ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в "ГЗ" від 24-25 жовтня 2018 р.
ПЕРЕВИЩЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ

Суд визнав незаконним і скасував рішення Броницької сільської ради про заборону прийому ТВП на Дрогобицький полігон

На розгляді у Львівському окружному адміністративному суді перебувала адміністративна справа №813/986/18 за позовом Дрогобицької міської ради до Броницької сільської ради про визнання незаконним та скасування рішення Броницької сільської ради від 14.02.2018 р. №234 «Про заборону приймання твердих побутових відходів на Дрогобицький міський полігон твердих побутових відходів».

«Так, у Дрогобичі склалася непроста екологічна ситуація, яка виникла, зокрема через прийняття Броницькою сільською радою абсолютно незаконного рішення. Відтак Дрогобицька міська рада звернулася до суду про скасування цього, ще раз підкреслюю, – абсолютно незаконного рішення, аби захистити право дрогобичан у належних умовах утилізовувати ТПВ», - зазначив заступник міського голови Дрогобича Володимир Коцюба.

Відповідно до постанови Львівського окружного адміністративного суду від 10.10.2018 року, позов Дрогобицької міської ради до Броницької сільської ради – задоволено, а відтак рішення Броницької сільської ради від 14.02.2018 року №234 «Про заборону приймання твердих побутових відходів на Дрогобицький міський полігон твердих побутових відходів» – визнано незаконним та скасовано.

Нагадаємо, окремі жителі села Брониця, не в останню чергу через прийняття незаконного рішення Броницькою сільською радою, з лютого  2018 року розпочали незаконну блокаду Дрогобицького міського смітєзвалища, перекривши доступ до нього, та продовжують блокувати його до сьогодні, перешкоджаючи Дрогобицьким сміттєвозам у відвантаженні сміття та не допускаючи на його територію будь-яку спецтехніку. Це призвело до екологічної та санітарної проблеми у Дрогобичі, а також неможливості провести необхідні роботи для утримання полігону у відповідності до вимог забезпечення належного обслуговування та експлуатації, дотримання санітарного стану території міського сміттєзвалища.

Прес-служба міської ради

 

Кримські татари мають «Культурний центр»

17 жовтня у Дрогобичі відкрили «Культурний центр кримських татар». На захід на запрошення ГО «Іхсан-Щирість» завітали волонтери, посадовці, іноземні гості.

Привітали кримськотатарську громаду у Дрогобичі з відкриттям культурного центру волонтери Артур Деска, Хосе Турчик, Володимир Бараняк, Кес Вандерсан воїн Тимур Баратов, голова спільноти мусульман у Львові Ернест Абкелямов та інші.

Також слова вдячності та підтримки кримськотатарській громаді висловили Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольський та міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

У вітальному слові Тарас Кучма зазначив, що Дрогобич здавна є мультикультурним містом, відтак висловив подяку кримськотатарській громаді за внесок у колорит міста під час загальноміських святкувань.

«Усі ми є друзями. Наше завдання – українців, кримських татар, поляків та інших народів – будувати нову геополітику, творити нове життя та нові щирі відносини між культурами, національностями, світоглядами. І в основі цього має бути любов. Ми робитимемо все можливе задля того, щоб кримські татари комфортно почували себе у Дрогобичі», - підкреслив Тарас Кучма.

Зазначимо, що, зі свого боку, ГО «Іхсан-Щирість» вручила подяку громаді міста в особі міського голови за гостинність, підтримку та співчуття до кримськотатарського народу.

Модератором заходу виступив голова ГО «Іхсан-Щирість» Рустем Якубов.

У ході заходу Рустемом Якубовим було зазначено, що у 2014 році, коли почалася анексія Криму, чимало кримськотатарських сімей зазнали переслідувань, тому були вимушені покинути свою батьківщину. До Дрогобича тоді приїхали 5 родин. Зараз їх близько 20.

Окремо Рустем Якубов подякував українській греко-католицькій церкві за перший прихисток, який був наданий біженцям з Криму.

Мета створення Центру полягає у збереженні мови, культури та традицій кримськотатарської громади, а, окрім того, центр слугуватиме інформаційним майданчиком для того, щоб були стерті будь-які негативні стереотипи та продовжувалася співпраця між кримськотатарською громадою і мешканцями Дрогобича.

«Ми б хотіли, щоб ці відмінності, які існують у наших культурах, не перешкоджали нам у спільному проживанні на теренах Дрогобича. Тому ми завжди раді гостям у нашому центрі, який ми облаштовували всією нашою громадою та за підтримки наших друзів, які присутні сьогодні у цьому залі», - наголосив Рустем Якубов.

Зазначимо, що приміщення, де облаштовано «Культурний центр кримських татар», кримськотатарській громаді надала Дрогобицька міська рада. Підтримку в проведенні ремонтних робіт та облаштуванні центру громаді надало МЗС РП Польща, а також волонтери.

Для дрогобичан та гостей міста «Культурний центр кримських татар», який розташований на вулиці Лесі Українки, 21, буде відкритий з 26 жовтня кожного вівторка, четверга та суботи з 11:00 до 16:00.

Прес-служба міської ради

 

Володимир Косик – меморіальною дошкою,

«Гонта» і «Чумак» – пам’ятним знаком постали в Залужанах

Цьогоріч 14 жовтня, на свята Покрови, Козацького війська, Української Повстанської Армії, Захисника України, в Залужанах відбулися дві знакові події: на фасаді місцевої початкової школи освятили і відкрили меморіальну дошку відомому вченому, історику Володимиру Косику, на подвір’ї  цього ж освітянського закладу постав пам’ятний знак героям-повстанцям Миколі Паньківу –«Гонті», «Чумаку» (ім’я і прізвище невідомі), які 13 листопада  1947 р. прийняли в згаданому селі свій останній бій  з московсько-більшовицькими зайдами.

Старожили Вацевич  (нині Залужани) пам’ятають  Володимира Косика, адже він народився тут 26 листопада 1924 р. в багатодітній селянській родині. У 30-х роках учився в місцевій чотирикласній школі, потім у Дрогобицькій гімназії. Юнаком став членом Організації Українських Націоналістів. Був переслідуваний гестапо. А 1943 р. його вивезли на примусові роботи в Німеччину.

У 1949-70 р.р. працював журналістом. Засновник і редактор франкомовного журналу «Європейський Схід». Деякий час працював в редакціях журналу «Визвольний Шлях» (Лондон) та газети «Шлях Перемоги» (Мюнхен). Навчався в Українському Вільному Університеті (УВУ) в Мюнхені, згодом – у Сорбонні та Інституті історії сучасних міжнародних взаємин (Париж). У 1981 р. у Сорбонні (університет Париж-1) захистив докторську дисертацію на тему: «Політика Франції відносно України в 1917-1918 р.р.». У цей час автор досліджував історію УНР та особу Симона Петлюри, французько-українські стосунки.

У своїй дослідницькій і видавничій праці спричинився до висвітлення різних тем, які оминали, замовчували або фальсифікували інші. Колосальна обізнаність із архівними документами дозволила В.Косикові правдиво висвітлювати питання, що вважалися складними в історіографії. Він мав науково та громадянську відвагу  на повний голос заявляти й аргументовно спростовувати звинувачення, які висуваються українцям упродовж багатьох десятиліть. Справжніми сенсаціями стали його праці: «Україна і Німеччина у Другій світовій війні» (Львів, 1993); «Симон Петлюра» (Львів, 2000); «Правда історії. Роки окупації України 1939-1944» (Київ, 2008); «Спецоперації НКВД-КГБ проти ОУН» (Львів, 2009); «Русскій мір» - облудна вигадка» (Київ, 2011); «Україна. Довга і важка боротьба за існування» (Київ, 2014). В цих виданнях професор В.Косик зосередив увагу на знакових проблемах української історії: звинуваченнях на адресу націоналістів у «колабораціонізмі», причетності їх до знищення євреїв, українсько-польському конфлікті, репресіях проти мирного населення нацистської і комуністичної окупаційних влад тощо.

Після проголошення незалежності В.Косик читав спецкурси з історії України в університетах Києва, Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Дрогобича. Став одним із засновників в 2002 р. Центру досліджень визвольного руху у Львові де обирався неодноразово головою Вченої ради. З 1994 р. дійсний член НТШ, а від 2013р. голова НТШ у Західній Європі.

Володимир Косик нагороджений урядом Франції однією з найвищих відзнак республіки «Офіцер Ордену мистецтв і письменства» (1998), Золотою медаллю УВУ (2000), Президентом України орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (2005), почесний член Головної Булави Всеукраїнського Братства ОУН-УПА (1995). Він усе своє життя присвятив служінню Україні, боротьбі за її волю.

Володимир Косик відійшов у Вічність 12 червня 2017р. у Парижі. Похований відомий український вчений та громадсько-політичний діяч на Личаківському цвинтарі у Львові.

Невідомо чи зналися у юнацькі роки Володимир Косик з Миколою Паньківим і його побратимом «Чумаком». Всі троє ровесники і належали до ОУН, куди вступили ще юнаками. І для всіх трьох сенсом життя стала боротьба за вільну самостійну Україну.

Микола Паньків – «Гонта» народився в Літині в заможній селянській сім’ї де панувала висока християнська мораль і любов до рідної Неньки-України. Ще навчаючись у місцевій школі, черпав знання про історію рідного краю, Вітчизни. Мав талант до співу, брав участь у сільському самодіяльному театрі, грав у виставі «Наталка Полтавка». Належав до «Просвіти», був членом спортивного товариства «Січ». Досконало володів німецькою мовою. Вступивши в членство ОУН, проходив вишкіл під орудою знаних провідників націоналістичного підпілля, вихідців з Літині Михайла Харіва – «Шугая», Миколи Ільчишина – «Апостола», «Рудого». До ОУНівського підпілля належала і старша сестра Миколи Катерина, яка в роки московсько-більшовицької окупації була зв’язковою УПА, і молодший брат Петро. За сміливість, самовідданість, хоробрість «Гонті» доручили кур’єрську справу, переправляти на Захід пошту і приносити відповідні доручення на Схід, став спецкур’єром надрайонного проводу.

13 листопада 1947 р. «Гонта» з боївкою у складі п’яти вояків, направляючись до кордону, проходили через Вацевичі, де в нього була кохана дівчина Катерина, зв’язкова УПА, з якою хотів попрощатися. Прикро, але в селі був зрадник, який тут же повідомив НКВсівців про повстанців. Червонопогонники оточили село і стали шукати повстанців. Боївка «Гонти» розбилася на дві групи, сподіваючись проскочити через заслони окупантів, які йшли від хати до хати, вишукуючи партизанів. Місцева жителька Анастасія Роман, яка походила з Надсяння і була симпатиком ОУНівського підпілля вирішила допомогти хлопцям. Запропонуала «Гонты» і «Чумаку», побратиму і охоронцю спецкур’єра, сховались на стриху стайні. Сама господиня ніби нічого не сталось стала доїти корову. Червоні облавці не обминули її подвір’я. Нишпорили в хаті, господарських будівлях, заглядали в криницю, перевертали гній. У стайні один із червонопогонників запримітив драбину, яку невстигла газдиня сховати після того, як на стриху засіли повстанці. Тож облавник із металевим щупом піднявся на горище, де став тикати в складене сіно. Ненароком зачепив когось із партизанів, тож тут же зіскочив на землю і крикнув: «Оні здєсь!» Тієї ж миті з усіх боків подвір’я А.Роман обступили озброєні до зубів московсько-більшовицькі окупанти. Вони запропонували повстанцям здатися. «Бандерівці, сдавайтесь. Ви окружєни! Сдавайтєсь!», - кричав командир НКВСівців. Але «Гонта» і «Чумак» не здавались. Бій був коротким. Від рук облавців загинула Анастасія Роман, справжня патріотка, вірна українській ідеї. «Гонта» і «Чумак»  відстрілювались до останнього набою. Згодом заспівали «Ще не вмерла Україна». Їх спів линув, над селом, яке було нашпиговане окупантами. Облавці нікому з вацевичан навіть з хати не дали вийти. Але червонопогонники під час співу партизанів припинили стрільбу. А після пісні всі почули два постріли. «Гонта» і «Чумак», щоб не потрапити живими до рук ворога пострілялися. Червоні окупанти не стали лізти на стрих, щоб зняти нескорених бандерівців, боялися, бо думали що повстанці залишили вибухівку. Заставили сусідського чоловіка знімати мертвих партизанів. Згодом їх мертві тіла виставили в центрі села на впізнання. Але ніхто з вацевичан не зізнався про те, що знає упівців. Ще два тижні мертві «Гонта» і «Чумак» лежали на подвір’ї районного відділу НКВС на нинішній вулиці Івана Франка у Дрогобичі. Туди на впізнання приводили маму Миколи Анну, яка мужньо перенесла побачене і щоб не піддати мукам сім’ю, бо за причетність рідних до національно-визвольних змагань найперше, що було, то виселення в Сибір. На жаль, московсько-більшовицькі зайди не пошкодували цієї незламної і безстрашної жінки. Її арештували, катували в Меденицькому райвідділі НКВС, судили і відправили в Сибір. В сталінські табори далекої Півночі були відправлені старша сестра «Гонти» , зв’язкова УПА Катерина, молодший брат Петро, який у 1946 р. утік з Сибіру, але, на жаль, згодом знову був упійманий і депортований на далеку Північ.

На впізнання «Гонти» червоні окупанти привезли з Вацевич Катерину, його дівчину. І вона, побачивши мертвого коханого, змовчала, хоч серце розривалося від туги. Згодом московські окупанти її арештували, піддали страшним тортурам у катівні НКВС на вулиці Стрийській у Дрогобичі, судили, відправили в табори Сибіру. Тоді ж з Вацевич на далеку Північ Совєтскої імперії «поїхали» з вироками 15-25 літ ув’язнення Катерина Бурда, Стефа Сорочак, Микола Радишак, Михайло Метик, Петро Паховчишин, Іван Кисіль, Михайло Бунь, інші. Не всі повернулися до рідної  домівки. Чимало наших земляків навічно залишилися у Сибірській мерзлоті. А втім і могил «Гонти» і «Чумака» немає. Їх тіла НКВСівці поховали так, щоб ніколи і ніхто не дізнався де лежать герої.

У Залужанах про легендарних постанців Миколу Паньківа-«Гонту» і «Чумака», ім’я, прізвище невідомі, не забули. Тож тут ще торік вирішили вшанувати пам’ять про славного земляка Володимира Косика. Адже вони всі троє належали до однієї організації – Українських Націоналістів, і все своє життя присвятили служінню Україні і боротьбі за її волю. Ось тільки «Гонта» і «Чумак» воювали зі зброєю в руках, а Володимир Косик  - пером. Героям-бандерівцям, які своє життя поклали на вівтар служінню Україні, спорудили пам’ятний знак, а В.Косику відкрили на фасаді освітянського закладу меморіальну дошку. З нагоди цих подій до Залужан прибуло чимало гостей: рідня з Літині та Дрогобича Миколи Паньківа, племінники з сім’ями Волидимира Косика, члени Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА та інші. Меморіальну дошку і пам’ятний знак освятили священики з Залужан о.Михайло і з Літині о.Володимир.

Згодом перед присутніми виступили ініціатор спорудження пам’ятного знаку Тарас Метик, голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, професор Дрогобицького державного педуніверситету ім.І.Франка Микола Зимомря, доцент, кандидат історичних наук Степан Яким, брат «Гонти» Микола Паньків, інші, які наголошували, що на героїчних вчинках членів ОУН-УПА виросло нове покоління, яке відстоює нині Україну на Сході, боронить від московських загарбників. Сільський голова Михайло Щудло щиро подякував голові райради Михайлу Сікорі, депутату облради Михайлу Задорожному, почесному голові районного проводу КУН Тарасу Метику, головному інженерові «КМГ» Володимиру Красуляку, підприємцю Володимиру Буню, багатьом залужанцям за допомогу у виготовленні і встановленні пам’ятного знака героям УПА і меморіальної дошки В.Косику. Діти місцевої школи читали вірші, співали про звитягу УПА, героїв АТО. Хор з Літині дарував пісні: стрілецькі, повстанські, нагадуючи, що ідея і чин славних борців за Україну живе у серцях.

Арсен ЗАБАРНИЙ

 

НОВИНИ

Вивезли 691 кубометр сміття!

Упродовж минулого тижня, 15-19 жовтня, зі сміттєвих майданчиків Дрогобича було вивезено 691 куб. м ТПВ.

Про це інформують у КП «Комбінат міського господарства». Так, у понеділок, 15 жовтня, з Дрогобича вивезли 133 куб. м ТПВ, а саме з вулиць: О.Гончара, Горішня Брама, В.Чорновола, М.Грушевського, площа Ринок та Лесі Українки.

16 жовтня зі сміттєвих майданчиків на вулиця: Лесі Українки, В.Великого,66, М.Грушевського, О.Гончара, Є.Коновальця, А.Шептицького, П.Сагайдачного прибрали 109 куб. м ТПВ.

17-19 жовтня, вивезли 449 куб. м ТПВ з вулиць: А.Шептицького, П.Сагайдачного, Є.Коновальця, Будівельної, М. Грушевського,170, Жупної, Млинок, Стрийської,103, С.Крушельницької, 22 Січня (приватний сектор), Війтівської Гори (приватний сектор), В.Великого,66, Самбірської,130 та 68, С.Наливайка,16, О.Гончара, В.Чорновола, І.Котляревського (приватний сектор) та Ак.Сахарова.

У КП «КМГ» повідомили, що упродовж 22-27 жовтня від сміття очищатимуть майданчики на вулицях В.Великого,2, 9, 44, Січових Стрільців, Тарнавського та весь мікрорайон на вул.Самбірській. Відбуватиметься вивезення ТПВ з приватних секторів згідно з графіком.

У мікрорайоні вул. Є.Коновальця цього тижня повністю завершать очищення майданчиків від сміття.

22 жовтня, під час понеділкової оперативної наради у ратуші міський голова Тарас Кучма нагадав керівництву КП «КМГ» про необхідність систематичного інформування громади міста про виконані та заплановані роботи щодо прибирання вулиць Дрогобича від сміття.

 

Біля костелу облаштовують доріжку

28 вересня між Департаментом міського господарства та ТзОВ «Еко Тепло Дрогобич» укладено угоду на виконання капітального ремонту пішохідної доріжки у сквері ХІХ ст. біля костелу Св. Варфоломія у Дрогобичі, а саме доріжки, яка сполучає частину площі Замкова Гора з вулицею Т.Шевченка.

Договірна ціна на момент укладання Договору є сталою і становить 344101 грн., з яких:

- бюджетні кошти Дрогобицької міської ради – 118570 гривень;

- бюджетні кошти Львівської обласної ради – 186602 гривень;

- кошти спонсорського внеску – 5596 гривень;

- фінансовий внесок громади – 33333 гривень.

Роботи з капітального ремонту доріжки завершуються.

 

Знедоленим діткам відшкодують кошти

У Дрогобичі опікунам та прийомним батькам дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються у школах Дрогобича та Стебника, виділять матеріальну допомогу на придбання шкільної та спортивної форм.

Таке рішення було прийнято на засіданні виконавчого комітету Дрогобицької міської ради18 жовтня.

Згідно з рішенням, матеріальну допомогу виділять 36 особам на загальну суму 20 тис 649 гривень у межах 570 гривень на одну дитину за рахунок загальних асигнувань на утримання закладів освіти.

Як зазначив під час доповіді на засіданні виконкому начальник відділу освіти ДМР Петро Сушко, кошти на відшкодування витрат для придбання шкільної та спортивної форм дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, були передбачені у міському бюджеті на 2018 рік.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

Державний регулятор на водопостачання та водовідведення на 13%

Коригування тарифів на водопостачання і водовідведення спричинене виконанням галузевої угоди між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та профспілками працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення на 2017-2018 рр. щодо врегулювання норм оплати праці. Не менш важливою причиною перегляду тарифів є зростання вартості електроенергії – сьогодні вона на 11% вища за вартість, закладену у чинних тарифах КП «Дрогобичводоканал». Щомісяця підприємству, щоб розрахуватися з енергопостачальною компанією, не вистачає 280 тис. грн.

16 жовтня на відкритому засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, схвалено проект коригування тарифів КП «Дрогобичводоканал». Участь у засіданні державного регулятора взяли перший заступник міського голови Ігор Герман та начальник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала.

За розрахунками НКРЕКП, враховуючи зазначені економічні чинники, зростання тарифів для споживачів Дрогобицького водоканалу передбачено на 13%. Проект державного регулятора буде затверджений після публічного обговорення.

Прес-служба КП «Дрогобичводоканал»

 

ОСВІТА

ЗЗСО №3 на шляху до «Здорової школи»

«Healthy Schools (здорові школи): заради здорових і радісних школярів» – унікальна трирічна соціальна програма, яка реалізується Центром «Розвиток КСВ» та Mondelзz International Foundation.

Програма має на меті сприяти розвитку здорового харчування, фізичних активностей та свідомого ставлення школярів до власного здоров’я. Для цього упродовж трьох років буде залучено більш ніж 17500 дітей у понад 500 школах в усій Україні. У рамках Програми створюється спільнота відповідальних закладів, що сприяють здоров’ю учнів. П’ять найактивніших шкіл у фіналі отримають гранти на закупівлю обладнання для лабораторій.

Слід відзначити, що в цьому проекті бере участь Дрогобицька загальноосвітня школа №3. Активісти учнівського самоврядування школи спільно з учительським колективом мріють створити тут здоровий простір і зробити його трендом упродовж наступних років навчання.

Творча група сподівається активізувати рух за здоровий спосіб життя, а також популяризувати раціональне харчування і «здоровий дизайн» приміщень серед учнів, учителів, батьків. Учасники проекту поставили собі довготривалу мету – залучити громадськість до спільноти здоров’я, підтримувати школу здоров‘я, а головне – поборотися за головний приз – 130 тисяч гривень на закупівлю STEM-обладнання.

Першу сходинку на цьому шляху вже пройдено: активісти розробили план здорових активностей на 2018-19 навчальний рік, пройшли відбір і стали учасниками програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів». Вони щоденно працюють, щоб здобути грант від 25 до 130 тис. грн. на обладнання для кабінетів фізики, хімії, біології, інформатики тощо.

Учасники шкільного руху прагнуть перевірити, на які healthy-активності здатна Дрогобицький ЗЗСО І-ІІІ ст. №3.

Проект тільки розпочався, а учні вже активно долучаються до реалізації запланованих заходів, втілюють сотні креативних ідей із залученням школярів різного віку до здорового способу життя. Деякі задуми креативників вже втілені у життя: приготування смачних та корисних виробів для виставки-ярмарку, шкільний осінній ярмарок «Ми за здорове харчування!», активні перерви, акції «Усі на урок фізичного виховання», спільні тренування, еко-захід, спрямований на захист червонокнижних тварин «Збережемо їх!», анкетування, інтерв’ювання та опитування, активізація роботи шкільного відео-блогу, екскурсії під гаслом «Здорове дозвілля – це круто!» і багато іншого.

Попереду школярів чекає безліч нових знань, багато цікавих відкриттів, немало креативних ідей, плідних тижнів, активних занять, які мають бути реалізовані впродовж навчального року в рамках міні-проекту #HealthySchools_UA.

Кор. «ГЗ»

 

Студенти ІППТ – на «Факторі» та в ДФС

10 жовтня кафедра фінансів, обліку та аналізу Інституту підприємництва та перспективних технологій Національного університету «Львівська політехніка» організувала для студентів групи ФК-46 Дрогобицької філії Інституту можливість побувати на швейному підприємстві «Фактор».

Захід відбувся з ініціативи доцента Лева Кльоби, в рамках співробітництва Інституту з підприємствами і фінансово-кредитними установами Львова та Дрогобича.

Екскурсію провела Наталія Хом’як – директор швейного підприємства. Завдяки високій якості виготовлення одягу та професіоналізму керівництва, підприємство регулярно отримує замовлення від європейських торговельних фірм. Запраз підприємство виконує замовлення з Німеччини на пошиття жіночого одягу. Для виготовлення продукції використовуються високоякісні тканини провідних європейських виробників. Пошитий на підприємстві одяг для жінок органічно поєднує строгість стилю з вишуканою романтичністю та оригінальністю.

Студенти ознайомилися з процесом виробництва, цехами швейної фабрики та сучасним обладнанням. Вони відвідали розкрійний, швейний і прасувальний цехи підприємства, уважно спостерігали за процесом пошиття одягу та підготовки його для відправки за кордон. Учасники екскурсії зацікавлено розпитували директора про все, що стосується організації пошиття виробів, ділилися між собою враженнями. Майбутні фінансисти почули багато цікавих коментарів щодо організації швейного виробництва та можливості проходження практики у фінансовому відділі підприємства. Екскурсія пройшла в дуже доброзичливій атмосфері.

А 17 жовтня у приміщенні Дрогобицької ОДПІ відбулась зустріч студентів ІІІ курсу Дрогобицької філії інституту підприємництва та перспективних технологій Національного університету «Львівська політехніка» з начальником Дрогобицької ОДПІ Русланом Коржем.

Основне питання, яке цікавило майбутніх фінансистів, – організація надання послуг платникам податків та можливість проходження практики, стажування і працевлаштування в ДФС.

Захід відбувся з ініціативи доцентів кафедри фінансів, обліку та аналізу Лева Кльоби і Наталії Гембарської в рамках реалізації Інститутом проекту «Фінансова (цифрова) грамотність та компетентність студентів».

Начальник ОДПІ Руслан Корж повідомив, що зараз триває реорганізація ДФС, у результаті якої районні Державні податкові інспекції ліквідовані як юридичні особи шляхом приєднання до Головного управління ДФС у Львівській області. Створено Дрогобицьке управління ГУ ДФС у Львівській області, у функції якого входить адміністрування податків і сервісні функції для платників податків міст Дрогобич, Борислав, Трускавець, Стебник та Дрогобицького району.

Керівник ОДПІ розповів, що в Центрі обслуговування платників Дрогобицької ОДПІ видаються довідки і дозвільні документи, надаються послуги з прийому податкової звітності та вхідної кореспонденції, консультації з питань оподаткування і застосування податкового законодавства, допомога при складанні звітності, видаються ключі електронного цифрового підпису. Крім адміністративних послуг, у ЦОПП надають інформаційні й консультаційні послуги з питань започаткування бізнесу та практичного застосування норм податкового законодавства.

На запитання студентів відповіла начальник відділу обслуговування платників Дрогобицької ОДПІ Світлана Пещук – колишня випускниця «Львівської політехніки».

Інформація, отримана студентами під час екскурсії, сприятиме формуванню практичних знань та професійних компетенцій. Можливо, через декілька років сьогоднішні студенти будуть працювати у ДФС.

Вл.інф.

 

МЕЦЕНАТИ

«МРІЯ» допомагає громаді Ріпчиць

За час діяльності «МРІЯ» зарекомендувала себе як соціально-відповідальна Компанія. Окрім орендної плати, в Агрохолдингу затверджений соціальний бюджет, гроші з якого виділяють на підтримку населених пунктів. Так, цього року громада села Ріпчиці Дрогобицького району отримала на свої потреби 57 тис. грн.

За словами заступника керівника кластеру «Львів» по роботі з громадами Мирослава Охабського, пайовики самі вирішують, як розпорядитися виділеною допомогою. У Компанії сподіваються, що завдяки цьому кошти витратять на розв’язання дійсно актуальних питань.

«Громада Ріпчиць взяла участь в обласному конкурсі мікропроектів. Щоб отримати державні кошти на встановлення вуличного освітлення, людям також потрібно було зробити фінансовий внесок. Докластися до нього попросили Компанію, яка є інвестором для місцевих жителів. «МРІЯ» працює в Ріпчицях більше 5 років. Цьогоріч соціальний бюджет вже використали. А в 2017-му Компанія допомагала населеному пункту з ремонтом дороги»,– зазначив Мирослав Охабський.

Детальніше про встановлення вуличного освітлення розповів голова Ріпчицької сільради Роман Гриньків.

«Обласний конкурс мікропроектів передбачає виділення 366 тис. грн. З цієї суми 179 тис. грн. спрямовано з обласного бюджету, 120 тис. грн. – з районного, 10,5 тис. грн. – з сільського. Має бути також небюджетний внесок – 57 тис. грн., сюди входять кошти, зібрані громадою та спонсорські внески, – пояснив Роман Михайлович. – З тих коштів, що виділила «МРІЯ», 41 тис. грн. пішла саме на освітлення, ще понад 15 тис. грн. назбирали жителі села, сформувавши таким чином спонсорський внесок. Роботи зі встановлення вуличного освітлення уже завершуємо. Вдалося освітити все село, а це протяжність понад чотири кілометри».

За словами сільського голови, на що спрямувати решту коштів, виділених Агрохолдингом, – майже 16 тис. грн. – ще не вирішили. Це питання обговорюватиме з односельцями на зборах. Загалом чоловік дуже добре відгукується про співпрацю з аграріями. Каже, в «МРІЇ» усі питання вирішують швидко, підтримують щорічно та йдуть назустріч людям.

Надія ШТОКАЛО

 

ПОЛІТИКА

Парламент має ухвалити три мораторії –

на підвищення тарифів, приватизацію ГТС та продаж землі

Лідер партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала Верховну Раду негайно проголосувати за три мораторії, які на законодавчому рівні заборонять підвищення тарифів на тепло, тіньову приватизацію 49% газотранспортної системи та продаж сільськогосподарської землі.

Про це напередодні лідер партії «Батьківщина» заявила на засіданні Погоджувальної ради лідерів парламентських фракцій та комітетів.

Юлія Тимошенко повідомила, що впродовж найближчого місяця відбудеться підвищення тарифів на тепло для населення на 23%. І для того, щоб захистити українців від намірів влади, команда «Батьківщини» внесла до Верховної Ради проект Постанови про мораторій на підвищення ціни на природний газ для потреб населення.

Також лідер партії «Батьківщина» нагадала, що завершується період дії мораторію на продаж сільськогосподарської землі. З огляду на це «Батьківщина» вимагає  негайно поставити на голосування законопроект «Про мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення».

Юлія Тимошенко зазначила, що наразі відбувається наймасштабніше знущання над селянами в країні і зауважила, що створені перешкоди для реалізації аграріями зібраного врожаю, а саме: на 50% підняли тарифи за використання вагонів та розпочато виведення з роботи залізничних станцій, чим штучно зупиняється продаж врожаю.

Окрім того, лідер партії «Батьківщина» наголосила на важливості ухвалення ще одного мораторію – на продаж української газотранспортної системи.

Голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк наголосив, що перед тим, як збільшувати тарифи на компослуги необхідно поліпшити економічне становище кожного громадянина України.

«Підвищення тарифів на тепло на 23% – це останній постріл нинішньої влади у власний народ. Якщо керівництво держави говорить про віру, то йому треба пам’ятати, що головна складова віри – любов до людей. А якщо з людьми так поводяться – це означає, що на корупцію, на те, щоб мати ще більше грошей для розподілу на офшорні рахунки, у людей забирають останнє», – зазначив Михайло Цимбалюк.

Очільник «Батьківщини» на Львівщині наголосив, що команда опозиційної сили  має чітку стратегію розвитку усіх життєво важливих сфер державного управління і готова її втілювати після перемоги на чергових виборах.

Роман КРАВЕЦЬ

 

СПОРТ

«Галичина» громить Яворів

21 жовтня дрогобицька «Галичина» провела матч 27 туру Першої футбольної ліги Львівщини.

У Яворові наших земляків екзаменував тамтешній футбольний клуб.

Юнаки дрогобицької команди зіграли унічию – 2:2. У грі дорослих складів дрогобичани упевнено перемогли, розгромивши господарів поля з рахунком 4:0.

Голи забивали: Максим Філіпов (17 хв.), Роман Маланяк (50,55), Роман Подоляк (66).

«Галичина» виступала у такому складі: І.Сілецький (Л.Цісельський,81), Р.Подоляк (Ю.Федуняк,70), Т.Тарасович, В.Трусевич, В.Сушинець, І.Бутим, Т.Рудавець, Р.Маланяк (В.Швець,75), В.Бреньо, І.Тершак, М.Філіпов. Головний тренер – Ігор Височанський.

Результати інших матчів 27 туру: «Вікторія» (Трускавець) – ФОК «Городок» – 3:1, «Авіатор» (Черляни) – СКК «Пісочна» – 0:4, «Сокіл» (Борщовичі) – «Пульс-Авангард» (Жидачів) – 2:0, «Нафтовик» (Борислав) – «Кар’єр-Дністер» (Торчиновичі/Старий Самбір) – 0:2, «Хімік» (Новий Розділ) – «ГалКатЗубра» (Зубра) – 1:3, «Корміл» (Давидів) – «Сокіл» (Золочів) – 7:1. Матч «Скеля» (Жовква/Крехів) – «Богун» (Броди) не відбувся.

У турнірній таблиці продовжує лідирувати «Сокіл» (Борщовичі) – 67 очок, другим іде «Кар’єр-Дністер» – 63, на третій сходинці – «ГалКатЗубра» – 61, на четвертій – «Галичина» (Дрогобич) – 60, замикає п’ятірку «Корміл» (Давидів) – 52.

Юнацький склад «Галичини» посідає шосте місце з доробком у 46 очок. Попереду – «Авіатор» (Черляни) – 61 очко, «Пульс-Авангард» (Жидачів) – 59, ФОК «Городок» та «Кар’єр-Дністер» – по 52, «Сокіл» (Золочів) – 51.

Наступний матч дрогобицька команда проведе вдома, на стадіоні «Каменя» 27жовтня з командою «Авіатор» (Черляни). Початок матчів: юнаки – 13:00, дорослі – 15:00.

Ярослав ГРИЦИК 

 

Традиційний турнір започатковано

18 жовтня на стадіоні Добрівлянського НВК І-ІІІ ст. відбувся футбольний турнір серед учнів загальноосвітніх шкіл Дрогобицького району, присвячений Дню захисника України.

Це свято було організоване вперше за підтримки колишніх учнів школи села Добрівляни – Віталія Медведя, Дмитра Николяка, Олега Халака та ін., які небайдужі до розвитку спорту в селі.

Вітаючи учасників турніру, учитель фізичної культури Добрівлянського НВК І-ІІІ ст. Віктор Герасименко побажав оптимізму, впевненості у своїх силах, волі до перемоги: «Неодмінно ці змагання стануть яскравою подією у житті молоді с.Добрівляни».

Із впевненістю можна сказати, що була продемонстрована незабутня гра, яка тримала в напрузі вболівальників усіх команд. Проявивши високі бійцівські якості, характер, прагнення перемогти та кращу фізичну підготовку, переможцями стали юні футболісти Вороблевицької школи. Під бурхливі оплески вболівальників вони були нагороджені перехідним кубком «Золота осінь». Почесне друге місце зайняла команда Добрівлян, треті – Рихтичі.

Сподіваємось, що це свято стане традиційним і буде дарувати усім його учасникам гарні враження та позитивні емоції.

Вл.інф.

 Создан 26 окт 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником