ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 6 грудня 2018 р.
Кір: хвиля друга

Днями у ратуші відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо ситуації із захворюванням на кір серед дітей Дрогобича і Стебника.

Участь у засіданні взяли керівники відділу охорони здоров’я і відділу освіти ДМР Володимир Чуба та Петро Сушко, керівники закладів освіти й медицини Дрогобича і Стебника.

Заслухавши доповідь завідувача Дрогобицького ММВ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Ігоря Майкута та завідувача відділення організації епіддосліджень Лесю Янківську, встановлено, що епідемічна ситуація із захворюваності на кір у Дрогобичі і Стебнику, починаючи з вересня місяця поточного року, ускладнилась, а саме спостерігається друга хвиля зростання кількості хворих.

За даними моніторингу, станом на 23.11.2018 р. загалом зареєстровано 256 випадків захворювань на кір, з яких 78,5% – діти. Найвища захворюваність серед дітей віком 5-9 років, питома вага якого складає 40,5%. Не щеплені або щеплені з порушенням календаря щеплень становлять 61,1%, тому зниження захворюваності на кір не очікується, оскільки основним джерелом є діти організованих колективів. Адже за рекомендаціями ВООЗ, охоплення щепленнями має складати понад 95%.

За даними програми «Укрвак», за 10 місяців 2018 р. показник охоплення щепленнями дітей проти кору у Дрогобичі склав: вакцинація – 72,9%, ревакцинація – 77,9%.

У новому навчальному році зареєстровано: спалахи епідемії у Дрогобицькій ЗОШ №10 (4 випадки), стебницьких ЗОШ №№ 7, 11 (5 та 4 випадки відповідно). Також зареєстровано по 1 випадку в ЗОШ №№ 1, 2, 14, 16, ДНЗ №20, у ЗОШ №17 – 2 випадки, у ДНЗ №15 – 3 випадки (в різні місяці), гімназія – 3 випадки (не пов’язані між собою). У Стебнику захворіли: у ЗОШ №№ 6,13, ДНЗ №№ 21, 35 – по 1 випадку, у ДНЗ №26 – 2 випадки.

У кожному закладі, де реєструється захворюваність, надаються рекомендації, але, враховуючи високий рівень захворюваності, обсяг протиепідемічних заходів є недостатнім.

Відтак комісія вирішила: епідемічну ситуацію в частині захворюваності на кір населення Дрогобича, Стебника вважати неблагополучною.

Начальникові відділу охорони здоров’я виконавчих органів Дрогобицької міської ради Володимиру Чубі доручено створити оперативні бригади для вжиття дієвих заходів для поліпшення показників охоплення профілактичними щепленнями, у тому числі проти кору. Слід ввести обмежувальні заходи щодо відвідування закладів охорони здоров’я та освіти сторонніми особами; посилити протиепідемічні заходи з недопущенням розповсюдження захворюваності на кір. Керівників закладів освіти зобов’язали забезпечити щоденний моніторинг стану відвідування дітьми дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів із встановленням причин їхньої відсутності та ін.

Прес-служба міської ради

 

«Разом!» – і маємо Франкову світлицю!

У Дрогобичі облаштували нове місце, де всі охочі матимуть змогу згуртуватись, аби провести літературні посиденьки чи тематичні зустрічі та інші просвітницькі заходи.

Новооблаштоване приміщення має символічні назву – Франкова світлиця і розташована вона у Народному домі імені Івана Франка.

Урочисте відкриття Франкової світлиці відбулося 27 листопада за участю міського голови Тараса Кучми, керівництва відділу культури і мистецтв, Народного дому, громадськості і ЗМІ.

«Це – результат гарного слова «разом». Якщо ми разом щось хочемо зробити, разом витрачаємо силу та енергію, тоді і буде результат. Ми разом розпочали у цьому місці дуже багато проектів, переконуємо громадськість міста, що все-таки тільки від нас залежить те, щоб відкривалися такі центри, бібліотеки, спортивні зали, майданчики», - звернувся до присутніх під час відкриття Тарас Кучма.

Як зазначив начальник відділу культури ДМР Олег Яводчак, ідея облаштувати світлицю у Дрогобичі виникла ще сім років тому, коли розпочалися ремонтні роботи у Народному домі, однак через нестачу фінансових ресурсів приступити до робіт не вдавалось.

«Три роки тому, завдяки підтримці Дрогобицької міської ради та її депутатського корпусу, за ініціативи міського голови Тараса Кучми, за підтримки голови Львівської ОДА Олега Синютки кошти вдалося віднайти. Кошторисна документація проекту становила 900 тис грн. З них 300 тис грн. виділено з міського бюджету Дрогобича і 600 тис грн. – з обласного», - додав Олег Яводчак.

Керівник Народного дому ім. І.Франка повідомив, що завдяки підтримці Українського фонду культури вдалося отримати перемогу в проекті, який був спрямований на закупівлю технічного обладнання. Тому вдалося закупити екран, проектор і телевізор.

Значний внесок у створення цього культурно-освітнього простору внесла ГО «Дрогобич Добрий Дім», головою якої є Наталія Копичин.

У Франковій світлиці чекають усіх, хто має на меті провести чи організувати будь-який культурно-мистецький чи іншого роду захід. Понад те, гарантують підтримку й допомогу у його підготовці та проведенні.

Прес-служба міської ради

На фото: картину для Світлиці директору Народного дому П.Косу передає

міський голова Т.Кучма.

 

«Ярмарок вакансій-2018»: підсумки

29 листопада у Дрогобичі відбувся «Ярмарок вакансій-2018» під гаслом «Стань успішним у Дрогобичі!». Захід проходив у Народному домі ім. І.Франка.

На двох майданчиках упродовж кількох годин функціонувала виставка вакансій, де 21 роботодавець презентував вакансії усім, хто хотів знайти роботу. Для молоді та школярів сім навчальних закладів пропонували свої освітні послуги, проводили майстер-класи. Паралельно діяли дві інформаційні платформи, де фахівці Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості та Дрогобицько-Бориславського ОРВК проводили інформаційні бесіди з учасниками заходу щодо умов працевлаштування, ведення власної справи, можливості вступу до лав Збройних Сил України.

Як зазначають організатори заходу, якими виступили Дрогобицька міська рада та Дрогобицький міськрайонний центр зайнятості, «Ярмарок вакансій-2018» – це інформаційно-комунікаційний майданчик для безпосереднього спілкування осіб, які прагнуть працевлаштуватися, з роботодавцями, а також учнів і молоді з представниками навчальних закладів.

Кульмінацією заходу було офіційне відкриття «Ярмарку вакансій», презентація роботодавців і навчальних закладів.

Учасників Ярмарку привітали міський голова Дрогобича Тарас Кучма, ректор ДДПУ ім. І.Франка Надія Скотна, директор міськрайонного центру зайнятості Богдан Волошин.

Тарас Кучма спільно з партнерами заходу нагородили переможців конкурсу малюнка серед учнів 8 класів шкіл Дрогобича і Стебника «Я обираю професію майбутнього у Дрогобичі», який відбувся в рамках «Ярмарку вакансій-2018». На конкурс надійшло 23 малюнки. Три кращі з них визначили за підсумками онлайн голосування, в якому взяли участь 12 642 осіб.

Третє місце у конкурсі здобула учениця ЗОШ №11 Анна-Вікторія Кухта (2088 голосів), яку нагородили сертифікатом учасника конкурсу, подарунками від караоке-бару «Піцца Тарантіно» та від КП «Туристично-інформаційний центр».

Друге місце виборола учениця ЗОШ №15 Ліліанна Ацедонська (2673 голосів), яку нагородили сертифікатом учасника конкурсу, подарунками від ТОВ «ОВБ Алфінанц Україна» та від КП «Туристично-інформаційний центр».

Переможцем конкурсу, малюнок якого набрав 2751 голосів, став учень ЗОШ №11 Станіслав Бодачевський. Йому вручили подарунок від фотостудії «Кекс» та від КП «Туристично-інформаційний центр».

Також міський голова спільно з організаторами заходу відзначили представників навчальних закладів та роботодавців сертифікатами «Учасник «Ярмарку вакансій-2018».

Під час офіційного відкриття з музичною композицією виступила Василина Ковальчук – студентка музичного коледжу ім. В. Барвінського. Завершило урочистості дефіле за участю моделей ВПУ №19. Вів захід Андрій Зимянський.

Отож на «Ярмарку вакансій-2018» робочі місця презентували такі роботодавці: Національна мережа торгових центрів «Епіцентр», ТзОВ «АТБ-маркет», ТзОВ «Бадер Україна», СТО «Роберт Сервіс», ТОВ «Вест Трейдінг Компані», Тзов «Термопласт Плюс», Кредитна спілка «Бойківщина», Піцерія «Chicago», ТОВ «ОВБ Алфінанц Україна», ТзОВ «Брати», Вагонне депо, КП «Комбінат міського господарства», Державна установа «Дрогобицька виправна колонія (№40)», 2 Спеціальний центр швидкого реагування ДСНС України, ПрАТ «Дрогобицьке заводоуправління будівельних матеріалів», ФОП Василь Андрійчик, Дрогобицько-Бориславський ОРВК, БФ «Карітас СДЄ УГКЦ», Ресторан «Сіль», Салон краси «Афродіта», ТзOВ «Леоні Ваерінг Системс УА ГмбХ».

Освітні послуги та майстер-класи представили: ДДПУ ім. І.Франка, коледж нафти і газу, механіко-технологічний коледж, Дрогобицька філія ТзОВ «Медичне училище «Медик», Дрогобицька філія ТзОВ «Медичне училище «Медик» «Монада», професійний політехнічний ліцей №15, ВПУ №19.

Партнерами заходу виступили: Дрогобицьке бюро правової допомоги, Туристично-інформаційний центр Дрогобича, Інтер’єрна фотостудія «КЕКС», Pizza Tarantino – Karaoke Bar, Ресторан «Сіль», ГО «Дрогобич Добрий Дім», Дрогобицько-Бориславський ОРВК.

Медіа-партнери «Ярмарку вакансій - 2018» у Дрогобичі: Інтернет-портал Дрогобицької міської ради, Інтернет-видання «Змістовно», радіо «Котермак», газета «Твоя Фортуна», радіо «Твоє радіо», медіа платформа «ЗІК», Інтернет-видання «Лайф інфо», газета «Медіа Дрогобиччина», видання «Джерела Трускавця», Інтернет-видання «Майдан», газета «Високий замок», газета «Галицька Зоря», радіо «Франкова земля», радіо «Львівська хвиля».

Нагадаємо, організацією та підготовкою «Ярмарку вакансій-2018» у Дрогобичі займалася робоча група, створена на підставі розпорядження міського голови, до складу якої увійшли представники організаційного відділу, відділу економіки, відділу освіти, відділу молодіжної політики, сім’ї та спорту, відділу культури та мистецтв ДМР, Народного дому ім. І.Франка, міськрайонного центру зайнятості.

Ініціатором «Ярмарку вакансій-2018» у Дрогобичі виступив організаційний відділ Дрогобицької міської ради. Захід відбувся за підтримки міського голови Дрогобича Тараса Кучми.

Прес-служба міської ради

 

НОВИНИ

Громадськість обговорила бюджет-2019 

29 листопада у приміщенні Дрогобицької міської ради відбулися громадські слухання на тему «Обговорення бюджету міста на 2019 рік, Програми соціально-економічного розвитку м. Дрогобича та інших Програм на 2019 рік».

Головував на засіданні заступник міського голови Дрогобича Ігор Герман.

Із доповідями виступили начальник фінансового управління Дрогобицької міської ради Оксана Савран і начальник відділу економіки міськради Тарас Бачинський.

Під час обговорення слово мали начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба, начальник відділу освіти ВО ДМР Петро Сушко, депутат міськради Юрій Кушлик, дрогобичанка Віра Байса.

Після заслуханих доповідей учасники слухань прийняли Резолюцію та запропонували Дрогобицькій міській раді затвердити проект міського бюджету на 2019 рік, а також прийняти «Програму соціально-економічного і культурного розвитку Дрогобича та Стебника на 2019 рік».

Модератором громадських слухань виступив Богдан Николаїшин.

Зазначимо, відповідно до проекту міського бюджету на 2019 рік, прогнозовані показники надходжень становлять: доходи міського бюджету – у сумі 516 576 900 грн. (у тому числі доходи загального фонду міського бюджету 494 516 700 грн. та доходи спеціального фонду – 22 060 200 грн.).

Видатки місцевого бюджету Дрогобича на 2019 рік становлять 516 576 900 грн., у тому числі видатки загального фонду місцевого бюджету 494 516 700 грн. і видатки спеціального фонду місцевого бюджету 22 060 200 грн.

На здійснення заходів з будівництва, реконструкції і реставрації об’єктів виробничої, комунікаційної та соціальної інфраструктури за об’єктами заплановано 13 200 000, 00 грн. Однак загальна вартість проектів становить 154 269 911 гривень.

Розподіл витрат міського бюджету на реалізацію місцевих/регіональних програм затверджено у сумі 37 788 400 грн.

Окрім того, у 2019 році передача в оренду майна комунальної власності здійснюватиметься на конкурсних засадах, окрім майна, що передається в оренду бюджетним установам, громадським організаціям у сфері культури та мистецтва, громадським організаціям ветеранів, інвалідів та центрам, яким визначено доцільність надання державної допомоги відповідно до ст.14.1, 14.2 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», органам Пенсійного фонду України, релігійним організаціям для забезпечення проведення богослужінь, релігійних обрядів. Орендні ставки на комунальне майно, які затверджені Кабінетом Міністрів України, є індикативними і застосовуються як стартові при проведенні конкурсу.

 

Усі першачки – за новими партами

26 листопада до Дрогобича прибула остання партія сучасних одномісних, антисколіозних, регульованих за висотою парт для учнів перших класів шкіл.

Про це повідомив начальник відділу освіти ДМР Петро Сушко. За словами посадовця, кожного учня першого класу шкіл Дрогобича і Стебника забезпечено сучасною партою, яка відповідає вимогам Нової української школи, а також у кожному першому класі встановлено нові аудиторні дошки.

«Це вже друга партія парт для наших першачків, адже першу ми отримали ще майже місяць тому. З першої партії партами було повністю забезпечено учнів першого класу Стебника та чотирьох шкіл Дрогобича», - зазначив начальник відділу освіти.

Петро Сушко додав, що доставка парт здійснена із запізненням в основному через недостатню потужність виробників, які займаються виготовленням шкільних меблів.

Зазначимо, що загальна сума коштів для забезпечення учнів перших класів Дрогобича усім необхідним обладнанням, передбаченим у рамках Нової української школи, становила 2 мільйони 454 тис. грн.

Відповідно до розподілу коштів, 1 млн 279 тис грн. скеровано на закупівлю сучасних меблів, 897 тис грн. – на придбання дидактичних матеріалів та 359 тис грн. на комп’ютерне обладнання.

Згідно з результатами повторної процедури закупівлі одномісних, антисколіозних, регульованих за висотою парт у кількості 1185 штук, переможцем було визнано ТОВ «МІРОС ГРУП».

Прес-служба Дрогобицької міської ради


 Володимир Коцюба – про результати розгляду

судових справ щодо ПАТ «ДЗАК», фермерського господарства «Газда» і діяльності міського голови

Упродовж останніх тижнів судами було винесено низку судових рішень, де стороною виступала Дрогобицька міська рада.

Про це повідомив заступник міського голови Дрогобича, керуючий справами виконкому Володимир Коцюба.

Зокрема, 6 листопада 2018 року Великою Палатою Верховного суду України було розглянуто касаційну скаргу Дрогобицької міської ради з вимогою скасувати рішення Господарського суду Львівської області від 11 грудня 2017 року та постанову Львівського апеляційного господарського суду від 19 березня 2018 року, яким було відмовлено Дрогобицькій міській раді в задоволенні позовних вимог щодо припинення права Публічного акціонерного товариства «Дрогобицький завод автомобільних кранів» на постійне користування земельною ділянкою, що на вул. М.Грушевського,9, скасування акта на право постійного користування земельною ділянкою, визнати недійсним договір суперфіцію від 15 червня 2015 року, укладеного між Я.П.Соломчаком та ПАТ «Дрогобицький завод автомобільних кранів» та прийняти нове рішення, яким задоволити позовні вимоги Дрогобицької міської ради повністю.

Подання вказаного позову було зумовлено заборгованістю ПАТ «ДЗАК» за сплату земельного боргу за користування земельною ділянкою та укладення ПАТ «ДЗАК» без згоди власника – Дрогобицької міської ради, договору суперфіцію з Я.П.Соломчаком, згідно з яким, останньому надано дозвіл на проведення будівельних робіт.

Верховний Суд задоволив частково вимоги Дрогобицької міської ради, скасувавши рішення першої та апеляційної судових інстанцій, і скерував матеріали на повторний розгляд до Господарського суду Львівської області.

Також 28 листопада 2018 року Касаційним адміністративним судом, який є складовою частиною Верховного Суду України, було розглянуто справу за касаційною скаргою міського голови Тараса Кучми на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 25 січня 2018 року у справі за позовом Пришляка Ярослава Пилиповича до міського голови, третьою особою виступило КП «Житлово-експлуатаційне об`єднання» ДМР, про визнання протиправної бездіяльності міського голови щодо неналежного розгляду звернень.

Постановою суду першої інстанції від 5 жовтня 2017 року в задоволенні адміністративного позову Пришляку Я.П. було відмовлено.

Постановою суду апеляційної інстанції від 25.01.2018 року скасовано постанову Дрогобицького міськрайонного суду від 05.10.2018 року і прийнято нову постанову, якою позовні вимоги Пришляка Я.П.

Однак 28 листопада 2018 року за результатами розгляду касаційної скарги Касаційний адміністративний суд скасував постанову Львівського апеляційного адміністративного суду, залишивши постанову Дрогобицького міськрайонного суду без змін.

Відтак, як зазначив Володимир Коцюба, рішенням найвищого суду в систему судоустрою України фактично визнано, що міський голова діяв в межах повноважень, відповідно до чинного законодавства.

«Упродовж останнього року судовими інстанціями розглядалися три судові справи щодо незаконності дій, розпоряджень, бездіяльності міського голови. Станом на сьогодні всі справи розглянуто з винесенням кінцевих рішень на користь міського очільника», - додав Володимир Коцюба.

Остання судова справа, датована 4 грудня 2018 року, стосується позову фермерського господарства «Газда».

У Львівському окружному адміністративному суді 4 грудня 2018 року закінчено розгляд справи за позовом фермерського господарства «Газда» Я.С.Бігуняка, до Дрогобицької міської ради, в якій позивач просив скасувати рішення сесії міської ради «Про відмову у погодженні технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки натурі (на місцевості)».

Львівський окружний адміністративний суд своїм рішенням від 04.12.2018 року відмовив в задоволенні позовних вимог фермерському господарству «Газда» Я.С.Бігуняка повністю і в такий спосіб підтвердив незаконність вимог позивача щодо скасування рішення Дрогобицької міської ради від 15 травня 2018 року, яким було відмовлено фермерському господарству «Газда» Я.С.Бігуняка у погодженні технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 18,9 га на вул. Самбірській у Дрогобичі для ведення садівництва.

Прес-служба міської ради

 

У мудрої людини – й орден Ярослава Мудрого

З нагоди 27-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року Президент України Петро Порошенко видав Указ про відзначення наших громадян, які зробили особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, мають вагомі трудові досягнення, багаторічно сумлінно працюють.

Відрадно, що серед нагороджених у графі «Орден Князя Ярослава Мудрого – ІV ступеня» (до речі, згідно з Указом №404/2018, цієї нагороди удостоїлися дві особи) є і наш земляк – голова правління акціонерного товариства «Санаторно-готельний комплекс «Дніпро-Бескид» Олександр Іванович ЧЕБАНЕНКО.

На його рахунку – низка благодійних проектів, підтримка людей, на яких вплинула Чорнобильська трагедія ті інші. Олександр Іванович – заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор, кавалер ордена Ярослава Мудрого V ступеня, повний кавалер ордена «За заслуги», депутат Львівської облради, Почесний громадянин Трускавця.

Громадськість вітає п.Олександра з черговим визнанням. Наснаги до життя і нових звершень!

Вл.інф.

Фото Ігоря ФЕЦЯКА

 

Новий погляд на старий жанр

Нещодавно у малому залі Дрогобицького музичного коледжу відбувся чудовий концерт віртуозних творів за участі студентів Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка класу доцента Т.Мілодан. Основою цього концерту стали етюди – музичні п’єси віртуозно-показного характеру, призначені для розвитку виконавської техніки.

Зазвичай етюди не розглядаються як цілісні, завершені твори, проте дівчата своєю майстерністю довели, що цей жанр може яскраво передавати бурю емоцій, глибину відчуттів, розширювати уявлення людини, її світосприйняття.

Виконавцями цієї прекрасної музики були дві студентки музичної академії Руслана Суражська та Ольга Погодіна. Вони ознайомили присутніх із музикою відомих композиторів, таких як Ф.Шопен, О.Скрябін, Ф.Ліст. Також було виконано етюд №4 «Фанфари» сучасного австрійського композитора Д.Лігеті, який мало виконується професійними піаністами.

Загалом концерт пройшов на одному диханні і залишив приємні враження у слухачів.

Юлія НЕЧИПОР, дипломниця Дрогобицького музичного коледжу ім. В.Барвінського

 

АНОНС

До уваги депутатів Дрогобицької міської ради!

ІІ пленарне засідання ХLII сесії Дрогобицької міської ради VII скликання переноситься з четверга, 6 грудня, на четвер, 13 грудня 2018 року. Початок о 10:00.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ

Користуйтеся он-лайн сервісами Пенсійного фонду України:

це зекономить Ваш час і дозволить знати більше про пенсію та сплачені страхові внески

З 1 січня 2018 року значно збільшені вимоги до стажу при визначенні права на призначення пенсії за віком. Цього року таке право мають особи за наявності страхового стажу не менше 25 років (кожного наступного року кількість необхідних років страхового стажу буде збільшуватися на 1 рік та з 1 січня 2028 року становитиме 35 років). Тому інформація про накопичені в Реєстрі застрахованих осіб дані про стаж, заробітну плату та сплачені внески є  актуальною для кожної людини.

Кожен працюючий може ознайомитись з даними, що містяться в Реєстрі застрахованих осіб, в органах Пенсійного фонду України при пред’явленні паспорта та довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або зареєструвавшись на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Зручно також скористатись послугою СМС-інформування.

Для цього необхідно здійснити он-лайн реєстрацію за електронно-цифровим підписом на порталі Пенсійного фонду (https://portal.pfu.gov.ua) або особисто звернутися до органу ПФУ та подати заяву для реєстрації на Веб-порталі електронних послуг чи на отримання інформаційного СМС-повідомлення.

У результаті особа отримає можливість переглянути в ”Особистому кабінеті” персональні дані про суми нарахованих заробітків, сплачених внесків та тривалість страхового стажу; замовити та отримати в он-лайн режимі довідки, достовірність яких підтверджується QR-кодом, подати заяву на призначення чи перерахунок пенсії тощо. Послуга СМС-інформування надасть змогу отримувати актуальні повідомлення з питань страхового стажу та пенсійного забезпечення.

Закликаємо молоде покоління допомагати старшим оволодівати сучасними технологіями, опановувати сучасні сервіси та пояснювати їм переваги отримання послуг пенсійної служби в електронному форматі. Тим, хто вчив робити у дитинстві перші кроки на життєвому шляху, треба допомогти зробити перші кроки до покращення якості життя у літньому віці.

Дрогобицький сервісний центр головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області

 

ПРОКУРАТУРА ПОВІДОМЛЯЄ

Захищаючи інтереси громадян…

Упродовж першого півріччя 2018 року, за результатами проведених перевірок щодо дотримання законів при виконанні судових рішень та інших заходів примусового характеру, Дрогобицькою місцевою прокуратурою внесено 20 документів реагування на виявлені порушення.

Перевірили органи національної поліції, установу виконання покарань, органи кримінально-виконавчої та міграційної служб та ін. Зокрема, місцевою прокуратурою організовано нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях.

Внесено 7 документів прокурорського реагування, за наслідками розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 7 службових осіб. За апеляційними скаргами прокуратури скасовано 2 незаконні рішення суду першої інстанції з питань виконання вироків.

Також прокуратурою поновлено права одного в’язня, якого звільнено з дисциплінарного ізолятора ДУ «Дрогобицька виправна колонія №40».

При здійсненні нагляду у сфері додержання законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення виявлено порушення вимог законодавства у діяльності Дрогобицького міськрайонного відділу з питань пробації філії ДУ «Центр пробації» у Львівській області та Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області при застосуванні заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

На усунення виявлених порушень внесено 3 документи реагування, які розглянуті й задоволені. Крім того, прокуратурою внесено 4 апеляційні скарги на рішення судів про накладення на осіб адміністративних стягнень, за результатом розгляду яких судові рішення скасовано.

Ю.МАЛАХІВСЬКИЙ, керівник Дрогобицької місцевої прокуратури, старший радник юстиції

 

ПОДІЇ

Молодь – основний потенціал країни

1 грудня у Дрогобичі пройшов Форум молоді під егідою міської організації «Батьківщина Молода». Його учасники обговорили найбільш актуальні сьогодні проблеми молодіжного середовища та «Стратегію молодіжної політики до 2025 року».

Перед повною концертною залою Центру душпастирства молоді СДЄ УГКЦ виступив голова Всеукраїнської організації «Батьківщина Молода» Сергій Митрофанський. Він окреслив три основні проблеми, які, згідно із соціологічними опитуваннями, найбільше турбують сучасну молодь. Це відсутність власного житла і фінансової незалежності, прагнення визнання державою пріоритетними інтересів людини, зокрема молоді.

За словами Сергія Митрофанського, який свого часу встиг попрацювати заступником міністра молоді і спорту, 76% молоді сьогодні не має власного житла. Уже минуло 11 років, як влада припинила фінансування Державного фонду молодіжного житлового кредитування. А цю практику варто було би відновити, як і збільшити видатки на житлові програми з місцевих бюджетів. Також слід залучати іноземні інвестиції для зменшення відсоткових ставок за іпотечними кредитами на придбання житла до рівня 3-5% як у країнах ЄС, а не 19-26% як зараз в Україні.

З фінансовою незалежністю молоді ситуація теж є невтішною: за статистикою 25% випускників навчальних закладів – безробітні, а 49% працюють не за фахом. Майже 1,8 млн молодих людей планують емігрувати за кордон і не повертатися.

Як вийти з цієї ситуації? Рецепт простий: створити умови для самореалізації молоді. Це податкові пільги роботодавцям, які працевлаштовують випускників (скасування на 2 роки ЄСВ за першим місцем праці молодого спеціаліста), відновлення спрощеної системи оподаткування, створення мережі бізнес-інкубаторів, міні-кредитування під конкретні бізнес-плани та ін.

«Молодь – основний потенціал країни», - переконаний Сергій Митрофанський. Це має розуміти керівництво держави і підтримувати розвиток громадянського суспільства шляхом створення Національного фонду підтримки молодіжних ініціатив та Національної волонтерської служби. Має відбутися декомунізація системи освіти зі створенням умов для розвитку громадянського руху у ВНЗ. Водночас молоді люди також мають виявляти ініціативу, брати участь у громадських рухах, цікавитися політикою, пам’ятаючи гасло «Батьківщина починається з мене!».

Згодом доповідач відповів на запитання учасників Форуму молоді. Думками про почуту Стратегію молодіжної політики держави поділилися: депутат Львівської обласної ради Ярослав Качмарик, депутат Дрогобицької міської ради Олег Дацюк, в.о. голови Львівської обласної організацій «Батьківщина Молода» Дмитро Бондін та керівник Дрогобицької міської організації Назар Войтович. Промовці подякували гостю з Києва за цікаву доповідь, підтримуючи позицію, що держава має змінити філософію, поставши у центр прийняття рішень інтереси людини, зокрема молоді, яка завжди була рушійною силою українського суспільства.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

«Odrodzenie» відзначило 100-річчя Незалежності Польщі

17 листопада у Дрогобичі відбулися урочистості з нагоди Національного Свята Незалежності Республіки Польща, зокрема відзначення сотої річниці її відновлення. День Незалежності – найбільше національне свято Польщі. Така культурно-мистецька подія була організована Дрогобицьким польським культурно-освітнім товариством «Відродження» («Odrodzenie»), керівником якого є Заслужений діяч культури Польщі Марія Галяс.

Урочистості і мистецька програма відбувалися в концертному залі Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ст. №15 та за підтримки Фундації «Допомога полякам на Сході» (“Pomoc Polakom na Wschodzie”).

Почесними гостями свята були: консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові Павел Пьотровскі, а також лідери польських організацій Львівщини – зі Стрия, Трускавця, Дрогобича, Борислава, Мостиськ.

Учні та випускники польської суботньої школи, яку очолює п.Марія Галяс, підготували музично-поетичні композиції про історичний шлях поляків до своєї незалежності. Урочистості розпочалися із виконання гімнів Польщі та України, як державних символів обох держав.

Марія Галяс привітала присутніх із цим важливим святом для усіх поляків, що живуть у Польщі і в Україні: «Сердечно вітаю усіх шановних гостей! Наше культурно-освітнє товариство «Відродження» плекає традиції, культуру, звичаї та історичну пам’ять Польщі. І все це ми передаємо нашим дітям, молоді, які є нашим майбутнім!».

Із цікавою доповіддю про шлях польського народу до незалежності виступила доцент Дрогобицького педагогічного університету ім. І.Франка п.Ірина Лозинська. Глядачі мали змогу детально дізнатися про історичний розвиток, суспільно-політичні події, національні державні символи Республіки Польща. Уся розповідь супроводжувалася історичною та художньою презентацією.

Ведучі програми – Ростислав Петренко і Микола Козак – провадили діалог у вигляді театрально-сценічного дійства. Звучала поезія польського поета, що народився і жив в Дрогобичі, Казімежа Вежинського.

Дитячо-юнацький хор «Відродження», що діє при однойменному товаристві, на урочистостях виступив із патріотичною мистецькою програмою (керівник – заслужений діяч культури Польщі Ольга Томашук, концертмейстер – Ірина Сосяк). У виконанні хору прозвучали твори: «Piechota, ta szara piechota», «Pierwsza Brygada», «Orzel bialy». Колектив, що заснований ще у 1990 році, має цікаву мистецьку історію та багату репертуарну палітру. Учасниками є учні та випускники польської суботньої школи в Дрогобичі. Серед мистецьких заслуг хору варто згадати його численні концертні подорожі, вакації, участі та перемоги у фестивалях, конкурсах польської пісні в Польщі та Україні. Духовно-патріотичними акціями колектив виховав багато молодих поколінь, що зросли на польських культурних традиціях.

Учасником святкових урочистостей була і учасниця хору «Відродження» (за період 2005 – 2008 рр.), а тепер вже викладач Дрогобицького музичного коледжу ім.В.Барвінського, поетеса та композитор Марія Гев. У супроводі гітари вона виконала авторську пісню на слова польської поетеси Марії Конопніцкої «Tam, w moim kraju…», яка була нагороджена спеціальною відзнакою на Молодіжному Міжнародному Фестивалі патріотичної пісні (м.Перемишль, 2008). Також у виконанні Марії Гев прозвучала пісня на слова Казімежа Врочинского, музику Мєчислава Казар-Слободского «Biale roze: Rozkwitaly paki bialych roz» (партія фортепіано – Ольга Томашук).

У концертній програмі звучали твори польських композиторів. Зокрема: композиції Ф.Шопена у виконанні Радислава Грицака (труба), твори С.Монюшка у виконанні Віри Штуки (вокал), «Полонез» М.Огінського та «Мазурка: Польська пісня» Г.Венявського у виконанні Наталі Крученкової (скрипка). По-особливому змістовними та ніжними були виступи Ксенії Віленської із декламацією польської поезії, Данила Конончука із піснею «Orlatko» та Ігоря Левицького із вокально-хоровою композицією «Czerwone maki na Monte Cassino».

На завершення концерту прозвучала патріотична пісня Марії Конопніцкої «Rota» у виконанні усіх учасників свята та численної публіки.

Почесний гість урочистостей консул Республіки Польща у Львові Павел Пьотровскі подякував усім за чудове свято відзначення сотої річниці Незалежності Республіки Польща: «Моє серце радіє з того, що на теренах України в Дрогобичі культурно-освітнє товариство «Відродження» проводить таку важливу роботу виховання молоді. Дякую вам за пам’ять нашої спільної історії. Про це свідчить високий мистецький рівень сьогоднішньої урочистої концертної програми».

Директор Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ст. №15 Ігор Логин долучився до святкових привітань та відзначив важливість дружніх відносин між польським та українським народами: «Наша сила у єдності, дружбі та культурному партнерстві!».

Свято завершилося гарно і успішно. А наша історія триває – її творимо ми вже сьогодні. І дуже важливо саме добрими справами, на благо нашої країни, ступати у майбутнє. Україна і Польща мають дуже багату культуру, яка одна одну доповнює і розвиває. А для мистецтва – немає кордонів.

Марія ГЕВ

 

 

У РУБРИЦІ P.S.

Кому має належати булава?

Навіть у радянські часи у підручниках історії наводили факти щодо заможності козацької старшини, гетьманів і т.д. Їхній гострий розум і практичність сприяли високим керівник військово-суспільним посадам. І теза, що у нинішніх українських реаліях Президента слід обирати з народу, звичайну людину без статків, зіграла злий жарт, зокрема з таким персонажем як Янукович. Не маючи відповідного виховання, освіти, він ніяк не міг насититися розкішшю. Понад те, моральна деградація вплинула на його психіку, і він зрадив українську націю, кинувши державу на поталу головному ординцеві Путіну, який, до речі, теж був нещасним у дитячі й підліткові роки.

Тож все-таки біля керма країни має стояти самодостатня, освічена і заможна людина, для якої духовні цінності є пріоритетними, яка свідомо прагне залишити свій логічний слід в історії України.

Чому Путін шаленіє від поведінки Порошенка і ладен його втопити у ложці води? Елементарно просто. В особі нашого Президента він зустрів інтелектуальну фортецю. Йому ніяк не вдається її здолати. І «троянський кінь» із вірнопідданих імперії не допомагає. Наші спецслужби вираховують шпигунів, дезертирів, перекривають канали гібридної війни. Ми вийдемо переможцями, бо щораз стаємо сильнішими. У нас на авансцену державної політики, зокрема й армії, виходять сильні особистості. Українці ментально різняться від росіян.

Ще у радянські часи наші співвітчизники посідали високі армійські посади. Сержантський склад у військових частинах на 80% був «українським». Тому то Росія за Путіна намагалася впровадити подвійне громадянство, щоб переманити наші мізки. Частково їй вдалося це зробити, приміром, у Криму. Левова частка військових, зрадивши присязі, перейшла на бік окупанта. І це – ганебна сторінка. Очевидно, яничарська кров ще досі нуртує у серцях тих, для яких Батьківщина нічого не вартувала. І щоб під ногами цих зрадників горіла українська земля, слід озвучити в пресі поіменний список запроданців. А то знову вони вдаватимуть із себе жертв репресій. Народ має знати всіх їх поіменно.

Очистившись від такого баласту, ми виплекаємо сильне покоління. Бо, чого гріха таїти, і в нашому народі, починаючи з княжих часів, траплялися нікчеми, для яких поняття честі і гідності – це щось за межею їхнього сприйняття. Це – такі собі люди – продукти філософії жадібності і зрадництва.

В.Т.

 

Агрохолдинг «МРІЯ»: відзвітували про досягнення, нагородили кращих співробітників і розповіли, яким буде 2019 рік

Компанія «МРІЯ Агрохолдинг» підсумувала результати виробничого сезону та відсвяткувала День працівника сільського господарства. Урочисту подію відвідали працівники із шести областей України, де Компанія обробляє землі. А це – Тернопільська, Чернівецька, Хмельницька, Івано-Франківська, Львівська та Рівненська області.

2018 рік для Компанії став роком якісних змін та хороших результатів. Так, саме у цьому році «МРІЯ» успішно завершила реструктуризацію боргу. Боргове навантаження з 1.1 млрд дол. було зменшене до 309,5 млн дол. Крім того, у 2018 році у «МРІЇ» з’явився стратегічний інвестор – SALIK UK Ltd.

Компанія «МРІЯ Агрохолдинг» продовжить свою операційну діяльність в Україні спільно із дочірньою компанією SALIC – Continental Farmers Group (CFG). За словами Генерального директора Саймона Чернявського, іноземні інвестиції дозволять Компанії розвиватись та нарощувати виробничі потужності, адже інвестор готовий вкладати у «МРІЮ» та підтримувати соціальні програми для налагодження ефективного партнерства з громади, де Компанія обробляє землі.

Визначальним для «МРІЇ» сезон-2018 став і виробничими досягненнями. Компанія вперше за три роки завершила збиральну кампанію в оптимальні терміни. За словами Генерального директора Саймона Чернявського, це свідчить про хорошу організацію командної роботи й автоматизацію виробничих процесів. Також Компанія повернулась до вирощування картоплі як стратегічної культури. «МРІЯ» цілеспрямовано збільшує площі під цією культурою: з 92 га в 2017 році до 634 га в 2018. У планах наступного року відвести під цю культуру вже 2038 га. Керівництво Компанії відзначило добру врожайність олійних культур: урожай соняшнику був зібраний із площі 33 тис га з високим валовим збором, вище запланованого – 78,1 тис тонн.

Одним із досягнень 2018 року став запуск першої змішувальної станція для засобів захисту рослин (ЗЗР) у м.Хоростків. За словами операційного директора Андрія Григорова, робота станції підвищує якість робочих розчинів для обприскування культур та збільшує продуктивність робіт у полі. У планах на 2019 рік – автоматизація змішувальної станції та подальше її впровадження на інших структурних блоках Компанії. Агрохолдинг «МРІЯ» продовжуватиме удосконалення та реалізацію ІТ-розробок за прикладом «Планшета агронома» в інші виробничі галузі. Також серед цьогорічних здобутків є поповнення технічного парку Агрохолдингу: інвестиції у техніку сягнули 7,9 млн дол. США. У планах на наступний рік цю цифру заплановано збільшити до 42,3 млн дол. США.

Фінансовий директор Компанії Ігор Кублицький повідомив, що інвестиційний план на 2019 рік передбачає фінансування рослинництва, зокрема поповнення технічного парку, елеваторів, покращення IT, інфраструктури та ін. Агрохолдинг має намір збільшувати витрати на насіння, ЗЗР та добрива, паливно-мастильні матеріали. Саймон Чернявський також відзначив, що Компанія «МРІЯ Агохолдинг» прозоро та відповідально веде бізнес в Україні – сумлінно платить податкові відрахування. За 11 місяців цього року до державного бюджету надійшло 409,2 млн грн. Так, у Тернопільській області Агрохолдинг «МРІЯ» є найбільшим платником податків.

Про цьогорічні досягнення та плани HR департаменту на 2019 рік розповіла Надія Кафтан, заступник директора департаменту по роботі з персоналом. Вона зазначила, що у виробничому сезоні цього року зафіксовано позитивну динаміку росту заробітної плати та підтримання іміджу Компанії як привабливого роботодавця. Компанія продовжує інвестувати у розвиток своїх працівників, зокрема у 2018 році було проведено 113 навчальних заходів за різними напрямами, у планах 2019 року – продовження освітньої програми для співробітників, налагодження контактів із ВНЗ для залучення талановитої молоді. Для своєчасного, коректного та прозорого висвітлювання розрахунків відрядної зарплатні сезонним працівникам Компанія запровадила табельну автоматизовану систему (так звану табелеграму), яку програмісти вмонтували у спеціальні термінали (інфобокси), розміщені на ключових базах підприємства.

Важливим напрямом роботи Компанії є соціальне партнерство та підтримка громад. За 11 місяців роботи Агрохолдинг «МРІЯ» направив більше 20 млн грн. на реалізацію проектів у галузях освіти, медицини, культури, спорту, інфраструктури, духовності та благоустрою.

«У цьому році суму допомоги для громад було збільшено зі 100 грн. до 130 грн. за кожен гектар в обробітку. Розподіляються ці кошти цілком прозоро – 100 грн. залишаються для реалізації проектів громади, 20 грн. – скеровуються до бюджету району для втілення соціальних проектів та 10 грн. для підтримки української армії», - зазначає директор департаменту комунікацій і соціальних проектів Нонна Шмідік.

Одним з вагомих проектів, над яким Компанія працює уже третій рік, є підтримка та сприяння розвитку кооперативного руху. За підтримки «МРІЇ Агрохолдинг» уже створено 28 кооперативів, з них 10 засновано цього року. У 2019 році Компанія планує підтримати уже існуючі кооперативи та допомогти їм розвивати переробку продукції, створивши тим самим додану вартість. Цього року вже організовано цех заморозки ягід у кооперативі «Файна поляна», що у Козівському районі. Наступним кроком заплановано будівництво цеху з виготовлення вуликів для бджолярських кооперативів. Варто зазначити, що 2018 рік став знаковим для співпраці Компанії з бджолярами. У березні цього року запрацювала інтерактивна карта медодайних культур, на якій в режимі реального часу відображаються посіви Компанії, роботи, які там ведуться та можна зарезервувати місце для вивозу пасіки на поля. Бджолярам, які зареєструвались на сайті приходять сповіщення про роботи в полі та внесення ЗЗР, для запобігання нанесення школи бджолам та налагодження ефективної співпраці. У цьому році на полях Компанії було близько 20 тис. бджолосімей. Агрохолдинг постійно проводить професійне навчання для пасічників та надає їм перші багатокорпусні вулики. Крім того, вдалось підтримати бджолярські кооперативи та передати їм в користування модульні причепи.

У рамках святкування Дня працівника сільського господарства Агрохолдинг «МРІЯ» нагородив кращих з них за найвищі особисті показники в роботі. Почесні грамоти та грошові премії за результатами року отримали працівники із різних підрозділів Компанії.Серед них і земляки – з кластеру «Львів» нагороду отримав тракторист Богдан Возняк.

Крім того, працівники «МРІЇ» отримали з рук заступника директора Департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА Василя Кічака особливо високі відзнаки: орденом «За розбудову України» нагороджено менеджера з питань регіонального розвитку Любов Клепацьку, старшого агронома Михайла Вакарюка, старшого менеджера із зв’язків з громадськістю Ігоря Метеньку, завідувача лабораторії Степанію Теплицьку, старшого інженера Михайла Хомишина. А орденом «Хрест Слави» комірника центрального складу Василя Головача, інженера-механіка Валерія Ковальчука, тракториста Миколу Метчикова, підсобного робітника Василя Осика, фахівця з безпеки Тараса Перога, провідного фахівця з контролю виробничих бізнес-процесів Михайла Собчака.

Найкращим за результатами сезону став кластер «Буковина». Саме він отримав грошову винагороду у розмірі 500 тис. грн. У цьому році також відзначили роботу кращого елеватора, за результатами виробничого сезону ним став елеватор у смт. Козова. Сертифікат на 100 тис. грн. – саме така нагорода за старанну роботу співробітників елеватора.

 

Модернізація країни має починатися із соціальної політики

Четвертий форум експертів, фахівців, вчених, який зібрала лідер опозиції Юлія Тимошенко, був присвячений презентації «Нової соціальної доктрини», яка завершує опрацювання стратегічної програми кандидата у Президенти України.

Разом із новою Конституцією, Новим економічним курсом та новою стратегією миру комплексна соціальна програма відкриває шлях до модернізації країни. Якщо простою мовою – до повернення простим українцям відчуття щастя.

Так сталося останнім часом, що за заявами міністра соціальної політики Реви про те, що українці витрачають багато на їжу, не видно всього провалу нинішньої влади. А це урізані стипендії, порізані доплати та премії вчителям, непродумана медична реформа, підвищення цін на газ.

Чи є альтернатива? Безумовно. Юлія Тимошенко під час промови на форумі констатувала провальні результати роботи влади за останній роки. За п’ять років позиції України у міжнародному індексі щастя зменшилися на 27 позицій і сьогодні ми займаємо 138 місце зі 156 країн.

Тимошенко ставить завдання, щоб через 5 років громадяни мали таку ж середню зарплату, як у Польщі сьогодні. Порівняння з Польщею – справедливе, враховуючи, що це країна, яка найбільш стрімко розвивається у Центральній Європі. До речі, і за рахунок ринку праці, який заповнюється за рахунок українців. Зараз середня зарплата в Україні становить 323 $, в Польщі – 1119 $. Сподівання на зростання зарплати є абсолютно виправданим і бажання влади представити це як «популізм» спрямоване лише на виправдання своєї жадоби.

На думку лідера «Батьківщини», має змінитися пенсійна система держави. Вона повинна будуватися на персоніфікованої основі. Для кожного українця передбачається відкрити приватний банківський рахунок, що буде гарантований державою і враховувати депозитну ставку.

Окремою проблемою є безробіття. Кожен четвертий українець у віці до 29 років є безробітним. 80% молодих людей не мають свого власного житла. Тимошенко пропонує стимулювати підприємства через зниження податків. Очевидно, що роботодавці мають бути підтримані у випадку оформлення молоді на роботу. Передбачається впровадити систему мікрокредитування без застави під 3% річних під готові бізнес-плани. Житлову проблему передбачається вирішувати іпотечним кредитуванням без застави та першого внеску мінімум на 10 років з державним страхуванням.

У сфері освіти вперше була висловлена найбільш актуальна ініціатива. Саме з неї потрібно було починати освітню реформу. Йдеться про встановлення правильних державних нормативів витрат на навчання кожної дитини. Наприклад, в Литві на середню освіту на 1 учня витрачають 5292 $, в Україні - 1260 $. Багато коштів просто втрачається. Ситуація буде виправлена після приходу нової команди на чолі з Ю.Тимошенко.

Нікуди ми не подінемося і рано чи пізно доведеться вводити систему страхової медицини. І, на думку Тимошенко, медичне страхування повинно пов’язуватися зі зниженням ставок і кількості податків на бізнес. Для працездатних страхова медицина повинна працювати через соціальні внески підприємців. Для пенсіонерів, дітей, інвалідів та тяжкохворих страховка буде фінансуватися державою.

Ну і найбільш новаторська ініціатива. Всі ці зобов’язання, разом з висловленими раніше ідеями щодо нової Конституції, економічної політики та політики безпеки, Тимошенко пропонує закріпити у вигляді персональної угоди з кожним виборцем. Кандидат у президенти в разі свого обрання бере на себе зобов’язання впровадити свої програмні ідеї.

Формалізація політичних інтересів і цінностей у вигляді договору може здатися передвиборчою технологією, але думаю, це найсміливіше рішення Тимошенко.

Олег ПОСТЕРНАК, політичний експерт

 

Громадська рада при ГУ ДФС Львівщини провела «круглий стіл»

У приміщенні Дрогобицького управління ГУ ДФС у Львівській області 28 листопада відбувся «круглий стіл» за участі фізичних осіб-суб`єктів підприємницької діяльності, бухгалтерів підприємств, установ та організацій, громадських організацій та усіх зацікавлених осіб. Ініціювала захід Громадська рада при ГУ ДФС у Львівській області.

Порядок денний озвучив голова Громадської ради при ГУ ДФС у Львівській області Ігор Коць: «Проблемні питання щодо здійснення підприємницької діяльності та розвитку бізнесу в Україні у світлі розпорядження Кабміну від 05.09.2018 №649-р «Про заходи спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення»; Взаємодія органів місцевого самоврядування, органів ДФС та бізнесу у питанні справляння місцевих податків».

На зустріч прибули також Наталя Писарчук – заступник голови Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Львівській області з питань податкової політки, Олег Долінський – голова Постійної комісії з питань податкової політики, Володимир Кришталь – заступник голови Громадської ради, голова асоціації підприємців та роботодавців Борислава, Осип Буга – голова асоціації підприємців та роботодавців Дрогобича та Сергій Мицик – заступник голови асоціації підприємців та роботодавців Трускавця.

У виступі начальник Дрогобицького управління Руслан Корж зазначив, що однією з найважливіших проблем на сьогодні залишається легалізація зайнятості населення, дотримання роботодавцями гарантій у виплаті заробітної плати найманим працівникам та стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати. Він озвучив показники рівня зарплати Дрогобицького регіону (зі звітності по єдиному соціальному внеску за жовтень поточного року):

- м.Дрогобич – середня зарплата – 6345 грн. / 15671 найманих працівників;

- Дрогобицький район – середня зарплата – 5659 грн. / 5647 найманих працівників;

- Борислав – середня зарплата – 7403 грн. / 6705 найманих працівників;

- Трускавець – середня зарплата – 6132 грн. / 9832 найманих працівників.

На виконання розпорядження Кабміну від 05.09.2018 №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» за період жовтень-листопад платниками працевлаштовано 3844 працівників, у т.ч. у жовтні 2956, у листопаді – 889.

Проблеми розвитку Дрогобиччини у своєму виступі озвучив Осип Буга: «Наразі більшість підприємств та дрібних господарств перебувають у стадії стагнації, оскільки стан економіки та нестабільність і невизначеність в цілому в державі не сприяють розвитку та подальшому нарощуванню додаткових ресурсів». Ці ж тези прозвучали і у доповіді Володимира Кришталя, котрим окремо озвучена і проблема некоректної роботи електронних сервісів державної фіскальної служби, з якою зіткнулися платники податків при поданні квартальної звітності. Сергій Мицик у виступі наголосив, що зустрічі такого формату вкрай необхідні, оскільки платникам податків та пересічним громадянам незрозумілі особливості нарахувань зборів (платежів), особливо податку на нерухоме майно, який уже котрий рік поспіль повинні сплачувати юридичні особи та фізичні особи-громадяни, у власності яких є площа, понад норму, встановлену податковим законодавством. На зустрічах у форматі діалогу можна напряму задати запитання фахівцям фіскальної служби та отримати компетентну відповідь.

Нагальні проблеми розвитку малого бізнесу у Трускавці озвучено головою громадської організації «Рада міста» Лесею Дідик, приватними підприємцями Валентиною Бодак і Наталею Сидоровою, іншими громадськими активістами.

Зрештою, було обговорено чимало питань. А як висновок, Громадською радою при ГУ ДФС у Львівській області зроблено висновок: і діалог потрібний, і зустрічатися треба в інших районах, котрі потребують уваги щодо розв’язання проблем регіону. Наразі наступну зустріч анонсовано провести у Трускавці за участі представників органів місцевого самоврядування.

Дрогобицьке управління ГУ ДФС у Львівській області

Фото Ярослава ГРИЦИКАСоздан 06 дек 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником