ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в "ГЗ" від 12 липня 2018 р.
ПРОСВІТІ-150

Дрогобицька «Просвіта» вшанувала засновника

Восьмого грудня 2018 р. сповниться 150 років від того дня, коли у Львові група українських діячів заснувала Товариство «Просвіта».

Воно відіграло неоціненну роль у пробудженні, вихованні та зміцненні почуття національного патріотизму рідного народу, тодішнього й наступних поколінь борців за волю України, розвитку політичних, економічних, соціальних, наукових, культурних, мистецьких інституцій тощо. Не буде перебільшенням сказати, що за весь час свого існування «Просвіта» мудро, твердо, послідовно стояла на сторожі інтересів корінного українського населення, не брала участі у міжпартійних стосунках і чварах, яких, на жаль, не бракувало. Вона бачила перед собою спільну мету всіх українців – здобуття власної держави – ненастанно працювала для втілення її в життя.

До початку ХХ ст. «Просвіта» вже мала доволі широку мережу своїх осередків у містах і селах, продовжуючи організовувати нові структури. 6 липня 1903 р. за ініціативою священика, пароха сіл Ріпчиць, Опарів і Довгого, поета о. Михайла Бачинського було створено Товариство «Просвіта» в Дрогобичі. Діяльний душпастир став його першим головою, пробувши на цій громадській посаді один рік. Після нього керував адвокат Ярослав Олесницький. Перед виїздом з Дрогобича він повернув кермо о. Михайлові Бачинському, який залишався головою «Просвіти» до свого відходу у вічність. Упокоївся  на старому цвинтарі в с. Опарах. На гарно оновленому пірамідальному надгробку з чорного граніту викарбувано: «Тут спочиває о. Михайло Бачиньский руско-католицький священик і парох Ріпчиць. 1866-1912». Нижче процитовано поетичні рядки:

Смирітеся, молітесь Богу

І згадуйте один одного.

Свою Україну любіть,

Любіть її во время люте,

В останню тяжкую мінуту

За неї Господа моліть.

А на надгробній плиті читається напис: «Засновник (1903) і перший голова Товариства «Просвіта» Дрогобиччини, відомий український поет (псевдо – Орест Філаретів) та діяч».

Якщо за старої влади мало хто чув про о. Михайла Бачинського, то нині його прізвище стараннями дослідників, активних громадських діячів повернулося із вимушеного забуття. Рівно у 115-у річницю створення Дрогобицької «Просвіти» 6 липня 2018 р. могилу о. Михайла Бачинського відвідали голова Дрогобицького міськрайонного об’єднання «Просвіти» ім. Т. Шевченка Микола Садоха, почесний голова Дрогобицької «Просвіти» Михайло Шалата, Степан Яким, Роман Пастух, Наталія Яцків. Священик церкви Св. Йосафата в Дрогобичі о. Денис Богатко відправив панахиду і виголосив коротке слово. Після нього виступив Михайло Шалата. Промовець нагадав головні віхи життя й творчості засновника Дрогобицької «Просвіти», прочитав деякі його вірші, котрі зберегли актуальність і в період незалежної України.

На порядку денному стоїть активізація підготовки до широкого відзначення в Україні 150-річчя Товариства «Просвіта» і 115-ї річниці дрогобицької організації, що має відбутися «одним пакетом» наприкінці поточного року. Головне завдання зводиться до популяризації здобутків «старого» і відновленого Товариства, а також видруку в близькій перспективі підготовлених просвітянами видань, збірки віршів о. Михайла Бачинського. На відміну від «патріотів непатентованих», які сидять у вежі зі слонової кості і не показують носа широкому загалові, вважаючи нижчим своєї гідності навіть ритуальне носіння вінків до пам’ятників нашим світочам, «патентовані патріоти» з «Просвіти» вважали колись і вважають це нині одним із багатьох своїх громадських обов’язків. Приклад відвідання могили в с.Опарах зайвий раз засвідчив сказане. А ще «патентовані» провадять просвітянські заходи не за великі чужі, а за власні скромні гроші, але теж вважають нижчим своєї гідності топтатися по «непатентованих». Адже на неозорому полі української духовності роботи вистачає всім. Тільки б хотіли впрягатися у плуг і перти його вперед спільними зусиллями.

Роман ПАСТУХ

***

Рада «Просвіти» Дрогобиччини вітає членів і симпатиків Товариства з 115-ю річницею її заснування. 

Зичимо Вам доброго здоров’я, сили духу, плідної і успішної праці на ниві національно-суспільного життя.

Щиро дякуємо за активну участь в боротьбі з московським агресором, у наближенні нашої Перемоги.

Світлого Вам завтрашнього дня.

Слава Україні! Героям слава!

Микола САДОХА, голова Товариства

 

ФОТОРЕПОРТАЖ

Зерно християнської гідності проросте

Ось уже третій рік поспіль під час літніх канікул церква дрогобицьких священомучеників Северина, Віталія та Якима організовує відпочинок для дітей парафії.

Цьогоріч зголосилися 30 майбутніх свідомих українських громадян. Для них організований національно-патріотичний вишкіл у цікавий програмі. Ця «ін’єкція» через 10-20 років дасть результат. У цій інтелігентній праці будуть виплекані свідомі українці, бо будуть виплекані християнські цінності, які засіяв о.Іван Паньків, зійдуть рясними сходами…

В.Т.

 

НОВИНИ

У Дрогобичі поряд із Державним вивішуватимуть червоно-чорний прапор

5 липня депутати Дрогобицької міської ради ухвалили рішення про вивішування разом із державним прапором України червоно-чорного прапора національно-визвольної боротьби українського народу.

Згідно з цим документом, у Дрогобичі дев’ять разів на рік поруч із державним прапором України на ратуші та адміністративних будівлях вивішуватимуть обидва прапори.

Відповідно до рішення, червоно-чорний стяг на території міста будуть вивішувати: 1 січня – день народження голови проводу ОУН Степана Бандери, 3 лютого – створення ОУН, 5 березня – річниця смерті головнокомандувача УПА Романа Шухевича, 21 травня – День пам’яті жертв політичних репресій, четверта неділя травня – свято героїв, 14 червня – день народження полковника армії УНР Євгена Коновальця, 30 червня — проголошення акту відновлення Української держави, день народження головнокомандувача УПА Романа Шухевича, 30 липня – створення УВО (Української військової організації), 14 жовтня – День захисника України, День створення УПА, а також під час пленарних засідань сесій міської ради у дні, які збігаються з переліком визначних свят.

 

Нові парти для першачків

Для учнів перших класів Нової українського школи Дрогобича закуплять 1170 нових антисколіозних та регульованих парт.

Про це повідомляють у відділі освіти Дрогобицької міської ради.

Відповідно до результатів проведеного тендеру через систему закупівель ProZorro, для цьогорічних першачків закуплять 1170 наборів на загальну суму 930 тис грн. Вартість одного набору, до складу якого входять парта та стілець, становить 795 грн.

За рекомендаціями Міністерства освіти і науки України щодо організації освітнього простору набори, які закуплять для дрогобицьких першокласників, будуть антисколіозними, регульованими, із закругленими стільцями, спинками і сидіннями, а також з підставками для приладдя на робочому столі, зручними й адаптованими до зросту дітей.

 

Житло для сестричок

У Дрогобичі троє сестер, позбавлених батьківського піклування, отримають трикімнатну квартиру.

Проект рішення «Про придбання житла для родинної групи у складі особи з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, та двох її молодших сестер, позбавлених батьківського піклування, які пребувають на квартирному обліку у виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради та користуються правом позачергового отримання житла» депутати підтримали під час чергового засіданні сесії Дрогобицької міської ради у четвер, 5 липня.

Згідно з цим рішенням, з міського бюджету виділять кошти на придбання трикімнатної квартири загальною площею 75,3 кв. м на вул. Є.Коновальця.

Загалом квартиру закуплять за кошти місцевого та обласного бюджетів, відповідно до міської програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Загальна вартість квартири становить 903 тис 675,30 грн.

Прес-служба міської ради

 

«Верховинка» повернулася з Болгарії

19-26 червня Народний ансамбль народного танцю «Верховинка» Народного дому ім. І.Франка взяв участь у фестивалі танцю у м.Кранево (Болгарія).

Колектив гідно представив Дрогобич, здобувши високу оцінку і море оплесків від вдячних глядачів. «Верховинка» презентувала народні танці «Козачок», «Гей, гуцули», «Танець з кошиками» і «Гопак».

Упродовж фестивальних днів юних дрогобичан потішили тепле море, цікаві конкурси і нові знайомства з колективами Сербії, Грузії, Білорусі й України…

Петро КОС, директор Народного дому ім. І.Франка

 

«БРОКАНТ» у Дрогобичі

Відділ молодіжної політики, сім’ї та спорту Дрогобицької міської ради вперше у Дрогобичі організовує дитячий ярмарок «БРОКАНТ».

Реєстрація учасників відбувається на електронну адресу відділу: molodtyruzm@ukr.net або за номером телефону 2-05-84. Ярмарок відбудеться за умови реєстрації більше 20 осіб.

Орієнтовна дата проведення: 1 серпня 2018 року. Місце проведення Площа Замкова Гора. Реєстраційний внесок – 50 гривень, який повертається учасникам після проведення ярмарку.

Брокант – популярний у всьому світі благодійний ярмарок, продавці на якому – діти. В ході ярмарку діти продають свої іграшки, книжки, вироби, малюнки, щоб заробити власні кишенькові гроші.

Перший ярмарок «Брокант» в Україні відбувся 2016 року у Львові.

Відділ молодіжної політики, сім’ї та спорту

 

ОСВІТА

Відбулася конференція пам’яті професора Василя Бойчука

26 червня в конференц-залі санаторію «Дніпро» (м.Трускавець) розпочала свою роботу X Міжнародна конференція на тему: «Актуальні проблеми фізики напівпровідників», присвячена пам’яті доктора фізико-математичних наук, професора ДДПУ ім. І.Франка – Василя Бойчука. Серце відомого в Україні та за її межами вченого зупинилося раптово 4 червня 2018 року.

Василь Бойчук народився у с.Іллінці Снятинського району Івано-Франківської обл. У Дрогобицькому педагогічному інституті (нині – університеті) він працював: з 1980 р. – асистентом кафедри, з 1983 р. – старшим викладачем, з 1985 р. – доцентом. З 1987 р. – завідувач кафедри теоретичної фізики (з 1990 р. – кафедра теоретичної фізики та методики викладання фізики) цього університету. У 1980 р. захистив кандидатську, а у 1995 р. – докторську дисертацію. У 1996 р. присвоєне звання професора та обрано деканом фізико-математичного факультету (нині – навчально-науковий інститут фізики, математики, економіки та інноваційних технологій). У доробку професора – майже 270 наукових праць. Під його керівництфом захищено 2 докторські та 10 кандидатських дисертацій.

Учасники конференції спочатку хвилиною мовчання вшанували пам’ять Василя Бойчука. Доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової роботи ДДПУ Микола Пантюк своїм виступом ознаменував відкриття чергової, вже традиційної школи-конференції, головою якої був Василь Бойчук. У доповіді Микола Павлович коротко розповів про п.Василя, його ставлення до педагогічної діяльності та науковий поступ. Відтак від імені адміністрації та вченої ради університету Микола Пантюк оголосив присутнім прохання підтримати ініціативу – назвати регулярну школу-конференцію іменем Василя Бойчука.

Далі слово мав член-кореспондент НАН України, професор Іван Блонський, який розповів про наукову діяльність Василя Івановича і висловив співчуття присутній в залі дружині покійного – Уляні Бойчук.

Відтак слово надали Уляні Василівні. Вона подякувала всім, хто приїхав до Трускавця на конференцію, присвячену пам’яті її чоловіка.

«Мій чоловік був життєлюбом, надзвичайно веселою і товариською людиною, цінував почуття гумору. Я хочу, щоб ви любили життя так само, як він, а також любили рідних, тому що вони – найдорожче, що є у житті. Бережіть кожен день, який дарував вам Бог і з радістю щодня зустрічайте сонце. Бажаю усім міцного здоров’я й оптимізму, і знову через два роки тут усім зустрітися. Плідної роботи!» – побажала присутнім Уляна Бойчук.

Надалі розпочалися пленарні доповіді згідно з Програмою. Того ж дня учасники конференції відвідали могилу Василя Бойчука і взяли участь у Вечорі пам’яті.

Юрій ФЕДЧАК

 

Третя школа шукає розумників

Новий, 2018-19 навчальний рік учні перших класів розпочнуть за новою, реформованою програмою. Якою саме із запропонованих Міністерством освіти і науки – має обрати сам навчальний заклад. Дрогобицька ЗОШ №3 зупинила вибір на проекті «Розумники». Що він передбачає запитуємо у директора школи Наталії ЛАСТОВ’ЯК.

- Для учнів початкових класів у рамках освітньої реформи розроблені нові програми, які пропонуються Міністерством освіти і науки України. У навчальних закладах Дрогобича перші класи навчатимуться за програмами «Нова українська школа», «Інтелект України», «Розумники».

Наша школа, наразі єдина у місті, обрала для першачків освітню програму «Розумники» (Smarts Kids). Для її впровадження маємо необхідне обладнання – мультимедійну дошку й комп’ютер учителя з відповідним програмним забезпеченням.

- Що це за освітня програма?

- Програма «Розумники», рекомендована Міністерством освіти і науки, передбачає комплексне системне навчання дітей з різних предметів (математика, письмо, іноземна мова тощо) з використанням педагогічних ігор. Це навчальні програми, що містять понад 12 тисяч інтерактивних завдань з веселими героями і яскравими сюжетами, які запрошують учня у мандрівку Країною знань. Вони заохочують дітей до навчання, розвивають логіку, увагу, пам’ять, креативне мислення, допомагають легко і комфортно засвоювати матеріал.

У майбутньому плануємо забезпечити кожного учня у класі планшетом, на який під час уроку надходитимуть інтерактивні завдання, і діти розв’язуватимуть їх разом.

До речі, навчатися у такий спосіб можна не лише на уроці, а й удома. За бажанням батьків вчитель надасть їм програмне забезпечення, щоб вони мали змогу займатися з дітьми з допомогою комп’ютера чи планшета.

Додам, що при ЗОШ №3 діє група короткотривалого перебування дошкільнят. Діти п’ятирічного віку, які не мають змоги відвідувати дитсадок, готуються до школи у нас. Їх ми також ознайомлюватимемо з програмою «Розумники». Вона має спеціальний розділ для дошкільнят, щоб поступово адаптувати їх до здобуття знань у першому класі.

Додам, що на базі нашої школи відбувалися тренінги для вчителів початкових, середніх і старших класів, тож вони готові до роботи з новим обладнанням.

- Скільки доведеться платити батькам першокласників за користування ліцензійною програмою «Розумники»?

- У перший рік навчання користування програмою є безкоштовним. З другого класу плата має бути цілком символічною – дві гривні на місяць з кожного учня.

- Скільки перших класів плануєте набрати для навчання за програмою «Розумники»?

- Наразі плануємо укомплектувати один клас кількістю до 30 учнів. Але якщо буде бажання батьків і відповідна кількість дітей, ми спроможні відкрити ще один такий клас, оскільки маємо у школі додаткове мультимедійне обладнання.

До речі, за програмою «Розумники» вже працюють у школах багатьох великих міст. Нещодавно я побувала на «Форумі вчителів майбутнього» та «Форумі інновацій», де спілкувалася з директорами навчальних закладів. Почула від них лише схвальні відгуки про проект.

- Що ще нового, цікавого пропонує третя школа?

- Минулого року ми впровадили у школі інклюзивну форму освіти, коли діти з особливими потребами навчаються разом з іншими учнями. Це непросто для педагогів, але дає результати. Причому не лише для дітей з особливими потребами. У позитивному плані змінюються і звичайні учні, вони стали добрішими, уважнішими, відповідальнішими до навколишніх.

А в новому навчальному році законодавством України передбачено, що кожен навчальний заклад повинен забезпечити інклюзивне навчання для їхніх дітей, якщо є таке бажання батьків.

Крім того, на базі школи діє технічний гурток для старшокласників. Там вони вивчають теорію автосправи і Правила дорожнього руху, щоб при досягненні 18-річного віку за бажанням могли складати іспити на права водія.

Для учнів, які йдуть у десятий клас, пропонується можливість паралельно навчатися у філії Національного університету «Львівська політехніка» у Дрогобичі за спеціальною програмою (у вихідні дні). Це дозволяє випускникам після закінчення школи продовжити освіту в університеті з другого курсу.

Також плануємо запровадити у школі систему «Електронний щоденник», з допомогою якої батьки через Інтернет матимуть змогу відслідковувати успіхи своїх дітей у навчанні.

І наостанок розповім про перемогу нашої школи у міжнародному конкурсі проектів щодо сортування сміття. Згідно з умовами, для ЗОШ №3 закуплять урни, а також великі контейнери для роздільного збирання твердих побутових відходів – скла, органіки, пластику і паперу. Школа зможе здавати вторсировину і заробляти кошти для потреб закладу. А найголовніше – навчатимемо дітей, що сміття потрібно сортувати. У наш час ця тема особливо актуальна.

Проект сортування ТПВ презентуватимемо у вересні цього року. До речі, до нього разом з нами долучилися колеги із ЗОШ №4 та дитсадка №30.

Словом, третя школа намагається крокувати в ногу з часом. Запрошуємо батьків, яких зацікавила ця інформація, приводити дітей до нашого навчального закладу.

Ярослав ГРИЦИК

 

 

Стартували жнива: «МРІЯ» збирає врожай

На українських нивах розпочалась найгарячіша пора – аграрії приступили до жнив. З кожним роком погода все частіше вносить свої корективи у плани хліборобів, не став винятком і 2018-й. Яких результатів чекати від цьогорічної збиральної кампанії? Чи не завадили якості та кількості врожаю весняна посуха й літні зливи? Про це, а також про особливості жнивування у «МРІЇ» розповів Юрій ПІЦИК, директор з виробництва Компанії «МРІЯ Агрохолдинг».

- Яка ситуація в полях на початку жнив? Які особливості цього сезону?

- Весна цього року піднесла аграріям неприємний сюрприз у вигляді посухи у квітні та аномально високих температур у травні. На деяких наших блоках, таких як Кремінна (Хмельницька обл.), Південь (Чернівецька обл.), Підгайці та Збараж (Тернопільська обл.), ми мали посуху до півтора місяця якраз в той період, у ті критичні фази розвитку рослини, коли проходить формування врожаю. Але навіть попри це, завдяки напруженій роботі усього виробничого департаменту над дотриманням виконання технологічних строків проведення операцій, ми очікуємо отримання планових показників врожайності.

Весняна посуха вплинула і на терміни збиральної кампанії – цього року вона почалась десь на тиждень раніше плану. А оскільки травневі температури були вищими за звичні у нашому регіоні, то і ярі ранні культури дозріють десь на тиждень раніше, адже вони пройшли всі свої фази розвитку швидше, ніж зазвичай. Проте і на початку жнив нас чекав неприємний погодній сюрприз – коли всі готові були приступити до збирання озимого ріпаку, настало значне похолодання з інтенсивними опадами.

Жнива ми традиційно почали з обмолоту озимого ячменю на блоці Південь, але змушені були взяти паузу, оскільки пішли дощі.

- А встигли підготуватися до ранніх жнив? Вистачає техніки?

- Так, до жнив ми повністю готові. У полях одночасно задіємо 68 власних та 36 найманих комбайнів, а також близько 500 одиниць тягачів. Вся техніка – сучасна та у відмінному технічному стані. Елеватори також повністю готові до прийому врожаю.

Загалом жнива ранніх зернових ми плануємо завершити десь до середини серпня. Якщо по окремих культурах, то терміни такі: озимий ріпак плануємо зібрати за 15 днів, до 20 липня,  озиму пшеницю – за 25 днів, до початку серпня, у другій половині збирання озимої пшениці почнемо і збирання ярого ячменю та ярого ріпаку, на яке запланували приблизно 20 днів.

Все зерно буде відправлятися на власні елеватори «МРІЇ», де воно спершу пройде очистку та, за необхідністю, сушіння. Наприкінці серпня плануємо розпочати відвантаження зерна для видачі нашим пайовикам.

Паралельно зі жнивами вже готуємось до осінньої посівної. Для ефективного та своєчасного виконання робіт продовжуємо поповнювати свій технічний парк. В березні ми придбали 22 одиниці нової техніки на суму 2,8 млн доларів, а загалом за останні три роки інвестували у технічний парк вже майже 30 млн дол.

- З якої площі планується зібрати врожай? Які культури пріоритетні?

- Серед ранніх культур традиційно робимо ставку на озимі пшеницю та ріпак, їх у нас засіяно 25,5 та 17,75 тис. га відповідно. Також маємо 13,4 тис. га ярого ячменю, 6,2 тис. ярого ріпаку, невеликі площі озимого ячменю, гороху та ярої пшениці. За ці ранні жнива «МРІЯ Агрохолдинг» планує зібрати врожай із площі майже 63,7 тис. га., а загалом у 2018 році з 147 тис. га.

Якщо під час жнив буде сухо, то якість зерна буде хорошою, такою, на яку ми сподіваємось: значна частина пшениці буде відповідати вимогам продовольчого класу. Тобто, все буде залежати від того, чи пройдуть дощі в жнива. Ну, а щодо ячменю чи ріпаку, то тут погода має менший вплив на якість врожаю, тому такий ризик мінімальний. Однак часті дощі та високі температури можуть призвести до розтріскування частини стручків ріпаку, тому такий великий пріоритет ставимо у збиранні саме цієї культури.

- Чи вплинула погода на очікувану врожайність?

- Безумовно, що так. Озимі культури дуже добре перезимували та на початку весни були у бездоганному стані, що давало нам привід сподіватися на врожайність вище планової. Погода внесла свої корективи, але навіть враховуючи наслідки спеки та посухи, розраховуємо план виконати.

Не слід забувати, що наша Компанія все ще знаходиться в стабілізаційному режимі, і головне завдання для нас – це не досягнення максимальних показників врожайності, а отримання прибутку при мінімальних понесених витратах у розумних межах. Тому ми не женемось за рекордними показниками, а прагнемо до стабільних позитивних результатів та поступового розвитку.

Спілкувалась Ірина СТАХУРСЬКА

 

ПОЛІТИКА

Юлія Тимошенко: «Нова Конституція має бути суспільним договором, який зруйнує монополізм олігархів на владу»

Новий суспільний договір, тобто нова Конституція – це головна умова для побудови справедливої та сильної України.

Про це заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко на прес-конференції у Києві.

За її словами, чинна Конституція 1996 року виконала головне завдання – закріпила державність, але водночас має низку вад.

По-перше, Конституція де-факто «цементувала кланово-олігархічні домовленості»: «Чинна Конституція стала міжолігархічним, а не суспільним договором. Саме тому потрібне ухвалення нового Основного закону, який працюватиме в інтересах народу, а не кланів».

По-друге, саме через олігархічні домовленості український народ був позбавлений головного права – бути єдиним джерелом влади.

Третя вада чинної Конституції, за словами Тимошенко, полягає в тому, що всі гілки влади є безконтрольними, а тому абсолютно безвідповідальними.

«Конституція для правителів та чиновників держави має бути правовою Біблією, але в Україні вона знаходиться в руках махрових «атеїстів», які не просто її не виконують, але інколи навіть і не читали», – зауважила народний депутат.

Фундаментальною вадою чинної Конституції, за словами Тимошенко, те надзвичайно слабке місцеве самоврядування: «Україна має бути унітарною державою, але потребує фундаментального посилення прав місцевого самоврядування».

Ще однією проблемою, яку створює чинна Конституція, є недовіра українців до чинної судової системи, підкреслила лідер «Батьківщини».

«Вони вважають її несправедливою та недоступною для більшості людей», – зазначила вона.

Лідер «Батьківщини» зазначила, що в чинній Конституції права та свободи людей «ніким і нічим не гарантовані»: «У Конституції зазначені глибокі та системні права та свободи людей, які тотально проігноровані всіма гілками влади. У Основному законі унормовані абсолютно безпрецедентні права влади і зафіксовані лише обов’язки людей».

Юлія Тимошенко переконана, що наразі суспільство має створити потужну концепцію нового суспільного договору – проект нової Конституції, який стане чітким ультиматумом для всіх кандидатів у президенти та який новий президент повинен винести на Всенародний референдум.

 

СПОРТ

У відпустку – на другій сходинці

У п’ятницю, 6 липня, дрогобицька «Галичина» провела матч 13 туру Першої футбольної ліги Львівщини.

Наша команда у с.Черляни Городоцького району зустрічалася з тамтешнім «Авіатором».

Юнацька команда господарів перебувала на третій сходинці турнірної таблиці, дрогобичани – на другій. Тож не дивно, що матч пройшов у впертій боротьбі, у якій гравці «Авіатора» зуміли здобути перемогу – 2:1. У складі «Галичини» відзначився Андрій Цицик.

У матчі основних складів «Галичина» володіла ігровою і територіальною перевагою, яку втілила у два забиті м’ячі. На 15 хвилині відзначився Богдан Гарас, а на 66-й Тарас Грицан подвоїв перевагу команди гостей.

Дрогобичани виступали в такому складі: Л.Цісельський, І.Городиський, В.Трусевич, А.Сенів (В.Сушинець,56'), Ю.Федуняк, Т.Грицан, Б.Гарас, В.Бреньо (М.Філіпов, 67'), І.Тершак, В.Швець, Р.Маланяк. Головний тренер – Ігор Височанський, тренер юнаків – Тарас Рудавець.

Результати інших матчів 13 туру: «Сокіл» (Борщовичі) – СКК «Пісочна» – 2:1, «Скеля» (Жовква/Крехів) – «Кар’єр-Дністер» (Торчиновичі/Старий Самбір) – 0:2, «Вікторія» (Трускавець) – «Пульс-Авангард» (Жидачів) – 3:0, «Нафтовик» (Борислав) – ФОК «Городок» – 1:3, «Хімік» (Новий Розділ) – «Богун» (Броди) – 1:3, ФСК «Яворів» – «Сокіл» (Золочів) – 3:1, «Корміл» (Двидів) – «ГалКатЗубр» (Зубра) – 1:1.

Юнацький склад «Галичини» перебуває на третьому місці (28 очок), попереду – «Сокіл» (Золочів) – 34, «Авіатор» (Черляни) – 32.

Турнірну таблицю основних складів дивіться нижче. Чи залишиться «Галичина», яка вже зіграла 15 матчів, на другій сходинці за підсумком першого кола залежатиме від того, скільки очок набере «Кар’єр-Дністер» у 14-15 турах.

Перший матч другого кола дрогобицька команда проведе після невеликої перерви у чемпіонаті 12 серпня. У Трускавці «Галичину» екзаменуватиме «Вікторія».

Ярослав ГРИЦИКСоздан 16 июл 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником