ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 22 листопада 2018 р.
Для освіти дітей з особливими потребами

У Дрогобичі відкрили Інклюзивно-ресурсний центр

17 листопада у Дрогобичі відбулося урочисте відкриття Інклюзивно-ресурсного центру для дітей з особливими освітніми потребами. Подія відбулася у новозбудованому корпусі ЗОШ №5.

Символічну стрічку перед входом до Центру перерізали директор Департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Любомира Мандзій та міський голова Дрогобича Тарас Кучма разом з вихованцями Інклюзивно-ресурсного центру.

«Інклюзивно-ресурсний центр у Дрогобичі – вже дев’ятий у Львівській області із 25 запланованих», - зазначила у виступі Любомира Мандзій.

«Спільними зусиллями нам вдалося облаштувати цей Інклюзивно-ресурсний центр ще краще, ніж планувалося, адже він розташувався у капітально відремонтованому приміщенні, закуплене сучасне технічне обладнання. Тож діткам з особливими потребами створено всі умови для отримання якісних освітніх послуг», - додав Тарас Кучма.

Також міський очільник Дрогобича наголосив, що вже наступного року планується ремонт вулиці, яка веде до Інклюзивно-ресурсного центру, а також сюди почне курсувати громадський транспорт, аби діткам разом з батьками було легше дістатися на місце. На прохання учнів школи на території встановлять дитячий та спортивний майданчики, які вдихнуть нове життя у цей мікрорайон.

Опісля відбувся чин освячення Центру. Участь в урочистостях взяли діти та батьки, педагоги, представники відділу освіти на чолі з начальником Петром Сушком, заступник міського голови Дрогобича Василь Качмар. Ведучою заходу виступила керівник ІРЦ Ірина Шустова.

Присутні на відкритті батьки зазначали, що до цього часу були змушені возити своїх дітей до Львова, оскільки ближче не було установи, де вони могли б отримати освітні послуги.

За словами директора Інклюзивно-ресурсного центру Ірини Шустової, з дітьми працюватимуть вчитель-логопед, вчитель-дефектолог, практичні психологи і вчитель-реабілітолог.

«Наразі до Центру подано 72 заявки від батьків на отримання освітніх послуг їхніми дітьми, 60 з яких є дрогобичанинами. А загалом, за даними міської поліклініки, у Дрогобичі понад 450 дітей, які потребують надання послуг, які передбачені діяльністю ІРЦ», - прокоментувала посадовець.

Також Ірина Шустова додала, що звернутися до Інклюзивно-ресурсного центру можуть усі, хто цього потребує, адже при потребі штат працівників можна збільшити, а графік занять з дітьми будуть узгоджувати з кожним індивідуально.

Основним завданням Інклюзивно-ресурсного центру є супровід дітей з особливими освітніми проблемами від 2 до 18 років.

Зазначимо, що з державного бюджету на облаштування Центру виділено 251 тис. грн., які пішли на закупівлю обладнання. Витрати на ремонт та облаштування приміщення здійснено з міського бюджету на загальну суму 295 тис. грн.

Прес-служба міської ради

 

НОВИНИ

У пам’ять про Голодомор 

Цього року виповнюються 85 років Голодомору 1932-1933 років. У Дрогобичі відбудеться низка пам’ятних заходів.

До 30 листопада у відділі історії музею «Дрогобичина» (вул. І.Франка,32) можна оглянути виставку «Голодомор 1932-33 рр. – геноцид проти українського народу», а в центральній бібліотеці ім. В.Чорновола пройде прес-реліз книг «Український голокост. 1932-1933: свідчення тих, хто вижив».

У суботу, 24 листопада, у храмі св. Апостолів Петра і Павла о 15:00 розпочнеться концерт-реквієм пам’яті жертв Голодоморів Заслуженої академічної капели України «Трембіта».

О 16:00 на території меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській» (вул. Стрийська,3) відбудеться молебень і запалення свічок.

Нагадуємо, що о 16:00 в усій Україні проходитиме акція «Запали свічку».

На виконання Указу Президента України від 26.11.2016р. №523/2016 «Про заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу», просимо керівників установ, організацій, підприємств, підприємців, мешканців міста приспустити Державний Прапор України з чорною стрічкою на будинках і спорудах та обмежити проведення розважальних заходів.

Прес-служба міської ради

 

Визнання таланту Адама Цибульського 

18 листопада Львівський академічний музично-драматичний театр ім. Ю.Дрогобича відкрив 79-й театральний сезон. На суд глядачів представили прем’єру життєйської історії «І сміх, і гріх» у постановці народного артиста України Олега Мосійчука.

Це сучасна драматургія львівських авторів Мирона Лисака і Галини Микитюк, головну роль у якій зіграв народний артист України Адам Цибульський.

Перед початком вистави директор Микола Гнатенко представив молодих акторів, які поповнили колектив. Того дня у дрогобицькому театрі відбулося ще кілька приємних подій. Перед входом глядачі побачили особливий подарунок – новенький автобус «Еталон», кошти на придбання якого для театру виділила обласна рада.

Урочисто відкрили ще одну частину фойє (праворуч від сцени), яка стояла недобудованою 25 років. На площі 50 кв. м власними силами працівники театру зробили ремонт, облаштували зимовий сад і кав’ярню.

А після завершення вистави під тривалі оплески Адаму Цибульському вручили орден «За заслуги» ІІІ ступеня – з нагоди цьогорічного 70-літнього ювілею і 50-ліття творчої діяльності. Зачитала Указ Президента України і виконала цю приємну процедуру заступник голови облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук. Адам Миколайович щиро подякував за таке визнання його праці, але додав, що це – нагорода всього колективу, без якого він ніколи б не досягнув успіху.

Квіти від міської влади Дрогобича вручив заступник міського голови Ігор Герман, а від відділу культури і мистецтв – його керівник Олег Яводчак.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Отець Кирило Селецький:

«Держава без Бога – це велика ватага розбійників!»

13 листопада у сесійній залі ратуші відбулася презентація першого тому видання вибраних творів священика УГКЦ отця Кирила Селецького.

Модератор зустрічі – викладач ДДПУ ім. І.Франка, укладач та редактор видання Ігор Розлуцький – розповів, що це – перше ювілейне і найповніше на сьогодні зібрання творів о.Кирила Селецького – уродженця Підбужа, священика УГКЦ. Його вважають предтечею відродження чернецтва східного обряду УГКЦ (заснував два монаші згромадження). Отець Кирило – фундатор перших у Галичині захоронок для дітей українських селян (дитсадків), автор першого «Катехизису» українською мовою, подвижник духовно-просвітницького руху, активний діяч «Просвіти», талановитий письменник, педагог, духівник.

У виданні зібрано різноманітні праці, які засвідчують не лише універсальність таланту цієї виняткової особистості в історії української культури і духовності, а й демонструють неоціненний внесок душпастиря у розбудову української церкви, національної школи, педагогічної думки і загалом української державності.

Про багатогранність постаті о. Кирила Селецького та про складність роботи над книгою під час презентації видання говорили єпископ-помічник владики СДЄ УГКЦ Григорій Комар, сестра-служебниця Згромадження сестер св. Йосифа Обручника Пречистої Діви Марії сестра Маркіяна (Василишин), кандидат філологічних наук, доцент ДДПУ ім. І.Франка, редактор видання Марія Стецик, кандидат філологічних наук, доцент ДДПУ Ірина Дмитрів.

«Любов до Бога і любов до народу», - ось основні життєві принципи життя отця Кирила Селецького. «Держава без Бога – це велика ватага розбійників!», - стверджував він.

З концертною програмою виступили студенти музичного коледжу ім. В.Барвінського.

Додамо, що над книгою, яка побачила світ у видавництві «Коло», окрім Ігоря Розлуцького, сестри Маркіяни (Василишин), Марії Стецик, працювали: коректор – Анна Розлуцька; дизайн і верстка – Олег Лазебний; рецензенти – д.ф.н., проф. Леся Кравченко, к.ф.н., доц. Ірина Дмитрів, д. філософії Іван Матковський.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Робоча нарада – не для публічної дискусії 

Остання оперативна нарада у міській ратуші пройшла у закритому режимі від «людського» осуду деяких активістів, котрі щопонеділка отримували задоволення від своєї нібито суспільної значимості. Формат наради був  змінений, і це їх довело до істерики… Але це їхня проблема.

Втім, нарада пройшла напрочуд продуктивно, конструктивно і, головне – доброзичливо. Тепер кожний підрозділ знатиме свої конкретні промахи, і працюватиме над їх усуненням.

Вл.інф.

 

Кір не відступає

У Дрогобичі впродовж тривалого часу спостерігається тенденція зростання захворювання дітей на кір.

Як повідомив начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба, станом на 19 листопада в інфекційному відділенні КНП «Дрогобицька міська дитяча лікарня» перебувають 24 хворі на кір дитини.

Лише троє із загальної кількості госпіталізованих є дрогобичанинами. Решту, а це 21 дитина, за словами В.Чуби, – мешканці прилеглих територій, зокрема 10 – із району, 8 – із Борислава та 3 – зі Стебника.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

Суд визнав законність оскаржувальних дій міського голови

15 листопада 2018 року було розглянуто важливу судову справу, за результатами якої суд встановив підставність (законність) вимог Дрогобицької міської ради та керівництва і, відповідно, законність оскаржуваних розпоряджень міського голови Дрогобича Тараса Кучми.

Про це повідомив заступник міського голови, керуючий справами виконкому ДМР Володимир Коцюба.

Так, за словами посадовця, на розгляді Восьмого апеляційного адміністративного суду перебувала справа за апеляційною скаргою голови міського голови Дрогобича Тараса Кучми на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 23 травня 2018 року, яким було задоволено позовні вимоги ТзОВ «АННА» до міського голови Тараса Кучми, третя особа на стороні позивача – депутат Дрогобицької міської ради Олег Балог про визнання незаконним і скасування розпорядження від 1 вересня 2017 року №486-р «Про зупинення дії підпункту 1.4. пункту 1 рішення Дрогобицької міської ради «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки під об’єктом нерухомого майна» від 30.08.2017 року №803.

Як відомо, пп. 1.4 п.1 рішення Дрогобицької міськради від 30.08.2017 року №803 «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під об’єктом нерухомого майна» було надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під об’єктами нерухомого майна ТзОВ «АННА» – земельну ділянку орієнтовною площею 70 кв.м. на вул. Гончарській,11/1 для обслуговування нежитлового приміщення.

Не погоджуючись із таким розпорядженням міського голови від 01.09.2017 року №486-р, було накладено так зване «вето», яким зупинено дію підпункту рішення від 30.08.2017 року №803 із зазначенням зауважень, доданих до вказаного розпорядження.

«Рішення суду першої інстанції, яке не набрало законної сили після його проголошення, тривалий час було предметом обговорення в контексті нібито незаконних дій міського голови. Однак, за результатами розгляду апеляційним судом, апеляційну скаргу міського голови Дрогобича Тараса Кучми задоволено, рішення суду першої інстанції скасовано і прийнято нове, яким відмовлено в задоволенні позовних вимог ТзОВ «АННА». Це рішення вже вступило в законну силу і вкотре підтвердило законність дій міського голови при здійсненні своїх повноважень», - прокоментував заступник міського голови, керуючий справами виконкому ДМР Володимир Коцюба.

Прес-служба міської ради

 

«Свято Осені» в Обласному центрі «Сонечко»

 16 листопада в Обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Сонечко» відзначили «Свято Осені».

Підготовці дійства передувала довга і копітка праця. Діти вивчали вірші, співали пісні, доклали багато зусиль до оформлення залу. На святі кожна дитина змогла проявити свої уміння, показати неповторність та індивідуальність.

До нас також завітали казкові герої, такі як Капітошка, Лисичка-сестричка, а особливої родзинки святу надав виступ лялькового театру і танець наших вихованців з яскравими парасольками.

Красуня-осінь, котра на прощання ще встигла завітати до нашого Центру, подарувала усім присутнім море позитивних емоцій та нових вражень.

ОЦСРДІ «Сонечко»

 

Хто рано встає, тому Бог дає, або Про соціальну пильність

Якщо торік 20 тисяч домогосподарств Дрогобича користувалися субсидіями, то цьогоріч лише 6 тисяч. Всі ці «щасливі» громадяни виконали кожен параграф вимог, тому нині не оббивають пороги Дрогобицького управління соціального захисту. Інші мають проблеми. Чому? А тому, що злегковажили тими інструкціями, які дають підказку як уникнути стресових ситуацій.

Про це на прес-конференції говорили начальник Дрогобицького управління соціального захисту Іван Терлецький, начальник відділу прийому громадян Галина Галайко, головний спеціаліст Леся Синишин. Предметно були «розжовані» всі нюанси щодо соціальних пільг наших громадян. Їхня годинна лекція аж ніяк не впишеться у чотири шпальти газети, тому стисло обмежимося інформацією лише про надання субсидій.

Приклад. Отже, встановлено відсоток обов’язкової частки сплати 7.32% за ПЕРЕРАХУНКОМ. Призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період, з ЖОВТНЯ місяця 2018 року по КВІТЕНЬ місяць 2019 року включно щомісячно в сумі 916,74 грн. (див. таблицю).

Ви маєте право оскаржити до комісії або до суду рішення УСЗН щодо розміру призначеної субсидії,або відмови про призначення субсидії.

УВАГА! Ви зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу, при споживанні в об’ємах, менших від обов’язкової частки плати, оплачуються фактично спожиті послуги.

У разі змін у складі зареєстрованих, складі сім’ї членів домогосподарства, їхнього соціального статусу, в наданні ЖК-послуг, здійснення купівлі, набуття в інший законний спосіб права власності на зем. ділянку, квартиру, трансп. засіб, або оплати послуг на суму понад 50 тис. грн. Ви зобов’язані протягом місяця повідомити Управління соціального захисту.

1. Чи мають право на призначення житлової субсидії домогосподарство до складу якого входять заробітчани, що перебувають за кордоном понад два місяці протягом періоду за який враховуються доходи?

Так мають, якщо такими особами підтверджено легалізованими в Україні документами набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення.

2. Чи призначається житлова субсидія, якщо у складі домогосподарства, або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, у яких за інформацією ДФС  Пенсійного фонду України відсутні доходи?

Ні, не призначаються, так як у таких осіб відсутній нарахований середньомісячний сукупний дохід у розмірі мінімальної заробітної плати та ними або за них не сплачено єдиний внесок та загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

3. Кому призначається і на кого розраховується житлова субсидія?

Житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) і розраховується на всіх членів домогосподарства.

Під час призначення житлової субсидії враховуються доходи членів сім’ї особи зі складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване місце проживання відмінне від адреси домогосподарства.

4. Чи призначається субсидія, якщо домогосподарство має заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги?

Житлова субсидія не призначається, якщо управлінням праці та соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням, тобто 340 гривень.

5. За яких умов призначається житлова субсидія якщо громадяни хочуть добровільно сплачувати ЄСВ?

За рішенням комісії можна призначити житлову субсидію на домогосподарство, якщо непрацюючі працездатні особи добровільно на підставі укладеного договору з державною фіскальною службою сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи, або за два місяці перед зверненням за призначенням житлової субсидії.

 

АНОНС

До уваги депутатів Дрогобицької міської ради!

У зв’язку зі змінами у графіку відряджень міського голови Дрогобича та потребі доопрацювання матеріалів на сесію міської ради, перше пленарне засідання ХLII сесії Дрогобицької міської ради VII скликання переноситься з вівторка, 27 листопада, на четвер, 29 листопада 2018 року. Початок о 10:00.

Друге пленарне засідання ХLII сесії Дрогобицької міської ради VII скликання заплановано на четвер, 6 грудня 2018 року.

Прес-служба міської ради

 

Шановні роботодавці та представники бізнесу!

29 листопада у Народному домі ім. І.Франка відбудеться «Ярмарок вакансій-2018». Початок о 12:00. Захід пройде під гаслом «Стань успішним у Дрогобичі!».

Організатори: Дрогобицька міська рада спільно з Дрогобицьким міськрайонним центром зайнятості за підтримки міського голови Тараса Кучми.

Мета заходу: допомога догобичанам у пошукуку роботи своєї мрії за один день; роботодавцям та бізнесу – сприяння промоції і пошуку працівників; місцевій владі – створення та забезпечення умов для працевлаштування дрогобичан й підтримки роботодавців і бізнесу.

У програмі: 12:00- 17:00 – виставка вакансій; 14:00- 15:00 – офіційне відкриття ярмарку вакансій, презентація роботодавців; 15:30-16:30 – лекції; 17:00 – закриття ярмарку, нагородження учасників.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

ІНФОРМУЄ ДФС

Для захисту інтересів найманих працівників…

Головне управління ДФС у Львівській області інформує, що 5 вересня Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення” (№649-р 05.09.18), яким передбачено проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів для детінізації ринку праці і вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Цей нормативний акт розроблено Міністерством соціальної політики за результатами наради з питань детінізації ринку праці під головуванням Прем’єр-міністра України В.Гройсмана. Розпорядженням передбачено посилення координації органів державної влади в питаннях проведення роз’яснювальної роботи, здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування незадекларованої праці, а також перегляд актів органів виконавчої влади та внесення змін до них з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин.

Згідно з розпорядженням, контролюючими органами будуть проводитися перевірки щодо виявлення неоформлених найманих працівників, маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності та інше.

За порушення трудового законодавства у 2018 році роботодавцям загрожують чималі штрафи, а саме, за одного неоформленого працівника – штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат, а це 111 690 гривень.

ГУ ДФС у Львівській області рекомендує роботодавцям, які використовують найману працю без оформлення трудових відносин, забезпечити виконання вимог трудового законодавства відповідно до Кодексу законів про працю України. Обов’язковою умовою правильного оформлення новоприйнятого найманого працівника є вчасне повідомлення про це органу ДФС. Форма повідомлення затверджена Постановою Кабміну від 17.06.2015р. №413.

ГУ ДФС у Львівській обл.

 

Рак – це не вирок

Пересічний чоловік звертає менше уваги на своє здоров’я, ніж жінка. Порівняно із жінками чоловіки частіше вживають алкоголь та палять, приймають ризиковані рішення, не відвідують лікаря для чергових медичних оглядів. Чоловіки піддані захворюванням, котрі можуть вразити будь-кого, – серцеві, інсульти, рак, депресія, але вони також стикаються із суто чоловічими хворобами, такими як рак простати та яєчок, доброякісна гіперплазія простати та іншими.

У 2018 році в СІІІА зареєстровано 164690 нових випадків раку простати та 29430 смертей від цього захворювання. У Великій Британії хвороба виявляється в одного із восьми чоловіків за період його життя. Будучи серйозним захворюванням, рак простати водночас, при вчасному діагностуванні, не є фатальним. За тією ж статистикою 2,9 мільйона чоловіків, у котрих виявлено недугу в США, зараз живуть.

Рак простати виникає тоді коли клітини простати починають неконтрольовано ділитися і рости. Початок і розвиток часто дуже повільний, іноді клінічні прояви можуть взагалі не розвинутись за все життя. Але у деяких чоловіків він може мати агресивний перебіг і набути поширення. Тут гостро постає питання вчасного виявлення, встановлення ступеню поширення та злоякісності процесу. Ризик хвороби зростає із віком, а також в осіб зі спадковою історією. Звертаємо увагу на те, що характерних симптомів нема. Такі скарги, як утруденення початку сечовипускання чи випорожнення сечового міхура, ослаблення струменю сечі, відчуття неповного випорожнення, частий сечопуск та ін. властиві також іншим захворюванням сечостатевої системи (різні форми простатиту, доброякісна гіперплазія простати, а також можуть мати місце при ряді неурологічних патологічних станів). Тому зараз вони об’єднуються поняттям «Симптоми нижніх сечових шляхів». Обов’язок чоловіка перед собою передовсім звернутись до сімейного лікаря чи уролога для того, щоб розібратися в походженні цих симптомів. Симтоми поширеного процесу ще менш специфічні. Це – болі в спині, тазу, кров у сечі чи еякуляті, непояснена втрата ваги, анемія. Вони завжди вимагають одночасних зусиль і співпраці різних спеціалістів, оскільки за ними можуть стояти не лише онкоурологічні процеси. Сучасні стандарти та протоколи обстеження у цьому випадку передбачають проведення лікарем низки скринінгових та діагностичних дій, за сукупним вислідом яких ставиться діагноз. Часто бачимо випадки, коли чоловік, відчувши подібні скарги, ведеться на рекламу в медіа, чи на поради бувалих колег і прямує відразу до аптеки. Дійсно, він може відчути певне полегшення симптоматики за рахунок зняття супутніх запальних змін, полегшення процесу сечовипускання. Проходить багато місяців, поки стає зрозуміло, що коїться щось не те... Процес набув поширення і боротись з ним стало важче.

Лише в одного із 250 чоловіків виникає цей процес упродовж життя. Але попри свою невелику частоту, підступність цього захворювання у великій різноманітності гістологічних форм та відсутності будь-яких проявів у ранніх стадіях. Критично важливим фактом є те, що основна кількість випадків припадає на молодий вік. Переважно чоловік сам виявляє якісь відхилення при самообстеженні і лише іноді це є випадковою знахідкою лікаря. Такі симптоми, не будучи специфічними для раку яєчка, повинні все ж спонукати до відвідування лікаря: неболюче збільшення чи набряк яєчка, біль, дискомфорт, відчуття важкості в яєчку чи калитці, тупий біль у крижовій або здухвинних ділянках, раптова поява рідини в калитці. Перенесені раніше запальні та травматичні процеси в яєчках, операції, особливо з приводу неопущення яєчок вимагають додаткової уваги протягом життя. Доброю новиною є те, що у 95% випадків при ранній діагностиці вдається повністю побороти недугу.

Багатьом основним ризик-факторам, з котрими стикаються чоловіки, можна запобігти здоровим способом життя – регулярними фізичними вправами, здоровим харчуванням, зменшенням стресового навантаження, уникненням алкоголю і паління. Втім деякі захворювання можливо побороти лише через раннє виявленням. Отож, чоловіки, не будьте «пересічними», – захистіть своє здоров’я, збережіть бюджет родини вчасними медичними оглядами.

Оксана КОСТЕЦЬКА, лікар-уролог,

Ігор ВИШНЕВСЬКИЙ, кандидат медичних наук, лікар-уролог

P.S. Дні профілактики онкозахворювань статевої сфери у чоловіків – з 22 листопада до 6 грудня ц.р. Звертатись у Дрогобицьку міську поліклініку – каб. №№313, 114, 228.

 

СПОРТ

Назар Федурко – у збірній України

Нещодавно збірна України футболу, у якій виступають гравці віком 16 років і молодші, зіграла по два товариські матчі з командами Італії та Туреччини. На ці поєдинки до тренувального табору команди головний тренер Олександр Петраков уперше викликав вихованця тренера Дрогобицької ДЮСШ Василя Карпина, а зараз представника футбольної школи львівських «Карпат» Назара Федурка.

Варто відзначити, що, якщо у матчі з італійцями нападник Назар Федурко вийшов на заміну, то у грі з Туреччиною – вже у стартовому складі нашої команди.

Додамо, що Львові Назар тренувався під керівництвом Руслана Маланія і Романа Деркача. Багато до його становлення як футболіста доклався батько Семен, який, на жаль, не дожив до дебюту сина у збірній України.

Вітаємо нашого юного земляка з такою вагомою подією, бажаємо прогресувати у футболі, і, звісно, не занедужати зірковою хворобою.

Ярослав ГРИЦИК

На фото: Назар Федурко у боротьбі з турецьким захисником.

 

У РУБРИЦІ P.S.

Політичні авантюристи… 

Днями колишній голова Дрогобицької РДА Павло Бехта мудро висловився щодо політичних партій: «Партії є, партактиву немає».

Воістину правдива фраза. Нині в Україні зареєстровано понад 200 партій. На 99 відсотків їхня політична програма – чистої води популізм. Це так звані диванні партії. Їхня місія у процесах виборів різних років – заробітчанство. Створюється ілюзія, що партія найбільш близька до народних бід і проблем, хоча їхні лідери – багаті люди. Словом, маніпулюють свідомістю народу і лиють воду на олігархічний млин, у кого багато грошей.

Дивує, що в українському соціумі є багато громадських організацій, наприклад, «Перше грудня», які би мали розтлумачити нижню частину «айсбергових» ігор. Суспільство чекає… Втім, на рекламних щитах з’являються обличчя таких собі «псевдолідерів», які заявляють, що: «Наші люди потрібні», «Наші землі – не віддамо» (Мураєв), «Чесних більше» (Гриценко). Про акул політичних інтриг навряд чи варто говорити, вони оптом і роздріб купують найбільш активних людей. І такими є реалії. Думаймо і аналізуємо…

В.Т.

 

Конкурс проектів місцевого розвитку-2019:

що потрібно знати

Блог голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина

У 2019 році обласний конкурс проектів місцевого розвитку відбуватиметься вже вдев’яте. На крайньому засіданніЛьвівська обласна рада затвердила нові умови Конкурсу на наступний рік.

У цьому блозі розставляємо основні акценти реалізації Конкурсу в 2019 році.

Кожного року програма видозмінюється, удосконалюється, оскільки депутати, громадськість, експерти, виконавча гілка влади мають пропозиції, доповнення, які акумулюються обласною радою під час «круглих столів», семінарів, нарад, інтерактивних опитувань тощо.


Коли стартує конкурс на 2019 рік?

Від 3 грудня 2018 року стартує прийом заявок у рамках проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку у Львівській області на 2019 рік. І триватиме він до 31 січня 2019 року.

Відтак громадські організації, органи державної влади і місцевого самоврядування, ініціативні групи, інші потенційні учасники вже можуть розпочинати працювати над підготовкою проектів на конкурс проектів місцевого розвитку 2019 року.

Прийом заявок на 2019 рік триватиме з 9:00 год. 3 грудня 2018 року до 18:00 год. 31 січня 2019 року.

Додамо, що у вищеназваних часових межах триватиме прийом заявок до складу Експертної комісії з оцінки проектів місцевого розвитку у 2019 році.


Що нового в пріоритетах?

У 2019 році матимемо новий, сьомий за ліком, пріоритет – «Обласні заклади та установи, некомерційні комунальні підприємства обласної ради», який охоплюватиме будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію, придбання обладнання та інвентаря, благоустрій території.

Отож, відтепер участь у конкурсі зможуть брати структурні підрозділи юридичних осіб, а також обласні заклади та установи галузей охорони здоров’я, освіти, культури, спорту та соціального захисту.

Окрім того, залишаються пріоритети, які добре відомі нашим конкурсантам:

«Школи» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання та інвентарю.

«Заклади дошкільної освіти» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання та інвентарю.

«Охорона здоров'я» (районні та міські комунальні лікарні, некомерційні комунальні підприємства, центри первинної медико-санітарної допомоги, амбулаторії сімейної медицини, ФАПи) – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання та інвентарю.

«Культура» (народні доми, будинки культури, бібліотеки, музеї, початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади (ПСМНЗ) музичні та мистецькі школи) – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання та інвентарю.

«Вуличне освітлення» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція вуличного освітлення комунальних доріг та пішохідних доріжок.

«Інші пріоритети» (об’єкти усіх форм власності (окрім приватної), що не підпадають під визначені Конкурсною радою пріоритети) – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, придбання обладнання та інвентарю, облаштування об’єктів ПЗФ.

Слід додати, що проекти, скеровані ОСББ, цьогоріч не прийматимуться до реєстрації,якщо такі проекти стосуються вирішення проблем приватного житлового фонду (заміна дахів, вікон, утеплення фасадів), оскільки приміщення загального користування житлових будинків, що перебувають на балансів ОСББ, не належать до комунальної власності. Водночас в «Інших пріоритетах» подання такого роду проектів також не передбачено.

 

Збільшено до 500 тис. грн. граничну вартість проекту

Крім того, обласна рада затвердила граничну вартість проекту та суму субвенції з обласного бюджету у 2019 році на рівні: 500 тис. грн. (збільшення на 100 тис. грн. у порівнянні з 2018 роком) і 200 тис. грн. відповідно.

Це збільшення граничної вартості проекту, у першу чергу, для тих, хто вже зробив чимало невеликих проектів (до 300-400 тис. грн.) і готовий працювати над більшими проектами. У кого проект коштуватиме 500 тис. грн., той повинен буде забезпечити 300 тис. грн. свого внеску, з яких – мінімально 10% небюджетний внесок.

Нагадаємо, що кошти спонсорські, громади, нефінансовий внесок буде зведено в єдиний небюджений внесок і становитиме він на наступний рік мінімум уже не 5%, а 10%.

Нововведенням є те, що замовник робіт зможе отримати останні 15% від суми коштів субвенції обласного бюджету лише після того, як на об’єкті будуть повністю завершені роботи.

 

Що ще нового в конкурсі 2019 року?

Для підтримки дотаційних територій збільшено вагу індексу податкоспроможності  при оцінці проектів. Порівняно з минулим роком максимальний бал при врахуванні індексу податкоспроможності збільшено від 1 до 2. Це дозволить територіям із незначними фінансовими можливостями отримати додаткові бали та конкурувати з іншими.

Крім того, спрощено вимоги до подачі документів, удосконалено онлайн-платформу для прийому документів на участь в конкурсі. Уже зараз на сайті Львівської обласної ради можна ознайомитися з її тестовим режимом.

 

Як розібратися в деталях конкурсу?

Як і в попередні роки буде організовано навчальні семінари з представниками органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, громадських організацій та іншими потенційними учасниками конкурсу.

Важливо відвідати ці навчання, оскільки там учасники розбиратимуть реальні приклади як варто готувати проекти, на що звернути особливу увагу та багато іншого.

Із графіком можна ознайомитися – на слайді нижче.

І наостанок дорожня карта:

 

Стан реалізації проектів у 2018 році

Як відомо, без минулого – немає майбутнього, тому вважаємо за потрібне  оприлюднити оперативну інформацію щодо реалізації проектів місцевого розвитку станом на 10.11.2018 року.

Отож, з урахуванням вилучень і додаткових включень маємо – 1002 переможця, для яких передбачено фінансовий ресурс з обласного бюджету – 121,507млн грн. Станом на 8 листопада профінансовано – 98,1млн грн., касові видатки – 83,3 млн. грн. Маємо виконання – 80%.

Фінансування за рахунок залучених коштів: місцеві бюджети – 85,6%, не бюджетні кошти – 81,2%.

Реалізація Програми проектів місцевого розвитку, станом на 10 листопада становить – 72%. Із 1002 проектів-переможців: 724 – роботи завершено, 271 – роботи тривають, 5 – на стадії підписання угоди з підрядником (додатково включені), 2 – відмова у реалізації(додатково включені).

Як свідчить досвід минулих років, місцеві громади щоразу активніше вступають у боротьбу за перемогу в Конкурсі проектів місцевого розвитку. Бо його результати – видимі, а суспільство дотичне до них своїми коштами, роботою, творчістю.

***

Семінар щодо участі у конкурсі мікропроектів для м.Дрогобич відбудеться в сесійній залі обласної ради 5 грудня об 11:00.Создан 22 ноя 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником