ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 13 грудня 2018 р.
Ігор Богдан заспіває нам на Різдво 

7 грудня до Дрогобича завітав заслужений артист України Ігор Богдан, який зараз мешкає у Канаді. У ратуші відбулася прес-конференція співака. Він повідомив журналістів, що у період Новорічно-Різдвяних свят планує організувати низку незвичних концертів-лекцій.

Чому незвичних? Насамперед тому, що вони відбуватимуться не в концертних залах, а в храмах. Окрім того, до концертної програми увійдуть пісні-молитви, переплетені з колядками в естрадній обробці.

За домовленістю і з благословення глави УГКЦ Святослава Шевчука концерти пройдуть у Патріаршому соборі в Києві, восьми храмах Львова, по одному – на Тернопільщині, Іванофранківщині і в Дрогобичі. Тож одразу після прес-конференції Ігор Богдан мав зустріч із духовенством Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. Мова йшла про те, щоб у січні 2019 року місцем для концерту став головний храм нашого міста – Катедральний Собор Пресвятої Трійці.

Також співак розповів, що цього разу в Україні, яку традиційно відвідує двічі на рік, затримається на значно довше. У березні планує з музикантами об’їхати перед президентськими виборами міста і села держави з Шевченківською програмою, а восени перед парламентськими виборами провести тур Україною з патріотичними піснями. А ще Ігор Богдан поділився з журналістами намірами організувати ювілейний концерт з нагоди власного 65-ліття у червні 2019 року. У ньому візьме участь і родина артиста.

«Якщо ж нам вдасться організувати концерт з нагоди Різдва Христового у Дрогобичі, то щиро запрошую відвідати дійство, адже ми повинні разом творити українську культуру, пропагувати українську пісню, українську коляду. А найкраще дух Різдва відчувається у Божому храмі», - зазначив Ігор Богдан.

Відповідаючи на запитання журналістів, співак наголосив, що завжди з неабиякою повагою і щирістю ставиться до глядача і в містах, у в селах, і за 42 роки творчої праці жодного разу не співав під «плюсову» фонограму. Ігор Богдан висловив впевненість, що Україна з її ресурсами і працьовитими людьми у перспективі буде дуже потужною державою. На жаль, нам бракує добрих менеджерів, які б уміло використали цей потенціал і працювали для людей. Бо хоч наша держава і бідніша в економічному плані за країни Європи, але за моральними цінностями ми значно багатші.

А ще гість з Канади висловив стурбованість тим, що більшість дуже талановитих переможців усіляких пісенних конкурсів і фестивалів згодом кудись зникають. Такій молоді треба допомогти розвиватися і пробивати собі дорогу. Тож Ігор Богдан мріє створити у Львові престижну церемонію нагородження талановитих співаків і музикантів, щось на зразок славнозвісного «Оскара». Але це вже плани на майбутнє…

Ярослав ГРИЦИК

 

У пологовому відкрили сучасну операційну

У вівторок, 4 грудня, у НКП «Дрогобицький міський пологовий будинок» відбулося урочисте відкриття капітально відремонтованого сучасного операційного блоку.

Загальна вартість ремонтних робіт, які проведено у рамках реалізації проектів місцевого розвитку, становить 400 тис грн., з яких: 200 тис грн. – кошти місцевого бюджету та 200 тис грн. – обласного.

Участь в урочистому відкритті взяли міський голова Тарас Кучма, його заступник Василь Качмар, начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба та медичний колектив пологового будинку.

Приміщення операційного блоку освятив отець Остап СДЄ УГКЦ.

З реалізацією чергового проекту у сфері охорони здоров’я Дрогобича і Стебника учасників дійства привітав міський голова Тарас Кучма. Насамперед посадовець подякував колегам-медикам за розуміння ситуації, яка сьогодні склалася з виплатою зарплат, однак наголосив, що до кінця року усі виплати буде проведено.

«Упродовж останніх двох років нам вдалося реалізувати чимало проектів у сфері охорони здоров’я. Пригадую, з чого все починалося і який був спротив, але нині на державному рівні Дрогобич відзначають як передове місто, в якому було зроблено перші кроки щодо запровадження медичної реформи. Спільними зусиллями, разом із меценатами, нам вдалося закупити чимало сучасної апаратури. До слова, завдяки колосальним зусиллям, невдовзі матимемо одинадцятий в Україні ангіоцентр. Тут, у пологовому будинку, ми зуміли відремонтувати ліфт, закупити фетальні кардіомонітори, УЗД-апарат, провести ремонт приміщення, де зароджується життя. А загалом ми разом повинні працювати для того, щоб дрогобичани і мешканці навколишніх населених пунктів отримували послуги хоча б середньоєвропейського рівня», - звернувся до присутніх міський голова Тарас Кучма.

Також міський очільник наголосив медикам на важливості врахування всіх побажань від породіль.

«Під час вручення «Пакунків малюка» я отримую різні відгуки і побажання від породіль та їхніх чоловіків. Гордий, що впродовж останніх зустрічей, позитивні відгуки переважають критику. Тому ще раз наголошую, що саме те, як ви надаєте послуги, впливає не лише на відгуки, а й статистику отриманих послуг у майбутньому», - наголосив Тарас Кучма.

До слова, вночі з 3 на 4 грудня, в оновленому операційному блоці було проведено першу операцію.

Опісля урочистого відкриття посадовці на чолі з міським головою оглянули оновлені палати пологового будинку, а також кабінет, де встановлено нещодавно закуплений у рамках реалізації проектів місцевого розвитку УЗД-апарат. Загальна вартість апарату 460 тис грн., з них: 200 тис грн. – обласний бюджет та 260 тис грн. – міський.

Наступним придбанням для Дрогобицького пологового будинку буде новий операційний стіл, на який сесією міської ради з міського бюджету виділено 65 тисяч гривень.

Прес-служба міської ради

 

Ангіограф доставили до лікарні!

Днями у КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» доставили сучасний прилад – ангіограф. Змонтують його на базі відділення інтервенційного втручання при гострому інфаркті міокарда, яке створено у структурі міської лікарні №1.

Зазначимо, ангіограф призначений для лікування серцево-судинних та інших захворювань, який методом рентгенологічного дослідження дає змогу визначити місце і ступінь патології – негативних змін судин. Це унікальна рентген-система, яка допомагає лікарям оперативно діагностувати і ліквідувати будь-яку патологію в судинах і тканинах.

Як зазначають у відділі охорони здоров’я ДМР, медичне обладнання придбано за кошти Держбюджету. Ремонт приміщення, де облаштують відділення інтервенційного втручання при гострому інфаркті міокарда, проводиться за кошти міського бюджету. Загалом на закупівлю обладнання Урядом було виділено 23,5 млн грн. На ремонт приміщень лікарні місто сумарно скерувало майже 2 млн гривень.

4 грудня хід виконання робіт у міській лікарні №1 перевірив міський голова Тарас Кучма разом із заступником Василем Качмарем та начальником відділу охорони здоров’я ДМР Володимиром Чубою.

За попередніми прогнозами, новостворене відділення інтервенційного втручання при гострому інфаркті міокарда запрацює в першому кварталі 2019 року.

Прес-служба міської ради


Щоб вчасно виявити хворобу...

Жінок запрошують на безкоштовну діагностику

передпухлинних  і пухлинних патологій

Уже понад рік у Дрогобичі функціонує Міжрайонний скринінговий центр для діагностики передпухлинних та пухлинних патологій у жінок.

Працює Центр на базі Дрогобицької міської лікарні №3. Завдяки його діяльності тисячі жінок з Дрогобича та прилеглих територій мають змогу попередити виникнення клінічної форми онкологічних захворювань, пройшовши діагностику та виявивши онкологічні утворення ще на початковому етапі.

Відтак, за словами заступника начальника відділу охорони здоров’я ДМР Святослава Кучерявого, з квітня 2017 року до сьогодні до Центру звернулися понад 3500 пацієнтів, яким проведено майже 10 тисяч обстежень.

У 342 пацієнтів, як зазначає Святослав Кучерявий, виявлено передракові захворювання. Це становить майже 9% від загальної кількості.

Загалом, у напрямі онкопревенції у скринінговому центрі поводять обстеження молочних залоз та органів малого тазу у жінок, щитовидної залози, простати у чоловіків та багато іншого.

Після виявлення онкологічного новоутворення у Центрі одразу можна пройти курс лікування.

Станом на сьогодні діагностична база Центру є значно потужнішою, ніж лікувальна, тому керівництво Дрогобицької міської лікарні №3 спільно з керівництвом міста і депутатами працюють над залученням додаткових коштів, за які планують закупити нове обладнання.

Нагадаємо, створення скринінгового центру у Дрогобичі стало можливим завдяки співпраці місцевого самоврядування, Департаменту охорони здоров’я ЛОДА, Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку.

Прес-служба міської ради

 

До 110-річчя С.Бандери встановлять таблицю ОУН-УПА з QR-кодом

У Дрогобичі до 110-річчя від Дня народження Степана Бандери встановлять меморіальну таблицю ОУН-УПА.

Відповідне рішення було прийняте на сесії Дрогобицької міської ради у четвер, 30 листопада.

Таблицю встановлять на фасаді Центральної бібліотеки Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, що на вул. Лесі Українки, 2, оскільки саме там у 1941 році містився Провід ОУН Дрогобицької області. Про це йдеться у тексті рішення ДМР.

Зокрема, на таблиці буде зображено керівників Проводу ОУН-УПА Дрогобицької області Андрія Шукатки (1918-1943 рр.), Володимира Кобільникиа (1904-1945 рр.), Василя Николяка (1912-1944 рр.).

Про встановлення меморіальної таблиці до Дрогобицької міської ради колективно звернулися голови ВГО «Бойківське етнологічне товариство», Науково-ідеологічного центру ім. Д.Донцова та ГО «Національний орієнтир».

Однак під час обговорення тексту проекту рішення, секретар міської ради Олег Хрущ наголосив на необхідності осучаснити візуальний вид цих таблиць, зокрема розміщення на них QR-коду, оскільки кількість туристів у місті щоразу збільшується і, відсканувавши смартфоном QR-код, гості міста зможуть отримати повну інформацію про ту чи іншу подію.

Таку пропозицію підтримали депутатський корпус і міський голова Тарас Кучма, відтак її буде враховано при проектуванні таблиці.

Витрати на придбання і встановлення зазначеної пам’ятної таблиці буде здійснено за рахунок заявників.

 

Кір не відступає

За 8-9 грудня до інфекційних відділень закладів охорони здоров’я нашого міста було госпіталізовано 7 хворих на кір дрогобичан. З них 5 дітей та 2 дорослих.

Про це повідомили у відділі охорони здоров’я ДМР.

Загалом у Дрогобичі госпіталізовано 28 хворих на кір, щоправда, серед них є також мешканці Трускавця, Борислава та Дрогобицького району.

 

У Дрогобичі сміття стає менше

У Дрогобичі активно розпочали процес розчищення сміттєвих майданчиків від твердих побутових відходів.

У КП «Комбінат міського господарства» зазначають, що загалом у Дрогобичі є 78 сміттєвих майданчиків, з яких понад 20 повністю очищені від ТВП.

КП «КМГ» щоденно вивозить ТВП з уже очищених майданчиків, аби знову не допустити там накопичення. Також щодня прибиратимуть по декілька майданчиків, де зібралася значна кількість сміття.

Окрім прибирання, проводиться посилена дезінфекцію вже очищених територій.

Комунальники закликають дрогобичан стежити за ситуацією на чистих майданчиках, аби туди не звозили ТПВ з навколишніх прилеглих території.

На фото: контейнерний майданчик на вул. Жупна,2.

 

Розробляється план облаштування паркомісць

Упродовж останніх років кількість автотранспорту на вулицях міста значно зросла. У зв’язку з інтенсивним трафіком руху автомобільного транспорту гостро постало питання облаштування парковок у центральній частині Дрогобича.

Відтак у міській раді взялися за напрацювання проекту облаштування паркомісць у центрі міста.

Облаштувати паркінги планують на вулиці Данила Галицького, зокрема розглядають можливість облаштування підземних паркінгів.

Як зазначили у понеділок, 10 грудня, під час щотижневої наради міського голови Дрогобича з керівниками структурних підрозділів ДМР та держустанов керівники Департаменту міського господарства ДМР та КП «Муніципально варта», обидві установи вже мають певні напрацювання щодо облаштування паркомісць у центральній частині міста.

За словами одного з керівників, вартість облаштування одного паркінгу становить близько 100 тисяч гривень, однак, як свідчить досвід інших міст, затрати окупляться через кілька місяців.

Відтак, заслухавши пропозиції обох керівників, міський голова Дрогобича Тарас Кучма доручив керівництву Департаменту міського господарства ДМР та КП «Муніципальна варта» до початку нового року розробити та подати план облаштування паркомісць у центральній частині Дрогобича.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

Дрогобич готує 51 проект місцевого розвитку

Від 3 грудня розпочалось проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку на 2019 рік, який триватиме до 31 січня 2019 року.

Питання підготовки та участі Дрогобича у конкурсі проектів місцевого розвитку обговорили у вівторок, 5 грудня, під час щотижневої наради міського голови Дрогобича з керівниками структурних підрозділів ДМР та держустанов міста.

Як зазначив керівник КУ «Інститут міста Дрогобич» Володимир Кондзьолка, у Дрогобичі на конкурс проектів місцевого розвитку наразі готують 51 мікропроект.

31 проект місцевого розвитку освітнього напряму подаватимуть за пріоритетами: «Школи» – 22 проекти та «Дошкільні навчальні заклади» – 9 проектів.

Відділ охорони здоров’я ДМР, за словами очільника медицини Дрогобича Володимира Чуби, готує на обласний конкурс 12 проектів, серед яких ремонт операційного відділення у КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» та КНП «Дрогобицька міська лікарня №3» (онкодиспансер), придбання УЗД-обладнання для жіночої консультації та ін.

Окрім цього, Володимир Чуба додав, що у конкурсі проектів місцевого розвитку 2018 року у сфері охорони здоров’я вдалося отримати перемогу у семи, шість з яких уже завершені, а один перебуває на стадії завершення.

Зазначимо, за інформацією Львівської обласної ради Конкурс проектів місцевого розвитку 2019 року проводиться за такими пріоритетами:

«Школи» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання та інвентарю.

«Заклади дошкільної освіти» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання та інвентарю.

«Охорона здоров’я» (районні та міські комунальні лікарні, некомерційні комунальні підприємства, центри первинної медико-санітарної допомоги, амбулаторії сімейної медицини, ФАПи) – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання та інвентарю.

«Культура» (народні доми, будинки культури, бібліотеки, музеї, початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади (ПСМНЗ) музичні та мистецькі школи) – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання та інвентарю.

«Вуличне освітлення» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція вуличного освітлення комунальних доріг та пішохідних доріжок.

«Інші пріоритети» (об’єкти усіх форм власності (окрім приватної), що не підпадають під визначені Конкурсною радою пріоритети) – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, придбання обладнання та інвентарю, облаштування об’єктів ПЗФ.

«Обласні заклади та установи, некомерційні комунальні підприємства обласної ради» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, придбання обладнання та інвентарю, благоустрій територій.

Гранична вартість проекту становить не більше ніж 500 тис. грн.

Максимальна субвенція з обласного бюджету для проекту складає 200 тис. грн.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

«Сурми звитяги»: підсумки

3 грудня у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С.Крушельницької відбулися церемонія нагородження переможців та призерів фестивалю «Сурми звитяги-2018» і гала-концерт.

У цьогорічному фестивалі взяли участь майже 12000 учасників, у заключному етапі фестивалю – приблизно 2500. Окрім Львівщини, у конкурсі були представники з Тернопільської, Івано-Франківської, Хмельницької, Чернігівської, Чернівецької, Волинської, Вінницької, Закарпатської, Донецької, Запорізької, Рівненської, Полтавської, Кіровоградської, Миколаївської областей та Києва.

На підставі протоколів журі переможцями XІХ дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги» стали колективи та окремі виконавці у різних номінаціях. Приємно відзначити, що є серед них і дрогобичани.

Номінація «Авторська поезія і проза», молодша вікова категорія: І місце – Надія Василишин, ІІІ місце – Зоряна Грицик (вихованки Зразкової літературно-творчої студії «Любисток» Палацу дитячої та юнацької творчості, керівник Калерія Луценко), ІІІ місце – Уляна Ступницька (учениця ЗЗСО №3).

Номінація «Оркестри та інструментальні ансамблі», молодша вікова категорія: ІІІ місце – Народний художній колектив «Чарівна сопілка» (Палац дитячої та юнацької творчості, керівники Ореста Сивохіп та Тарас Сивохіп, спеціальна відзнака журі за пошук стилю та оригінальність виконання творів).

Номінація «Народна хореографія», молодша вікова категорія: ІІІ місце – Зразковий ансамбль пісні і танцю «Калиновий цвіт» (СШ №2, керівник Олександра Колотило).

Номінація «Сучасна хореографія»: дипломант фестивалю – ансамбль сучасного естрадного танцю «Mix Dance» (керівник Марта ЕК, спеціальна відзнака журі за актуальність композиції).

Номінація «Художнє читання», молодша вікова категорія: І місце – Евеліна Савка, учениця ЗЗСО №3, керівник Любов Яворська), ІІІ місце – Олексій Цюрик (ЗЗСО №3, керівник Марія Гавдяк).

Номінація «Солісти-вокалісти», дипломанти фестивалю: Валентин Яворський (учень ЗОШ №1, керівник Ірина Яворська, спеціальна відзнака журі за щирість і проникливість виконання творів).

Номінація «Графічна композиція», молодша вікова категорія: ІІI місце – Галина Андрухів (учениця ЗЗСО №8).

Номінація «Вокальні та вокально-інструментальні ансамблі, вокально-хорові колективи»: І місце – ВІА «Slyvka BAND» (музичний коледж ім. В.Барвінського, керівник Андрій Сливка).

Вітаємо переможців, призерів і дипломантів фестивалю!

Ярослав ГРИЦИК

 

МИКОЛАЙ НЕСЕ ДАРУНКИ

Комп’ютерний клас – для ЗОШ №10

Доки школи України чекають на комп’ютери від програми «Нова українська школа», у Дрогобичі громадськість самотужки розв’язує проблему відсутності комп’ютерів та інтерактивних дошок у навчальних закладах.

Зокрема, у Дрогобицькій загальноосвітній школі №10, що розташована у найбільш густо застеленому мікрорайоні вул. Є.Коновальця, зуміли вирішити питання забезпечення комп’ютерами й інтерактивною дошкою завдяки активній громадській організації. Незадовго до Свята Миколая обладнання до школи привіз депутат Львівської обласної ради від Дрогобича Андрій Ковч зі своїми помічниками.

У коментарі «Галицькій Зорі» Андрій Володимирович розповів:

«На початку кожного року я намагаюся аналізувати проблеми, які існують в закладах освіти, культури, спорту на Дрогобиччині.

У Дрогобичі є загальноосвітня школа №10, яка функціонує у приміщенні колишнього дитячого садочку. Без спортивного залу, комп’ютерного класу, як на мене, ця школа є найбільш обділеною! Саме тому у 2016 році за рахунок обласних коштів і внеску громади для учнів ЗОШ №10 збудували футбольне поле зі штучним покриттям. У 2017 році за рахунок обласного бюджету на шкільній території встановили спортивні тренажери. А в цього року, завдяки обласній програмі, якою скористалося ГО «Затишне місто», було реалізовано проект із придбання обладнання для комп’ютерного класу. Загальна вартість проекту – 185 тис 075,57 грн. Сума коштів громадськості – 28 тис 131,8 грн.

До слова, на жаль, батьки здали лише 1500 грн., 8000 грн. офірував один із підприємців, 1000 грн. – депутат Дрогобицької міської ради Олег Майданюк, майже 18000 грн. –допомога спонсора. Отож, завдяки спільними зусиллям багатьох людей школярі отримали сучасне комп’ютерне обладнання», - зазначив депутат.

Ярослав ГРИЦИК

 

Добро не знає кордонів

5 грудня, у переддень Святого Миколая за католицьким стилем, до Дрогобича завітав «Різдвяний конвой» із Німеччини. До Народного дому ім. І.Франка приїхала фура з подарунками від німецьких дітей для їхніх однолітків з Дрогобиччини.

Розвантажити благодійну допомогу для дітей пільгових категорій німецьким волонтерам допомагали не лише працівники Народного дому разом із директором Петром Косом, а й батьки діток, які так чисельно зібралися у концертній залі.

Розпочалося дійство з привітання начальника Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ярослава Бордіяна та керівника Дрогобицького міського центру СССДМ Оксани Матчишин.

Відбувся невеликий святковий концерт за участю народного ансамблю танцю «Верховинка» (художній керівник Богдана Кос), Народного ансамблю бального танцю «Оксамит» (Леся Калічак) та вихованців вокального відділу музичної школи №1. Концертна програма дуже сподобалася не лише дітям і їхнім родичам, а й помічникам Святого Миколая з Німеччини.

Опісля настав час роздавати подарунки. З гарним настроєм і посмішками на обличчях діти соціальних категорій отримували різдвяні сюрпризи від своїх ровесників з Німеччини. Цікаво, що німецькі діти самі готували і пакували подарунки для хлопчиків чи дівчаток з України, вкладаючи до пакунків ще й листи чи власні малюнки.

Акція «Різдвяний конвой» відбулася за ініціативи благодійників з Німеччини «WPK Weihnachtspackchenkonvoi gGmbH» за сприянням Львівської обласної державної адміністрації та Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Слова вдячності

Діти – наш найдорожчий скарб, наша надія, гордість і опора. Розвивати, підтримувати і заохочувати їх – святий обов’язок сім’ї, школи, влади і громадськості. Тільки тоді у нас буде гідна зміна – сильна і красива! Тільки тоді ми будемо рости здоровими, впевненими та щасливими у прийдешньому дні, будемо навчатися на благо України.

Одним із свідчень того, що розуміють нас, стала реальна допомога нашому навчальному закладу (ЗОШ І-ІІІ ступенів №15). Педагогічний та учнівський колективи, а також дирекція закладу висловлює найтепліші слова подяки депутату Верховної Ради України Богдану Матківському. Одним із свідчень цього стала реальна допомога, - придбання комп’ютерного обладнання. Напередодні Дня Святого Миколая ми отримали від Вас чудовий подарунок-12 ноутбуків та 1 вчительський. Це відкриває нові можливості для покращення якості освіти підростаючого покоління, що є великою інвестицією у майбутнє.

Окремо хочемо подякувати помічнику народного депутата України Ользі Головкевич за компетентний підбір комп’ютерної техніки, що відповідає сучасним стандартам освіти.

Хай щастя завжди супроводить Вас,

Людська повага й шана не минають,

А вашу мрію й працю повсякчас

Лиш визнання вінчають!

Хай Вам всім Бог посилає своє благословіння на ваші добрі діла!

О.Суховерська, заступник директора з навчально-виховної роботи

 

ПРОКУРАТУРА ІНФОРМУЄ

Кабельні злодії потрапили під суд

За процесуального керівництва Дрогобицької місцевої прокуратури слідчим відділом Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області закінчено досудове розслідування за 9 фактами вчинення крадіжок кабелів зв’язку ПАТ «Укртелеком» з кабельних каналізаційних люків на загальну суму 274 тис 659,08 грн. мешканцями Стебника (віком 24, 19 та 16 років), за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.185 ККУ.

Так, упродовж квітня-серпня 2018 року вказана група осіб за допомогою пилки для металу здійснювали крадіжки кабелів зв’язку ПАТ «Укртелеком» з кабельних каналізаційних люків на вулицях Стебника.

Слідчим суддею Дрогобицького міськрайонного суду 19-річному підозрюваному у провадженні, який раніше був неодноразово судимий, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з визначенням розміру застави.

27 листопада обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні скеровано до суду для розгляду по суті. За вчинення вказаного злочину передбачена міра покарання у вигляді позбавлення волі строком до 5 років.

О.СТЕБЕЛЬСЬКА, прокурор Дрогобицької місцевої прокуратури, молодший радник юстиції

 

Шлях до мрії

Десять років тому у Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» Стрийське вище художнє училище вперше відкрило виставку дипломних робіт студентів, які навчалися на різних відділах. Уже тоді глядачі відзначили високий професійний рівень творів, різноманітність та різновекторність, глибинний і філософський зміст робіт. На цьогорічній виставці, яка має назву «Шлях до мрії», найширше представлений відділ живопису.

На жаль, низка інших відділів декілька останніх років не працюють інтенсивно через певні обставини, незалежні від педагогічного процесу. Йдеться про: художнє ковальство, вироби зі шкіри, ткацтво та ін. Зараз діють лише студії з цих напрямів. Буває так, що приходять в училище дуже талановиті діти, але брак працьовитості призводить до того, що до завершення навчання вони зрівнюються в мистецькій майстерності з тими, хто особливих надій спочатку не подавали, але завдяки наполегливості, постійному творчому пошуку і творчій впертості зуміли сформувати в собі митця.

Коли підходить час вступу, чимало учнів обирають мистецьку професію, багато з них продовжують навчання у вищих мистецьких закладах Львова, Ужгорода, Івано-Франківська. Випускники, які згодом не пов’язують своє життя з мистецтвом, все одно застосовують у своїх професіях навики, пов’язані з тим, чого навчились в училищі. Але головне, що тут вони мали можливість сформувати себе як багатогранну особистість, побачити світ іншими очима й полюбити життя, що навколо: кольором, розчерком пензля, різця… Цією виставкою навчальний заклад продемонстрував не тільки здобутки студентів, але й привернув увагу учнів Дрогобича, показав високий рівень підготовки майбутніх митців, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

На виставці про свій навчальний заклад, його історію (з 1944 р.) і сформовані традиції дуже цікаво розповіла виконуюча обов’язки директора Лариса Малярчук. Про підготовку студентів та навчальний процес, про здобутки колишніх випускників говорив викладач мистецьких дисциплін, художник Ігор Мельник. Від дрогобиччан вітальне слово мали музикознавець Володимир Грабовський, громадська діячка, волонтерка Олександра Лисак, яка на високому емоційному піднесені прочитала поезії.

На відкритті виставки було багато молоді, школярів, зокрема учнів гімназії (вчитель Людмила Волотко). Ця виставка має профорієнтаційний напрям, тому запрошуємо усіх охочих оглянути її.

Надія КІКТА, Палац мистецтв

Фото Ігоря ГРИНИКА

 

Приз – кубок «Золотий колос-2018»

Нещодавно на стадіоні у с.Доброгостів відбувся фінальний матч з футболу за кубок «Золотий колос». У фіналі змагалися дві команди Дрогобицького району: ФК «Мрія» (Снятинка) та «Іскра» (Грушів).

Футболісти зі Снятинки, котрі вибороли перемогу у чемпіонаті з футболу Дрогобицького району у вищій лізі, мали змогу здолати противника (а це приблизно більше 10 моментів), але повністю використати ці моменти не вдалося, чим і скористалися гравці команди з Грушева, котрим вдалося забити два голи у ворота противника. Слід відзначити голкіпера команди «Мрія» Миколу Левицького, котрий вправно тримаючи позицію не допустив ще більшого розриву в рахунку («сухого»). Незважаючи на холод, гаряче було від емоцій вболівальників, які підтримували свої команди.

Щодо команди «Мрія», то після тривалої перерви, вони крок за кроком завойовували шлях до перемог, але на цей раз їм довелося поступитися футболістам з села Грушів (прем’єр-ліга Дрогобицького району). По закінчені матчу всі присутні на цьому фіналі подякували командам за змістовну і хорошу гру. По завершені матчу за кубок «Золота осінь», який присвячений Дню працівників сільського господарства голова Федерації футболу Дрогобицького району Василь Кобільник в своїй промові подякував гравцям за організацію гри і наголосив, що майстерність футболістів у Дрогобицькому районі з кожним роком прогресує та побажав перемог у наступних змаганнях.

Далі відбулося нагородження команд золотими та срібними медалями та кубком «Золотий колос».

P.S. Команда ФК «Мрія» (с.Снятинка) щиро дякує за підтримку голові сільської ради с.Снятинка Роману Щудло, палким і відданим прихильникам команди Миколі Левицькому, Андрію Янику та всім вболівальникам, які постійно підтримують команду не тільки в домашніх матчах, а й у виїзних при будь-якій погоді. А також інформаційному спонсору газеті «Галицька Зоря».

Ігор ЧИЖ, фото автора

 Создан 13 дек 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником