ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 2 серпня 2018 р.
Громада вимагає розблокувати полігон

29 липня на площі Ринок з ініціативи міського голови Тараса Кучми відбулося загальноміське віче щодо розв’язання сміттєвої кризи у Дрогобичі.

Після духовних настанов отця Ігоря Цмоканича біля мікрофона проблему і можливі шляхи її розв’язання обговорювали перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус, директор департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради Роман Москалик та його заступник, громадські активісти Олександра Лисак та Ігор Струналь, міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Учасники віча практично одноголосно, окрім кількох представників Брониці, підтримали резолюцію, проект якої зачитав міський голова. Подаємо текст цього документа.

Резолюція

1. Підтримати звернення до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Кабінету Міністрів України, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Верховної ради України, Генерального прокурора України Юрія Луценка, Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, Голови Львівської Державної адміністрації Олега Синютки, начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області Валерія Середи, керівника Дрогобицької місцевої прокуратури Юрія Малахівського, начальника місцевої поліції Андрія Біласа про вчинення необхідних дій щодо розблокування Дрогобицького міського сміттєзвалища з метою проведення ремонтних робіт, його рекультивації та підготовки до закриття у 2020 році.

2. Підтримати звернення до Генерального прокурора України Юрія Луценка, Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області Валерія Середи, керівника Дрогобицької місцевої прокуратури Юрія Малахівського, начальника місцевої поліції Андрія Біласа про встановлення та притягнення до відповідальності осіб, які причетні до незаконного блокування сміттєзвалища та своїми діями завдали бюджету Дрогобича збитків на мільйони гривень.

3. Запропонувати місцевій владі Дрогобича побудувати в межах промислової зони міста екологічно безпечний сміттєпереробний завод впродовж найближчих двох-трьох років.

4. Підтримати реалізацію програми сортування сміття на теренах Дрогобича, що, своєю чергою, скоротить об’єми накопичення відходів.

***

Під час віча слово мали ветеран батальйону оперативного призначення ім. генерала Кульчицького Василь Леськів і голова Благодійного фонду ветеранів добровольців та інвалідів батальйону оперативного призначення ім. генерала Кульчицького Андрій Коваленко.

Під час виступу Андрія Коваленка з боку учасників віче, а як згодом вдалося з’ясувати від представників села Брониця, на адресу атовця прозвучали фрази: «Ганьба!», «Банда», «Тітушки», «Скільки вам заплатили?», «Начепили бляшанки і ходять як півні».

Такі слова воїн Андрій Коваленко сприйняв боляче, тож вирішив піти пішки до Дрогобицького сміттєзвалища. Там він вмостився навпроти блок-поста пікетувальників з Брониці і з 29 липня розпочав сухе голодування. Як повідомили побратими Андрія, атовець не вживає ні їжі, ні рідини.

Свої дії він назвав протестом проти беззаконня, яке чинять блокувальники Дрогобицького сміттєзвалища, а також проти образи честі і гідності воїнів – учасників АТО. Мета протесту – віднайдення діалогу між Броницею та Дрогобичем, компромісне вирішення питання розблокування полігону, виконання правоохоронними органами закону іменем України. Як анонсував Андрій, голодування буде безстроковим – до повного вирішення сміттєвої кризи.

«Схожі фрази звучали на нашу адресу від прихильників ДНР та ЛНР, на сході України. Там нас обзивали «бандерівцями», «фашистами». І ми розуміємо вчинок Андрія, який сам мало не втратив життя, коли на Галичині тих, хто жертвував своїм здоров’ям і життям, починають обзивати «півнями з бляшанками», «бандою», «запроданцями», нам кричать «Ганьба!». Ми ж не бажаємо нікому зла. Просто намагалися донести до всіх, що сміттєва блокада Дрогобича – це політичне замовлення. А людям треба з розумом розв’язати цю проблему, сівши за стіл переговорів, а не мовою ультиматумів», - зазначили побратими Андрія.

Андрій Коваленко – ветеран АТО, учасник бойових дій. Сьогодні за станом здоров’я не бере участі у війні. У 2014-2015 роках був бійцем батальйону ім. генерала Кульчицького, брав участь у бойових операціях у Слов’янську та Дебальцевому, був серйозно пораненим.

Міський голова Тарас Кучма, знаючи стан здоров’я воїна, закликав Андрія Коваленка припинити цей протест, оскільки сухе голодування у літню пору небезпечне не тільки для здоров’я, а й для життя.

«Нам не потрібні жертви, проблеми, пов’язані зі сміттєвою блокадою, мають розв’язати правоохоронні органи, керуючись законами України», - додав Тарас Кучма.

За матеріалами прес-служби міськради

Фото Сергія МАТІЙКА

 

АКТУАЛЬНО

Володимир СУДА: «Очистити місто від сміття зможемо спільними зусиллями»

Тема вивезення й утилізації твердих побутових відходів з Дрогобича – надзвичайно актуальна. Незручності, спричинені переповненими контейнерними майданчиками, вже півроку дошкуляють дрогобичанам і є темою для обговорення, у тому числі і в соціальних мережах. Якою сьогодні є ситуація з вивезенням сміття, запитуємо у заступника директора КП «Комбінат міського господарства» Володимира СУДИ.

- Насамперед хочу вибачитися перед дрогобичанами за незручності, які спричинені поганим вивезенням твердих побутових відходів з міста, - говорить Володимир Станіславович. - Міська влада зі свого боку, «Комбінат міського господарства» – зі свого, робимо все можливе, щоб розблокувати Дрогобицьке міське сміттєзвалище у Брониці. Це дозволило б оперативно очистити місто від сміття і регулярно підтримувати контейнерні майданчики у належному стані. На жаль, ситуація наразі залишається незмінною.

Але, попри все, віднедавна нам вдалося налагодити вивезення відходів з міста на інші полігони. Як то кажуть, процес пішов! Сміття вивозимо щоденно. Майданчики, які вже вичистили від значного накопичення відходів, намагаємося підтримувати у належному стані. Паралельно почергово прибираємо майданчики, розташовані за іншими адресами.

Також хочу наголосити, що ми відновили вивезення ТПВ з приватних секторів Дрогобича, згідно зі встановленим графіком.

Прошу дрогобичан із розумінням поставитися до сьогоднішньої ситуації, бо очистити місто від такої кількості накопиченого сміття – це робота не одного дня. Відстань до полігонів – велика, а одночасне залучення значної кількості спецтехніки вимагає чималих фінансових ресурсів.

- Очевидно, з цим і пов’язане підвищення тарифів на вивезення та утилізацію ТПВ?

- Так. Блокування полігону у Брониці розпочалося 9 лютого ц.р. Певний час сміття накопичувалося, згодом ми його частково почали вивозити на більш віддалені полігони. Тариф залишався незмінним, хоч і був збитковим. У міському бюджеті теж нема коштів, щоб дотувати процес вивезення сміття. Тому 11 червня виконком Дрогобицької міської ради затвердив новий тариф – з урахуванням значного збільшення відстані до полігонів. І хоч нові тарифи все ще не в повному обсязі перекривають усі видатки, вони дозволять підприємству нормально виконувати свою роботу.

Тому просимо всіх абонентів КП «Комбінат міського господарства» вчасно оплачувати рахунки за вивезення й утилізацію твердих побутових відходів. Це дозволить забезпечити щоденне вивезення сміття з міста. Для цього Комбінат має і техніку, і трудові ресурси, головне – кошти.

Також звертаюся до підприємців та керівників підприємств, які ще не встигли чи з певних причин не уклали угоду на вивезення й утилізацію ТПВ. Запрошуємо вас прийти на вул. П.Орлика,15 для оформлення відповідних документів.

- Володимире Станіславовичу, але загромаджувати контейнерні майданчики дрогобичанам допомагають мешканці прилеглих сіл, не сплачуючи за послуги…

- Однозначно, мешканці приміських сіл значно додають об’єми сміття. Ми неодноразово фіксували випадки, коли вони автомобілями вивозять побутові відходи до Дрогобича і вивантажують на контейнерних майданчиках. Попереджаю, що періодично ми будемо вести фото- і відеофіксацію таких дій, і всі факти передаватимемо до поліції для притягнення порушників до адміністративної відповідальності.

Хочу також звернути увагу, що мешканці міста часто виносять на контейнерні майданчики зрізані гілки, скошену траву, відходи з городів і садів, будівельне сміття. Не робіть такого! Бо це значно збільшує обсяг накопичення відходів на майданчиках, а їхнє вивезення обходиться дорого.

Шановні дрогобичани! Розраховуємо на ваше розуміння і підтримку. Сподіваюся, спільними зусиллями ми зможемо очистити місто від сміття.

Ярослав ГРИЦИК

 

Коли ж переможе закон?

Блокада дрогобицького сміттєзвалища: наслідки і юридична відповідальність

2 лютого 2018 року між Департаментом міського господарства Дрогобицької міської ради та Комунальним підприємством «Комбінат міського господарства» укладено договір щодо утримання міського сміттєзвалища (полігону), предметом якого є передача комунальному підприємству «Комбінат міського господарства» функцій з утримання та експлуатації території міського сміттєзвалища (полігону), яке розташоване неподалік села Брониця. Цим договором також передбачено права та обов’язки сторін, відповідальність тощо, який покликаний на забезпечення кваліфікованого, якісного, гарантованого обслуговування та експлуатації, дотримання санітарного стану території міського сміттєзвалища (полігону).

Земельна ділянка, на якій є сміттєзвалище, перебуває у постійному користуванні Департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради на підставі відповідного Акта.

Слід наголосити, що вказане сміттєзвалище розміщене поза межами села Брониця, що підтверджується паспортом об’єкта і територіальна громада с.Брониця не має будь-яких законних прав на земельну ділянку, відведену під Дрогобицьке міське сміттєзвалище. Всі заяви, зроблені представниками Брониці, є голослівними, і не підтверджені документально і зроблені з метою дезінформування громадськості.

Незважаючи на вищевказане, окремі жителі села Брониця 9 лютого 2018 року розпочали незаконну блокаду міського сміттєзвалища, перекривши доступ до нього, та продовжують блокувати його і сьогодні, перешкоджаючи дрогобицьким сміттєвозам у відвантаженні сміття та не допускаючи на його територію будь-яку спецтехніку. Це призвело до екологічної та санітарної проблеми у Дрогобичі, а також неможливості провести необхідні роботи для утримання полігону відповідно до вимог забезпечення кваліфікованого, якісного, гарантованого обслуговування й експлуатації, дотримання санітарного стану території міського сміттєзвалища.

Зрозумівши, що будь які намагання домовитись та розв’язати проблему шляхом переговорів результату не принесли і подальші спроби домовитися є безперспективними, Дрогобицькою міською радою в інтересах територіальної громади Дрогобича було прийнято рішення врегулювати суперечку в судовому порядку, як крайній законний спосіб розв’язати штучно створену організованою групою осіб ситуацію.

Дрогобицькою міською радою та КП «Комбінат міського господарства» було подано кілька позовних заяв, які стосуються відшкодування збитків, що виникли внаслідок незаконних та злочинних дій блокувальників і скасування незаконно прийнятого Броницькою сільською радою рішення щодо заборони вивозу сміття на сміттєзвалище. Розгляд цих справ по суті штучно затягується. У межах судового розгляду справ було прийнято кілька ухвал про забезпечення позову, проте вони всупереч законодавству, в тому числі кримінальному, не виконувалися і не виконуються броничанами.

Зокрема, 20 липня 2018 року Дрогобицьким міськрайонним судом в межах справи №442/4647/18 за позовом Дрогобицької міської ради до блокувальників про стягнення збитків 1 млн 157 тис 600 грн. було винесено ухвалу, якою заборонено будь-яким особам блокувати під’їзну дорогу до Дрогобицького міського сміттєзвалища і чинити будь-які перешкоди у проїзді транспортних засобів, у вивозі сміття на територію Дрогобицького міського сміттєзвалища в районі села Брониця, а також чинити перешкоди в експлуатації цього сміттєзвалища. Однак блокувальники відмовилися виконувати рішення суду та продовжили блокувати під’їзну дорогу до сміттєзвалища. Це рішення у порядку Закону України «Про виконавче провадження» державними виконавцями було оголошено на місці блокування міського сміттєзвалища усім присутнім там особам і попереджено про кримінальну відповідальність за умисне невиконання судового рішення, передбачену статтею 382 Кримінального кодексу України.

Однак, будучи ознайомленими з судовим рішенням та попередженими про наслідки його невиконання, правопорушники умисно відмовилися виконувати рішення суду і продовжували блокувати заїзд на полігон, не пропускаючи спецтехніку та вчиняючи активні злочинні дії, кримінальна відповідальність за які передбачена ч.1 ст. 382 ККУ.

При цьому цілком незрозумілою була реакція присутніх на місці події працівників поліції, які, розуміючи, що дії блокувальників є кримінально караним діянням, не вживали будь-яких дій щодо припинення злочину, а повідомлення про вчинення злочину ігнорували.

Окрім вище написаного, слід звернути увагу, що ст. 124 Конституції України встановлено, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов’язковими до виконання на всій території України. Ці положення також відображені у статтях 1.11 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів», а саме: судові рішення, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, об’єднаннями громадян та іншими організаціями, громадянами та юридичними особами на всій території України.

Будучи повністю правочинним із позиції закону, Дрогобицька міська рада зіткнулася з однією з найгостріших проблем вітчизняного судочинства, а саме реального виконання судового рішення, обов’язковість та невідворотність яких є однією з головних і важливих складових, на яких ґрунтується як авторитет усієї судової влади в Україні, так і верховенство права і авторитет держави на міжнародному рівні. Своєю чергою, забезпечити цю невідворотність покликані різні заходи правового впливу, серед яких, окрім процедури виконавчого провадження в порядку та відповідно до норм Закону України «Про виконавче провадження», важливе місце посідає саме кримінальна відповідальність за умисне невиконання судового рішення, передбаченого статтею 382 Кримінального кодексу України. За вчинення цього злочину передбачена відповідальність від штрафу до позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на певний термін.

Отже, незаконними діями мешканців села Брониця та інших осіб з блокування Дрогобицького сміттєзвалища спричинено значні матеріальні та моральні збитки територіальній громаді Дрогобича. Ці збитки досягли вже декількох мільйонів гривень і постійно збільшуються. Вважаємо, що дії броничан та інших блокувальників є незаконними і такими, що ведуть до екологічної катастрофи у Дрогобичі, а тому просимо відповідні державні структури терміново в межах повноважень вчинити необхідні дії щодо виконання вказаної вище ухвали суду та розблокування Дрогобицького міського сміттєзвалища, а також притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

Прес-служба міської ради

 

Якщо у Ролеві не почнуть будувати нову школу, батьки до старої дітей не пустять!

27 липня у селі Ролів побували депутати Львівської обласної ради та львівські телевізійники.

Голова постійної депутатської комісії з питань бюджету Олег Домчак і член комісії з питань дорожнього господарства та інфраструктури Михайло Задорожний оглянули будівельний майданчик нової школи, поспілкувалися з місцевими мешканцями. На зустріч також прибув керівник будівельної організації, яка з наступного тижня має розпочати роботи на об’єкті.

Олег Домчак повідомив, що на відновлення будівництва школи цьогоріч виділено 3 млн грн. з Державного фонду регіонального розвитку та 500 тис грн. з обласного бюджету. Роботи мають розпочати на початку серпня. Щоправда, попередній пілотний проект зведення школи з панельних конструкцій довелося змінити і фасад будуватимуть із цегли.

Михайло Задорожний нагадав, що епопея будівництва Ролівської школи триває з 2005 року. За цей час змінювалися проекти, підрядники, а на місці нової школи стоять лише фундамент і… ліхтарі для освітлення. Порушені кримінальні справи щодо розкрадання коштів, керівництво однієї з будівельних фірм переховується за кордоном. А тим часом майже 90 дітей навчаються у старих пристосованих дерев’яних корпусах, зведених ще на початку ХХ ст. Тож можна лише вітати, якщо роботи нарешті розпочнуться. А громаді слід долучатися до будівництва і контролювати хід робіт.

Мешканці села з деякою недовірою поставилися до почутого, бо надто вже довго люди живуть обіцянками. Ролівці категорично заявили: якщо не почнеться будівництво нової школи, першого вересня своїх дітей та онуків до старого приміщення вони просто не пустять.

Керівник підрядної організації запевнив сільського голову Мирославу Бугеру та громаду, що з початку серпня завозитимуть будматеріали і розпочнуть роботи. Водночас він запропонував мешканцям села робочі місця на об’єкті, щоб прискорити будівництво.

Оглянувши приміщення школи та будмайданчик, гості проінспектували хід реалізації мікропроектів за співфінансування обласної ради і місцевих громад.

Монтаж вуличного освітлення практично завершений.

А ось до якості ремонту Народного дому у депутатів були претензії. Причому найбільше зауважень стосувалися неякісно відремонтованого минулого року даху. Адже з покрівлі разом зі снігом майже зійшли сходинки для його утримання від сповзання, а ринви почали провисати. Олег Домчак пообіцяв порушити ці питання на засіданні обласної комісії з відбору мікропроектів, щоб вплинути на недобросовісного підрядника.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

НОВИНИ

Слово про дороги 

У Дрогобичі на вул. М.Грушевського розпочалося асфальтування попередньо підготовленого дорожнього полотна. Цікаво, що під асфальт настеляють спеціальне фіброволокно, яке виконує функцію армування, поліпшуючи міцність і довговічність покриття.

У Департаменті міського господарства повідомили, що 28 липня проведено частковий капітальний ремонт вулиці Бруно Шульца. Окрім того, минулого тижня було завершено ремонт на ділянці вулиці Стрийської під шляхопроводом. Спецтехнікою для ремонту струменевим методом «MADPATCHER» проведено ямковий ремонт на вулицях Самбірській, Музичній, Бориславській, у провулку Зеленому.

У районі триває капітальний ремонт дороги Грушів – Ріпчиці. На ділянці протяжністю 8 км працівники турецької компанії «Онур» відфрезерували старе покриття, поклали бетонну основу і завершують вистеляти асфальт. Робиться це одразу на всю ширину дороги, щоб уникнути стику між двома полосами автошляху, на місці якого зазвичай починається руйнування покриття. Згодом шляхоремонтники мають здійснити розчищення стічних канав.

Тим часом, як повідомив депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, днями у Дрогобицькому районі з робочою поїздкою побували керівник департаменту ЛОДА Роман Кокотайло, начальники облавтодору та райавтодору. Вони зустрілися з головами Унятицької й Нагуєвицької сільських рад та мешканцями цих населених пунктів.

Прийнято рішення про початок ремонту дороги Лішня – Нагуєвичі. Облдержадміністрація профінансує ремонт, а сільські ради мають організувати розчищення узбіччя і канав.

Учасники зібрання узгодили терміни і домовилися провести сходи сіл, щоб заручитися підтримкою і допомогою громад. Часу на зволікання нема, адже незабаром – Франкове свято у Нагуєвичах та відкриття відреставрованого пам’ятника Іванові Франку у Лішні.

Уже 31 серпня Дрогобицький райавтодор розпочав ремонтні роботи у с.Унятичі. На найбільш зруйнованих ділянках дороги триває фрезерування старого покриття.

Ярослав ГРИЦИК

 

Дрогобич – Городок – Жовква: обмін досвідом

Днями до Дрогобицької міської ради завітали делегації з Городка та Жовкви. Основною метою візиту було переймання досвіду у Дрогобича щодо створення та діяльності Інституту міста, а також реалізації стратегії «Розумне місто».

Про це повідомив керівник КУ «Інститут міста» Володимир Кондзьолка.

Делегації побували на прийомі у міського голови Дрогобича Тараса Кучмии, ознайомилися з роботою КУ «Інститут міста», де їм було презентовано стратегію «Розумне місто» та результати її реалізації.

На завершення візиту представники місцевого самоврядування Городка та Жовкви наголосили на важливості популяризації цієї стратегії в інших містах, а також висловили подяку міському голові за те, що Дрогобич охоче ділиться досвідом реалізації стратегії «Розумне місто» і демонструє іншим свою відкритість і прозорість.

 

У ратуші розробляють «Картку дрогобичанина»

У Дрогобицькій міській раді працюють над запровадженням багатофункціональної електронної пластикової картки «Карта дрогобичанина».

Отримати її за бажанням зможуть усі мешканці міста, які зареєстровані у Дрогобичі.

«Картка дрогобичанина» – це банківська пластикова картка, яка виготовлятиметься персонально для кожного користувача на підставі даних Єдиного реєстру та матиме унікальний дизайн.

Рішення про запровадження у Дрогобичі багатофункціональної електронної пластикової картки прийнято на засіданні Виконавчого комітету міської ради у червні ц.р.

«Картка дрогобичанина» передбачає додаткове підключення таких додатків як транспортний, платіжний та інші додатки лояльності (бонуси).

Видаватимуть «Картки дрогобичанина» окремо для пільгових категорій населення та тих, які отримують соціальні виплати, а також для дрогобичан непільгових категорій. На «Картці дрогобичанина» у пільгових категорій населення монетизуватимуться соціальні виплати та доплати.

- Сьогодні є майже 8000 людей у місті, які користуються послугою безкоштовного проїзду у громадському транспорті Дрогобича. Кошти, які зараз відшкодовуються перевізникам за кожного пільгового пасажира, будуть перераховані безпосередньо на рахунок кожного пільговика, який має на це право і входить у згадані 8000 громадян. Тоді дрогобичани сплачуватимуть за проїзд самостійно за допомогою «Картки дрогобичанина». У транспортних засобах планується встановлення розрахункових терміналів, - зазначив начальник відділу економіки ДМР Тарас Бачинський.

Для отримання «Картки дрогобичанина» громадянам, які мають право на пільги, необхідно буде подати заяву-анкету до Управління праці та соціального захисту населення ДМР. Усі інші зможуть отримати картку відділенні банку, який буде визначений виконавцем програми.

Прес-служба міської ради

 

Учасникам АТО пропонують помешкання на умовах співфінансування

У четвер, 26 липня, у ратуші відбулася зустріч керівництва міста з учасниками АТО щодо умов придбання житла відповідно до Комплексної програми соціальної підтримки у Львівської області учасників АТО та їх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної сотні на 2018-2020 роки.

Присутнім повідомлено про категорію претендентів на участь у програмі. Передусім, це члени сімей Героїв Небесної сотні (батьки, дружина), особи з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи (на яких не поширюється дія постанови Уряду від 19.10.2016 №719).

Також право мають учасники АТО:

- на утриманні яких є діти-інваліди,

- матерів, батьків, опікунів, які мають на утриманні 4-ох і більше дітей;

 - осіб, які потрапили в складні життєві обставини (довготривала хвороба членів сім’ї, відсутність роботи з поважних причин тощо);

- учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та є внутрішньо переміщеними особами.

Закупівля житла здійснюється за кошти:

- місцевого бюджету (не менше 25% від розрахункової вартості житла);

- обласного бюджету (не більше 25%);

- власні кошти покупця житла (не більше 50%).

Для цього зазначені категорії громадян мають перебувати на обліку за місцем проживання як такі, що потребують поліпшення житлових умов.

Для того, щоб подати заяву на призначення адресної допомоги на придбання житла на умовах співфінансування, учасник АТО або член сім’ї Героя Небесної Сотні повинен звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

 

Міський голова вручив сертифікати на житло

У четвер, 26 липня, з ініціативи керівництва міста відбулася зустріч з воїнами-інтернаціоналістами.

У заході взяли участь міський голова Тарас Кучма, заступник міського голови з гуманітарних та соціальних питань Василь Качмар і начальник управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради Іван Терлецький.

Під час зустрічі двоє дрогобичан з числа осіб з інвалідністю II групи, які брали участь у бойових діях на території інших держав, отримали сертифікати для придбання житла на суму 804609,40 гривень кожен.

Ці кошти виділені з державного бюджету, відповідно до постанови Уряду від 28 березня 2018 року №214 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей».

Як наголосив начальник управління праці Іван Терлецький, до кінця року ще двоє мешканців Дрогобича вказаної категорії пільговиків отримають державну допомогу для придбання житла.

Отже, загальна сума субвенцій з державного бюджету становитиме 3218437,6 гривень.

Прес-служба міської ради

 

Двадцять малюків отримали пакунки

У Дрогобицькій міській раді відбулося чергове вручення «Пакунків малюка» батькам, у яких народилося двоє і більше дітей.

Традиційно пакунки батькам вручали міський голова Дрогобича Тарас Кучма і начальник відділу молодіжної політики, сім’ї та спорту Олександра Пашко. Загалом цього разу було вручено 20 пакунків, з них: 11 – для дівчаток та 9 – для хлопчиків.

Окрім вручення пакунків, міський голова Тарас Кучма поспілкувався з матерями щодо якості послуг, які надаються у міському пологовому буднику. Загалом породіллі озвучили проблеми, пов’язані із забезпеченням гарячою водою в окремих палатах, якості постільної білизни, додаткових ліжок для відвідувачів у платних палатах, створення кабінету УЗД.

Тарас Кучма зазначив: «Нам важливо отримувати інформацію про якість послуг саме від вас. Розуміємо, що існує людський фактор чи інші причини, але озвучені вами проблеми дають нам можливість прямо впливати на їх вирішення з метою поліпшення якості послуг у пологовому будинку».

Завершуючи бесіду, міський голова закликав присутніх не зволікати з укладанням декларацій з сімейними лікарями.

Нагадаємо, програма «Пакунок малюка» стартувала минулого року у Дрогобичі та Стебнику. Програма передбачала надання «Пакунку малюка» сім’ям, у яких народилася третя і більше дітей. Ініціатором цієї програми виступив відділ молодіжної політики, сім’ї та спорту. Але цьогоріч, відповідно до рішення сесії Дрогобицької міської ради від 21.12.2017 року №991, «Пакунок малюка» отримуватимуть вже й сім’ї Дрогобича та Стебника, у яких з 1 січня 2018 року народилася друга і більше дітей.

Для реалізації Програми у міському бюджеті на 2018 рік передбачено 180 тис. грн., у 2017 році було виділено100 тис грн.

Пакунок складається з дитячих речей, засобів гігієни і вручається відповідно до заяви одного з батьків за даними пологового будинку Дрогобича, РАЦСу, або на звернення одного з батьків (якщо немовля народилося не в пологовому будинку, але при умові реєстрації дитини у Дрогобичі або Стебнику) в місячний термін.

Документи, які необхідно подати: паспорт та ідентифікаційний номер матері (копія); свідоцтво про народження дітей (копія).

За інформацію щодо отримання «Пакунку малюка» звертайтеся у відділ молодіжної політики, сім’ї та спорту за адресою: пл. Ринок,1, кабінет №33, тел: (244)2-05-84.

Прес-служба міської ради

 

ПРОКУРАТУРА ІНФОРМУЄ

Криміногенна ситуація – напружена

У п’ятницю, 20 липня, у Дрогобицькій місцевій прокуратурі під головуванням очільника відомства Ю.Малахівського відбулась координаційна нарада керівників правоохоронних органів Дрогобиччини щодо стану злочинності, розслідування та розкриття злочинів на території Дрогобича, Стебника, Трускавця, Борислава та Дрогобицького району упродовж І півріччя 2018 року.

Серед учасників та запрошених – керівники правоохоронних органів, очільники місцевих органів влади та місцевого самоврядування.

«Правоохоронними органами у тісній співпраці з органами влади, місцевим самоврядування та громадськістю вдалось досягти певних позитивних зрушень щодо протидії злочинності на території Дрогобиччини», - зазначив у вступному слові керівник місцевої прокуратури Ю.Малахівський.

Так, закінчено 1833 кримінальних проваджень, що становить 29% від усіх розслідуваних і є вищим середньостатистичного показника по області – 26,82%.

До суду скеровано 14 обвинувальних актів у бюджетній сфері, 4 – про корупційні правопорушення, 3 – у сфері земельних правовідносин та 2 – у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Упродовж поточного року спостерігається зниження рівня злочинності серед неповнолітніх на 85%.

Водночас, криміногенна ситуація залишається напруженою, існують окремі негативні тенденції у динаміці та структурі злочинності, які потребують вжиття скоординованих заходів, спрямованих на усунення наявних упущень.

У Дрогобичі та Дрогобицькому районі спостерігається негативна динаміка до збільшення на 10% зареєстрованих кримінальних проваджень з 1303 проти 1449 за аналогічний період 2017 року, при тому, що у Трускавці, Бориславі та загалом по області спостерігається тенденція до зниження рівня злочинності.

Ще одним проблемним питанням залишається профілактика, розкриття і розслідування умисних вбивств і тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до смерті потерпілого.

Не відповідає вимогам сьогодення діяльність у протидії кримінальних правопорушень у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їхніх аналогів або прекурсорів, злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту, а також викрадення майна державних підприємств, а саме: ПАТ «Укртелеком», ПАТ «Укрпошта», ПАТ «Укрзалізниця», АТ «Укртранснафта» та АТ «Укртрансгаз».

«Й надалі слід активно протидіяти злочинам у сфері довкілля, бюджетній і корупційній сферах, у сфері земельних правовідносин та незаконної вирубки лісів» - наголосив Ю.Малахівський.

На завершення керівник місцевої прокуратури подякував за вже досягнуті результати і вкотре наголосив на необхідності активізації як роботи, так і профілактики задля ефективної боротьби зі злочинністю у регіоні.

Кор. «ГЗ»

 

ВАРТО ЗНАТИ

Такі небезпечні квіточки

Борщівник: чому потрібно остерігатися та як надати першу допомогу при ураженні

Вирує літо, і чимало людей їздять за місто на пікніки. Здавалося би, що може бути кращим за літнє сонце, трави, польові квіти? Але і тут на нас чигає небезпека - уже такий знайомий борщівник. Розпитуємо, чому ж ці невинні на перший погляд рослини такі «кусючі» та як від них уберегтися.

- Борщівник Сосновського – це рослина з родини зонтових, походить з Кавказу, - розповідає Ірина Іванців-Гріга, лікар-педіатр вищої категорії, асистент кафедри педіатрії і неонатології ФПДО, кандидат медичних наук. - Він має високе стебло заввишки до 1,5 м і його суцвіття нагадує кріп, але квітки – білі. На жаль, Львівщина – один з тих регіонів, де ця рослина є найбільш поширеною. Цвіте борщівник з липня до вересня, і саме в цей період він є найнебезпечнішим. Це через те, що в його стеблах, квітках, листі містяться отруйні речовини – фуранокумарини, які чутливі до ультрафіолетового випромінювання і посилюють його дію. У час особливої спеки вони можуть випаровуватися з рослини і цілком реально обпектися навіть без дотику.

- Якщо контакту з борщівником уникнути не вдалося, що порадите зробити?

- Особливістю борщівника є те, що опіки, спричинені ним, видно не одразу. Аж через кілька днів з’являються пухирі, наповнені рідиною. Як тільки контакт з рослиною відбувся, потрібно, якщо є можливість, промити місце опіку водою з милом. Якщо доступу до води немає, то необхідно відразу ж накрити уражене місце цупкою тканиною, щоб не потрапляло сонячне проміння. Бажано також знежирити шкіру спиртом і змастити препаратом проти опіків. Потрібно якнайшвидше проконсультуватися з лікарем, адже борщівник може викликати алергічну реакцію та спричинити різні захворювання шкіри. По дорозі до лікарні у жодному разі не можна розтирати обпечену шкіру, а якщо уже з’явилися пухирі, – проколювати їх.

Христина ІВАНЦІВ

 

СВІТ СПОРТУ

В очікуванні другого кола

28 липня відбувся пропущений матч 14 туру Першої футбольної ліги Львівщини. В останній грі першого кола «ГалКатЗубра» (Зубра) впевнено перемогла ФСК «Яворів» з рахунком 5:1 (юнаки – 4:1) і перемістилася на четверте місце у турнірній таблиці.

Тим часом дрогобицька «Галичина» готується до другого кола змагань. Так 28 липня у Самборі дрогобичани зіграли унічию з ФК «Самбір» – 2:2. Цікаво, що самбірчани зараз посідають четверту сходинку у Прем’єр лізі Львівської області. А 31 липня «Галичина» у Миколаєві розійшлася миром з тамтешнім футбольним клубом – 1:1.

Перший матч другого кола дрогобицька команда проведе 12 серпня у Трускавці з місцевою «Вікторією».

До вашої уваги – підсумкова турнірна таблиця після першого кола.

Ярослав ГРИЦИК

 Создан 02 авг 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником