Тарас Кучма та начальник відділу ІТ та аналізу ДМР Станіслав Гайдер.

Серед почесних спікерів форуму – Президент України П.Порошенко, Прем’єр-міністр В.Гройсман, голова Асоціації міст України, міський голова Києва В.Кличко та Посол Канади в Україні Р.Ващук. Основа мета муніципального форуму – розв’язання актуальних проблем та завдань місцевого розвитку.

У тематичній секції «Демократичне врядування» виступив міський голова Дрогобича Тарас Кучма, презентуючи інструмент прозорого управління майном комунальної власності у місті – електронну торгову систему «ProZorro.Продажі».

Також Тарас Кучма обговорив з Віталієм Кличком питання співпраці Дрогобича і Києва у впровадженні проекту «Smart city». Налагоджено низку контактів з міжнародними фондами та організаціями для впровадження у Дрогобичі нових проектів та ініціатив.

 

Наші лікарі в Австрії 

Упродовж тижня група лікарів з Дрогобича проходитиме стажування в Університетській клініці міста Грац (Австрія).

Стажування лікарів в Університетській клініці розпочалося 18 червня. Проходження стажування лікарів у Австрії стало можливим у межах домовленостей під час робочої поїздки у місто Грац міського голови Тараса Кучми, а також начальника відділу охорони здоров’я Володимира Чуби з тамтешнім керівництвом міста та клініки.

До складу групи увійшли четверо лікарів Дрогобицької міської лікарні №1: Ігор Мархева – лікар-ортопед-травматолог, завідувач відділення, Тарас Красногурський – лікар-хірург, завідувач відділення, Ірина Сарнавська – лікар-кардіолог, Юрій Ших – лікар-анестезіолог-реаніматолог. Також участь у поїздці взяла радник міського голови з питань міжнародних зв’язків Лідія Жгута.

Під час стажування дрогобицькі лікарі відвідають низку лекцій, візьмуть участь у передхірурхічних та післяопераційних консиліумах.

Прес-служба міської ради

 

Відновлена синагога відчинила двері

17 червня, у Дрогобичі відбулося урочисте відкриття відновленої хоральної синагоги, збудованої в середині XIX століття, на яке чисельно прийшли мешканці міста.

У заході взяв участь і виступив з привітанням міський голова Тарас Кучма, який закликав присутніх до єдності і порозумінням, щоб разом з усією дрогобицькою громадою розвивати місто.

Нагадаємо, що дрогобицька хоральна синагога є однією з найбільших у Східній Європі. Після Другої світової війни у ній розмістили склад тканин, потім склад солі, а згодом – меблевий магазин. Синагога тривалий час перебувала в аварійному стані. В останні роки єврейська громада змогла знайти кошти на її відновлення. У приміщенні виставлені стенди, на яких відображена історія синагоги від часів будівництва до наших днів.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Вітання медикам!

Традиційно з 1994 року у третю неділю червня в Україні відзначають День медичного працівника. Цьогоріч свято припало на 17 червня.

15 червня, напередодні професійного свята працівників охорони здоров’я Дрогобича, у приміщенні Народного дому ім. І.Франка відбулися урочистості.

Привітати медичних працівників міста на свято завітав міський голова Дрогобича Тарас Кучма та депутат Львівської обласної ради Андрій Ковч.

Почесні гості разом із керівником відділу охорони здоров’я Володимиром Чубою відзначили медичних працівників міста почесними грамотами, нагрудними знаками Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації. Завершились урочистості святковим концертом. Вела захід Уляна Воят.

 

Артур Деска має заслуги перед містом

15 червня міський голова Дрогобича Тарас Кучма нагородив відзнакою «За заслуги перед містом» керівника Центру волонтеріату Благодійного фонду «Карітас Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ» Артура Деску.

Міський голова зазначив, що це відзнака за волонтерську діяльність, а саме – надання допомоги військовим, дітям з Авдіївки, кримським татарам, дрогобичанам.

Тарас Кучма додав, що ця нагорода є символічною, адже цього року виповнюється 100-річчя від заснування ЗУНР та 100 річниця Незалежності РП Польща.

Артур Деска зазначив, що це не лише його заслуга, а всіх тих людей, хто співпрацює з ним та долучається до благодійності в Україні.

Прес-служба міської ради

 

Від удару струмом загинув хлопчик

За інформацією ГУ Національної поліції у Львівській області, 13 червня близько 17:30 до Дрогобицького відділу поліції надійшла інформація від медиків про загибель 10-річного хлопчика. Попередньо – від ураження струмом.

За словами очевидців, хлопчик поспішав на стадіон ДЮСШ на футбольне тренування і вирішив скоротити дорогу, перейшовши через річку Серет по трубі-кладці. Металева труба з електрокабелем всередині виявилася пошкодженою, і хлопчика вдарило струмом. Сталося це в районі вулиці Грюнвальдської.

На місце події вирушила слідчо-оперативна група. За цим фактом поліція відкрила кримінальне провадження.

Відділ комунікації поліції Львівської області

 

Роман Шагала – людина відповідальна

Перегортаючи підшивку «Радянського слова» за 1986 рік (у номері №31 за 22 лютого), побачив на другій сторінці фото солдата Романа Шагали, і коротку інформацію про нього: наш земляк, дрогобичанин після закінчення нафтового технікуму працював на долотному заводі. А нині він зразково несе службу в армії. А далі командування військової частини просить редакцію надрукувати подяку батькам.

Відтоді минуло 32 роки. Роман Миколайович здобув вищу освіту, одружився, має внуків, а головне – залишився відповідальною і серйозною людиною. Нині він очолює водоканал міста. Разом зі своїм колективом однодумців зробив все можливе і неможливе, щоб вода у наших помешканнях була цілодобово.

Роман Миколайович – надійний чоловік, людина слова. Він є справжнім патріотом міста. Коли нині дехто зловтішно потирає руки від проблеми з вивезення сміття, Шагала мовчки підставляє плече, допомагаючи локалізувати вогнище антисанітарії. Знаючи характер Романа Миколайовича, передбачаю, що він буде обурюватися цією похвальною ремаркою на його адресу, але… Можливо, його приклад сумлінного служіння громаді (а Роман, ще й депутат) стане для інших висхідною точкою для переосмислення своєї позиції. Одна річ молоти язиком, а інша – відповідально перти свого плуга.

В.Т.

 

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ

Видача довідок про розмір пенсії

НЕОБХІДНІ ДЛЯ ЦЬОГО ДОКУМЕНТИ:

1. Заява довільної форми, у якій вказано, за який період часу необхідна довідка про розмір пенсії та з якою метою вона буде використовуватися (субсидія, кредит, пільга тощо);

2. Паспорт або інший документ, що посвідчує особу, та його копія;

3. Документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків та його копія;

4. Пенсійне посвідчення (за наявності).

Представник за довіреністю надає: довіреність, оформлену відповідно до вимог чинного законодавства, яка підтверджує його повноваження.

Якщо пенсіонером є неповнолітня або недієздатна особа чи особа, цивільна дієздатність якої обмежена, ЗАКОННІ ПРЕДСТАВНИКИ (батьки, опікуни), піклувальники, представники закладу, який здійснює опіку та піклування, надають: паспорт; документи, що посвідчують особу та підтверджують її статус (повноваження); рішення суду (за наявності).

Строк надання послуги – у день звернення.

ПОСЛУГА НАДАЄТЬСЯ БЕЗОПЛАТНО.

 

Суму невикористаних субсидій повернуто до державного бюджету

У травні на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №534 від 23 серпня 2016 р (зі змінами та доповненнями) держава провела перерахунок субсидій – різницю між сумою субсидій, нарахованою за зимовий період, та сумою за фактично спожиті послуги повернуто до державного бюджету. Знак «-» у графі «субсидія» у вашій квитанції є відображенням цього перерахунку.

З порядком розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг Ви можете детальніше ознайомитися на сайті zakon2.rada.gov.ua

КП «Дрогобичводоканал»


СПОРТ

«Лібертанго» – срібний призер

З Національного чемпіонату України з танцювального спорту вихованці клубу «Лібертанго» (м.Дрогобич, тренер Мар’яна Метик) Арсен Андруневчин і Марта Соломчак повернулися зі срібними медалями.

З об’єктивних причин лишень чотири пари «Лібертанго» взяли участь у цьому престижному турнірі. Але й вони з-поміж іменитих і знаних клубів міст Києва, Одеси, Запоріжжя, Вінниці, Житомира, Львова, Черкас, Сум, інших міст і регіонів України продемонстрували талант і високу майстерність, даруючи присутнім неймовірну чарівність бального танцю. Отож, у категорії ювенали І Арсен Андруневчин і Марта Соломчак ще, окрім того, що вибороли срібні медалі в попередньому турнірі, в категорії ювенали І+ІІ «Д» клас стали переможцями і отримали кубок.

Бронзові медалі завоювали вихованці «Лібертанго» Максим Запотічний і Анна Мазяр, які в категорії юніори «Д» клас посіли третє місце.

На цьому престижному турнірі вихованці «Лібертанго» були майстерні, фахові і дуже привабливі, колоритні костюмами, зачісками, презентуючи гідно місто Котермака.

Тарас РУСИН

На фото: Арсен Андруневчин, Марта Соломчак і тренер Мар‘яна Метик.

 

Голів, як із рогу достатку

Минулого тижня «Галичина» провела два поєдинки Першої футбольної ліги Львівщини. Обидва матчі відбулися на домашньому стадіоні «Каменяр» ДДПУ ім. І.Франка і принесли до скарбнички команди 4 очки.

У середу, 13 червня, дрогобичани зіграли перенесений матч чотирнадцятого туру із золочівським «Соколом». Матч виявився результативним і завершився перемогою господарів поля з рахунком 5:2. Голи забивали: у «Галичини» – Тарас Рудавець (13'), Роман Маланяк (17'), Віталій Трусевич (30'), Тарас Тарасович (51'), Ігор Тершак (64'), у «Сокола» – Дмитро Винар (4'), Володимир Гайковий (22').

Юнацький склад нашої команди поступився з рахунком 2:5. У дрогобичан відзначилися Віталій-Іван Мирончук та Дмитро Турик.

У неділю, 17 червня, «Галичина» приймала «Корміл» (Давидів). Гра була впертою і завершилася бойовою нічиєю – 2:2. На жаль, наші земляки втратили перемогу на 90-ій хвилині матчу. Голи забивали: у «Галичини» – Максим Філіпов (12'), Тарас Рудавець (25'), у «Корміла» – Богдан-Денис Притула (20'), Тарас Крілишин (90').

Юнацький склад упевнено переміг із хокейним рахунком – 7:2, перервавши неприємну серію з двох поразок поспіль. У «Галичини» відзначилися: Дмитро Турик (3'), Віталій-Іван Мирончук (27,78'), Ростислав Мацан (66',67',72'), Андрій Микитич (74').

Тішить, що дрогобичани багато забивають, але насторожує те, що й чимало пропускають. Основний склад у п’яти останніх турах незмінно пропускав у свої ворота по два м’ячі за гру, а юнаки в чотирьох останніх іграх вийняли із сітки власних воріт аж 13 м’ячів. Словом, тренерському складу «Галичини» на чолі з Ігорем Височанським і Тарасом Рудавцем є над чим попрацювати.

У грі з «Кормілом» дрогобичани виступали в такому складі: Є.Нестеренко, В.Трусевич, В.Сушинець, Т.Тарасович, Ю.Федуняк, Т.Грицан, Т.Рудавець, І.Тершак, Р.Маланяк, В.Бреньо, (В.Швець, 76), М.Філіпов.

Результати інших матчів 10 туру: «Кар’єр-Дністер» (Торчиновичі/Старий Самбір) – «Сокіл» (Борщовичі) – 0:1, «ГалКатЗубр» (Зубра) – «Нафтовик» (Борислав) – 8:1, «Вікторія» (Трускавець) – «Богун» (Броди) – 6:2, ФОК «Городок» – «Авіатор» (Черляни) – 3:4, ФСК «Яворів» – «Хімік» (Новий Розділ) – 3:0, «Сокіл» (Золочів) – «Скеля» (Жовква/Крехів) – 4:0, «Пульс-Авангард» (Жидачів) – СКК «Пісочна» – 3:1.

У турнірній таблиці «Галичина» посідає третє місце, маючи у своєму доробку 26 очок. На вершині таблиці – «Кар’єр-Дністер» (Торчиновичі/Старий Самбір) і «Сокіл» (Борщовичі) – по 27. Четверту-п’яту сходинку посідають «Гал Кат Зубра» (Зубра) та ФСК «Яворів» – по 18 пунктів.

Команди наших сусідів Трускавця та Борислава відповідно на 9 та 12 місцях, маючи 14 та 7 очок.

Юнацький склад «Галичини» – на п’ятому місці (21 очко).

Наступний матч дрогобицька команда проведе 24 червня у Пісочній, команда якої перебуває на 14 сходинці турнірної таблиці.

Ярослав ГРИЦИК

 Создан 21 июн 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником