ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 19 липня 2018 р.
«Мiss Ukrainian Canada-2018» – дрогобичанка Юлія Щербан!

У Канаді щорічно серед представниць української діаспори проводять конкурс «Міс Українська Канада (Мiss Ukrainian Canada)».

Цьогоріч організатори отримали понад 80 заявок з усієї Канади. До великого фіналу, який відбувся 15 липня, увійшли 16 чарівних дівчат із провінцій Онтаріо, Квебек, Саскачеван, Манітоба, Альберта, Британська Колумбія, Нова Шотландія та Нью-Брансвік.

Провінцію Альберта представляла уродженка Дрогобича Юлія Щербан, яка раніше мешкала на вул. Стрийській і переїхала до Канади з батьками у шестирічному віці. Дуже приємно, що наша землячка здобула у цьому конкурсі перемогу!

Юлія – студентка університету в Торонто. З дитинства професійно займається фігурним катанням. Серед її досягнень – престижна нагорода від Фундації фігурного катання Альберти 2017 року.

Також дівчина разом із друзями заснувала благодійний проект «The Beba Project», який допомагає збирати пожертви для місцевого продовольчого банку.

«Міс Українська Канада» – це сучасний молодіжний культурний проект, який має нетиповий для конкурсу краси формат, що більше подібний на талант-шоу. Участь у ньому можуть взяти молоді жінки українського походження віком від 18 до 30 років, які мешкають у Канаді.

Відбір відбувається не за зовнішністю чи модельними параметрами. Насамперед увага надається яскравій індивідуальності, харизмі, таланту, особливим досягненням, а також волонтерству в громаді. Головний критерій – це любов до України, а також бажання і спроможність розповісти світу про сучасну українську культуру.

Варто відзначити, що на Інтернет-сайті організаторів конкурсу тривало онлайн голосування, у якому активну взяли участь і мешканці Дрогобиччини. У відповідь Юлія написала: «Дрогобичани, усім привіт! Щиро дякую за вашу підтримку!»

Ярослав ГРИЦИК

Фото з анкети конкурсу

 

Пам’яті жертв московсько-більшовицького терору

27 років тому далекого 1991 року у Дрогобичі відбулося захоронення 486 останків людей, які були віднайдені на місці колишньої катівні НКВД-КГБ на вулиці Стрийській.

У суботу, 14 липня, на території Меморіалу «Тюрма на Стрийській» відбулися скорботні заходи зі вшанування жертв московсько-більшовицького терору 1939-50-х років. Спільну молитву за невинно убієнними жертвами НКВС провели представники духовенства.

З промовами виступили отець Андрій Бунь та міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

«Сьогодні ми зібралися на місці, яке для нас, дрогобичан, є дійсно святим. Тут віддали своє життя ті люди, які душею і тілом вболівали за Україну, за свій народ. На цьому місці радянська безбожна влада залишила свій слід, який став найбільш болісною пам’яттю. Це місце окроплене кров’ю багатьох людей, християн, мучеників. Мабуть, це найсвятіше місце у нашому місті», - зазначив у своїй промові отець Андрій Бунь.

Міський голова Дрогобича у виступі зауважив, що з кожним роком участь у скорботних заходах, на жаль, беруть все менше людей. Також Тарас Кучма наголосив на важливості продовження дослідження місць, зокрема й на території музею «Тюрма на Стрийській», де покояться останки невинно убієнних жертв НКВС.

«Сьогодні тут зібралися ті, кого насправді болить. Болить це місце, болить те, що тут відбувалося, і ми приходимо сюди для того, щоб відповісти собі: чому так сталося», - зазначив Тарас Кучма.

Далі міський очільник наголосив на тих буденних проблемах, які як і колись, так і сьогодні заважають сьогодні українцям бути у єдності гордими за своє єство.

«Чому ми слабкі? Чому ми не можемо стати сильними і випростатися на повний зріст і сказати: «Я – українець!», де б ми не перебували? Чому ми так плекаємо чужу культуру і не можемо встати чи у тій же маршрутці чи де інде і сказати: «Вимкніть музику окупанта, який нас принижує, вбиває»? Чому ми не можемо спокійно відповідати своєю рідною мовою, коли до нас звертаються іншою мовою? Чому ми соромимося і автоматично переходимо на мову ворога і злодія?.. Ми завжди ущемлено відчуваємо себе з будь-ким. А це можливо тільки тому, що ми споконвічно гризли один одного – як духовно, так і фізично. Тому, що в розбраті, не бачачи основного ворога, ми чомусь бачили ворога у своєму ближньому. І ця ненависть до ближнього породжується постійно, завжди і зараз. Я думаю, що ми станемо сильними лише тоді, коли наша душа переповниться любов’ю. І ця любов повинна бути не тільки до пам’яті тих людей, які тут загинули, не тільки до тієї землі, яка скроплена кров’ю тисячами наших поколінь. Це повинна бути ще й любов одного до одного. Вона зробить нас сильнішими, навчить нас прощати і каятися. І це – найголовніше. Давайте наповнимо нашу душу любов’ю і запам’ятаємо: ми більше не маємо права на ненависть. Слава Україні!», - звернувся до громади Тарас Кучма.

Завершився скорботний захід покладанням лампадок та квітів до пам’ятного хреста на території Меморіалу. Вела захід Алла Мельничук.

Опісля учасники віча побували у музеї «Тюрма на Стрийській» – на місці, де розміщена криниця, у якій, за підрахунками краєзнавців та істориків, закопані останки до півтори тисячі невинно убієнних. Про події тих часів присутнім розповіла старший науковий співробітник музею «Дрогобиччина» Марія Головкевич.

Згодом священнослужителі за участі громади відслужили панахиду на Полі Скорботи на вул. 22 Січня, де поховані 486 останків жертв московсько-більшовицького терору 1939-50-х років.

Прес-служба міської ради

На фото: виступає міський голова Тарас Кучма.

 

ДОРОГИ НА РЕМОНТІ

У Грушеві працює «Онур»

Від 13 липня турецька компанія «Онур» розпочала ремонт дороги Грушів – Ріпчиці. Цьогоріч заплановано покласти бетонну основу та суцільний асфальт на довжину 8 км. На ці роботи передбачене обласне фінансування та кошти з Дорожнього фонду.

Проектом передбачено фрезерування старого зруйнованого асфальтного покриття, утрамбування його, настилання бетонної основи та асфальту. У роботі задіяно багато техніки.

Депутат Львівської обласної ради, член комісії з питань дорожнього господарства та інфраструктури Михайло Задорожний, який оглянув хід виконання робіт, розповів:

«За підтримки голови Львівської облдержадміністрації Синютки та комісії з питань дорожнього господарства обласної ради на ремонт автошляху цьогоріч передбачено 43 млн грн. Це продовження ремонту дороги Новошичі – Ріпчиці, який розпочали минулого року, дійшовши до с.Грушів. Триває відновлення асфальтного покриття, що не ремонтувалося понад тридцять років. Цей напрямок має стратегічне значення, оскільки після створення Меденицької ОТГ він забезпечить швидкий доїзд до селища мешканців навколишніх населених пунктів, які в перспективі можуть увійти до об’єднаної громади».

Планується, що від 17 липня рух транспорту на цій дорозі буде повністю перекритий, тож ремонтники просять автомобілістів поставитися з розумінням до тимчасових незручностей і використовувати об’їзні шляхи.

Після завершення робіт на цьому напрямку компанія «Онур» планує розпочати ремонт дороги від с.Волоща до межі з Городоцьким районом. Ремонт дороги Дрогобич – Самбір до межі Самібрського району уже завершений.

За словами Михайла Задорожного, завдяки тому, що на прохання сільських громад депутатській комісії з питань дорожнього господарства та інфраструктури вдалося забрати декілька об’єктів від «Львівоблавтодору» і передати приватним фірмам, нарешті розпочалися дорожні роботи в окремих селах району.

Зокрема, ТзОВ «Нара» завершила асфальтування доги у с.Модричі і зараз працює на ділянці Дрогобич – Снятинка. У селі Вороблевичі дорогу ремонтує стрийське підприємство «Магістраль». Вартість робіт – 1 млн 040 тис грн. Сільський голова має намір відремонтувати довший відрізок дороги, оскільки 750 тис грн. на ці потреби готове переказати місцеве підприємство «Захід-Агро МХП».

Додамо, що Дрогобицький райавтодор днями розпочав роботи у с.Довге (Низинне).

Ярослав ГРИЦИК

 

Ремонт доріг: плани і перспективи

У понеділок, 16 липня, керівництво підрядної організації ТОВ «ТЕРКОМБУД», яка виконує ремонтні на вулиці М.Грушевського, повідомило про завершення підготовчого етапу.

На дорозі прочистили мережу дощової каналізації, виконали монтаж дощових колодязів та решіток, влаштовані нові бордюри, на ділянках проїжджої частини вимощене щебеневе покриття та відфрезеровано верхні шари асфальтобетону.

Окрім того, до початку проведення робіт з капітального ремонту вулиці, КП «Дрогобичводоканал», КП «Комбінат міського господарства», КП «Дрогобичтеплоенерго» та ЕЗ №2 «Укртелеком» проведено роботи з приведення інженерних мереж до належного стану.

За сприятливих погодних умов виконавці робіт приступлять до вистелення асфальтобетонного покриття. Роботи на ділянці проїжджої частини вулиці було заплановано завершити у перші дні липня. Проте через виникнення окремих, непередбачених проектом обставин і несприятливі погодні умови, терміни перенесли на початок серпня. Повністю капремонт цієї дороги планують завершити до квітня 2019 року.

Зазначимо, капітальний ремонт вул. М.Грушевського заплановано завершити у 2019 році у повному обсязі. Окрім капітального ремонту дорожнього покриття, проектом передбачено ремонт пішохідного та технічного тротуарів, облаштування пішохідних переходів. З лівого боку вулиці передбачається облаштування велодоріжки завширшки 1,5 м. Відділятиме проїжджу частину від велодоріжки зона із зелених насаджень.

***

У зв’язку з погіршенням погодних умов, ремонтні роботи на вулицях міста до кінця тижня тимчасово припинені. Однак, як зазначили у Департаменті міського господарства, до кінця літа заплановано ремонтні роботи на десятьох вулицях. Зокрема, поточний ремонт – на вулицях М.Лисенка, О.Нижанківського, Б.Шульца, Б.Козловського, Горішня Брама, Війтівська Гора, Ак.Сахарова, а також на перехресті вулиць Трускавецька – М.Шашкевича.

До кінця серпня заплановано проведення робіт на вулиці Стрийській. До травня 2019 року має відбутися капітальний ремонт вулиці В.Чорновола.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма доручив комунальним службам міста, окрім розміток у межах пішохідних переходів, нанести роздільні смуги на всіх вулицях, де вже проведено ремонт дорожнього полотна.

Також Тарас Кучма закликав комунальників не зволікати з ремонтом тріщин та незначних вибоїн, застосовуючи технологію струменевого напилення асфальтної суміші, зокрема на тих ділянках доріг, де вже проведено поточний ремонт методом вистеляння асфальту.

 

НОВИНИ

Готуємося до вручення премії імені Івана Франка 

У Дрогобичі триває підготовка до проведення ІІІ церемонії вручення Міжнародної премії імені Івана Франка.

Захід уже традиційно відбудеться 27 серпня у приміщенні Народного дому ім. І.Франка. У рамках підготовки полагоджено частину фасаду, триває ремонт одного із залів, заплановано реконструкцію сцени.

У понеділок, 16 липня, міський голова Дрогобича Тарас Кучма зустрівся з керівництвом Народного дому й виконавцем ремонтних робіт і проінспектував стан підготовки до проведення Церемонії.

Міський голова доручив представникам відповідних комунальних служб впорядкувати територію, прилеглу до будівлі Народного дому, та вулицю Івана Франка.

«ІІІ церемонія вручення Міжнародної премії імені Івана Франка – це не просто важлива подія для міста й регіону. Насамперед – це вшанування нашого славетного земляка. Тому докладаємо всіх зусиль, щоб гідно прийняти поважних лауреатів та гостей і на високому рівні відзначити 162-у річницю від дня народження Каменяра», - прокоментував Тарас Кучма.

 

Ще двоє сімей учасників АТО отримали квартири 

Днями відбулася зустріч міського голови Дрогобича Тараса Кучми з сім’ями двох учасників АТО. Тарас Кучма вручив їм сертифікати на отримання квартир у новобудові на території Дрогобича.

Вибором сімей для отримання квартир займалися самі учасники АТО – представники громадських об’єднань, які з поданням звернулися до міського голови.

Від 2015 року сім’ям учасників АТО надано 7 квартир, ще 6 сімей отримали кошти на придбання житла.

За період від кінця 2015 року розглянуто 713 заяв на отримання земельних ділянок. Загалом учасникам АТО надано 172 земельні ділянки.

Також від 2015 року 718 учасників АТО з Дрогобича і Стебника отримали матеріальну допомогу на суму 1 млн 173 тис 300 гривень.

 

За три дні вивезли 182 тонни сміття! 

У понеділок, 15 липня, під час оперативної наради у ратуші Тарас Кучма доручив керівництву КП «Комбінат міського господарства» впродовж 10 днів повністю прибрати місто від сміття.

Як повідомили у КП «КМГ», упродовж п’ятниці-неділі, 13-15 липня, з вулиць Дрогобича прибрали 182 тонни твердих побутових відходів.

У п’ятницю, 13 липня, тверді побутові відходи прибрали з вулиць: П.Сагайдачного (10 тонн), І.Франка (58 тонн), С.Наливайка (15 тонн), з території КП «КМГ» (8 тонн). Загалом цього дня було прибрано 91 тонну ТПВ.

У суботу, 14 липня, сміття прибрали з вулиць: Є.Коновальця (біля гаражів, 23 тонни), Володимира Великого (маг. «Попелюшка», біля церкви та ринку «Чагарі», 38 тонн). Загалом – 61 тонну ТПВ.

У неділю, 15 липня, сміття прибрали з майданчиків вулиці Володимира Великого (біля церкви та ринку «Чагарі»). Загалом – 30 тонн ТПВ.

 

Сміттєва криза: у пошуках розв’язку 

У четвер, 5 липня, за ініціативою міського голови Дрогобича Тараса Кучми у ратуші відбулася зустріч керівництва міста, району та голів сільських рад.

Участь у нараді взяли міський голова Дрогобича Тарас Кучма, перший заступник міського голови Ігор Герман, керівник КП «КМГ» Андрій Янів, заступник голови Дрогобицької районної державної адміністрації Іван Мізерник, депутат ЛОР Василь Масний, Голова асоціації сілких голів Степан Коваль, голови сільських рад Снятинки, Медвежі, Нагуєвич та Модрич.

На початку зустрічі міський голова Тарас Кучма зазначив, що на сьогоднішній день проблема вивозу та утилізації сміття є найголовнішою на Дрогобиччині і спільною як для мешканців міста, так і для мешканців навколишніх сіл.

Також Тарас Кучма повідомив, що окремою проблемою є те, що зафіксовано чимало випадків, коли мешканці сіл звозять сміття до міста.

«Однак ця проблема не має бути точкою розбрату між містом та населеними пунктами району, а сьогодні ми повинні згуртуватись та спільно знайти вихід з цієї ситуації. На мою адресу надійшла чисельна кількість пропозицій від дрогобичан щодо організації «муніципальних дружин», які чергуватимуть біля сміттєвих майданчиків та не допускатимуть вивантаження сміття мешканцями навколишніх сіл. Тому, щоб не допустити такої ситуації між людьми, за яких ми спільно з вами несемо відповідальність, ми повинні вирішити цю проблему», - наголосив Тарас Кучма.

Окрім цього, міський очільник повідомив, що вже найближчим часом у Дрогобичі відкриють сміттєсортувальну лінію та працюють над питанням будівництва сміттєпереробного заводу, однак проблему зі сміттям необхідно вирішувати вже сьогодні.

У ході наради керівник КП «КМГ» Андрій Янів навів статистику щодо збільшення добової кількості накопичення сміття на сміттєвих майданчиках міста. За словами посадовця, раніше щодня з міста вивозили в середньому 35 тонн, а зараз в середньому за добу накопичується близько 70 тонн сміття.

Також Андрій Янів навів декілька прикладів, які свідчать, що мешканці сіл звозять сміття до Дрогобича:

- з майданчика Володимира Великого,2 (район магазину «Наш Край») було вивезено 40 тонн сміття, однак зранку наступного дня там знову була така ж кількість відходів. Мешканці цього мікрорайону не могли за добу накопичити таку кількість сміття;

- під час прибирання сміттєвого майданчика на вулиці Млинарській з контейнера дістали здохлу корову (!). У цьому мікрорайоні ніхто корови не тримає.

Також зафіксовані непоодинокі випадки, коли мешканців сіл було «спіймано на гарячому» під час розвантаження сміття.

Усі учасники наради погодилися з тим, що зараз для Дрогобича та району тимчасово необхідне сміттєзвалище, куди звозитимуть сміття до початку роботи сміттєпереробного заводу на термін до двох років.

Міський голова Дрогобича закликав сільських голів провести роз’яснювальну роботу з мешканцями, щоб останні припинили звозити сміття до міста, оскільки така кількість відходів, яка накопичується в місті, може спричинити екологічну катастрофу. Також Тарас Кучма закликав присутніх подати конкретні пропозиції-бачення щодо виходу із ситуації, яка склалася. Окрім зустрічі з керівництвом району, того ж дня Тарас Кучма зустрівся із головами громадських організацій та ОСББ Дрогобича.

 

Запрацювала електронна реєстрація домашніх тварин

Домашній улюбленець – це не іграшка, а передовсім відповідальність. Спостерігаючи за ситуацією та боротьбою з безпритульністю собак на вулицях міста, у Дрогобичі прийнято рішення про запровадження електронної реєстрації домашніх тварин.

Цей проект реалізовується у рамках програми «Дрогобич – Smart City 2018 – 2023». Саму ж процедуру реєстрації проводить Центр надання адміністративних послуг у Дрогобичі.

Як зазначають ініціатори ідеї – представники міжнародної некомерційної онлайн бази даних ідентифікації тварин «Animal-id.info UA», спільно з якими запроваджено проект у Дрогобичі, електронна реєстрація тварин сприятиме вирішенню проблеми з безпритульними тваринами, їх швидкому поверненню у випадку, якщо домашній улюбленець загубиться або ж коли тварина напала на перехожого, віднайти власника та притягнути його до відповідальності.

Як працює система реєстрації?

Для реєстрації домашнього улюбленця необхідно звернутися у ЦНАП м.Дрогобич. Із собою потрібно мати: паспорт громадянина України та ідентифікаційний код власника домашньої тварини; ветеринарний паспорт для тварини (при наявності або у випадку розбіжності місця реєстрації та фактичного проживання); фото тварини; квитанцію про оплату послуги.

Після проведення процедури реєстрації власник улюбленця отримує персональний онлайн кабінет та спеціальний жетон з QR-кодом. Дані тварини автоматично вносять до єдиної світової бази даних.

Вартість послуги е-реєстрації та жетона домашнього улюбленця становить 70 гривень.

Процедура реєстрації одного улюбленця відбувається в межах 5 хвилин.

Як ідентифікувати домашнього улюбленця?

У випадку виявлення тварини, достатньо за допомогою смартфона зісканувати QR-код на жетоні, відтак автоматично отримати інформацію про тварину та її власника.

При виникненні труднощів у реєстрації, ідентифікації або пошуку домашнього улюбленця чи додаткових запитань, необхідно звернутися до відділу ІТ та аналізу ДМР на е-скриньку: itadrohobych@gmail.com.

Одним із перших дрогобичан у вівторок, 3 липня, свого домашнього улюбленця – собаку «Берту» – зареєстрував міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Прес-служба міської ради

 

У районі беруться за створення Меденицької ОТГ 

У громадах сіл Летня й Опарі розглянули питання щодо створення Меденицької об’єднаної територіальної громади.

Обговорення організував Львівський центр розвитку місцевого самоврядування. Його консультанти дали вичерпні відповіді на запитання людей. Як виявилося, громадськість на Дрогобичичні (на відміну від окремих сільських голів) підтримує ідею створення об’єднаних територіальних громад.

Депутат Львівської обласної ради від Дрогобиччини Михайло Задорожний, який взяв участь у заходах, наголосив на вигодах, які отримають села від створення Меденицької ОТГ. Народний обранець також акцентував увагу на перспективі економічної спроможності ОТГ, що є запорукою розвитку населених пунктів, які увійдуть до об’єднаної громади, сприятиме створенню комфортного простору для мешканців.

Вл.інф.

 

МЕДИЧНА СТОРІНКА

Щоб чути дитячі серця

Днями «Дрогобицькій дитячій міській поліклініці» передано на баланс новопридбаний електрокардіограф. Вартість обладнання – 23 тис 647 гривень. Кошти виділені з міського бюджету Дрогобича.

Вручили новий апарат колективу дитячої міської поліклініки міський голова Дрогобича Тарас Кучма разом із начальником відділу охорони здоров’я Володимиром Чубою.

Як зазначив міський голова Дрогобича Тарас Кучма, оновлення та закупівля сучасного медичного обладнання в установи охорони здоров’я Дрогобича – важливий крок для діагностики, попередження чи запобігання захворювань або ж порятунку життя людей. Особливо це важливо, коли мова йде про дітей. Відтак міський очільник наголосив, що придбання апарату вдалося здійснити за підтримки та розуміння депутатського корпусу міської ради.

Сучасний апарат встановлений у кабінеті ЕКГ міської поліклініки і вже працює для пацієнтів.

Прес-служба міської ради

 

У лікарні буде нове відділення 

До кінця 2018 року на базі КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» Дрогобицької міської ради планують створити відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії.

Там обстежуватимуть судини й надаватимуть допомогу при патології серця за допомогою сучасного обладнання – ангіографа, який планують встановити до кінця вересня – середини жовтня. У приміщенні тривають ремонтні роботи.

Для перевірки дотримання термінів та обсягів робіт 13 липня міський голова Дрогобича Тарас Кучма спільно із заступником Василем Качмарем та начальником відділу охорони здоров’я Володимиром Чубою проінспектували об’єкт і поспілкувалися з керівництвом лікарні та підрядниками.

Прес-служба міської ради

 

Які медичні послуги тепер безкоштовні? 

Від 1 липня 2018 року перші 149 комунальних закладів у 22 областях України, які надають первинну медичну допомогу, почали працювати за новою моделлю фінансування. Серед них і Дрогобицька міська поліклініка.

Перші комунальні і приватні медзаклади, які вже підписали договори з Національною службою здоров’я, почнуть отримувати фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Місто, після укладення угод КНП «Дрогобицька міська поліклініка» і КНП «Стебницька міська лікарня» з Національною службою здоров’я України, не отримує субвенцію на первинну медичну допомогу, а кошти, як оплата послуг наданих пацієнтам, мають надходити безпосередньо медичній установі.

Про це повідомив начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба.

Як зазначив посадовець, станом на понеділок, 3 липня, у Дрогобичі укладено 30 908 декларацій між пацієнтом та лікарем. Таким чином, після укладення угоди з Національною службою здоров’я України, поліклініка мала б отримати кошти від Національної служби здоров’я України, відповідно до кількості пацієнтів, з якими укладено декларації (так званий «зелений» список), і тих мешканців адміністративно-територіальної одиниці, які ще не вибрали собі лікаря («червоний» список). За одного пацієнта, який ще не уклав декларацію, з «червоного» списку заклад отримає приблизно вдвічі менше коштів, ніж за пацієнта із «зеленого» списку, який вже уклав декларацію.

Водночас, за словами Володимира Чуби, з 1 липня починає діяти новий список послуг первинної медичної допомоги, доступний для пацієнта. Всі ці послуги є абсолютно безоплатними.

На рівні первинної медичної допомоги до пакету послуг входять такі аналізи і дослідження: загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою; загальний аналіз сечі; визначення вмісту глюкози в крові; визначення вмісту загального холестерину; вимірювання артеріального тиску; електрокардіограма; вимірювання ваги, зросту, окружності талії; швидкий тест на вагітність; швидкий тест на тропонін; швидкі тести на ВІЛ, вірусні гепатити.

Також новий порядок надання первинної медичної допомоги передбачає профілактичні огляди та аналізи для груп ризику семи захворювань.

Один раз на рік

Цукровий діабет: 45 років і старші, всі – при факторах ризику;

ВІЛ: 14 років і старші;

туберкульоз: всі – при факторах ризику.

Раз на два роки

Рак молочної залози: 50–69 років, з 40 – при факторах ризику.

Раз на 1-2 роки, залежно від факторів ризику

Гіпертонічна хвороба та інші серцево-судинні захворювання – жінки 50 років і старші, чоловіки 40 років і старші;

колоректальний рак: жінки і чоловіки старші 50 років;

рак передміхурової залози: з 40 років залежно від ризику.

Спостерігати за станом здоров’я пацієнта, ставити діагнози та лікувати поширені хвороби, травми, отруєння будуть сімейні лікарі, терапевти та педіатри. За потреби лікар даватиме скерування до фахівців вторинної чи третинної допомоги – лора, ендокринолога, хірурга тощо.

Сімейний лікар може вести пацієнтів будь-якого віку, педіатр – дітей від народження і до 18 років, а терапевт – від 18 років і старших.

«Завдяки змінам у фінансуванні галузі охорони здоров’я нам вдалося збільшити фінансування первинної ланки на 600 тисяч гривень та забезпечити потребуючих необхідними медикаментами за пільговими рецептами.

Для підписання декларацій з сімейним лікарем достатньо мати при собі паспорт громадянина України, ідентифікаційний код та мобільний телефон. Розпочати процес підписання декларації можливо через мережу Інтернет, за допомогою е-сервісу «https://askep.net/doctors» на Інтернет-порталі Дрогобицької міської ради», - резюмував Володимир Чуба.

 

Триває підписання декларацій із лікарями 

У Дрогобичі триває процес укладання декларацій між громадянами та сімейними лікарями.

Про це говорили у понеділок, 16 липня, під час оперативної наради у ратуші.

Міський голова Тарас Кучма доручив керівництву відділу охорони здоров’я організувати ознайомлювальні зустрічі медиків з колективами комунальних підприємств міста і роз’яснити працівникам необхідність та переваги укладання декларацій із сімейними лікарями.

Наразі у Дрогобичі громадяни уклали понад 38 тисяч декларацій із сімейними лікарями. Як зазначив керівник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба, для прискорення процесу укладення декларацій медики готові провести інформаційні кампанії не лише серед колективів комунальних підприємств, а й інших установ.

Прес-служба міської ради

 

СВІТ СПОРТУ

Ярослав ПОПОВИЧ:

«Час припинити вільне падіння українського велоспорту»

Відомий гонщик збирається очолити Федерацію велоспорту України

 

 Знаменитий український велогонщик, а нині спортивний директор Trek-Segafredo, вихованець Дрогобицької СДЮСШОР «Медик» Ярослав Попович в інтерв’ю виданню XSPORT розповів, чому хоче стати президентом Федерації велоспорту України та як буде поєднувати роботу в команді Світового туру з новою посадою.

 Про участь у виборах президента ФВСУ

- Приблизно 5-6 років тому, коли моя професійна кар’єра почала йти на спад, задумався, чим буду займатися далі. Ще кілька років їздив, після чого став спортивним директором, але ця мрія – допомогти українському велоспорту – була завжди. Зараз така ситуація в нашому виді спорту, яка постійно йде донизу, донизу, донизу… Тому ми з однодумцями вирішили подати мою кандидатуру на пост президента Федерації і спробувати щось змінити на краще.

 Про суміщення роботи на посаді президента ФВСУ

і спортивного директора Trek-Segafredo

- Як тільки з’явилася ця ідея, відразу поспілкувався з нашим менеджером Лукою Ґуарчіленою. Він сказав, що в Trek-Segafredo ніхто не проти, але в UCI (Міжнародний союз велосипедистів – прим.) це можуть розглядати як занадто «протилежні» речі. Тому в Trek-Segafredo мені порекомендували звернутися в UCI і дізнатися, чи можна обіймати дві позиції одночасно. Я написав їм у юридичний відділ, пояснив ситуацію в українському велоспорті, виклав свої ідеї. Вони відразу сказали, що якщо в команді не проти, то все гаразд. Головне – щоб я нікуди не «тягнув» свою команду, але я їм пояснив, що прийшов у ФВСУ не для цього. Тож обидві сторони дали згоду.

Я працюю спортивним директором тільки 100-105 днів на рік. У мене багато вільного часу, тому вирішив витратити його трохи менше на сім’ю і більше – на український велоспорт. 

Про переїзд до України

- Упродовж останніх чотирьох років часто говорю про те, що хочу повернутися в Україну. Розмовляємо з дружиною на цю тему, щоб спробувати трохи пожити тут. Не можу пояснити, чому мене тягне назад. А якщо сильно тягне, то треба спробувати! – зазначив Ярослав Попович.


«Срібні» гирі міжнародної проби

13-14 липня в Ужгороді проходили міжнародні змагання з гирьового спорту «Гран-прі України». У змаганнях взяли участь спортсмени зі Львівської, Сумської, Тернопільської, Чернігівської, Закарпатської, Волинської областей, а також із Польщі та Словаччини.

Дрогобиччину на цьому серйозному турнірі представляли студент навчально-наукового інституту фізичної культури та здоров’я ДДПУ ім. І.Франка Андрій Лагуш і спортсмен-ветеран Ярослав Пиль.

У напруженій боротьбі серед сильних суперників наші земляки зуміли здобути срібні нагороди.

Ярослав Пиль посів друге місце у ваговій категорії до 78 кг (поштовх і ривок), а Андрій Лагуш – два других місця у категорії понад 95 кг (поштовх та ривок, довгий цикл).

Варто додати, що Ярослав Пиль попрацював на цих змаганнях ще й у ролі судді, здобувши дуже цінний досвід.

Вітаємо наших земляків і бажаємо наступних перемог!

Ярослав ГРИЦИК

 

На проміжному фініші – треті

У вихідні відбулися матчі 14 туру Першої футбольної ліги Львівщини. Дрогобицька «Галичина» матчі 14-15 турів зіграла раніше.

Результати інших матчів 14 туру: ФОК «Городок» – «Скеля» (Жовква/Крехів) – 2:4, «Кар’єр-Дністер» (Торчиновичі/Старий Самбір) – «Хімік» (Новий Розділ) – 5:0, «Авіатор» (Черляни) – «Сокіл» (Борщовичі) – 1:4, «Богун» (Броди) – «Корміл» (Давидів) – 1:0, «Пульс-Авангард» (Жидачів) – «Нафтовик» (Борислав) – 5:0, СКК «Пісочна» – «Вікторія» (Трускавець) – 2:3.

Перемога команди «Кар’єр-Дністер» дозволила їй обійти дрогобицьку «Галичину» у турнірній таблиці. Лідирує у Першій лізі Львівщини «Сокіл» (Борщовичі) – 38 очок, на другій сходинці – «Кар’єр-Дністер» (Торчиновичі/Старий Самбір) – 36, на третій – МФК «Галичина» (Дрогобич) – 34. Усі лідери зіграли по 15 матчів.

Юнацький склад «Галичини» ділить 4-5 місця з ФОК «Городок» (по 31 очку). Попереду – «Сокіл» (Золочів) – 34, «Авіатор» (Черляни), «Кар’єр-Дністер» (Торчиновичі/Старий Самбір) – по 32.

До завершення першого кола шістьом командам залишилося зіграти три матчі 15 туру.

Ярослав ГРИЦИК

 

«Золото» Ярослава Паращака

4-7 липня 2018 року у Вінниці проходив відкритий чемпіонат України у багатоденній гонці серед юніорів і юніорок.

Честь Дрогобицької СДЮШОР з велоспорту «Медик» захищали шестеро спортсменів на чолі зі старшим тренером-викладачем Володимиром Савчиним.

Вдалим був виступ вихованця школи Ярослава Паращака, який виборов золоту медаль на четвертому етапі у багатоденній гонці. Ярослав Паращак є лідером юніорської збірної команди України, яка зараз змагається на чемпіонаті Європи у Чехії.

Ліза Ветриченко (ЗОШ №4) і Наталя Гайдим (Дрогобицький коледж нафти і газу) вибороли бронзові медалі у командному заліку.

Досить вдало виступили і здобули цінний досвід на цих змаганнях юнаки Богдан Бориславський і Віталій Буштин (ЗОШ №1).

Ярослав ГРИЦИК

 

ДСНСУ ЗАСТЕРІГАЄ

При пожежах у лісах, степах, на торфовищах...

Щорічно внаслідок пожеж гинуть та страждають значна кількість людей.

На дим та попіл перетворюються цінності на мільярди гривень. Як правило, найбільш поширеними причинами пожеж є людський фактор: це – наслідок спалювання сухої рослинності,  створення неконтрольованих осередків через спалювання сміття, необережність та часто байдужість людей. 

Якщо виникла пожежа – відлік часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся: високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів. Знайте, де розміщені засоби пожежегасіння та вмійте ними користуватися.

Сьогодні актуальною проблемою є пожежі на торфовищах. Масові пожежі можуть виникати внаслідок необережного поводження з вогнем, очищення поверхні землі випалюванням сухої трави та з інших причин. Як наслідок – ураження людей і тварин, спалах будівель у населених пунктах, дерев’яних мостів, дерев’яних стовпів ліній електромереж та зв’язку, складів нафтопродуктів та інших матеріалів, що горять.

Якщо ви опинилися в осередку пожежі:

- не панікуйте та не тікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;

- з небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно до напряму розповсюдження вогню;

- якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі – воно тут менше задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;

- гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, забиваючи полум’я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами, будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;

- під час гасіння пожежі, не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з уваги інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв’язок за допомогою голосу.

- особливо будьте обережні у місцях торф’яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому пересувайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів;

- після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі.

У всіх випадках, якщо ви в змозі, викличте пожежну команду (телефон – 101).

М.ГОРОДИСЬКИЙ, головний інспектор Дрогобицького РВ ГУ ДСНСУ у Львівській обл., майор служби ЦЗ

 

ПРОБА ПЕРА

Батьки, будьте дітьми! 

Хто такі дорослі і “з чим їх їдять”? Для нас, дітей і підлітків, вони завжди здавалися чимось недосяжним і незбагненним; ми захоплювалися ними і копіювали їхні дії. Згадали, правда? Проте, звісно, бували і не надто приємні моменти: такі, як “я втомлений, не можу гратися зараз” або ж “слухай мене: я краще знаю”. А для нас, малих, було дуже дивно, чому ці дорослі, заробляючи гроші і користуючись авторитетом серед інших, все одно знаходили час на бурчання.

На жаль, дуже часто зрілі люди почувають себе нещасними і знедоленими, навіть якщо мають, на їхню думку, все необхідне. Чому так? Чи не через те, що на самому початку дорослого життя обирають для себе пріоритетом матеріальний достаток, а все решта відкидають? Аж через багато років вони усвідомлюють про такі важливі цінності – любов, спілкування з рідними, повага до своєї релігії тощо. Як приклад: зауважували, що бабусі й дідусі частіше навідуються до церкви, ніж їх діти, а час, проведений з онуками, стає для них ну просто раєм?

То який робимо висновок? На мою думку, щастя дорослих полягає саме в дітях, у їх безтурботності, оптимістичному погляді на життя, і звісно ж, милому щебетанні. Можливо, саме через брак часу на дітей батьки не отримують того “живчика”, того “енерджайзера”, щоб жити і РАДІТИ ЖИТТЮ! Ну, а відповідно, літні люди, спілкуючись з онуками, мають силу працювати для них і підкорювати свої особисті «еверести».

Отже, моя порада для дорослих: будьте трішки дітьми! Спілкуйтеся з ними частіше, і тоді не лише отримуватимете наснагу для щоденних справ, а й виховаєте здорове, свідоме покоління, і разом з цим свідому Україну!

Христина ІВАНЦІВ

 

Що таке цінність? 

Що таке цінність? З самої назви зрозуміло, що це те, що має якесь певне значення, те, що цінується. Певна річ, ми усі знаємо про загальнолюдські цінності, такі як здоров’я, достаток, любов тощо. Проте кожен і для себе вибирає особисті, ті, яких дотримуватиметься впродовж усього життя.

Для мене такою цінністю є щастя інших. Я вважаю, що воно є надважливим пріоритетом у моєму житті з декількох причин. По-перше, науковці довели, що той, хто присвячує своє життя щастю інших, є щасливішим, ніж егоїст, який дбає лише про своє. По-друге, роблячи життя інших радіснішим, ми здобуваємо цінний досвід спілкування з людьми. Звісно, ми усі хочемо бути просунутими і комунікабельними, і допомога іншим – ідеальний варіант для цього.

І ще одне, останнє, проте далеко не найменш важливе, на мою думку. Хіба не приємно побачити щире захоплення в очах бабусі, якій ви щойно купили квіти? А відчувати радісний трепет в грудях від того, що допомогли бідній сироті або розсмішили молодшу сестру? Тут ідеться зовсім не про задоволення собою, а лише про щастя через щастя, через добро. І неважливо, наскільки велику за обсягом добру справу ми робимо – прибираємо парк чи захищаємо нашу державу в зоні бойових дій – цим ми робимо кращими суспільство, планету і самих себе!

Христина ІВАНЦІВ

 

СУМУЄМО…

Жаль, що на 71 році життя зупинилась земна хода поважної і шанованої в Ясениці людини – Богдана Дмитровича БАГРІЯ.

Цей чоловік сумлінно і відповідально ніс службу у правоохоронних органах, ніколи нікому не причинив проблем, коли всі події відбувалися у правовому полі. Потім уже на посаді сільського голови, а односельчани тричі обирали його старостою, робив усе, щоб був спокій і порядок. Ми шанували Богдана Дмитровича і надалі будемо пам’ятати про його порядність, чесність і відповідальність. Нехай земля для нього буде пухом, а душа знайде спокій у Царстві Небесному.

У скорботі Степан Костів, голова СП «Світанок»

***

Колективи Дрогобицької РДА і районної асоціації селищних і сільських рад висловлюють глибоке співчуття родині Багріїв з приводу смерті Богдана Дмитровича.

Вічная йому пам’ять!

 

Колектив ЗОШ№3 висловлює щире співчуття вчителю початкових класів Олександрі Антонівні КУЗИК з приводу важкої втрати – смерті чоловіка і сина.Создан 19 июл 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником