ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 11 жовтня 2018 року
Вічна слава і шана героям

Очевидно, найталановитіші аналітики могли спрогнозувати військову агресію Росії щодо України: загарбання Криму, війну на сході України. Народу, нації навіть у страшному сні не могло таке наснитися. Та реалії такі, що війна має всі передумови перерости у багаторічний конфлікт на кшталт ізраїльсько-палестинського. І будуть гинути люди, і будуть сумувати родини, і будуть у віках згадувати громади тих, хто ціною життя зупинив орду. Трагедія людських доль торкнулася і нашого регіону.

Серед тих, хто поліг на полі бою із жорстоким російським агресором, або помер від ран чи депресії, є такі наші краяни: Віктор Марочканич, Ігор Борис, Мар’ян Дишель, Юрій Комар, Тарас Зозуля, Іван Ісик, Дмитро Лесещак, Іван Габчак, Степан Бродяк, Петро Яцків, Роман Сусяк, Сергій Шевчук, Андрій Шіхт, Віталій Глюз, Володимир Костик… Вічна їм пам’ять!

Тепер щодо тих, хто пішов на прю з ненависним ворогом, залишився живим і живе серед нас або ще – на передовій, то мусимо щиро із поваги привітати кожного з Днем захисника Вітчизни і побажати швидкої адаптації у мирному житті, а також уникнути смерті на полі бою. На війні свистять кулі, розриваються снаряди, і ніхто не відає, чи залишиться живим. Особливо, як оповідають очевидці, страшно у пеклі, коли ти як на долоні і по тобі гатять із всіх видів зброї. Одне з таких жахіть  війни пережив дрогобичанин Олег Мулярчук, який 122 дні перебував в епіцентрі протистояння українсько-російських характерів у донецькому аеропорту. Українці продемонстрували світові, а передусім ворогу, що своєї землі вони не віддадуть. Саме цей програш Росії зупинив її просування далі на південь України. Про ці важкі і трагічні для нації дні кіборг розповість в одному з номерів нашого часопису.

В.Т.

 

У Залужанах вшанують борців за волю України

У неділю, 14 жовтня, о 15 год. у с.Залужани, відбудеться освячення і відкриття меморіальної дошки на початковій школі, в якій вчився в 30-х роках Володимир Косик, професор Українського Вільного Університету в Мюнхені, викладач Паризького університету, автор численних праць з української історії, та пам’ятного знаку на честь останнього бою вояків УПА «Гонти» Миколи Паньківа, спецкур’єра окружного проводу ОУН, і його охоронця «Чумака», ім’я та прізвище невідомі, який вони прийняли 13 листопада 1947 р. з московсько-більшовицькими окупантами.

Ще минулого року, після того, як відійшов у Вічність Володимир Косик, у Залужанах, які до 1959 р. йменувалися Вацевичі, вирішили увіковічнити пам’ять про свого славного земляка: назвати школу, де він учився, його іменем.

В.Косик народився 26 листопада 1924 р. у згаданому селі в бідній селянській родині. Середню освіту здобув у Дрогобицькій гімназії. Був учасником підпілля ОУН. Під кінець Другої світової війни був вивезений на примусові роботи до Німеччини. З 1948 р. жив у Франції. Навчався в Українському Вільному Університеті (УВУ) в Мюнхені, згодом – у Сорбонні та в Інституті історії сучасних міжнародних взаємин.

За публікації французькою мовою про Україну нагороджений урядом Франції орденом мистецтв, письменства і гуманітарних наук. У 2005 р. Президент України нагородив його орденом «За заслуги» третього ступеня.

Виходець з Літині Микола Панків, 1924 р.н., і його охоронець, побратим «Чумак», родак з хутора Глинне, свій останній бій з НКВСівцями прийняли у Вацевичах 13 листопада 1947 р. Оточені з усіх боків червонопогонниками, повстанці відстрілювалися до останнього набою. Щоб не потрапити до рук ворогів живими, заспівали «Ще не вмерла Україна» і пострілялись. Їх місце поховання невідоме.

Ще минулого року у Залужанах неподалік місця загибелі героїв на подвір’ї початкової школи встановили камінь з написом, що тут буде споруджено пам’ятний знак на честь останнього бою хоробрих вояків УПА «Гонти» Миколи Паньківа і «Чумака». Тож у неділю у Залужанах вшановуватимуть усіх тих, хто творив волю України і її народу, хто відав своє життя за самостійну Україну і свободу своїх краян.

Тарас РУСИН

 

ШАНОВНІ КРАЯНИ!

Дрогобицька міська рада, Станиця Братства УПА, Спілка політв’язнів України, Конгрес Українських Націоналістів запрошують дрогобичан та гостей міста на святкування 76-ї річниці Української Повстанської Армії, Дня захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці.

10-30 жовтня

Урочисті заходи з нагоди 76-ї річниці створення УПА. Навчальні заклади.

Книжкова експозиція «Україна понад усе». Центральна бібліотека ім. В.Чорновола.

9-14 жовтня

Екскурсії до експозицій «Воїни гідності і свободи», «УПА на Дрогобиччині». Відділ історії музею «Дрогобиччина».

10 жовтня

12:00 Мультимедійний перегляд видань «УПА: історія нескорених». Центральна бібліотека ім. В.Чорновола.

12 жовтня

12:00 Легкоатлетична естафета. Старт у парку ім. С.Бандери.

15:00 Зустріч керівництва міста з учасниками національно-визвольних змагань, матерями загиблих учасників АТО, інвалідами АТО. Центральна бібліотека ім. В.Чорновола.

13 жовтня

10:00 Лекція «Покров Пресвятої Богородиці в іконостасах церков Св. Юра та Воздвиження Чесного Хреста». Відділ пам’яток дерев’яної архітектури, вул. Солоний Ставок,25.

14 жовтня

12:00 Демонстрація військової техніки. Вул. Ковальська, вул. Лесі Українки.

13:00 Покладання квітів до пам’ятника С.Бандері, хода до пам’ятних знаків: парк С.Бандери – Катедральний Храм Пресвятої Трійці – Сквер Героїв Небесної сотні – пл. Т.Шевченка.

Після ходи – віче, показові виступи учасників, спортивних клубів, святковий концерт за участю мистеьких колективів та гурут "Мері". Пл. Т.Шевченка.

 

Медицина: як бути?

9 жовтня у сесійній залі ратуші відбулася зустріч голови Львівської ОДА Олега Синютки, голови Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірини Микичак з медичною громадськістю Дрогобиччини.

У нараді також взяли участь міські голови Дрогобича – Тарас Кучма, Борислава – Ігор Яворський, Стебника – Петро Старосольський та голова Дрогобицької РДА Андрій Шевкенич.

Причиною зустрічі стала напружена ситуація з фінансуванням медичної галузі, зокрема заборгованість із виплати зарплат медпрацівникам Дрогобича. Олег Синютка запропонував спільно виробити концепцію розвитку галузі охорони здоров’я нашого регіону на майбутнє, при тому максимально забезпечивши надання якісних медичних послуг.

З головною доповіддю виступив Тарас Кучма. Він наголосив, що на 2018 рік медицині Дрогобича не вистачає 41 мільйона гривень. У медзакладах провели оптимізацію, що дозволило скоротити дефіцит на 27 млн грн. Ще 17 млн грн. виділили з міського бюджету, 4 млн грн. за пролікованих хворих відшкодував Дрогобицький район. Попри те, на середину жовтня заборгованість з виплати зарплати медикам сягнула півтора місяці і становить 8 млн грн. До кінця року борг сягне 23 млн грн.

У 2017 році у закладах охорони здоров’я Дрогобича та Стебника пролікували 37,3% пацієнтів з району і навколишніх міст, а за 9 місяців ц.р. – 38,9%. Проте відшкодування за іногородніх пацієнтів з бюджетів наших сусідів не надходить, або надходить частково.

Тарас Кучма додав, що коли з 2020 року повністю запрацює медична реформа, яка передбачає, що «кошти йтимуть за пацієнтом», дрогобицька медицина вже не відчуватиме таких фінансових проблем, головне зберегти її доти на належному рівні.

Олег Синютка та Ірина Микичак зазначили, що одним із варіантів виходу з кризи є відмова медзакладів нашого регіону від дублювання послуг один одного і спеціалізації їх за напрямами. Також планується переведення на обласний бюджет Дрогобицького психоневрологічного диспансеру.

Щодо неналежного забезпечення пацієнтів безкоштовним інсуліном Олег Синютка зазначив, що докладає усіх зусиль, аби Міністерство охорони здоров’я України повністю фінансувало цю програму. Але наразі звідти відповідають, що держава виділяє 60% коштів, решту можуть додати місцеві бюджети.

У підсумку сторони домовилися, що наступне засідання пройде 23 жовтня, на яке медики і влада нашого регіону мають подати конкретні пропозиції і бачення подальшого функціонування медичної галузі.

Ярослав ГРИЦИК

 

Святкували освітяни

З нагоди Дня працівників освіти у четвер, 4 жовтня, у муздрамтеатрі ім. Юрія Дрогобича відбулися урочисті збори.

Отець Мирослав Соболта поблагословив учасників зібрання.

Зі святом освітян привітав міський голова Дрогобича Тарас Кучма. У виступі міський очільник акцентував увагу на проблемах сьогодення, які необхідно врегулювати у сфері освіти на державному рівні. Водночас він відзначив фаховість педагогічних колективів та знання учнів, завдяки яким Дрогобич посідає чільне місце у рейтингах на рівні області й держави.

Згодом Тарас Кучма відзначив колективи шкіл №№ 2, 3, 5, 7, 8 та педагогічного ліцею грамотами міського голови. Він також вручив учителю початкових класів Ользі Чайківській Нагрудний знак Міністерства освіти та науки України «Василь Сухомлинський».

Привітання виголосив начальник відділу освіти Петро Сушко. Йому випала честь вручити найкращим педагогам грамоти Міністерства освіти і науки.

Свято продовжилося яскравою концертною програмою.

Ярослав ГРИЦИК

 

Громада – великий чоловік

Три роки тому новообраний голова міста Тарас Кучма в інтерв’ю заявив, що гібридна війна, нав’язана Росією, у всіх її проявах (диверсії, вбивства, саботаж, нагнітання істерії) зачепить і Галичину. І треба бути готовими до цих викликів. І справді: серед громад сіється думка, що раніше було краще, ніж тепер.

Появився такий феномен, як політичний тероризм. Чого вартує у Дрогобичі сміттєвий колапс. Але мудрі дрогобичани не піддалися на цю провокацію, бо розуміють що комусь це вигідно, щоб дискредитувати владу. Міг би у цій ситуації своє вагоме слово сказати представник Президента у Львівській області Олег Синютка, а він мовчить як риба. Та дрогобицька громада впорається і без його підтримки. Комунальники щодня вивозять із міста тонни сміття.

До честі наших громадян, що проживають у приватному секторі, вони почали контролювати цей процес, виховують тих ґаздів, які самовільно створюють на вулицях стихійні сміттєзвалища. Боротися з цими негативними проявами буде і влада. До кого не доходять слова, будуть карати штрафами. Та назагал громада – великий чоловік.

В.Т.

 

Шановні краяни!

14 жовтня у храмі Покрови Пресвятої Богородиці на вул. Є.Коновальця у Дрогобичі  відбудеться святкова Божественна Літургія за участю Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї  України.

По закінченні Літургії – освячення води, поклінного Хреста та новозбудованої дзвіниці.

Початок святкового Богослуження – о 12.00.

Громада УАПЦ м.Дрогобич

 

Змагалися юні франкознавці

4 жовтня у Дрогобицькому ліцеї пройшов фінальний етап міського конкурсу письмових творів, присвячений 162-ій річниці від дня народження геніального поета, прозаїка, драматурга, публіциста, перекладача Івана Франка та 150-річчю товариства «Просвіта».

Його ініціаторами та організаторами виступили міськрайонна організація товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка й громадська організація «Віра та справедливість». Конкурс проводився у місті вперше, а тому навіть самі організатори по-доброму дискутували щодо тем письмових робіт, часу написання, перевірки, підбиття підсумків тощо. До третього жовтня учні шкіл та профтехучилищ, студенти коледжів змагалися в своїх навчальних закладах, а вже переможці І етапу представляли їх на міському рівні. Найкращих юних майстрів пера виявилося тринадцять. Ошатний клас педагогічного ліцею, прикрашений вишитими рушниками, портретами Тараса Шевченка й Івана Франка, відразу створив святкову атмосферу. Доброзичливій, невимушеній обстановці  сприяли теплі слова привітання голови ГО «Віра та справедливість» Богдана Пристая, почесного голови міськрайонного товариства «Просвіта» Михайла Шалати, голови цієї організації Миколи Садохи.

Були запропоновані три теми творів: «Іван Франко в моєму серці», «Іван Франко – наш видатний краянин», «Іван Франко та Дрогобич». Популярні й доступні теми відразу викликали схвалення в учасників конкурсу. Для написання студенти й учні мали 60 хвилин. Ніхто не послуговувався заздалегідь підготовленими записами, телефонами чи планшетами – всі працювали цілком самостійно.

Журі конкурсу в складі Михайла Шалати, Богдана Пристая, Степана Якима, Ярослава Радевича-Винницького, Романа Пастуха відразу після написання творів перевірило їх, визначило переможця, призерів і нагородило всіх учасників. Найкращою визнали роботу учениці 11 класу ЗОШ №14 Оксани Васильків, яка одержала нагороду 300 гривень. Друге місце посіли дві учасниці: Галина Іванишин, учениця 9-Б класу СШ №2 та Діана Лучечко, учениця 10-А класу ЗОШ №1. Третє місце журі віддало наймолодшій, але, без сумніву, талановитій учасниці Софії Фляк, учениці 7-А класу СШ №16. Призери отримали відповідно по 200 та 100 гривень. Твори переможця та призерів вирізнялися оригінальністю й неповторністю, було повністю висвітлено обрану тему, сказано власні цікаві міркування.

Конкурс засвідчив досить ґрунтовне знання учасниками творчості  Івана Франка, його біографії, насамперед дрогобицького періоду, вміння викладати свої думки на папері, підкріплювати їх цитатами. Так, лауреати конкурсу Марта Демків (ліцей), Ольга Антосин (механіко-технологічний коледж), Любов Раделицька (гімназія) емоційно й образно виклали матеріал, зуміли зачепити струни серця всіх членів журі. Вікторія Любінецька (ЗОШ №5), Вікторія Стецишин (ЗОШ №3) і Михайло Бандрівський (ВПУ-19) грамотно висловили думки, вміло виокремили вступ, основну частину та висновки. Лауреати конкурсу Богдана Тустанівська (музичний коледж), Роман Кацедан (коледж нафти і газу), Анна Гентош (ЗОШ №4) підкріпили матеріал патріотичними цитатами з творів І.Франка та видатних особистостей про нього, висловили слушні оцінки політичної та громадської діяльності великого Каменяра.

Крім грошових винагород, переможцям, усім учасникам конкурсу були вручені грамоти та патріотичні книжки.

Організатори, журі сердечно дякують учителям та батькам, які підготували дітей до цього змагання.

Богдан ПРИСТАЙ

Фото Ярослава ОНИСЬКІВА

 

А ви куштували вареники з бананом?

І справді, чи куштували ви колись вареники з рисового борошна з бананом або з кунжутного борошна з лососем? А може, вам доводилося бачити вареники з сиром і авокадо чи шоколадні вареники з сиром і курагою, з сиром і гарбузом?

Цю незвичну смакоту мали змогу спробувати під час дегустації учасники й гості Х Міжнародного фестивалю вареників «Український вареник – символ родинної кухні», який традиційно проходить у Дрогобицькому професійному політехнічному ліцеї. А ще там були вареники з картоплею, сиром, гречкою і печінкою, з вишнями…

5 жовтня 2018 року свої кулінарні здібності у приготуванні вареників демонстрували учні і їхні наставники з Самбірського, Бориславського, Стебницького, Меденицького професійних ліцеїв, Дрогобицьких професійного політехнічного ліцею та ВПУ-19, комплексу шкіл №2 з м.Остжешув (Польща) і Садівничо-технічної школи м.Літомишль (Чехія).

Командам-учасникам фестивалю дали трохи більше години для приготування на кухні-лабораторії вареників за власними рецептами та для сервірування столу. А тим часом гості свята переглянули концертну програму. Учні Дрогобицького ППЛ продемонстрували вокальні здібності, підготували цікаві сценки і навіть пародію на телепередачу «Світське життя з Катериною Осадчою» на тему вареників. Яскравих барв додав виступ Народного ансамблю танцю «Верховинка» Народного дому ім. І.Франка (художній керівник Богдана Кос).

Учасників Х Міжнародного фестивалю, а також усіх педагогів з Днем працівників освіти привітали в.о. директора Дрогобицькому професійного політехнічного ліцею Василь Марків та одна із засновників фестивалю Леся Якимів.

І ось нарешті все готове для дегустації: настав час роботи журі, яке очолила методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Львівщини Оксана Рик. Усі конкурсанти дуже старалися, тож визначити найкращих було непросто. Та в підсумку переможці у різних номінаціях отримали заслужені нагороди: «Євровареник» – комплекс шкіл №2 з м.Остжешув, «Фанати вареників» – Садівничо-технічна школа м.Літомишль, «Український традиційний вареник» – Стебницький ліцей, «За відродження старовинних українських страв» – Бориславський ліцей, «Найсолодший вареник» – Меденицький ліцей, «Симпатії журі» – Стебницький ліцей, «Найоригінальніший вареник» – Дрогобицький ліцей (на фото), «Найкраще оформлення столу» – ВПУ-19.

А ще на завершення дійства керівник польської делегації вручив в.о. директора Дрогобицького професійного політехнічного ліцею Василю Марківу кубок та диплом за перемогу команди дрогобичан на недавньому фестивалі паштетів у Польщі.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Про сучасне розрахунково-касове

обслуговування клієнтів – на майстер-класі

3 жовтня кафедра фінансів, обліку та аналізу Інституту підприємництва та перспективних технологій Національного університету «Львівська політехніка» на базі Дрогобицького відділення Ощадбанку організували для студентів Дрогобицької філії Інституту (група ФК-36) майстер-клас – практичне заняття на тему «Сучасне розрахунково-касове обслуговування клієнтів» з навчальної дисципліни «Банківська система» (викладачі – доценти Лев Кльоба і Ореста Щербан).

Захід відбувся у рамках співробітництва Інституту підприємництва та перспективних технологій Львівської політехніки з фінансово-кредитними установами Львова та Дрогобича. Студенти групи ФК-36 ознайомилися з основною діяльністю, функціями та операціями, що здійснюються у банківських установах.

Заступник керівника відділення, колишня випускниця Львівської політехніки Оксана Миронівна Лесик розповіла майбутнім банкірам про порядок відкриття та обслуговування рахунків клієнтів, операції з готівкою і банківськими платіжними картками.

Під час зустрічі студенти ознайомились як з традиційними видами банківських операцій, так і з останніми новаціями в сфері обслуговування клієнтів банківської установи та продажу банківських продуктів, зокрема, була розглянута сутність та переваги впровадження сучасного on-line сервісу дистанційного обслуговування рахунків через систему «Інтернет Клієнт-Банк».

Студентам було корисно почути про нові банківські продукти і послуги, спроможність проходження практики на базі цього відділення та вимоги до фахівців в банківському секторі.

Підсумком практичного заняття стало отримання студентами ґрунтовних знань щодо спектру сучасних банківських послуг та банківських продуктів.

Зустріч з працівниками відділення і практичне заняття в умовах реально діючого банку були цікавими та корисними для майбутніх банкірів.

Кор. «ГЗ»

 

СПОРТ

«Галичина» пригальмувала

7 жовтня дрогобицька «Галичина» провела матч 25 туру Першої футбольної ліги Львівщини.

У Давидові наші земляки неочікувано поступилися тамтешньому «Кормілу» обома складами.

Юнаки дрогобицької команди зазнали поразки з рахунком 1:3. У грі дорослих складів перевага господарів поля була ще переконливішою, тож у підсумку 4:0 на користь «Корміла». Голи забивали давидівці Назар Демчук(18), Денис Борошок (45+2), Микола Лещишин (80), Дмитро Горошко (86).

«Галичина» виступала у такому складі: І.Сілецький, Р.Подоляк, А.Сенів (Ю.Федуняк,59) , Т.Тарасович, І.Бутим, Т.Грицан, В.Бреньо, І.Тершак (М.Філіпов,27), Т.Рудавець, І.Ільчишин, Р.Маланяк (В.Швець,61). Головний тренер – Ігор Височанський.

Здобуті три очки дозволили «Кормілу» вийти на п’яте місце у турнірній таблиці, щоправда стільки ж очок – 48 – має і трускавецька «Вікторія», що за додатковими показниками йде шостою. Дрогобицька «Галичина» опустилася на четверту сходинку (54), пропустивши поперед себе команду «ГалКатЗубра» (55 очок).

Напруженим у впертим виявився матч лідерів Першої ліги. Та все ж «Сокіл» (Борщовичі) з мінімальним рахунком 1:0 здолав удома «Кар’єр-Дністер» (Торчиновичі/Старий Самбір) і закріпив свою першу позицію. Тож у турнірній таблиці продовжує лідирувати «Сокіл» з Борщовичів – 61 очко, на другому місці – «Кар’єр-Дністер» – 57.

Результати інших матчів 25 туру: «Авіатор» (Черляни) – ФОК «Городок» – 0:1, «Хімік» (Новий Розділ) – ФСК «Яворів» – 0:0, «Нафтовик» (Борислав) – «ГалКатЗубра» (Зубра) – 0:3, «Богун» (Броди) – «Вікторія» (Трускавець) – 0:3, СКК «Пісочна» – «Пульс-Авангард» (Жидачів) – 3:1.

Юнацький склад «Галичини» посідає шосте місце, маючи 44 очки. Попереду – «Авіатор» (Черляни) – 58 очок, «Пульс-Авангард» (Жидачів) – 53, «Кар’єр-Дністер» – 48, «Сокіл» (Борщовичі) – 46, «Сокіл» (Золочів) – 45.

Наступний матч дрогобицька команда проведе вдома 14 жовтня з командою СКК «Пісочна». Початок матчів: юнаки – 14:00, дорослі – 16:00.

Ярослав ГРИЦИК

 

Медалі кубка України – у наших земляків

4-5 жовтня у спорткомплексі Національного університету «Львівська політехніка» проходив Відкритий кубок Асоціації України з гирьового спорту.

У змаганнях взяли участь 130 спортсменів, які представляли команди 17 областей. Боротьба на помості була впертою і напруженою.

Дрогобиччину на турнірі представляли Андрій Лагуш (студент ДДПУ ім. І.Франка) та Ярослав Пиль.

Приємно відзначити, що наші земляки повернулися додому з медалями. Андрій Лагуш у ваговій категорії понад 95 кг виборов два перші місця: у двоборстві (поштовх та ривок, 24 кг) та у довгому циклі.

Ярослав Пиль у ваговій категорії до 78 кг посів друге місце у двоборстві, пропустивши поперед себе майстра спорту міжнародного класу Зиновія Кульчицького. Окрім того, Ярослав здобув ще й третє місце у змаганні серед дорослих спортсменів Львівської області.

Медалі й дипломи переможцям і призерам вручив заслужений майстер спорту, 27-разовий чемпіон світу з гирьового спорту Володимир Андрейчук.

Ярослав ГРИЦИК

 

ЗАМІСТЬ КВІТІВ НА МОГИЛУ

ПАМ’ЯТІ МИХАЙЛА САВШАКА

Милість твоя, Господи, небес сягає,

Вірність твоя по хмари,

Справедливість Твоя, як Божі гори,

Суди Твої, немов безодня….

Яка дорога, о Боже, твоя ласка:

Людські Сини під захист крил Твоїх прибігають

Псалом 36, 6 – 10

«Час рікою пливе» – співається у відомій пісні. І це дійсно так. Адже 16 жовтня 2018 року минає 40 днів, як Михайло Федорович Савшак відійшов у засвіти. І сьогодні нам ще раз хочеться згадати про його життєвий і трудовий шлях, Людини, чий світогляд формувався в атмосфері праці, добра, милосердя.

Народився Михайло 1. квітня 1946 року в с.Городківка Дрогобицького району, в селянській сім’ї, у якій панував культ праці та шанували християнські моральні цінності. І щоб служити й допомагати сільському господарству району, він здобув вищу освіту в цій галузі. Усе свідоме життя невтомно трудився на різних посадах: у селах Дрогобицького району (с.Летня та с.Дорожів) – головним зоотехніком, на Стрийщині – директором птахофабрики, у зрілі роки працював в управлінні сільського господарства Дрогобицького району, а пізніше головою ОСББ «Карпати-1». До праці ставився відповідально, любив її, бо був працелюбом, добротворцем, активним ініціатором багатьох нововведень, Людиною з високими моральними якостями. Багато добрих справ зробив Михайло Федорович, працюючи в останні роки свого життя головою ОСББ «Карпати-1». До мешканців будинку №28 ставився уважно, справедливо й об’єктивно, умів зворушливо вислухати тих, хто до нього звертався, порадити чи розрадити, за що усі любили і поважали свого голову.

Батьки та прикарпатська природа обдарували Михайла чоловічою красою, виразними карими очима, високим зростом, красивим обличчям, яке завжди прикрашали вуса, що надавало йому більшої мужності та внутрішньої харизми. Він завжди посміхався, вирішував справи швидко, якісно і вдало.

Був хорошим сім’янином, шанував батьків – як своїх, так і матір своєї дружини, любив жінку та дітей, ніжно й чутливо піклувався про них, радів їхнім успіхам і підтримував морально та матеріально, співпереживав, якщо щось виходило не так. Яким гарним дідом він був, зі своїм чарівним шармом та добротою ніжно любив онука Арсена, турбувався про нього, цікавився його шкільними та юнацькими (життєвими) проблемами, і хлопець відповідав йому сторицею. Але йому не судилося побачити, як Арсен зростатиме, йдучи майбутньою дорогою життя. Турбувався про своїх племінників, допомагав їм. І за це йому вдячна родина.

Серед колишніх колег і друзів почувався добре, впевнено, був хорошим співбесідником, любив футбол і був «затятим» уболівальником. Михайло – один із тих людей, що при першій зустрічі викликав у співрозмовників довіру, бажання ділитися думками, враженнями від побаченого чи почутого. Друзі згадують, що для них він був «рідною, своєю людиною» і їм хотілося найчастіше бачитися та говорити з ним про всі життєві проблеми. Водночас ця дружба скрашувала та облагороджувала останні його дні життя.

Дружина і син Тарас, колеги й друзі робили все, щоб полегшити йому біль, допомогти боротися з підступною хворобою, однак вона прогресувала – і Михайла не стало.

Сумно й тривожно без нього, його посмішки та погляду, його справ та слів. Пусткою лякають стіни рідної домівки, де колись жив.

Царство йому небесне, нехай земля буде пухом, а нам залишається пам’ятати про нього, про його добрі справи, які він залишив після себе.

Світла пам’ять про Михайла залишиться в серцях його колег, друзів, мешканців будинку, родини, рідних і близьких йому людей.

Колишні колеги, друзі, рідні й близькі людиОбновлен 12 окт 2018. Создан 11 окт 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником