ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 5 липня 2018 р.
Дрогобич має логотип

У суботу, 30 червня, у Світлиці дрогобицької ратуші відбулася офіційна презентація туристичного логотипу міста.

Презентував логотип його розробник – арт-директор власної студії дизайну «White Studio Design» Олег Білий.

У заході взяли участь керівництво міста, дрогобичани і представники ЗМІ.

Окрім презентації логотипу, який Олег Білий розробив відповідно до духу міста, унікальності та цікавості для туристів, під час заходу присутні мали змогу отримати тематичні футболки із зображенням логотипу, а також слогану «Дрогобич – у ньому вся сіль».

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма відзначив автора логотипу Олега Білого дипломом і подякував за те, що той зумів розгледіти у Дрогобичі стільки кольорових барв і візуалізувати їх, а також за безціний внесок у розвиток бренду Дрогобича.

Зазначимо, що розробка Олега Білого перемогла у конкурсу на розробку туристичного логотипу міста. Відповідно до його умов, на переможця очікував приз – 10 тисяч гривень, та Олег Білий відмовився від цих коштів, просто подарувавши логотип місту.

Керівник КП «Туристично-інформаційний центр Дрогобича» Ігор Чава зазначив, що придбати тематичні футболки та сумки із зображенням туристичного логотипу кожен охочий зможе у другій декаді липня, коли надійде чергова партія продукції. Наразі кількість футболок обмежена.

Завершилася презентація спільним фото та екскурсією у «Галарею ваг», що у підземеллі ратуші.

Прес-служба міської ради

На фото: Тарас Кучма, Олег Білий, Ігор Чава.

 

Шкільне дитинство дзвоником злетіло,

доросле починається життя

27 червня у музично-драматичному театрі ім. Юрія Дрогобича відбулася урочиста церемонія вручення випускникам загальноосвітніх закладів Дрогобича і Стебника золотих і срібних медалей за високі досягнення у навчанні.

За традицією, яка склалася в останні роки, більшість винуватців свята одягли українські вишиванки. На дійство також завітали батьки, педагоги, родичі і друзі випускників.

Учасників урочистостей поблагословив у доросле життя отець Ростислав Мелех.

Начальник відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради Петро Сушко привітав присутніх від імені міського голови та відділу освіти. Він подякував учням, батькам, вчителям за спільну працю, завдяки якій цьогоріч Дрогобич знову посів перше місце на Львівщині за кількістю переможців та призерів всеукраїнських олімпіад і конкурсів.

Відтак Петро Ярославович зачитав наказ відділу освіти про нагородження 37-ми вихованців загальноосвітніх навчальних закладів золотими і срібними медалями. Під щедрі оплески їм вручили медалі та квіти, з якими організаторам посприяло підприємство «Тандем».

Імена випускників, котрі науковими, мистецькими та спортивними досягненнями прославили рідне місто, поповнили «Книгу пошани Дрогобича». Юні таланти залишили у цій книзі свої підписи.

А ще грамотами міського голови нагородили двох тепер уже колишніх старшокласників, які здобули максимальний результат у 200 балів з предмету під час складання ЗНО. Це Валерія Квас (Дрогобицький ліцей) і Дмитро Литвин (ЗОШ №10).

На завершення свята усім присутнім подарували концертну програму за участю танцювальних колективів та вокалістів шкіл міста.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Нам є до чого прагнути!

Група лікарів з Дрогобича завершила тижневе стажування в Університетській клініці міста Грац (Австрія).

У межах домовленостей щодо міжнародної співпраці, які були започатковані між міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою та начальником відділу охорони здоров’я ДМР Володимиром Чубою з керівництвом міста Грац, у поїздці взяли участь четверо лікарів КНП «Дрогобицька міська лікарня №1»: Ігор Мархева – лікар-ортопед-травматолог, завідувач відділення; Тарас Красногурський – лікар-хірург, завідувач відділення; Ірина Сарнавська – лікар-кардіолог; Юрій Ших – лікар-анестезіолог-реаніматолог, а також радник міського голови з питань міжнародних зв’язків Лідія Жгута.

Зазначимо, налагодження співпраці між Дрогобичем та Грацом стало можливим за сприяння Австрійської бібліотеки у Дрогобичі під керівництвом доцента ДДПУ ім. І.Франка Ярослава Лопушанського.

Група лікарів стажувалася з 18 до 22 червня.

Після завершення стажування, 25 червня у ратуші відбулася зустріч міського голови Тараса Кучми з делегацією лікарів за участю заступника міського голови Василя Качмара та начальника відділу охорони здоров’я ДМР Володимира Чуби.

Медики повідомили, що кожен за напрямом своєї спеціалізації були присутні на передхірургічних та післяопераційних консиліумах, оперативних втручаннях із заміни суглобів, операції на хребті, агіографічних обстеженнях, що не потребує застосування тромболізису та ін.

Наші лікарі були приємно вражені медичним оснащенням, а відтак і якістю послуг тамтешньої сфери охорони здоров’я, що вдається забезпечити завдяки страховій медицині, яку практикують у всіх країнах Європи.

Тарас Кучма наголосив, що метою таких стажувань лікарів є те, щоб досвід, який медики набудуть у закордонних клініках, впровадити у дрогобицьку медицину. Наступне стажування наших лікарів планують провести в Ізраїлі.

Зі слів медиків, в Австрії щорічно підсумовують діяльність лікаря, проводячи атестацію, де враховують кількість стажувань, та інших курсів з удосконалення професійних здібностей. Медики в Австрії працюють винятково на контрактній основі.

«Сьогодні всі заклади охорони здоров’я у Дрогобичі є комунальними, і, згідно з реформою охорони здоров’я, з держбюджету до місцевих надходитиме лише певна сума коштів за кожного пацієнта. А вже цими коштами ми самі повинні розпоряджатися, здійснюючи гідну оплату праці медиків та забезпечивши відповідне надання медичних послуг пацієнтам шляхом закупівлі нового обладнання та підвищення фаховості кожного лікаря», - резюмував міський очільник.

Заступник міського голови Василь Качмар повідомив, що до початку вересня всі медичні працівники міста працюватимуть на контрактній основі. А Тарас Кучма додав, що згодом розглядатиметься питання щодо преміювання з бюджету лікарів за ефективністю роботи.

Прес-служба міської ради

 

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ

Що очікує пенсіонерів з 1 липня

Днями начальник Дрогобицького сервісного центру головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Любов Яневич провела прес-конференцію для представників засобів масової інформації щодо перерахунку пенсій з 1 липня цього року.

Отже, наших пенсіонерів чекають такі зміни:

З 1 липня розмір прожиткового мінімуму змінюється, що є підставою для зміни розміру пенсійної виплати та надбавок, які визначаються, виходячи з прожиткового мінімуму.

У зв’язку зі зміною розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, збільшено розмір мінімальної пенсійної виплати з 1373 до 1435 грн. Підвищення стосується тих пенсіонерів, які досягли пенсійного віку, але не мають повного стажу (чоловіки – 35 років, жінки – 30 років), і розмір їхньої пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, крім пенсії за особливі заслуги перед Україною, не досягає 1435 гривень.

Слід врахувати, що пенсіонерам з інвалідністю та пенсіонерам, страховий стаж яких становить у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років, мінімальну пенсію з 1 жовтня 2017 року встановлено в розмірі 1452 грн. (1373 грн. – прожитковий мінімум для осіб, що втратили працездатність, збільшений на 79 грн.), тому цей перерахунок їх не стосується.

Також підвищиться пенсія донорів, оскільки почесні донори України мають право на отримання надбавки до пенсії в розмірі 10% від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Зважаючи на те, що розмір такого прожиткового мінімуму з 1 липня збільшився із 1700 грн. до 1777 грн., відповідно буде збільшено надбавку донорам із 170 до 177,70 грн.

Зросте також максимальний розмір пенсій, бо він залежить від розміру прожиткового мінімуму і не може перевищувати з усіми надбавками 10 прожиткових мінімумів для осіб, що втратили працездатність. Відповідно максимальний розмір пенсії збільшиться з 13730 до 14350 гривень.

Кор. «ГЗ» 

 

НОВИНИ

Відзначили 77 річницю Акту відновлення Української держави

1 липня у Дрогобичі біля старовинної дерев’яної церкви Юра, як і 77 років тому, відбулися урочистості з нагоди проголошення Акту відновлення Української держави 30 червня 1941 року.

Захід розпочався молебнем. Відтак відбулося віче, на якому виступили секретар Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА Анна Рудник, викладач Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка, доктор історичних наук Василь Ільницький, голова міської організації «Національного корпусу» Ігор Бараняк, голова проводу Львівської обласної організації Конгресу українських націоналістів Тарас Гентош.

Виступаючі згадали героїв Чину 30 червня 1941 року, говорили про його видатну роль у подальшій боротьбі українців за свою державу, яка триває і сьогодні, про героїзм наших воїнів, котрі мужньо захищають східні терени від російського агресора, вшанували пам’ять бійців, які віддали свої життя за Україну.

Вл.інф.

 

Володимир Чуба – про «доступні ліки» й забезпечення інсуліном 

Уже понад рік в Україні функціонує Урядова програма «Доступні ліки», у межах якої пацієнти зможуть отримувати визначені ліки від серцево-судинних захворювань, діабету II типу та бронхіальної астми безкоштовно або з певною доплатою.

Сьогодні в програмі передбачено 239 препаратів: 184 – для лікування серцево-судинних захворювань, 43 – діабету ІІ типу, 12 – бронхіальної астми.

Мета програми «Доступні ліки» – забезпечити кожного громадянина України за доступною ціною необхідними лікарськими засобами, які поліпшують якість їхнього життя і запобігають виникненню ускладнень.

Як зазначив начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба 25 червня під час щотижневої наради у ратуші, за перше півріччя 2018 року у медичних закладах Дрогобича лікарями було виписано, а в аптеках відпущено безкоштовних медикаментів на загальну суму 1 млн 583 тис. грн., із 1 млн 555 тис. грн. запланованих. Тобто, виконання програми за І півріччя 2018 року, за словами посадовця, становить 101,8%.

Щодо забезпечення препаратами інсуліну людей, хворих на цукровий діабет, Володимир Чуба зазначив, що наразі усі хворі у необхідній кількості отримують інсулін в аптеках міста за пільговими рецептами, однак заборгованість обласного бюджету перед власниками аптек становить 141 887 гривень.

Начальник відділу охорони здоров’я Дрогобича роз’яснив, що інсуліном хворих на цукровий діабет безкоштовно забезпечує держава, виплачуючи компенсацію аптекам. Але станом на сьогодні державна субвенція виплачена ще не в повному обсязі, тож аптеки відпускають інсулін у борг. Уже з початку ІІ півріччя очікується надходження державної субвенції.

 

«Інклюзивно-ресурсний центр» запрацює з вересня

27 червня на засіданні сесії Дрогобицької міської ради депутати прийняли рішення щодо затвердження штатного розпису комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» для дітей з особливими освітніми потребами.

Як зазначила під час сесійного засідання директор «Інклюзивно-ресурсного центру» Ірина Шустова, яку було обрано на конкурсній основі, запрацює Центр з вересня 2018 року, однак для того, щоб отримати державну субвенцію та розпочати роботи, необхідно затвердити штатний розпис.

Згідно із затвердженим штатним розписом, для роботи центру введено 8 ставок, з яких: 1 – директора, 1 – вчителя-логопеда, 2 – вчителя-дефектолога, 2 – практичного психолога, 1 – вчителя-реабілітолога, 0,5 – асистента вчителя-реабілітолога та 0,5 – прибиральника.

«Основною метою роботи Інклюзивно-ресурсного центру, який нам вдалося створити у Дрогобичі, є супровід дітей з особливими освітніми проблемами віком від 2 до 18 років. Враховуючи те, що у Дрогобичі та Стебнику є чимало дітей з особливими освітніми потребами, у разі необхідності, ми передбачаємо можливість залучення фахівців відповідних нозологій шляхом укладання цивільно-правових угод задля того, щоб усі запити батьків були враховані, а дітям надавалися якісні послуги», - прокоментував заступник міського голови Дрогобича Василь Качмар.

За інформацією відділу освіти ДМР, у Дрогобичі та Стебнику є майже півтори тисячі дітей з психічними порушеннями чи порушеннями опорно-рухового апарату.

Прес-служба міської ради

 

Куди перенести пам’ятник Василеві Стефанику?

У вівторок, 3 липня, у Світлиці ратуші відбулася прес-конференція щодо оприлюднення результатів публічної консультації «Куди перенести пам’ятник Василю Стефанику».

Ця вже друга публічна консультація відбулася у межах проекту «Задай курс владі», який ВІ «Активна Громада» від ВГО «Інститут «Республіка» впроваджує у Дрогобичі спільно з Дрогобицькою міською радою.

На початку заходу координатор ВІ «Активна Громада» Олена Юркевич повідомила, що впродовж 23 травня – 20 червня за допомогою е-ресурсу «Ваша думка» або відправивши смс-повідомлення, дрогобичани мали можливість висловити свою думку щодо того, куди доцільніше перенести пам`ятник Василеві Стефанику.

Для відбору дрогобичан було подано три локації: вул. Я.Осмомисла, 10 (біля Будинку вчителя); вул. Лесі Українки, 46 (біля історичного факультету ДДПУ ім. І. Франка) та вул. Тараса Шевченка, 10 (на розі біля музичної школи №1).

Як зазначив міський голова Дрогобича Тарас Кучма, зараз пам’ятник розташований навпроти Катедрального Собору Пресвятої Трійці, однак ця територія запланована під проведення реконструкції, після чого там спорудять пам’ятний знак чи то Андрею Шептицькому, чи то Любомирові Гузару. Також Тарас Кучма запропонував громаді визначитися, кому з цих двох сподвижників церкви варто встановити пам’ятник.

Відтак, згідно з результатами голосування, найбільшу кількість голосів набрав варіант №3 – вул. Тараса Шевченка, 10 (на розі біля музичної школи №1). На другому місці опинився варіант №2 – вул. Лесі Українки, 46 (біля історичного факультету ДДПУ ім. І.Франка), а на третьому – варіант №1 – вул. Я. Осмомисла, 10 (біля Будинку вчителя). Усього участь у голосування взяли 52 особи.

Однак, за словами Тараса Кучми, враховуючи те, що участь у голосуванні взяла невелика кількість дрогобичан, то на засідання сесії міської ради виноситимуться перші два лідируючі варіанти, а депутатський корпус підтримає найоптимальніший.

«Такі публічні консультації є надзвичайно дієвим механізмом, який допомагає нам цілком і повність підтримувати діалог з громадою та почути думку кожного. Тому закликаю залучити до цієї системи опитування якомога більше людей у наступних публічних консультація, адже наша діяльність ґрунтується саме на діалозі та вмінні чути один одного, задля результативних досягнень. Це дієвий інструмент відкритості та демократичності», - додав міський голова Тарас Кучма.

Окрім цього, під час зустрічі присутні визначили теми майбутніх публічних консультацій, зокрема місце розміщення першої лавки у формі нещодавно обраного туристичного логотипу Дрогобича.

Прес-служба міської ради

 

Лауреати відомі!

22 червня в Інституті Славістики Віденського університету (Австрія) на засіданні журі Міжнародної премії ім. Івана Франка визначено цьогорічних лауреатів. Нагородження відбудеться 27 серпня у Дрогобичі.

У номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» лауреатом Міжнародноі премії ім. Івана Франка 2018 року став Йоганнес Ремі за працю «Брати чи вороги: Український національний рух та Росія, з 1840-х до 1870-х років».

У номінації «За вагомі досягнення у галузі україністики» перемогу здобула монографія «...І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках» авторства Ярослави Мельник.

Ярослав ГРИЦИК

 

Авгієві стайні можна очистити моральним «потоком»

До честі дрогобичан, вони не страйкували, не пікетували мерію у зв’язку зі сміттєвим «колапсом», бо розуміють, що комусь це було вигідно. Прикро, що з кожною виборчою кампанією (а на порозі вибори Президента України) нами маніпулюють різні авантюристи, котрі у деклараціях – бідні, але декларують новий курс для добробуту українців.

А тепер щодо дрогобицьких реалій. Роками існувало броницьке сміттєзвалище. Функціонувало з горем-навпіл, але проблем не існувало. Та настали…

Що далі? А далі те, що спритні ділки розкладають «яйця» у різні кошики і створюють хаос у громадах. Дрогобич – місто стратегічне, його треба взяти під свій вплив, тому й сіють розбрат, недовіру і неприязнь один до одного.

Виходять із кризи.

За 5 днів із Дрогобича вивезено близько 900 тонн сміття. Та не встигли очистити майданчики, як за годину знову виросли нові «гори».

Варто згадати поіменно: окрім персоналу міського комбінату, який працює по 14-16 годин щодоби, своє плече дружньо підставили небайдужі керівники фірм і підприємств, зокрема О.Дмитрах, В.Самбірський, М.Гвоздецький, В.Франчук, Р.Шагала. Місто приводять до санітарних вимог. Та дехто зловтішно потирає руки: а що далі? А далі має побутувати здоровий глузд і ніякого політиканства. Бо знову, як і 100 і 300 років тому, будуть недруги робити все, щоб зневажати свою владу і любити чужу. І нібито ми мудрі, але мислимо немудро. Очисти авгієві стайні можна й без фізичних зусиль, а моральним і принциповим імпульсом громади…

В.Т.

 

ПОЛІТИКА

«Новий курс України»: Юлія Тимошенко пропонує план дій

15 червня у Києві за ініціативою Юлії Тимошенко зібрався масштабний форум «Новий курс України». Більше тисячі експертів, представників громадськості і політичних активістів обговорювали стратегію розвитку країни. Свій план дій запропонувала і сама Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» наголосила, що стратегічна мета України – повноправне членство в Європейському Союзі та НАТО і відновлення територіальної цілісності держави. «Доки Донбас і Крим не повернуться до України, ніхто з українців не може бути спокійним, - підкреслила вона. – Агресія Росії має бути зупинена».

Запорукою впевненого руху країни у майбутнє Юлія Тимошенко вважає оновлення Конституції та укладання нового «суспільного договору». «Право народу на свій розсуд, самостійно і під свою відповідальність організовувати власне життя і життя суспільства – це основа такого суспільного договору», - пояснила вона. Найефективнішим державним устроєм лідер «Батьківщини» назвала парламентську республіку канцлерського типу. За такого устрою громадяни мають одночасно обирати парламент та керівника уряду - канцлера. І саме кандидат на посаду голови уряду має очолювати партійний список. Це робиться для того, щоб «ніхто не міг витягти невідомого кандидата з-під столу, узгодити його з олігархією і показати народу,» - підкреслила Тимошенко. За її словами, Україні потрібна дієва влада, сильна підтримкою народу, на який вона спирається.

План дій, запропонований Тимошенко, передбачає також посилення ролі громадянського суспільства, яке має отримати потужні важелі для контролю за владою. «Вона продемонструвала новий для України тип лідерства, - так прокоментував підсумки Форуму політолог Сергій Биков. – Тимошенко залучила на свій бік не тільки ідейних прихильників, а й відвертих опонентів. Якщо запропонований нею план втілити у життя, Україна стане однією з найсильніших країн Європи», - підкреслив експерт.

Делегація експертів зі Львівщини також взяла участь у Форумі «Новий курс України». Голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк зазначив, що команда області зараз працює над місцевою програмою розвитку, яку реалізовуватимуть як тільки прийдуть до влади наступного року.

«Важливо те, що ми готуємо конкретні пропозиції вирішення проблемних питань нашої області. До цього процесу залучили провідних фахівців, громадських діячів і мешканців області. І вже найближчим часом ми у Львові представимо «Новий курс Львівщини», - зазначив Михайло Цимбалюк.

Роман КРАВЕЦЬ

 

У РУБРИЦІ «P.S.»

На службі у мамони

Укотре мислячі люди, переглянувши матч «Росія – Іспанія», прийшли до висновку, що світ котиться у прірву. За тонкою гранню між фолом і правдою криється підступна мамона.

Тобто у світі можна купити все. І це продемонстрував цей матч. Іспанська збірна мала на полі вигляд сонної мухи. Голландський арбітр взагалі був сліпим. Словом, збірна Росія з таким бліцкригом дійде й до фіналу. Цей чемпіонат світу з футболу стане черговим конфліктом у світі спорту. Бо справжні принципи поступилися меркантильним, і це жахливо, бо глядачі заздалегідь знають результат «п’єси». О такі реалії сьогодення…

В.Т.

 

СПОРТ

Наближаємося до проміжного фінішу

Минулого тижня «Галичина» провела два поєдинки Першої футбольної ліги Львівщини. Спершу дрогобичани зіграли на виїзді з лідером – «Соколом» (Борщовичі), а згодом приймали вдома ФСК «Яворів», що посідав шосту сходинку.

У четвер, 28 червня, наші земляки вирушили до Боровичів на перенесений матч 15 туру. Зустріч пройшла у цікавій, упертій боротьбі з великою кількістю небезпечних моментів біля обох воріт. Уже в дебюті матчу господарі поля забили два м’ячі – відзначилися Назар Гришко (11') та Микола Шиц (18'). Та поступово дрогобичани вирівняли гру, все частіше почали загрожувати воротам суперника і зрівняли рахунок. У другому таймі з інтервалом у п’ять хвилин двічі відзначився Роман Маланяк (51',56'). Перший гол він забив головою після навісу з правого флангу, а другий – ударом у падінні через себе! У підсумку – 2:2: справді бойова нічия.

Юнацький склад нашої команди також привіз додому одне очко, зігравши унічию – 1:1 (гол – Андрій Цицик).

У неділю, 1 липня, «Галичина» приймала у Дрогобичі ФСК «Яворів». Юнацький склад господарів поля просто познущався з яворівчан, здобувши перемогу з рахунком 8:0. Голи забивали: Дмитро Турик, Дмитро Мацигін, Юрій Линдюк, Андрій Цицик – 2, Ростислав Мацан – 3.

У грі основних складів глядачі також побачили чимало забитих м’ячів. Гравці «Галичини» відзначилися чотири рази (Василь Галясовський (8'), Юрій Федуняк (23') Максим Філіпов (65') Богдан Гарас (78'), гості забили двічі наприкінці зустрічі (Маринець Андрій, 71',87'). У підсумку впевнена перемога дрогобичан – 4:2.

Матч із ФСК «Яворів» «Галичина» провела в такому складі: Є.Нестеренко, Т.Тарасович, В.Трусевич, А.Сенів, Ю.Федуняк, В.Галясовський (Б.Гарас, 65'), В.Бреньо, І.Тершак (І.Городиський, 87'), В.Швець, Р.Маланяк, М.Філіпов. Головний тренер – Ігор Височанський, тренер юнаків – Тарас Рудавець.

Результати інших матчів 12 туру: «Кар’єр-Дністер» (Торчиновичі/Старий Самбір) – «Нафтовик» (Борислав) – 0:1, «Пульс-Авангард» (Жидачів) – «Сокіл» (Борщовичі) – 0:1, ФОК «Городок» – «Вікторія» (Трускавець) – 0:2, СКК «Пісочна» – «Авіатор» (Черляни) – 4:0, «Сокіл» (Золочів) – «Корміл» (Двидів) – 0:4, «ГалКатЗубр» (Зубра) – «Хімік» (Новий Розділ) – 1:0, «Богун» (Броди) – «Скеля» (Жовква/Крехів) – 1:1.

Юнацький склад «Галичини» перебуває на третьому місці (28 очок), попереду – «Сокіл» (Золочів) – 30, «Авіатор» (Черляни) – 29. Турнірну таблицю основних складів дивіться нижче.

Наступний матч 13 туру дрогобицька команда проведе 6 липня у Черлянах з тамтешнім «Авіатором». Після цього наша команда піде у невеличку відпустку у зв’язку із завершенням першого кола. Інші колективи ще гратимуть матчі 14 і 15 турів.

Ярослав ГРИЦИК

 

Здобутки наших акробатів

12-16 червня у Вінниці проходив чемпіонат України зі спортивної акробатики серед юнаків, які змагалися за програмою І розряду та розряду кандидатів у майстри спорту. У складі збірної команди Львівської області виступали 11 вихованців Дрогобицької ДЮСШ, які представляли і саму школу.

Четвірка юнаків Максим Строган, Тарас Орищак, Назар-Михайло Стеців, Ростислав Стеців здобули перше місце (програма КМС).

Змішана пара Анастасія Семенович, Богдан Іваник у гострій боротьбі зі шістьма парами посіли третє місце, поступившись всього 0,1 бала другому місцю (програма КМС).

Трійка дівчат – Валерія Хамандяк, Оксана Білинська, Ганна-Тетяна Шуптар – вибороли шосте місце (програма КМС).

Чоловіча пара Максим Гула, Олександр Анохін здобули четверте місце (програма І розряду).

Команда Львівської області посіла шосте місце серед десяти команд.

12-16 червня проходив чемпіонат України зі стрибків на акробатичній доріжці серед юніорів у м.Генічеськ. У складі збірної команди Львівської області виступали шість вихованців Дрогобицької ДЮСШ з восьми членів збірної.

У загальнокомандному заліку Львівська область посіла перше місце (сума балів дівчат та юнаків) серед тринадцяти збірних команд областей.

У командних змаганнях серед дівчат Анна-Марія Вагіла, Аліна Мисишин, Катерина Ярема (Дрогобицька ДЮСШ) та Ліліана Кіцера (Львівська ДЮСШ №5) вибороли перше місце.

У командних змаганнях серед юніорів Олег Мазурик, Михайло Лесишин, Ігор Буштин (Дрогобицька ДЮСШ) перемогли вчетверте поспіль.

В особистих змаганнях (у фінальних змаганнях серед восьми спортсменів) з багатоборства серед дівчат Аліна Мисишин зайняла друге місце. У змаганнях першої вправи Анна-Марія Вагіла – п’ята, а Аліна Мисишин – сьома. У змаганнях другої вправи Аліна Мисишин – друга, Анна-Марія Вагіла – сьома (змагалися 23 спортсменки). Катерина Ярема посіла четверте місце у багатоборстві, сьоме – у першій вправі й четверте – у другій вправі серед спортсменок старшої вікової групи (змагалися 13 осіб).

В особистих змаганнях (у фінальних змаганнях серед восьми спортсменів) з багатоборства серед юніорів Олег Мазурик здобув перше місце, Михайло Лесишин – п’яте, Ігор Буштин – восьме. У змаганнях першої вправи Михайло Лесишин виборов четверте місце, Олег Мазурик – шосте. У змаганнях другої вправи Олег Мазурик – посів перше місце, Михайло Лесишин – шосте (змагалися 23 спортсмени).

Це один із найкращих результатів наших акробатів-стрибунів на акробатичній доріжці.

Одночасно проводилися Всеукраїнські змагання для дітей молодшого віку, у яких взяли участь четверо наших юних спортсменів. Найкраще виступила Євгенія Жгута, яка здобула перше місце серед 42-х учасників змагань.

Кор. «ГЗ»

 

«Медик» знову з медалями

Закінчився чемпіонат України (олімпійські та неолімпійські номери програми – молодь до 23 років, юніори, юніорки), який проходив у Львові від 28 червня до 2 липня на велотреку. У ньому взяли участь вихованці Дрогобицької СДЮСШОР «Медик».

Упродовж 5 днів змагань студентка групи ФК-12 інституту фізичного виховання і здоров’я Дрогобицького університету ім. І.Франка Марія Ямельницька здобула 3 срібні і 3 бронзові нагороди.

Серед юніорів гідно представив спортивну школу студент групи 15-Б1 Дрогобицького коледжу нафти і газу Василь Олеш. Він посів 4 місце у фінальних заїздах у командній гонці переслідування та в командному спринті. За результатами гонки Василь виконав норматив майстра спорту України.

Команда СДЮШОР «Медик» вирушила до Вінниці для участі у відкритому чемпіонаті України у багатоденній гонці на шосе 4-8 липня ц.р.

Ярослав ГРИЦИК

 

Дрогобицький професійний політехнічний ліцей

вперше спільно з ФК «Дрогобич» проводять спеціалізований набір футболістів 2001, 2002, 2003 р.н. за професією: «Електрозварник, коваль ручного кування».

Команди ФК «Дрогобич» беруть участь у першості ДЮФЛ області (Вища ліга). Перспективні футболісти зможуть випробувати свої сили в чемпіонаті ДЮФЛ України, Ю-19, дублюючих складів, основних команд майстрів Прем’єр-ліги України, з якими укладені угоди про співпрацю.

Футболісти забезпечуються стипендією, гуртожитком, тренувальною, ігровою, клубною формами, харчуванням.

Після закінчення ліцею випускники мають можливість продовжити навчання у вищих навчальних закладах.

Термін навчання: після 9 класу – 3 роки 5 місяців; після 11 класу – 1 рік 5 місяців.

Контактні телефони:

(097) 475-23-75, (097) 955-79-21.

 

ПАПІР НЕ ВСЕ СТЕРПИТЬ...

Редакторату Народного часопису “Галицька Зоря”: ЗАЯВА

Прошу Вас надрукувати в часописі дану статтю, як відповідь на неправдиву, на мою думку, інформацію в двох статтях, подану відносно мене Головою Дрогобицької РО УТМР Кузьменком С.Я. 24.05.2018 у Народному часописі “Галицька Зоря”.

 

Як Станіслав Кузьменко підставив та використав своїх друзів – співучасників махінацій

26.04.2018 мною, на прохання Народного часопису “Галицька Зоря”, було надано інтерв’ю по питанню користування та порядку рибальства на водосховищі “Унятицьке”. Толерантно, нікого не ображаючи, я навів факти, подані у статті “Особливості дрогобицької риболовлі” та надав редакції документи, що повністю підтверджували мої слова. Також запропонував Редакції задати голові Дрогобицької РО УТМР п. Кузьменкові С.Я. такі ж самі питання, що й мені та отримати від нього підтверджувальні документи на користування водосховищем “Унятицьке”. Було б логічно, якби Кузьменко С.Я. підтвердив, заперечив, або висловив свою думку з приводу затримання його поліцією під час браконьєрства та порушення відносно нього кримінальної справи, відкритої за привласнення владних повноважень за цю подію.

Нічого краще не придумавши, не надаючи редакції ніяких документів чи відео-підтверджень, Кузьменко С.Я. разом з «друзями» склали пасквіль-реквієм про “білого та пухнастого” Кузьменка С.Я., якого прославляють члени Ради його організації. Крім прославляння та бруду – ніякої інформації про браконьєрство та його затримання поліцією!

Кузьменко С.Я. особисто заносить дві статті в редакцію, без підписів членів Ради, тільки з переліком їхніх прізвищ. Таким чином, щоб не відповідати на незручні питання редакції вирішив підставити і використати своїх же членів Ради Дрогобицької РО УТМР, які роками служать і працюють на Кузьменка С.Я. і на його кишеню, бо всім разом їм так вигідно.

Деякі члени Ради, які були 24.04.2018 разом з Кузьменком С.Я. під час затримання його за браконьєрство тоді повтікали, а зараз, думаючи, що якщо їх не взяли на гарячому, то слідство про них не знає, вирішили подати голос і стати на захист свого патрона, ще не усвідомлюючи, що своїми руками внесли себе у список підозрюваних по 7 відкритих кримінальних справах.

Таким чином, 24.05.2018 у Народному часописі “Галицька Зоря” з’явились дві статті: “Кузьменко і Гайдим не браконьєри” та “Як авантюристи на Дрогобиччині захоплюють Унятицьке водосховище”. Ці статті є витвором також «друзів» Кузьменка С.Я. Друга стаття друкувалась раніше, у 2017 році, в газеті “Джерела Трускавця” під назвою “Аферисти Дрогобиччини захоплюють Унятицьке водосховище”.

Стаття була спрямована на захист Кузьменка С.Я. після його затримання також на водосховищі “Унятицьке” під час нересту. Але не сталося як гадалося. Саме ця стаття, навпаки, посприяла порушенню стосовно Кузьменка С.Я. кримінального провадження за шахрайство. В опублікованих статтях на захист Кузьменка С.Я нічого нового, крім обливання брудом всіх і вся та вигадування неіснуючих подій, які ні автор ні Кузьменко С.Я. не можуть підтвердити документально.

Єгері Дрогобицької РО УТМР, прізвища яких вказано у статтях, входять в організовану групу, сформовану Кузьменком С.Я. і з 1995 року, привласнивши собі владні повноваження посадових осіб, які їм надав незаконно Кузьменко С.Я., а не держава, не будучи працевлаштованими у Дрогобицькій РО УТМР, використовуючи сфабриковані посвідчення, “ліві” нагрудні знаки єгерів, роками затримували людей, складали на них протоколи, незаконно вилучали речі, зброю тощо, тобто порушили права десятків мисливців і рибалок. За це час ця організована злочинна група незаконно затримала та склала 68 незаконних адмінпротоколів. Слідство зараз встановлює ці особи, і всі вони будуть визнані потерпілими від незаконних дій Кузьменка С.Я. Члени групи розуміють, що якщо притягнуть до відповідальності їхнього шефа – притягнуть і їх. Тому і намагаються всі разом врятуватися, хоча б в очах громадськості, обіливши себе цими статтями.

Насправді, на сьогоднішній день, все виглядає таким чином: інші, порядні члени Дрогобицької РО УТМР (не браконьєри), які дізнались, що Кузьменко С.Я. роками обманював їх, видавав підроблені членські квитки та вкладки до них, відстрілочні картки, а всі сплачені ними гроші клав собі в кишеню, здають ці документи в поліцію і виставляють збитки до Кузьменка С.Я. від 7-ми до 80 тисяч грн.. Згідно розслідування, тільки за один місяць 2017 року Кузьменко С.Я. видав 208 тисяч вкладинок до членських квитків, кожна з яких – на суму 700,00 гривень, та видав відстрилочних карток отримавши при цьому 380 мільйонів гривень. Це просто не вкладається в голові, говорить про відсутність обліку, несплату податків, шахрайство та підробку документів! Але – це вже справа слідчих органів.

Стосовно Кузьменка С.Я. порушено вже 7 кримінальних справ, в тому числі, і за подію на водосховищі “Унятицьке” за 25.04.2018р.

За всі роки своєї діяльності Кузьменко С.Я., на жаль, не зарибив жодного ставка, не виростив жодної качки чи гуски (про зариблення чи випуск в природу дичини немає жодних документів), проте, вдало нищить і вбиває всіх звірів підряд – і це факти за які Кузьменко С.Я. 7 разів притягувався до адмін-відповідальності за браконьєрство, а в 2012 році притягувався до кримінальної відповідальності Дрогобицьким судом за браконьєрство, підробку документів та шахрайство. Прикол в тому, що найспритнішого браконьєра не можуть звільнити з посади, так як саме він є засновником Дрогобицької РО УТМР і не має ніякого відношення до Всеукраїнського УТМР і тому сам себе ніколи не зніме з теплого місця. Чи не так?

Автори статті стверджують, що я “брешу”, обзиваю людей, всюди встановлюю свої правила. Натомість, я ніколи не встановлював своїх правил на відміну від Кузьменка С.Я.. Мене ніколи не затримували за крадіжку гравію з річки, а у серпні 2014 року я знаходився в АТО добровольцем і не міг втекти зі служби, щоб красти гравій з річки. У 2015 році був демобілізований з армії. Якщо Кузьменко С. і друзі не представлять відео, про яке написано у статті, я зроблю все, щоб вони понесли відповідальність за наклеп і вимагаю від них опублікувати відео про крадіжку мною гравію.

Звертаю увагу читачів, що у статті немає жодного слова про затримання поліцією Кузьменка С.Я. на водосховищі “Унятицьке”, про його стрільбу і кидання вибухового пристрою, нічого не пишеться про тих, хто з ним був тощо. Але, не зважаючи на це, можна подякувати автори, які розставили всі крапки над “і”, тому що саме дякуючи цій статті та її підготовці слідство тепер буде мати незаперечні докази участі інших осіб у подіях на водосховищі “Унятицьке” 25.04.2018р.

Дай Боже розуму іншим членам Ради Дрогобицької РО УТМР, які не задіяні у правопорушеннях, а також мисливцям – зрозуміти, що всі вони стали заручниками оборудок Кузьменка С.Я. і роками сплачували гроші суто в його кишеню. До речі, Кузьменко С.Я. ніколи не сплачував державі ніяких податків за свою діяльність, не вкладав жодної копійки в розвиток мисливства.

Звертаюсь до мисливців. Це Ваш вибір – платити Кузьменку членські внески чи ні. Але подивіться у свої липові квитки, порівняйте печатки і задайте собі питання: в якій із трьох Дрогобицьких УТМР, заснованих Кузьменком С.Я. ви стоїте на обліку і чому ви повинні платити членські внески в організацію, членом якої Ви не є. Щоб Ви знали – сплата трудоучасті грошима в статуті Всеукраїнського УТМР не передбачена, ця афера вигадана Кузьменком С.Я.

З 1995 року всі мисливці які були до того Членами Всеукраїнського УТМР, через маніпуляції Кузьменка С.Я. з організаціями, які він створив, втратили це членство і пільги, все тримається на обмані та вірі мисливців, яким навіть і в голову не приходило, що таке може бути.

Кузьменко С.Я. – це персонаж, який увійде в історію як такий, що 23 роки дурить мисливців, рибалок і навіть своїх друзів, кумів, які фактично його утри-мують, підкупляє владу і безбідно живе за Ваш рахунок. Ще раз наголошую: нехай Кузьменко С.Я. це заперечить і надасть редакції документи, які б могли спростувати все мною сказане. Раджу йому більше не “перевіряти” водосховище “Унятицьке”, бо знову попаде в об’єктиви тепловізора та дрона, використання яких його та браконьєрів так бентежить і не дає можливості там більше браконьєрити. Голова Всеукраїнського УТМР Шуляр М.С. за матеріалами журналістських розслідувань визнаний одним із найбільших корупціонерів і перебуває зараз під пильною увагою правоохоронних органів. Це він розробив і втілив у життя цілу низку корупційних схем в УТМР, де Кузьменко є тільки одною маленькою складовою цієї схеми. Читайте в інтернеті статтю «Корупція в УТМР» за 2016 рік і все всім стане зрозумілим.

Волошин В.В., 28.05.2018

 

Від редакції: На цьому редакція припиняє цю безпредметну дискусію (чи то пак «дуель»), в яку мала необачність втягнутися. Ні фізично, ні функціонально редакція не має можливостей встановити достовірність тих чи інших фактів і документів, якими оперують опоненти. Вважаємо, що це виключна компетенція правоохоронних органів, яким бажаємо успіхів у розслідуванні цієї каламутної історії.

Обидві сторони оприлюднили на шпальтах газети по дві публікації. Отже, будемо вважати, що «матч» завершився внічию. «Овер-тайми» і «пенальті» редакція не «потягне», позаяк папір і поліграфічні послуги сьогодні дуже дорого обходяться. Хай їх призначають «арбітри» в погонах і мантіях.

Ні пуху і пера!

 Создан 05 июл 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником