ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 3 січня 2019 р.
Франковий «Мойсей» на дрогобицькій сцені 

30 грудня 2018 р. Львівський академічний музично-драматичний театр ім. Ю.Дрогобича представив нас суд глядачів прем’єру епічної притчі «Мойсей» за Іваном Франком в інсценізації Тараса Метика.

Роль Мойсея виконав заслужений артист України Сергій Дудка. Цікаво, що це була 500-та за ліком вистава дрогобицьких театралів у цьому році і п’ята постановка за творами Великого Каменяра.

Після завершення вистави глядачі довго аплодували акторам за гру, а постановникам – за сценографію, костюми, музичне і світлове оформлення.

Колектив театру з прем’єрою актуальної для нашого часу вистави привітав заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк. Він також нагородив грамотами обласної ради народного артиста України Олександра Морозова та члена Національної спілки журналістів України, драматурга Тараса Метика.

Квіти для акторів подарували начальник відділу культури і мистецтв ДМР Олег Яводчак та голова міського профспілкового комітету працівників культури Любов Рубан. Слова подяки за спільну працю над виставою колективу театру висловив Тарас Метик.

Згодом на сцену піднявся юнак з великим букетом троянд і перед повною залою глядачів освідчився своїй кохані дівчині і запропонував одружитися. Вона була вражена і, звісно, сказала: «Так!»

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Дрогобич знову найкращий!

Наприкінці 2018 року місто Дрогобич посіло перше місце у конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування у 2018 році» за напрямом «Розумна громада», яка полягає у роботі з відкритими даними, запровадженням е-медицини та е-послуг для мешканців міста.

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» проводиться п`ятий рік поспіль Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України спільно з Програмою Ради Європи.

Назва практики, з якою Дрогобич подали на конкурс, – «Практики розвитку, засновані на власних стратегіях, проектах та ресурсах».

Почесну відзнаку і диплом отримали міський голова Дрогобича Тарас Кучма, керівник КУ «Інститут розвитку міста» Володимир Кондзьолка та керівник відділу ІТ та аналізу ДМР Станіслав Гайдер. Нагородження відбулося у Києві у клубі Кабінету Міністрів України.

Нагадаємо, у 2017 році Дрогобич визнано переможцем конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» за напрямом «Прозорість та підзвітність місцевого самоврядування».

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

НОВИНИ

Вифлеємський вогонь миру для Дрогобича 

27 грудня 2018 року учасники Дрогобицького осередку Національної скаутської організації України «Пласт» принесли Вифлеємський вогонь миру до сесійної зали ратуші.

Пластуни передали Вогонь міському голові Тарасу Кучмі, депутатському корпусу та службовцям міської ради.

Пластуни привітали всіх колядками і віншуванням.

Вифлеємський вогонь миру також передано до храмів міста, де кожен може взяти його і принести додому.

Прес-служба міської ради

 

Дрогобицькі події – на календарях-2019

Вдруге з ініціативи міського голови видано календар Дрогобича на 2019 рік зі світлинами пам’ятних подій року, що минув.

Організацією та підготовкою випуску календаря займалися начальник організаційного відділу ДМР Ірина Кушнір і знаний фотомитець Ігор Фецяк.

До речі, за ініціативи відділу молодіжної політики, сім“ї та спорту ДМР на чолі з Олександрою Пашко видано ще один календар, присвячений конкурсу «Маленька красуня Дрогобича-2018» зі світлинами учасниць.

На ще одному календарі древній Дрогобич зображений у вигляді земної кулі. Його видав директор поліграфічної фірми «Швидкодрук» Сергій Новожилов.

26 грудня 2018 р. у Франковій світлиці, яку нещодавно відкрили у Народному домі ім. І.Франка, відбулася презентація трійки календарів.

На захід завітали учасниці конкурсу «Маленька красуня Дрогобича», їхні батьки, журналісти, службовці, керівництво міста, представники духовенства, дрогобичани.

З вітальним словом до присутніх звернулися міський голова Дрогобича Тарас Кучма та отець Іван Паньків.

«Щиро дякую всім, хто працює над розвитком нашого міста, адже без спільної і збалансованої роботи ми б не досягли того, що маємо у результаті», - зазначив Тарас Кучма.

Відтак міський очільник вручив календарі як маленьким красуням, так і усім, присутнім на презентації.

Модератором заходу виступив керівник прес-служби ДМР Зеновій Квасній.

Календар зі світлинами пам’ятних подій Дрогобича слугуватиме своєрідною візитівкою для презентації міста на міжнародних зустрічах, місцевих заходах та подіях. Його вручатимуть іноземним партнерам, гостям міста та мешканцям, які активно долучаються до розвитку Дрогобича.

Прес-служба міської ради

 

У ювілей провідника нації

Традиційно 1 січня у парку ім. Степана Бандери біля пам’ятника провідникові українських націоналістів у Дрогобичі відбулися молитва і віче.

Спільний молебень провели представники духовенства СДЄ УГКЦ. У виступі отець Ігор Цмоканич пригадав присутнім, що Степан Бандера передовсім був віруючою людиною, відтак очевидно, що у своїх подвигах він керувався любов’ю та вірою у Бога.

Згодом із промовою виступив міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Він наголосив, що націоналізм – це найвищий прояв патріотизму, а також звернув увагу присутніх на стрімкий розвиток націоналізму на теренах Східної України, зокрема у Дніпрі. На завершення промови Тарас Кучма закликав всіх до єднання та протистояння спекуляціям, які сьогодні спрямовані на сіяння розбрату серед українців.

З нагоди 110-річниці від дня народження С.Бандери також виступили: перший заступник голови Дрогобицької РДА Руслан Щерба, почесний голова міської організації КУН Тарас Метик, Почесна громадянка Дрогобича, опікунка сестер С.Бандери Анна Рудник.

Біля пам’ятника українського сподвижника лунали патріотичні поезії у виконанні учениць ЗОШ №3 Уляни Ступницької та ЗОШ №14 Марти Сов’як. Вів захід Іван Сех.

Завершилися урочистості покладанням квітів до підніжжя пам’ятника.

Прес-служба міської ради

 

Василь Качмар відзвітував на сесії

27 грудня 2018 р., під час ІІ пленарного засідання XLIІІ засідання сесії Дрогобицької міської ради, відбувся звіт заступника міського голови з гуманітарних і соціальних питань Василя Качмара.

Оскільки звіт у письмовому варіанті депутати отримали заздалегідь, то за пропозицією Андрія Шевкенича народні обранці одразу перейшли до обговорення та запитань.

Василь Качмар проінформував присутніх у сесійній залі про ситуацію у сферах освіти, медицини, культури та соцзахисту. Він наголосив, що спільними зусиллями вдалося домогтися виплати в повному обсязі заробітної плати медикам та освітянам, яким через недофінансування з Держбюджету затримали виплати, виділивши для цього з міського бюджету 3 мільйони гривень .

Також В. Качмар повідомив про кроки з реформування медицини, які на сьогодні мають успіх, зокрема про перетворення одними із перших в Україні закладів охорони здоров’я на комунальні некомерційні підприємства, запровадження е-медицини, закупівлю медобладнання, залучення фінансів та багато іншого. Він також повідомив, що незабаром, відповідно до законодавства, реорганізація очікує і на систему освіти Дрогобича та Стебника.

Посадовець зазначив, що, враховуючи позитивний результат та ефективність роботи нещодавно відкритого у Дрогобичі Інклюзивно-ресурсного центру для дітей з особливими освітніми потребами, подібний заклад запрацює і в Стебнику. Заплановано відкриття басейну у ЗОШ №18.

Після обговорення депутати проголосували за взяття звіту заступника міського голови Василя Качмара до відома.

 

Попри проблеми, медикам та освітянам виплатили зарплату

Традиційно напередодні Новорічно-Різдвяних свят керівництво міста зустрілося з медичними колективами Дрогобича і Стебника, привітавши з прийдешніми святами.

28 грудня міський голова Тарас Кучма, його заступник Василь Качмар та очільник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба навідали медиків КНП «Дрогобицький міський пологовий будинок», КНП «Дрогобицька міська дитяча лікарня», КНП «Дрогобицька міська лікарня №1», КНП «Дрогобицька міська лікарня №3», КНП «Дрогобицька стоматологічна поліклініка» та КНП «Стебницька міська лікарня».

У вітальному слові Тарас Кучма наголосив, що, незважаючи на всі труднощі, зокрема на незабезпеченість фонду оплати праці працівників медичної, а також освітньої сфер, що фінансується через субвенцію з Державного бюджету, яка цьогоріч становила десятки мільйонів гривень, усі медики та освітяни в повному обсязі отримали зарплату за рік.

Як зазначив міський голова, розв’язати цю проблему вдалося завдяки підтримці як обласної влади, так і депутатського корпусу Дрогобицької міськради, який вкотре прийняв рішення виділити кошти з міського бюджету на покриття боргів із виплати зарплати.

Керівники міста обговорили з медиками плани на 2019 рік, зокрема щодо закупівлі нових апаратів, ремонту приміщень, відкриття нових відділень та ін.

Прес-служба міської ради

 

Символи Різдва – власними руками

У Благодійному фонді «Карітас» Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ реалізується проект «Об’єднуючи людей заради миру».

Як розповіла координатор проекту Олена Угрин, ним передбачене проведення заходів, до участі в яких запрошують родини учасників АТО, вимушених переселенців, членів сімей, що перебувають у кризі, місцевих мешканців, які потребують допомоги і підтримки. У рамках проекту відбуваються тренінги, конференції, психологічні консультації, зустрічі з цікавими людьми «Жива бібліотека», кінопокази, майстер-класи, заняття англомовного клубу.

22 грудня 2018 р. у приміщенні БФ «Карітас» СДЄ УГКЦ відбувся майстер-клас із виготовлення різдвяних віночків. Як із допомогою власних рук та фантазії створити символ Різдва присутніх навчала асистент родини БФ «Карітас» Катерина Сурма.

Двогодинний майстер-клас минув зовсім непомітно, а його учасники із задоволенням демонстрували один одному творіння своїх рук.

Ярослав ГРИЦИК

 

Майстер-клас у терцентрі

Новорічно-Різдвяний час – це час, коли усі дорослі і малі очікують на справжнє диво. Тому працівники Дрогобицького міського територіального обслуговування (надання соціальних послуг), директор – Марія Лютик, вирішили допомогти своїм підопічним створити таке диво своїми руками.

Для цього 27 грудня 2018 року запросили старшого наукового працівника відділу європейського мистецтва музею «Дрогобиччина» Любов Васильків. Вона з радістю погодилась провести «Різдвяний майстер-клас».

У світлиці терцентру в теплій атмосфері літні дрогобичани мали змогу створити справжні різдвяні диво-прикраси. Так з підручних матеріалів (солома, нитки та ін.) під керівництвом пані Любові були змайстровані різдвяні павуки та ангелики.

Наприкінці, усіх присутніх частували гарячим чаєм та солодощами. З гарним настроєм усі учасники поверталися додому.

Вл.інф.


АНОНС

Запрошуємо на Різдвяні святкування!

Відділ культури та мистецтв Дрогобицької міської ради запрошує дрогобичан та гостей міста 9 січня відвідати Різдвяний концерт муніципального камерного хору «Легенда» у Катедральному Соборі Пресвятої Трійці.

6-9 січня проходитимуть тематичні екскурсії:

- «Інтерпретація «Різдва Христового» в українському іконописі XVIII ст.», у відділі сакрального мистецтва музею «Дрогобиччина»;

- «Різдво Христове» у стінописі та іконописі церкви Святого Юра – у відділі пам’яток дерев`яної архітектури.

На Йордан, 19 січня, о 13:30 на сцені біля Катедрального Собору Пресвятої Трійці відбудеться свято Водохреща.

Після водосвяття, від 14:45 до 16:00 вулицями міста пройде Парад вертепів. Маршрут: від Катедрального Собору Пресвятої Трійці вулицями Завалля, І.Мазепи, Лесі Українки, М.Лисенка, І.Франка, О.Нижанківського, Т.Шевченка, Центр душпастирства молоді.

О 18:00 відбудеться Фестиваль – виступи вертепів на 6 локаціях міста: пл. І.Франка, Центр душпастирства, сцена на території Катедрального Собору Пресвятої Трійці, Церква Різдва Пресвятої Богородиці, Храм Святих Верховних Апостолів Петра і Павла, Церква Стрітення Господнього.

20 січня у Центрі душпастирства молоді о 12:00 відбудуться майстер-класи з виготовлення новорічно-різдвяних прикрас, о 17:00 – рок-коляда, о 19:30 – вулична вистава з вогняним шоу на різдвяну тематику.

27 січня у Дрогобичі відбудеться концерт заслуженого артиста України Ігоря Богдана та гурту «Львівські музики» у Народному домі ім. І.Франка, початок о 18:00.

3 лютого пройде Фестиваль хорового співу «Колядує Франкове Підгір’я» у Народному домі ім. І.Франка. Початок о 15:00.

11 лютого у Дрогобицькій дитячій музичній школі №2 відбудеться Свято «Прощання з колядою». Початок о 17:00.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

КП «ДРОГОБИЧВОДОКАНАЛ» ІНФОРМУЄ

Звернення

Ми, депутати Дрогобицької міської ради, висловлюємо занепокоєння з приводу набрання з 1 січня 2019 року чинності ЗУ «Про ринок електричної енергії», який встановлює дуже жорсткі, фінансово неможливі до виконання умови щодо закупівлі електричної енергії підприємствами централізованого водопостачання і водовідведення.

Наявність цієї проблеми загальнодержавного масштабу ставить під загрозу діяльність КП «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради. Це підприємство надає послуги з централізованого водопостачання та водовідведення населенню міст Дрогобича, Трускавця, Стебника і 12 селам Дрогобицького та Стрийського районів. Воно є єдиним підприємством Дрогобицької громади, яке надає такі послуги.

Відповідно до вимог законодавства, у листопаді-грудні КП «Дрогобичводоканал» провело усі необхідні процедури із закупівлі електроенергії. Однак жодна компанія не виявила бажання продавати електроенергію Дрогобицькому водоканалу за новими правилами.

КП «Дрогобичводоканал» не може увійти на ринок електричної енергії зі 100% передоплатою, адже чинний тариф не покриває всі витрати підприємства, відповідно до постанови КМУ №630 від 21.07.2005, оплату за послуги споживачі здійснюють наступного місяця після споживання послуг, процедура коригування тарифу затягнута в часі на декілька місяців, а визнані державою борги з різниці тарифів сьогодні становлять 19,2 млн грн.

Шляхом у нікуди є передбачена законом закупівля електроенергії у «постачальника останньої надії». Адже за визначених законом 90 днів підприємство погрузне у боргах, оскільки буде неспроможне платити за електроенергію за надвисокою ціною. Відбудеться зростання витрат за спожиту електроенергію на 25%, або це додаткових 700 тис грн. на місяць.

Очевидно, що запровадження цього закону поставить діяльність підприємства у кабальні умови, що в підсумку може призвести до банкрутства. Це прямий шлях до втрати права власності громади Дрогобича на підприємство стратегічного значення.

На розгляді Верховної Ради України перебуває проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо постачання електричної енергії суб’єктам господарювання, що надають комунальні послуги та коригування цін/тарифів на комунальні послуги», (реєстраційний №9406-1 від 19.12.2018 р.). У ньому, зокрема, пропонується комунальні підприємства віднести до категорії покупців електроенергії за універсальною послугою, для яких передбачена спрощена процедура закупівлі електроенергії. Це дасть змогу водоканалам уникнути фінансового колапсу та стабільно проводити розрахунок за електроенергію.

Враховуючи вказане вище, звертаємося з вимогами:

до Кабінету Міністрів України – розробити зміни до Державного бюджету України на 2019 рік, якими передбачити субвенцію для погашення визнаних заборгованостей з різниці у тарифах;

до Верховної Ради України:

- підтримати проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо постачання електричної енергії суб’єктам господарювання, що надають комунальні послуги та коригування цін/тарифів на комунальні послуги» №9406-1 від 19.12.2018р.;

- підтримати зміни до Державного бюджету України на 2019 рік, розроблені Кабінетом Міністрів України щодо погашення заборгованостей з різниці у тарифах;

до НКРЕКП - у стислі терміни встановити ліцензіатам тарифи на 2019 рік з урахуванням затверджених цін на електроенергію та її розподіл.

Дрогобицька міська рада

 

ВАРТО ПРОЧИТАТИ

Вони увійшли у героїчний літопис Дрогобича

Коли мені потрапила до рук збірка нарисів студентів-філологів Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка та вчителів «Франковий край – Донбас: дорога – ми звитяжного чину», я той же вечір прочитав її. Це, як зазначено в анотації – ословлений документ про участь новітніх рицарів Франкової землі у воєнних змагах на Сході України, про мужність і героїзм захисників рідної землі, про усвідомлений вибір і духовну стійкість, про світло надії у хаосі воєнних буднів, про справжній подвиг і високий чин.

Юлія Снігур, Юлія Біжецька, Олена Терендій, Марія Пинько, Наталя Устрицька, Марта Павлишин, Марта Крижанівська, Галина Жубіль та Віта Хмизюк майстерно на високому письменницько-журналістському рівні передали внутрішній світ героїв, роздуми про причини кривавого протистояння з російським агресором, про лицарів і ницість, прозріння, навернення до Бога, про братерство, дружбу, про віру і перемогу наших краян, котрі за покликом сумління пішли на прю з ворогом. У книжці вміщено портрети захисників Вітчизни з Дрогобиччини, зокрема о.Тараса Коцюби, Тараса Бенівчака, Тараса Кучми, Тараса Слив’яка, Романа Ткача, Євгена Міраї, Олега Кіндратіва, кримського татарина-українця Джамала Джамхірова (який із дружиною і 7 дочками знайшов прихисток у Дрогобичі) і Андрія Поясника, який, на жаль, під час підготовки книги до друку відійшов у Вічність.

Без високої патетики скажу одне: книга легко читається, бо там не прихована правда, авторам не було потреби висмоктувати з пальця якісь дивовижні героїчні факти (як це зазвичай буває 10-20 років після війни, коли тиловики стають героями).

Тандем «автор – захисник Вітчизни» виявився напрочуд вдалим, цікавим навіть з точки зору художнього змісту. На таких публікаціях варто навчати не тільки патріотичному вихованню молоді, але й журналістської майстерності тим, хто береться за перо. І до честі філфаку він з цією місією справився гідно, позаяк там навчаються такі здібні майстри слова.

В.Т.

 

ПОЛІТИКА

Спрофанована демократія

Роздуми напередодні президентської кампанії в Україні

Ось уже не перший місяць, і це почалося задовго до початку президентських виборів, провідні українські телеканали, Інтернет-видання, часописи наполегливо і завзято щоденно «годують» українське суспільство «рейтингами» реальних і можливих претендентів на найвищу посаду в державі. Відтак на початок президентської кампанії закономірно склалася ситуація, що всі головні претенденти, які стоять на вищих сходинках «рейтингів», представляють олігархічні кола.

Стало очевидним, що олігархи заздалегідь подбали, аби підготувати суспільство до думки, що саме ось ці кандидати – давно відомі «політичні бариги» насправді, які торгують всім і вся в українській політиці, – є «об’єктивними улюбленцями» соціуму. (В.Зеленський і С.Вакарчук «баригами» не є, але їхня поява на високих сходинках рейтингів, зрозуміло, зумовлена підтримкою олігархів, відповідно, Коломойського і Пінчука).

Інакше кажучи, українське суспільство знов, як і на всіх попередніх виборах принаймні від початку 2000-х рр., опинилося біля розбитого корита: провідні ЗМІ малюють картину такою, що нібито «найпопулярнішими» є ті чи ті кандидати, які насправді причетні до втягування нашої держави в системну корупцію, до деструктивних, антинаціональних і антидержавних дій, до створення цинічної і брехливої атмосфери в суспільстві, тобто до того стану суспільно-політичної прострації, який паралізує передусім якісний розвиток нації. Ясно одне: якщо у цих штучно «роздмуханих» кандидатів якась підтримка і є, то створена вона винятково за допомогою тих же телеканалів, спеціально підготовлених найнятими за великі гроші політтехнологами програмами фіктивних інформаційних вкидань про якісь там «великі плани» і «гучні ідеї» спеціально засвічених псевдолідерів, за якими реально ніщо не стоїть (бо ж зрозуміло, що нічого перспективного, державотворчого, націозахисного з того, що обіцяють ці кандидати, вони не виконуватимуть!). Створюється фальшива, ірреальна картина нібито змагань якихось відмінних «державницьких стратегій», які є лише стратегіями приходу до влади нових олігархічних груп, націлених на повторно-нове розграбування цієї держави.

Україна сьогодні перетворилася на класичну олігархократію, державу, в якій реально широкі суспільні маси цілковито усунені від можливостей впливу на політичні процеси, в якій не працюють механізми правдивої демократії, в якій будь-який правовий принцип може бути в момент «переосмислений» і сфальсифікований відповідно до тимчасових інтересів провладних або мегафінансових груп. Якщо в західних розвинених державах (США, Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія та ін.) олігархія акуратно «вмонтована» в транснаціональні фінансово-виробничі корпорації і замаскована таким чином у своїх діях і впливах, якщо в країнах Середньої Європи (Польща, Чехія, Угорщина, Румунія, Хорватія, тощо) олігархія ще є недостатньо могутньою й організованою для системних впливів на свої держави і тому в них частково зберігається ситуація конкуренції ідеологій і програм, якщо в Росії вона суттєво «відрегульована» авторитарним режимом В.Путіна і працює на підтримку його імперських амбіцій, то в Україні, країні все-таки багатій за потенціалом, з якої є що тягнути, олігархія, обікравши її в колосальних масштабах, поводить себе нахабно, відверто корумпує всі сфери, наступає, профанує демократичні правила і норми і на прикладі функціонування нашої системи виборів це видно особливо яскраво. Так, ЦВК, яка в часи президента-злочинця В.Януковича вчиняла явні протизаконня, довго зухвало не переобиралася «майданною» владою, система адміністративного тиску на виборах старанно зберігається у державі і всі чудово знають, що за допомогою адмінресурсу влада і провладні сили (ті ж олігархічні середовища) «витиснуть» для себе на виборах достатньо процентів голосів, щоб і далі залишатися «на плаву», тощо. Тобто олігархія, яка на 80–90% контролює Верховну Раду, створює таку ситуацію, за якої кожні вибори – чи то президентські, чи парламентські – перетворюються на фарс, оскільки зруйнованим і спрофанованим залишається саме законодавче поле: закони і принципи демократичної, законослухняної поведінки в державі на ті ж 90% цинічно ігноруються, особливо у вищих ешелонах влади.

Найбрутальнішим і водночас найбільш показовим прикладом профанації й руйнації демократії в Україні є, на наш погляд, неврегульованість системи політичної реклами. Цей ринок на 99% захоплений тією ж олігархією, і вона виробляє на ньому, що хоче: задовго до початку виборів телеканали піарять потрібних висуванців, нібито «незалежні» соціологічні служби постійно виставляють перед суспільством якісь «накручені» рейтинги «народних улюбленців», які об’єктивно є або звичайними кримінальниками, як В.Рабинович і О.Ляшко, або скоморохами, як В.Зеленський і С.Вакарчук, або давніми ставлениками олігархічних груп, як Ю.Бойко чи А.Гриценко. І присутність цієї безсовісної, нахабної реклами, яка щодня вбиває в голови українців результати брехливих рейтингів і соцопитувань, навіює їм оманливі ілюзії і дезорієнтує в правдивих інтересах, абсолютно всюди не регулює зовсім ніхто. Так наше суспільство занурюється в брехливо-віртуальний простір псевдодемократії: політичні партії є лише віртуальними проектами – вони існують тільки на екранах телевізорів, як «Самопоміч» А.Садового чи Порошенкова «Солідарність»; в суспільстві не відбуваються правдиві політичні дискусії – все замінили телевізійні політичні шоу, на яких успіх мають ті, хто вміє яскраво щось прокричати, зіграти якусь задуману політтехнологами (найнятими пам’ятаємо ким) роль, чи то «безкомпромісного борця» (О.Ківа), чи то «палкого захисника бідних від грабунку багатих» (Ю.Тимошенко). Таким чином, увагою суспільства цілком заволоділа Реклама, себто великі гроші. Ці гроші формують смаки й уподобання українського суспільства, його уявлення про політику і перспективи нашої держави, формують правила великої гри-ілюзії, яка насправді називається спрофанованою демократією.

Відтак розвиток держави цілком поставлений у залежність від інтересів олігархії, яка свої головні активи давно тримає в інших країнах і за потреби легко зможе змінити «дислокацію», суспільство охоплене глибокою депресивною свідомістю – і про це свідчать ті мільйонні потоки українських емігрантів-заробітчан, які щомісяця покидають нашу державу, – а панівна в нас ідеологія ліберального космополітизму служить для всього цього зручним політичним інструментом, в якому зацікавлені й олігархи, систематично заважаючи національній мобілізації суспільства своїми ідеологемами практицизму, прогресизму, апатризму і мультикультуралізму. У такий спосіб система демократії в Україні перетворилася на форму глобального обману народу, суцільної підміни понять і принципів, на безмежний простір імітацій і фальшувань, які в підсумку загрожують зруйнувати моральні і духовні основи нації.

Це – реалії. А так, загалом «нічого страшного» не відбувається із нашим суспільством… З Новим роком, дорогі українці!

Олег БАГАН, Науково-ідеологічний центр ім. Д.Донцова

 

У РУБРИЦІ P.S.

Не такі вже мудрі Гофрдони, Червоненки та інші…

Зараз на багатьох телеканалах щоденно видно писки великих комбінаторів від політики. То Рабинович дає поради як жити, то Гордон кичиться своїми зв’язками і товариськими стосунками із сильними світу цього, то Червоненко по-хамськи повчає українців як нам жити. А чого лише вартий Піховшик…

Гидко все це слухати, але мусимо, бо вони вміють задурманити людям голови. Мастаки вони розкладати яйця у різні пасхальні кошики. Адже вибори Президента України акурат будуть відбуватися у переддень Великодня. І як тільки офіційно стартує президентський марафон, то із суфлерської будки вилізуть й інші типажі, які будуть робити все, щоб сподобатись Путіну, тому треба бути пильними: обачливими і мудрими. Бо не такі мудрі Гордон і Ко, як собі вони надумали. І якщо уважно, наприклад, простежити за еквілібристикою того ж таки Гордона, то його пазли акуратно складаються навколо таких фігурантів як Коломойський – Зеленський – Тимошенко. І навіть такий хитрий комік Зеленський проколовся, видаючи хохму що він як джентльмен пропустить даму поперед себе. Дістав хлопець апетит, віруючи, що українська нація хоче в його особі мати Президента. Але попсувати настрій він зможе.

Є й інша трійця (у Христа на тайній вечері їх аж було чотири міні-товариства), яка теж собі буде щось комбінувати. Навіщо? Щоб розвалити державу. Бо коли на кордоні і в Криму у повній боєготовності стоять російські війська, то тут не до політики. Треба відкинути амбіції і підставити плече тій постаті, яка заставила Путіна рахуватися з Україною. Невже гіркий історичний досвід нас нічого не навчив? Мабуть, що більшість українців свідомі у який ризик може потрапити держава, коли до влади прийдуть ті, хто хіхікатиме, коли ображають державу, або ті для яких Україна є територія для бізнесу.

Зверніть увагу на Пальчевського, його риторику, стиль поведінки і т.д.  Відчувається школа КГБ під Балашихою. А скільки агентів-феесбешників працюють під прикриттям журналістів чи політологів. Незлічити їх як білих мух, хоча одіозні фігури уже відкритим текстом провокують дестабілізацію у суспільстві. Та попри все духовні Мекки України – лаври – будуть повернуті нації, і аж тоді диявол змушений буде ховатися у московських болотах. Ще мусимо потерпіти, але дати остаточну відсіч антихристу. І це серйозний виклик духовній нації. Тому треба бути обачними і не піддаватись на облудні промови вовків в овечих шкурах.

І наступне: п’ята колона настільки обмежена, що вона уже відкритим текстом заявляє про свій реванш. Ось тут своє слово мають сказати професіонали, і навіть, ті, котрі уже на заслуженому відпочинку. Бо боротьба за незалежну Україну триватиме, ще не один десяток літ, коли ми всім гуртом, дружньо на мові оригіналу скажемо: «Прощай, немытая Россия».

Об’єднуємося навколо ідеалів, а не дрібновартісних заяв кандидатів на папаху…

В.Т.

 

СПОРТ

Шаховий тріумф Мар’яни Штуки

У Вінниці завершилися фінальні змагання з шахів у рамках Спортивних ігор України серед студентів коледжів. У загальнокомандному заліку перемогу святкувала збірна команда Львівської області. Друге місце посіли господарі змагань, а третє – представники Донеччини.

Відрадно, що в складі збірної Львівщини дебютувала дрогобичанка Мар’яна Штука, студентка Дрогобицького коледжу нафти і газу (директор – М.М.Баб’як). Вихованка тренера Володимира Кузика здобула для своєї команди 13 очок з 14 можливих, тим самим примножила славу не тільки коледжу з його славними спортивними традиціями, а й Дрогобиччини та Львівщини.

Бажаємо Мар’яночці й подальших успіхів в одному з найінтелектуальніших видів спорту.

Р.S. Шанувальники  шахів щиро дякують всім, хто проголосував за загальноміський проект «Шаходром», який планують зреалізувати у міському парку культури та відпочинку, що на вул. Трускавецькій.

 

ОСВІТА

Майбутня еліта виходить на міжнародний рівень

12 – 14 листопада 2018 року проходив Міжнародний молодіжний конкурс бізнес – ідей і проектів «StartUp-проект» у місті Єреван (Вірменія). Мета конкурсу – розвиток підприємницької ініціативи та креативного мислення, навичок бізнес-моделювання та бізнес-планування, а також перевірка бізнес ідей на реалістичність.

До участі в конкурсі була залучена команда Дрогобицького механіко-технологічного коледжу, яку представляли три учасники, котрі навчаються у групах різних спеціальностей: Юля Гуменецька, студентка групи БО-31, капітан команди (спеціальність “Облік і оподаткування”), Марта Кулик, студентка групи ДЗ-41 (спеціальність “Дизайн”), Андрій Кирчей, студент групи ПК-41 (спеціальність “Інженерія програмного забезпечення”).

Тема бізнес-ідеї –“Старі технології у новому вимірі” (приклад Дрогобицького солеварного заводу). Додамо, що Дрогобицький солеварний завод – це одне з небагатьох підприємств у Європі, на якому сіль виготовляють за тією ж технологією, що й тисячу років тому: шляхом виварювання природного розсолу.

Бізнес-ідея, яку команда розвинула у своєму StartUp-проекті демонструє інноваційність та має потенціал комерціалізації, що дасть змогу залучити більше туристів у наше місто.

До участі у конкурсі було подано 87 проектів: наша команда була відібрана у другий тур, де зайняла 15 позицію. До міжнародного журі входили представники ділових кіл і бізнес-освіти з країн Східного партнерства та Європейського союзу. Робоча мова молодіжного конкурсу – англійська.

Міжнародний молодіжний конкурс бізнес-ідей і проектів проводився в межах реалізації проекту “Еразмус+”: Вищі навчальні заклади для молодіжного підприємництва».

Діяльність студентського підприємництва підвищує рівень привабливості самого закладу освіти, робить його відкритішим та доступнішим для нових ідей і методів навчання, а також сприяє поліпшенню навчання в коледжі. У цьому випадку між закладами освіти виникає конкуренція, співпраця, обмін та синергія. У результаті таких взаємодій народжуються нові ідеї і альтернативи серед усього вже винайденого, що виховує бажання не лише до експериментів, випробування нового підприємницького мислення, а й до соціальної відповідальності.

Оксана ВИННИЦЬКА, викладач-методист економічних дисциплін

 

ПРОКУРАТУРА ІНФОРМУЄ

Зірвав із жінки золоті сережки

За процесуального керівництва Дрогобицької місцевої прокуратури завершено досудове розслідування щодо 41-річного мешканця Борислава, який обвинувачувався у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.186 КК України (грабіж).

Досудовим розслідування встановлено, що раніше судимий зловмисник 16 листопада цього року, близько 23:10, на вул. І.Мазепи у Трускавці напав на 24-річну жінку.

Схопивши жертву за шию, лиходій повалив її на землю і зірвав із вух золоті сережки.

Зловмисник завдав потерпілій тілесних ушкоджень та матеріальної шкоди.

Обвинувальний акт щодо фігуранта 22 листопада 2018 року скеровано до Трускавецького міського суду, який вже визнав чоловіка винним і призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком 4 роки та 1 місяць.

Дрогобицька місцева прокуратура

 

ВІТАЄМО!

Наш Мирослав…

Газетних шпальт – недостатньо, щоб окреслити постать Мариновича. Після повернення із заслання (Маринович відсидів 10 років за свій протест проти імперського режиму – авт.), він 7 років пропрацював у «Галицькій Зорі».

Він мав «привілейований статус»,позаяк його публіцистика і філософія виходила за поля часопису, а це – накладно для інформаційного видання. Та Маринович вмів втиснутися у прокрустве ложе регіональної газети. Його публікації – це згусток висновків і делікатних порад. Його звинувачували у багатьох гріхах через його виважену позицію. Але він жертовно прийняв тезу, що немає пророків у своїй Вітчизні.

І ось 70 років виповнилося Мирославу Франковичу. Не віримо, іі не хочемо вірити, що набігло стільки літ. Бо й досі у нього й досі цілий міх тонкого дотепу і гумору, як і,звісно,публіцистично-філософських роздумів. Так, що бажаєм тобі, наш Мирославе, ще багато морозяних зим і Божої благодаті у житті, і в хаті.

З повагою – твої колеги з «Галицької Зорі»

 

Шановний Мирославе Франковичу!

Вам, 4 січня виповнюється 70 літ! Чи багато це, чи мало? Якщо відрахувати 10 років Вашого ув’язнення, через протести проти імперії, то акурат є поправка у Вашій метриці. Але Ви завжди, по-філософськи говорили, що на все Божа воля. Ваш світлий розум і вагомий внесок у філософську думку української науки – незаперечний факт.

На історичній події, з нагоди об’єднавчого собору з нагоди утворення Православної Церкви України, Президент Петро Порошенко зацитував Мариновича: створення автокефальної церкви для Росії –це друга геополітична катастрофа.

Мирослав – народний дипломат української політики. Його виступи на семінарах, конференціях багатьох країн світу аргументовано доносили правду про наші реалії. Його лекціями послуговуються не лише вітчизняні, а й зарубіжні публіцисти,філософи, державники. Світосприйняття, аналіз дійсності і поради щодо балансу компромісів – настільна книга для багатьох,хто прагне не лише вчитися політиці, а й іншим суспільно-громадським справам. Маринович своїми пригорщами щедро засипав публіцистичну і філософську скриню України, і за це йому велика вдяка і пошана.

Мирославе, для Дрогобиччини Ваша постать – це теж Божий дар, бо після Івана Франка ніхто не підняв духовну філософію на таку величну вершину, як Ви!

Ми пошановуємо Ваш внесок у розбудову християнської за духом, національною за суттю, і гідною за моральними цінностями держави України, очікуємо на Ваші висновки і поради як збалансовувати всі зусилля щоб надійно зцементувати підвалини держави, і в одноголосі Вам – «Многая і благая літа!».

Від громади Дрогобича – з повагою міський голова Тарас КУЧМА

 

Наші здравиці народиннику

Мирославе Франковичу,від громади Дрогобицького району складаю Вам щирі віншування: нехай і надалі мудрість і розсудливість Ваших філософських праць надихають українців на пошук знаменника примирення і поступу в ім’я сильної, незалежної і християнської за суттю держави.

З роси і води Вам, наш земляче, філософе, мудрецю нації пане Мирославе!

З повагою Андрій ШЕВКЕНИЧ, голова Дрогобицької РДАСоздан 03 янв 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником