ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в «ГЗ» від 23 серпня 2018 р.
Важка шапка Мономаха

20 серпня ц.р., згідно з Указом Президента України Петра Порошенка, Андрія Івановича Шевкенича призначено очільником виконавчої гілки влади Дрогобицького району. Рівно через три місяці, якраз у переддень Архистратига Михаїла, він остаточно отримає в подарунок, так би мовити, шапку Мономаха. А до того йому доведеться докласти максимум зусиль, щоб виправдати довіру Президента.

Коротка довідка: 62-річний лікар за професією Андрій Шевкенич довгий час очолював медичну сферу району і міста. Останнє місце праці – керівник трускавецького санаторного комплексу «Женева».

Отож, управлінський досвід у нього чималий, плюс широке коло знайомств на різних рівнях. Усе це підґрунтя має дати йому добрий старт на новій для себе посаді.

Після представлення, новопризначений голова РДА Андрій Шевчкенич зауважив, що розділить ношу відповідальності з тими, хто дружно, в ногу з ним тягтиме адміністративного воза. Різких кардинальних ротацій на перших порах навряд чи слід очікувати. Хоч всяке буває…

Андрій Іванович у цивілізований спосіб подякував своєму попереднику Володимирові Шутку за передану естафету, яка з невідомих причин забарилася на декілька місяців (за поданою заявою В.Шутка Президент звільнив його ще 8 травня ц.р.). У відповідь пан Шутко доброзичливо побажав своєму наступникові комфорту і зручності у праці.

Із багатьох привітальних адрес варто виокремити виважені і по-філософськи конкретизовані ремарки міського голови Дрогобича Тараса Кучми і депутата Львівської обласної ради Михайла Задорожного. Перший, у контексті великих цінностей через призму свята Преображення Господнього, закликав усіх зміцнити духовно фізичні сили в ім’я добра, справедливості і щирих помислів задля громадської злагоди і спокою. А другий бажав Андрієві Івановичу як лікарю за професією об’єктивно і правильно розставити акценти у медичній реформі регіону. Адже переважна більшість наших краян проходять лікування у медустановах Дрогобича.

Отже, черговий етап у трудовій біографії А.Шевчкенича наступив. На перші позитивні результати влада і громада очікуватимуть з нетерпінням.

Володимир ТУРМИС

Фото Ярослава ГРИЦИКА

P.S. У народі звично говорити, що на все воля Божа. На цю тему навряд чи можна дискутувати. Але факт залишається фактом: коли суспільство хворіє, то з Небес надходять певні сигнали. Цього разу у нашому краю чотири лікарі за професією (Т.Кучма – Дрогобич, А.Кульчинський – Трускавець, І.Яворський – Борислав, тепер ще й А.Шевкенич – район) покликані виконати свою місію. А якщо і їм не вдасться «вилікувати» суспільство, то наступними посланцями, очевидно, будуть священики або військові…

 

Незалежність України: перші кроки 

24 серпня 1991 року починається відлік незалежності України. Тоді був ухвалений Акт про проголошення незалежності. За незалежність України проголосували навіть комуністи. 

1 грудня 1991 р. є пам’ятною датою в історії українського народу. Саме тоді народ проголосував на Незалежність України на референдумі. На нього було винесено лише одне питання – «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» Тоді в усіх 27 областях країни виборці підтримали Акт проголошення незалежності від 24 серпня 1991-го. Найменше прихильників незалежності виявилося у Севастополі (57,07%) та Кримській автономії (54,19%), решта областей, включно зі східними, віддали понад 80% голосів на підтримку історичного Акта. Найбільша підтримка була у Тернопільській (98,67%), Івано-Франківській (98,42%), Львівській (97,46%), Черкаській (96,93%), Рівненській (95,96%) та Київській (95,52%) областях.

Першим Президентом став Леонід Кравчук.

Перша олімпійська медаль незалежної України була здобута взимку 1994 року. Її виборола фігуристка Оксана Баюл у Норвегії.

Національну валюту – гривню, ввели в обіг 25 серпня 1996 року згідно з Указом Президента України.

Перший український футболіст (і поки що єдиний громадянин незалежної України), який отримав престижну нагороду футбольного світу «Золотий м’яч» – Андрій Шевченко. Також він виграв Лігу Чемпіонів.

У 1993 році у незалежній України з’явився мобільний зв’язок.

У 1996 році почала діяти перша незалежна українська станція в Антарктиді «Академік Вернадський».

У 1999 році було виплавлено перший злиток золота на Мужіївській фабриці.

Гімн України було затверджено у 2003 році.

 

 

Програма святкування Дня Державного Прапора

і Дня Незалежності України у Дрогобичі

23 серпня

10.00 – Урочиста сесія з нагоди Дня Державного прапора України. Сесійна зала Дрогобицької міської ради.

12.00 – Мить історії «Державний прапор-символ суверенітету України». Центральна міська бібліотека ім. В.Чорновола, ч/з.

14.00 – Урочисте відкриття пам’ятної таблиці з нагоди прийняття 3 липня 1941 р. народними зборами Дрогобича Акта проголошення самостійності України. Муздрамтеатр імені Ю.Дрогобича.

23-29 серпня

Упродовж дня – Міжнародний мистецький пленер. На базі дитячої художньої школи з виїздами.

24 серпня

10.00 – Божественна Літургія. Катедральний Собор Пресвятої Трійці.

13.00-14.00 – Конкурс малюнка на асфальті. Площа біля пам’ятника Т.Шевченку.

14.00 – Урочисте відкриття І Міжнародного пленеру художників «Розмаїття культур у Дрогобичі». Велика сцена біля пам’ятника Т.Шевченку.

14.00-14.30 – Урочиста хода з розгорнутим полотнищем Державного прапора. Площа Ринок, вулиці Мазепи, Лесі Українки, площа біля пам’ятника Т.Шевченку.

14.30-15.00 – Виступ муніципального духового оркестру. Площа біля пам’ятника Т.Шевченку.

15.00-15.30 – Урочисте віче (благословення владик, привітання міського голови). Велика сцена біля пам’ятника Т.Шевченку.

15.30-20.00 – Концертна програма за участю Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю України «Верховина», народних колективів Народного дому ім. І.Франка «Джерела Карпат» і «Чарівні мелодії», муніципальних колективів, студентів ДДПУ ім. І.Франка, музколеджу ім. В.Барвінського, учнів естрадних відділів музичних шкіл та танцювальних колективів міста. Велика сцена біля пам’ятника Т.Шевченку.

17.00-18.00 – Спортивна програма. Показові виступи спортсменів спортивного клубу «Еней», «Львівської федерації УШУ, м.Дрогобич», спортивних клубів «Боривітер», «Тайфун», школи бойового гопака «Духобор», Дрогобицького осередку хортингу. Велика сцена біля пам’ятника Т.Шевченку.

20.00-21.30 – Молодіжна розважальна програма. Велика сцена біля пам’ятника Т.Шевченку.

Дрогобицька міська рада

 

 

Програма святкування 152-ї річниці від дня народження І.Франка

25 серпня

14:00-24:00 – Міжнародний літературний фестиваль «Пегас». За участю 50 відомих українських письменників, інтелектуального журі та музейного коня «Бурана» (Читання віршів біля давнього озера на Галявині казок, нагородження лауреатів – у музеї І.Франка).

26 серпня

10:00-20:00 – ЕТНО-ФЕСТ У САДИБІ ФРАНКІВ. Понад 50 етно-локацій з теренів Бойківщини, Гуцульщини та Лемківщини: гончарі, ковалі, шкіряний цех, мольфарська аптека, восковий цех, склопластика, троїсті музики, вироби з бісеру й соломи, гуцульські рушники і ткацтво, іконопис, реконструкція епохи «Захара Беркута» (руські лицарі) та бойківських обжинків у саду Франка, театралізовані екскурсії на Галявині казок, ралі для карапузів (лісовий парк) та ін.

12:00-12:40 – молебень у каплиці Пречистої Діви Марії (навпроти лісової сцени).

14:00-17:00 – ФРАНКОВИЙ УНІВЕРСИТЕТ. Лекції з історії, мистецтва та франкознавства від: Анатолія Недільського, Богдана Лазорака, Богдана Тихолоза, Володимира Галика, Левка Скопа, Ігора Смутка, Андрія Кокотюхи (конференц-зал музею І.Франка в Нагуєвичах).

18:00-21:00 – ФРАНКОВИЙ КОНЦЕРТ. Понад 50 українських виконавців та письменників (лісова сцена).

21:30 – ЛІСОВИИ КІНОТЕАТР. Презентація фільму «Червоний» за участю головних героїв та автора роману Андрія Кокотюхи.

27 серпня

10:00-11:00 – Урочисте покладання квітів до пам’ятника І.Франка в Нагуєвичах (музей І.Франка).

12:00 – Урочиста церемонія нагородження лауреатів премії імені Івана Франка. (м.Дрогобич, Народний дім, вул. І.Франка, 20).

Львівська ОДА, Львівська облрада, Дрогобицька міська рада, Дрогобицька РДА, Дрогобицька райрада,

Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі», ДДПУ ім. І.Франка, Міжнародний Фонд ім. І.Франка

 

 

ПРО ТАРИФИ І НЕ ТІЛЬКИ

Нотатки з прес-конференції директора КП «Дрогобичтеплоенерго»


У середу, 15 серпня, у світлиці ратуші відбулася прес-конференція керівника КП «Дрогобичтеплоенерго» Ігоря Хом’яка з приводу підготовки до опалювального сезону 2018-2019 років. Спонукала його до зустрічі з представниками ЗМІ нарада у міського голови Т.Кучми з приводу прогнозування тарифів на послуги теплопостачання на новий сезон.

З журналістами також поспілкувався заступник директора підприємства Анатолій Радловський.

Спершу Ігор Миколайович розповів про підготовку до осінньо-зимового періоду. Із 19 котелень підприємства 15 повністю готові до експлуатації, 4 перебувають у стані часткової модернізації обладнання і реконструкції (на вул. Самбірській, Б.Лепкого, О.Нижанківського і Стрийській,3). Замінено 800 погонних метрів теплотрас, триває повірка приладів обліку.

Анатолій Радловський додав, що дев’ять котелень працюють в автономному режимі – керування ними, враховуючи температуру повітря, здійснюється із одного диспетчерського пункту.

Модернізація обладнання і заміна теплотрас дозволяють досягти економії енергоресурсів, відповідно, дещо зменшуючи цю складову у тарифах на послуги КП «Дрогобичтеплоенерго». Добре зарекомендували себе теплові насоси для опалення ДЮСШ, а також дитсадка №28, встановлення твердопаливного котла в котельні на вул. Б.Лепкого. У планах підприємства – встановлення більш ощадних котлів на альтернативні види палива паралельно з газовими. Щоправда, у цьому є й певні мінуси: ними не можна керувати з диспетчерського пункту і необхідні додаткові працівники для підкидання у котел паливних брикетів.

Ігор Хом’як зауважив, що тарифи на послуги КП «Дрогобичтеплоенерго» на сьогодні є одними з найнижчих на Львівщині – менші лише у Стрию та двох містах, де працюють ТЕЦ. Оскільки наразі не відбулося підвищення ціни на газ, тарифи для бюджетних організацій та населення залишаються практично незмінними. Можливе лише незначне їхнє коригування у зв’язку з підвищенням розміру мінімальної зарплати та ціни електроенергії.

Керівник «Дрогобичтеплоенерго» також розповів, що підприємство обслуговує приблизно 6 тисяч абонентів серед населення. На сьогодні кількість бажаючих від’єднатися від мереж централізованого теплопостачання дещо зменшилася. Це, переважно, будинки, де створені ОСББ. Їхні керівники не хочуть обслуговувати мережі теплопостачання, тож ініціюють відключення цілої споруди. Але й тут є свої нюанси: у цих 18 будинках проти відключення виступають майже 25% мешканців, які користуються пільгами чи субсидіями, або не мають коштів на встановлення індивідуального опалення. Що робити цим людям? Питання залишається відкритим…

Існує на теплопостачальному підприємстві і незначна кадрова проблема. За словами Ігоря Хом’яка, оскільки робота сезонна, на літній період частина працівників їдуть працювати за кордон. Є побоювання, чи всі повернуться, бо зараз середня зарплата на підприємстві становить 6100 грн. (з нарахуваннями), що значно мене, ніж, наприклад, у сусідній Польщі. А це – відповідно підготовлені спеціалісти і втратити їх буде дуже шкода. Але, попри все, за словами директора, основний кадровий потенціал вдається зберегти, тож є підстави для оптимізму.

«Значної заборгованості у розрахунках за газ КП «Дрогобичтеплоенерго» не має, тож опалювальний сезон у Дрогобичі має розпочатися вчасно», - запевнив на завершення прес-конференції Ігор Хом’як.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора


Стартує «Нова українська школа»

22 серпня в актовій залі Дрогобицької СШ №2 відбулася традиційна освітянська конференція. Щоправда, конференцією цей захід назвати не можна, оскільки проходив він у зовсім іншому форматі, скоріше, у вигляді тренінгу.

На нараду з’їхалися керівники загальноосвітніх закладів Дрогобича, Стебника, Трускавця, Борислава і Дрогобицького району. Модератором зустрічі виступила директор департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Любомира Мандзій.

Учасників зібрання привітав міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Відтак розпочалася робота. Про що говорили освітяни? Звісно, про реформування галузі, а саме впровадження в життя програми «Нова українська школа» з 1 вересня ц.р. Йшлося про виклики, що стоять сьогодні перед педагогами, зокрема, вчителями початкових класів.

Любомира Мандзій повідомила, що значна частина шкіл до 1 вересня не встигнуть отримати нові парти, дидактичні матеріали, підручники та комп’ютерне обладнання. Це відбудеться у жовтні-листопаді ц.р. Проблема у тому, що виробники просто не встигають забезпечити ними всі школи України одночасно. Окрім того, окремі відділи освіти вчасно не провели відповідні тендерні закупівлі.

Однак, за словами директора департаменту ЛОДА, у «Новій українській школі» головне – не нові одиночні парти, а зміна підходу, філософії навчання і виховання дітей у початковій школі. Цю думку підтвердили директори шкіл, які стали учасниками пілотного проекту «НУШ» у попередньому навчальному році. Серед них – і керівник Дрогобицької СШ №2 Лариса Панькевич.

Натомість педагоги говорили про те, що у них є острах перед змінами, побоювання, що не вдасться вийти за межі вже звичної манери викладання. Але навчання на курсах підвищення кваліфікації, обмін досвідом з колегами, бажання працювати по-новому, позитивний настрій і підтримка дирекції та батьків допоможуть вчителям подолати цю невпевненість.

«Ми маємо вийти із зони власного комфорту, почати змінюватися – і вчителі, і дирекція. Адже реформа – це ми! Водночас слід залучати і батьків до виховного процесу. Діти, батьки і вчителі мають стати єдиним цілим, тоді матимемо позитивний результат», - наголосила Любомира Мандзій.

Згодом відбувся обмін думками, а також тематична робота у групах. Її провели фахівці Львівського інституту післядипломної освіти.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

 

НОВИНИ З РАТУШІ

ПЕРШИЙ КРОК ЗРОБЛЕНИЙ

Виконком затвердив інвестора

з будівництва сміттєпереробного заводу 

У четвер, 16 серпня, на засіданні виконавчого комітету Дрогобицької міської ради було прийнято рішення про затвердження інвестора з будівництва сміттєпереробного заводу у Дрогобичі.

Відповідне рішення підтримали членами виконавчого комітету одноголосно.

Згідно з протоколом конкурсної комісії з вибору інвестора від 10 серпня 2018 року, переможцем було оголошено ТОВ «ЕКО-СТАНДАРТ 10», що є офіційним партнером німецької фірми «Solventure Ltd» – власником патенту та “IDS Сonsulting» – фінансовим партнером.

Переробка ТПВ, яку пропонує інвестор, полягає у біохімічній обробці з подальшим виділенням теплової та електричної енергії.

Щодо впливу на навколишнє середовище, то, за словами інвесторів, він є абсолютно екологічно безпечним, що підтверджують сертифікати якості. У Німеччині, як зазначили представники, завод такої ж потужності, який планують спорудити у Дрогобичі, розташований за 300 метрів від найближчого населеного пункту. Однак при будівництві заводу всі умови вивчатимуться локально за місцем розташування та особливостями.

У Дрогобичі інвестори планують спорудити завод проектною потужністю з переробки 100 тисяч тонн відходів на рік, однак це питання ще узгоджуватиметься, оскільки інвестори планують брати за сировину ТПВ зі сміттєзвалища поблизу села Брониця. Термін будівництва – 36 місяців.

Приблизна вартість будівництва такого сміттєпереробного заводу складає 100 мільйонів євро, які в повному обсязі готова інвестувати німецька компанія «Solventure Ltd» та «IDS Сonsulting».

При запуску заводу передбачено близько 300 робочих місць. Але, окрім цього, німецька компанія готова інвестувати в спорудження у Дрогобичі теплиць, які працюватимуть за рахунок теплової енергії, яка виділяється від переробки ТПВ, та дозволить створити сотні нових робочих місць.

Щодо площі для будівництва сміттєпереробного заводу, то необхідно близько 5 га землі. При роботі заводу міський бюджет щорічно отримуватиме 10% від загальної суми прибутку.

Затвердження інвестора виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради – це перший крок. У подальшому рішення прийматиметься на засіданні сесії Дрогобицької міської ради, а відтак – підписання договору.

Прес-служба міської ради

 

Слово – за дрогобичанами

У Дрогобичі на вулиці М.Грушевського планують спорудити меморіальний комплекс, який увіковічнить пам’ять ахисників та борців за Незалежність України.

Звести комплекс планують поруч із кладовищем, де 22 травня 2016 року відбулося освячення Хреста.

Відповідне рішення про спорудження пам’ятника Борцям за волю України було прийнято сесією Дрогобицької міської ради 6 березня 2015 року №1554.

«З метою вшанування борців за волю України, увіковічнення їх слави та збереження пам’яті, зважаючи на потребу патріотичного виховання молодого покоління, керуючись ст. 26 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада вирішила: встановити пам’ятний знак «Борцям за волю України» в районі вулиці М.Грушевського (навпроти магазину «Колібріс»), орієнтовною площею 1000 кв. м», - йдеться у рішенні.

Другим пунктом цього рішення затверджено склад оргкомітету.

Оскільки попереднє рішення було прийнято за часів минулої каденції, то 11 квітня 2017 року сесією Дрогобицької міської ради прийнято рішення №693, яким внесено зміни до рішення Дрогобицької міської ради від 6 березня 2015 року №1554 «Про встановлення пам’ятного знаку «Борцям за волю України»». Відповідно до нього, головою оргкомітету затверджено секретаря міської ради Олега Хруща.

«Зважаючи на те, що у Дрогобичі вже існує пам’ятний знак «На честь 2000-ліття Різдва Христового – Борцям за волю України»», споруджений на підставі рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради №153 від 30 травня 2000 року, виникає доцільність зміни назви, яка пропонувалася раніше. Організаційним комітетом подано пропозицію про перейменування пам’ятного знаку на меморіал. Таким чином, ми пропонуємо дрогобичанам визначити назву нового меморіального комплексу, який плануємо спорудити на вулиці М.Грушевського», - зазначив секретар Дрогобицької міської ради, голова організаційного комітету Олег Хрущ.

Пропозиції щодо назви меморіального комплексу:

– «Захисникам Вітчизни»;

– «Героям України»;

– «Борцям за Самостійну Україну»;

– Ваш варіант відповіді.

Проголосувати можливо у мережі Інтернет за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e1FAIpQLSfgnlMyJ74G5n_LkPkH2YU0su4V_UQuHQPvrS6qMxSnewGCJg/viewform?usp=sf_link

Онлайн голосування триватиме до 2 вересня 2018 року.

«Після 2 вересня, отримавши результати онлайн голосування, ми проведемо чергове засідання організаційного комітету, а відтак запропонуємо сесії міської ради прийняти нове рішення зі зміною назви пам’ятного знаку», - наголосив Олег Хрущ.

Прес-служба міської ради

 

Про забезпечення інсуліном

У Дрогобичі склалася критична ситуація із забезпеченням препаратами інсуліну людей, хворих на цукровий діабет людей.

Як повідомляють у відділі охорони здоров’я ДМР, кошти на закупівлю інсуліну у рамках виконання загальнодержавної програми виділяються обласним бюджетам з державного, а вже обласний розподіляє їх між адміністративними одиницями області. Тобто, інсуліном хворих на цукровий діабет безкоштовно забезпечує держава, виплачуючи компенсацію аптекам.

Для Дрогобича на 2018 рік передбачено 1,4 млн грн. державних коштів з необхідних розрахункових 2,5 мільйона.

Станом на сьогодні, аптеки міста вже видали препаратів інсуліну на суму 1,4 млн грн. Оскільки субвенція надходить щомісячно в розмірі 117 тис. грн., то загалом надійшли лише 820 тис. грн., які вже відшкодували аптекам. Тому заборгованість обласного бюджету перед власниками аптек сягає 470 тис. грн. Ця заборгованість викликана тим, що кошти, передбачені державою, виділятимуться ще до кінця року в загальній сумі 1,4 млн грн.

Зазначимо, що щомісяця надходить лише 60% необхідних коштів – 117 тис. грн. при розрахункових 220 тис. грн. У зв’язку з цим дрогобичани, які хворіють на діабет, не мають можливості безкоштовно отримати ліки в аптеках міста.

З цього приводу міський голова Дрогобича Тарас Кучма звернувся до голови ЛОДА Олега Синютки, з проханням посприяти у виділенні додаткових коштів на придбання інсуліну для безоплатного забезпечення хворих на цукровий діабет у Дрогобичі.

Окрім того, 16 серпня у Ратуші під головуванням заступника міського голови Василя Качмара відбулася нарада з представниками фармацевтичних мереж, які провадять діяльність у Дрогобичі. Прийнято рішення, що впродовж наступних декількох днів аптеки, якщо матимуть змогу, будуть відпускати хворим на діабет інсулін, а Дрогобицька міська рада, зі свого боку, звернеться з гарантійним листом до головних офісів фармацевтичних фірм про те, що до жовтня 2018 року кошти, затрачені на реімбурсацію інсуліну, будуть відшкодовані в повному обсягу, а відтак хворі матимуть можливість безперебійно отримувати препарат.

Про це 20 серпня під час понеділкової оперативної наради повідомив заступник міського голови Василь Качмар.

За словами посадовця, ще на початку 2018 року у МОЗ України надсилали листи з проханням дофінансувати реалізацію вказаної програми у сумі понад мільйон гривень.

«Міська влада докладе всіх зусиль, щоб люди мали можливість безкоштовно отримати життєво необхідний для них препарат, однак акцентуватиме на державному фінансовому забезпеченні цієї програми, оскільки вона – державна», - резюмував міський голова Тарас Кучма.

Варто зазначити, що така ситуація із забезпечення препаратами інсулінозалежних є не лише в Дрогобичі чи Львівській області, а й у інших регіонах України.

Прес-служба міської ради

 

Хода під стягом

У День Незалежності України, 24 серпня, у Дрогобичі пройде урочиста хода вулицями міста, яку очолить молодь з 25-метровим полотном Державного Прапора України.

Урочиста хода стартуватиме з площі Ринок, а далі пролягатиме вулицями І.Мазепи, Лесі Українки та фінішуватиме на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку.

Початок урочистої ходи о 14:00 від головного входу до Ратуші, збір учасників – від 13:45.

Молодь Дрогобича запрошують, одягнувши українські вишиванки, долучитися до урочистої ходи вулицями рідного міста. Після цього на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбудуться плац-концерт військового оркестру, урочисте віче та святковий концерт.

Окрім того, о 18:00 Дрогобич долучиться до Всеукраїнської акції молитви за Україну, виконавши на площі біля пам’ятника Т.Шевченку Духовний Гімн України «Боже великий, єдиний…».

Запрошуємо дрогобичан – активних громадян, сім’ї Героїв Небесної сотні та учасників АТО, молодь міста – взяти участь у святкових заходах.

 

Навчання у школах естетичного виховання подорожчає

16 серпня Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради встановив розмір батьківської плати за навчання в школах естетичного виховання. Нові тарифи вступлять у дію з 1 вересня 2018 року.

Однак від оплати за навчання у школах естетичного виховання Дрогобича і Стебника звільняються учні, батьки яких є учасниками АТО на Півдні та Сході України, а також учасниками бойових дій.

Відповідно до рішення виконкому, у Дрогобицьких дитячих музичних школах № 1 та № 2 встановлено місячну плату у розмірах:

- фортепіанний відділ – 140 грн.;

- відділ народних інструментів: баян, акордеон – 130 грн., бандура, цимбали, сопілка – 120 грн.;

- відділ струнно-смичкових інструментів – 120 грн.;

- відділ духових та ударних інструментів – 120 грн.;

- естрадний сольний спів, гітара – 140 грн.;

- хоровий відділ – 120 грн.

У Дрогобицькій дитячій художній школі місячну плату встановлено у розмірі 170 грн.

У Стебницькій музичній школі:

- фортепіанний відділ – 110 грн.;

- відділ народних інструментів: баян, акордеон, гітара – 100 грн., бандура, цимбали, сопілка – 95 грн.;

- відділ струнно-смичкових інструментів – 95 грн.;

- відділ духових та ударних інструментів – 95 грн.;

- вокально-естрадний відділ – 110 грн.;

- художній відділ – 90 грн.

 

Перший дзвоник пролунає у суботу

Урочистості з нагоди свята Першого дзвоника у загальноосвітніх навчальних закладах Дрогобича відбудуться у суботу, 1 вересня.

Про це повідомив начальник відділу освіти ДМР Петро Сушко у понеділок, 20 серпня, під час понеділкової наради у ратуші.

Також посадовець зазначив, що, згідно з результатами оглядових перевірок, усі приміщення у школах Дрогобича є підготовленими до нового навчального року.

Зазначимо, що, за попередніми даними, цьогоріч до першого класу піде на 177 школярів більше, ніж минулого року, загалом 1175 учнів. Одинадцятикласників цьогоріч буде 524. Однак ці дані до 1 вересня можуть бути скоригованими, оскільки ще не всі батьки подали документи до ЗОШ Дрогобича.

 

У Дрогобичі буде ангіограф

Відповідне розпорядження підписане головою Львівської обласної державної адміністрації Олегом Синюткою.

«Визначити отримувачами систем ангіографічних Optima IGS 330, придбаних комунальним закладом Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна лікарня» як розпорядником бюджетних коштів субвенції з державного бюджету обласному бюджету на придбання ангіографічного обладнання, такі заклади охорони здоров’я:

– комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний клінічний лікувально-діагностичний кардіологічний центр» (ідентифікаційний код юридичної особи 20761112, місцезнаходження: вул. Кульпарківська, буд. 35, м. Львів, Львівська область, 79015);

– комунальне некомерційне підприємство Дрогобицької міської ради «Дрогобицька міська лікарня № 1» (ідентифікаційний код юридичної особи 13815703, місцезнаходження: вул. А.Шептицького,9, м.Дрогобич, Львівська область, 82100)», - йдеться у тексті розпорядження.

Зазначимо, ангіограф – сучасний прилад, призначений для лікування серцево-судинних та інших захворювань, який методом рентгенологічного дослідження дозволяє визначити місце і ступінь патології – негативних змін судин. Це унікальна рентген-система, яка допомагає лікарям оперативно діагностувати і ліквідувати будь-яку патологію в судинах і тканинах.

Відділення інтервенційного втручання при гострому інфаркті міокарда, на базі якого діятиме ангіограф, буде створений в структурі КНП «Дрогобицька міська лікарня №1».

Станом на сьогодні у приміщенні, де встановлять ангіограф, тривають ремонтні роботи.

 

У медустановах з’явиться Wi-Fі

У медичних закладах Дрогобича облаштовують точки доступу до безкоштовного Wi-Fі.

Про це у понеділок, 20 серпня, під час щотижневої наради міського голови з керівниками структурних підрозділів ДМР та держустанов міста на питання заступника міського голови Василя Качмара повідомив начальник відділу ІТ та аналізу ДМР Станіслав Гайдер.

Посадовець зазначив, що у п’ятницю, 17 серпня, завершилися тендерні процедури, під час яких обирають виконавця робіт для облаштування точок доступу.

Облаштування Wi-fi зон у закладах охорони здоров’я Дрогобича, за словами Станіслава Гайдера, реалізується за підтримки USAID – незалежного агентства федерального уряду США та є для міста абсолютно безкоштовним.

Початок роботи точок Wi-Fі зон заплановано на кінець вересня цього року.

Заступник міського голови Дрогобича Василь Качмар запропонував одразу після завершення робіт у закладах охорони здоров’я, розпочати встановлення Wi-Fi зон у закладах освіти міста.

Прес-служба міської ради

 

СВІТ СПОРТУ

Грозу авторитетів здолали

Минулого тижня «Галичина» провела матч 17 туру Першої футбольної ліги Львівщини. 19 серпня у Трускавці дрогобичани зустрічалися з тамтешньою «Вікторією», яка вже зажила слави грози авторитетів, зумівши відібрати очки у команд, що посідають 1-2 місця.

Матч юнаків закінчився упевненою перемогою господарів поля з рахунком 3:0. Натомість у грі основних складів перемогу здобула «Галичина» – 2:1. На 38 хвилині трускавчанин Віталій Сало реалізував пенальті. У другому таймі дрогобичани Іван Бутим (75') і Вадим Бреньо (85') точними ударами принесли важливу перемогу «Галичині».

Результати інших матчів 17 туру: «Сокіл» (Борщовичі) – «Нафтовик» (Борислав) – 5:1, «Кар’єр-Дністер» (Торчиновичі/Старий Самбір) – «Сокіл» (Золочів) – 6:0, «Авіатор» (Черляни) – «Скеля» (Жовква/Крехів) – 0:2, ФОК «Городок» – ФСК «Яворів» – 1:0, СКК «Пісочна» – «Хімік» (Новий Розділ) – 4:3, «Пульс-Авангард» (Жидачів) – «Корміл» (Давидів) – 1:3, «ГалКатЗубр» (Зубра) – «Богун» (Броди) – 4:3.

Дрогобицька «Галичина» посідає третє місце у турнірній таблиці, маючи 38 очок. На першому – «Сокіл» (Борщовичі) – 44, на другому – «Кар’єр-Дністер» (Торчиновичі/Старий Самбір) – 42, щоправда, ці команди провели на гру більше ніж наші земляки.

Команди наших сусідів Трускавця та Борислава відповідно на 5 та 14 місцях, маючи 32 та 10 очок.

Юнацький склад «Галичини» після поразки опустився на шосте місце (32 очки).

Наступний матч дрогобицька команда проведе 26 серпня у Дрогобичі на стадіоні «Каменяр» із бродівським «Богуном», що перебуває на 6 сходинці турнірної таблиці. Початок: юнаки – 14:00, дорослі – 16:00.

Ярослав ГРИЦИК

 

Свято велоспорту у Дрогобичі

18-19 серпня у Дрогобичі вже 7-й рік поспіль проводився відкритий чемпіонат Львівської області з велосипедного спорту на шосе, присвячений пам’яті заслуженого тренера України, засновника велошколи «Медик» Ігоря Романишина та на призи заслуженого майстра спорту України, чемпіона світу Ярослава Поповича.

Цьогоріч у змаганнях взяли участь 97 спортсменів із Харкова, Луганська, Івано-Франківська, Луцька, Львова, Жовкви,Самбора Дрогобича та Сокаля. Вік спортсменів від 10 до 70 років.

Змагання проходили в дуже напруженій боротьбі. У перший день – індивідуальна гонка на час на дистанції 5 км для наймолодших учасників змагань і 15 км – для всіх вікових категорій.

Переможцями стали такі вихованці Дрогобицької СДЮСШОР «Медик». В індивідуальній гонці: Ліза Ветриченко – 1 місце (дівчата), Наталія Гайдим – 2 місце (юніорки), Марія Ямельницька – 3 місце (жінки); Володимир Юденко – 2 місце (юнаки), Богдан Бориславський – 3 місце (юнаки).

Серед дітей 2006 р.н. і молодших: Назар Павич – 2 місце; Максим Венгрин – 3 місце, Ілля Стебельський – 3 місце.

Серед молодших юнаків: Олександр Перловський – 3 місце.

Дуже цікавою була групова гонка на призи Ярослава Поповича, яка проводилася на досить складній трасі Дрогобич – Самбір. Переможці та призери: Василь Малинівський – 3 місце (чоловіки), Ярослав Паращак – 3 місце (юніори), Віталій Буштин – 1 місце (юнаки), Олександр Перловський – 3 місце (мол. юнаки), Марія Ямельницька – 2 місце (жінки), Наталія Гайдим – 1 місце (юніорки), Ліза Ветриченко – 1 місце (дівчата), Ілля Стебельський – 2 місце (у категорії діти 2006 р.н. і молодші), Максим Венгрин – 3 місце (у категорії діти 2006 р.н. і молодші).

Дрогобицьці ветерани теж взяли участь у заїздах. Це: Ігор Легуцький, Володимир Булюк, Наталія Кошелєва, Іван Гулін, Олександр Кошелєв, Віталій Грущак, Андрій Калічинський, Володимир Круп’як,  Віктор Колесник.

Приємним є той факт, що багато ветеранів велоспорту, які дуже часто виступають на змаганнях у європейських країнах, відзначили високий рівень організації змагань.

Дирекція спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з велоспорту «Медик» (директор Павло Попович) висловлює щиру подяку за сприяння в організації змагань завідувачеві сектору з питань фізичної культури та спорту Дрогобицької міської ради Орестові Соломчаку та головному спеціалістові Ірині Криницькій, директорові видавництва «Коло» Миколі Походжаю, директорові туристичного комплексу «Дрогобич» Володимирові Білогану, працівникам Дрогобицького відділу поліції, службі медичної допомоги, міським партійним організаціям ВО «Батьківщина» та «Самопоміч».

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 Создан 23 авг 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником